CiviCRM - en to pl translation catalogue (9993 entries)

en:  (copy created by %1 on %2)
pl: (kopia utworzona przez %1 dn %2)

en:  (multiple participants)
pl: (wielu uczestników)

en:  - any reporter -
pl: - wszyscy raportujący -

en:  - any status -
pl: - każdy status -

en:  Amount Before Tax:
pl: Kwota netto:

en:  Amount before Tax :
pl: Kwota netto:

en:  OR you can search the <a href='%1'>Archived %2</a>
pl:  LUB możesz wyszukać wartość <a href='%1'>Zarchiwizowane %2</a>

en:  Petition has been deleted.
pl: Petycja została usunięta.

en:  Please note that the Authorize.net payment processor only allows recurring contributions and auto-renew memberships with payment intervals from 7-365 days or 1-12 months (i.e. not greater than 1 year).
pl: Proszę zauważyć że Authorize.net procesor płatności pozwala tylko na powtarzające się płatności i auto-odnawianie członkostwa z płatnością - interwałem od 7-365 dni albo 1-12 miesięcy ( nie większą niż 1 rok).

en:  Pledge total has changed due to payment adjustments. Original pledge amount was %1.
pl: Łączna deklarowana kwota zmieniła się w wyniku dostosowań płatności. Pierwotna deklarowana kwota  wynosiła %1.

en:  Settings - Debugging and Error Handling
pl: Ustawienia - Debuggowanie i obsługa błędów

en:  Store Name is not set for this payment processor
pl: Nie ustawiono nazwy sklepu dla tego procesora płatności

en:  There are %1 more Participant(s) registered by this participant.
pl: Obecnie jest o %1 więcej zarejestrowanych uczestników przez tego uczestnika.

en:  URL is not set for this payment processor
pl: Adres URL nie jest ustawiony dla tego procesora płatności

en:  You can add another Campaign.
pl: Możesz dodać kolejną kampanię.

en:  You can add another Petition.
pl: Możesz dodać kolejną petycję.

en:  You can add another price set field.
pl: Możesz dodać kolejne pole zestawu cen.

en:  You can cancel the recurring contribution option by <a href="%1">visiting this web page</a>.
pl: Możesz usunąć opcję cyklicznej wpłaty przez  <a href="%1">wizytę na tej stronie</a>.

en:  You will receive a second email as soon as the review process is complete.
pl: Otrzymasz drugi e-mail zaraz po zakończeniu procesu sprawdzania.

en:  can not be used as a Result Column for profile searches.
pl: nie może być używany jako kolumna wyników do wyszukiwania profilu.

en:  day of week
pl: dzień tygodnia

en:  during the batch merge process with safe mode.
pl: podczas procesu łączenia w trybie bezpiecznym.

en:  fields can not be marked as Searchable in a profile.
pl: pól nie można oznaczyć jako nadających się do przeszukiwania w profilu.

en:  for %1 installments
pl: dla %1 raty

en:  for %1 installments.
pl: dla %1 raty.

en:  for a total of %1 installment(s)
pl: dla całej %1 rat(y).

en:  is already registered for this event
pl: jest już zarejestrowany na to wydarzenie

en:  month
pl: miesiąc

en:  of the Source Contact
pl: Kontaktu źródłowego

en:  of the Target Contact
pl: Docelowego kontaktu

en: "%1" report has been successfully created. You are currently viewing the new report instance.
pl: Raport "%1" został pomyślnie utworzony. Aktualnie przeglądasz nową instancję tego raportu.

en: "%1" report has been updated.
pl: "%1" raport został zaktualizowany.

en: "Public Pages" will make the content of this mailing viewable everyone who has the permission "view public CiviMail content". Note that even people who did not receive the mailing would be able to find it via search engines.
pl: "Strony publiczne" sprawią, że zawartość tej wiadomości będzie widoczna dla wszystkich, którzy posiadają pozwolenie "zobacz publiczną treść CiviMail". Należy pamiętać, że nawet osoby, które nie otrzymały wiadomości, będą mogły ją znaleźć za pomocą wyszukiwarek.

en: "User and User Admin Only" means that only users that received the mailing or administrators can view this email on your website; users must be logged in to view the message.
pl: "Tylko użytkownicy i administratorzy" oznacza, że ​​tylko użytkownicy, którzy otrzymali wiadomość e-mail lub administratorzy mogą wyświetlać tę wiadomość e-mail w witrynie; użytkownicy muszą być zalogowani, aby wyświetlić wiadomość.

en: # Activities
pl: Liczba interakcji

en: # Completed
pl: # Zakończony

en: # Completed Contributions
pl: # Zakończone wpłaty

en: # Completed Soft Credits
pl: # Ukończona "Darowizna pośrednia"

en: % Change
pl: % Zmiana

en: % Downgraded Donors
pl: % Obniżonych darczyńców

en: % Lapsed Donors
pl: % wygasłych darczyńców

en: % Maintained Donors
pl: % utrzymanych darczyńców

en: % New Donors
pl: % Nowi darczyńcy

en: % Upgraded Donors
pl: % Ulepszonych darczyńców

en: % of Total
pl: % sumy

en: %1 - %2 of %3
pl: %1 – %2 z %3

en: %1 - CiviCRM Profile Fields
pl: %1 – pola profilu CiviCRM

en: %1 - HTML Form Snippet
pl: %1 - Snippet formularza HTML

en: %1 - Multiple Choice Options
pl: %1 – opcje wielokrotnego wyboru

en: %1 - Participants
pl: %1 - Uczestnicy

en: %1 - Price Fields
pl: %1 - Pola cenowe

en: %1 - Price Options
pl: %1 - Opcje ceny

en: %1 - Template
pl: %1 - szablon

en: %1 - copy sent to %2
pl: %1 - kopia wysłana do %2

en: %1 - due on %2
pl: %1 - należne %2

en: %1 - due on %2 (overdue)
pl: %1 należne do %2 (przeterminowane)

en: %1 : Offline registration (by %2)
pl: %1 : Rejestracja offline (przez %2)

en: %1 Activity
pl: %1 Interakcji

en: %1 Address
pl: %1 Adres

en: %1 Breakdown
pl: %1 Podział

en: %1 Contacts Updated
pl: %1 kontaktów zaktualizowano.

en: %1 Created
pl: Utworzono %1

en: %1 Current membership(s) for this contact have been set to 'Deceased' status.
pl: %1 obecny status członkostwa kontaktu został ustawiony jako "wygasły"

en: %1 Disabled
pl: %1 Wyłączony

en: %1 Donation
pl: %1 Darowizn

en: %1 Enabled
pl: %1 Włączony

en: %1 Event registration(s) have been cancelled.
pl: Rejestracja na wydarzenie %1 została anulowana.

en: %1 From must be a number (with or without decimal point).
pl: Wartość „od” pola „%1” musi być liczbą (całkowitą lub nie).

en: %1 From must be an integer (whole number).
pl: Wartość „od” pola „%1” musi być liczbą całkowitą.

en: %1 From must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
pl: %1 Musi być we właściwej formie pieniędzy. (Liczba dziesiętna / przecinek / spacja jest dozwolona).

en: %1 Help
pl: Pomoc %1

en: %1 Option
pl: %1 opcji

en: %1 Options
pl: Opcje %1

en: %1 Questions
pl: %1 Pytanie

en: %1 Related Case | %1 Related Cases
pl[0]: %1 Powiązane przypadki
pl[1]: %1 Powiązane przypadki
pl[2]: %1 Powiązane przypadki
pl[3]: %1 Powiązane przypadki

en: %1 Reports
pl: %1 Raporty

en: %1 Rules
pl: Reguły %1

en: %1 Saved
pl: %1 zapisano

en: %1 Scheduled Job has been executed. See the log for details.
pl: Zaplanowane zadanie zostało zrealizowane. Sprawdź dziennik, sprawdzić szczegóły.

en: %1 Selected records only
pl: Tylko wybrane %1 pozycje

en: %1 Smart Group Criteria
pl: Kryteria sprytnej grupy %1

en: %1 To must be a number (with or without decimal point).
pl: Wartość „do” pola „%1” musi być liczbą (całkowitą lub nie).

en: %1 To must be an integer (whole number).
pl: Wartość „do” pola „%1” musi być liczbą całkowitą.

en: %1 To must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
pl: %1 Musi być we właściwej formie pieniędzy. (Liczba dziesiętna / przecinek / spacja jest dozwolona).

en: %1 Updated
pl: %1 zaktualizowano.

en: %1 User: %2; user id: %3
pl: %1 Użytkownik: %2; identyfikator użytkownika: %3

en: %1 already exist.
pl: %1 już istnieje.

en: %1 already used.
pl: %1 już w użyciu

en: %1 amount can not be less than zero. Please select the options accordingly.
pl: Wartość %1 nie może być mniejsza niż zero. Wybierz odpowiednie opcje.

en: %1 contacts have already been assigned to this event. They were not added a second time.
pl: %1 kontaktów już zostało zapisaych do tego wydarzenia. Nie zostały one dodane drugi raz.

en: %1 could not be parsed
pl: %1 nie może być sparsowany

en: %1 does not exists or is empty
pl: %1 nie istnieje lub jest pusty

en: %1 every %2 %3 for %4 installments.
pl: %1 każdego %2 %3 %4

en: %1 for this %2.
pl: Pomiędzy %1 a %2.

en: %1 for this country.
pl: %1 dla tego kraju.

en: %1 for this county.
pl: %1 tego powiatu.

en: %1 for this state.
pl: %1 dla tego stanu/województwa.

en: %1 has been created.
pl: %1 został utworzony.

en: %1 has been moved to the custom set <a href='%3'>%2</a>.
pl: %1 został przeniesiony do zestawu niestandardowego <a href='%3'>%2</a>.

en: %1 has been moved to the trash. | %count contacts moved to trash.
pl[0]: %1 przeniesiono do kosza.
pl[1]: %count kontaktów przeniesiono do kosza.
pl[2]: %count kontaktów przeniesiono do kosza.
pl[3]: %count kontaktów przeniesiono do kosza.

en: %1 has been permanently deleted. | %count contacts permanently deleted.
pl[0]: %1 zostało permanentnie usuniętych
pl[1]: %count kontaktów zostało permanentnie usuniętych
pl[2]: %count kontaktów zostało permanentnie usuniętych
pl[3]: %count kontaktów zostało permanentnie usuniętych

en: %1 has been restored from the trash. | %count contacts restored from trash.
pl[0]: %1 zostało przywróconych z kosza.
pl[1]: %count kontaktów przywróconych z kosza.
pl[2]: %count kontaktów przywróconych z kosza.
pl[3]: %count kontaktów przywróconych z kosza.

en: %1 has been updated.
pl: %1 został zaktualizowany.

en: %1 has joined or been added to these group(s).
pl: %1 dołączył lub został dodany do tych grup.

en: %1 has no contacts which match your search criteria. You can <a href='%2'>add contacts here.</a>
pl: %1 nie ma kontaktów pasujących do twoich kryteriów wyszukiwania. Możesz <a href='%2'>dodać kontakty tutaj.</a>

en: %1 has not been saved.
pl: %1 nie zostało zapisane.

en: %1 is a required field.
pl: %1 jest polem wymaganym.

en: %1 is already used for Discount Name.
pl: %1 jest już wykorzystane jako nazwa obniżki.

en: %1 is currently included in these Smart group(s) (e.g. saved searches).
pl: %1 jest obecnie zawarty w tych sprytnych grupach (np. zapisane wyszukiwania).

en: %1 is no longer part of these group(s).
pl: %1 nie jest już częścią tych/tej grup(y).

en: %1 is not a valid operator
pl: %1 nie jest właściwym operatorem

en: %1 more
pl: %1 więcej

en: %1 must be a number (with or without decimal point).
pl: %1 musi być liczbą (całkowitą lub nie).

en: %1 must be an integer (whole number).
pl: %1 musi być liczbą całkowitą.

en: %1 must be in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
pl: %1 Musi być we właściwej formie pieniędzy. (Liczba dziesiętna / przecinek / spacja jest dozwolona).

en: %1 must be valid Website.
pl: %1 musi być poprawny adres strony.

en: %1 must in proper money format. (decimal point/comma/space is allowed).
pl: %1 Musi być we właściwej formie pieniędzy. (Liczba dziesiętna / przecinek / spacja jest dozwolona).

en: %1 not found.
pl: %1 nie został znaleziony.

en: %1 of %2 records - %3 remaining
pl: %1 z %2 rekordów - %3 pozostało

en: %1 option has been deleted.
pl: Opcja %1 została usunięta.

en: %1 pairs of duplicates were merged
pl: %1 para duplikatów została złączona

en: %1 pairs of duplicates were skipped due to conflict
pl: %1 para duplikatów została pominięta z powodu konfliktu

en: %1 processor doesn't support updating subscription billing details.
pl: %1 procesu nie wspiera aktualizacji szczegółów płatności subskrybcji.

en: %1 status has been updated to %2.
pl: %1 status został zaktualizowany do %2

en: %1 wants you to know about %2
pl: %1 chce, abyś wiedział o %2

en: %1(s)
pl: %1(y)

en: %1: Connect
pl: %1: Połącz

en: %1: Disconnect
pl: %1: Rozłącz

en: %1: Documentation (External)
pl: %1: Dokumentacja (zewnętrzna)

en: %1: Logs (External)
pl: %1: Logi (zewnętrzne)

en: %1: Please check that your date range is in correct chronological order.
pl: %1: Sprawdź, czy Twój zakres dat jest w porządku chronologicznym.

en: %1: Reconnect
pl: %1: Ponowne połącznie

en: %1: SMS Reply will not be sent.
pl: %1: Odpowiedź SMSowa nie zostanie wysłana

en: %1: Settings (External)
pl: %1:  Ustawienia (zewnętrzne)

en: %1: Support (External)
pl: %1: Wsparcie (zewnętrzne)

en: %2. This Membership Type is used in an <a href='%1'>Online Contribution page</a>. Uncheck this membership type in the Memberships tab.
pl: %2 Ten typ członkostwa jest użyty w <a href='%1'>strona transakcyjna</a>. Odznacz ten typ członkostwa w zakładce członkostwa.

en: %3. There are some contacts who have this membership type assigned to them. Search for contacts with this membership type from <a href='%1'>Find Members</a>. If you are still getting this message after deleting these memberships, there may be contacts in the Trash (deleted) with this membership type. Try using <a href="%2">Advanced Search</a> and checking "Search in Trash".
pl: %3

en: %count %2 %3 relationship created | %count %2 %3 relationships created
pl[0]: %count %2 %3 powiązania stworzone
pl[1]: %count %2 %3 powiązań stworzonych
pl[2]: %count %2 %3 powiązań stworzonych
pl[3]: %count %2 %3 powiązań stworzonych

en: %count Result | %count Results
pl[0]: %count wynik
pl[1]: %count wynik
pl[2]: %count wynik
pl[3]: %count wynik

en: %count activity deleted. | %count activities deleted.
pl[0]: %count aktywności zlikwidowanych.
pl[1]: %count aktywności zlikwidowanych.
pl[2]: %count aktywności zlikwidowanych.
pl[3]: %count interakcji zlikwidowanych.

en: %count activity un-tagged | %count activities un-tagged
pl[0]: %count interakcji nie-tagowanych.
pl[1]: %count interakcji nie-tagowanych.
pl[2]: %count interakcji nie-tagowanych.
pl[3]: %count interakcji nie-tagowanych.

en: %count case moved to trash. | %count cases moved to trash.
pl[0]: %count przypadku przeniesiony do kosza.
pl[1]: %count przypadków przeniesionych do kosza.
pl[2]: %count przypadków przeniesionych do kosza.
pl[3]: %count przypadków przeniesionych do kosza.

en: %count case permanently deleted. | %count cases permanently deleted.
pl[0]: %count przypadek permanentnie usunięty
pl[1]: %count przypadków permanentnie usunięto
pl[2]: %count przypadków permanentnie usunięto
pl[3]: %count przypadków permanentnie usunięto

en: %count case restored from trash. | %count cases restored from trash.
pl[0]: %count przypadek przywrócony z kosza.
pl[1]: %count przypadków przywróconych z kosza.
pl[2]: %count przypadków przywróconych z kosza.
pl[3]: %count przypadków przywróconych z kosza.

en: %count contact added to group | %count contacts added to group
pl[0]: %count kontakt dodanych do grupy.
pl[1]: %count kontaktów dodanych do grupy.
pl[2]: %count kontaktów dodanych do grupy.
pl[3]: %count kontaktów dodanych do grupy.

en: %count contact already had this tag | %count contacts already had this tag
pl[0]: %count kontakt już ma ten tag
pl[1]: %count kontaktów już ma ten tag
pl[2]: %count kontaktów już ma ten tag
pl[3]: %count kontaktów już ma ten tag

en: %count contact has been reserved. | %count contacts have been reserved.
pl[0]: %count kontakt został zarezerwowany.
pl[1]: %count kontaktów zostało zarezerwowanych.
pl[2]: %count kontaktów zostało zarezerwowanych.
pl[3]: %count kontaktów zostało zarezerwowanych.

en: %count contact removed from '%2' | %count contacts removed from '%2'
pl[0]: %count kontaktu usunięto z '%2'.
pl[1]: %count kontaktów usuniętych z '%2'.
pl[2]: %count kontaktów usuniętych z '%2'.
pl[3]: %count kontaktów usuniętych z '%2'.

en: %count contact tagged | %count contacts tagged
pl[0]: %count kontaktu tagowanego
pl[1]: %count kontaktów tagowanych
pl[2]: %count kontaktów tagowanych
pl[3]: %count kontaktów tagowanych

en: %count contact un-tagged | %count contacts un-tagged
pl[0]: %count kontaktu nie-tagowanego.
pl[1]: %count kontaktów nie-tagowanych.
pl[2]: %count kontaktów nie-tagowanych.
pl[3]: %count kontaktów nieotagowanych.

en: %count contact was already in group | %count contacts were already in group
pl[0]: %count kontaktów było już w grupie.
pl[1]: %count kontaktów było już w grupie.
pl[2]: %count kontaktów było już w grupie.
pl[3]: %count kontaktów było już w grupie.

en: %count contribution deleted. | %count contributions deleted.
pl[0]: %count wpłat usunięto
pl[1]: %count wpłat usunięto
pl[2]: %count wpłat usunięto
pl[3]: %count wpłat usunięto

en: %count duplicate relationship | %count duplicate relationships
pl[0]: %count podwojonych powiązań
pl[1]: %count podwojonych powiązań
pl[2]: %count podwojonych powiązań
pl[3]: %count podwojonych powiązań

en: %count email was found on hold and updated. | %count emails were found on hold and updated.
pl[0]: %c e-mail został znaleziony jako wstrzymany i został zaktualizowany.
pl[1]: %c e-maili zostało znalezionych jako wstrzymane i zostało zaktualizowanych.
pl[2]: %c e-maili zostało znalezionych jako wstrzymane i zostało zaktualizowanych.
pl[3]: %c e-maili zostało znalezionych jako wstrzymane i zostało zaktualizowanych.

en: %count grant deleted. | %count grants deleted.
pl[0]: % usunięta dotacja.
pl[1]: % usunięte  dotacje.
pl[2]: % usuniętych dotacji.
pl[3]: Usunięto %count dotacji.

en: %count invalid relationship record | %count invalid relationship records
pl[0]: %count indywidualnych rejestrów powiązania
pl[1]: %count indywidualnych rejestrów powiązań
pl[2]: %count indywidualnych rejestrów powiązań
pl[3]: %count indywidualnych rejestrów powiązań

en: %count participant deleted. | %count participants deleted.
pl[0]: %count uczestnik usunięty
pl[1]: %count uczestników usunięto
pl[2]: %count uczestników usunięto
pl[3]: %count uczestników usunięto

en: %count pledge deleted. | %count pledges deleted.
pl[0]: Usunięto %count deklarację
pl[1]: Usunięto %count deklaracji.
pl[2]: Usunięto %count deklaracji.
pl[3]: Usunięto %count deklaracji.

en: %count relationship record was not created due to an invalid contact type. | %count relationship records were not created due to invalid contact types.
pl[0]: %count rejestrów powiązań nie został stworzony z powodu niewłaściwych typu kontaktu.
pl[1]: %count rejestrów powiązań nie został stworzony z powodu niewłaściwych typów kontaktów.
pl[2]: %count rejestrów powiązań nie został stworzony z powodu niewłaściwych typów kontaktów.
pl[3]: %count rejestrów powiązań nie został stworzony z powodu niewłaściwych typów kontaktów.

en: %count relationship was not created because the contact is not of the right type for this relationship | %count relationships were not created because the contact is not of the right type for this relationship
pl[0]: %count powiązania nie zostały stworzone ponieważ kontakty nie są właściwym typem powiązania.
pl[1]: %count powiązań nie został stworzony ponieważ kontakty nie są właściwym typem powiązań.
pl[2]: %count powiązań nie został stworzony ponieważ kontakty nie są właściwym typem powiązań.
pl[3]: %count powiązań nie został stworzony ponieważ kontakty nie są właściwym typem powiązań.

en: %count was skipped because the contact is already %2 %3 | %count were skipped because the contacts are already %2 %3
pl[0]: %count został pominięty ponieważ kontakty są już %2 %3
pl[1]: %count została pominięta ponieważ kontakty są już %2 %3
pl[2]: %count została pominięta ponieważ kontakty są już %2 %3
pl[3]: %count została pominięta ponieważ kontakty są już %2 %3

en: &lt; Previous
pl: &lt; Poprzednie

en: &lt;&lt; First
pl: &lt;&lt; Pierwsze

en: &quot;All of the information that you provide to us or any of our representatives and service providers will be held in strictest confidence. It will not be used for any purpose other than to help you, and for any other purpose that you authorize in writing, or which is required by law.&quot;
pl: "Wszystkie informacje, które przekazujesz do nas lub jakikolwiek z naszych przedstawicieli i dostawców usług, będą odbywały się w najszerszym zaufaniu. Nie będzie on wykorzystywany do celów innych niż pomoc, w dowolnym innym celu, na który zezwala się na piśmie lub wymagany przez prawo."

en: &quot;May I now ask you some screening questions?&quot;
pl: &quot;Mogę się spytać o kilka rzeczy?&quot;

en: &quot;Please tell me what you would like to discuss.&quot;
pl: &quot;Powiedz o czym chcesz porozmawiać&quot;

en: '%1' cannot be deleted because the information is used for special system purposes.
pl: '%1' nie może zostać usunięty z informacji użytej do specjalnego systemu celów.

en: '%1' directory does not exist
pl: Katalog '%1' nie istnieje

en: '%1' has been deleted.
pl: "%1" został usunięty.

en: '%1' have been saved.
pl: '%1' został zapisany.

en: '%1' information has been saved.
pl: Informacje zostały zapisane: '%1'

en: '%1' survey has been deleted.
pl: '%1' badań został usunięty.

en: 'Create Personal Campaign Page' link text
pl: 'Stwórz Osobistą Stronę Kampanii' tekst linku

en: 'Opt out via email' - displays an email address for recipients to opt out of receiving emails from your organization.
pl: "Zrezygnuj z poczty e-mail" - wyświetla adresy e-mail adresatów, którzy chcą zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail od organizacji.

en: 'Opt out via web page' - creates a link for recipients to click if they want to opt out of receiving emails from your organization. Alternatively, you can include the 'Opt out via email' token.
pl: "Zrezygnuj ze strony internetowej" - tworzy link do kliknięcia przez odbiorców, którzy chcą zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail od organizacji. Alternatywnie możesz dołączyć token "Zrezygnuj z poczty e-mail".

en: 'Tell a friend' maximum recipients limit
pl: 'Powiedz znajomym' - maksymalny limit odbiorców

en: 'Unsubscribe via email' - displays an email address for recipients to unsubscribe from the specific mailing list used to send this message.
pl: "Anuluj subskrypcję za pośrednictwem poczty e-mail" - wyświetla adres e-mail adresata, aby anulować subskrypcję z konkretnej listy mailingowej używanej do wysyłania tej wiadomości.

en: 'Unsubscribe via web page' - creates a link for recipients to unsubscribe from the specific mailing list used to send this message. Alternatively, you can include the 'Unsubscribe via email' token or one of the Opt-out tokens.
pl: "Zrezygnuj z subskrypcji za pośrednictwem strony internetowej" - tworzy link dla odbiorców, aby wypisać się z konkretnej listy mailingowej używanej do wysyłania tej wiadomości. Alternatywnie możesz dołączyć token "Anuluj subskrypcję za pośrednictwem poczty e-mail" lub jeden z tokenów rezygnacji.

en: (%1 recipients)
pl: (%1 odbiorców)

en: (Contribute at least X to be eligible for this gift.)
pl: (Ofiaruj przynajmniej X by móc wybrać ten dodatek.)

en: (Copy)
pl: (Kopia)

en: (Copy)
pl: (Kopia)

en: (Filed on case %1)
pl: (Przypisz do przypadku %1)

en: (Preview Area)
pl: (Obszar podglądu)

en: (Recurring Contribution)
pl: (Stała wpłata)

en: (Recurring)
pl: (Cykliczna)

en: (Sum of all weights should be greater than or equal to threshold: %1).
pl: (Suma wszystkich wag powinna być większa albo równa progowi: %1).

en: (bottom of page)
pl: (dół strony)

en: (built-in)
pl: (wbudowany)

en: (contribute at least %1 to be eligible for this membership)
pl: (Ofiaruj przynajmniej %1 by zakwalifikować się do tego członkostwa)

en: (current month)
pl: (bieżący miesiąc)

en: (current year)
pl: (bieżący rok)

en: (deleted contacts)
pl: (usunięte kontakty)

en: (deleted)
pl: (usunięty)

en: (display name not available)
pl: (nazwa niedostępna)

en: (filtered from %1 total entries)
pl: (filtrowane z %1 wszystkich wpisów)

en: (including yourself)
pl: (łącznie z Tobą)

en: (more)
pl: (więcej)

en: (n/a)
pl: (nd.)

en: (no fee)
pl: (bez dodatkowych opłat)

en: (no subject)
pl: (brak tematu)

en: (not assigned)
pl: (nie przypisano)

en: (not available)
pl: (niedostępne)

en: (ongoing)
pl: (trwające)

en: (opened %1)
pl: (Otwarty %1)

en: (original currency)
pl: (pierwotna waluta)

en: (preferred)
pl: (preferowany)

en: (recipients)
pl: (odbiorcy)

en: (signature)
pl: (podpis)

en: (since inception)
pl: (od rozpoczęcia)

en: (step %1 of %2)
pl: (krok %1 z %2)

en: (this is not the current revision)
pl: (nie jest to bieżąca wersja)

en: (this is the current revision)
pl: (wersja bieżąca)

en: (this will take a few minutes)
pl: (to może zająć kilka minut - to dobry czas na zrobienie sobie kawy)

en: (top of page)
pl: (góra strony)

en: (unknown)
pl: (nieznany)

en: + Add New Field
pl: + Dodaj nowe pole

en: , or Merge this contact with an existing contact
pl: , lub połączyć ten Kontakt z istniejącym Kontaktem

en: - Activity Fields -
pl: - Pola interakcji -

en: - All Contacts -
pl: - wszystkie -

en: - Any -
pl: - jakikolwiek -

en: - Contact Fields -
pl: - pola kontaktu –

en: - Contribution Fields -
pl: - pola wpłat -

en: - N/A -
pl: Nie dotyczy

en: - None -
pl: - Brak -

en: - Participant Fields -
pl: - Pola uczestników -

en: - Select Relationship Type-
pl: - Wybierz typ relacji -

en: - Test Type -
pl: -Typ testu-

en: - all activity type(s) -
pl: - wszystkie rodzaje interkacji -

en: - all languages -
pl: -wszystkie języki-

en: - any -
pl: - każdy -

en: - any contact type -
pl: - dowolny rodzaj kontaktu -

en: - any group -
pl: - dowolnej grupie -

en: - any interviewer -
pl: -  dowolny prowadzący wywiad -

en: - any tag -
pl: - dowolna -

en: - any visibility -
pl: - widoczność dowolna -

en: - choose language -
pl: -Wybierz język-

en: - default -
pl: - domyślny -

en: - default input format -
pl: - format domyślny -

en: - default view -
pl: - widok domyślny -

en: - do not import -
pl: - nie importuj -

en: - no grouping -
pl: Bez grupowania.

en: - none -
pl: - brak -

en: - prefix -
pl: - prefiks -

en: - related contact info -
pl: - powiązane informacje o kontakcie -

en: - same as for main contact -
pl: - taki sam jak główny kontakt -

en: - select %1 -
pl: - wybierz %1-

en: - select -
pl: - wybierz -

en: - select Parent -
pl: - wybierz rodzica -

en: - select case -
pl: - wybierz przypadek -

en: - select contact -
pl: - wybierz kontakt -

en: - select contacts -
pl: -  wybrane kontakty -

en: - select field -
pl: - wybierz pole -

en: - select group -
pl: - wybierz grupę -

en: - select label -
pl: - wybierz mailing -

en: - select profile -
pl: - wybierz profil -

en: - select record type -
pl: - wybierz rodzaj pozycji -

en: - select role -
pl: - wybierz rolę -

en: - suffix -
pl: - przyrostek -

en: -- Select --
pl: -- Wybierz --

en: -day of week-
pl: -dzień tygodnia-

en: -day-
pl: -dzień-

en: -hour-
pl: -godzina-

en: -min-
pl: -minuta-

en: -month-
pl: -miesiąc-

en: -sec-
pl: -sekunda-

en: -select product-
pl: -Wybierz produkt-

en: -select-
pl: -wybierz-

en: -year-
pl: -rok-

en: 1 Day | %count Days
pl[0]: 1 dzień
pl[1]: %count dni
pl[2]: %count dni
pl[3]: %count dni

en: 1 activity already did not have this tag | %count activities already did not have this tag
pl[0]: 1 interakcji już nie ma tego tagu.
pl[1]: %count interakcji już nie ma tego tagu.
pl[2]: %count interakcji już nie ma tego tagu.
pl[3]: %count interakcji już nie ma tego tagu.

en: 1 activity already had this tag | %count activities already had this tag
pl[0]: 1 interakcja już ma ten tag
pl[1]: kilka interakcji już ma ten tag
pl[2]: wiele interakcji już ma ten tag
pl[3]: %count interakcji już ma ten tag

en: 1 contact already did not have this tag | %count contacts already did not have this tag
pl[0]: 1 kontakt już nie ma tego tagu.
pl[1]: %count kontaktów już nie ma tego tagu.
pl[2]: %count kontaktów już nie ma tego tagu.
pl[3]: %count kontaktów już nie ma tego tagu.

en: 1 contact was already not in this group | %count contacts were already not in this group
pl[0]: 1 kontakt nie był już w tej grupie.
pl[1]: %count kontaktów nie było już w tej grupie.
pl[2]: %count kontaktów nie było już w tej grupie.
pl[3]: %count kontaktów nie było już w tej grupie.

en: 1 contribution could not be deleted. | %count contributions could not be deleted.
pl[0]: 1 wpłata nie może zostać usunięta.
pl[1]: %count wpłat nie może zostać usuniętych.
pl[2]: %count wpłat nie może zostać usuniętych.
pl[3]: %count wpłat nie może zostać usuniętych.

en: 1 contribution will not be deleted. | %count contributions will not be deleted.
pl[0]: 1 wpłata nie została usunięta.
pl[1]: %count wpłat nie zostanie usuniętych.
pl[2]: %count wpłat nie zostanie usuniętych.
pl[3]: %count wpłat nie zostanie usuniętych.

en: 1 could not be restored. | %count could not be restored.
pl[0]: 1 nie może zostać przywrócony.
pl[1]: %count nie może zostać przywrócony.
pl[2]: %count nie może zostać przywrócony.
pl[3]: %count nie może zostać przywrócony.

en: 1 respondent did not release. | %count respondents did not release.
pl[0]: 1 ankietowany nie zostało uwolniony.
pl[1]: %count ankietowanych nie zostało uwolnionych.
pl[2]: %count ankietowanych nie zostało uwolnionych.
pl[3]: %count ankietowanych nie zostało uwolnionych.

en: 1. Manage Roles
pl: 1. Zarządzaj Rolami

en: 12 Hours
pl: 12 godzinny

en: 2. Assign Users to CiviCRM ACL Roles
pl: 2. Przypisz Użytkowników do ról ACL CiviCRM

en: 24 Hours
pl: 24 godzinny

en: 3. Manage ACLs
pl: 3. Zarzadzaj ACL

en: 3rd-party Service
pl: Usługa zewnętrzna

en: 5395 with Logo
pl: 5395 z logo

en: << Remove
pl: << Usuń

en: <b>%1</b> file(s) in %2 directory are not writable. Listed file(s) might be used during the import to log the errors occurred during Import process. Contact your site administrator for assistance.
pl: <b>%1 </b>plik(ów) w %2 katalogu nie są zapisywalne. Wybrany plik(i) mogą być użyte do importowania aby się zalogować błędy pojawiające się podczas procesu importowania. Skontaktuj się z administratorem strony o pomoc.

en: <strong>%1 (%2)</strong> has been successfully subscribed to the <strong>%3</strong> mailing list.
pl: Adres <strong>%1 (%2)</strong> został pomyślnie dodany do listy mailingowej <strong>%3</strong>.

en: <strong>%1 - your email address '%2' has been successfully verified.</strong>
pl: <strong>%1 - twój adres e-mail '%2' został pozytywnie zweryfikowany.</strong>

en: <strong>Automated refunds for cancellations are NOT currently supported.</strong> Participants who have paid for an event will be notified that cancellations are not refundable.
pl: <strong>Automatyczne zwroty za anulowanie nie są obecnie obsługiwane. </strong> Uczestnicy, którzy zapłacili za wydarzenie, zostaną powiadomieni, że anulowanie nie podlega zwrotowi.

en: <strong>Check Availability</strong>
pl: <strong>Sprawdź dostępność</strong>

en: <strong>CiviContribute</strong> - When you want to collect information from Contributors via online contribution pages, you can create a profile and link it to to your contribution page as a 'custom page element' (<a href='%1'>Configure Online Contribution Pages</a>).
pl: CiviContribute - Gdy chcesz zbierać informacje od wpłacających za pośrednictwem stron internetowych, możesz utworzyć profil i połączyć go ze stroną wpłat jako "niestandardowy element strony" (<a href='%1'>Strony konfiguracji wpłat online</a>).

en: <strong>CiviMail</strong> - A robust mass-mailing component which allows you to engage your constituents with personalized email blasts and newsletters.
pl: <strong>CiviMail</strong> - Wypasiony komponent do masowej wysyłki e-maili, pozwalający na angażowanie twoich odbiorców, personalizacje wiadomości oraz wysyłkę newsletterów.

en: <strong>CiviMember</strong> - A flexible membership management component which includes convenient online signup and renewal.
pl: <strong>CiviMember</strong> - Elastyczy komponent do zarządzania członkostwem, umożliwiający zapisy on-line oraz odnawianie członkostwa.

en: <strong>Contact Edit Forms</strong> - Allow <strong>authenticated users</strong> to edit their own contact info with a Profile using the following path: <em>%1/%2</em>. (This example links to an edit form for Profile ID 3.)
pl: <strong>Formularze edycji kontaktu</strong> - Zezwól <strong> uwierzytelnionym użytkownikom</strong> na edytowanie swoich własnych informacji kontaktowych za pomocą profilu przy użyciu następującej ścieżki: <em>%1/%2</em>. (Ten przykład prowadzi do formularza edycji dla identyfikatora profilu 3.)

en: <strong>Contact Signup Forms</strong> - Create link(s) to 'new contact' input form(s) for your Profiles using the following path: <em>%1/%2</em>. (This example links to an input form for Profile ID 3.)
pl: <strong>Formularze rejestracyjne kontaktu - Utwórz link(i) do formularzy wejściowych "nowego kontaktu" dla profili za pomocą następującej ścieżki: <em>%1/%2</em>. (Ten przykład prowadzi do formularza wejściowego dla identyfikatora profilu 3.)

en: <strong>Delivery has not yet begun for this mailing.</strong> If the scheduled delivery date and time is past, ask the system administrator or technical support contact for your site to verify that the automated mailer task ('cron job') is running - and how frequently.
pl: <strong>Dostawa mailingu jeszcze się nie rozpoczęła. </strong>Jeśli planowana data i czas dostawy minęły, poproś administratora systemu lub pomoc techniczną dla twojej witryny o sprawdzenie, czy zadanie automatycznego wysyłania e-maila ("cron-job") działa - i jak często.

en: <strong>EXAMPLE:</strong> When creating a set of custom fields used to collect <strong>Employment History</strong> - you might have fields for Job Title, Start Date, End Date, and Reason for Leaving. Checking the "multiple records" box allows you to collect information for multiple jobs.
pl: <strong>PRZYKŁAD: </strong> Podczas tworzenia zestawu niestandardowych pól służących do tworzenia <strong> Historii zatrudnienia </strong> - możesz ustawić pola Tytuł pracy, Data rozpoczęcia, Data zakończenia i Powód zakończenia pracy. Zaznaczenie pola "wiele rekordów" pozwala na zbieranie informacji dla wielu zatrudnień.

en: <strong>Export PRIMARY fields</strong> provides the most commonly used data values. This includes primary address information, preferred phone and email.
pl: <strong>Eksportuj pola podstawowe </strong> udostępnia najczęściej używane wartości danych. Dotyczy to podstawowych informacji adresowych, preferowanego telefonu i adresu e-mail.

en: <strong>HTML Form Snippet</strong> - If you want more control over form layout, or want to add Profile input forms to non-CiviCRM blocks, pages and/or sites...click the HTML Form Snippet action link for a Profile below - and copy and paste the HTML form code into any web page.
pl: <strong>Fragment formularza HTML</strong> - jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad układem formularzy lub chcesz dodać formularze wejściowe profilu do bloków, stron i/lub witryn innych niż CiviCRM ... kliknij link akcji fragmentu kodu formularza HTML poniżej - skopiuj i wklej kod formularza HTML na dowolną stronę internetową.

en: <strong>Import has completed successfully.</strong> The information below summarizes the results.
pl: <strong>Importowanie powiodło się.</strong> Poniższe informacje podsumowują wynik.

en: <strong>Resolving "Pay Later" registrations for online registrations:</strong> Participants who registered online whose status is changed from <em>Pending Pay Later</em> to <em>Registered</em> or <em>Attended</em> will receive a confirmation email and their payment status will be set to completed. If this is not you want to do, you can change their participant status by editing their event registration record directly.
pl: <strong>Rozwiązywanie "płać później" dla rejestracji online: </strong> Uczestnicy, którzy zarejestrowali się w Internecie, którego status został zmieniony z <em> Oczekujący (w trakcie płatności) </em> do <em> Zarejestrowany</em> lub <em> Wziął /wzięła udział </em> otrzyma wiadomość e-mail z potwierdzeniem, a ich status płatności zostanie ustawiony na ukończone. Jeśli nie chcesz tego zrobić, możesz zmienić ich status uczestnika, edytując bezpośrednio rekord rejestracji na wydarzenie.

en: <strong>Special statuses:</strong> Participants whose status is changed to any of the following will be automatically notified via email: %1
pl: <strong> Specjalne statusy: </strong> Uczestnicy, których status zostanie zmieniony na którekolwiek z poniższych, zostaną automatycznie powiadomieni pocztą elektroniczną: %1

en: <strong>Trouble-shooting Tip</strong> - If you find that your SMS are not being sent, ask the system administrator or technical support contact for your site to verify that the automated task (&quot;cron job&quot;) is running - and how frequently.
pl: <strong>Podpowiedź w przypadku problemów</strong> - Jeśli zauważysz, że Twój SMS nie został wysyłany, poproś administratora lub asystenta pomocy technicznej Twojej strony, aby sprawdził, czy automatyczne zadanie ("zadanie cron") działa - i jak często.

en: <strong>User Screens</strong> - One or several profiles can be linked to either the <strong>new user registration</strong> and/or view and edit screens for <strong>existing user accounts</strong>.
pl: <strong>Ekrany użytkowników</strong> – Jeden lub więcej profili może być podłączonych do <strong>rejestracji nowych użytkowników</strong> i/lub ekranów podglądu i edycji <strong>użytkowników istniejących</strong>.

en: <tr><td> "%1" </td><td> "%2" </td></tr>
pl: <tr><td>"%1" </td> <td>"%2" </td></tr>

en: A Case Type describes a group of related tasks, interactions, or processes.
pl: Typ przypadku opisuje grupę powiązanych zadań, interakcji lub procesów.

en: A Contact with that ID does not exist: %1
pl: Kontakt o takim ID nie istnieje: %1

en: A Survey Detail Report <a href='%1'>%2</a> has been created.
pl: Typ raportu badania <a href='%1'>%2 </a> został stworzony

en: A View Only field cannot be required
pl: Pole "Tylko do odczytu" nie może być wymagane

en: A cancellation email has been sent to %1.
pl: Potwierdzenie anulowania zostało wysłane na %1

en: A confirmation email has been sent to %1
pl: E-mail potwierdzenia został wysłany do %1

en: A confirmation email has been sent to %1.
pl: E-mail potwierdzenia został wysłany do %1.

en: A confirmation email has been sent to ALL participants
pl: Mail potwierdzający zostanie wysłany do WSZYSTKICH uczestników.

en: A contribution / membership signup was made on behalf of the organization listed below.
pl: Wpłata/rejestracja członkostwa została dokonana na rzecz organizacji wymienionej poniżej.

en: A copy of the activity has also been sent to assignee contacts(s).
pl: Kopia tej interakcji wysłana do kontaktu(-ów) beneficjentów.

en: A copy of the contribution page has been created
pl: Kopia strony transakcyjnej została stworzona.

en: A copy of the extension (%1) is in a system folder (%2). The system copy will be preserved, but the new copy will be used.
pl: Kopia rozszerzenia (%1) znajduje się w folderze systemowym (%2). Kopia systemowa zostanie zachowana, ale zostanie użyta nowa kopia.

en: A copy of the follow-up activity has also been sent to follow-up assignee contacts(s).
pl: Kopia tej interakcji została również wysłana do przypisanych kontaktów.

en: A copy of the price set has been created
pl: Kopia zestawu cen została utworzona

en: A copy of this activity will be emailed to each Assignee.
pl: Kopia tego zdarzenia zostanie wysłana e-mailem do każdego, komu je przypisano.

en: A copy of this report can be automatically generated and delivered via email to specified recipients. Use the settings in this section to control Subject of the email containing the report, as well as the recipient list (To and Cc fields). Separate multiple 'To' or 'CC' email addresses with commas.
pl: Kopię tego raportu można automatycznie wygenerować i dostarczyć pocztą elektroniczną do określonych odbiorców. Użyj ustawień w tej sekcji, aby kontrolować temat wiadomości e-mail zawierającej raport, a także listę adresatów (pola Do i DW). Rozdziel adresy e-mail wielu "do" lub "UDW" przecinkami.

en: A default mailbox must be configured for email bounce processing.
pl: Domyślna skrzynka pocztowa musi być skonfigurowana do przetwarzania odrzuconych wiadomości e-mail.

en: A duplicate matching rule with this name already exists. Please select another name.
pl: Podwójne łączenia reguły o tej nazwie już istnieje. Wybierz inną nazwę.

en: A field of the same label exists in the destination group
pl: Pole z taka samą etykietą istnieje w docelowej grupie

en: A followup activity has been scheduled.
pl: Dalsza interakcja została zaplanowana.

en: A group of contacts
pl: Grupa kontaktów

en: A link to this %1 is automatically included in the email sent to friends. If you ALSO want to include a link providing general information about your organization, enter that link here (e.g <em>http://www.example.org/</em>)
pl: Link do tego %1 jest automatycznie dołączany do e-maila wysłanego do znajomych. Jeśli chcesz TAKŻE dołączyć linki zawierające ogólne informacje o Twojej organizacji, wprowadź ten link tutaj (np. <em> http: //www.example.org/</em>)

en: A long running CiviCRM task is currently in progress. This message will be refreshed till the task is completed
pl: Długo trwające zadanie CiviCRM jest w trakcie realizacji. Ta wiadomość będzie odświeżana do momentu ukończenia zadania.

en: A minimum amount of %1 should be selected from Event Fee(s).
pl: Minimalną kwotę %1 należy wybrać z Opłat Wydarzenia

en: A notification email has been sent to the site administrator, and you will receive another notification from them as soon as the review process is complete.
pl: Wiadomość e-mail z powiadomieniem została wysłana do administratora witryny. Otrzymasz od niego kolejne powiadomienie, gdy tylko proces sprawdzania zostanie zakończony.

en: A notification email has been sent to the site administrator.
pl: Powiadomienie e-mailem zostało wysłane do administratora strony.

en: A notification email has been sent to the supporter.
pl: Powiadomienie e-mail zostało wysłane do wspierającego.

en: A person is already registered for this event.
pl: Osoba jest już zarejestrowana na to wydarzenie.

en: A person with this email address is already registered for this event.
pl: Osoba z tym adresem e-mail jest już zarejestrowana w tym wydarzeniu.

en: A product with this name already exists. Please select another name.
pl: Produkt o tej nazwie już istnieje. Wybierz inną nazwę.

en: A profile
pl: Profil

en: A receipt has been emailed to the contributor.
pl: Rachunek został przesłany e-mailem do współtwórcy

en: A record already exists with the same information.
pl: W naszej bazie istnieje już rekord zawierający te same dane.

en: A registration confirmation email has also been sent to %1
pl: Potwierdzenie rejestracji e-mail zostanie również wysłany do %1.

en: A registration confirmation email will be sent to %1 once the transaction is processed successfully.
pl: Potwierdzenie rejestracji zostanie wysłane do %1, gdy tylko transakcja zakończy się sukcesem.

en: A repeating set will be created with the following dates.
pl: Powtarzający się zestaw zostanie utworzony z następującymi datami.

en: A set of custom data fields
pl: Zestaw pól danych niestandardowych

en: A test message will be sent to %1 people:
pl: Testowa wiadomość będzie wysłana do %1 osób:

en: A valid Notify Email address must be specified
pl: Należy podać prawidłowy adres e-mail do powiadomienia

en: A valid Receipt From Email address must be specified if Email Receipt to Contributor is enabled
pl: Poprawny adres e-mail nadawcy musi być określony, jeśli jest włączona funkcja pokwitowań online.

en: A valid file must be uploaded.
pl: Musi zostać wgrany poprawny plik.

en: A/B Test Results
pl: Nie rozpoczęte

en: A/B testing allows you to send two test mailings to a random subset of your recipients. After collecting and comparing metrics, the more successful mailing will be sent to the remaining recipients.
pl: Testowanie A/B umożliwia wysłanie dwóch testowych wiadomości do losowo podzbioru adresatów. Po zebraniu i porównywaniu metryk, bardziej udana korespondencja zostanie wysłana do pozostałych odbiorców.

en: AB Test Created Date
pl: Test AB stworzony dnia

en: ACL
pl: Lista kontroli dostępu

en: ACL Contact Cache ID
pl: Identyfikator pamięci podręcznej kontaktu ACL

en: ACL Entity
pl: Jednostka listy ACL

en: ACL Entity ID
pl: Identyfikator jednostki listy ACL

en: ACL Entity Role is Active
pl: Rola jednostki listy ACL jest aktywna

en: ACL Group ID
pl: Identyfikator grupy listy ACL

en: ACL Group/Role
pl: Grupa/Rola ACL

en: ACL ID
pl: ID ACL

en: ACL Is Active?
pl: Czy lista ACL jest aktywna?

en: ACL Name
pl: Nazwa ACL

en: ACL Object
pl: Obiekt listy ACL

en: ACL Object ID
pl: Identyfikator obiektu listy ACL

en: ACL Operation
pl: Obsługa listy ACL

en: ACL Role
pl: Rola ACL

en: ACL Role ID
pl: Identyfikator roli listy ACL

en: ACL Table
pl: Tabela listy ACL

en: ACL Type
pl: Typ ACL

en: ACL Type(s)
pl: Rodzaj(e) ACL

en: ACLs allow you to control access to CiviCRM data. An ACL consists of an <strong>Operation</strong> (e.g. 'View' or 'Edit'), a <strong>set of data</strong> that the operation can be performed on (e.g. a group of contacts), and a <strong>Role</strong> that has permission to do this operation. Refer to the %1 for more info.
pl: Listy ACL pozwalają Ci kontrolować dostęp do danych CiviCRM. Lista ACL składa się z <strong>Operacji</strong> (na przykład "Widoku" lub "Edycji"), <strong>zestawu danych</strong>, w którym można przeprowadzić operację (na przykład grupę kontaktów) i <strong>Roli</strong>, która ma uprawnienia do wykonania tej operacji. Aby uzyskać więcej informacji, patrz %1.

en: ADC referral
pl: Skierowanie do opieki dziennej.

en: AMOUNT DUE:
pl: DO ZAPŁATY:

en: AND
pl: I

en: AOL Terms of Service complaint
pl: Skarga dotycząca warunków świadczenia usług AOL

en: API Action
pl: Działanie interfejsu API

en: API Call Entity
pl: Jednostka API Call

en: API Entity
pl: Jednostka interfejsu API

en: API Login
pl: Logowanie API

en: API Parameters
pl: Parametry API

en: API Type
pl: Rodzaj interfejsu API

en: API Type:
pl: Rodzaj interfejsu API:

en: API Url
pl: Adres URL interfejsu API

en: API Url:
pl: Adres URL interfejsu API:

en: APILogin is not set for this payment processor
pl: Login API nie jest ustawiony dla tego procesora płatności

en: Abbreviate Province?
pl: Skrót województwa?

en: Abkhaz
pl: abchaski

en: Able to create a new database.
pl: Możliwość utworzenia nowej bazy danych.

en: Aborted
pl: Przerwano

en: About
pl: O CiviCRMie

en: About Profiles
pl: O profliach

en: About description.
pl: Opis

en: About is a required field.
pl: "O ..." jest polem wymaganym.

en: Absolute date cannot be earlier than the current time.
pl: Bezwzględna data nie może być wcześniejsza niż obecna.

en: Accepted Credit Card Type(s)
pl: Akceptowane typy kart płatniczych.

en: Accepted Credit Cards
pl: Akceptowane karty płatnicze

en: Accepted Rate
pl: Współczynnik akceptacji

en: Access
pl: Dostęp

en: Access Arguments
pl: Dostęp do porozumień

en: Access Callback
pl: Dostęp do oddzwonienia

en: Access Control
pl: Kontrola dostępu

en: Access Control Documentation
pl: Dokumentacja kontroli dostępu

en: Access Denied
pl: Brak dostępu

en: Access Keys
pl: Skróty klawiszowe

en: Access Keys:
pl: Skróty klawiszowe:

en: Access contacts in the trash
pl: Umieść kontakty w koszu

en: Access the data using an HTTP GET request from a specific URL. (This is the 'ICAL' icon on the Manage Events page.)
pl: Dostęp do danych przy użyciu żądania HTTP GET z określonego adresu URL. (Jest to ikona "ICAL" na stronie Zarządzanie wydarzeniami).

en: Access the drop-down menus here to select how frequently your %1 occurs.
pl: Przejdź do menu rozwijanych tutaj, aby wybrać częstotliwość występowania %1.

en: Account Creation
pl: Tworzenie konta

en: Account Holder
pl: Właściciel konta

en: Account Type
pl: Rodzaj konta

en: Account Type (Code)
pl: Typ konta (Kod)

en: Account Type Code
pl: Kod rodzaju konta

en: Account creation required
pl: Wymagane jest utworzenie konta

en: Accounting Code
pl: Kod księgowy

en: Accounts
pl: Konta

en: Accounts Payable
pl: Zobowiązania do zapłaty

en: Accounts Receivable
pl: Należności

en: Accounts Receivable Account is
pl: Konto należności jest

en: Acctg Code
pl: Kod księgowania

en: Acknowledgement sent?
pl: Potwierdzenie wysłać?

en: Acknowledgment Date
pl: Data potwierdzenia

en: Acknowledgment Sent
pl: Potwierdzenie wysłano

en: Action
pl: Akcja

en: Action Condition
pl: Warunek akcji

en: Action Date And Time
pl: Data i czas akcji

en: Action Schedule ID
pl: Numer identyfikacyjny akcji zaplanowanej

en: Action(s)
pl: Działanie(a)

en: Action:
pl: Akcja:

en: Actions
pl: Akcje

en: Activate the page (you can de-activate it later)
pl: Aktywuj stronę (możesz dezaktywować stronę później)

en: Active
pl: Aktywne

en: Active Period
pl: Aktywne w okresie

en: Active volunteers.
pl: Aktywni wolontariusze.

en: Active?
pl: Aktywne?

en: Activities
pl: Interakcje

en: Activities %%StatusMessage%%
pl: Interakcje %%StatusMessage%%

en: Activities from the %1 activity set have been added to this case.
pl: Aktywności z %1 zestawu aktywności zostały dodane do tego przypadku.

en: Activities which are Followup Activities
pl: Interakcje, które są dalszymi interakcjami

en: Activities which are not Followup Activities
pl: Interakcje, które nie są dalszymi interakcjami

en: Activities which have Followup Activities
pl: Interakcje, które mają dalsze czynności

en: Activities without Followup Activities
pl: Interakcje bez dalszych czynności

en: Activity
pl: Interakcja

en: Activity %1 has been saved. %2 %3
pl: interakcja %1 została zapisana. %2 %3

en: Activity Assignee
pl: Osoba przypisana do interakcji

en: Activity Assignees
pl: Osoby przypisane do interakcji

en: Activity Audit
pl: Audyt aktywności

en: Activity Auto-generated?
pl: Interakcja wygenerowana automatycznie?

en: Activity Contact ID
pl: ID kontaktu interakcji

en: Activity Contacts
pl: Kontakty interakcji

en: Activity Date
pl: Data interakcji

en: Activity Date Time
pl: Data czas interakcji

en: Activity Dates - From
pl: Daty interakcji – od

en: Activity Details
pl: Szczegóły interakcji

en: Activity Details %1 '%2'
pl: Szczegóły interakcji %1 '%2'

en: Activity Details Report
pl: Raport szczegółów interakcji

en: Activity Duration %1 %2
pl: Czas trwania interakcji %1 %2

en: Activity Filter
pl: Filtr interakcji

en: Activity ID
pl: Identyfikator interakcji

en: Activity Import
pl: Importuj interakcję

en: Activity Links
pl: Odnośniki interakcji

en: Activity Medium
pl: Medium interakcji

en: Activity Medium %1 %2
pl: Nośnik interakcji %1 %2

en: Activity Profile
pl: Profil interakcji

en: Activity Record
pl: Zapis interakcji

en: Activity Reporter
pl: Osoba zgłaszająca interakcję

en: Activity Reporter %1 '%2'
pl: Interakcje raportującego %1 "%2"

en: Activity Result - %1
pl: Rezultat interakcji - %1

en: Activity Revision History
pl: Rewizja historii aktywności

en: Activity Search
pl: Wyszukiwanie interakcji

en: Activity Source
pl: Źródło interakcji

en: Activity Status
pl: Status interakcji

en: Activity Subject
pl: Temat interakcji

en: Activity Subject %1 '%2'
pl: Temat interakcji %1 '%2'

en: Activity Summary
pl: Podsumowanie aktywności

en: Activity Summary Report
pl: Raport podsumowujący interakcje

en: Activity Tag %1
pl: Tag interakcji %1

en: Activity Tag(s)
pl: Tag(-i) interakcji

en: Activity Targets
pl: Cele interakcji

en: Activity Text
pl: Tekst interakcji

en: Activity Type
pl: Rodzaj interakcji

en: Activity Type %1 %2
pl: Rodzaj interakcji %1 %2

en: Activity Type ID
pl: Typ identyfikatora interakcji

en: Activity Type Label
pl: Etykieta rodzaju zdarzenia

en: Activity Type is a required field
pl: Rodzaj interakcji jest polem wymaganym.

en: Activity Types
pl: Rodzaje interakcji

en: Activity assigned to
pl: Interakcja przypisana do

en: Activity created by
pl: Interakcja stworzona przez

en: Activity has been filed to %1 case.
pl: interakcja została przypisana do %1.

en: Activity is a Test
pl: Interakcja

en: Activity is a Test?
pl: Interakcja testowa?

en: Activity is in the Trash
pl: Zdarzenie jest w Koszu.

en: Activity tagged | %count activities tagged
pl[0]: interakcja tagowana
pl[1]: %c aktywności tagowanych
pl[2]: %c aktywności tagowanych
pl[3]: %count interakcji otagowanych

en: Activity targeted to
pl: Interakcja wymierzona w

en: Activity type %1, found in case configuration file, is not present in the database %2
pl: Rodzaj przypadku %1, znaleziony w pliku konfiguracyjnym przypadku, nie istnieje w bazie danych %2

en: Activity type of the last activity
pl: Typ ostatniej aktywności

en: Activity type of the last completed activity
pl: Typ ostatnio ukończonej interakcji

en: Actual Amount
pl: Kwota rzeczywista

en: Actual Cost of Product
pl: Faktyczny koszt produktu

en: Actual Participant Count
pl: Aktualna liczba uczestników

en: Actual date only
pl: Tylko aktualna data

en: Actual participant count
pl: Aktualna liczba uczestników

en: Add
pl: Dodaj

en: Add %1 Record
pl: Dodaj rekord %1

en: Add %1 back into %2?
pl: Dodać %1 z powrotem do %2?

en: Add 'Do Not...' Contact(s) Preferences
pl: Dodaj preferencje kontaktów "Nie ..."

en: Add >>
pl: Dodaj >>

en: Add ACL
pl: Dodaj listę ACL

en: Add Activity
pl: Dodaj czynność

en: Add Association Rule
pl: Dodaj regułę powiązań

en: Add Campaign
pl: Dodaj kampanię

en: Add Case
pl: Dodaj Przypadek

en: Add Client
pl: Dodaj klienta

en: Add Client To Case
pl: Dodaj klienta do sprawy

en: Add Comment
pl: Dodaj komentarz

en: Add Contact To Existing Group
pl: Dodaj Kontakt do istniejącej Grupy

en: Add Contact To Group
pl: Dodaj kontakt do grupy

en: Add Contact Type
pl: Dodaj Typ Kontaktu

en: Add Contacts to %1
pl: Dodaj kontakt do %1

en: Add Contacts to A Group
pl: Dodaj Kontakty do Grupy

en: Add Contacts to Group
pl: Dodawanie kontaktów do grupy

en: Add Contacts: %1
pl: Dodaj Kontakty: %1

en: Add Contribution
pl: Dodaj Transakcję

en: Add Contribution Page
pl: Dodaj stronę transakcyjną

en: Add Custom Field
pl: Dodaj pole niestandardowe

en: Add Discount Set to Fee Table
pl: Dodaj zestaw obniżek do tabeli płatności

en: Add Event
pl: Dodaj wydarzenie

en: Add Event Registration
pl: Dodaj rejestrację wydarzenia

en: Add Event Template
pl: Dodaj szablon Wydarzenia

en: Add Field
pl: Dodaj pole

en: Add Financial Account
pl: Dodaj konto księgowe

en: Add Financial Type
pl: Dodać typy finansów.

en: Add Group
pl: Dodaj Grupę

en: Add IM
pl: Dodaj komunikator

en: Add Label Format
pl: Dodaj format Etykiet

en: Add Language
pl: Dodaj język

en: Add Mail Account
pl: Dodaj konto mailowe

en: Add Mailing Component
pl: Dodaj składnik mailingu

en: Add Membership
pl: Dodaj <strong>Członkostwo</strong>

en: Add Menu Item
pl: Dodaj element menu

en: Add Message Template
pl: Dodaj Szablon Wiadomości

en: Add New
pl: Dodaj nowy

en: Add New Record
pl: Dodaj nowy rekord

en: Add New Scheduled Job
pl: Dodaj nowe zaplanowane zadanie

en: Add Note
pl: Dodaj <strong>Notatkę</strong>

en: Add OpenID
pl: Dodaj OpenID

en: Add Option
pl: Dodaj opcję

en: Add Option Group
pl: Dodaj grupę opcji

en: Add PDF Page Format
pl: Dodaj Format Strony PDF

en: Add Parent
pl: Dodaj rodzica

en: Add Participant Status
pl: Dodaj Status Uczestnika

en: Add Payment Processor
pl: Dodaj Procesora Płatności

en: Add Petition
pl: Dodaj petycję

en: Add Pledge
pl: Dodaj <strong>Zobowiązanie</strong>

en: Add Premium
pl: Dodaj nagrodę

en: Add Premium to Contribution Page
pl: Dodaj prezent do strony wpłaty

en: Add Price Field
pl: Dodaj pole ceny

en: Add Products to This Page
pl: Dodaj produkty do tej strony

en: Add Profile
pl: Dodaj Profil

en: Add Relationship
pl: Dodaj <strong>Relację</strong>

en: Add Relationship Type
pl: Dodaj Typ Relacji

en: Add Relationship for %1
pl: Dodaj Powiązanie do %1

en: Add Respondent Reservation(s)
pl: Dodaj rezerwację respondenta(ów).

en: Add Role Assignment
pl: Dodaj przypisanie roli

en: Add SMS Provider
pl: Dodaj dostawcę SMS

en: Add Selected Options
pl: Dodaj wybrane opcje

en: Add Set of Custom Fields
pl: Dodaj zestaw pól niestandardowych

en: Add Set of Price Fields
pl: Dodaj zestaw pól cenowych

en: Add Survey
pl: Dodaj badanie

en: Add Tag
pl: Dodaj Tag

en: Add Tag Set
pl: Dodaj zestaw tagów

en: Add Tags
pl: Dodaj tagi

en: Add Timeline
pl: Dodaj oś czasu

en: Add User
pl: Dodaj użytkownika

en: Add a new language to this installation.
pl: Dodaj nowy język instalacji.

en: Add a new record in each tab (Activities, Tags,..etc)
pl: Dodaj nowy rekord w każdej zakładce (Interakcje, Tagi, itd.)

en: Add activity
pl: Dodaj interakcję

en: Add activity type
pl: Dodaj rodzaj aktywności

en: Add address
pl: Dodaj adres

en: Add all contacts to %1 group?
pl: Czy dodać wszystkie kontakty do grupy %1?

en: Add another IM
pl: Dodaj kolejny IM

en: Add another phone number
pl: Dodaj inny numer telefonu

en: Add another website
pl: Dodaj inną stronę internetową

en: Add any existing fields needed by dragging them into the profile form builder.
pl: Dodaj istniejące pola, przeciągając je w konstruktorze profili.

en: Add association rule
pl: Dodaj regułę powiązania

en: Add client relationship
pl: Dodaj klienta do relacji

en: Add email
pl: Dodaj e-mail

en: Add file:
pl: Dodaj plik:

en: Add imported records to existing group(s)
pl: Dodaj importowane rejestry do istniejącej grup(y)

en: Add members to %1
pl: Dodaj członków do %1

en: Add new role
pl: Dodaj nową rolę

en: Add or edit IM
pl: Dodaj lub edytuj komunikator

en: Add or edit OpenID
pl: Dodaj lub edytuj OpenID

en: Add or edit email
pl: Dodaj lub edytuj e-mail

en: Add or edit phone
pl: Dodaj lub edytuj numer telefonu

en: Add or edit website
pl: Dodaj lub edytuj stronę internetową

en: Add phone
pl: Dodaj telefon

en: Add relationship - to %1
pl: Dodaj Powiązanie - do %1

en: Add respondent(s) to a new group
pl: Dodaj ankietowanego(ych) do istniejącej grup(y)

en: Add respondent(s) to existing group(s)
pl: Dodaj ankietowanego(ych) do istniejącej grup(y)

en: Add role
pl: Dodaj rolę

en: Add row
pl: Dodaj wiersz

en: Add spaces or punctuation to layout by surrounding them with brackets.
pl: Dodaj odstępy lub znaki interpunkcyjne do szablonu przez wpisanie ich w nawiasach.

en: Add status rules, before configuring membership
pl: Dodaj reguły statusu,zanim ustalisz członków .

en: Add the %1 set of scheduled activities to this case?
pl: Dodać %1 zestawu zaplanowanych aktywności do tego przypadku?

en: Add this contact to one or more groups...
pl: Dodaj ten kontakt do jeden lub większej liczby grup…

en: Add this widget to any web page by copying and pasting the code below.
pl: Dodaj ten widget do jakiejkolwiek strony poprzez skopiowanie i wklejenie kodu poniżej.

en: Add to Group
pl: Dodaj do grupy

en: Add to Group: %1
pl: Dodaj do grupy: %1

en: Add to My Reports
pl: Dodaj do Moich Raportów

en: Add to My Reports?
pl: Dodać do Moich Raportów?

en: Add to a group
pl: Dodaj do grupy.

en: Add website
pl: Dodaj stronę internetową

en: Add your custom field(s) to this profile as profile fields.
pl: Dodaj pola niestandardowe do tego profilu jako pola profilu.

en: Add your field(s) this custom field group.
pl: Dodaj swoje pola tej grupy pól niestandardowych.

en: Add, Update, or Disable Payment Processors
pl: Dodaj, zaktualizuj lub wyłącz procesory płatności

en: Add, remove or change the order of columns by editing the corresponding <a href="%1" target="_blank">Bulk Entry profile</a>.
pl: Dodaj, usuń albo zmień według kolumn poprzez edytowanie korespondujących <a href="%1" target="_blank">profilów wprowadzenia objętości </a>.

en: Add...
pl: Dodaj...

en: Add/remove association rules and configure settings. Also perform manual synchronization.
pl: Dodaj/usuń reguły powiązań i ustawienia konfiguracyjne. Pozwala także na dokonanie ręcznej synchronizacji.

en: Added
pl: Dodany

en: Added '%1'
pl: Dodany '%1'

en: Added (by %1)
pl: Dodany (przez %1)

en: Added Contact to %1 | Added Contacts to %1
pl[0]: Kontakt dodany do %1
pl[1]: Kontakty dodane do %1
pl[2]: Kontakty dodane do %1
pl[3]: Kontakty dodane do %1

en: Added Date
pl: Data dodania

en: Added Tag <em>%1</em>
pl: Dodany tag <em>%1 </em>

en: Added by
pl: Dodane przez

en: Added to Group
pl: Dodane do grupy

en: Additional Contribution
pl: Dodatkowa wpłata

en: Additional Contribution is required.
pl: Dodatkowa wpłata jest wymagana.

en: Additional Details
pl: Dodatkowe informacje.

en: Additional Details:
pl: Dodatkowe informacje:

en: Additional Group for Export
pl: Dodatkowa grupa do eksportu

en: Additional Information
pl: Dodatkowa informacja

en: Additional Participant Email(s)
pl: E-mail(e) dodatkowych uczestników

en: Additional Payment Receipt or Refund Notification
pl: Pokwitowanie dodatkowej wpłaty lub Powiadomienie o zwrotach

en: Additional Receipt Message
pl: Dodatkowa wiadomość pokwitowania.

en: Additional Reminder Days
pl: Dodatkowe dni przypomnień

en: Additional Text Color
pl: Kolor Tekstu dodatkowego

en: Additional message or instructions to include in confirmation email.
pl: Dodatkowe wiadomości lub instrukcje zawarte w e-mailu potwierdzenia.

en: Additional payment recorded for event or membership fee.
pl: Dodatkowa opłata odnotowana dla wydarzenia lub opłaty członkowskiej.

en: Address
pl: Adres

en: Address Deleted
pl: Adres usunięty

en: Address Display
pl: Pokaż Adres

en: Address Display Format
pl: Format wyświetlania adresu

en: Address Editing
pl: Edycja adresu

en: Address Fields
pl: Pola adresu

en: Address Format
pl: Format adresu

en: Address Format ID
pl: Identyfikator formatu adresu

en: Address ID
pl: numer identyfikacyjny adresu

en: Address Location
pl: Adres lokalizacji

en: Address Location Type
pl: Rodzaj lokalizacji adresu

en: Address Name
pl: Nazwa adresu

en: Address Settings
pl: Ustawienia adresu

en: Address Standardization
pl: Standardyzacja Adresu

en: Address belongs to %1
pl: Adres należy do %1

en: Address not found in USPS database.
pl: Adresy nie zostały znalezione w bazie danych USPS.

en: Addressee
pl: Adresat

en: Addressee Custom
pl: niestandardowy adress

en: Addressee ID
pl: ID adresu

en: Addressee Type
pl: Rodzaj adresata

en: Addresses
pl: Adresy

en: Addresses Evaluated: %1
pl: Adresy oceniane: %1

en: Addresses Geocoded: %1
pl: Adresy podlegające geokodowaniu: %1

en: Addressing Options
pl: Opcje adresowania

en: Adds users to a matching CiviCRM group on account creation, update, or login for each of their Drupal roles.
pl: Dodaje użytkowników do pasującej grupy CiviCRM przy tworzeniu konta, aktualizacji lub logowaniu do każdej z ról w Drupalu.

en: Adjust Pledge Payment Schedule
pl: Popraw harmonogram płatności deklaracji

en: Adjust Pledge Payment Schedule?
pl: Poprawić harmonogram płatności w deklaracji?

en: Adjust Recurring Start Date
pl: Dostosuj datę startową cyklu.

en: Adjust Total Pledge Amount
pl: Popraw całkowitą kwotę deklaracji

en: Adjust Total Pledge Amount?
pl: Poprawić całkowitą kwotę deklaracji?

en: Adjust scheduled amount
pl: Ustaw zaplanowaną kwotę

en: Adjust search behaviors including wildcards, and data to include in quick search results. Adjusting search settings can improve performance for larger datasets.
pl: Regulacja zachowań wyszukiwania, w tym symboli wieloznacznych i danych do uwzględnienia w szybkich wynikach wyszukiwania. Zmiana ustawień wyszukiwania może poprawić wydajność dla większych zbiorów danych .

en: Admin
pl: Administracja

en: Administer CiviCRM
pl: Zarządzanie CiviCRM-em

en: Administration
pl: Administracja

en: Administration Documentation
pl: Dokumentacja Admnistracji

en: Administrators
pl: Administratorzy

en: Adult Day Care Referral
pl: Skierowanie do opieki dziennej.

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Advanced Filter
pl: Zaawansowany filtr

en: Advanced Search
pl: Szukanie zaawansowane

en: Advanced Search Options
pl: Opcje zaawansowanego wyszukiwania

en: Afar
pl: danakilski (Afar)

en: Afrikaans
pl: afrykanerski

en: After
pl: Po

en: After Premiums
pl: Po prezentach

en: After adding your event, create links to the listing page by copying the URL provided in the 'Participant Listing' section of the Configure Event page.
pl: Po dodaniu wydarzenia, utwórz linki do strony z listą, kopiując URL podany w sekcji "Lista uczestników" na stronie Konfiguracja wydarzenia.

en: After logging in, you can use this form to promote your fundraising page
pl: Po zalogowaniu się możesz skorzystać z tego formularza, aby promować swoją stronę do pozyskiwania funduszy

en: After selecting %1 as the winner, one must schedule the delivery for the final mailing.
pl: Po wybraniu %1 jako zwycięzcy, trzeba zaplanować dostawę dla ostatecznej korespondencji.

en: After you click <strong>Next</strong> - the total number of selected recipients will be displayed on the next screen. Use this as a 'reality-check' to help you confirm that you've targeted (and excluded) the desired recipients.
pl: Po kliknięciu <strong>Następny</strong> - całkowita liczba wybranych odbiorców zostanie wyświetlona na następnym ekranie. Użyj tego jako "sprawdzianu rzeczywistości", aby potwierdzić, że wybrałeś (i wykluczyłeś) pożądanych odbiorców.

en: Age
pl: Wiek

en: Age at Event
pl: Wiek w dniu wydarzenia

en: Aggregate Amount
pl: Łączna kwota

en: Aggregate Amount Pledged
pl: Łączna kwota zadeklarowana

en: Aggregates time spent on case and / or non-case activities by activity type and contact.
pl: Łączy czas poświęcony sprawie i/lub interakcje nie związane ze sprawą poprzez rodzaj interakcji oraz kontakt.

en: Agreement
pl: Zgoda

en: Albanian
pl: albański

en: All
pl: Wszystkie

en: All Activities
pl: Wszystkie czynności

en: All Cases With Recently Performed Activities
pl: Moje przypadki, z niedawno wykonanymi aktywnościami.

en: All Cases With Upcoming Activities
pl: Wszystkie przypadki z nadchodzącymi aktywnościami.

en: All Cases with Upcoming Activities
pl: Wszystkie przypadki z nadchodzącymi aktywnościami.

en: All Contact Types
pl: Wszystkie rodzaje kontaktów

en: All Contacts
pl: Wszystkie kontakty

en: All Custom Groups
pl: Wszystkie grupy niestandardowe

en: All Events
pl: Wszystkie wydarzenia

en: All Groups
pl: Wszystkie grupy

en: All Profiles
pl: Wszystkie profile

en: All Tags
pl: Wszystkie tagi

en: All extensions are up-to-date:
pl: Wszystkie rozszerzenia są aktualne:

en: All membership types in the price set have the auto-renew feature enabled (Administer > CiviMember > Membership Types)
pl: Wszystkie typy członkostwa w zestawie cen mają włączoną funkcję automatycznego odnawiania (Administruj> CiviMember> Typy członkostwa)

en: All membership types in the price set have the same duration (e.g. they are one year memberships).
pl: Wszystkie typy członkostwa w zestawie cen mają taki sam czas trwania (np. są to roczne członkostwa).

en: All others in the series will remain unchanged.
pl: Wszystkie inne z serii pozostaną bez zmian.

en: All recurring contributions
pl: Wszystkie cykliczne darowizny

en: All recurring contributions regardless of payments
pl: Wszystkie wpłaty cykliczne niezależnie od płatności.

en: All report instances are automatically included in the Report Listing page. Check this box to also add this report to the navigation menu.
pl: Wszystkie wystąpienia raportu są automatycznie uwzględniane na liście raportów. Zaznacz to pole wyboru, aby również dodać ten raport do menu nawigacji.

en: Allow 'Tell a friend' functionality
pl: Włącz funkcjonalność 'Powiedz znajomym,'

en: Allow API access even if Access CiviCRM is not granted
pl: Zezwalaj na dostęp interfejsu API, nawet jeśli nie przyznano dostępu do CiviCRM

en: Allow Edits to Recurring Donation Start Date?
pl: Pozwól na edycję daty rozpoczęcia wpłaty cyklicznej.

en: Allow Edits to Recurring Donation Start date?
pl: Pozwolić na edycję daty rozpoczęcia wpłaty cyklicznej?

en: Allow Multiple Records
pl: Zezwalaj na rejestr wielokrotny

en: Allow Multiple Registrations
pl: Dozwól wielokrotne rejestracje

en: Allow Online Registration
pl: Zezwól na Rejestrację Online

en: Allow Other Amounts
pl: Pozwól na dowolną kwotę

en: Allow Partial Payment
pl: Pozwolić na częściowe płatności

en: Allow Searching on Field?
pl: Zezwolić na szukanie na polu?

en: Allow Self-service Cancellation or Transfer
pl: Dopuścić samodzielne anulowanie lub transfer

en: Allow Self-service Cancellation or Transfer?
pl: Dopuścić samodzielne anulowanie lub transfer?

en: Allow Shared Email
pl: Zezwalaj na udostępnianie e-maila

en: Allow User to enable multilingual
pl: Zezwól użytkownikowi na włączanie wielojęzyczności

en: Allow constituents to create their own personal fundraising pages linked to this contribution page.
pl: Zezwól elementom na stworzenie ich własnej, osobistej strony fundraisingu połączonej ze stroną transakcyjną.

en: Allow constituents to create their own personal fundraising pages linked to this event.
pl: Pozwól członkom tworzyć ich własne osobiste strony pozyskiwania funduszy powiązane z tym wydarzeniem.

en: Allow duplicate contact to be created
pl: Pozwól na utworzenie duplikatu kontaktu

en: Allow entering data into contact reference fields
pl: Pozwól na wprowadzanie danych do pól referencyjnych kontaktu

en: Allow frequency intervals
pl: Zezwalaj na interwały czasowe

en: Allow individuals to contribute and / or signup for membership on behalf of an organization?
pl: Zezwolić osobom na wpłaty i/albo zapisywanie się jako członka w imieniu organizacji?

en: Allow multiple registrations from the same email address requires a profile of type 'Individual'
pl: Dopuść wielokrotną rejestrację z tego samego adresu e-mail wymaga profilu "osoba"

en: Allow other amounts
pl: Pozwól na dowolną kwotę

en: Allow self service cancellation or transfer for event?
pl: Dopuść samodzielne anulowanie lub przepisywanie wydarzenia

en: Allow self-service cancellation or transfer?
pl: Dopuść samodzielne anulowanie lub przepisywanie

en: Allow users to create, edit and copy event-related profile forms used for online event registration.
pl: Zezwól uczestnikowi na stworzenie, edytowanie albo kopiowanie związanych z wydarzeniem profilów używanych w rejestracji na wydarzenia online.

en: Allow users to view/ download their own invoices
pl: Zezwalaj użytkownikom na przeglądanie / pobieranie ich własnych faktur

en: Allowed to login?
pl: Pozwolić na logowanie?

en: Alphabetical order
pl: Kolejność alfabetyczna

en: Alphanumeric
pl: Tekstowe

en: Already selected
pl: Już wybrane

en: Also Registered by this Participant
pl: Również zarejestrowany przez tego uczestnika.

en: Also include
pl: Również zawiera

en: Also include contacts where
pl: Także uwzględnij kontakty, które

en: Altered Contact
pl: Zmodyfikowany kontakt

en: Altered by
pl: Zmienione przez

en: Alternatively, you can use a price set.
pl: Alternatywnie, można użyć zestawu cen.

en: Alternatively, you may add new files using drag/drop.
pl: Alternatywnie możesz dodawać nowe pliki za pomocą funkcji przeciągnij/upuść.

en: Alternatively, you may select a header or footer which includes the required tokens.
pl: Alternatywnie można wybrać nagłówek lub stopkę, która zawiera wymagane tokeny.

en: Always
pl: Zawsze

en: Always Show Smart Groups
pl: Zawsze pokazuj sprytne grupy

en: Always use this Page Format with the new template?
pl: Zawsze używaj tego formatu strony z nowym szablonem?

en: Always use this Page Format with the selected Template
pl: Zawsze używaj tego formatu strony z wybranym szablonem

en: Amharic
pl: amharski

en: Amount
pl: Kwota

en: Amount %1
pl: Kwota %1

en: Amount (%1)
pl: Kwota (%1)

en: Amount Before Tax:
pl: Kwota przed podatkiem:

en: Amount Between
pl: Kwota pomiędzy

en: Amount Contributed to Date
pl: Kwota transakcji do daty

en: Amount Due
pl: Należna kwota

en: Amount Due:
pl: Do zapłaty:

en: Amount Label
pl: Opis Kwoty

en: Amount Received
pl: Kwota otrzymana

en: Amount Requested(orig. currency)
pl: Wnioskowana kwota (pierwotna waluta)

en: Amount Requested<br />(original currency)
pl: Wnioskowana kwota<br />(pierwotna waluta)

en: Amount Statistics
pl: Statystyka kwot

en: Amount before Tax
pl: Kwota przed podatkiem:

en: Amount cannot be empty.
pl: Kwota nie może być pusta.

en: Amount granted
pl: Przyznana kwota

en: Amount is required field.
pl: Kwota jest polem wymaganym.

en: Amount must be positive
pl: Kwota musi być dodatnia

en: Amount of<br>Current Payment
pl: Kwota <br>Bieżących płatności

en: Amount requested for grant in original currency (if different).
pl: Wnioskowana kwota w pierwotnej walucie (jeśli inna niż docelowa).

en: Amounts
pl: Kwoty

en: An acknowledgment email has been sent to %1.<br />
pl: E-mail potwierdzający został wysłany do %1. <br />

en: An auto_increment_increment value greater than 1 is not currently supported. Please see issue CRM-7923 for further details and potential workaround.
pl: Wartość auto_increment_increment większa niż 1 nie jest obecnie obsługiwana. Zobacz problem CRM-7923, aby uzyskać szczegółowe informacje i potencjalne obejście problemu.

en: An email confirmation with these payment instructions has been sent to %1 and to %2.
pl: Wysłano potwierdzenie e-mail z tymi instrukcjami płatności do %1 i do %2.

en: An email confirmation with these payment instructions has been sent to %1.
pl: Wysłano potwierdzenie e-mail z tymi instrukcjami płatności do %1.

en: An email receipt has also been sent to %1
pl: E-mail z fakturą został także wysłany do %1.

en: An email receipt has also been sent to %1 and to %2
pl: E-mail z fakturą został także wysłany do %1 i do %2.

en: An email receipt will be sent to %1 and to %2 once the transaction is processed successfully.
pl: E mail z pokwitowaniem zostanie wysłany do %1 i do %2, gdy tylko transakcja zostanie prawidłowo przetworzona.

en: An email receipt will be sent to %1 once the transaction is processed successfully.
pl: E mail z pokwitowaniem zostanie wysłany do %1, gdy tylko transakcja zostanie prawidłowo przetworzona.

en: An email with event details has been sent to %1.
pl: Informacja zwrotna ze szczegółami wydarzenia została wysłana na adres: %1.

en: An error occurred when CiviCRM attempted to send an email (via %1). If you received this error after submitting on online contribution or event registration - the transaction was completed, but we were unable to send the email receipt.
pl: Wystąpił błąd, gdy CiviCRM próbował wysłać wiadomość e-mail (przez %1). Jeśli otrzymałeś ten błąd po wpłacie online lub rejestracji wydarzenia - transakcja została zakończona, ale nie mogliśmy wysłać potwierdzenia adresu e-mail.

en: An extension container has been defined with a blank URL.
pl: Kontener rozszerzeń został zdefiniowany z pustym adresem URL.

en: An extension container has been defined with a blank directory.
pl: Kontener rozszerzeń został zdefiniowany z pustym katalogiem.

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Another %1 record
pl: Kolejny rekord %1

en: Another Address
pl: Kolejny adres

en: Another search field
pl: Następne pole wyszukiwania

en: Any
pl: Dowolny

en: Any Role
pl: Dowolna rola

en: Any governmental entity.
pl: Każda jednostka rządowa.

en: Any not-for-profit organization.
pl: Każda organizacja non-profit.

en: Api Key
pl: Klucz API

en: Api Type
pl: Rodzaj Api

en: Applicant
pl: Wnioskodawca

en: Application List Unavailable
pl: Lista aplikacji jest niedostępna

en: Application received date
pl: Data otrzymania wniosku

en: Approval
pl: Akceptacja

en: Approval Needed
pl: Wymaga zatwierdzenia

en: Approval Note
pl: Informacja o zaakceptowaniu

en: Approval Req Text
pl: Wymaga zatwierdzenia - tekst

en: Approval Required Text
pl: Tekst wymagający zatwierdzenia

en: Approval Required?
pl: Wymagane zatwierdzenie?

en: Approval Status
pl: Status zatwierdzenia

en: Approval Statuses
pl: Zatwierdzanie Statusów

en: Approval message
pl: Zatwierdzanie wiadomości

en: Approval required
pl: Wymaga zatwierdzenia

en: Approve
pl: Zatwierdź

en: Approve Personal Campaign Page
pl: Zatwierdź Osobistą Stronę Kampanii

en: Approve/Reject
pl: Zatwierdzone/Odrzucone

en: Approve/Reject Mailing
pl: Zatwierdź/Odrzuć mailing

en: Approve/Reject Note
pl: Informacja o zaakceptowaniu/odrzuceniu

en: Approved
pl: Zatwierdzone

en: Approved By
pl: Zatwierdzone przez

en: April
pl: Kwiecień

en: Apt/Unit/Suite
pl: Trafny/jednostka/zestaw

en: Arabic
pl: arabski

en: Aragonese
pl: aragoński

en: Archive
pl: Archiwum

en: Archive Mailing
pl: Archiwizuj mailing e-mail

en: Archived
pl: Zarchiwizowane

en: Are contributions of this type tax-deductible?
pl: Czy tego typu dotacje mogą być odpisywane od podatku?

en: Are the access credentials correct?
pl: Czy uprawnienia dostępu są właściwe?

en: Are users required to complete this field?
pl: Czy użytkownicy mają zawsze wypełniać to pole?

en: Are you sure you are ready to upgrade now?
pl: Czy jesteś pewien że jesteś gotowy/a do aktualizacji?

en: Are you sure you want delete this report? This action cannot be undone.
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć ten raport? Ta akcja nie może być przywrócona.

en: Are you sure you want to add back into %1?
pl: Jesteś pewien, że chcesz ponownie dodać do %1?

en: Are you sure you want to archive this mailing?
pl: Jesteś pewien, że chcesz zarchiwizować tę mailing?

en: Are you sure you want to be removed from the mailing list(s) shown below:
pl: Czy na pewno chcesz się wypisać z następujących list mailingowych:

en: Are you sure you want to cancel this mailing?
pl: Jesteś pewien, że chcesz anulować tę mailing?

en: Are you sure you want to cancel your registration for this event?
pl: Czy na pewno chcesz zrezygnować z rejestracji w tym wydarzeniu ?

en: Are you sure you want to close:
pl: Czy na pewno chcesz zamknąć:

en: Are you sure you want to confirm subscription for %1?
pl: Czy na pewno chcesz potwierdzić subskrypcję dla %1?

en: Are you sure you want to continue?
pl: Czy na pewno chcesz kontynuować?

en: Are you sure you want to delete
pl: Czy na pewno chcesz usunąć

en: Are you sure you want to delete Campaign Page '%1'?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć osobistą stronę kampanii o nazwie '%1'?

en: Are you sure you want to delete attached file.
pl: Na pewno usunąć ten załącznik?

en: Are you sure you want to delete attached file?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć załączony plik?

en: Are you sure you want to delete the %1 survey?
pl: Jesteś pewien, że chcesz usunąć %1 badań?

en: Are you sure you want to delete the contact record and all related information for <strong>%1</strong>?
pl: Na pewno usunąć kontakt <strong>%1</strong> i wszystkie powiązane informacje?

en: Are you sure you want to delete the group %1?
pl: Na pewno usunąć grupę %1?

en: Are you sure you want to delete the note '%1'?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć notatkę „%1?”

en: Are you sure you want to delete the selected Activities?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane interakcje?

en: Are you sure you want to delete the selected Grants? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions associated with these grants.
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane dotacje? Tej operacji nie można cofnąć. Zostaną usunie wszystkie transakcje związane z tymi dotacjami.

en: Are you sure you want to delete the selected cases? This will move the case(s) and all associated activities to the Trash.
pl: Na pewno chcesz usunąć wybrane przypadki? Spowoduje to przesunięcie przypadku(ów) i wszystkich powiązanych czynności do kosza

en: Are you sure you want to delete the selected contact(s)?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane kontakty?

en: Are you sure you want to delete the selected contributions? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these contributions.
pl: Na pewno usunąć wybrane dotacje? Tej operacji nie można cofnąć, a spowoduje ona usunięcie wszystkich transakcji i historii zdarzeń powiązanych z tą dotacją.

en: Are you sure you want to delete the selected participations? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions and activity associated with these participations.
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybranych uczestników? Tej operacji usuwania nie można cofnąć, co spowoduje usunięcie wszystkich transakcji i działań związanych z tymi uczestnikami.

en: Are you sure you want to delete the selected pledges? This delete operation cannot be undone and will delete all transactions associated with these pledges.
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane deklaracje płatności? Tej operacji nie można cofnąć. Spowoduje ona usunięcie wszystkich transakcji i działań związanych z tymi deklaracjami.

en: Are you sure you want to delete this Campaign Page ?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę Stronę Kampanii?

en: Are you sure you want to delete this Campaign?
pl: Czy na pewno chcesz usuąć tę kampanię?

en: Are you sure you want to delete this Contribution page?
pl: Na pewno usunąć tę stronę transakcyjną?

en: Are you sure you want to delete this Grant?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę dotację?

en: Are you sure you want to delete this Personal Campaign Page?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć Osobistą Stronę Kampanii?

en: Are you sure you want to delete this Petition?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz skasować tę petycję?

en: Are you sure you want to delete this Rule?
pl: Jesteś pewien, że chcesz usunąć tę Zasadę?

en: Are you sure you want to delete this case?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten przypadek?

en: Are you sure you want to delete this mailing?
pl: Jesteś pewien, że chcesz usunąć tę mailing?

en: Are you sure you want to delete this mapping?
pl: Jesteś pewien, że chcesz usunąć to mapowanie?

en: Are you sure you want to delete this premium?
pl: Jesteś pewien, że chcesz usunąć ten prezent?

en: Are you sure you want to delete this price set?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten zestaw cen?

en: Are you sure you want to delete this record?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten rekord?

en: Are you sure you want to delete this?
pl: Czy na pewno chcesz to usunąć?

en: Are you sure you want to delete:
pl: Na pewno chcesz usunąć:

en: Are you sure you want to disable '%1' Price Set?
pl: Czy na pewno chcesz wyłączyć '%1' zestaw cen?

en: Are you sure you want to disable the '%1' option ?
pl: Jesteś pewien, że chcesz wyłączyć opcję '%1'?

en: Are you sure you want to disable this ACL Role Assignment?
pl: Na pewno wyłączyć to przypisanie roli?

en: Are you sure you want to disable this ACL?
pl: Na pewno wyłączyć ten ACL?

en: Are you sure you want to disable this CiviCRM Profile field?
pl: Na pewno wyłączyć to pole profilu CiviCRM?

en: Are you sure you want to disable this Contact Type?
pl: Jesteś pewien, że chcesz wyłączyć ten Typ Kontaktu?

en: Are you sure you want to disable this Event?
pl: Jesteś pewien, ze chcesz wyłączyć to Wydarzenie?

en: Are you sure you want to disable this Group?
pl: Na pewno wyłączyć tę grupę?

en: Are you sure you want to disable this Option?
pl: Jesteś pewien, że chcesz wyłączyć ta Opcję?

en: Are you sure you want to disable this component?
pl: Na pewno wyłączyć ten składnik?

en: Are you sure you want to disable this custom data field?
pl: Na pewno wyłączyć to pole dodatkowych danych?

en: Are you sure you want to disable this custom data group? Any profile fields that are linked to custom fields of this group will be disabled.
pl: Na pewno wyłączyć tę grupę danych dodatkowych? Wszystkie pola profilów, które są połączone do pól danych dodatkowych tej grupy zostaną wyłączone.

en: Are you sure you want to disable this financial account?
pl: Czy jesteś pewny że chcesz wyłączyć finansowe konto?

en: Are you sure you want to disable this financial type?
pl: Czy jesteś pewny że chcesz wyłączyć finansowy typ?

en: Are you sure you want to disable this location type?
pl: Na pewno wyłączyć ten rodzaj lokalizacji?

en: Are you sure you want to disable this membership type?
pl: Na pewno wyłączyć ten typ członkowstwa?

en: Are you sure you want to disable this message tempate?
pl: Jesteś pewien, że chcesz wyłączyć ten szablon wiadomości?

en: Are you sure you want to disable this payment processor type?
pl: Jesteś pewny że chcesz wyłączyć ten tryb procesora płatności?

en: Are you sure you want to disable this payment processor?
pl: Jesteś pewien, że chcesz wyłączyć ten procesor płatności?

en: Are you sure you want to disable this premium? This action will remove the premium from any contribution pages that currently offer it. However it will not delete the premium record - so you can re-enable it and add it back to your contribution page(s) at a later time.
pl: Na pewno chcesz wyłączyć ten dodatek? Spowoduje to usunięcie tego dodatku z każdej oferującej go strony dotacji. Nie spowoduje to jednak skasowania wpisu dodatki – będzie go można później ponownie włączyć i dodać do stron dotacji.

en: Are you sure you want to disable this price field?
pl: Jesteś pewny że chcesz wyłączyć to pole kwoty?

en: Are you sure you want to disable this profile?
pl: Jesteś pewny, że chcesz wyłączyć ten profil?

en: Are you sure you want to disable this record?
pl: Jesteś pewien, że chcesz wyłączyć ta pozycję?

en: Are you sure you want to disable this relationship type?
pl: Na pewno wyłączyć ten rodzaj powiązania?

en: Are you sure you want to disable this relationship?
pl: Na pewno wyłączyć to powiązanie?

en: Are you sure you want to disable this?
pl: Czy na pewno chcesz to wyłączyć?

en: Are you sure you want to end this relationship?
pl: Czy jesteś pewien że chcesz edytować to powiązanie?

en: Are you sure you want to make a copy of this Contribution page?
pl: Jesteś pewien że chcesz zrobić kopię dla tej strony transakcyjnej?

en: Are you sure you want to make a copy of this Event?
pl: Czy na pewno chcesz skopiować to wydarzenie?

en: Are you sure you want to make a copy of this Profile?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz utworzyć kopię tego Profilu?

en: Are you sure you want to make a copy of this price set?
pl: Czy na pewno chcesz skopiować ten zestaw cen?

en: Are you sure you want to mark this pair of contacts as NOT duplicates?
pl: Czy na pewno chcesz oznaczyć tę parę kontaktów jako NIE zduplikowane?

en: Are you sure you want to mark this recurring contribution as cancelled?
pl: Czy na pewno chcesz oznaczyć tę cykliczną składkę jako anulowaną?

en: Are you sure you want to permanently delete this mailing?
pl: Jesteś pewien, że chcesz trwale usunąć tę mailing?

en: Are you sure you want to re-open:
pl: Czy na pewno chcesz ponownie otworzyć?

en: Are you sure you want to remove this dedupe exception.
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć wyjątki usuwania duplikatów ?

en: Are you sure you want to remove this premium product from this Contribution page?
pl: Na pewno usunąć ten prezent z tej strony wpłaty?

en: Are you sure you want to remove this product form this page?
pl: Na pewno usunąć ten produkt z tej strony?

en: Are you sure you want to restore the selected cases? This operation will retrieve the case(s) and all associated activities from Trash.
pl: Na pewno chcesz przywrócić wybrane przypadki? Spowoduje to odzyskanie przypadku(ów) i wszystkich powiązanych czynności z kosza.

en: Are you sure you want to restore the selected contact(s)? The contact(s) and all related data will be fully restored.
pl: Czy na pewno chcesz przywrócić wybrane kontakty? Kontakt(y) i wszystkie powiązane dane zostaną w pełni przywrócone.

en: Are you sure you want to resubscribe: %1 (%2)
pl: Czy na pewno chcesz się ponownie zapisać: %1 (%2)

en: Are you sure you want to revert all changes?
pl: Jesteś pewien, że chcesz cofnąć wszystkie zmiany?

en: Are you sure you want to revert this template to the default for this workflow? You will lose any customizations you have made.
pl: Czy na pewno chcesz przywrócić ten szablon do domyślnych ustwień dla tej operacji? Utracisz wszelkie wprowadzone modyfikacje.

en: Are you sure you want to revert this?
pl: Czy na pewno chcesz to cofnąć?

en: Are you sure you want to set status to Cancelled for the selected participants?
pl: Czy na pewno chcesz ustawić status na Anulowane dla wybranych uczestników?

en: Are you sure you want to unhold email of selected contact(s)?.
pl: Czy na pewno chcesz odłączyć e-mail od wybranych kontaktów?

en: Are you sure you want to unsubscribe from %1?
pl: Czy na pewno chcesz zrezygnować z subskrypcji %1?

en: Are you sure you would like to execute this job?
pl: Czy na pewno chcesz wykonać tę pracę?

en: Area Code
pl: Kod obszaru

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Armenian
pl: armeński

en: Arranging adult day care for senior individuals
pl: Organizowanie indywidualnej opieki dziennej dla seniora.

en: As a result, actions like retrieving the CiviCRM news feed will fail. Talk to your server administrator or hosting company to rectify this.
pl: W rezultacie działania takie jak pobieranie kanału informacyjnego CiviCRM zawiodą. Skontaktuj się z administratorem serwera lub firmą hostingową, aby to poprawić.

en: Ascending
pl: Rosnące

en: Assamese
pl: asamski

en: Assess
pl: Ocenić

en: Assess A/B results on an on-going basis
pl: Ocena wyników A/B na bieżąco

en: Assess A/B test at:
pl: Ocena testu A/B na:

en: Asset
pl: Kapitał

en: Asset Account is
pl: Konto aktywów jest

en: Assign
pl: Przypisz

en: Assign %1
pl: Przypisz %1

en: Assign ACL Role
pl: Przypisz rolę ACL

en: Assign Account
pl: Przypisz konto

en: Assign Case Role
pl: Przydziel rolę sprawy

en: Assign To
pl: Przypisz do

en: Assign Transaction
pl: Przypisz transakcje

en: Assign Users to Roles
pl: Przypisz użytkowników do ról

en: Assign a unique name to each of your mailings. Select a naming convention that will help keep your mailings organized and easy to find when you want to review and compare mailing results. For example, if you do a monthly general-interest newsletter - you might use the following naming convention:
pl: Nadaj unikalne nazwy swoim mailingom. Wybierz taką konwencję nazewniczą, która pomoże Ci utrzymać twoje mailingu w porządku oraz ułatwi ich znajdowanie, kiedy będziesz chcieć je przejrzeć i porównać rezultaty poszczególnych wysyłek . Dla przykładu, jeśli wysyłasz comiesięczny, ogólny newsletter - możesz użyć następującej konwencji:

en: Assign a unique name to each of your mass messages. Select a naming convention that will help keep your messages organized.
pl: Przypisz unikalną nazwę do każdej masowej wiadomości. Wybierz konwencję nazewnictwa, która pomoże uporządkować wiadomości.

en: Assign to
pl: Przypisane do

en: Assign to Another Client
pl: Przypisz do innego klienta

en: Assign to Creator
pl: Przypisz do twórcy

en: Assigned
pl: Przypisany

en: Assigned Activities
pl: Przypisane interkacje

en: Assigned Financial Accounts
pl: Przypisane konta księgowe

en: Assigned to
pl: Przypisany do

en: Assigned to Contact
pl: Przypisany do Kontaktu

en: Assignee Email
pl: Przypisany e-mail

en: Assignee Name
pl: Przypisany do

en: Assignee Phone
pl: Telefon przypisanego

en: Associated Multi-Org Group
pl: Powiązana grupa Multi-Org

en: Associated Organization
pl: Powiązana organizacja

en: Association Rule
pl: Reguła powiązania

en: At least one contribution field needs to be mapped for update during update mode.
pl: Przynajmniej jedno pole wymaga uaktualnienia podczas trybu aktualizacji.

en: At least one fee should be entered for your Discount Set. If you do not see the table to enter discount fees, click the "Add Discount Set to Fee Table" button.
pl: Przynajmniej jedna opłata powinna zostać wprowadzona dla Twojej obniżki. Jeśli nie widzisz tabeli do wprowadzenia opłat, naciśnij "Dodaj zestaw obniżek do tabeli opłat".

en: At least one payment option needs to be checked.
pl: Musi być zaznaczona przynajmniej jedna forma płatności.

en: At least one pledge frequency option needs to be checked.
pl: Przynajmniej jedna deklarowana opcja częstotliwości musi zostać zaznaczona.

en: At least one recurring frequency option needs to be checked.
pl: Przynajmniej jedna powtarzająca się opcja częstotliwości musi zostać zaznaczona.

en: At least one value must be selected if Honor Section is active
pl:  Przynajmniej jedna wartość musi być wybrana jeśli Honor Section jest aktywna.

en: Attach File
pl: Dołącz plik

en: Attached
pl: W załączeniu

en: Attached File
pl: Załączony plik

en: Attachment failed
pl: Dodanie załącznika nie powiodło się

en: Attachment(s)
pl: Załącznik(i)

en: Attachment(s):
pl: Załącznik(i):

en: Attachments
pl: Załączniki

en: Attended
pl: Wziął/wzięła udział

en: Attendee
pl: Uczestnik

en: August
pl: Sierpień

en: Authenticated
pl: Uwierzytelnione

en: Authentication?
pl: Uwierzytelnianie?

en: Author
pl: Autor

en: Author Only
pl: Tylko autor

en: Auto Renew
pl: Automatyczne odnowienie

en: Auto Renew Options
pl: Odnów opcje automatycznie

en: Auto Renew?
pl: Automatyczne odnowienie?

en: Auto Responder
pl: Odpowiedź automatyczna

en: Auto-Respond
pl: Auto-odpowiedzi

en: Auto-Respond Message
pl: Treść automatycznej odpowiedzi

en: Auto-Respond to Replies
pl: Automatyczna odpowiedź na odpowiedź

en: Auto-renew Memberships - You can offer constituents the option to have their membership renewed automatically AND use the membership price set feature if:
pl: Automatyczne odnawianie członkostwa - Możesz zaoferować interesariuszom opcję automatycznego odnowienia członkostwa ORAZ skorzystać z funkcji ustawiania ceny członkostwa, jeśli:

en: Auto-renew Memberships Only
pl: Tylko członkostwa z automatycznym odnawianiem

en: Auto-renew?
pl: Odnowić automatycznie?

en: Auto-renewal membership cancelled
pl: Auto odnowienie członkostwa odwołane

en: Auto-respond to replies
pl: Odpisuj automatycznie na odpowiedzi

en: Auto-responder
pl: Autoresponder

en: Autocomplete-Select
pl: Autouzupełnianie - wybierz

en: Automatic
pl: Automatyczny

en: Automatic Batch
pl: Automatyczna seria

en: Automatic Receipting
pl: Automatyczne pokwitowania

en: Automatic renewal of %1 membership cancelled.
pl: Automatyczne odnowienie %1 członkostwa anulowane.

en: Automatically Generated
pl: Wygenerowany automatycznie

en: Automatically email a confirmation and receipt to %1?
pl: Automatyczny e-mail z potwierdzeniem i rachunkiem dla %1?

en: Automatically email a confirmation to %1?
pl: Automatyczny e-mail z potwierdzeniem dla %1?

en: Automatically email a receipt for this payment to
pl: Automatyczny e-mail z pokwitowaniem dla tej płatności do

en: Automatically email a receipt for this payment to %1?
pl: Automatyczny e-mail z pokwitowaniem dla tej płatności do %1?

en: Automatically email a receipt to %1?
pl: Wysłać e-mailem rachunek dla %1?

en: Automatically email an acknowledgment of this pledge to %1?
pl: Wysłać automatyczne potwierdzenie płatności do %1?

en: Automatically email invoice when user purchases online
pl: Automatycznie wysyłaj fakturę e-mailem, gdy użytkownik kupuje online

en: Automatically renewing membership payments (if enabled for this page)
pl: Automatycznie odnawiające się opłaty za członkowstwo (jeśli dostępne dla tej strony)

en: Available
pl: Dostępny

en: Available Currencies
pl: Dostępne waluty

en: Available Languages
pl: Dostępne języki

en: Available for Dashboard?
pl: Dostępny dla pulpitu?

en: Avaric
pl: awarski

en: Average
pl: Średnia

en: Average (Soft Credits)
pl: Średnia (darowizny pośrednie)

en: Average Soft Credit
pl: Średnia darowizna pośrednia

en: Avery 5395 compatible labels with logo (4 up by 2, 59.2mm x 85.7mm)
pl: Etykiety kompatybilne z Avery 5395 z logo (4 do 2, 59,2 mm x 85,7 mm)

en: Avestan
pl:  awestyjski

en: Avg
pl: Średnia

en: Avg Amount
pl: Kwota średnia

en: Avg Soft Credit Amount
pl: Średnia kwota "Darowizny pośredniej"

en: Awaiting approval
pl: Oczekuje na zatwierdzenie

en: Aymara
pl: ajmara

en: Azerbaijani
pl: azerski

en: BCC
pl: BCC/UDW

en: BCC Confirmation To
pl: Potwierdzenie Ukryte do wiadomości

en: BCC Receipt To
pl: Wyślij ukrytą kopię pokwitowania do

en: BCC Receipts
pl: Adres ukrytej kopii pokwitowania

en: Back to "%1" event information
pl: Powrót do informacji o wydarzeniu "%1"

en: Back to Activities
pl: Wróć do zdarzeń

en: Back to Activity
pl: Powrót do interakcji

en: Back to CiviMail
pl: Wróć do CiviMail

en: Back to Listings
pl: Wróć do spisu

en: Back to Logging Summary
pl: Powrót do Podsumowania rejestracji

en: Back to Mailing
pl: Wróć do mailingu

en: Back to Profile Listings
pl: Wróć do spisu profili

en: Back to Report
pl: Wróć do raportu

en: Back to Scheduled Jobs Listing
pl: Wróć do wykazu zaplanowanych zadań

en: Back to Search
pl: Z powrotem do wyszukiwania

en: Back up your database before continuing.
pl: Zrób kopię awaryjną bazy danych przed kontynuacją.

en: Backdrop Database Details
pl: Szczegóły bazy danych Backdrop

en: Backdrop Database Settings
pl: Ustawienia bazy danych Backdrop

en: Backdrop user permissions have been automatically set - giving anonymous and authenticated users access to public CiviCRM forms and features. We recommend that you <a %1>review these permissions</a> to ensure that they are appropriate for your requirements (<a %2>learn more...</a>)
pl: Uprawnienia użytkownika Backdrop zostały automatycznie ustawione - dając anonimowym i uwierzytelnionym użytkownikom dostęp do publicznych formularzy i funkcji CiviCRM. Zalecamy, aby <a %1> przejrzeć te uprawnienia </a>, aby upewnić się, że są one odpowiednie dla potrzeb użytkownika (<a %2> Dowiedz się więcej... </a>)

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Background Color Top Area
pl: Kolor tła górnego obszaru

en: Bad menu record in database
pl: Zły wpis menu w bazie danych

en: Balance
pl: Saldo

en: Balance Amount
pl: Saldo

en: Balance Due
pl: Saldo należności

en: Balance Owed
pl: Należne Saldo

en: Bambara
pl: bambara

en: Bank Account Number
pl: Numer konta bankowego

en: Bank Identification Number
pl: Numer identyfikacyjny banku

en: Bank Name
pl: Nazwa banku

en: Banking Fees
pl: Opłaty bankowe

en: Bar
pl: Kolumnowy

en: Bar Chart
pl: Wykres Słupkowy

en: Bar Color
pl: Kolor Słupków

en: Base
pl: Baza

en: Based on current data, approximately %1 contacts will receive a copy of the mailing.
pl: Na podstawie bieżących danych, około %1 kontaktów otrzyma kopię tego mailingu.

en: Bashkir
pl: baszkirski

en: Basic Contact Type
pl: Rodzaj kontaktu

en: Basic Criteria
pl: Podstawowe kryteria

en: Basque
pl: baskijski

en: Batch %1
pl: Seria %1

en: Batch Created Date
pl: Data stworzenia serii

en: Batch Data
pl: Data serii

en: Batch Data Entry
pl: Seryjne wprowadzanie danych

en: Batch Data Entry for Contributions
pl: Szybkie wprowadzanie danych dla transakcji

en: Batch Data Entry for Memberships
pl: Szybkie wprowadzanie danych dla członkostwa

en: Batch Data Entry for Pledge Payments
pl: Szybkie wprowadzanie danych dla deklaracji wpłat

en: Batch Deleted
pl: Grupa została usunięta

en: Batch Description
pl: Opis serii

en: Batch Exported Date
pl: Data wyeksportowania serii

en: Batch ID
pl: Identyfikator serii

en: Batch Merge All Duplicates
pl: Seryjne scalanie wszystkich duplikatów

en: Batch Merge Duplicate Contacts
pl: Masowe łączenie zduplikowanych kontaktów

en: Batch Merge Selected Duplicates
pl: Seryjne scalanie wybranych duplikatów

en: Batch Merge Task in progress
pl: Proces łączenia serii postępuje

en: Batch Mode
pl: Tryb serii

en: Batch Modified Date
pl: Data modyfikacji serii

en: Batch Name
pl: Nazwa grupy do edytowania

en: Batch Name %1 %2
pl: Nazwa serii %1 %2

en: Batch Number of Items
pl: Ilość elementów serii

en: Batch Payment Method
pl: Seria metody płatności

en: Batch Processed.
pl: Serię przetworzono.

en: Batch Processing
pl: Przetwarzanie

en: Batch Status
pl: Status serii

en: Batch Title
pl: Nazwa serii

en: Batch Total
pl: Suma serii

en: Batch Type
pl: Rodzaj serii

en: Batches
pl: Grupy

en: Bcc Confirm
pl: Potwierdzenie Ukryte do wiadomości

en: Because your session timed out, we have reset the search page.
pl: Ponieważ upłynął limit czasu sesji, musimy zresetować strony wyszukiwania.

en: Become a supporter by creating a Personal Campaign Page:
pl: Zostań naszym sprzymierzeńcem poprzez stworzenie personalnej strony kampanii.

en: Before Premiums
pl: Przed prezentami

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your bulk folder.
pl: Zanim będziemy mogli dodać Twój podpis, musisz potwierdzić swój adres e-mail, klikając link aktywacyjny w e-mailu z potwierdzeniem. Czasami nasze e-maile z potwierdzeniem są oznaczone jako spam - sprawdź swój folder SPAM.

en: Before we can add your signature, you must validate your email address by clicking on the activation link in the confirmation e-mail. Sometimes our confirmation emails get flagged as spam and are moved to your spam folder.
pl: Zanim będziemy mogli dodać Twój podpis, musisz potwierdzić swój adres e-mail, klikając link aktywacyjny w e-mailu z potwierdzeniem. Czasami nasze e-maile z potwierdzeniem są oznaczone jako spam - sprawdź swój folder SPAM.

en: Beginning Date
pl: Początkowa data

en: Beginning site move process...
pl: Rozpoczęto proces przenoszenia strony...

en: Belarusian
pl: białoruski

en: Below is a sample of the first %1 recipients.
pl: Poniżej przedstawiono przykładowy pierwszego adresata.

en: Benefits Specialist
pl: Specjalista ds. świadczeń

en: Benefits Specialist is
pl: Specjalistą ds. świadczeń jest

en: Bengali
pl: bengalski

en: Between %1 and %2
pl: Pomiędzy %1 a %2

en: Bihari
pl: bihari

en: Billing
pl: Płatności

en: Billing Address
pl: Adres do faktury/potwierdzenia

en: Billing Address location
pl: Lokalizacja adresu rozliczeniowego

en: Billing First Name
pl: Imię do faktury

en: Billing Last Name
pl: Nazwisko do faktury

en: Billing Middle Name
pl: Drugie imię do faktury

en: Billing Mode
pl: Tryb rozliczenia

en: Billing Name and Address
pl: Nazwa i adres do rozliczeń

en: Billing address required
pl: Wymagany adres dla rozliczenia

en: Billing details for your automatically renewed %1 membership have been updated.
pl: Detale bilingów dla twojego odnawiającego się %1 członkostwa, zostanie odnowiona.

en: Billing details for your recurring contribution of %1, every %2 %3 have been updated.
pl: Szczegóły płatności dla odnawiających się wpłat za %1, co miesiąc %2 %3 zostały zaktualizowane.

en: Billing location for this contact
pl: Lokalizacja płatności dla tego kontaktu

en: Birth Date
pl: Data urodzenia

en: Birth and deceased dates. Only year, month and day fields are supported.
pl: Data urodzenia i śmierci. Obsługiwane są tylko pola roku, miesiąca i dnia.

en: Birthdate
pl: Data urodzenia

en: Bislama
pl: bislama

en: Blank column at the Begining
pl: Pusta kolumna na początku

en: Blank column at the End
pl: Pusta kolumna na końcu

en: Body
pl: Treść

en: Body - HTML Format
pl: Treść - Format HTML

en: Body - TEXT Format
pl: Treść - Format tekstowy

en: Body HTML
pl: Treść HTML

en: Body Html
pl: Treść HTML

en: Body Only
pl: Tylko ciało

en: Body Text
pl: Tekst treści

en: Body and Subject
pl: Ciało i temat

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Bookkeeping Transactions Report
pl: Raport transakcji księgowych

en: Border Color
pl: Kolor obramowania

en: Bosnian
pl: bośniacki

en: Both
pl: Oba

en: Bottom Margin
pl: Dolny margines

en: Bounce
pl: Zwrot

en: Bounce Count
pl: Liczba zwrotów

en: Bounce Date
pl: Data odrzucenia

en: Bounce ID
pl: ID odrzuceń

en: Bounce Pattern ID
pl: ID wzorca odbijania

en: Bounce Processing
pl: Przetwarzanie Odrzuceń

en: Bounce Rate
pl: Współczynnik odrzuceń

en: Bounce Reason
pl: Powód zwrotu

en: Bounce Report for mailings
pl: Raport zwrotów e-maili w wysyłkach

en: Bounce Type
pl: Rodzaj zwrotu

en: Bounce Type Description
pl: Opis typu odbicia

en: Bounce Type ID
pl: ID typu odbicia

en: Bounce Type Name
pl: Nazwa typu odbicia

en: Bounce Types
pl: Rodzaje odbić

en: Bounce type(s)
pl: Rodzaje odbić

en: Bounced
pl: Odrzucone

en: Bounces
pl: Odrzucenia

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka

en: Breton
pl: bretoński

en: Brief summary of event. Text and html allowed. Displayed on Event Registration form and can be used on other CMS pages which need an event summary.
pl: Krótkie podsumowanie wydarzenia. Tekst i html dozwolone. Wyświetlane na formularzu rejestracji zdarzeń i mogą być używane na innych stronach CMS, które wymagają podsumowania zdarzenia.

en: Browse Sent Mailings
pl: Przeglądaj wysłane wysyłki

en: Browse events of type '%1'
pl: Przeglądanie zdarzeń typu '%1 '

en: Browse more events
pl: Przeglądaj więcej wydarzeń

en: Browse to the <strong>TEXT</strong> message file you have prepared for this SMS.
pl: Przejdź do pliku wiadomości <strong>TEXT</strong>, który przygotowałeś dla tego SMS-a.

en: Browse to the <strong>file</strong> you want to upload.
pl: Przejdź do <strong>pliku</strong>, który chcesz przesłać.

en: Browse/Upload Image
pl: Przeglądaj/Prześlij Obraz

en: Browseable Directories
pl: Katalogi możliwe do przeglądania

en: Bulgarian
pl: bułgarski

en: Bulk Email
pl: Zbiorczy e-mail

en: Bulk Email Sent.
pl: Zbiorczy e-mail wysłany.

en: Bulk Mailings
pl: Masowe wysyłki

en: Bulk Mailings?
pl: Wysyłki masowe?

en: Burmese
pl: birmański

en: Button Background Color
pl: Kolor tła przycisku

en: Button Text Color
pl: Kolor tekstu przycisku

en: Button Text must be less than 64 characters.
pl: Tekst na przycisku nie może przekraczać 64 znaków

en: Button Title
pl: Tytuł przycisku

en: Button URL
pl: URL przycisku

en: Button title.
pl: Tekst przycisku

en: By Distance from a Location
pl: Według odległości od lokalizacji

en: By changing the relative URLs included in the snippet to absolute URLs (e.g. change "/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD" to "https://yourdomain.com/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD") you will be able to use the snippet on any website.
pl: Zmieniając względne adresy URL zawarte w opisie do bezwzględnych adresów URL (np. zmień "/sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD" na "https://twoja_domena.com /sites/all/modules/civicrm/bower_components/jquery/dist/jquery.min.js?r=dXCgD ") będzie można użyć fragmentu kodu w dowolnej witrynie.

en: By default, CiviCRM now disables the ability to import directly from SQL. To use this feature, you must explicitly grant permission 'import SQL datasource'.
pl: Domyślnie CiviCRM wyłącza teraz możliwość importowania bezpośrednio z SQL. Aby użyć tej funkcji, musisz wyraźnie nadać uprawnienie "importuj źródło danych SQL".

en: By default, CiviCRM uses the primary email address of the logged in user as the FROM address when sending emails to contacts. However, you can use this page to define one or more general Email Addresses that can be selected as an alternative. EXAMPLE: <em>"Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;</em>
pl: Domyślnie CiviCRM wykorzystuje podstawowy adres e-mail zalogowanego użytkownika do wysyłania wiadomości. Można jednak skorzystać z tej strony aby zdefiniować jeden lub więcej ogólnych adresów e-mail, które mogą być wybrane jako alternatywa. Przykład: <em>"Client Services" &lt;clientservices@example.org&gt;</em>

en: By default, CiviCRM uses the provider which are set active and the default provider is selected. User with administer CiviCRM permission can add a new Provider
pl: Domyślnie CiviCRM używa dostawcy, który jest ustawiony jako aktywny i wybrany jest domyślny dostawca. Użytkownik z uprawnieniami administratora CiviCRM może dodać nowego dostawcę

en: By default, both methods get all events whose starting date is greater than or equal to the current date. However, you can modify this by passing additional parameters in the URL:
pl: Domyślnie wykorzystując obie metody możesz uzyskać wszystkie wydarzenia, których data początkowa jest większa niż lub równa bieżącej daty. Można jednak to zmienić, przekazując dodatkowe parametry w adresie URL:

en: By default, your event will use the Unsupervised duplicate matching rule to match participants in anonymous registrations with existing individuals. You may select another rule to use for this event instead. Make sure that your included profile(s) contain the fields needed by your matching rule.
pl: Poprzez zaniedbanie, twoje wydarzenie zostanie użyte do nienadzorowanego duplikatu łączącego zasady z uczestnikami w anonimowej rejestracji z istniejącymi osobami. Możesz wybrać inną zasadę dla tego wydarzenia zamiast. Upewnij się że włączyłeś profil(e) zawierające pola potrzebne do łączenia zasad.

en: Bypass email confirmation
pl: Obejście potwierdzenia e-mail

en: CAUTION: The following features are NOT available for custom fields in 'multiple record' custom set:
pl: UWAGA: Następujące funkcje NIE są dostępne dla niestandardowych pól w niestandardowym zestawie "wielu rekordów":

en: CC
pl: CC/DW

en: CC Confirmation To
pl: Potwierdzenie Do wiadomości

en: CC Receipt To
pl: Wyślij kopię pokwitowania do

en: CC Receipts
pl: Adres "do wiadomości" pokwitowania

en: CMS ID
pl: Identyfikator CMS

en: CMS Unique Identifier
pl: Unikalny identyfikator CMS

en: CMS User
pl: Użytkownik CMS

en: CMS User?
pl: Użytkownik CMS?

en: CREDIT NOTE
pl: NOTA KREDYTOWA

en: Cache ID
pl: Identyfikator pamięci podręcznej

en: Cache Key
pl: Klucz pamięci podręcznej

en: Cache Minutes
pl: Protokół pamięci podręcznej

en: Cache Modified Date
pl: Data modyfikacji pamięci podręcznej

en: Cache dashlet for
pl: Zachowaj cache tego widgetu przez

en: Cache has been cleared and menu has been rebuilt successfully.
pl: Pamięć podręczna została wyczyszczona a menu zostało przebudowane pomyślnie.

en: Calculated end date (either end date or date all installments will be made)
pl: Obliczona data końcowa (zarówno data końcowa jak i wykonania wszystkich wpłat)

en: Campaign
pl: Kampania

en: Campaign %1 %2
pl: Kampania %1 %2

en: Campaign %1 has been saved.
pl: Kampania %1 została zapisana.

en: Campaign Contribution
pl: Dotacja kampanii

en: Campaign Created Date
pl: Data utworzenia kampanii

en: Campaign Description
pl: Opis kampanii

en: Campaign End Date
pl: Data zakończenia kampanii

en: Campaign Ends
pl: Kampania kończy się

en: Campaign External ID
pl: Zewnętrzny ID kampanii

en: Campaign Goals
pl: Cele kampanii

en: Campaign Group ID
pl: Numer identyfikacyjny grupy kampanii.

en: Campaign Group Type
pl: Rodzaj grupy kampanii

en: Campaign Group id.
pl: ID grupy kampanii.

en: Campaign ID
pl: Identyfikator Kampanii

en: Campaign Modified Date
pl: Data modyfikacji kampanii

en: Campaign Name
pl: Nazwa kampanii

en: Campaign Start Date
pl: Data rozpoczęcia kampanii

en: Campaign Status
pl: Stan kampanii

en: Campaign Title
pl: Tytuł kampanii

en: Campaign Type
pl: Typ kampanii

en: Campaign ended on %1
pl: Kampania zakończona %1

en: Campaign ends on %1
pl: Kampania kończy się %1

en: Campaign has been deleted.
pl: Kampania została usunięta

en: Campaign is ongoing
pl: Kampania jest w toku

en: Campaign starts on %1
pl: Kampania startuje od %1

en: Campaigns
pl: Kampanie

en: Can I access/create InnoDB tables in the database?
pl: Czy mogę uzyskać dostęp/tworzyć tabele InnoDB w bazie danych?

en: Can I access/create the database?
pl: Mogę uzyskać dostęp /utworzyć bazę danych?

en: Can I create lock tables in the database?
pl: Mogę utworzyć zablokowane tabele w bazie danych?

en: Can I create temporary tables in the database?
pl: Mogę utworzyć tymczasowe tabele w bazie danych?

en: Can I create triggers in the database?
pl: Mogę utworzyć wyzwalacz w bazie danych?

en: Can not set this field Required and View Only at the same time.
pl: Nie można ustawić tego pola jako wymagane oraz tylko do odczytu na raz.

en: Can people share the event through social media?
pl: Czy ludzie mogą udostępniać wydarzenie poprzez sieci społeczne?

en: Can people share the petition through social media?
pl: Czy ludzie mogą dzielić się petycją poprzez social media?

en: Can the 'owner' of a Personal Campaign Page use the Tell-a-Friend function to send emails to people inviting them to visit their page and make a contribution? NOTE: Tell a Friend emails will automatically include a link to the sender's campaign page.
pl: Czy "właściciel" osobistej strony kampanii wykorzystuje funkcję powiedz  przyjacielowi, aby wysłać e-maile do osób, które zapraszają ich do odwiedzenia strony i przyczynić się do tego? UWAGA:  Wiadomości e-mail powiadom znajomych automatycznie zawierają link do strony kampanii nadawcy.

en: Can the 'owner' of a Personal Campaign Page use the Tell-a-Friend function to send emails to people inviting them to visit their page and register or contribute? NOTE: Tell a Friend emails will automatically include a link to the sender's campaign page.
pl: Czy "właściciel" Osobistej Strony Kampanii może korzystać z funkcji "Powiadom znajomego", aby wysyłać wiadomości e-mail do osób w celu zaproszenia ich do odwiedzenia strony i zarejestrowania się lub dokonania wpłaty? UWAGA: E-maile "Powiadom znajomego" będą automatycznie zawierały link do strony kampanii nadawcy.

en: Can they also set an interval (e.g. every '3' months)?
pl: Czy mogą ustalić także interwał (jak co '3' miesiące)?

en: Can users also set an interval (e.g. every '3' months)?
pl: Czy użytkownik może ustalić  interwał (np. każdego trzeciego dnia miesiąca)?

en: Can't find the a MySQL server on '%1'.
pl: Nie mogę znaleźć serwera MySQL na '%1'.

en: Can't find your form? Make sure it is active.
pl: Nie możesz znaleźć swojego formularza? Upewnij się, że jest aktywny.

en: Can't set default option for an unchecked membership type.
pl: Nie można ustalić domyślnych opcji dla nie zaznaczonych typów członkostwa

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancel Auto-renewal
pl: Anuluj automatyczne odnawianie

en: Cancel Automatic Membership Renewal
pl: Anuluj automatyczne odnawianie członkostwa

en: Cancel Date
pl: Data anulowania

en: Cancel Mailing
pl: Anuluj mailing e-mail

en: Cancel Pledge
pl: Anuluj deklaracje

en: Cancel Reason
pl: Powód anulowania

en: Cancel Recurring Contribution
pl: Anuluj cykliczną wpłatę

en: Cancel Redirect
pl: Anuluj przekierowanie

en: Cancel Redirect URL
pl: Anuluj przekierowanie

en: Cancel Registration
pl: Anuluj rejestrację

en: Cancel Registration for Event Participation
pl: Anuluj rejestrację uczestnika

en: Cancel Registrations
pl: Anuluj rejestrację

en: Cancel registration
pl: Anuluj rejestrację

en: Canceled
pl: Anulowana

en: Cancellation / Refund Reason
pl: Powód anulowania/zwrotu

en: Cancellation Reason
pl: Powód anulowania

en: Cancellation or Refund Information
pl: Informacje o anulowaniu lub zwrocie.

en: Cancellation or Transfer Time Limit
pl: Limit czasu do anulowania lub transferu

en: Cancellation or transfer time limit (hours)
pl: Limit czasu do anulowania lub transferu (godziny)

en: Cancellations are not refundable.
pl: W przypadku rezygnacji opłata nie podlega zwrotowi.

en: Cancelled
pl: Anulowany

en: Cancelled / Refunded Date
pl: Data rezygnacji/refundacji

en: Cancelled Date
pl: Data anulowania

en: Cancelling this pledge will also cancel any scheduled (and not completed) pledge payments.
pl: Anulowanie tej płatności spowoduje anulowanie wszystkich zaplanowanych (niedokonanych) płatności.

en: Cannot
pl: Nie może

en: Cannot add or update profile field "%1" with combination of Household or Organization or any subtypes of Household or Organization.
pl: Nie można dodać ani zaktualizować pola profilu "%1" w połączeniu z domostwem lub organizacją ani żadnymi podtypami domostwa lub organizacji.

en: Cannot add or update profile field Contact Subtype as profile type is not one of Individual, Household or Organization.
pl: Nie można dodać lub zaktualizować pola profilu Podtyp kontaktu, ponieważ typ profilu nie należy do kategorii Osoba, Domostwo lub Organizacja.

en: Cannot add or update profile field type "%1" with combination of "%2".
pl: Nie można dodać lub zaktualizować pola profilu typu "%1" za pomocą kombinacji "%2".

en: Cannot add or update profile field type "%1" with combination of subtype other than "%1".
pl: Nie można dodać ani zaktualizować rodzaju pola profilu "%1" z kombinacją podtypu innego niż "%1".

en: Cannot add or update profile field type Activity with combination Participant or Membership or Contribution
pl: Nie można dodać lub zaktualizować pola profilu typu Interakcja w połączeniu z polami Uczestnik, Członkostwo lub Wpłata

en: Cannot add or update profile field type Contribution with combination of Activity or Membership or Participant or Household or Organization
pl: Nie można dodać lub zaktualizować pola profilu typu Wpłata w połączeniu z polami Interakcja, Członkostwo, Uczestnik, Domostwo lub Organizacja

en: Cannot add or update profile field type Household with combination of Individual or Organization or Activity
pl: Nie można dodać lub zaktualizować pola profilu typu Domostwo w połączeniu z polami Osoba, Organizacja lub Interakcja

en: Cannot add or update profile field type Individual with combination of Household or Organization
pl: Nie można dodawać lub aktualizować pól profilu typu Osoba w połączeniu z polami Domostwo lub Organizacja

en: Cannot add or update profile field type Membership with combination of Activity or Participant or Contribution or Household or Organization
pl: Nie można dodawać

en: Cannot add or update profile field type Organization with combination of Household or Individual or Activity
pl: Nie można dodać lub zaktualizować pola profilu typu Organizacja w połączeniu z polami Domostwo, Osoba lub Interakcja

en: Cannot add or update profile field type Participant with combination of Activity or Membership or Contribution or Household or Organization.
pl: Nie można dodać lub zaktualizować pola profilu typu Uczestnik w połączeniu z polami Interakcja, Członkostwo, Domostwo lub Organizacja.

en: Cannot change contribution status from %1 to %2.
pl: Nie można zmienić statusu wpłaty z %1 na %2.

en: Cannot combine other option with 'Any'.
pl: Nie można połączyć innej opcji z opcją "Dowolny".

en: Cannot create custom table because %1 is already a core table.
pl: Nie można utworzyć tabeli niestandardowej, ponieważ% 1 jest już tabelą podstawową.

en: Cannot determine the version of MySQL installed. Please ensure at least version %1 is installed.
pl: Nie można ustalić wersji MySQL zainstalowanej na Twoim serwerze. Upewnij się, że jest zainstalowana co najmniej wersja %1.

en: Cannot enable this UF field since the used custom field is disabled.
pl: Nie można włączyć tego pola UF, ponieważ użyte pole danych dodatkowych jest wyłącznone.

en: Cannot find participant ID
pl: Nie można odnaleźć ID uczestnika

en: Cannot have same groups in Include Group(s) and Exclude Group(s).
pl: Nie można wybrać tych samych grup w "Dołącz grupy" i "Wyklucz grupy".

en: Cannot have same sms in Include mailing(s) and Exclude mailing(s).
pl: Nie można wybrać tego samego SMS-a w "Dołącz mailing" i "Wyklucz mailing".

en: Cannot have two clauses with different types: %1, %2
pl: Nie można mieć dwóch reguł dla różnych rodzajów: %1, %2

en: Cannot merge a contact with itself.
pl: Nie można zaznaczyć kontaktu samemu sobie

en: Cannot send a test email because your user record does not have a valid email address.
pl: Nie można wysłać e-maila, ponieważ twoje Ustawienia Użytkownika nie maja właściwego adresu e-mail.

en: Cannot set this field "Active" since the selected custom field is disabled.
pl: Nie można ustawić tego pola jako "Aktywne" dopóki wybrane pole niestandardowe jest wyłączone.

en: Cannot uninstall this extension - there is at least one payment processor using the payment processor type provided by it.
pl: Nie można odinstalować tego dodatku - przynajmniej jedna z niedokończonych opłat używa nadal tego dodatku.

en: Capacity
pl: Pojemność

en: Card Number
pl: Numer karty

en: Card Type
pl: Rodzaj karty

en: Card declined by bank. Please try with a different card.
pl: Karta odrzucona przez bank. Spróbuj ponownie za pomocą innej karty

en: Card expiration date cannot be a past date.
pl: Data ważności karty nie może być datą z przeszłości.

en: Card reported lost or stolen. This incident will be reported.
pl: Karta została zgubiona lub ukradziona. Ten incydent zostanie zgłoszony.

en: Cart
pl: Koszyk

en: Cart ID
pl: ID koszyka

en: Carts
pl: Koszyki

en: Cascade Type
pl: Rodzaj kaskady.

en: Case
pl: Przypadek

en: Case %1 All Cases
pl: Przypadek %1 wszystkich przypadków

en: Case %1 My Cases
pl: Przypadki %1 Moje przypadki

en: Case %1 copied from contact id %2 to contact id %3 via merge. New Case ID is %4.
pl: Przypadek %1 skopiowany z kontaktu %2 do kontaktu %3 poprzez połączenie. Nowy numer identyfikacyjny przypadku to %4.

en: Case %1 merged into case %2
pl: Przypadek %1 połączony z przypadkiem %2

en: Case %1 reassigned client from %2 to %3. New Case ID is %4.
pl: Przypadek %1 ponownie przepisany z %2 do %3. Nowy numer identyfikacyjny przypadku to %4.

en: Case Activities
pl: Aktywności przypadku

en: Case Activity
pl: Interakcje przypadku

en: Case Activity ID
pl: Numer identyfikacyjny interakcji

en: Case Contact ID
pl: ID kontaktu przypadku

en: Case Deleted
pl: Przypadek usunięto

en: Case Detail Report
pl: Szczegółowy raport sprawy

en: Case Details
pl: Szczegóły sprawy

en: Case End
pl: Koniec przypadku

en: Case ID
pl: ID Przypadku

en: Case Id not found.
pl: Numer identyfikacyjny przypadku nie został znaleziony.

en: Case Manager
pl: Menadżer przypadku

en: Case Resources
pl: Zasoby przypadku

en: Case Role
pl: Rola przypadku

en: Case Role has been deleted successfully.
pl: Rola przypadku została usunięta z sukcesem

en: Case Role(s)
pl: Rola w przypadku

en: Case Roles
pl: Role przypadku

en: Case Search
pl: Wyszukaj przypadek

en: Case Start
pl: Początek przypadku

en: Case Start Date changed successfully.
pl: Data rozpoczęcia przypadku została zmieniona pomyślnie

en: Case Status
pl: Status sprawy

en: Case Statuses
pl: Statusy przypadków

en: Case Summary
pl: Podsumowanie przypadku

en: Case Summary Report
pl: Raport podsumowujący sprawę

en: Case Tag(s)
pl: Tag(i) przypadku

en: Case Tags
pl: Tagi do przypadku

en: Case Tags %1
pl: Tagi przypadku %1

en: Case Time Spent Report
pl: Raport czasu poświęconego sprawie

en: Case Type
pl: Rodzaj sprawy

en: Case Type Definition
pl: Definicja rodzaju przypadku

en: Case Type Description
pl: Opis rodzaju przypadku

en: Case Type ID
pl: ID rodzaju przypadku

en: Case Type Is Active
pl: Rodzaj przypadku jest aktywny

en: Case Type Is Reserved
pl: Rodzaj przypadku jest zarezerwowany

en: Case Type Name
pl: Nazwa rodzaju przypadku

en: Case Type Title
pl: Przypadek typu tytułu.

en: Case Type changed successfully.
pl: Zmiana typu przypadku przebiegła pomyślnie

en: Case Types
pl: Typy przypadków

en: Case opened successfully.
pl: Przypadek został otwarty pomyślnie

en: Case status changed from %1 to %2
pl: Status przypadku zmieniony z %1 na %2

en: Case type "%1" corresponds to XML file ("%2") The XML file should be named "%3".
pl: Rodzaj sprawy "%1" odpowiada plikowi XML ("%2") Plik XML powinien mieć nazwę "%3".

en: Case type "%1" has duplicate XML files ("%2" and "%3")
pl: Rodzaj sprawy "%1" ma zduplikowane pliki XML ("%2" i "%3")

en: Case type changed from %1 to %2
pl: Typ przypadku zmieniony z %1 na %2

en: Cases
pl: Przypadki

en: Cases - Send Copy of an Activity
pl: Sprawy - Wyślij kopię interakcji

en: Cases Only
pl: Tylko Przypadki

en: Cases?
pl: Przypadki?

en: Cash
pl: Gotówka

en: Catalan; Valencian
pl: kataloński

en: Category
pl: Kategoria

en: Cc Confirm
pl: Potwierdzenie Do wiadomości

en: Center
pl: Centrum

en: Centimeters
pl: Centymetry

en: Chamorro
pl: czamorro

en: Change All Statuses
pl: Zmień wszystkie stany

en: Change Billing Details
pl: Zmień szczegóły płatnicze

en: Change Case Start Date
pl: Zmień datę rozpoczęcia sprawy

en: Change Case Status
pl: Zmień status sprawy

en: Change Case Tags
pl: Zmień znaczniki sprawy

en: Change Case Type
pl: Zmień rodzaj sprawy

en: Change Custom Data
pl: Zmień niestandardowe dane

en: Change Date
pl: Data zmiany

en: Change Log
pl: Dziennik zmian

en: Change Log:
pl: Dziennik zmian:

en: Change Membership Status
pl: Zmień status członkostwa

en: Change Membership Status.
pl: Zmień status członkostwa.

en: Change Membership Type
pl: Zmień rodzaj członkostwa

en: Change Membership Type.
pl: Zmień rodzaj członkostwa.

en: Change Registration
pl: Zmiana rejestracji

en: Change Selections
pl: Zmień wybranych

en: Change To
pl: Zmień na

en: Change applies to every %1 in the series.
pl: Zmiana dotyczy każdego %1 w serii.

en: Change applies to this %1 and all that come after it.
pl: Zmiana dotyczy %1 i wszystkich które pojawią się po nim.

en: Change case start date (creates activity record)
pl: Zmień datę początkową przypadku (tworzy interakcję)

en: Change case status (creates activity record)
pl: Zmień status przypadku (tworzy interakcję)

en: Change case type (creates activity record)
pl: Zmień rodzaj przypadku (tworzy interakcję)

en: Change language
pl: Zmień język

en: Change or remove the price set used for this contribution page.
pl: Zmień lub usuń zestaw cen dla tej strony wpłat.

en: Change or remove the price set used for this event template.
pl: Zmień lub usuń zestaw cen dla tego szablonu wydarzenia.

en: Change or remove the price set used for this event.
pl: Zmień lub usuń zestaw cen dla tego wydarzenia.

en: Change report search criteria
pl: Zmień kryteria wyszukiwania raportu

en: Change selections for %1
pl: Zmień zaznaczone na %1

en: Change the content and appearance of your page
pl: Zmień zawartość i wygląd swojej strony

en: Change this if you want to use a different profile for additional participants.
pl: Zmień to, jeżeli chcesz użyć innego profilu dla dodatkowych uczestników.

en: Change to <a href='%1'>%2</a> made by <a href='%3'>%4</a> on %5:
pl: Zmień na <a href='%1'> %2</a> utworzone przez <a href='%3'>%4</a> na %5:

en: Changed By
pl: Zmienione przez

en: Changed To
pl: Zmienione na

en: Changes Not Saved.
pl: Zmiany nie zostały zapisane.

en: Changes Saved
pl: Zmiany zapisane

en: Changes to an existing event registration.
pl: Zmiany w istniejącej rejestracji wydarzenia.

en: Changes to date or time will <em>not</em> be applied to others in the series.
pl: Zmiana daty albo czasu <em>nie będzie</em>zastosowana do innych osób z serii.

en: Chargeback
pl: Obciążenie zwrotne

en: Chargeback Account is
pl: Konto obciążenia zwrotnego to

en: Chart
pl: Wykres

en: Chart Layout
pl: Układ wykresu

en: Chart Style
pl: Typ wykresu

en: Chechen
pl: czeczeński

en: Check
pl: Czek

en: Check 'Access Control' if you want to use this group to assign access permissions to a set of contacts. %1
pl: Zaznacz "Kontrola dostępu", jeśli chcesz używać tej grupy do przypisywania uprawnień dostępu do zestawu kontaktów. %1

en: Check 'Mailing List' if you are using this group as a mailing list in the %1.
pl: Sprawdź 'Listę Mailingową' jeśli używasz tej grupy jako listy w %1.

en: Check 'Required' to force ALL users to contribute/signup on behalf of an organization.
pl: Sprawdź 'wymagane' aby wszyscy użytkownicy wpłacili/zarejestrowali się na rzecz organizacji.

en: Check <a href="%1">this page</a> for more information.
pl: Sprawdź <a href="%1">tę stronę</a>, aby uzyskać więcej informacji.

en: Check <strong>Search Results</strong> to use this profile to display an alternate set of results columns for CiviCRM Basic and Advanced Search.
pl: Sprawdź <strong>Wyniki wyszukiwania</strong>, aby użyć tego profilu do wyświetlenia alternatywnego zestaw kolumn wyników wyszukiwania podstawowego i zaawansowanego CiviCRM.

en: Check <strong>User Registration</strong> if you want this Profile to be included in the New Account registration form.
pl: Jeśli chesz dołączyć ten profil do formularza rejestracji nowych kont, zaznacz pole <strong>Rejestracja użytkowników</strong>.

en: Check <strong>View/Edit User Account</strong> to include it in the view and edit screens for existing user accounts.
pl: By dołączyć profil do podglądu i edycji dla istniejących kont użytkowników, zaznacz <strong>Zobacz/edytuj konto użytkownika</strong>.

en: Check Custom Field
pl: Sprawdź pole niestandardowe

en: Check Info
pl: Sprawdź informacje

en: Check Requirements and Install CiviCRM
pl: Sprawdź wymagania i zainstaluj CiviCRM

en: Check for Matching Contact(s)
pl: Sprawdź pasujące kontakty

en: Check for Similar Contacts
pl: Sprawdź, czy istnieją podobne Kontakty

en: Check the 'Enable Widget' box. Then review and modify the form values as needed. Save your settings and preview the current appearance of the widget by clicking the 'Save and Preview' button. Then 'Select' and copy the 'Widget Code' into any web page.
pl: Zaznacz pole "Włącz widżet". Następnie sprawdź i zmień wartości formularza w razie potrzeby. Zapisz ustawienia i wyświetl podgląd bieżącego widżetu, klikając przycisk "Zapisz i podgląd". Następnie "Wybierz" i skopiuj "kod Widżet" na dowolnej stronie internetowej.

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: "Contact ID", "Participant Role").
pl: Zaznacz to pole, jeśli pierwszy wiersz twojego pliku składa się z nazw pól (Przykład: "Identyfikator kontaktu", "Rola uczestnika").

en: Check this box if the first row of your file consists of field names (Example: 'First Name','Last Name','Email')
pl: Zaznacz to pole, jeśli pierwszy wiersz Twojego pliku składa się z nazw pól (Przykład: "Imię", "Nazwisko", "E-mail")

en: Check this box if you want an electronic receipt to be sent automatically to the contributor's email address.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz, by elektroniczne pokwitowania były automatycznie wysyłane na adres e-mail wpłacającego.

en: Check this box if you want only the title for this fieldset to be displayed when the page is initially loaded (fields are hidden) on advanced search.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz wyświetlać tylko tytuł tego zestawu pól, gdy strona jest początkowo załadowana (pola są ukryte) w wyszukiwaniu zaawansowanym.

en: Check this box if you want only the title for this fieldset to be displayed when the page is initially loaded (fields are hidden).
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli po załadowaniu formularza ma być wyświetlany tylko tytuł grupy pól (same pola zostaną ukryte).

en: Check this box if you want to allow registered participants to either cancel their registration OR transfer it to another participant. If this feature is enabled, event confirmation emails will include a link to a Cancel or Transfer form.
pl: Sprawdź pole jeśli chcesz zezwolić zarejestrowanym uczestnikom na albo anulowania ich rejestracji lub przeniesienie jej na innego uczestnika. Jeśli ta cecha jest niezbędna, e-mail z potwierdzeniem wydarzenia będzie zawierał link do formularza anulowania lub transferowania.

en: Check this box if you want to give users the option to enter their own contribution amount. Your page will then include a text field labeled <strong>Other Amount</strong>.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chesz umożliwić ofiarodawcom wprowadzanie własnej kwoty dotacji. Strona będzie wtedy zawierać pole tekstowe opisane <strong>Inna kwota</strong>.

en: Check this box if you want to give users the option to make a Pledge (a commitment to contribute a fixed amount on a recurring basis).
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz dać użytkownikom możliwość złożenia deklaracji (zobowiązanie do regularnego wpłacania stałej kwoty).

en: Check this box if you want to give users the option to make recurring contributions. This feature requires that you use a payment processor which supports recurring billing / subscriptions functionality.
pl: Sprawdź to pole jeśli chcesz dać użytkownikom opcję ponawiania wpłat. To będzie wymagało używania przez ciebie procesora płatności, który wspiera cykliczne wpłaty/subskrypcje.

en: Check this box if you want to give users the option to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz dać użytkownikom możliwość złożenia opłaty offline (zobowiązanie do regularnego wpłacania stałej kwoty, itd.).

en: Check this box if you want to include a link in the listings to Edit profile fields. Only users with permission to edit the contact will see this link.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz umieścić link w listach do pola Edycji profilu. Tylko użytkownicy z uprawnieniami do edycji kontaktu zobaczą ten link.

en: Check this box if you want to include a link in the listings to view contacts' %1 user account information (e.g. their 'My Account' page). This link will only be included for contacts who have a user account on your website.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz umieścić link w wykazie, aby wyświetlić dane kontaktowe użytkownika "%1" (np. strona "Moje konto"). Ten link będzie dołączony tylko do kontaktów, które mają konto użytkownika w Twojej witrynie.

en: Check this box if you want to offer discounted fees based on registration date (e.g. 'early-registration discounts').
pl: Zaznacz, gdy chcesz oferować obniżki bazując na dacie rejestracji (np. za wczesną rejestrację).

en: Check this box to add a separator line between this menu item and the one below it.
pl: Zaznacz to pole aby dodać linię separatora pomiędzy tą pozycją menu a tą poniżej.

en: Check this box to allow a user to register multiple participants using the same email address. Alternatively, if you want additional participants to be registered <strong>without requiring an email address to be entered for each person</strong> - check the "Register multiple participants" option, AND include a profile in this registration form which <strong>includes First Name and Last Name fields</strong>.
pl: Sprawdź pola aby zezwolić rejestrację wielokrotnym uczestnikom używania tych samych adresów e-mail. Alternatywnie, jeśli chcesz dodatkowych uczestników zarejestrować <strong>bez potrzeby wymagania adresu e-mail do wprowadzenia dla każdej osoby </strong> - sprawdź 'Rejestrujesz wielu uczestników' opcję, i zawiera profile w rejestracji w formularzu która <strong>zawiera pole imiona i nazwiska </strong>.

en: Check this box to allow users to join a waitlist if the event is full. If a space becomes available, the first participant from the waitlist will move to 'Pending from waitlist' status, and will be sent an email with a link to complete their registration (including paying event fees - if any).
pl: Zaznacz to pole, aby umożliwić użytkownikom dołączenie do listy oczekujących, jeśli wydarzenie jest pełne. Jeśli pojawi się dostępne miejsce, pierwszy uczestnik z listy oczekujących przejdzie na stan "Oczekuje na liście rezerwowej" i zostanie wysłany  do niego e-mail z linkiem do zakończenia rejestracji (włączając ewentualne opłaty za wydarzenie).

en: Check this box to allow users to register themselves AND additional participants for an event. When this feature is enabled, users have the option to specify the number of additional participants they are registering for. If this is a paid event, they can select a different event fee for each participant and will be charged the total of those fees. If a profile is included, they will complete the profile information for each participant.
pl: Zaznacz to pole, aby umożliwić użytkownikom rejestrację siebie i dodatkowych uczestników wydarzenia. Kiedy ta funkcja jest włączona, użytkownicy mają możliwość określenia liczby dodatkowych uczestników, na których się rejestrują. Jeśli jest to impreza płatna, mogą oni wybrać inną opłatę za imprezę dla każdego uczestnika i zostaną obciążeni łączną kwotą tych opłat. Jeśli profil jest włączony, uzupełnią oni informacje o profilu dla każdego uczestnika.

en: Check this box to enter payment information. You will also be able to generate a customized receipt.
pl: Zaznacz, aby wprowadzić informacje dotyczące płatności. Istnieje możliwość wygenerowania pokwitowania.

en: Check this box to require administrative approval for all the participants who self-register, prior to being able to complete the registration process. Participants will be placed in 'Awaiting Approval' status. You can review and approve participants from 'Find Participants' - select the 'Participant status - change' task. Approved participants will move to 'Pending from approval' status, and will be sent an email with a link to complete their registration (including paying event fees - if any).
pl: Sprawdź to pole aby zezwolić administratorowi na zgodę dla wszystkich uczestników którzy sami się zarejestrowali, zanim byli w stanie ukończyć proces rejestracji. Uczestnicy będą umieszczeni na statusie 'oczekujący zgody'. Możesz sprawdzić i zatwierdzić uczestników z 'Szukaj uczestników' - wybierz 'Zmień status uczestnika' zadnie. Zatwierdzeni uczestnicy zostaną przeniesieni na status 'Oczekujący na zatwierdzenie', i będzie wysłany do niego e-mail z linkiem aby dokończył rejestrację ( zawierając opłaty za wydarzenie - jeśli są).

en: Check this box to require users who select the pay later option to provide billing name and address.
pl: Sprawdź pole wymagane aby użytkownik którego wybierzesz do opcji płacenia później dostarczył numery bilingowe i adresy.

en: Check this option if you want to link this address to another contact's address. For example, you might want to link a person's "Work" address to their employer's address. Or, you might want to link their "Home" address to a Household record. Changes made to the linked address will automatically be applied to this address. For example, if you use an employer (organization) address for an individual's work address - any updates to the employer address will also be applied to the individual's work address.
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli chcesz połączyć ten adres z adresem innego kontaktu. Na przykład możesz połączyć adres "Praca" osoby z adresem pracodawcy. Lub możesz połączyć adres "Dom" osoby z rekordem Domostoa. Zmiany wprowadzone w połączonym adresie zostaną automatycznie zastosowane do tego adresu. Na przykład, jeśli użyjesz adresu pracodawcy (organizacji) dla adresu pracy osoby - wszelkie aktualizacje adresu pracodawcy będą również stosowane do adresu pracy osoby.

en: Check your spelling, or try fewer letters for the target contact name.
pl: Sprawdź pisownię lub spróbuj użyć mniej liter dla docelowej nazwy kontaktu.

en: Check your spelling.
pl: Sprawdź pisownię.

en: CheckBox
pl: Wybór wielokrotny (checkbox)

en: Checkbox(es)
pl: Wybór wielokrotny (checkbox)

en: Checked one user record. | Checked %count user records.
pl[0]: Sprawdzono jeden wpis użytkownika.
pl[1]: Sprawdzono %cwpisów użytkownika.
pl[2]: Sprawdzono %cwpisów użytkownika.
pl[3]: Sprawdzono %c wpisów użytkownika.

en: Checking for similar contacts...
pl: Sprawdzanie podobnych kontaktów...

en: Checking this box allows you to enter multiple sets of values for a given contact.
pl: Zaznaczenie tego pola umożliwia wprowadzenie wielu zestawów wartości dla danego kontaktu.

en: Checking...
pl: Sprawdzam...

en: Checks for CiviCRM version updates. Important for keeping the database secure. Also sends anonymous usage statistics to civicrm.org to to assist in prioritizing ongoing development efforts.
pl: Sprawdza aktualizacje wersji CiviCRM. Ważne dla zabezpieczenia bazy danych. Przesyła również anonimowe statystyki użytkowania do civicrm.org, aby pomóc w ustaleniu priorytetów w zakresie bieżących prac rozwojowych.

en: Checksum
pl: Suma kontrolna

en: Cheque #
pl: Numer czeku

en: Chichewa; Chewa; Nyanja
pl: chewa

en: Child
pl: Dziecko

en: Child Group
pl: Grupa dzieci

en: Child of
pl: Dziecko

en: Chinese (China)
pl: chiński (Chiny)

en: Chinese (Taiwan)
pl: chiński (Tajwan)

en: Choose
pl: Wybierz

en: Choose Data Source
pl: Wybierz źródło danych

en: Choose Date Range
pl: Wybierz zakres dat

en: Choose Icon
pl: Wybierz ikonę

en: Choose Location
pl: Wybierz lokalizację

en: Choose Recipient(s)
pl: Wybierz odbiorców

en: Choose a CiviCRM Group and a Drupal Role below.
pl: Wybierz grupę CiviCRM i Drupal Role poniżej.

en: Choose a field not in this list
pl: Wybierz pole nie z tej listy

en: Choose a specific date to limit/end the repetition.
pl: Wybierz konkretną datę, aby ograniczyć/zakończyć powtórzenie.

en: Choose country first
pl: Najpierw wybierz kraj

en: Choose how you communicate with this contact, e.g. on formal or familiar terms.
pl: Wybierz sposób komunikowania się z tym kontaktem, np. na formalnych lub nieformalnych (znajomych) warunkach.

en: Choose price set
pl: Wybierz zestaw cen

en: Choose state first
pl: Najpierw wybierz województwo

en: Choose the field to add to the profile.
pl: Wybierz pole do dodania do profilu.

en: Choose the method by which this transaction was paid.
pl: Wybierz metodę za pomocą, której transakcja została opłacona.

en: Choose where to link this field
pl: Wybierz dokąd ma odsyłać to pole

en: Chuvash
pl: czuwaski

en: City
pl: Miejscowość

en: City (Home)
pl: Miejscowość (dom)

en: City / Suburb
pl: Miejscowość

en: City OR Postal Code are required to search by distance.
pl: Nazwa miejscowości lub kod pocztowy są wymagane do wyszukiwania według odległości.

en: City.
pl: Miejscowość

en: CiviCRM %1 requires MySQL trigger privileges.
pl: CiviCRM %1 wymaga obsługi tzw. triggerów MySQL.

en: CiviCRM %3 requires PHP version %1 (or newer), but the current system uses %2
pl: CiviCRM %3 wymaga PHP w wersji %1 (lub nowszej), a Twoja wersja to %2

en: CiviCRM Activity
pl: Zdarzenie CiviCRM

en: CiviCRM Activity Search
pl: Wyszukiwanie interakcji

en: CiviCRM Address
pl: Adres CiviCRM-owy

en: CiviCRM Campaign Engine
pl: Silnik kampanii CiviCRM

en: CiviCRM Case Search
pl: CiviCRM wyszukaj przypadku

en: CiviCRM Contact Dashboard
pl: Pulpit kontaktów CiviCRM

en: CiviCRM Contact Listing
pl: Wykaz Kontaktów CiviCRM

en: CiviCRM Contact Search
pl: Wyszukiwarka kontaktów CiviCRM

en: CiviCRM Contacts
pl: Kontakty CiviCRM

en: CiviCRM Contribution Engine
pl: Silnik wpłaty CiviCRM

en: CiviCRM Contribution Search
pl: Wyszukiwarka dotacji CiviCRM

en: CiviCRM Contributions
pl: Dotacje CiviCRM

en: CiviCRM Create New Record
pl: Nowy rekord w CiviCRM

en: CiviCRM Custom Search
pl: Niestandardowe wyszukiwanie CiviCRM

en: CiviCRM Database Details
pl: Ustawienia bazy danych CiviCRM

en: CiviCRM Database Settings
pl: Ustawienia bazy danych CiviCRM

en: CiviCRM Email
pl: E-mail CiviCRM-owy

en: CiviCRM Event Engine
pl: Silnik wydarzenia CiviCRM

en: CiviCRM Event Search
pl: Wyszukiwanie wydarzeń CiviCRM

en: CiviCRM Events
pl: Wydarzenia CiviCRM-owe

en: CiviCRM Extensions
pl: Rozszerzenia CiviCRM

en: CiviCRM Extensions Directory
pl: Katalog Rozszerzeń CiviCRM

en: CiviCRM Full-text Search
pl: Wyszukiwanie pełnotekstowe CiviCRM

en: CiviCRM Grant Search
pl: CiviCRM wyszukaj dotacje

en: CiviCRM Group
pl: Grupa CiviCRM-owa

en: CiviCRM Home
pl: CiviCRM - Start

en: CiviCRM Installed
pl: Zainstalowano CiviCRM

en: CiviCRM Installer
pl: Instalator CiviCRM

en: CiviCRM Language Switcher
pl: Przełącznik języków w CiviCRM

en: CiviCRM Mailing Engine
pl: Silnik CiviCRM Mailing

en: CiviCRM Mailing Search
pl: Szukaj mailingu w CiviCRM

en: CiviCRM Member Search
pl: CiviCRM wyszukaj członków

en: CiviCRM Participant Search
pl: CiviCRM wyszukaj uczestników

en: CiviCRM Phone Details
pl: Telefon CiviCRM-owy: szczegóły

en: CiviCRM Pledge Engine
pl: Mechanizm deklarowania płatności CiviCRM

en: CiviCRM Pledge Search
pl: CiviCRM wyszukaj deklaracji

en: CiviCRM Profile Field
pl: Pole profilu CiviCRM

en: CiviCRM Profile Fields
pl: Pola profilu CiviCRM

en: CiviCRM Profile Group
pl: Grupa profilu CiviCRM

en: CiviCRM Profile Group Preview
pl: Podgląd grupa profilu CiviCRM

en: CiviCRM Profile Listings
pl: Spisy profili CiviCRM

en: CiviCRM Profile(s) allow you to aggregate groups of fields and include them in your site as input forms, contact display pages, and search and listings features. They provide a powerful set of tools for you to collect information from constituents and selectively share contact information.
pl: Profile CiviCRM pozwalają na agregowanie grup pól i dołączenie ich do strony WWW jako pól formularza, stron wyświetlających kontakty czy stron wyszukiwania i spisów. Dostarczają też zestawu narzędzi umożliwiającego zbieranie infomacji od wyborców i wybiórcze dzielenie się informacją o kontaktach.

en: CiviCRM Quick Add
pl: Szybkie dodawanie CiviCRM

en: CiviCRM Recent Items
pl: Ostatnie pozycje CiviCRM

en: CiviCRM Report Engine
pl: Silnik raportu CiviCRM

en: CiviCRM Respondent Search
pl: Wyszukiwanie respondentów CiviCRM

en: CiviCRM System Status
pl: CiviCRM Status systemu

en: CiviCRM Tags
pl: Tagi CiviCRM

en: CiviCRM Upcoming Events
pl: Nadchodzące wydarzenia w CiviCRM

en: CiviCRM Update Check
pl: Sprawdzanie aktualizacji CiviCRM

en: CiviCRM Upgrade Tasks
pl: Zadania aktualizacji CiviCRM

en: CiviCRM Version
pl: Wersja CiviCRM

en: CiviCRM Website
pl: Nowości ze świata CiviCRM

en: CiviCRM allows you to indicate which contact each activity record belongs to using either the unique CiviCRM-assigned Contact ID, a unique External ID which you assign, OR your configured Unsupervised Duplicate Matching Rule set (which uses email addresses by default). You must include at least one of these values as a column in your import file. If you are synchronizing (or migrating) contacts from another application to CiviCRM, and that application has assigned a unique ID to each contact, you can import that value into CiviCRM's External ID field. Then you can use that unique key as the 'match to contact' value when importing related data such as Activities.
pl: CiviCRM umożliwia wskazanie, do którego kontaktu należy każdy rekord interakcji, przy użyciu unikalnego identyfikatora kontaktu przypisanego przez CiviCRM, unikatowego identyfikatora zewnętrznego, który można przypisać, lub skonfigurowanego zestawu nienadzorowanych reguł dopasowania duplikatów (który domyślnie korzysta z adresów e-mail). Musisz uwzględnić co najmniej jedną z tych wartości jako kolumnę w pliku importu. Jeśli synchronizujesz (lub przenosisz) kontakty z innej aplikacji do CiviCRM, a aplikacja przypisała unikalny identyfikator do każdego kontaktu, możesz zaimportować tę wartość do pola Identyfikator zewnętrzny CiviCRM. Następnie możesz użyć tego unikalnego klucza jako wartości "dopasuj do kontaktu" podczas importowania powiązanych danych, takich jak Interakcje.

en: CiviCRM comes with 3 basic (built-in) contact types: Individual, Household, and Organization. You can create additional contact types based on these types to further differentiate contacts (for example you might create Student, Parent, Staff, and /or Volunteer types from the basic Individual type...).
pl: CiviCRM ma 3 podstawowe (wbudowane) rodzaje kontaktów: Osoba, Mieszkanie i Organizacja. Możesz tworzyć dodatkowe rodzaje kontaktów bazując na tych rodzajach, by bardziej zróżnicować kontakty (na przykład możesz stworzyć rodzaje: Student, Rodzic, Obsługa, Wolontariusz na podstawie rodzaju Osoba).

en: CiviCRM data from previous installation does not exist in %1.
pl: Dane CiviCRM z poprzedniej instalacji nie istnieją w %1.

en: CiviCRM data from previous installation exists in '%1'.
pl: Dane CiviCRM z poprzedniej instalacji istnieją w '%1'.

en: CiviCRM has already been installed. <ul><li>To <strong>start over</strong>, you must delete or rename the existing CiviCRM settings file - <strong>civicrm.settings.php</strong> - from <strong>%1</strong>.</li><li>To <strong>upgrade an existing installation</strong>, refer to the online documentation: %2.</li></ul>
pl: CiviCRM został już zainstalowany. <ul> <li> Aby <strong> zacząć od nowa </ strong>, musisz usunąć lub zmienić nazwę istniejącego pliku ustawień CiviCRM - <strong> civicrm.settings.php </ strong> - z <strong>% 1 </ strong >. </ li> <li> Aby <strong> zaktualizować istniejącą instalację </ strong>, zapoznaj się z dokumentacją online:% 2. </ li> </ ul>

en: CiviCRM has been successfully installed
pl: CiviCRM został pomyślnie zainstalowany

en: CiviCRM has been translated to many languages, thanks to its community of translators. By selecting another language, the installer may be available in that language. The initial configuration of the basic data will also be set to that language (ex: individual prefixes, suffixes, activity types, etc.). <a href="%1">Learn more about using CiviCRM in other languages.</a>
pl: CiviCRM zostało przetłumaczone na wiele języków, dzięki społeczności tłumaczy. Po wybranie języka instalator może okazać się dostępny także w twoim języku. Pierwotne dane instalacyjne także będą dopasowane do twojego języka (np. typy aktywności, prefiksy, sufiksy, itp.). <a href="%1">Dowiedz się więcej o używaniu CiviCRM w innych językach.</a>

en: CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in one record. This record have not been imported. | CiviCRM has detected invalid data and/or formatting errors in %count records. These records have not been imported.
pl[0]: CiviCRM wykrył błędne dane i/lub błedne sformatowanie w jednym wpisie. Ten wpis nie został zaimportowany.
pl[1]: CiviCRM wykrył błędne dane i/lub błedne sformatowanie w %1 wpisach. Wpisy te nie zostały zaimportowane.
pl[2]: CiviCRM wykrył błędne dane i/lub błedne sformatowanie w %1 wpisach. Wpisy te nie zostały zaimportowane.
pl[3]: CiviCRM wykrył błędne dane i/lub błedne sformatowanie w %1 wpisach. Wpisy te nie zostały zaimportowane.

en: CiviCRM has detected invalid data or formatting errors in %1 records. If you continue, these records will be skipped. OR, you can download a file with just these problem records - <a href='%2'>Download Errors</a>. Then correct them in the original import file, cancel this import and begin again at step 1.
pl: Program CiviCRM wykrył nieprawidłowe dane lub błędy formatowania w rekordach %1. Jeśli będziesz kontynuować, te rekordy zostaną pominięte. LUB, możesz pobrać plik właśnie z tymi rekordami problemów - <a href='%2'>Pobierz błędy</a>. Następnie popraw je w oryginalnym pliku importu, anuluj import i rozpocznij jeszcze raz od kroku 1.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM contact record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM contact records.
pl[0]: CiviCRM wykrył jeden wpis, który jest kopią istniejącego kontaktu.
pl[1]: CiviCRM wykrył %count wpisy, które są kopią istniejących kontaktów.
pl[2]: CiviCRM wykrył %count wpisów, które są kopią istniejących kontaktów.
pl[3]: CiviCRM wykrył %count wpisów, które są kopią istniejących kontaktów.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM contribution record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM contribution records.
pl[0]: CiviCRM wykrył jeden wpis, który jest kopią istniejącej dotacji.
pl[1]: CiviCRM wykrył %count wpisy, które są kopią istniejących dotacji.
pl[2]: CiviCRM wykrył %count wpisów, które są kopią istniejących dotacji.
pl[3]: CiviCRM wykrył %count wpisów, które są kopią istniejących dotacji.

en: CiviCRM has detected one record which is a duplicate of existing CiviCRM participant record. | CiviCRM has detected %count records which are duplicates of existing CiviCRM participant records.
pl[0]: CiviCRM wykrył jeden rejestr, który jest kopią istniejących rejestrów CiviCRM uczestników.
pl[1]: CiviCRM wykrył %count rejestrów, które są kopią istniejących rejestrów CiviCRM uczestników.
pl[2]: CiviCRM wykrył %count rejestrów, które są kopią istniejących rejestrów CiviCRM uczestników.
pl[3]: CiviCRM wykrył %count rekordów, które są kopią istniejących rekordów uczestników.

en: CiviCRM home page
pl: Strona główna CiviCRM

en: CiviCRM includes several optional components which give you more tools to connect with and engage your constituents.
pl: CiviCRM zawiera wiele opcjonalnych komponentów, które dostarczają więcej narzędzi do utrzymania kontaktu i angażowania twoich odbiorców.

en: CiviCRM is openly available under the <a href='%1'>GNU AGPL License</a>.
pl: CiviCRM to otwarty projekt udostępniany na <a href='%1'>Licencji GNU AGPL</a>.

en: CiviCRM needs a minimum of %1 MB allocated to PHP, but recommends %2 MB.
pl: CiviCRM potrzebuje minimum %1 MB przydzielonego w PHP, ale zaleca %2 MB.

en: CiviCRM no longer integrates with the "%1 Default Editor." Your wysiwyg setting has been reset to the built-in CKEditor. <a %2>Learn more...</a>
pl: CiviCRM nie jest już zintegrowany z "Domyślnym edytorem %1". Twoje ustawienie wysiwyg zostało zresetowane do wbudowanego CKEditor. <a %2>Dowiedz się więcej ...</a>

en: CiviCRM now includes the easy-to-use CKEditor Configurator. To customize the features and display of your wysiwyg editor, visit the <a %1>Display Preferences</a> page. <a %2>Learn more...</a>
pl: CiviCRM zawiera teraz łatwy w użyciu program CKEditor Configurator. Aby dostosować funkcje i wyświetlić edytor WYSIWYG, wejdź na stronę <a %1>Wisplay Preferences</a>. <a %2>Dowiedz się więcej ...</a>

en: CiviCRM stores its content in a MySQL database. Please provide the username and password to connect to the server here.  If this account has permission to create databases, then we will create the database for you; otherwise, you must give the name of a database that already exists.
pl: CiviCRM przechowuje swoja zawartość w bazie danych MySQL. Proszę wprowadzić nazwę bazy, nazwę użytkownika i hasło w celu połączenia się z serwerem baz danych. Jeśli to konto ma uprawnienia do zakładania baz danych, to stworzymy taką bazę dla ciebie; w przeciwnym wypadku musisz podać dane bazy, która już istnieje.

en: CiviCRM task in progress
pl: Zadanie CiviCRM w toku

en: CiviCRM versions prior to %1 cannot be upgraded directly to %2. This upgrade will need to be done in stages. First download an intermediate version (the LTS may be a good choice) and upgrade to that before proceeding to this version.
pl: Wersje CiviCRM sprzed %1 nie mogą zostać uaktualnione bezpośrednio do %2. To uaktualnienie będzie musiało być wykonane etapami. Najpierw pobierz wersję pośrednią (LTS może być dobrym wyborem) i zaktualizuj ją przed przejściem do tej wersji.

en: CiviCRM will attempt to split street addresses into separate elements (street number, street name and unit/apt) to help you make lists and reports where you need to sort by street number (and/or separate addresses with odd and even numbers). For most addresses, this is done for you automatically. However, you can manually edit these elements, and potentially handle addresses that are in unusual formats, by clicking 'Edit Address Elements'.
pl: CiviCRM spróbuje podzielić adresy ulic na osobne elementy (numer ulicy, nazwę ulicy i jednostkę / apt), aby ułatwić tworzenie list i raportów, w których musisz sortować według numeru ulicy (i/lub osobnych adresów z liczbami nieparzystymi i parzystymi). W przypadku większości adresów odbywa się to automatycznie. Można jednak ręcznie edytować te elementy i potencjalnie obsługiwać adresy w nietypowych formatach, klikając przycisk "Edytuj elementy adresu".

en: CiviCRM will check each user record for a contact record. A new contact record will be created for each user where one does not already exist.
pl: Dla każdego użytkownika CiviCRM sprawdzi jego kontakt. Jeśli kontakt nie istnieje, zostanie stworzony.

en: CiviCRM.org - Growing and Sustaining Relationships
pl: CiviCRM.org - Rosnące i trwałe relacje

en: CiviCase Dashboard
pl: Pulpit CiviCase

en: CiviCase Engine
pl: CiviCase silnik

en: CiviCase Setup documentation
pl: Dokumentacja implementacji CiviCase

en: CiviContribute Alert: Possible Duplicate Contact Record
pl: Alarm CiviContribute: Możliwy duplikat kontaktu.

en: CiviContribute allows you to configure any number of <strong>Premiums</strong> which can be offered to contributors as incentives / thank-you gifts. Premiums may be tangible items (i.e. a coffee mug or t-shirt), or they may be a membership or subscription with a pre-determined duration.
pl: CiviContribute pozwala na skonfigurowanie dowolnej ilości <strong>nagród</strong>, które mogą być oferowane ofiarodawcom jako zachęty / podziękowania. Nagrody mogą być przedmiotami namacalnymi (np. kubkiem lub koszulką) lub członkostwem albo subskrybcją o zadanym czasie trwania.

en: CiviContribute allows you to create customized page(s) for collecting online contributions. You can also input and track offline contributions. To enter contributions manually for individual contacts, use <a href='%1'>Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Contribution</strong> link. You can also <a href='%2'>import batches of offline contributions</a> from other sources.
pl: CiviContribute zezwala tobie na tworzenie dostosowanych stron dla rejestrowania wpłat online. Możesz także włożyć i śledzić wpłaty offline. Aby wprowadzić wpłaty ręcznie dla indywidualnych kontaktów, użyj <a href='%1'>Znajdź kontakty </a> aby zlokalizować kontakty. Potem naciśnij <strong>pokaż</strong> aby udać się do podsumowania i wcisnąć link <strong>Nowa wpłata </strong>. Możesz także <a href='%2'>importować wsady dla wpłat offline</a> z innych źródeł.

en: CiviEvent Dashboard
pl: Pulpit CiviEvent

en: CiviEvent Public Calendar
pl: CiviEvent kalendarz publiczny

en: CiviEvent allows you to create customized page(s) for constituents to learn about events and optionally register online. You can create <a href='%1'><strong>new events</strong></a> and <a href='%2'><strong>manage existing events</strong></a>.
pl: CiviEvent zezwala na stworzenie stron(y) dostosowanych do nauki o wydarzeniach i opcjonalnie rejestrowanych online. Możesz stworzyć <a href='%1'><strong>nowe wydarzenie </strong></a> i <a href='%2'><strong>zarządzać istniejącymi wydarzeniami </strong></a>.

en: CiviEvent also creates an RSS 2.0 formatted feed which can be subscribed to people using RSS readers and can be displayed in most modern browsers. The RSS Feed URL for CiviEvent on this site:
pl: CiviEvent również tworzy kanał RSS 2.0, który może być subskrybowany przez osoby korzystające z czytników RSS i może być wyświetlany w większości nowoczesnych przeglądarek. ADRES URL kanału RSS dla CiviEvent na tej stronie:

en: CiviEvent provides a page which lists your current and future public events in a table layout for display in a browser. Point people to this page using the following URL:
pl: CiviEvent zawiera stronę, która zawiera listę bieżących i przyszłych wydarzeń publicznych w układzie tabeli do wyświetlania w przeglądarce. Wskaż osobom, które mają korzystać z tego następujący adres URL:

en: CiviGrant allows you to input and track grants to Organizations, Individuals or Households. The grantee must first be entered as a contact in CiviCRM. Use <a href='%1'>Find Contacts</a> to see if there's already a record for the grantee. Once you've located or created the contact record, click <strong>View</strong> to go to their summary page, select the <strong>Grants</strong> tab and click <strong>New Grant</strong>.
pl: CiviGrant pozwala przyporządkować dotacje - środki przekazane DLA beneficjenta - do organizacji, osób lub domostw oraz śledzić je według tych kontaktów. Beneficjent musi być najpierw zapisany jako kontakt w CiviCRM. Użyj <a href='%1'>wyszukiwarki kontaktów</a>, by sprawdzić, czy beneficjent jest już w bazie kontaktów. Gdy już zlokalizujesz lub utworzysz kontakt, kliknij <strong>Zobacz</strong>, aby przejść na stronę podsumowania kontaktu. Następnie zaznacz zakładkę <strong>Dotacje</strong> i kliknij <strong>Nowa dotacja</strong>.

en: CiviGroup Roles Sync
pl: Synchronizacja ról dla CiviGroup

en: CiviMail Approval Status
pl: Status zatwierdzenia CiviMail

en: CiviMail Mailings
pl: Wysyłki CiviMail

en: CiviMail Report: %1
pl: Raport CiviMail: %1

en: CiviMail component
pl: element CiviMail

en: CiviMail dedupes e-mail addresses by default
pl: CiviMail domyślnie usunie duplikaty adresów e-mail

en: CiviMail email messages must include an <strong>opt-out</strong> link ("Opt out via web page"), and the <strong>postal address</strong> of your organization. These elements help reduce the chances of your email being categorized as SPAM. They can be included in the main message body OR in a re-usable <strong>message footer</strong>. Refer to the online documentation for details on how to include required links and contact information as well as sample messages.
pl: CiviMail e-mail wiadomość musi zawierać <strong>opt-out </strong> link ("Opt out poprzez stronę"). oraz <strong>adres pocztowy </strong> dla twojej organizacji. Te elementy pomogą zredukować szanse ze twój e-mail będzie wpadnie do spamu. Możesz załączyć główną część wiadomości albo ponownie użyć <strong>śladu wiadomości </strong>. Referuj do dokumentacji online dla detalów aby zaliczyć wymagane linki i informacje o kontaktach do stopki wiadomości.

en: CiviMail mailings must include the sending organization's address. This is done by putting the %1 token in either the body or footer of the mailing. This token may also be used in regular 'Email - send now' messages and in other Message Templates. The token is replaced by the address entered below when the message is sent.
pl: Wysyłki CiviMail muszą zawierać adres organizacji wysyłającej. Odbywa się to poprzez umieszczenie znacznika %1 w treści wiadomości lub stopce wiadomości. Token ten może być również używany w zwykłych wiadomościach "Wyślij e - mailem" oraz w innych szablonach wiadomości. Token zostanie zastąpiony przez adres podany poniżej, gdy wiadomość zostanie wysłana.

en: CiviMail will not send an empty mail body, Skipping: %1
pl: CiviMail nie wyśle mailingu z pusta treścią, Pominięto: %1

en: CiviMail will not send email to a non-existent contact: %1
pl: CiviMail nie wyśle e-maila do nieistniejącego kontaktu: %1

en: CiviReport
pl: CiviRaport

en: Class
pl: Klasa

en: Class Name
pl: Nazwa klasy

en: Class already exists in Database.
pl: Klasa już istnieje w bazie danych.

en: Class used
pl: Klasa używana

en: Clean-up Temporary Data and Files
pl: Wyczyść tymczasowe dane i pliki

en: Cleanup Caches
pl: Czyszczenie pamięci podręcznej

en: Cleanup Setting
pl: Ustawienie czyszczenia

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear all search criteria
pl: Wyczyść wszystkie kryteria wyszukiwania

en: Clear search
pl: Wyczyść wyszukiwanie

en: Cleared all CiviCRM caches (database, menu, templates)
pl: Wyczyszczono pamięć podręczną CiviCRM (baza danych, menu, szablony)

en: Click "Edit Contact" to add more %1 records
pl: Kliknij "Edytuj kontakt", aby dodać więcej rekordów %1

en: Click &quot;%2&quot; below to register your pledge. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by logging in to your account or contacting us at %1.
pl: Naciśnij &quot;%2&quot; poniżej aby zarejestrować swoją deklarację. Będziesz w stanie zmodyfikować albo zakończyć przyszłe deklaracje płatności w jakimkolwiek czasie po zalogowaniu się na swoje konto albo skontaktowanie się z nami na %1.

en: Click 'Import Now' if you are ready to proceed.
pl: Jeśli jesteś gotowy, kliknij „Importuj”.

en: Click <a %1>Add Case</a> to add a case record for this contact.
pl: Kliknij <a %1>dodaj przypadek </a> aby dodać przypadek do tego kontaktu.

en: Click <a %1>Add Event Registration</a> to register this contact for an event.
pl: Kliknij <a %1>Zarejestruj na wydarzenie </a>aby zarejestrować ten kontakt dla wydarzenia.

en: Click <a %1>Add Grant</a> to record a Grant for this contact.
pl: Kliknij <a %1>Dodaj dotację</a> aby zapisać dotację dla tego kontaktu.

en: Click <a %1>Record Contribution</a> to record a new contribution received from this contact.
pl: Kliknij <a %1>Dodaj wpłatę </a> aby dodać nową wpłatę otrzymaną dla tego kontaktu.

en: Click <a %1>Submit Credit Card Contribution</a> to process a new contribution on behalf of the contributor using their credit card.
pl: Kliknij <a %1>Zgłoś wpłatę kartą kredytową </a>aby przetwarzać nową wpłatę na rzecz wpłacającego używającego karty kredytowej.

en: Click <a %1>Submit Credit Card Event Registration</a> to process a new New Registration on behalf of the participant using their credit card.
pl: Kliknij <a %1>Zgłoś rejestrację wydarzenia kartą kredytową </a>aby zarejestrować uczestnika używającego karty kredytowej.

en: Click <a href='%1'>New Contribution Page</a> to create and configure a new online contribution page using the step-by-step wizard.
pl: Kliknij <a href='%1'>Nowa strona wpłat </a> aby stworzyć i skonfigurować nową stronę wpłat online używając step-by-step wizard.

en: Click <a id='quickconfig' href='#'>here</a> if you want to configure the Regular Fees below as part of a Price Set, with the added flexibility and complexity that entails.
pl: Naciśnij <a id='quickconfig' href='#'>tutaj</a>jeśli chcesz skonfigurować opłaty za regularne opłaty jako część ustalonej ceny, z dodaną elastycznością i skomplikowaniem jaką pociąga za sobą.

en: Click <strong>Configure</strong> to view and modify settings, amounts, and text for existing pages.
pl: Wybierz <strong>Konfiguruj</strong> by zobaczyć i zmienić ustawienia, kwoty i treść istniejących stron.

en: Click <strong>Continue Later</strong> if you're not ready to schedule or send this Mass SMS.
pl: Kliknij <strong>Kontynuuj później</strong>, jeśli nie chcesz już planować ani wysyłać tego masowego SMS-a.

en: Click <strong>Save & Preview</strong> to save any changes to your settings, and preview the widget again on this page.
pl: Kliknij <strong>zapisz i przejrzyj</strong> na tej samej zmianie do twoich ustawień, i przejrzyj widget ponownie na tej stronie.

en: Click <strong>Save & Preview</strong> to save your settings and preview the widget on this page.
pl: Kliknij <strong>zapisz & przejrzyj </strong> aby zapisać ustawienia i przejrzeć widget na tej stronie.

en: Click <strong>Select fields for export</strong> and then <strong>Continue</strong> to choose a subset of fields for export. This option allows you to export multiple specific locations (Home, Work, etc.) as well as custom data. You can also save your selections as a 'field mapping' so you can use it again later.
pl: Kliknij <strong> Wybierz pola do eksportu </strong> , a następnie <strong>Kontynuuj </strong> , aby wybrać podzestaw pól do eksportu. Ta opcja umożliwia wyeksportowanie wielu określonych lokalizacji (Dom, Praca itp.), jak również niestandardowych danych. Możesz także zapisać wybrane opcje jako "mapowanie pola", aby później móc ponownie je użyć.

en: Click <strong>Test-drive</strong> to try out the page in <strong>test mode</strong>. This allows you to go through the full contribution process using a dummy credit card on a test server.
pl: By sprawdzić stronę w <strong>trybie testowym</strong>, Wybierz <strong>Testuj</strong>. Dzięki temu można przejść przez cały proces składania dotacji, używając fikcyjnej karty kredytowej i serwera testowego.

en: Click <strong>Update Participant(s)</strong> below to save all your changes.
pl: Kliknij przycisk <strong>Aktualizuj uczestnika(ów)</strong> poniżej, aby zapisać wszystkie zmiany.

en: Click <strong>record response</strong> button to update values for each respondent as needed.
pl: Kliknij przycisk <strong>rejestruj odpowiedzi </strong>  aby zaktualizować wartości dla każdego respondenta jeśli wymagane.

en: Click <strong>record response</strong> button to update values for each respondent as needed. <br />Click <strong>Release Respondents >></strong> button below to release any respondents for whom you haven't recorded a response. <br />Click <strong>Reserve More Respondents >></strong> button if you need to get more respondents to interview.
pl: Kliknij przycisk <strong>rejestruj odpowiedzi </strong> aby zaktualizować każdego respondenta jeśli wymagane. <br />Kliknij przycisk <strong>uwolnij respondentów >> </strong> poniżej aby uwolnić  respondentów dla których nie zapisałeś odpowiedzi. <br /> Kliknij przycisk <strong> Rezerwuj więcej respondentów >> </strong> jeśli potrzebujesz zarezerwować więcej respondentów do wywiadów.

en: Click Count
pl: Liczba kliknięć

en: Click Date
pl: Data kliknięcia

en: Click Delete to move this &quot;%1&quot; activity to the Trash.
pl: Kliknij Usuń aby przesunąć %1  aktywności do kosza.

en: Click Delete to move this case and all associated activities to the Trash.
pl: Kliknij usuń, aby przenieść ten przypadek i wszystkie powiązane działania do kosza.

en: Click OK to save this Pledge record AND send an acknowledgment to %1 now.
pl: Kliknij OK aby zapisać deklarację i WYSŁAĆ potwierdzenie do %1 teraz.

en: Click OK to save this contribution record AND send a receipt to the contributor now
pl: Kliknij przycisk OK, aby zapisać deklarowaną wpłatę I WYSŁAĆ potwierdzenie do wpłacającego.

en: Click OK to save this payment record AND send a receipt to the contributor now
pl: Kliknij przycisk OK, aby zapisać ten tę transakcję i wysłać pokwitowanie do wpłacającego.

en: Click Restore to retrieve this &quot;%1&quot; activity from the Trash.
pl: Kliknij Przywróć aby przywrócić %1 aktywności z kosza.

en: Click Restore to retrieve this case and all associated activities from the Trash.
pl: Kliknij przywróć aby odzyskać ten przypadek i wszystkie powiązane aktywności z kosza.

en: Click Validate & Process below when you've entered all items for the batch. You can also Save & Continue Later at any time.
pl: Kliknij przycisk sprawdź i przetwarzaj poniżej, gdy wszystkie elementy są wczytywane do partii. Możesz też zachować i kontynuować później w każdej chwili.

en: Click arrow to view pledge payments.
pl: Kliknij strzałkę, aby wyświetlić płatności.

en: Click here for new profile
pl: Kliknij dla nowego profilu

en: Click here to configure the panes.
pl: Kliknij tutaj, aby skonfigurować ustawienia wyświetlania.

en: Click here to do this for a different person.
pl: Kliknij tutaj, aby zrobić to dla innej osoby.

en: Click here to register a different person for this event.
pl: Kliknij tutaj, aby zarejestrować inną osobę dla tego wydarzenia.

en: Click here to transfer or cancel your registration.
pl: Kliknij tutaj, by przepisać lub anulować swoją rejestrację.

en: Click on each included link to make sure they go to the expected web pages.
pl: Kliknij na każdy link, żeby sprawdzić, czy prowadza one do właściwych stron www.

en: Click on the activity subject for more information.
pl: Kliknij temat interakcji, aby uzyskać więcej informacji.

en: Click on the event name for more information.
pl: Kliknij na nazwę wydarzenia, aby uzyskać więcej informacji.

en: Click or paste this link into your browser
pl: Kliknij lub wklej ten link do przeglądarki

en: Click or paste this link into your browser and follow the prompts
pl: Kliknij lub wklej ten link do przeglądarki i postępuj zgodnie z instrukcjami

en: Click or paste this link into your browser to go to your page
pl: Kliknij lub wklej ten link w przeglądarce, aby przejść do swojej strony

en: Click the "Confirm Registration" button to begin, or click "Cancel Registration" if you are no longer interested in attending this event.
pl: Kliknij przycisk "Potwierdź rejestrację", aby rozpocząć lub przycisk "Anuluj Rejestrację", jeśli nie jesteś już zainteresowany uczestnictwem w tym wydarzeniu.

en: Click the "Confirm Registration" button to complete your registration in %1, or click "Cancel Registration" if you are no longer interested in attending this event.
pl: Kliknij przycisk "Potwierdź rejestrację", aby zakończyć rejestrację w %1, lub przycisk "Anuluj Rejestrację", jeśli nie jesteś już zainteresowany uczestnictwem w tym wydarzeniu.

en: Click the <strong>Continue</strong> button to checkout to %1, where you will select your payment method and complete the registration.
pl: Kliknij na <strong>Kontynuuj</strong>przycisk aby  aby sprawdzić %1 gdzie wybierzesz sposób płatności i dokończysz rejestrację.

en: Click this link
pl: Kliknij w ten link

en: Click this link and follow the prompts
pl: Kliknij ten link i postępuj zgodnie z instrukcjami

en: Click through Rate
pl: Współczynnik kliknięć

en: Click through URL
pl: Kliknij adres URL

en: Click to Open Rate
pl: Kliknięcia do otwarć maili

en: Click to copy %1 from row one to all rows.
pl: Kliknij, aby skopiować %1 z pierwszego wiersza do wszystkich wierszy.

en: Click to edit
pl: Kliknij, aby edytować

en: Click to refresh recipient count
pl: Kliknij, aby odświeżyć liczbę adresatów

en: Click-Throughs
pl: Kliknięcia

en: Click-through Summary
pl: Podsumowanie kliknięć

en: Click-throughs
pl: Kliknięcia

en: Clicked
pl: Kliknięte

en: Clicks
pl: Kliknięcia

en: Clicks: %1
pl: Kliknięcia:% 1

en: Client Name or Email
pl: Nazwa lub e-mail klienta

en: Client Relationship
pl: Powiązanie klienta

en: Client contact does not exist: %1
pl: Kontakt klienta nie istnieje: %1

en: Clients:
pl: Klienci:

en: Clone Tag
pl: Klonuj Tag

en: Close
pl: Zamknij

en: Close All
pl: Zamknij wszystkie

en: Close Batch
pl: Zamknij zestaw transakcji

en: Closed
pl: Zamknięte

en: Collapse Custom Group?
pl: Upadek niestandardowej grupy?

en: Collapse Group Display
pl: Widok grupy upadku

en: Collapse all tabs
pl: Zwiń wszystkie karty

en: Collapse this set in Advanced Search
pl: Zwiń ten zestaw w Wyszukiwaniu zaawansowanym

en: Collapse this set on initial display
pl: Zwiń ten zestaw na początkowym wyświetlaczu

en: Collapsed on Page
pl: Zwinięte na stronie

en: Collapsed on Search
pl: Zwinięte podczas wyszukiwania

en: Column
pl: Kolumna

en: Column Headers
pl: Nagłówki kolumn

en: Column Names
pl: Nazwy kolumn

en: Column No
pl: Nr kolumny

en: Columns
pl: Kolumny

en: Comma-Separated Values (CSV)
pl: Wartości rozdzielane przecinkami (CSV)

en: Command
pl: Komenda

en: Command parameters
pl: Parametry polecenia

en: Comment
pl: Komentarz

en: Comments
pl: Komentarze

en: Committed Amount
pl: Kwota zadeklarowana

en: Communication Language
pl: Język komunikacji

en: Communication Preferences
pl: Preferencje komunikacji

en: Communication Style
pl: Styl komunikacji

en: Communication language
pl: Język komunikacji

en: Communication preferences - alter
pl: Zmień preferencje komunikacyjne

en: Communications
pl: Komunikacja

en: Company
pl: Firma

en: Compatible with
pl: Kompatybilne z

en: Complete
pl: Zakończony

en: Complete Description
pl: Pełny opis

en: Complete OR Partial Email
pl: Pełny LUB częściowy adres e-mail

en: Complete OR Partial Name
pl: Pełna lub częściowa nazwa

en: Complete OR partial Contribution Page title.
pl: Pełna lub częściowa nazwa strony wpłat.

en: Complete OR partial Event name.
pl: Pełna lub częściowa nazwa wydarzenia.

en: Complete OR partial batch name.
pl: Pełna lub częściowa nazwa kontaktu.

en: Complete OR partial contact name.
pl: Pełna lub częściowa nazwa kontaktu.

en: Complete OR partial creator name.
pl: Pełna lub częściowa nazwa twórcy.

en: Complete OR partial group name.
pl: Pełna lub częściowa nazwa grupy.

en: Complete all required fields first
pl: Wypełnij najpierw wszystkie wymagane pola

en: Complete street address(es) have been saved. However we were unable to split the address in the %1 address block(s) into address elements (street number, street name, street unit) due to an unrecognized address format. You can set the address elements manually by clicking 'Edit Address Elements' next to the Street Address field while in edit mode.
pl: Pełen adres(y) ulicy zostały zapisane. Jednakże nie byliśmy w stanie rozdzielić adresów w %1 bloku(i) adresu na elementy adresu (numer ulicy, nazwa ulicy, jednostka ulicy) z powodu nierozpoznanego formatu adresu. Możesz ustalić elementy adresu ręcznie poprzez naciśnięcie 'Edytuj Elementy Adresu' następne do pola Adresu Ulicy poprzez tryb edycji.

en: Complete?
pl: Zakończony?

en: Completed
pl: Zakończony

en: Completed Date
pl: Data ukończenia

en: Completed at
pl: Zakończone o

en: Component
pl: Zawartość

en: Component Name
pl: Nazwa składnika

en: Component Type
pl: Rodzaj składnika

en: Component for which you are trying to install the extension (%1) is currently disabled.
pl: Komponent, dla którego próbujesz zainstalować rozszerzenie (%1) jest obecnie wyłączony.

en: Component name
pl: Nazwa komponentu

en: Compose
pl: Komponuj

en: Compose (A)
pl: Komponuj (A)

en: Compose (B)
pl: Komponuj (B)

en: Compose On-screen
pl: Komponuj na ekranie

en: Conference
pl: konferencja

en: Conference Slots
pl: Sloty konferencyjne

en: Configuration Checklist
pl: Lista kontrolna konfiguracji

en: Configuration file could not be retrieved for case type = '%1' %2.
pl: Nie można pobrać pliku konfiguracyjnego dla typu przypadku = '%1' %2.

en: Configure
pl: Konfiguracja

en: Configure Contact Search behavior.
pl: Konfiguruj zachowanie Wyszukiwania Kontaktów.

en: Configure Default Mailbox
pl: Skonfiguruj domyślne konto pocztowe.

en: Configure Event
pl: Konfiguracja wydarzenia

en: Configure Page - %1
pl: Konfiguracja strony - %1

en: Configure Repeating Event
pl: Skonfiguruj cykliczne wydarzenie

en: Configure Survey
pl: Konfiguruj badania

en: Configure Survey - %1
pl: Konfiguruj badanie - %1

en: Configure Widget
pl: Konfiguruj widget

en: Configure a mapping provider (e.g. Google or Yahoo) to display maps for contact addresses and event locations.
pl: Konfiguruj dostawcę mapowania (np. Google, Yahoo) aby wyświetlić mapy dla adresów kontaktowych i lokalizacji wydarzeń.

en: Configure custom fields to collect and store custom data which is not included in the standard CiviCRM forms.
pl: Skonfiguruj niestandardowe pola do zbierania i przechowywania informacji, które nie są obsługiwane przez standardowe formularze CiviCRM.

en: Configure directories in your file system for temporary uploads, images, custom files and custom templates.
pl: Konfiguruj katalogi w twoim systemie plików dla uploadu, obrazów, plików i szablonów.

en: Configure link to...
pl: Skonfiguruj łącze do...

en: Configure screen and form elements for Viewing Contacts, Editing Contacts, Advanced Search, Contact Dashboard and WYSIWYG Editor.
pl: Skonfiguruj ekran i elementy formularzy dla Przeglądania Kontraktów, Edycji Kontaktów, Zaawansowanego Wyszukiwania, Pulpitu Kontaktów i edytora WYSIWYG.

en: Configure this event
pl: Konfiguracja tego wydarzenia

en: Configure this event.
pl: Konfiguruj to wydarzenie.

en: Configure up to five fields to evaluate when searching for 'suspected' duplicate contact records. For each field, set a numeric <strong>Weight</strong> which determines the relative importance of a match on that field.
pl: Skonfiguruj do pięciu pól do oceny podczas wyszukiwania "podejrzanych" rekordów kontaktów. Dla każdego pola ustaw wartość liczbową <strong>Waga</strong>, która określa względną ważność dopasowania w tym polu.

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Confirm Action
pl: Potwierdź akcję

en: Confirm Changes
pl: Zatwierdź zmiany

en: Confirm Custom Group Delete
pl: Potwierdź usunięcie grupy niestandardowej

en: Confirm From Email
pl: Adres nadawcy

en: Confirm From Name
pl: Nazwa nadawcy

en: Confirm Group Delete
pl: Potwierdź usunięcie grupy

en: Confirm Password
pl: Potwierdź hasło

en: Confirm Payment
pl: Potwierdź płatność.

en: Confirm Price Field Delete
pl: Potwierdź usunięcie pola cenowego

en: Confirm Registration
pl: Potwierdź rejestrację

en: Confirm Text
pl: Potwierdź tekst

en: Confirm Timestamp
pl: Potwierdź znacznik czasu

en: Confirm Your Registration
pl: Potwierdź swoją rejestrację

en: Confirm Your Registration Information
pl: Potwierdzenie informacji o rejestracji

en: Confirm action
pl: Potwierdź działanie

en: Confirm your registration for %1
pl: Potwierdź Twoją rejestrację w %1.

en: Confirm your registration for %1.
pl: Potwierdź rejestrację w %1.

en: Confirmation Email
pl: E-mail potwierdzenia

en: Confirmation Email Text
pl: Tekst e-maila potwierdzającego

en: Confirmation Message
pl: Komunikat z potwierdzeniem

en: Confirmation Page?
pl: Strona potwierdzenia?

en: Confirmation Screen
pl: Ekran potwierdzenia

en: Confirmation Title
pl: Tytuł potwierdzenia

en: Conflict
pl: Konflikt

en: Conflicts
pl: Konflikty

en: Congratulations! Your upgrade was successful!
pl: Gratulacje! Uaktualnienie powiodło się!

en: Connect
pl: Połącz

en: Connected
pl: Połączono

en: Connected Repeating Events
pl: Podłączone powtarzające się wydarzenia

en: Connecting...
pl: Nawiązywanie połączenia...

en: Consider cancelling the pledge instead if you want to maintain an audit trail and avoid losing payment data. To set the pledge status to Cancelled and cancel any not-yet-paid pledge payments, first click Cancel on this form. Then click the more &gt; link from the pledge listing, and select the Cancel action.
pl: Rozważ anulowanie deklarowanej wpłaty jeśli chcesz utrzymać ścieżkę audytu i uniknąć utraty danych płatności. Aby ustawić status deklarowanej wpłaty na Anulowany i anulowanie wszelkich niewypłaconych deklarowanych płatności, najpierw kliknij przycisk Anuluj w tym formularzu. Następnie kliknij łącze więcej>  i wybierz akcję Anuluj.

en: Const Id
pl: Const ID

en: Constituent Engagement
pl: Zaangażowanie Interesariusza

en: Constituent Name
pl: Nazwa interesariusza

en: Constituent Relationship Management (CiviCRM !1). Allows sites to manage contacts, relationships and groups, and track contact activities, contributions, memberships and events. For more information please refer to the <a href="!2">CiviCRM web-site</a> which includes project information, documentation and support resources and more.
pl: System Zarządzania Relacjami (CiviCRM !1) pozwala zarządzać kontaktami, relacjami i grupami kontaktó oraz śledzić interakcje związane z kontaktami, darowizny, członkostwo i udział w wydarzeniach. Więcej informacji znajdziesz na <a href="!2">stronie projektu CiviCRM</a>, która zawiera informacje o projekcie, dokumentację, wsparcie i wiele więcej.

en: Constituent Report (Detail)
pl: Raport interesariuszy (Szczegóły)

en: Constituent Report (Summary)
pl: Raport interesariuszy (Podsumowanie)

en: Constituent Type
pl: Rodzaj interesariusza

en: Contact
pl: Kontakt

en: Contact %%StatusMessage%%
pl: Kontakt %%StatusMessage%%

en: Contact 1
pl: Kontakt 1

en: Contact 2
pl: Kontakt 2

en: Contact 2 (Duplicate)
pl: Kontakt 2 (duplikat)

en: Contact A
pl: Kontakt A

en: Contact A Full Name
pl: Pełna nazwa kontaktu A

en: Contact A has Permission Over Contact B
pl: kontakt A ma zgodę nad kontaktem B

en: Contact Activities
pl: Interakcjei Kontaktu

en: Contact Address Fields - Selection Values
pl: Pola adresu kontaktu – wartości wybieralne

en: Contact B
pl: Kontakt B

en: Contact B Full Name
pl: Pełna nazwa kontaktu B

en: Contact B has Permission Over Contact A
pl: kontakt B ma zgodę nad kontaktem A

en: Contact Dashboard
pl: Pulpit kontaktów

en: Contact Date Reminder Options
pl: Opcje przypominania o datach kontaktu

en: Contact Deleted by Merge
pl: Kontakt usunięty poprzez scalenie

en: Contact Demographics Report
pl: Raport demograficzny kontaktów

en: Contact Details
pl: Szczegóły kontaktu

en: Contact Edit Options
pl: Opcje edycji Kontaktów

en: Contact Email
pl: E-mail kontaktowy

en: Contact Group Status
pl: Status kontaktu w grupie

en: Contact Hash
pl: Hash kontaktu

en: Contact ID
pl: Id kontaktu

en: Contact ID %1 has been deleted.
pl: ID kontaktu %1 zostało usunięte.

en: Contact ID %1 has been merged and deleted.
pl: ID kontaktu %1 zostało połączone i usunięte.

en: Contact ID %1 has been merged into Contact ID %2 and deleted.
pl: Identyfikator kontaktu %1 został scalony z identyfikatorem %2 i usunięty.

en: Contact ID %1 is a match for %2 user %3 but has already been matched to %4
pl: Identyfikator kontaktu %1 jest odpowiednikiem dla %2 użytkownika %3, ale został już dopasowany do %4

en: Contact Image
pl: Obrazek kontaktu

en: Contact Info
pl: Informacje o kontakcie

en: Contact Information
pl: Informacja o kontakcie

en: Contact Job title
pl: Stanowisko

en: Contact Logging Report (Detail)
pl: Raport logowania kontaktów (Szczegóły)

en: Contact Logging Report (Summary)
pl: Raport rejestrowania kontaktów (Podsumowanie)

en: Contact Merge
pl: Scalanie kontaktów

en: Contact Merged
pl: Kontakt scalony

en: Contact Modified
pl: Kontakt zmodyfikowany

en: Contact Name
pl: Nazwa kontaktu

en: Contact Name (in sort format)
pl: Nazwa kontaktu (w formacie sortowania)

en: Contact Notes
pl: Notatki kontaktu

en: Contact Page
pl: Strona kontaktu

en: Contact Phone
pl: Telefon kontaktowy

en: Contact Prefix
pl: Prefiks kontaktu

en: Contact Profile
pl: Profil kontaktu

en: Contact Records for Event Participants
pl: Rekordy kontaktów dla uczestnika wydarzenia

en: Contact Reference
pl: Referencja do kontaktu

en: Contact Reference Autocomplete Options
pl: Opcje autouzupełniania referencji kontaktu

en: Contact Relationships
pl: Powiązania kontaktu

en: Contact Saved
pl: Kontakt zapisany

en: Contact Search
pl: Szukaj kontaktu

en: Contact Smart Group View Options
pl: Opcje widoku sprytnych grup kontaktów

en: Contact Source
pl: Źródło Kontaktu

en: Contact Sub Type
pl: Rodzaj kontaktu (pochodny)

en: Contact Subtype
pl: Podtyp kontaktu

en: Contact Subtype %1
pl: Kontakt podtypu %1

en: Contact Subtype (Contact A)
pl: Podtyp kontaktu (kontakt A)

en: Contact Subtype (Contact B)
pl: Podtyp kontaktu (kontakt B)

en: Contact Subtype A
pl: Kontakt podtypu A

en: Contact Subtype B
pl: Kontakt podtypu B

en: Contact Subtype field of 1 contact has not been updated. | Contact Subtype field of %count contacts has not been updated.
pl[0]: Podtyp pola kontaktów z 1 kontaktu został uaktualniony.
pl[1]: Podtyp pola kontaktów z %count kontaktów został uaktualniony.,
pl[2]: Podtyp pola kontaktów z %count kontaktów został uaktualniony.
pl[3]: Podtyp pola kontaktów z %count kontaktów został uaktualniony.

en: Contact Suffix
pl: Sufiks kontaktu

en: Contact Summary
pl: Podsumowanie kontaktu

en: Contact Summary:
pl: Podsumowanie kontaktu:

en: Contact Tags
pl: Tagi kontaktu

en: Contact Type
pl: Rodzaj kontaktu

en: Contact Type (Contact A)
pl: Typ kontaktu (Kontakt A)

en: Contact Type (Contact B)
pl: Typ kontaktu (Kontakt B)

en: Contact Type A
pl: Kontakt typ A

en: Contact Type B
pl: Kontakt typ B

en: Contact Type Description
pl: Opis typu kontaktu

en: Contact Type ID
pl: ID typu kontaktu

en: Contact Type Image URL
pl: URL obrazu typu kontaktu

en: Contact Type Is Active?
pl: typ kontaktu jest aktywny?

en: Contact Type Label
pl: etykieta typu kontaktu

en: Contact Type Mismatch
pl: Niedopasowane typy kontaktów

en: Contact Type for Contact A
pl: Typ kontaktu dla kontaktu A

en: Contact Type for Contact B
pl: typy kontaktu dla kontaktu B

en: Contact Type is Reserved?
pl: typ kontaktu jest zarezerwowany?

en: Contact Type(s)
pl: Rodzaje kontaktów

en: Contact Type: %1
pl: Rodzaj kontaktu: %1

en: Contact View Options
pl: Opcje widoku Kontaktów

en: Contact and Campaign
pl: Kontakt i kampania.

en: Contact and Financial Type
pl: Kontakt i typy finansowe

en: Contact and Payment Method
pl: Kontakt i metoda płatności

en: Contact and Recurring
pl: Kontakt i cykliczne

en: Contact does not exist.
pl: Kontakt nie istnieje.

en: Contact has been added to '%1'.
pl: Kontakt został dodany do '%1'.

en: Contact id is not valid
pl: ID kontaktu jest niewłaściwe

en: Contact identifier from external system
pl: Identyfikator kontaktu z zewnętrznego systemu

en: Contact image deleted successfully
pl: Obraz kontaktu usunięty

en: Contact is Deceased
pl: Osoba nie żyje

en: Contact is in Trash
pl: Kontakt jest w koszu

en: Contact modification report for the logging infrastructure (detail).
pl: Raport modyfikacji kontaktu dla infrastruktury logowania (Szczegóły).

en: Contact modification report for the logging infrastructure (summary).
pl: Raport modyfikacji kontaktu dla infrastruktury logowania (Podsumowanie).

en: Contact type names should not use reserved keywords.
pl: Nazwa kontaktu nie powinna używać zarezerwowanych słów.

en: Contact us for information about contributions prior to those listed above.
pl: Skontaktuj się z nami, aby uzyskać informacje o wpłatach wymienionych powyżej.

en: Contact was merged into another contact
pl: Kontakt został scalony z innym kontaktem

en: Contact will be added to selected group.
pl: Dodano kontakt do wybranych grup.

en: Contact with no email must have a name.
pl: Kontakt bez e-maila musi mieć nazwę.

en: Contact with no name must have an email.
pl: Kontakt bez nazwy musi mieć e-mail.

en: Contact your site administrator for help creating reports.
pl: Skontaktuj się z administratorem strony po pomoc w tworzeniu raportów.

en: Contact your site administrator if you need to use a SMS Provider which is not in the dropdown list.
pl: Skontaktuj się z administratorem witryny, jeśli potrzebujesz skorzystać z Dostawcy SMS, którego nie ma na liście rozwijanej.

en: Contact's Gender
pl: Płeć kontaktu

en: Contact's Groups
pl: Grupy kontaktu

en: Contact's first name.
pl: Imię Kontaktu.

en: Contact's last name.
pl: Nazwisko Kontaktu.

en: Contact's middle name.
pl: Drugie imię Kontaktu.

en: Contact(s)
pl: Kontakt(y)

en: Contacts
pl: Kontakty

en: Contacts %%StatusMessage%%
pl: Kontakty %%StatusMessage%%

en: Contacts AND Cases
pl: Kontakty i przypadki

en: Contacts Added
pl: Kontakty zostały dodane

en: Contacts Merged
pl: Kontakty złączone

en: Contacts in Group: %1
pl: Kontakty w Grupie: %1

en: Contacts in this Group
pl: Kontakty w tej grupie

en: Contacts in this group are assigned Administrator role permissions.
pl: Kontakty w tej grupie mają przypisane uprawnienia administracyjne.

en: Contacts with 'Do not SMS' will be excluded from receiving Bulk SMS messages, and the Send SMS activity will be disabled.
pl: Kontakty z "Nie wysyłaj SMS-em" będą wykluczone z otrzymywania masowych SMS-ów, a opcja wysyłania SMS-ów zostanie wyłączona.

en: Contacts with 'Do not email' will be excluded from receiving CiviMail mailings, and the Send Email activity will be disabled for them. However they will still receive email for contribution receipts and event registration confirmations.
pl: Kontakty z "Nie wysyłaj e-mailem" będą wykluczone z otrzymywania wiadomości CiviMail, a opcja Wyślij wiadomość e-mail zostanie dla nich wyłączona. Jednak nadal będą one otrzymywać e-maile z potwierdzeniami wpłat i potwierdzeń rejestracji wydarzeń.

en: Contacts with 'Do not mail' will be excluded when mailing labels are created.
pl: Kontakty z zaznaczonym "nie wysyłać listów" zostaną wykluczone w trakcie tworzenia etykiet listowych.

en: Contacts with a Relationship Type of:
pl: Skontaktuj się z rodzajem powiązań z:

en: Contacts with no preferred language
pl: Kontakt bez preferowanego języka

en: Contains
pl: zawierający

en: Content
pl: Zawartość

en: Content / Components
pl: Treść / Składniki

en: Continue
pl: Dalej

en: Continue Later
pl: Kontynuuj później

en: Continue Mailing
pl: Kontynuuj Wysyłkę

en: Contribute
pl: Wpłać

en: Contribute %1 Instead
pl: Wpłata %1 w zamian.

en: Contribute Now
pl: Wpłać teraz!

en: Contribute!
pl: Wpłać!

en: Contribution
pl: Transakcja

en: Contribution #
pl: Dotacja #

en: Contribution %%StatusMessage%%
pl: Wpłata %%StatusMessage%%

en: Contribution Aggregate
pl: Łącznie wpłat

en: Contribution Aggregate by Relationship
pl: Wpłaty zebrane ze względu na powiązania

en: Contribution Amount
pl: Kwota transakcji

en: Contribution Amount Stats
pl: Statystyki wartości transakcji

en: Contribution Amounts
pl: Kwoty wpłaty

en: Contribution Amounts Label
pl: Etykieta kwoty wpłaty.

en: Contribution Amounts section enabled
pl: Sekcja Kwot Wpłaty włączona

en: Contribution Avg
pl: Średnia transakcja

en: Contribution Currency
pl: Waluta transakcji

en: Contribution Dashboard
pl: Pulpit wpłat

en: Contribution Date
pl: Data transakcji

en: Contribution Detail Report
pl: Szczegółowy raport wpłaty

en: Contribution Grouping
pl: Grupa wpłat

en: Contribution Honor Roll
pl: Lista darczyńców.

en: Contribution ID
pl: Numer identyfikacyjny transakcji

en: Contribution Information
pl: Informacje o wpłacie

en: Contribution Invoice
pl: Faktura wpłaty

en: Contribution Invoice: %1
pl: Faktura wpłaty %1

en: Contribution Label
pl: Etykieta wpłaty

en: Contribution Links
pl: Linki transakcyjne

en: Contribution Logging Report (Detail)
pl: Raport rejestrowania wpłat (Szczegóły)

en: Contribution Logging Report (Summary)
pl: Raport rejestrowania wpłat (Podsumowanie)

en: Contribution Note
pl: Opis Transakcji

en: Contribution Note %1 %2
pl: Notatka do wpłaty %1 %2

en: Contribution OR Soft Credit?
pl: Wpłata czy darowizna pośrednia?

en: Contribution Ordinality
pl: Liczba porządkowa transakcji

en: Contribution Page
pl: Strona dotacji

en: Contribution Page / Event
pl: Strona transakcyjna / wydarzenia

en: Contribution Page Configuration
pl: Konfiguracja strony transakcyjnej

en: Contribution Page Created Date
pl: Data Utworzenia Strony Wpłaty

en: Contribution Page Currency
pl: Waluta strony wpłaty

en: Contribution Page End Date
pl: Data Końcowa Strony Wpłaty

en: Contribution Page Introduction Text
pl: Tekst wstępu strony transakcyjnej

en: Contribution Page Start Date
pl: Data Początkowa Strony Wpłaty

en: Contribution Page Title
pl: Tytuł strony transakcji

en: Contribution Pages
pl: Strony darowizn

en: Contribution Product ID
pl: ID produktu wpłaty

en: Contribution Receipt
pl: Pokwitowanie wpłaty

en: Contribution Receipt Not Sent
pl: Pokwitowanie wpłaty nie zostało wysłane

en: Contribution Receipt Sent
pl: Pokwitowanie wpłaty zostało wysłane

en: Contribution Recurring
pl: Wpłata cykliczna

en: Contribution Reports
pl: Raporty wpłat

en: Contribution Status
pl: Status transakcji

en: Contribution Status ID
pl: ID statusu transakcji

en: Contribution Summary
pl: Podsumowanie transakcji

en: Contribution Summary Report
pl: Podsumowujący raport wpłaty

en: Contribution Thank-you Not Sent
pl: Podziękowanie za wpłatę nie zostało wysłane

en: Contribution Thank-you Sent
pl: Podziękowanie za wpłatę zostało wysłane

en: Contribution Total
pl: Suma wpłat

en: Contribution Transaction ID
pl: Identyfikator transakcji

en: Contribution Type
pl: Rodzaj wpłaty

en: Contribution Widget
pl: Widget wpłat

en: Contribution amount cannot be more than %1.
pl: Kwota wpłaty nie może być wyższa niż %1

en: Contribution amount must be at least %1
pl: Kwota dotacji musi wynosić co najmniej %1

en: Contribution and Membership Details
pl: Wpłaty i szczegóły dotyczące członkostwa

en: Contribution can not be less than zero. Please select the options accordingly
pl: Wpłata nie może być mniejsza niż zero. Wybierz odpowiednią opcję.

en: Contribution details for any type of contribution, plus associated membership information for contributions which are in payment for memberships.
pl: Dane dotyczące wpłaty dla każdego rodzaju wpłaty, wraz z powiązanymi informacjami dotyczącymi członkostwa w przypadku wpłat z tytułu członkostwa.

en: Contribution import files must contain data needed to <strong>match the contribution to the contributor</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
pl: Importowane pliki wpłat muszą zawierać informacje potrzebne do <strong>połącz wpłat z rejestrami wpłacających </strong>. To łączenie może być obsłużone na kilka różnych sposobów:

en: Contribution is Pay Later?
pl: Transakcja "Zapłać później"?

en: Contribution is Recurring?
pl: Wpłata jest cykliczna?

en: Contribution is a Test?
pl: Wpłata testowa?

en: Contribution submitted by a staff person using contributor's credit card
pl: Wpłata zgłoszona przez pracownika za pomocą karty kredytowej wpłacającego.

en: Contribution was made through this personal campaign page.
pl: Wpłata została dokonana poprzez stronę kampanii osobistej.

en: Contributions
pl: Transakcje

en: Contributions - Invoice
pl: Wpłaty - Faktura

en: Contributions - Receipt (off-line)
pl: Wpłaty - Pokwitowanie (offline)

en: Contributions - Receipt (on-line)
pl: Wpłaty - Pokwitowanie (online)

en: Contributions - Recurring Billing Updates
pl: Wpłaty - Cykliczne aktualizacje rozliczeń

en: Contributions - Recurring Cancellation Notification
pl: Wpłaty - Cykliczne powiadomienia o anulowaniu

en: Contributions - Recurring Start and End Notification
pl: Wpłaty - cykliczne powiadomienie o rozpoczęciu i zakończeniu

en: Contributions - Recurring Updates
pl: Wpłaty - cykliczne aktualizacje

en: Contributions Charts
pl: Wykresy wpłat

en: Contributions OR Soft Credits?
pl: Wpłaty czy darowizny pośrednie?

en: Contributions OR Soft Credits? - Soft Credits Only
pl: Wpłaty czy darowizny pośrednie? - tylko darowizny pośrednie

en: Contributions Only
pl: Tylko wpłaty

en: Contributions and Soft Credits
pl: Transakcje i darowizny pośrednie

en: Contributions by Household Report
pl: Raport wpłat z domostw

en: Contributions by Organization Report
pl: Raport wpłat z organizacji

en: Contributions made in Year X and not Year Y
pl: Wpłaty dokonane w roku X, ale nie w roku Y

en: Contributions made in honor of %1
pl: Darowizna wykonana w imieniu %1

en: Contributions made in your honor
pl: Wpłaty dokonane na rzecz

en: Contributions received from %1 since inception.
pl: Wpłaty otrzymane od %1 od początku.

en: Contributor
pl: Darczyńca

en: Contributor Group(s)
pl: Grupa/y darczyńcy

en: Contributor Name
pl: Nazwa darczyńcy

en: Contributor Name or Email
pl: Nazwa lub e-mail darczyńcy

en: Contributor Profiles
pl: Profil wpłacających

en: Contributor Tag(s)
pl: Tagi darczyńcy

en: Contributor's Email
pl: E-mail darczyńcy

en: Contributor's Phone
pl: Telefon darczyńcy

en: Copy
pl: Kopia

en: Copy %1
pl: Kopi %1

en: Copy %1 of %2
pl: Kopiuj %1 z %2

en: Copy Event
pl: Kopiuj wydarzenie

en: Copy Label Format
pl: Kopiuj format Etykiet

en: Copy Price Set
pl: Skopiuj zestaw cen

en: Copy To Case
pl: Skopiuj do przypadku

en: Copy of
pl: Kopia

en: Copy of %1
pl: Kopia elementu %1

en: Copy of Contribution Receipt
pl: Kopia pokwitowania wpłaty

en: Copy this link to share directly with your network!
pl: Skopiuj ten link, aby udostępnić go bezpośrednio w swojej sieci!

en: Copy to Case
pl: Skopiuj do przypadku

en: Cornish
pl: kornwalijski

en: Corsican
pl: korsykański

en: Cost
pl: Koszt

en: Cost of Sales
pl: Koszt sprzedaży

en: Cost of Sales Account is
pl: Koszt konta sprzedaży to

en: Could Not Find Custom Field Details for %1, %2, %3
pl: Nie można znaleźć detali pól niestandardowych dla %1, %2, %3

en: Could Not Remove
pl: Nie można usunąć

en: Could not connect to the database server.
pl: Nie można połączyć się z serwerem bazy danych.

en: Could not create a database trigger.
pl: Nie można utworzyć wyzwalacza bazy danych.

en: Could not create a table in the database.
pl: Nie można utworzyć tabeli w bazie danych.

en: Could not create a temp table.
pl: Nie można utworzyć tabeli tymczasowej.

en: Could not determine if MySQL has InnoDB support. Assuming no
pl: Nie możemy ustalić, czy MySQL wspiera InnoDB. Zakładamy, że nie wspiera

en: Could not determine if MySQL has InnoDB support. Assuming no.
pl: Nie możemy ustalić, czy MySQL wspiera InnoDB. Zakładamy, że nie wspiera.

en: Could not find %1 in path tree
pl: Nie można znaleźć %1 w ścieżce

en: Could not find Interviewer.
pl: Nie da się znaleźć przeprowadzającego wywiad.

en: Could not find Survey Id.
pl: Nie da się znaleźć ID badania.

en: Could not find Survey.
pl: Nie można znaleźć badania.

en: Could not find a mailing id
pl: Nie można znaleźć identyfikatora wysyłki

en: Could not find a valid Activity Type ID for Inbound Email
pl: Nie znaleziono prawidłowego ID Rodzaju Interakcji dla przychodzącego e-maila.

en: Could not find an email address.
pl: Nie znaleźiono adresu e-mail.

en: Could not find contacts for reservation.
pl: Nie można znaleźć kontaktów do zarezerwowania.

en: Could not find custom field for %1, %2, %3
pl: Nie można znaleźć pola niestandardowego dla %1, %2, %3

en: Could not find respondents to release.
pl: Nie można znaleźć ankietowanych do uwolnienia.

en: Could not find source page id.
pl: Nie znaleziono ID strony źródłowej.

en: Could not find survey for %1 respondents.
pl: Nie można znaleźć badania dla %1 respondentów.

en: Could not find template for the instance.
pl: Nie można znaleźć szablonu dla przykładu.

en: Could not find the report template. Make sure the report template is registered and / or url is correct.
pl: Nie można odnaleźć szablonu raportu. Upewnij się, że szablon raportu jest zarejestrowany i/lub adres URL jest poprawny.

en: Could not find the required contact id parameter (id=) for viewing a contact record with a Profile.
pl: Nie można znaleźć wymaganego parametru identyfikatora kontaktu (id =) do przeglądania rekordu kontaktu z profilem.

en: Could not find valid value for %1
pl: Nie można znaleźć prawidłowej wartości dla %1

en: Could not find valid value for %1 (%2)
pl: Nie można znaleźć poprawnej wartości dla %1 (%2)

en: Could not get a contact id and/or contact type
pl: Nie udało się uzyskać numeru identyfikacyjnego kontaktu i/lub rodzaju kontaktu

en: Could not get a contact_id and/or contact_type
pl: Nie udało się ustalić contact_id i/lub contact_type

en: Could not get a valid contact subtype for contact type '%1'
pl: Nie udało się pozyskać prawidłowego podrodzaju kontaktu dla rodzaju „%1”

en: Could not get information about the thread_stack of the database.
pl: Nie można uzyskać informacji o thread_stack bazy danych.

en: Could not get the contact ID
pl: Nie można uzyskać identyfikatora kontaktu

en: Could not initiate connection to payment gateway
pl: Nie można zainicjować połączenia z bramką płatności

en: Could not login to the database.
pl: Nie można się zalogować do bazy danych.

en: Could not move custom file to custom upload directory
pl: Nie można przenieść pliku do odpowiedniego katalogu docelowego

en: Could not obtain a write lock for the database table.
pl: Nie można uzyskać blokady zapisu dla tabeli bazy danych.

en: Could not query database server variables.
pl: Nie można zbadać zmiennych serwera bazy danych.

en: Could not release the lock for the database table.
pl: Nie można zwolnić blokady tabeli bazy danych.

en: Could not select the database.
pl: Nie można wybrać bazy danych.

en: Could not update the Recurring contribution details
pl: Nie można zaktualizować szczegółów płatności cyklicznych

en: Count
pl: Policz

en: Count data for smart groups is not currently calculated. You may click Update Smart Groups to generate it. Be aware this can cause significant server load
pl: Dane zliczania dla sprytnych grup nie są obecnie obliczane. Możesz kliknąć Aktualizuj inteligentne grupy, aby je wygenerować. Pamiętaj, że może to spowodować znaczące obciążenie serwera.

en: Counted
pl: Uwzględnione

en: Counted?
pl: Policzony?

en: Country
pl: Kraj

en: Country (Home)
pl: Państwo (dom)

en: Country AND State/Province are required to search by distance.
pl: Państwo ORAZ region/województwo są wymagane do szukania według odległości.

en: Country ID
pl: numer identyfikacyjny kraju

en: Country ISO Code
pl: Kod ISO kraju

en: Country Phone Prefix
pl: Prefiks krajowy telefonu

en: Country name (e.g. Canada).
pl: Nazwa kraju (np. Polska).

en: County
pl: Gmina

en: County Abbreviation
pl: Skrót nazwy panstwa

en: County ID
pl: Identyfikator gminy

en: County does not match the selected State/Province
pl: Gmina nie pasuje do wybranego Województwa/Stanu

en: Cover Sheet for %1
pl: Arkusz okładki dla %1

en: Create
pl: Stwórz

en: Create Batch
pl: Stwórz serię

en: Create CMS User?
pl: Stwórz użytkownika CMS?

en: Create Date
pl: Data utworzenia

en: Create Membership
pl: Utwórz członkostwo

en: Create New
pl: Utwórz nowy

en: Create New Group
pl: Stwórz nową grupę

en: Create PDF Letter
pl: Stwórz list PDF

en: Create Profile
pl: Stwórz profil

en: Create Report
pl: Stwórz raport

en: Create User Record
pl: Stwórz konto użytkownika

en: Create User Record for %1
pl: Stwórz konto użytkownika dla %1

en: Create a Personal Campaign Page
pl: Utwórz Osobistą Stronę Kampanii

en: Create a Personal Campaign Page for another campaign:
pl: Utwórz stronę kampanii osobistej dla następnej kampanii.

en: Create a custom field group which is 'Used for' <strong>Participants</strong>.
pl: Stwórz pole wyboru grupy, które będzie do użycia dla <strong>Uczestników</strong>.

en: Create a new contact record in CiviCRM
pl: Stwórz nowy rekord kontaktu w CiviCRM

en: Create a new set of options
pl: Utwórz nowy zestaw opcji

en: Create a profile (e.g. 'Participant Information').
pl: Utwórz profil

en: Create an account?
pl: Utworzyć konto ?

en: Create an option row for each membership type you want to offer as a choice. The option Label and Amount columns will be automatically filled with the selected membership type name and associated fee. However you can over-ride these values as needed. For example, you can create an option for a special discount on a particular membership.
pl: Utwórz wiersz opcji dla każdego rodzaju członkostwa, który chcesz zaoferować jako wybór. Opcje kolumn Etykieta i Kwota zostaną automatycznie wypełnione wybraną nazwą typu członkostwa i związaną z nim opłatą. Jednak w razie potrzeby możesz przekroczyć te wartości. Na przykład możesz utworzyć opcję specjalnego rabatu na dane członkostwo.

en: Create and edit rules, change the supervised and unsupervised rules
pl: Twórz i edytuj reguły, zmieniaj nadzorowane i nienadzorowane reguły

en: Create and update grants
pl: Utworz i aktualizuj dotacje

en: Create and update pledges
pl: Utwórz i zaktualizuj deklaracje

en: Create date
pl: Data utworzenia

en: Create events, view all events, and view participant records (for visible contacts)
pl: Stwórz wydarzenie, pokaż wszystkie wydarzenia i pokaż pokaż uczestników (dla widocznych kontaktów)

en: Create link between %1 - %2 (CaseID: %3) and %4 - %5 (CaseID: %6)
pl: Utwórz łącza pomiędzy  %1 - %2 (CaseID: %3) i %4 - %5 (CaseID: %6)

en: Create links to the listing page by copying the following URL, and adding it to the Event Description below and / or as a menu item or links elsewhere on your site:
pl: Utwórz linki do strony z listą, kopiując następujący adres URL i dodaj ją do opisu wydarzenia poniżej i / lub jako element menu lub linki gdzie indziej w witrynie:

en: Create new campaign, survey and petition types and their status
pl: Utwórz nowe kampanie, badania i typy petycji i ich statusów.

en: Create new campaigns, surveys and petitions, reserve respondents
pl: Utwórz nowe kampanie, badania i petycje, rezerwuj respondentów

en: Create new groups, edit group settings (e.g. group name, visibility...), delete groups
pl: Twórz nowe grupy, edytuj ustawienia grup (np. nazwę grupy, widoczność...), usuwaj grupy

en: Create new location
pl: Utwórz nową lokalizację

en: Create new result set
pl: Stwórz nowy zestaw rezultatu.

en: Create predefined tags in the main tree, or click the <strong>+</strong> to add a set for free tagging.
pl: Utwórz predefiniowane tagi w głównym drzewie lub kliknij <strong> +</strong>, aby dodać zestaw do swobodnego tagowania.

en: Create report from this template
pl: Utwórz raport z tego szablonu

en: Create reports for your users from any of the report templates listed below. Click on a template title to get started. Click Existing Report(s) to see any reports that have already been created from that template.
pl: Tworzenie raportów dla użytkowników z któregokolwiek z szablonów raportów wymienionych poniżej. Kliknij tytuł szablonu, aby rozpocząć. Kliknij przycisk istniejących raportów, aby wyświetlić wszystkie raporty, które zostały już utworzone na podstawie tego szablonu.

en: Create your own fundraising page
pl: Utwórz własną stronę fundraisingową

en: Created
pl: Utworzony

en: Created By
pl: Twórca

en: Created By:
pl: Utworzony przez:

en: Created Date
pl: Data utworzenia

en: Created Date:
pl: Data utworzenia:

en: Created On
pl: Stworzony

en: Created by
pl: Stworzony przez

en: Created one new contact record. | Created %count new contact records.
pl[0]: Utworzono jeden nowy kontakt.
pl[1]: Utworzono %cnowych wpisów kontaktowych.
pl[2]: Utworzono %cnowych wpisów kontaktowych.
pl[3]: Utworzono %cnowych wpisów kontaktowych.

en: Created or Sent by
pl: Stworzone lub Wysłane przez

en: Creating your own campaign page is simple. Fill in some basic information below, which will allow you to manage your page and invite friends to support you. Then click 'Continue' to personalize and announce your page.
pl: Tworzenie własnej strony kampanii jest proste. Wypełnij kilka podstawowych informacji zawartych poniżej, które pozwolą Ci zarządzać stroną i zapraszać przyjaciół do wspierania kampanii. Następnie kliknij przycisk "Kontynuuj", aby spersonalizować i ogłosić swoją stronę.

en: Creating your own fundraising page is simple. Fill in some basic information below, which will allow you to manage your page and invite friends to make a contribution. Then click 'Continue' to personalize and announce your page.
pl: Tworzenie własnej strony zbiórki pieniędzy jest proste. Poniżej podaj podstawowe informacje, które pozwolą ci zarządzać stroną i zaprosić przyjaciół, aby złożyli swóją wpłatę. Następnie kliknij przycisk "Kontynuuj", aby spersonalizować i ogłosić Twoją stronę.

en: Credit Amount:
pl: Ilość kredytu.

en: Credit Card
pl: Karta kredytowa

en: Credit Card Contribution
pl: Wpłata kartą kredytową

en: Credit Card Information
pl: Informacje karty kredytowej

en: Credit Card Payment
pl: Płatność Kartą Kredytową

en: Credit Card Pledge Payment
pl: Deklarowana płatność kartą kredytową

en: Credit Card Type
pl: Typ karty kredytowej

en: Credit Liability Account is
pl: Konto odpowiedzialności kredytowej jest

en: Credit Note ID
pl: Numer identyfikacyjny noty

en: Credit Note Number:
pl: Numer noty kredytowej:

en: Credit Note#:
pl: Nota kredytowa#:

en: Credit card payment is not for Refund payments use
pl: Karta kredytowa płatności nie jest dla refundowana płatności

en: Credit card type not supported by Realex:
pl: Typ karty kredytowej nieobsługiwany przez Realex:

en: Credit to a Personal Campaign Page
pl: Uznaj jako Stronę Kampanii Osobistej

en: Cree
pl: Kri

en: Criteria
pl: Kryteria

en: Croatian
pl: chorwacki

en: Cron Not Running
pl: Cron nie uruchomiony

en: Cron Running OK
pl: Cron OK

en: Cumulative
pl: W sumie

en: Curl is not installed
pl: Curl nie jest zainstalowany

en: Currencies Enabled
pl: Włączone waluty

en: Currency
pl: Waluta

en: Currency Type
pl: Typ Waluty

en: Current
pl: Obecny

en: Current Attachment(s)
pl: Obecne załączniki

en: Current Campaigns
pl: Bieżące kampanie

en: Current Cycle End Date
pl: Data zakończenia bieżącego cyklu

en: Current Cycle Start Date
pl: Data rozpoczęcia bieżącego cyklu

en: Current Employee
pl: Obecny pracownik

en: Current Employee?
pl: Obecny pracownik?

en: Current Employer
pl: Obecny pracodawca

en: Current Employer ID
pl: ID obecnego pracodawcy

en: Current Employer Report
pl: Raport obecnego pracodawcy

en: Current Fiscal Year-To-Date
pl: Bieżący rok obrachunkowy do daty

en: Current Member?
pl: Aktualne członkostwo?

en: Current Membership?
pl: Aktualne członkostwo?

en: Current Month-To-Date
pl: Bieżący miesiąc do daty

en: Current Relationships
pl: Aktualne powiązania

en: Current Selections
pl: Obecny wybór

en: Current Start Date
pl: Bieżąca data rozpoczęcia

en: Current Status
pl: Obecny status

en: Current Total
pl: Obecna suma

en: Current Year-to-Date
pl: Bieżący rok do daty

en: Current calendar month to-date
pl: Dotychczasowy miesiąc

en: Current calendar year to-date
pl: Dotychczasowy rok kalendarzowy

en: Current filter criteria didn't have any target contact to add to group
pl: Bieżące kryteria filtrowania nie miały żadnego kontaktu docelowego w celu dodania do grupy

en: Current month's revenue?
pl: Dochody z bieżącego miesiąca?

en: Current quarter to-date
pl: Dotychczasowy kwartał

en: Current week to-date
pl: Dotychczasowy tydzień

en: Current<br />Participant
pl: Bieżący <br /> uczestnicy

en: Custom
pl: Niestandardowe

en: Custom  %1 is a required field if %1 is of type Customized.
pl: Niestandardowe %1 jest wymaganym polem jeśli %1 jest typu niestandardowego.

en: Custom %1
pl: Niestandardowe: %1

en: Custom %1 is a required field if %1 is of type Customized.
pl: Niestandardowe %1 jest wymaganym polem jeśli %1 jest typu niestandardowego.

en: Custom Addressee
pl: Niestandardowy adresat

en: Custom Data
pl: Dane niestandardowe

en: Custom Data Field
pl: Pole danych dodatkowych

en: Custom Data Fields
pl: Pola danych niestandardowych

en: Custom Data Type
pl: Niestandardowy rodzaj danych

en: Custom Email Greeting
pl: Niestandardowe powitanie e-mail

en: Custom Field
pl: Pole niestandardowe

en: Custom Field Attributes
pl: Atrybuty pola niestandardowego

en: Custom Field Default
pl: Domyślne pole niestandardowe

en: Custom Field Formatting
pl: Formowanie pola niestandardowego

en: Custom Field ID
pl: numer identyfikacyjny pola niestandardowego

en: Custom Field Is Active?
pl: Czy pole niestandardowe jest aktywne?

en: Custom Field Is Required?
pl: pole niestandardowe jest wymagane?

en: Custom Field Javascript
pl: Javascript pola niestandardowego

en: Custom Field Label
pl: etykieta pola niestandardowego

en: Custom Field Move: %1
pl: Przeniesiono niestandardowe pole: %1

en: Custom Field Name
pl: Nazwa pola niestandardowego

en: Custom Field Post Text
pl: Post tekst pola niestandardowego

en: Custom Field Pre Text
pl: Pre-tekst pola niestandardowego

en: Custom Fields
pl: Pole niestandardowe

en: Custom Fields for this Set
pl: Niestandardowe pola dla tego zestawu

en: Custom Files
pl: Domyślne pliki

en: Custom Group
pl: Grupa niestandardowa

en: Custom Group Created Date
pl: Data stworzenia niestandardowej grupy

en: Custom Group Extends
pl: Rozciągniecie niestandardowej grupy

en: Custom Group ID
pl: numer identyfikacyjny niestandardowej grupy

en: Custom Group Is Active?
pl: Niestandardowo grupa jest aktywna?

en: Custom Group Multiple Values Listing
pl: Lista niestandardowych grup wielu wartości

en: Custom Group Name
pl: Nazwa niestandardowej grupy

en: Custom Group Post Text
pl: Post tekst grupy niestandardowej

en: Custom Group Pre Text
pl: Pre-tekst niestandardowej grupy

en: Custom Group Style
pl: Styl niestandardowej grupy

en: Custom Group Subtype
pl: Podtyp niestandardowej grupy

en: Custom Group Subtype List
pl: Podtyp listy niestandardowej grupy

en: Custom Group Title
pl: Tytuł niestandardowej grupy

en: Custom Groups
pl: Grupy niestandardowe

en: Custom Link to a Drupal Node
pl: Odsyłacz do węzła drupalowego

en: Custom Option
pl: Opcja dodatkowa

en: Custom PHP Path Directory
pl: Niestandardowy katalog ścieżek PHP

en: Custom Postal Greeting
pl: Niestandardowe powitanie pocztowe

en: Custom Search
pl: Niestandardowe wyszukiwanie

en: Custom Templates
pl: Domyślne szablony

en: Custom data is stored in custom fields. Custom fields are organized into logically related custom data sets (e.g. Volunteer Info). Use custom fields to collect and store custom data which are not included in the standard CiviCRM forms. You can create one or many sets of custom fields.
pl: Dane niestandardowe są przechowywane w Polach niestandardowych. Pola niestandardowe są zorganizowane w logicznie powiązane zestawy danych (np. Informacje o wolontariuszach). Użyj Pól niestandardowych to zbierania i przechowywania danych, które nie są zawarte w standardowych Formularzach CiviCRM. Możesz stworzyć jeden lub wiele zestawów Pól niestandardowych.

en: Custom field '%1' already exists in Database.
pl: Niestandardowe pole "%1" już istnieje w bazie danych.

en: Custom field '%1' has been saved.
pl: Niestandardowe pole '%1' zostało zapisane

en: Custom fields and a Personal Campaign Page field can be added if needed.
pl: Niestandardowe pola i pole personalnej kampanii strony może zostać dodane jeśli tego potrzeba.

en: Custom group '%1' already exists in Database.
pl: Grupa niestandardowa "%1" już istnieje w bazie danych.

en: Customer:
pl: Klient:

en: Customize Data and Screens
pl: Dostosuj Dane i Ekrany

en: Customize Data, Forms and Screens
pl: Dostosuj Dane, Formularze i Ekrany

en: Customized
pl: Niestandardowe

en: Cycle Day
pl: Dzień cyklu

en: Czech
pl: czeski

en: DOB
pl: Data urodzenia

en: DUE DATE: %1
pl: Termin płatności: %1

en: Daily
pl: Dziennie

en: Danish
pl: duński

en: Dashboard
pl: Pulpit

en: Dashboard - %1
pl: Pulpit - %1

en: Dashboard Caching
pl: Buforowanie pulpitu nawigacyjnego

en: Dashboard Contact
pl: kontakt pulpitu

en: Dashboard Contact ID
pl: ID pulpitu kontaktu

en: Dashlet Name
pl: Nazwa wtyczki pulpitu

en: Dashlet Permission
pl: Uprawnienie wtyczki pulpitu

en: Dashlet Permission Operator
pl: Uprawnienia operatora wtyczki pulpitu

en: Dashlet Title
pl: Tytuł wtyczki pulpitu

en: Dashlet URL
pl: URL wtyczki pulpitu

en: Dashlet is Active?
pl: Wtyczka jest aktywna?

en: DashletID
pl: ID wtyczki pulpitu

en: Data
pl: Dane

en: Data Entry
pl: Wprowadzanie danych

en: Data Entry Batches
pl: Serie wprowadzenia danych

en: Data Source
pl: Źródło danych

en: Data Type
pl: Rodzaj danych

en: Database Error Code:
pl: Kod błędu bazy danych:

en: Database In Unexpected Version
pl: Baza danych w nieoczekiwanej wersji

en: Database Log Report
pl: Raport dziennika bazy danych

en: Database Partially Upgraded
pl: Baza danych częściowo zaktualizowana

en: Database Upgrade Required
pl: Wymagana aktualizacja bazy danych

en: Database Upgrades
pl: Aktualizacja bazy danych

en: Database Version Invalid
pl: Wersja bazy danych jest nieprawidłowa

en: Database Version Missing
pl: Brak wersji bazy danych

en: Database Version and Connection Settings
pl: Wersja bazy danych i ustawienia połączenia

en: Database cache tables cleared.
pl: Tabele cache w bazie danych zostały wyczyszczone.

en: Database check failed - the database looks to have been partially upgraded. You may want to reload the database with the backup and try the upgrade process again.
pl: Sprawdzanie bazy danych nie powiodło się - wygląda na to, że baza danych została częściowo zaktualizowana. Możesz przeładować bazę danych przy użyciu kopii zapasowej i ponownie spróbować przeprowadzić aktualizację.

en: Database check failed - the database looks to have been partially upgraded. You must reload the database with the backup and try the <a href='%1'>upgrade process</a> again.
pl: Sprawdzanie bazy danych nie powiodło się - wygląda na to, że baza danych została częściowo zaktualizowana. Musisz ponownie załadować bazę danych z kopią zapasową i znów wypróbować opcję <a href='%1'>aktualizuj proces</a>.

en: Database field length
pl: Długość pól bazy danych

en: Database is marked with invalid version format. You may want to investigate this before you proceed further.
pl: Błędne oznaczenie wersji bazy danych. Proszę sprawdzić przed dalszym działaniem

en: Database version and connection settings have been verified and look correct!
pl: Wersja bazy danych i ustawienia połączeń zostały sprawdzone i wyglądają na poprawne!

en: Date
pl: Data

en: Date Added
pl: Data dodania

en: Date Added to CiviCRM
pl: Dane dodane do CiviCRM

en: Date Created
pl: Data utworzenia

en: Date Deceased
pl: Data śmierci

en: Date Display
pl: Wyświetlanie daty

en: Date Field
pl: Pole daty

en: Date Format
pl: Format daty

en: Date Formats
pl: Format daty

en: Date Pending
pl: Data oczekiwania

en: Date Preference ID
pl: Identyfikator preferencji daty

en: Date Preference Name
pl: Nazwa preferencji daty

en: Date Range
pl: Zakres dat

en: Date Received
pl: Data otrzymania

en: Date Removed
pl: Data usunięcia

en: Date Sent
pl: Data wysłania

en: Date and Time
pl: Data i czas

en: Date and time for activity: scheduled. participant: registered.
pl: Data i godzina interakcji: zaplanowana. Uczestnik: zarejestrowany.

en: Date and time that Campaign ends.
pl: Data i godzina zakończenia kampanii

en: Date and time that Campaign starts.
pl: Data i godzina startu kampanii

en: Date and time that Campaign was created.
pl: Data i godzina stworzenia kampanii.

en: Date and time that event ends. May be NULL if no defined end date/time
pl: Data i godzina zakończenia zdarzenia. Może być NULL, jeśli nie ma określonej daty/godziny zakończenia.

en: Date and time that event starts.
pl: Data i godzina rozpoczęcia zdarzenia.

en: Date and time that event was created.
pl: Data i godzina utworzenia zdarzenia.

en: Date and time that online registration ends.
pl: Data i godzina zakończenia rejestracji online.

en: Date and time that online registration starts.
pl: Data i godzina rozpoczęcia rejestracji online.

en: Date and time this mailing was created.
pl: Data i godzina utworzenia tej wiadomości.

en: Date and time. Used for scheduling mailings.
pl: Data i godzina. Służy do planowanych wysyłek.

en: Date for activities including contributions: receive, receipt, cancel. membership: join, start, renew. case: start, end.
pl: Data działań obejmujących składki: odbiór, pokwitowanie, anulowanie. członkostwo: dołącz, zacznij, odnów. przypadek: początek, koniec.

en: Date is not set
pl: Brakuje daty

en: Date of Birth
pl: Data urodzenia

en: Date of deceased
pl: Data śmierci

en: Date of first pledge payment.
pl: Data pierwszej deklarowanej płatności.

en: Date of unsubscribe
pl: Data wypisania się

en: Date on which the grant decision was finalized.
pl: Data ostatecznej decyzji o przyznaniu dotacji.

en: Date on which the grant money was transferred.
pl: Data transferu środków przyznanych.

en: Date that a receipt was sent to the contributor.
pl: Data wysłania pokwitowania wpłacającemu.

en: Date that a thank-you message was sent to the contributor.
pl: Data wysłania podziękowania do wpłacającego.

en: Date when an acknowledgment of the pledge was sent.
pl: Data wysłania potwierdzenia deklarowanej płatności

en: Date when pledge was made by the contributor.
pl: Data realizacji zadeklarowanej płatności

en: Date(s)
pl: Data(y)

en: Date:
pl: Data:

en: Dates may be up to
pl: Daty mogą być nie większe niż

en: Day
pl: Dzień

en: Day of Contribution
pl: Data wpłaty.

en: Day of month installments paid
pl: Dzień miesiąca płatności raty

en: Day prior to yesterday
pl: Przedwczoraj

en: Days
pl: Dni

en: Days after the last one sent, up to the maximum number of reminders.
pl: Dni po wysłaniu ostatniego, do maksymalnej liczby przypomnień.

en: Days prior to each scheduled payment due date.
pl: Dni przed każdą zaplanowaną datą wpłaty.

en: De-activate the page (you can re-activate it later)
pl: Dezaktywuj swoją stronę (możesz ją ponownie aktywować później)

en: Debit Card
pl: Karta debetowa

en: Debug (%1)
pl: Debuguj (%1)

en: Debug information
pl: Informacje dotyczące debugowania

en: Debugging
pl: Debugowanie

en: Deceased
pl: Nie żyje

en: Deceased Date
pl: Data śmierci

en: December
pl: Grudzień

en: Decimal Delimiter can not have more than 1 character.
pl: Separator dziesiętny nie może składać się z więcej niż 1 znaku.

en: Decision date
pl: Data decyzji

en: Declaration Time
pl: Deklarowany czas

en: Deductible?
pl: Odliczalna od podatku?

en: Dedupe Exception ID
pl: Identyfikator wyjątku usuwania duplikatów

en: Dedupe Rule
pl: Zasada usuwania duplikatów

en: Dedupe Rule Group
pl: Grupa reguł usuwania duplikatów

en: Dedupe Rule ID
pl: Identyfikator reguły usuwania duplikatów

en: Dedupe by email
pl: Deduplikacja wg e-mail

en: Default
pl: Domyślnie

en: Default Amount
pl: Domyślna kwot

en: Default Discount Fee ID
pl: Domyślna obniżka opłaty

en: Default Fee ID
pl: Identyfikator domyślnej opłaty

en: Default Financial Type
pl: Domyślny rodzaj finansowania

en: Default Language for users
pl: Język domyślny dla użytkowników

en: Default Location Type?
pl: Rodzaj lokalizacji domyślny

en: Default Number Of Contacts
pl: Domyślna liczba kontaktów

en: Default Option?
pl: Opcja domyślna?

en: Default Role
pl: Domyślna rola

en: Default Status?
pl: Czy jest to domyślny status?

en: Default Value
pl: Wartość domyślna

en: Default assignee
pl: Domyślnie przypisany

en: Default number of contacts
pl: Domyślna liczba kontaktów

en: Default version of the following System Workflow Message Templates have been modified: <ul><li>Personal Campaign Pages - Owner Notification</li></ul> If you have modified these templates, please review the new default versions and implement updates as needed to your copies (Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages).
pl: Została zmodyfikowana domyślna wersja następujących Szablonów komunikatów przepływu pracy: <ul><li> Strony Kampanii Osobistej - Powiadomienie właściciela</li></ul> Jeśli zmodyfikowałeś te szablony, zapoznaj się z nowymi domyślnymi wersjami i w razie potrzeby zainstaluj aktualizacje do swoich kopii (Administracja> Komunikacja> Szablony wiadomości> Komunikaty o przepływie pracy systemu).

en: Default?
pl: Domyślnie?

en: Deferred Account
pl: Odroczone konto

en: Deferred Account ID
pl: Odroczony identyfikator konta

en: Deferred Accounting Code
pl: Odroczony kod księgowania

en: Deferred Financial Account
pl: Odroczone konto finansowe

en: Deferred Revenue - Event Fee
pl: Odroczone przychody - opłata za wydarzenie

en: Deferred Revenue - Member Dues
pl: Odroczone przychody - składki członkowskie

en: Deferred Revenue Account is
pl: Rachunek odroczonych przychodów jest

en: Deferred Revenue Details
pl: Szczegóły odroczonych przychodów

en: Deferred Revenue Details Report
pl: Szczegółowy raport odroczonych przychodów

en: Deferred Transaction Amount
pl: Kwota odroczonej transakcji

en: Deferred Transaction Date
pl: Data odroczonej transakcji

en: Define Mailing
pl: Zdefiniuj mailing

en: Define case types, access deleted cases
pl: Określ typy przypadków, dostęp do usuniętych przypadków.

en: Define general email address(es) that can be used as the FROM address when sending email to contacts from within CiviCRM (e.g. info@example.org)
pl: Zdefiniuj ogólny adres (ogólne adresy), które mogą być używane jako aders OD podczas wysyłania wiadomości do kontaktów z poziomu CiviCRM (np. info@example.org)

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete %1
pl: Usuń %1

en: Delete %1 Type
pl: Usuń typ %1

en: Delete %1 from %2? (remove contact AND delete their record of having been in this group).
pl: Usunąć %1 z %2? (usuń kontakt ORAZ usuń zapis o tym, że byłeś w tej grupie).

en: Delete %1 from %2? (this group will no longer be listed under Past Groups).
pl: Usunąć %1 z %2? (ta grupa nie będzie już wyświetlana w minionych grupach).

en: Delete %1 from %2? (this group will no longer be listed under Pending Groups)
pl: Usunąć %1 z %2? (ta grupa nie będzie już wyświetlana w grupach oczekujących)

en: Delete %1?
pl: Usunąć %1?

en: Delete (to trash)
pl: Usuń (do kosza)

en: Delete ACL
pl: Usuń ACL

en: Delete ACL Role Assignment
pl: Usuń przypisanie roli

en: Delete Activities
pl: Usuń Działania

en: Delete Activity
pl: Usuń interakcję

en: Delete Address Block
pl: Usuń blok adresu

en: Delete All Attachment(s)
pl: Usuń wszystkie załączniki

en: Delete Attached File
pl: Usuń załącznik

en: Delete Batch
pl: Kasuj zestaw transakcji

en: Delete Campaign
pl: Usuń kampanię

en: Delete Campaign Page
pl: Usuń osobistą stronę kampanii

en: Delete Case
pl: Usuń przypadek

en: Delete CiviCRM Profile
pl: Usuń profil CiviCRM

en: Delete CiviCRM Profile Group
pl: Usuń grupę profilu CiviCRM

en: Delete Comment
pl: Usuń komentarz

en: Delete Contact
pl: Usuń kontakt

en: Delete Contact Image
pl: Skasuj zdjęcie kontaktu

en: Delete Contact Type
pl: Usuń typ kontaku

en: Delete Contact(s)
pl: Usuń kontakt(y)

en: Delete Contribution
pl: Usuń wpłatę

en: Delete Contribution Page
pl: Usuń stronę transakcyjną

en: Delete Contributions
pl: Usuń wpłatę

en: Delete Credit Card
pl: Usuń kartę kredytową

en: Delete Custom Field
pl: Usuń pole niestandardowe

en: Delete Custom Group
pl: Usuń grupę niestandardową

en: Delete Custom Set
pl: Usuń zestaw niestandardowy

en: Delete Data Entry Batch
pl: Usuń serię wprowadzenia danych

en: Delete DedupeRule
pl: Usuń zasadę usuwania duplikatów

en: Delete Draft
pl: Usuń wersję roboczą

en: Delete Email
pl: Usuń e-mail

en: Delete Email Block
pl: Usuń blok e-maila

en: Delete Event
pl: Usuń wydarzenie

en: Delete Event Template
pl: Usuń szablon wydarzenia

en: Delete File
pl: Usuń plik

en: Delete Financial Type
pl: Usuń typ finansowy

en: Delete Grant
pl: Usuń dotację

en: Delete Grants
pl: Usuń dotacje

en: Delete Group
pl: Usuń grupę

en: Delete IM
pl: Usuń IM

en: Delete IM Block
pl: Usuń blok komunikatorów internetowych

en: Delete Label Format
pl: Usuń format Etykiet

en: Delete Location Type
pl: Usuń rodzaj lokalizacji

en: Delete Mail Settings
pl: Skasuj ustawienia e-maila

en: Delete Mailing
pl: Usuń mailing e-mail

en: Delete Mapping
pl: Usuń Mapowanie

en: Delete Membership
pl: Usuń członkostwo

en: Delete Membership Status
pl: Usuń stan członkostwa

en: Delete Message Template
pl: Usuń szablon wiadomości

en: Delete Note
pl: Usuń notatkę

en: Delete OpenID
pl: Usuń OpenID

en: Delete OpenID Block
pl: Usuń blok OpenID

en: Delete Option "%1"
pl: Usuń opcję "%1"

en: Delete Option Group
pl: Usuń grupę opcji

en: Delete PDF Page Format
pl: Usuń format strony PDF

en: Delete Page - %1
pl: Usuń stronę - %1

en: Delete Participant Status
pl: Usuń status uczestnika

en: Delete Participation
pl: Usuń uczestnika

en: Delete Participations
pl: Usuń uczestników

en: Delete Payment Method
pl: Usuń metodę płatności

en: Delete Payment Procesor Type
pl: Usuń typ procesora płatności

en: Delete Payment Processor
pl: Usuń Procesor Płatności

en: Delete Payment ProcessorType
pl: Usuń typ procesora płatności

en: Delete Permanently
pl: Skasuj permanentnie

en: Delete Personal Campaign Page
pl: Usuń Osobistą Stronę Kampanii

en: Delete Petition
pl: Usuń petycję

en: Delete Phone Block
pl: Usuń blok telefonu

en: Delete Pledge
pl: Skasuj deklaracje

en: Delete Pledges
pl: Usuń zobowiązanie

en: Delete Premium
pl: Usuń prezent

en: Delete Price
pl: Usuń cenę

en: Delete Price Field
pl: Usuń pole cenowe

en: Delete Price Set
pl: Usuń <strong>zestaw cen</strong>

en: Delete Profile Field
pl: Usuń pole profilu

en: Delete Provider
pl: Usuń dostawcę

en: Delete Relationship
pl: Usunąć powiązanie?

en: Delete Relationship for %1
pl: Usuń Powiązania dla %1

en: Delete Reletionship Type
pl: Usuń powiązanie

en: Delete Report Template
pl: Usuń szablon raportu

en: Delete Schedule Reminders
pl: Usuń zaplanowane Przypomnienia

en: Delete Scheduled Job
pl: Usuń zaplanowane zadanie

en: Delete Status
pl: Usuń status

en: Delete Survey
pl: Usuń badanie

en: Delete Website
pl: Usuń stronę

en: Delete Website Block
pl: Usuń blok strony www

en: Delete accounting batches created by user
pl: Usuń partie rozliczeniowe utworzone przez użytkownika

en: Delete action is missing expected survey ID.
pl: Usunięta akcja jest brakującą w spodziewanym ID badania.

en: Delete activities
pl: Usuń interakcje

en: Delete all accounting batches
pl: Usuń wszystkie partie rozliczeniowe

en: Delete attachment
pl: Usuń załącznik

en: Delete cases
pl: Usuń przypadki

en: Delete contacts
pl: Usuń kontakty

en: Delete contributions
pl: Usuń wpłaty

en: Delete failed tasks
pl: Skasuj błędne zadania

en: Delete grants
pl: Usuń dotacje

en: Delete only this participant record.
pl: Usuń tylko ten rekord uczestnika.

en: Delete participants and events that you can edit
pl: Usuń uczestników i wydarzenia które możesz edytować.

en: Delete participants from event
pl: Usuń uczestników tego wydarzenia

en: Delete permanently
pl: Usuń permanentnie

en: Delete phone
pl: Usuń numer telefonu

en: Delete pledges
pl: Skasuj deklaracje

en: Delete report
pl: Usuń raport

en: Delete this address
pl: Usuń ten adres

en: Delete this message template
pl: Usuń ten szablon wiadomości

en: Delete this participant record along with associated participant record(s).
pl: Usuń tego uczestnika razem z powiązanymi uczestnikami.

en: Deleted
pl: Usunięty

en: Deleted Activities
pl: Usunięte aktywności

en: Deleted contact
pl: Usuń kontakt

en: Deleted?
pl: Usunąć?

en: Deleting a financial type cannot be undone.
pl: Usunięcie typu dotacji nie może być cofnięte.

en: Deleting an attachment will completely remove it from server.
pl: Usunięcie załącznika spowoduje jego całkowite usunięcie z serwera.

en: Deleting this group will NOT delete the member contact records. However, all contact subscription information and history for this group will be deleted.
pl: Usunięcie tej grupy NIE usunie wpisów kontaktów, będących jej członkami. Skasowana zostanie jednak cała informacja o przynależności do tej grupy oraz jej historia.

en: Deleting...
pl: Usuwanie...

en: Deletion Error
pl: Błąd usuwania

en: Deletion failed
pl: Usunięcie nie powiodło się

en: Delivered
pl: Dostarczone

en: Delivered ID
pl: ID dostarczenia mailingu

en: Delivery
pl: Doręczono

en: Delivery Status
pl: Stan doręczenia

en: Delivery Summary
pl: Podsumowanie dostawy

en: Demographic breakdown for case clients (and or non-case contacts) in your database. Includes custom contact fields.
pl: Podział demograficzny dla klientów sprawy (i/lub osób nieopracowanych) w bazie danych. Obejmuje niestandardowe pola kontaktowe.

en: Demographics
pl: Dane demograficzne

en: Deny ACL?
pl: Odrzucić listę ACL?

en: Depending on how you want to use the iCalendar data - you can:
pl: Zależnie od tego jak chcesz używać iCalendar informacje - możesz:

en: Depending on the CiviCRM setup, email and postal greetings (see below) may be automatically adapted accordingly; or the information can be used in other ways.
pl: W zależności od konfiguracji CiviCRM, poczta e-mail i pocztowe pozdrowienia (patrz poniżej) mogą być automatycznie dostosowywane; lub informacje mogą być wykorzystane w inny sposób.

en: Descending
pl: Malejące

en: Description
pl: Opis

en: Description is included at the top of the activity edit and view pages for this type of activity.
pl: Opis jest wyświetlany na górze podczas edytowania zdarzenia oraz wyświetlania zdarzeń tego rodzaju.

en: Description of new group
pl: Opis nowej grupy

en: Description of the Tag
pl: Opis tagu

en: Description of this batch set.
pl: Opis tego zestawu seryjnego wprowadzania danych

en: Description:
pl: Opis:

en: Descriptive Title for this Footer.
pl: Opisowy tytuł dla tej stopki.

en: Descriptive Title for this Header
pl: Opisowy tytuł tego nagłówka

en: Destination Queue
pl: Kolejka docelowa

en: Detailed Log Data
pl: Informacja o detalach logowania

en: Details
pl: Szczegóły

en: Details Only
pl: Tylko szczegóły

en: Details Updated
pl: Szczegóły uaktualnione.

en: Determine if the event is free or paid. For paid events, set the payment processor, fee level(s) and discounts. Give online registrants the option to 'pay later' (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
pl: Sprawdź, czy wydarzenie jest bezpłatne czy płatne. Dla płatnych wydarzeń, ustaw procesor płatności, poziom(y) opłaty i rabaty. Daj możliwość rejestrującym się online opcję 'zapłać później' (np. poczty w sprawdzać, w karcie kredytowej, itp.).

en: Determine the contacts in your database who should receive this Mass SMS by first selecting one or more <strong>Included Groups</strong>. (Groups must be assigned the <strong>Mailing List</strong> type to be available on this screen - you can update this for an existing group from <strong>Manage Groups &raquo; Settings</strong>.)
pl: Ustal, które kontakty w bazie danych powinny otrzymać ten masowy SMS, wybierając najpierw jedną lub więcej <strong>Dołączonych grup</strong>. (Grupy muszą mieć przypisany rodzaj <strong>Listy mailingowej</strong>, aby były dostępne na tym ekranie - możesz to zaktualizować dla istniejącej grupy z <strong>Zarządzaj grupami&raquo; Ustawienia</strong>.)

en: Determine whether an online registration page is available. If so, configure registration, confirmation and thank you page elements and confirmation email details.
pl: Ustal, czy strona rejestracji online jest dostępna. Jeśli tak, skonfiguruj rejestrację, potwierdzenie i podziękowania, elementy strony i szczegóły e-maila potwierdzającego.

en: Developer
pl: Deweloper

en: Development stage
pl: Etap rozwoju

en: Did not find a message template with id of %1.
pl: Nie znaleziono szablonu Wiadomości o id %1.

en: Did you mean to search by Name/Email instead?
pl: Czy zamiast tego chcesz wyszukiwać według nazwy / adresu e-mail?

en: Directories
pl: Katalogi

en: Directory %1 is not writable.  Please change your file permissions.
pl: Katalog %1 nie jest zapisywalny. Proszę zmienić swoje uprawnienia do pliku.

en: Directory Cleanup
pl: Czyszczenie Katalogów

en: Directory Unwritable
pl: Katalog bez praw do zapisu

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Disable "%1"?
pl: Wyłączyć "%1"?

en: Disable %1
pl: Wyłącz %1

en: Disable %1?
pl: Wyłączyć %1?

en: Disable ACL
pl: Wyłącz ACL

en: Disable ACL Role Assignment
pl: Wyłącz przypisanie roli

en: Disable Campaign
pl: Wyłącz kampanię

en: Disable CiviCRM Profile Field
pl: Wyłącz pole profilu CiviCRM

en: Disable CiviCRM Profile Group
pl: Wyłącz grupę profilu CiviCRM

en: Disable Contact Type
pl: Wyłącz typ kontaktu

en: Disable Custom Field
pl: Wyłącz pole dodatkowe

en: Disable Custom Set
pl: Wyłącz zestaw niestandardowy

en: Disable Event
pl: Wyłącz wydarzenie

en: Disable Financial Type
pl: Wyłącz Typ Finansowy

en: Disable Group
pl: Wyłącz grupę

en: Disable Label Format
pl: Wyłącz format Etykiet

en: Disable Location Type
pl: Wyłącz rodzaj lokalizacji

en: Disable Mailing Component
pl: Wyłącz składnik mailingu

en: Disable Membership Status
pl: Wyłącz stan członkostwa

en: Disable Multiple Choice Option
pl: Wyłącz opcję wielokrotnego wyboru

en: Disable Outbound Email
pl: Wyłącz wychodzące e-maile

en: Disable Payment Processor
pl: Wyłącz Procesor Płatności

en: Disable Payment ProcessorType
pl: Wyłącz Procesor Płatności

en: Disable Petition
pl: Wyłącz petycję

en: Disable Premium
pl: Wyłącz prezent

en: Disable Price
pl: Wyłącz cenę

en: Disable Price Option
pl: Wyłącz opcję ceny

en: Disable Price Set
pl: Wyłącz zestaw cen

en: Disable Provider
pl: Wyłącz dostawcę

en: Disable Relationship
pl: Wyłącz powiązanie

en: Disable Relationship Type
pl: Wyłącz rodzaj powiązania

en: Disable Scheduled Job
pl: Wyłącz zaplanowane zadanie

en: Disable Status
pl: Wyłącz status

en: Disable Survey
pl: Wyłącz badanie

en: Disable USPS address validation during import?
pl: Wyłączyć sprawdzanie adresu USPS podczas importu?

en: Disable expired relationships
pl: Wyłącz wygasłe relacje

en: Disable the email confirmation for unverified contacts?
pl: Wyłącz potwierdzenie e-mail dla niezweryfikowanych kontaktów?

en: Disable this message template
pl: Wyłącz ten szablon wiadomości

en: Disable this option to remove the field from the profile without deleting it.
pl: Wyłącz tę opcję, aby usunąć pole z profilu bez usuwania całego profilu.

en: Disabled
pl: Wyłączony

en: Disabled (Missing)
pl: Wyłączone (Brakuje go)

en: Disabled Statuses
pl: Wyłączone Statusy

en: Disables relationships that have expired (ie. those relationships whose end date is in the past).
pl: Wyłącza relacje, które wygasły (tj. te relacje, których data zakończenia jest w przeszłości).

en: Disconnect
pl: Rozłącz

en: Disconnected
pl: Rozłączono

en: Disconnecting...
pl: Trwa rozłączanie...

en: Discount Amount
pl: Wartość rabatu

en: Discount End Date
pl: Data zakończenia obniżki

en: Discount ID
pl: Identyfikator rabatu

en: Discount Name
pl: Nazwa obniżki

en: Discount Set
pl: Ustaw Rabat

en: Discount Start Date
pl: Data rozpoczęcia obniżki

en: Discounted Fees
pl: Obniżone ceny

en: Discounts
pl: Rabaty

en: Discounts Account is
pl: Konto rabatowe jest

en: Discounts by Signup Date?
pl: Obniżka za datę rejestracji?

en: Display Amount?
pl: Wyświetlić kwotę?

en: Display In Honor Roll
pl: Wyświetl honorową rolę.

en: Display Minimum Contribution Amount?
pl: Wyświetlać minimalną kwotę wpłaty?

en: Display Minimum Contribution?
pl: Wyświetlić minimalną wpłatę?

en: Display Name
pl: Nazwa wyświetlana

en: Display Options
pl: Opcje Wyświetlania

en: Display Preferences
pl: Ustawienia ekranu

en: Display Results As
pl: Pokaż rezultaty jako

en: Display Results as Relationship
pl: Pokaż rezultaty jako powiązania.

en: Display Settings For Results
pl: Wyświetl ustawienia dla wyników

en: Display Style
pl: Styl wyświetlania

en: Display Style should be Inline for this Class
pl: Styl wyświetlania powinien być wbudowany dla tej klasy

en: Display Tag?
pl: Pokaż tag?

en: Display amount next to each option? If no, then the amount should be in the option description.
pl: Wyświetlić kwotę obok każdej opcji? Jeśli nie, kwota powinna znajdować się w opisie opcji.

en: Display clicks from each mailing
pl: Wyświetl kliknięcia z każdej wysyłki

en: Display contacts who opened emails from a mailing
pl: Wyświetl kontakty, które otworzyły e-maile z wysyłek

en: Display image and thumbnail from these locations on the web:
pl: Wyświetl obrazek i miniaturkę z tego adresu:

en: Display in Table controls which columns are included in the listing of custom data records. If your custom data set has a large number of fields, uncheck this box to exclude less important fields from the listing. All fields will still be included when viewing a single record. You may also want to exclude Note type fields from the table listing.
pl: Wyświetlenie w tabeli określa, które kolumny znajdują się na liście niestandardowych rekordów danych. Jeśli niestandardowy zestaw danych zawiera dużą liczbę pól, usuń zaznaczenie tego pola, aby wykluczyć z aukcji mniej ważne pola. Wszystkie pola będą nadal uwzględniane podczas przeglądania pojedynczego rekordu. Możesz również wykluczyć pola typu notatki ze spisu tabel.

en: Display in Table?
pl: Wyświetlić w tabeli?

en: Display label for this status.
pl: Pokaż nazwę tego statusu

en: Display text for link from Event Information to Event Registration pages (e.g. 'Register Now!').
pl: Pokaż text dla linku z informacji o wydarzeniu do strony rejestracji wydarzenia (na przykład Rejestruj teraz!).

en: Displaying contacts where:
pl: Wyświetlono kontakty, które:

en: Displays a detailed list of contributions grouped by household which includes contributions made by members of the household.
pl: Wyświetla szczegółowy wykaz wpłat pogrupowanych według domostwa, które obejmują wpłaty dokonane przez członków domostwa.

en: Displays a detailed list of contributions grouped by organization, which includes contributions made by employees for the organisation.
pl: Wyświetla szczegółową listę wpłat pogrupowanych według organizacji, które obejmują wpłaty dokonane przez pracowników dla organizacji.

en: Distance
pl: Odległość

en: Distribution
pl: Dystrybucja

en: Divehi; Dhivehi; Maldivian;
pl: malediwski (Divehi)

en: Do Not E-mail
pl: Nie wysyłać e-maili

en: Do Not Email
pl: Nie wysyłać e-maili

en: Do Not Mail
pl: Nie pisać listów

en: Do Not Phone
pl: Nie dzwonić

en: Do Not SMS
pl: Nie wysyłaj SMS

en: Do Not Sms
pl: Nie wysyłać wiadomości SMS

en: Do Not Trade
pl: Nie przekazywać

en: Do Not mail
pl: Nie wysyłać wiadomości

en: Do not SMS
pl: Nie wysyłać wiadomości SMS

en: Do not bulk email
pl: Nie wysyłać e-maili masowych

en: Do not display an image
pl: Nie wyświetlaj obrazka

en: Do not email
pl: Nie wysyłać maili

en: Do not enable this feature if you are using this profile as an HTML Form Snippet embedded in a non-CiviCRM web page. reCAPTCHA requires dynamic page generation. Submitting a stand-alone form with reCAPTCHA included will always result in a reCAPTCHA validation error.
pl: Nie włączaj tej funkcji, jeśli używasz tego profilu jako fragmentu formularza HTML osadzonego na stronie internetowej innej niż CiviCRM. reCAPTCHA wymaga dynamicznego generowania strony. Przesłanie formularza autonomicznego z dołączonym reCAPTCHA zawsze spowoduje błąd sprawdzania poprawności reCAPTCHA.

en: Do not mail
pl: Nie wysyłać listów

en: Do not make custom fields required unless you want to force all users to enter a value anytime they add or edit this type of record. You can always make the field required when used in a specific Profile form.
pl: Nie twórz niestandardowych pól, chyba że chcesz zmusić wszystkich użytkowników do wprowadzenia wartości za każdym razem, gdy dodadzą lub edytują ten typ rekordu. Zawsze możesz uczynić pole wymaganym, gdy jest używane w określonym formularzu profilu.

en: Do not merge
pl: Nie scalaj

en: Do not phone
pl: Nie dzwonić

en: Do not print labels for contacts with "Do Not Mail" privacy option checked
pl: Nie drukuj etykiet dla kontaktów z prywatną opcją "Nie wysyłaj e-mail" sprawdzoną

en: Do not select field %1 with Group by %2.
pl: Nie wybieraj pola %1 z grupą %2.

en: Do not sms
pl: Nie wysyłać wiadomości SMS

en: Do not trade
pl: Nie przekazywać adresu

en: Do you really want to remove this Smart Group?
pl: Na pewno usunąć tę sprytną grupę?

en: Do you want a registration confirmation email sent automatically to the user? This email includes event date(s), location and contact information. For paid events, this email is also a receipt for their payment.
pl: Chcesz wysłać automatycznie e-maila z potwierdzeniem rejestracji do użytkownika? Ta wiadomość będzie zawierać datę(y) wydarzenia, miejsce i dane kontaktowe. Dla płatnych wydarzeń, ten e-mail jest również potwierdzeniem ich płatności.

en: Do you want to <a %1>edit the existing activity</a>?
pl: Czy chcesz <a %1>edytować istniejącą aktywność </a>?

en: Do you want to continue?
pl: Kontynuować?

en: Do you want to include this field in the Profile's Search form?
pl: Czy chcesz uwzględnić to pole w formularzu wyszukiwania profilu?

en: Do you want to release respondents for '%1' ?
pl: Czy na pewno chcesz uwolnić ankietowanego dla '%1'?

en: Do you want to reserve respondents for '%1' ?
pl: Czy na pewno chcesz zarezerwować ankietowanego  '%1'?

en: Docs
pl: Dokumenty

en: Document Body
pl: Treść dokumentu

en: Document Type
pl: Rodzaj dokumentu

en: Does Event allow multiple registrations from same email address?
pl: Czy wydarzenie dopuszcza możliwość wielokrotnych rejestracji z tego samego adresu e-mail?

en: Does MySQL thread_stack meet minimum (%1k)
pl: Czy MySQL thread_stack spełnia minimalne (%1K)

en: Does contact A have permission over contact B?
pl: Czy kontakt A ma uprawnienia do kontaktu B?

en: Does contact B have permission over contact A?
pl: Czy kontakt B ma uprawnienia do kontaktu A?

en: Does not contain
pl: niezawierający

en: Does the CiviCRM path contain PATH_SEPARATOR?
pl: Czy ścieżka do CiviCRM zawiera PATH_SEPARATOR?

en: Does the contact have a %1 Account?
pl: Czy ten Kontakt ma konto %1?

en: Does the database have data from a previous installation?
pl: Czy baza danych zawiera dane z poprzedniej instalacji?

en: Does the server exist?
pl: Czy serwer istnieje?

en: Does the webserver know where files are stored?
pl: Czy webserwer wie gdzie przechowywane są pliki?

en: Does this Custom Field Set allow multiple records?
pl: Czy ten zestaw niestandardowych pól dopuszcza wielokrotne wpisy?

en: Does this Payment Processor Type support recurring donations?
pl: Czy ten operator płatności obsługuje darowizny cykliczne?

en: Does this contact not want to be emailed?
pl: Czy ten kontakt chce otrzymywać wiadomości e-mail?

en: Does this contact not want to be mailed?
pl: Czy ten kontakt chce otrzymywać listy pocztowe?

en: Does this contact not want to be phoned?
pl: Czy ten kontakt chce otrzymywać telefony?

en: Does this contact not want to receive messages?
pl: Czy ten kontakt chce otrzymywać wiadomości?

en: Does this contact not want trade?
pl: Czy ten kontakt nie chce przekazywania jego danych?

en: Does your SMTP server require authentication (user name + password)?
pl: Czy serwer SMTP wymaga uwierzytelniania (nazwa użytkownika + hasło)?

en: Domain
pl: Domena

en: Domain (organization) address
pl: Adres domeny (organizacji)

en: Domain (organization) email
pl: E-mail domeny (organizacji)

en: Domain Description
pl: Opis domeny

en: Domain ID
pl: ID domeny

en: Domain Name
pl: Nazwa domeny

en: Domain address - displays your organization's postal address.
pl: Adres domeny - wyświetla adres pocztowy Twojej organizacji.

en: Domain information for '%1' has been saved.
pl: Informacje o domenie dla '%1' zostały zapisane.

en: Domain name
pl: Nazwa domeny

en: Don't list my contribution in the honor roll.
pl: Nie uwzględniaj mojej darowizny w liście darczyńców.

en: Don't override
pl: Nie nadpisuj

en: Donate Link Text
pl: Tekst linku darowizny

en: Donate Now
pl: Przekaż darowiznę

en: Donation
pl: Darowizna

en: Donation Button
pl: Przycisk darowizny

en: Donations
pl: Dotacja

en: Done
pl: Gotowe

en: Done with Preview
pl: Koniec podglądu

en: Donor Email
pl: Email Darczyńcy

en: Donor Name
pl: Imię wpłacającego

en: Donor Phone
pl: Telefon darczyńcy

en: Donor-advised Fund
pl: Fundusz dla darczyńców

en: Donors
pl: Darczyńcy

en: Download
pl: Pobierz

en: Download Batch
pl: Pobierz serię

en: Download CiviCRM.
pl: Pobierz  CiviCRM.

en: Download Document
pl: Pobierz dokument

en: Download Duplicates
pl: Ściągnij powtórzenia

en: Download Errors
pl: Ściągnij błędy

en: Download Extension
pl: Pobierz rozszerzenia

en: Download Mismatched Contacts
pl: Pobierz niedopasowane kontakty

en: Download an iCalendar file (with a *.ics extension) to your local computer.
pl: Pobierz plik iCalendar (z rozszerzeniem *. ics) na lokalny dysk.

en: Download and Install
pl: Pobierz i zainstaluj

en: Download and Install "%1"?
pl: Pobrać i zainstalować "%1"?

en: Download iCalendar File
pl: Pobierz plik iCalendar

en: Download iCalendar File:
pl: Pobierz plik iCalendar:

en: Download iCalendar entry for current and future public events.
pl: Pobierz iCalendar dla obecnych i przyszłych publicznych wydarzeń

en: Download iCalendar entry for this event.
pl: Pobierz wpisy iCalendar dla tego wydarzenia.

en: Downloaded Invoice
pl: Pobierz fakturę

en: Downloaded Invoice.
pl: Pobrana faktura.

en: Downloading this extension will provide you with new functionality. Please make sure that the extension you're installing or upgrading comes from a trusted source.
pl: Pobranie tego rozszerzenia umożliwi ci nową funkcjonalność. Upewnij się że to rozszerzenie które instalujesz lub aktualizujesz pochodzi z zaufanego źródła.

en: Downloading...
pl: Trwa pobieranie...

en: Draft / Unscheduled
pl: Szkice / Niezaplanowane

en: Drop-down (select list)
pl: Lista wyboru (drop-down)

en: Dropdown Options
pl: Opcje z menu rozwijanego

en: Drupal Database Details
pl: Ustawienia bazy danych Drupala

en: Drupal Database Settings
pl: Ustawienia bazy danych Drupala

en: Drupal ID
pl: Id drupalowe

en: Drupal Role
pl: Rola Drupalowa

en: Drupal User
pl: Użytkownik drupalowy

en: Drupal User Registration
pl: Rejestracja użytkowników Drupala

en: Drupal session table cleared.
pl: Tablica sesji w Drupala została wyczyszczona.

en: Drupal user permissions have been automatically set - giving anonymous and authenticated users access to public CiviCRM forms and features. We recommend that you <a %1>review these permissions</a> to ensure that they are appropriate for your requirements (<a %2>learn more...</a>)
pl: Uprawnienia użytkownika Drupal zostały automatycznie ustawione - dając anonimowym i uwierzytelnionym użytkownikom dostęp do publicznych formularzy i funkcji CiviCRM. Zalecamy by, <a %1> przejrzeć te uprawnienia </a>, aby upewnić się, że są one odpowiednie dla potrzeb użytkownika (<a %2> Dowiedz się więcej... </a>)

en: Due Date
pl: Należne dnia

en: Dummy Payment Processor
pl: Imitacja procesora płatności

en: Duplicate
pl: Duplikuj

en: Duplicate Contacts
pl: Powiel kontakty

en: Duplicate Import Contribution Mapping Name
pl: Powtórzona nazwa mapowania wpłaty importu

en: Duplicate Import Mapping Name
pl: Powtórzona nazwa mapowania importu

en: Duplicate Import Participant Mapping Name
pl: Powtórzona nazwa mapowania importu uczestników.

en: Duplicate Matching Rule
pl: Zasada oznaczania duplikatów

en: Duplicate Option label
pl: Powtórzone etykiety opcji

en: Duplicate Option values
pl: Powtórzone wartości opcji

en: Duplicate Rows
pl: Wiersze z powtórzeniami

en: Duplicate Rules
pl: Powiel reguły

en: Duplicate Template Name.
pl: Zduplikowana nazwa szablonu.

en: Duplicate label value
pl: Powtórzona wartość etykiety

en: Duplicate matching rule
pl: Zasada sprawdzania duplikatów

en: Duplicate value for External ID.
pl: Nieprawidłowa wartość dla zewnętrznego ID.

en: Duplicate weight value
pl: Powtórzona waga etykiety

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Duration (Days)
pl: Czas trwania (dni)

en: Duration Unit
pl: Jednostka czasu

en: Duration of subscription or service (e.g. 12-month subscription).
pl: Czas subskrypcji albo serwisu (n.p. 12 miesięczna subskrypcja).

en: Dutch
pl: niderlandzki

en: Dynamic
pl: Dynamiczny

en: Dynamic Form Creator
pl: Tworzenie formularzy dynamicznych

en: Dzongkha
pl: dzongkha

en: ERROR: Title is not Set
pl: BŁĄD: Nie ustawiono tytułu

en: EXAMPLE:
pl: PRZYKŁAD:

en: EXAMPLE: A price set with 3 price fields. National membership (with 3 price options - radio button style), Regional membership (checkbox), and an optional magazine subscription.
pl: PRZYKŁAD: Zestaw cen z 3 polami cenowymi. Członkostwo krajowe (z 3 opcjami cenowymi - styl przycisku radiowego), członkostwo regionalne (pole wyboru) i opcjonalna subskrypcja czasopism.

en: EXAMPLE: Given the default event types, this URL will retrieve all events with start dates on or after January 1, 2007 whose event type is 'Fundraiser':
pl: PRZYKŁAD: Biorąc pod uwagę domyślne typy wydarzeń, ten adres URL będzie pobierać wszystkie wydarzenia z datą rozpoczęcia lub po 1 stycznia 2007, którego typem wydarzenia jest "Fundraiser":

en: EXAMPLE: If you are using CiviEvent, and you want to collect information from people registering for your events, select "Participants". If the information is specific to one type of participant (e.g. event volunteers), select "Participants (role)" and then select the role (e.g. 'Volunteer').
pl: PRZYKŁAD: Jeśli korzystasz z CiviEvent i chcesz zbierać informacje od osób rejestrujących się na Twoje wydarzenia, wybierz "Uczestnicy". Jeśli informacje dotyczą tylko jednego typu uczestnika (np. wolontariuszy wydarzenia), wybierz opcję "Uczestnicy (rola)", a następnie wybierz rolę (np. "Wolontariusz").

en: EXAMPLE: If you want your message to begin with "Dear " followed by the recipient's first name, you can use the %1 token in your message. <em>Dear %1</em>
pl: PRZYKŁAD: Jeśli chcesz, aby Twoja wiadomość zaczynała się od "Drogi", a następnie od imienia odbiorcy, możesz użyć znacznika %1 w wiadomości. <em>Daj %1</em>

en: EXCLUDE Recipients of These Message(s)
pl: WYKLUCZ odbiorców tych wiadomości

en: Each
pl: Każdy

en: Each anniversary
pl: Każda rocznica

en: Each file must be less than %1M in size. You can also add a short description.
pl: Każdy plik musi powinien mieć mniejszy rozmiar niż %1M. Możesz również dodać krótki opis.

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit %1
pl: Edytuj %1

en: Edit %1 Smart Group Criteria
pl: Edytuj kryteria sprytnej grupy %1

en: Edit '!1'
pl: Edytuj '!1'

en: Edit <strong>Premiums Settings</strong> to customize the title and introductory message (e.g ...in appreciation of your support, you will be able to select from a number of exciting thank-you gifts...). You can optionally provide a contact email address and/or phone number for inquiries.
pl: Edytuj <strong>Ustawienia prezentów </strong>aby dostosować tytuł i wiadomość wprowadzającą (n.p. ...w uznaniu twojego wsparcia, będziesz w stanie wybrać kilka ekscytujących prezentów...). Możesz opcjonalnie zapewnić adres kontaktowy e-mail i/albo numer telefonu dla zapytań.

en: Edit ACL
pl: Edytuj ACL

en: Edit ACL Role Assignment
pl: Edytuj przypisanie roli

en: Edit API keys
pl: Edytuj klucze interfejsu API

en: Edit Address Elements
pl: Edytuj elementy adresu

en: Edit Batch
pl: Edytuj serię

en: Edit Campaign
pl: Edytuj kampanię

en: Edit CiviCRM Profile Field
pl: Edytuj pole profilu CiviCRM

en: Edit CiviCRM Profile Group
pl: Edytuj grupę profilu CiviCRM

en: Edit Comment
pl: Edytuj komentarz

en: Edit Complete Street Address
pl: Edytuj cały adres

en: Edit Contact
pl: Edytuj Kontakt

en: Edit Contact (View Contact Summary Page)
pl: Edytuj kontakt (pokaż stronę podsumowującą kontakt)

en: Edit Contact Details
pl: Edytuj szczegóły kontaktu

en: Edit Contact Information
pl: Edytuj Kontakt

en: Edit Contact Name
pl: Edytuj nazwę kontaktu

en: Edit Contact Type
pl: Edytuj typ kontaktu

en: Edit Contribution
pl: Edytuj wpłatę

en: Edit Credit Card
pl: Edytuj kartę kredytową

en: Edit Custom Field
pl: Edytuj pole niestandardowe

en: Edit Custom Set
pl: Edytuj zestaw niestandardowy

en: Edit Data Entry Batch
pl: Usuń serię wprowadzenia danych

en: Edit Date Type
pl: Edytuj typ daty

en: Edit DedupeRule
pl: Edytuj zasadę usuwania duplikatów

en: Edit Details
pl: Edytuj szczegóły

en: Edit Domain Information
pl: Edytuj informacje o domenie

en: Edit Event Template
pl: Edytuj szablon wydarzenia

en: Edit Field
pl: Edytuj pole

en: Edit Financial Type
pl: Edytuj typ finansowy

en: Edit Grant
pl: Edytuj dotację

en: Edit Group
pl: Edytuj grupę

en: Edit Label Format
pl: Edytuj format Etykiet

en: Edit Link
pl: Edytuj link

en: Edit Location Type
pl: Edytuj rodzaj lokalizacji

en: Edit Mail Settings
pl: Edytuj ustawienia e-maila

en: Edit Mailing Component
pl: Edytuj składnik mailingi e-mail

en: Edit Mapping
pl: Edytuj Mapowanie

en: Edit Membership
pl: Edytuj członkostwo

en: Edit Membership Status
pl: Edytuj stan członkostwa

en: Edit Membership Type
pl: Edytuj rodzaj członkostwa

en: Edit Message Template
pl: Edytuj szablon wiadomości

en: Edit Multiple Choice Option
pl: Edytuj opcję wielokrotnego wyboru

en: Edit Multiple Choice Options
pl: Edytuj opcje wielokrotnego wyboru

en: Edit Note
pl: Edytuj notatkę

en: Edit Option
pl: Edytuj opcję

en: Edit Option Group
pl: Edytuj grupę opcji

en: Edit PDF Page Format
pl: Edytuj format strony PDF

en: Edit Participant Status
pl: Edytuj status uczestnika

en: Edit Participant Status Options
pl: Edytuj opcje statusu uczestnika

en: Edit Participation
pl: Edytuj uczestnika

en: Edit Payment
pl: Edytuj płatność

en: Edit Payment Method
pl: Edytuj metodę płatności

en: Edit Payment Procesor Type
pl: Edytuj typ procesora płatności

en: Edit Payment Processor
pl: Edytuj Procesor Płatności

en: Edit Payment ProcessorType
pl: Edytuj typ procesora płatności

en: Edit Personal Campaign Page
pl: Edytuj Osobistą Stronę Kampanii

en: Edit Petition
pl: Edytuj petycję

en: Edit Pledge
pl: Edytuj deklaracje

en: Edit Premium
pl: Edytuj prezent

en: Edit Price
pl: Edytuj cenę

en: Edit Price Field
pl: Edytuj pole ceny

en: Edit Price Option
pl: Edytuj opcję ceny

en: Edit Price Options
pl: Edytuj opcję ceny

en: Edit Price Set
pl: Edytuj zestaw cen

en: Edit Profile
pl: Edytuj Profil

en: Edit Provider
pl: Edytuj dostawcę

en: Edit Recipient Options
pl: Edytuj opcje Odbiorcy

en: Edit Recurring Payment
pl: Edytuj cykliczne płatności

en: Edit Relationship
pl: Edytuj powiązanie

en: Edit Relationship Type
pl: Edytuj rodzaj powiązania

en: Edit Relationship for %1
pl: Edytuj Powiązania dla %1

en: Edit Report Template
pl: Edytuj szablon raportu

en: Edit Rule
pl: Edytuj zasadę

en: Edit Schedule Reminders
pl: Edytuj zaplanowane Przypomnienia

en: Edit Scheduled Job
pl: Edytuj zaplanowane zadania

en: Edit Scheduled Payment
pl: Edytuj zaplanowane płatności

en: Edit Scheduled Pledge Payment
pl: Edytuj harmonogram deklarowanych wpłat

en: Edit Search Criteria
pl: Edytuj kryteria wyszukiwania

en: Edit Settings
pl: Edytuj ustawienia

en: Edit Smart Group Criteria
pl: Edytuj kryteria sprytnej grupy

en: Edit Smart Group Search Criteria for %1
pl: Edytuj kryteria wyszukiwania sprytnej grupy dla %1

en: Edit Status
pl: Edycja statusu

en: Edit Street Address
pl: Edytuj adres

en: Edit Survey
pl: Edytuj badanie

en: Edit Tags
pl: Edytuj tagi

en: Edit Widget Colors
pl: Edytuj kolory widgetów

en: Edit Your Page
pl: Edytuj swoją stronę

en: Edit Your Personal Campaign Page
pl: Edytuj swoją Osobistą Stronę Kampanii

en: Edit accounting batches created by user
pl: Edytuj partie rozliczeniowe utworzone przez użytkownika

en: Edit activity
pl: Edytuj zdarzenie

en: Edit address
pl: Edytuj adres

en: Edit all accounting batches
pl: Edytuj wszystkie partie rozliczeniowe

en: Edit all private reports
pl: Edytuj wszystkie prywatne raporty

en: Edit all reports that have been marked as reserved
pl: Edytuj wszystkie raporty, które zostały oznaczone jako zarezerwowane

en: Edit and disable Reserved Groups (Needs Edit Groups)
pl: Edycja i wyłączanie zarezerwowanych grup (wymaga edycji grup)

en: Edit association rule
pl: Edytuj regułę powiązania

en: Edit communication preferences
pl: Edytuj preferencje komunikacji

en: Edit demographics
pl: Edytuj dane demograficzne

en: Edit events even without specific ACL granted
pl: Edytuj wydarzenia nawet bez przyznanych specjalnych ACL

en: Edit flag was not numeric.
pl: Flaga edycji nie była numeryczna.

en: Edit global settings for this custom field.
pl: Edytuj ustawienia globalne dla tego pola niestandardowego.

en: Edit info
pl: Edytuj informacje

en: Edit name
pl: Edytuj nazwę

en: Edit settings
pl: Edytuj ustawienia

en: Edit this message template
pl: Edytuj szablon wiadomości

en: Edit this relationship.
pl: Edytuj tę relację.

en: Edit user's own API keys
pl: Edytuj własne klucze interfejsu API użytkownika

en: Editing Contacts
pl: Edycja kontaktów

en: Editing Master Address
pl: Edytuj główny adres

en: Eg: if you choose '2' then the lead booker can bring 2 guests; there would be a limit of 3 participants in total per booking.
pl: Przykład: Jeśli wybierzesz '2' wtedy rejestrujący może wziąć ze sobą 2 gości; Oznacza to wówczas limit 3 uczestników na rejestrację.

en: Either filter on at least one relationship type, or de-select Staff Member and Relationship from the list of fields.
pl: Proszę ustawić przynajmniej jeden filtr dla rodzaju powiązania albo odznaczyć "Członek Zespołu" i "Powiązanie" na liście pól.

en: Elavon - recurring payments not implemented
pl: Elavon - płatności cykliczne nie są realizowane

en: Elavon / Nova Virtual Merchant
pl: Wirtualny sprzedawca Elavon / Nova

en: Elavon Payment Processor
pl: Procesor płatności Elavon

en: Email
pl: E-mail

en: Email %1 is primary?
pl: E-mail %1 jest podstawowy?

en: Email (Contact A)
pl: E-mail (kontakt A)

en: Email (Contact B)
pl: E-mail (kontakt B)

en: Email (Main)
pl: E-mail (główny)

en: Email (reserved)
pl: e-mail (zarezerwowany)

en: Email - schedule/send via CiviMail
pl: E-mail - zaplanuj / wyślij przez CiviMail

en: Email - unhold addresses
pl: E-mail - wznów adresy

en: Email 1
pl: E-mail 1

en: Email 2
pl: e-mail 2

en: Email Address
pl: Adres e-mail

en: Email Address of Receipt Sender
pl: Adres E-mail wysyłającego pokwitowanie.

en: Email Delivery
pl: Dostarczanie poczty e-mail

en: Email Delivery Settings
pl: Ustawienia dostarczania poczty E-mail

en: Email Disabled
pl: Wyłączono e-mail

en: Email Domain
pl: Domena e-mailowa

en: Email Error
pl: Błąd e-mail

en: Email Greeting
pl: Pozdrowienie e-mailowe

en: Email Greeting Custom
pl: Niestandardowe powitanie e-mailowe

en: Email Greeting ID
pl: ID powitania e-mail

en: Email Greeting Type
pl: Rodzaj pozdrowienia e-mail

en: Email Hold
pl: Wstrzymanie wiadomości e-mail

en: Email ID
pl: Numer identyfikacyjny e-maila

en: Email Invoice
pl: Faktura e-mail

en: Email Location Type
pl: Rodzaj lokalizacji e-maila

en: Email Notification
pl: Powiadomienie e-mail

en: Email On Hold
pl: Adres e-mail wstrzymany

en: Email Receipt to Contributor?
pl: Wysłać pokwitowanie do wpłacającego?

en: Email Receipts
pl: undefined

en: Email Selection Method
pl: Metoda selekcji e-maili

en: Email Sent
pl: Wysłano e-mail

en: Email Settings
pl: Ustawienia e-mail

en: Email a Contact
pl: Napisz e-maila do kontaktu

en: Email a complete copy of this activity record to other people involved with the case. Click the top left box to select all.
pl: Wyślij e-mailem pełną kopię tej interakcji innym osobom zaangażowanym w przypadek. Kliknij w lewym górnym rogu, aby wybrać wszystkie.

en: Email address deleted.
pl: Usunięto adres E-mail.

en: Email address domain (the part after @).
pl: Domena adres e-mail (część po znaku "@").

en: Email address is not valid
pl: Adres e-mail jest niepoprawny

en: Email domain must use a valid internet domain format (e.g. 'example.org').
pl: Domena e-mail musi posiadać prawidłowy format domeny internetowej (np. 'example.org').

en: Email has NOT been sent to %1 contact(s) - communication preferences specify DO NOT EMAIL OR valid Email is NOT present.
pl: E-mail NIE został wysłany do %1 kontakt(ów) - preferencje komunikacji ustawione na NIE WYSYŁAĆ MAILI lub nieprawidłowy e-mail.

en: Email has been sent to : %1
pl: E-mail został wysłany do : %1

en: Email is not valid.
pl: E-mail jest błędny.

en: Email on hold
pl: E-mail wstrzymany

en: Email sent.
pl: Wysłano e-mail.

en: Email was NOT sent to %1 contacts (no email address on file, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or contact is deceased).
pl: E-mail NIE został wysłany do %1 kontakt(ów) - (nie ma adresu e-mail w pliku, albo preferencje komunikacji ustawione są na NIE WYSYŁAĆ MAILI lub e-mail wygasł).

en: Email will NOT be sent to %count contact. | Email will NOT be sent to %count contacts.
pl[0]: E-mail nie zostanie wysłany do %count kontaktu.
pl[1]: E-mail nie zostanie wysłany do %count kontaktów.
pl[2]: E-mail nie zostanie wysłany do %count kontaktów.
pl[3]: E-mail nie zostanie wysłany do %count kontaktów.

en: Email:
pl: E-mail:

en: Emailed Invoice
pl: Faktura e-mail

en: Emailed Invoice.
pl: Faktura e-mail.

en: Emails Restored
pl: Email przywrócony

en: Emergency
pl: Awaryjne

en: Employee Name
pl: Nazwa zatrudnianego

en: Employee Since
pl: Zatrudniony od

en: Employee of
pl: Pracownik

en: Employer
pl: Pracodawca

en: Employer Name
pl: Nazwa zatrudniającego

en: Employer of
pl: Pracodawca dla

en: Empties template cache and/or temporary upload file folders.
pl: Opróżnia cache szablonów i/lub tymczasowy katalog uploadu plików.

en: Enable
pl: Włącz

en: Enable "%1"?
pl: Włączyć "%1"?

en: Enable <a href='%1'>case types</a>.
pl: Włączyć <a href='%1'>typ przypadku </a>.

en: Enable ACL
pl: Włącz ACL

en: Enable ACL Role Assignment
pl: Włącz przypisanie roli

en: Enable Campaign
pl: Włącz kampanię

en: Enable CiviCRM Profile Field
pl: Włącz pole profilu CiviCRM

en: Enable CiviCRM Profile Group
pl: Włącz grupę profilu CiviCRM

en: Enable CiviContribute, CiviPledge, CiviEvent, CiviMember, CiviMail, CiviCase, CiviReport and/or CiviGrant components.
pl: Włącz komponenty CiviContribute, CiviPledge, CiviEvent, CiviMember, CiviMail, CiviCase, CiviReport i/lub CiviGrant.

en: Enable Components
pl: Włącz komponenty

en: Enable Contact Type
pl: Włącz typ kontaktu

en: Enable Custom Field
pl: Włącz pole niestandardowe

en: Enable Custom Set
pl: Włącz zestaw niestandardowy

en: Enable Event
pl: Włącz wydarzenie

en: Enable Financial Type
pl: Włącz typ finansowy

en: Enable Group
pl: Włącz grupę

en: Enable Label Format
pl: Włącz format Etykiet

en: Enable Location Type
pl: Włącz rodzaj lokalizacji

en: Enable Mailing Component
pl: Włącz składnik mailingu

en: Enable Membership Status
pl: Włącz stan członkostwa

en: Enable Multi Site Configuration
pl: Włącz konfiguracje Multi Site

en: Enable Multiple Languages
pl: Włącz obsługę wielu języków

en: Enable Pay Later option?
pl: Włączyć opcję "Zapłać później"?

en: Enable Payment Processor
pl: Włącz Procesor Płatności

en: Enable Payment ProcessorType
pl: Włącz Procesor Płatności

en: Enable Personal Campaign Pages
pl: Włącz Osobistą Stronę Kampanii

en: Enable Personal Campaign Pages?
pl: Włączyć Osobiste Strony Kampanii?

en: Enable Personal Campaign Pages? (for this contribution page)
pl: Włączyć Osobiste Strony Kampanii? (dla tej strony transakcyjnej)

en: Enable Personal Campaign Pages? (for this event)
pl: Włączyć Osobiste Strony Kampanii? (dla tego wydarzenia)

en: Enable Petition
pl: Włącz petycję

en: Enable Premium
pl: Włącz prezent

en: Enable Price
pl: Włącz cenę

en: Enable Price Option
pl: Włącz opcję ceny

en: Enable Price Set
pl: Włącz zestaw cen

en: Enable Provider
pl: Włącz dostawcę

en: Enable Relationship
pl: Włącz powiązanie

en: Enable Relationship Type
pl: Włącz rodzaj powiązania

en: Enable Scheduled Job
pl: Włącz zaplanowane zadanie

en: Enable Status
pl: Włącz status

en: Enable Survey
pl: Włącz badanie

en: Enable Widget?
pl: Włączyć Widget?

en: Enable components
pl: Włączone komponenty

en: Enable mapping for this profile?
pl: Czy włączyć mapowanie dla tego profilu?

en: Enable multiple bulk email address for a contact.
pl: Włącz wysyłanie masowych wysyłek na wiele adresów email przypisanych do kontaktu.

en: Enable the Premiums section for this Online Contribution Page, and customize the title and introductory message (e.g ...in appreciation of your support, you will be able to select from a number of exciting thank-you gifts...). You can optionally provide a contact email address and/or phone number for inquiries. Then select and review the premiums that you want to offer on this contribution page.
pl: Włącz sekcję Prezenty dla strony wpłat online, i dostosuj tytuł i wprowadzającą wiadomość (n.p. ...uznaniu twojego wsparcia, będziesz w stanie wybrać kilka ekscytujących prezentów...). Możesz opcjonalnie zapewnić adres kontaktowy e-mail i/albo numer telefonu dla zapytań. Potem wybierz  i przejrzyj prezenty, które chcesz zaoferować na tej stronie transakcyjnej.

en: Enable the required CiviCRM components.(CiviContribute, CiviEvent etc.)
pl: Uruchom wymagane komponenty CiviCRM. (CiviContribute, CiviEvent, itp.)

en: Enable this message template
pl: Włącz ten szablon wiadomości

en: Enabled
pl: Włączony

en: Enabled (Missing)
pl: Włączone (brakuje go)

en: Enabled?
pl: Włączony?

en: Enabling Waitlisting and Registration Approval
pl: Włącz listę oczekujących i potwierdzeń rejestracji

en: Enabling a widget for this contribution page allows you and your supporters to easily promote a fund-raising campaign by embedding a chunk of dynamic content in any web page. CiviContribute widgets display real-time progress toward your fund-raising goals, and include a 'Contribute' button which links people directly to the associated online contribution page.
pl: Włączanie widżetu dla tej strony wkładu umożliwia Tobie i Twoim sponsorom łatwe promowanie kampanii fundraisingowej poprzez umieszczenie fragmentu dynamicznej zawartości na dowolnej stronie internetowej. Widżety CiviContribute pokazują postępy w czasie rzeczywistym w kierunku celów dotyczących fundraisingowych i zawierają przycisk "Wpłaty", który łączy ludzi bezpośrednio ze skojarzoną stroną online.

en: Enabling multiple languages changes the schema of your database, so make sure you know what you are doing when enabling this function; making a database backup is strongly recommended.
pl: OSTRZEŻENIE: Włączenie opcji wielu języków zmieni schemat twojej bazy danych, więc upewnij się, że wiesz co robisz zanim włączysz tą funkcję; zdecydowanie zaleca się wykonanie kopii zapasowej bazy danych.

en: End
pl: Koniec

en: End Action
pl: Koniec akcji

en: End Date
pl: Data zakończenia

en: End Event
pl: Zdarzenie końcowe

en: End Event Adjust Interval
pl: Interwał przesunięcia od daty końcowej

en: End Frequency Interval
pl: Zakończ interwał częstotliwości

en: End Frequency Unit
pl: Zakończ częstotliwość jednostki

en: End Offset
pl: Przesunięcie końca

en: End date
pl: Data zakończenia

en: End date for premium
pl: Końcowa data dla nagrody

en: End date must be the same or later than start date.
pl: Data zakończenia musi być taka sama lub późniejsza jak data rozpoczęcia .

en: End date should be after current entity's start date
pl: Data zakończenia powinna być późniejsza niż data rozpoczęcia bieżącego podmiotu

en: Ends
pl: Kończy się

en: Ends with
pl: kończący się

en: Engagement Index
pl: Współczynnik zaangażowania

en: Engagement Level
pl: Poziom (stopień) zaangażowania

en: English (Australia)
pl: angielski (Australia)

en: English (Canada)
pl: angielski (Kanada)

en: English (United Kingdom)
pl: angielski (Wielka Brytania)

en: English (United States)
pl: angielski (Stany Zjednoczone)

en: Ensure you are still logged in and have permission to access this feature.
pl: Upewnij się, że nadal jesteś zalogowany i masz uprawnienia dostępu do tej funkcji.

en: Enter a comma-delimited list of color, size, etc. options for the product if applicable. Contributors will be presented a drop-down menu of these options when they select this product.
pl: Podaj, jeśli to możliwe, kolor, wielkość itp. cechy produktu (w postaci listy oddzielonej przecinkami). Ofiarodawcy podczas zamawiania produktu będą mogli wybrać te opcje z listy rozwijalnej.

en: Enter a descriptive name for this permission (e.g. 'Edit Advisory Board Contacts').
pl: Wprowadź opisową nazwę tego uprawnienia (np. "Edytuj kontakty w grupie doradczej").

en: Enter a message to accompany this contribution.
pl: Wprowadź wiadomość aby towarzyszyła wpłacie.

en: Enter a message you want included at the beginning of emailed receipts. This message will be inserted at the top of the "Contributions - Receipt (on-line)" System Workflow Message.
pl: Wprowadź wiadomość którą chcesz włączyć na początek e-mailowanych rachunków. Ta wiadomość będzie wprowadzona na górę "Wpłaty-Rachunki (on-line)" Wiadomości przepływu informacji.

en: Enter a message you want included at the beginning of the confirmation email. EXAMPLE: 'Thanks for registering for this event.'
pl: Wpisz wiadomość, jaką chcesz uwzględnić na początku treści e-maila potwierdzającego. Przykład: "Dziękujemy za rejestrację dla tego wydarzenia."

en: Enter a message you want included at the beginning of the confirmation email. EXAMPLE: 'We have made the changes you requested to your registration.'
pl: Wpisz wiadomość, jaką chcesz dołączyć na początku treści e-maila potwierdzającego. Przykład: "Wprowadziliśmy zmiany o jakie prosiłeś dla twojej rejestracji."

en: Enter a name and description for your Saved Search
pl: Wpisz nazwę i opis dla zapisanego wyszukiwania

en: Enter a new organization
pl: Wprowadź nową organizację

en: Enter a positive integer
pl: Wprowadź liczbę dodatnią

en: Enter a unique name and a description for your new group here. Then click 'Continue' to find contacts to add to your new group.
pl: Tu wprowadź niepowtarzalną nazwę i opis dla nowej grupy, a następnie kliknij „Dalej”, by znaleźć kontakty do dodania do tej grupy.

en: Enter a valid URL
pl: Wprowadź poprawny adres URL

en: Enter a valid web address beginning with 'http://' or 'https://'.
pl: Wprowadź prawidłowe adresy internetowe rozpoczynające się od 'http://' lub 'https://'.

en: Enter a value here if you want to increment the number of registered participants per unit against the maximum number of participants allowed for this event.
pl: Wpisz tutaj wartość, jeśli chcesz zwiększyć liczbę zarejestrowanych uczestników na jednostkę w stosunku do maksymalnej liczby uczestników dozwolonych dla tego wydarzenia.

en: Enter an optional goal amount for this contribution page (e.g. for this 'campaign'). If you enable a contribution widget for this page, the widget will track progress against this goal. Otherwise, the goal will display as 'no limit'.
pl: Wprowadź opcjonalną kwotę celu dla strony wpłat online (n.p. dla tej 'kampanii'). Jeśli włączyć ilość widget wpłat do tej strony, będzie on pokazywał i śledził postęp celu. Inaczej, cel kampanii będzie oznaczony jako "bez limitu".

en: Enter at least one result option.
pl: Wybierz co najmniej jedną opcję rezultatu.

en: Enter link(s) and/or text that you want to appear at the bottom of the thank-you page. You can use this content area to encourage contributors to visit a tell-a-friend page or take some other action.
pl: Wpisz odnośniki i/lub tekst, który ma się pokazać na dole strony z podziękowaniami. Można też użyć tego miejsca do zachęcenia ofiarodawców, aby odwiedzili stronę „powiadom znajomych” lub zrobili coś innego.

en: Enter name to save message template
pl: Wprowadź nazwę, aby zachować szablon wiadomości

en: Enter note or message to be displayed on PDF invoice or credit notes
pl: Wpisz notatkę lub wiadomość, która ma być wyświetlana na fakturze PDF lub notach kredytowych

en: Enter optional 'add-on' code after the dash ('plus 4' code for U.S. addresses).
pl: Po myślniku wprowadź (nieobowiązkowy) kod dodatkowy (kod „plus 4” dla adresów w USA).

en: Enter prefix to be display on PDF for invoice
pl: Podaj prefiks, który ma być wyświetlany w pliku PDF na fakturze

en: Enter records
pl: Wprowadź rekordy

en: Enter text (and optional HTML layout tags) for the thank-you message that will appear at the top of the thank-you page.
pl: Wprowadź tekst (mogący zawierać znaczniki HTML) wiadomości z podziękowaniem, wyświetlanej na górze strony z potwierdzeniem transakcji.

en: Enter text (and optional HTML layout) for the thank-you block that will appear at the top of the Thank-you page.
pl: Wprowadź tekst (i opcjonalnie znaczniki HTML) dla bloku podziękowań, który ukaże się na górze strony z podziękowaniami.

en: Enter the FROM email address to be used in receipt emails.
pl: Wpisz adres e-mail występujący w polu e-mail "Od" przesyłanych pokwitowań.

en: Enter the FROM name to be used in receipt emails.
pl: Wpisz nazwę występującą w polu Od  przesyłanych e-mailowo pokwitowaniach.

en: Enter the Sendmail Path. EXAMPLE: /usr/sbin/sendmail
pl: Wprowadź ścieżkę Sendmail. Przykład: /usr/sbin/sendmail

en: Enter the cancellation or refunded date, or you can skip this field and the cancellation date or refunded date will be automatically set to TODAY.
pl: Wprowadź datę anulowania lub zwrotu, albo jeśli opuścisz pole, datę  ta będzie automatycznie ustawiona na dziś.

en: Enter the name you want listed with this contribution. You can use a nick name like 'The Jones Family' or 'Sarah and Sam'.
pl: Wprowadź nazwę, którą chcesz wymienić dla tej wpłaty. Możesz użyć pseudonimu "Rodzina Nowaków" lub "Maria i Jan".

en: Enter up to fifteen (15) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice). If you need more than ten options, you can create an unlimited number of additional choices using the Edit Price Options link after saving this new field. Enter a description of the option in the 'Label' column, and the associated price in the 'Amount' column. Click the 'Default' radio button to the left of an option if you want that to be selected by default.
pl: Wprowadź do piętnastu (15) opcji wielokrotnego wyboru w tej tabeli (kliknij "inny wybór" dla każdego dodatkowego wyboru). Jeśli potrzebujesz więcej niż dziesięciu opcji, możesz utworzyć nieograniczoną liczbę dodatkowych opcji, korzystając z linku Edytuj ceny po zapisaniu tego nowego pola. Wprowadź opis opcji w kolumnie "Etykieta" i powiązaną cenę w kolumnie "Kwota". Kliknij przycisk "Domyślne" po lewej stronie opcji, jeśli chcesz, aby była wybrana domyślnie.

en: Enter up to ten (10) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice). If you need more than ten options, you can create an unlimited number of additional choices using the Edit Multiple Choice Options link after saving this new field. If desired, you can mark one of the choices as the default choice. The option 'label' is displayed on the form, while the option 'value' is stored in the contact record. The label and value may be the same or different. Inactive options are hidden when the field is presented.
pl: Wprowadź do dziesięciu (10) opcji wielokrotnego wyboru w tej tabeli (kliknij "inny wybór" dla każdego dodatkowego wyboru). Jeśli potrzebujesz więcej niż dziesięciu opcji, możesz utworzyć nieograniczoną liczbę dodatkowych opcji, używając linku do edycji wielu opcji wyboru, po zapisaniu tego nowego pola. W razie potrzeby możesz oznaczyć jeden z dostępnych wyborów jako domyślny. Opcja "etykieta" jest wyświetlana w formularzu, a opcja "wartość" jest zapisana w rekordzie kontaktu. Etykieta i wartość mogą być takie same lub różne. Opcje nieaktywne są ukryte, gdy pole jest prezentowane.

en: Enter up to ten (10) multiple choice options in this table (click 'another choice' for each additional choice).You can use existing result set options by selecting survey result set.
pl: W tej tabeli można wprowadzić do dziesięciu (10) opcji wielokrotnego wyboru (kliknij "inny wybór" dla każdego dodatkowego wyboru). Możesz użyć istniejących zestawów opcji, wybierając zestaw wyników badania.

en: Enter valid email address.
pl: Wprowadź poprawny adres e-mail

en: Enter values for the fields you wish to update. Leave fields blank to preserve existing values.
pl: Wprowadź wartości dla pola, które chcesz zaktualizować. Zostaw puste pola w celu zachowania istniejących wartości.

en: Enter your email address and check the box next to each mailing list you want to join. Then click the <strong>Subscribe</strong> button. You will receive a confirmation request via email for each selected list. Activate your subscription to each list by responding to the corresponding confirmation email.
pl: Wpisz adres e-mail oraz zaznacz kategorię do której chcesz się zapisać. Następnie kliknij przycisk <strong>Zapisz</strong>. Na podany adres e-mail zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu do każdej kategorii. Subskrypcja będzie aktywna po potwierdzeniu zapisu do mailingu.

en: Enter your email address and click <strong>Subscribe</strong>. You will receive a confirmation request via email shortly. Your subscription will be activated after you respond to that email.
pl: Wpisz adres e-mail a następnie kliknij <strong>Zapisz</strong>. Na podany adres e-mail zostanie wysłana prośba o potwierdzenie wpisu. Subskrypcja będzie aktywna po potwierdzeniu.

en: Entity
pl: Jednostki

en: Entity End Date
pl: Data zakończenia jednostki

en: Entity File ID
pl: Identyfikator pliku jednostki

en: Entity ID
pl: ID jednostki

en: Entity ID
pl: Identyfikator jednostki

en: Entity Name
pl: Nazwa jednostki

en: Entity Recipient
pl: Odbiorca jednostki

en: Entity Role
pl: Rola jednostki

en: Entity Start Date
pl: Data rozpoczęcia jednostki

en: Entity Status
pl: Status jednostki

en: Entity Table
pl: Tabela jednostek

en: Entity Tag ID
pl: Identyfikator tagu jednostki

en: Entity Type
pl: rodzaj jednostki

en: Entity Value
pl: Wartość jednostki

en: Entity:
pl: Jednostka:

en: EntityBatch ID
pl: Numer identyfikacyjny serii jednostki

en: EntityBatch Table
pl: Tabela serii jednostki

en: Envelope #10
pl: Koperta #10

en: Envelope #11
pl: Koperta #11

en: Envelope #12
pl: Koperta #12

en: Envelope #14
pl: Koperta #14

en: Envelope #9
pl: Koperta #9

en: Envelope ISO B4
pl: Koperta ISO B4

en: Envelope ISO B5
pl: Koperta ISO B5

en: Envelope ISO B6
pl: Koperta ISO B6

en: Envelope ISO C3
pl: Koperta ISO C3

en: Envelope ISO C4
pl: Koperta ISO C4

en: Envelope ISO C5
pl: Koperta ISO C5

en: Envelope ISO C6
pl: Koperta ISO C6

en: Envelope ISO DL
pl: Koperta ISO DL

en: Environment settings
pl: Ustawienia środowiska

en: Error
pl: Błąd

en: Error Code:
pl: Kod błędu:

en: Error Details
pl: Szczegóły błędu

en: Error Field
pl: Pole błędu

en: Error Value
pl: Wartość błędu

en: Error checking username. Please reload the form and try again.
pl: Błąd podczas sprawdzania nazwy użytkownika. Załaduj formularz i spróbuj ponownie.

en: Error in SMTP transaction
pl: Błąd w połączeniu SMTP

en: Error loading module file (%1). Please restore the file or disable the module.
pl: Błąd podczas ładowania pliku modułu (%1). Proszę przywrócić plik lub wyłączyć moduł.

en: Error message:
pl: Wiadomość błędu:

en: Error type: Could not find a valid session key.
pl: Typ błędu: Nie można odnaleźć ważnego klucza sesji,

en: Error: Both Geocode mapping as well as Street Address Parsing are disabled. You must configure one or both options to use this script.
pl: Błąd: wyłączone są zarówno mapowanie geokodowe, jak i analiza adresu zamieszkania. Musisz skonfigurować jedną lub obie opcje, aby użyć tego skryptu.

en: Error: You need to set a mapping provider under Administer > System Settings > Mapping and Geocoding
pl: Błąd: Musisz ustawić dostawcę mapowania w obszarze Administruj> Ustawienia systemu> Mapowanie i geokodowanie

en: Error?
pl: Błąd?

en: Esperanto
pl: esperanto

en: Estimate recipient count
pl: Szacowanie liczby adresatów

en: Estimating...
pl: Szacowanie...

en: Estonian
pl: estoński

en: Evening Sessions
pl: Sesje wieczorne

en: Event
pl: Wydarzenie

en: Event %%StatusMessage%%
pl: Wydarzenie %%StatusMessage%%

en: Event Active On
pl: Aktywne wydarzenie

en: Event Aggregate
pl: Łącznie wydarzeń

en: Event Availability : %1
pl: Dostępność wydarzenia: %1

en: Event Cart
pl: Karta wydarzenia.

en: Event Cart ID
pl: Koszyk wydarzeń

en: Event Configuration
pl: Konfiguracja wydarzeni

en: Event Confirmation
pl: Potwierdzenie wydarzenia

en: Event Created Date
pl: Data utworzenia wydarzenia

en: Event Dashboard
pl: Pulpit wydarzenia

en: Event Date
pl: Data wydarzenia

en: Event Date(s)
pl: Data(y) wydarzenia

en: Event Deleted
pl: Wydarzenie usunięte

en: Event Description
pl: Opis wydarzenia

en: Event End
pl: Koniec wydarzenia

en: Event Fee
pl: Opłata wydarzenia

en: Event Fee(s)
pl: Wydarzenie - opłata(ty)

en: Event Fee(s) can not be less than zero. Please select the options accordingly
pl: Opłaty za wydarzenie nie mogą być mniejsze od zera. Proszę wybrać odpowiednie opcje.

en: Event Fees
pl: Opłaty za wydarzenie

en: Event ID
pl: Numer identyfikacyjny wydarzenia

en: Event In Cart
pl: Wydarzenie w koszyku

en: Event In Cart ID
pl: Wydarzenie w koszyku ID

en: Event In Carts
pl: Wydarzenie w koszykach

en: Event Income
pl: Dochód z wydarzenia

en: Event Income Report (Detail)
pl: Raport przychodu z wydarzenia (Szczegóły)

en: Event Income Report (Summary)
pl: Raport przychodu z wydarzenia (Podsumowanie)

en: Event Info
pl: Informacje o Wydarzeniu

en: Event Info Page
pl: Strona informacji o wydarzeniu

en: Event Information
pl: Informacje o wydarzeniu

en: Event Information and Settings
pl: Informacje o wydarzeniu oraz ustawienia

en: Event Level
pl: Poziom wydarzenia

en: Event Link
pl: Link do wydarzenia

en: Event Links
pl: Linki Wydarzenia

en: Event Location
pl: Lokalizacja wydarzenia

en: Event Name
pl: Nazwa wydarzenia

en: Event Name Badge
pl: Identyfikator wydarzenia

en: Event Page
pl: Strona wydarzenia

en: Event Participant Report (List)
pl: Raport uczestników wydarzenia (Lista)

en: Event Participants
pl: Uczestnicy Wydarzenia

en: Event Queue
pl: Kolejki zdarzeń

en: Event Queue ID
pl: ID kolejki zdarzeń

en: Event Recipients
pl: Odbiorcy wydarzenia

en: Event Registration
pl: Rejestracja na wydarzenie

en: Event Registration Cancelled for %1
pl: Rejestracja wydarzenia została anulowana dla %1

en: Event Registration Invoice: %1
pl: Faktura za wydarzenie: %1

en: Event Registration Link Text
pl: Tekst linku rejestracyjnego

en: Event Registration Page
pl: Strona rejestracji na wydarzenie

en: Event Registration Transferred for %1
pl: Rejestracja przeniesiona na %1.

en: Event Registration for %1
pl: Rejestracja wydarzenia do %1

en: Event Source
pl: Źródło zapisu

en: Event Start
pl: Start wydarzenia

en: Event Template
pl: Szablon wydarzenia

en: Event Template Name
pl: Nazwa szablonu wydarzenia

en: Event Template Title
pl: Nazwa szablonu wydarzenia

en: Event Title
pl: Tytuł wydarzenia

en: Event Title (e.g. Fall Fundraiser Dinner)
pl: Nazwa wydarzenia (np. Jesienny obiad charytatywny)

en: Event Title OR Event ID (a unique integer assigned by CiviEvent, displayed in the Manage Events listing)
pl: Tytuł wydarzenia albo ID wydarzenia ( wyjątkowo liczby całkowite w CiviEvent, wstawione na listę Zarządzania Wydarzeniami).

en: Event Total
pl: Łączna liczba wydarzeń

en: Event Type
pl: Rodzaj Wydarzenia

en: Event Type
pl: Typ wydarzenia

en: Event is currently full, but you can register and be a part of waiting list.
pl: Aktualnie brak miejsc na to wydarzenie, ale można się zarejestrować i znaleźć się na liście oczekujących. Otrzymasz powiadomienie o pojawieniu się dostępnych miejsc na to wydarzenie.

en: Event registration for %1 has been added.
pl: Rejestracja wydarzenia %1 została dodana.

en: Event registration has expired for %1
pl: Rejestracja wydarzenia wygasła dla %1.

en: Event registration information for %1 has been updated.
pl: Informacja rejestracji wydarzenia %1 została zaktualizowana.

en: Event-Full Message
pl: Wiadomość, gdy wydarzenie jest pełne

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Events - Pending Registration Expiration Notice
pl: Wydarzenia - Oczekujące powiadomienie o wygaśnięciu rejestracji

en: Events - Receipt only
pl: Wydarzenia - tylko pokwitowanie

en: Events - Registration Cancellation Notice
pl: Wydarzenia - Powiadomienie o anulowaniu rejestracji

en: Events - Registration Confirmation Invite
pl: Wydarzenia - Zaproszenie do rejestracji

en: Events - Registration Confirmation and Receipt (off-line)
pl: Wydarzenia - Potwierdzenie rejestracji i Pokwitowanie (offline)

en: Events - Registration Confirmation and Receipt (on-line)
pl: Wydarzenia - Potwierdzenie rejestracji i Pokwitowanie (online)

en: Events - Registration Transferred Notice
pl: Wydarzenia - rejestracja przeniesiona

en: Events by Dates
pl: Wydarzenia według dat

en: Every
pl: Każdy

en: Every %1
pl: Każdy %1

en: Every time cron job is run
pl: Za każdym razem, gdy uruchamiane jest zadanie cron

en: Everyone
pl: Wszyscy

en: Everyone (includes anonymous)
pl: Każdy (włączając niezalogowanych)

en: Ewe
pl: ewe

en: Exact Match
pl: Dokładne dopasowanie

en: Example
pl: Przykład

en: Example: If you enter a payment of 60 when the scheduled amount is 50, the next scheduled payment is adjusted to 40.
pl: Przykład: jeśli wprowadzisz płatność 60 kiedy wprowadzona ilość wpłat jest 50 następna płatność jest dostosowana do 40.

en: Example: If you enter a payment of 60 when the scheduled amount is 50, the total pledge amount will be increased by 10.
pl: Przykład: jeśli wprowadzisz płatność 60 kiedy wprowadzona ilość wpłat jest 50 następna płatność jest podwyższona o 10.

en: Example: If you want to repeat an %1 6 times, then set 6 as a value for this field.
pl: Przykład: Jeśli chcesz powtórzyć %1 6 razy, ustaw 6 jako wartość dla tego pola.

en: Example: If your %1 repeats 8th of every month then you would select 8.
pl: Przykład: jeśli %1 powtarza się 8. dnia każdego miesiąca, wybierz 8.

en: Example: You can select Monday, Wednesday and Friday for your %1 to occur on alternate weekdays.
pl: Przykład: Możesz wybrać poniedziałek, środę i piątek, aby %1 pojawił się w alternatywne dni tygodnia.

en: Example: You would select options "1 month", if your %1 occurs every month.
pl: Przykład: Możesz wybrać opcje "1 miesiąc", jeśli %1 występuje co miesiąc.

en: Exclude
pl: Wyklucz

en: Exclude Completed Activities
pl: Wyklucz zakończone czynności

en: Exclude Date(s)
pl: Wyklucz Datę(y)

en: Exclude Dates
pl: Wyklucz daty

en: Exclude Group(s)
pl: Wyklucz grupę(y)

en: Exclude Groups
pl: Wykluczone grupy

en: Exclude Messages
pl: Wyklucz wiadomości

en: Exclude Pay Later Contributions
pl: Wyklucz odroczone wpłaty

en: Exclude Recurring Contributions
pl: Wyklucz płatności cykliczne

en: Exclude cases
pl: Wyklucz przypadki

en: Exclude contacts with "do not mail" privacy, no street address, or who are deceased.
pl: Wyklucz kontakty z zastrzeżeniem "nie wysyłaj", nie posiadające adresu zamieszkania lub osoby, które umarły.

en: Exclude email addresses assigned to the specified location
pl: Wyklucz adresy e-mail przypisane do określonej lokalizacji

en: Exclude non-case
pl: Wyklucz zdarzenie nie będące częścią przypadków

en: Exclude:
pl: Wyklucz:

en: Excluded
pl: Wykluczeni

en: Execute
pl: Wykonaj

en: Execute Now
pl: Uruchom teraz

en: Execute Scheduled Job
pl: Uruchom zaplanowane zadania

en: Execute Scheduled Job Now
pl: Uruchom zaplanowane zadania teraz

en: Execute real-time monetary transactions
pl: Wykonaj transakcje pieniężne w czasie rzeczywistym

en: Executed
pl: Uruchomione

en: Exhibition
pl: Wystawa

en: Existing Connections
pl: Istniejące powiązania

en: Existing Report(s)
pl: Istniejące raporty

en: Existing report(s) from this template
pl: Istniejący raport (y) z tego szablonu

en: Expand all tabs
pl: Rozwiń wszystkie karty

en: Expected
pl: Oczekiwany

en: Expected Total
pl: Suma oczekiwana

en: Expected exactly one response
pl: Oczekiwano dokładnie jednej odpowiedzi

en: Expected one case-type
pl: Spodziewany jeden rodzaj przypadku

en: Expense Account is
pl: Konto wydatków jest

en: Expenses
pl: Wydatki

en: Experimental
pl: Eksperymentalne

en: Expiration Date
pl: Data wygaśnięcia

en: Expiration Time
pl: Data wygaśnięcia

en: Expire On
pl: Data wygaśnięcia

en: Expired
pl: Wygasła

en: Expired Date
pl: Data wygaśnięcia

en: Expires
pl: Wygasa

en: Explanatory text displayed at the beginning of the form.
pl: Tekst wyjaśniający wyświetlany na początku formularza.

en: Explanatory text displayed at the beginning of this group of fields.
pl: Tekst pomocniczy wyświetlany na początku pola grupy.

en: Explanatory text displayed at the beginning of this sets of fields.
pl: Tekst wyjaśniający wyświetlany na początku tego zestawu pól.

en: Explanatory text displayed at the end of the form.
pl: Tekst wyjaśniający wyświetlany na końcu formularza.

en: Explanatory text displayed below this group of fields.
pl: Tekst pomocniczy wyświetlany na końcu pola grupy.

en: Explanatory text displayed below this set of fields.
pl: Tekst wyjaśniający wyświetlany poniżej tego zestawu pól.

en: Explanatory text displayed to users for this field (can include HTML formatting tags).
pl: Tekst wyjaśniający wyświetlany użytkownikom dla tego pola (może zawierać znaczniki formatowania HTML).

en: Explanatory text for profile.
pl: Tekst objaśniający dla profilu.

en: Export Activity
pl: Eksportuj interakcję

en: Export Batch
pl: Eksportuj zestaw transakcji

en: Export Case
pl: Eksportuj sprawę

en: Export Contact
pl: Eksportuj kontakt

en: Export Contribution
pl: Eksportuj wpłatę

en: Export Document
pl: Eksportuj dokumenty

en: Export Membership
pl: Eksportuj członkostwo

en: Export Options
pl: Eksportuj opcje

en: Export PRIMARY fields
pl: Eksportuj PODSTAWOWE pola

en: Export Participant
pl: Eksportuj uczestnika

en: Export Pledge
pl: Eksportuj deklarację

en: Export Type
pl: Rodzaj eksportu

en: Export accounting batches created by user
pl: Eksportuj partie rozliczeniowe utworzone przez użytkownika

en: Export activities
pl: Eksportuj interakcje

en: Export all accounting batches
pl: Eksportuj wszystkie partie rozliczeniowe

en: Export as CSV
pl: Eksportuj jako CSV

en: Export cases
pl: Eksportuj przypadki

en: Export contacts
pl: Eksportuj kontakty

en: Export contributions
pl: Eksportuj wpłaty

en: Export grants
pl: Eksportuj dotacje

en: Export letters and other printable documents.
pl: Eksportuj listy i inne dokumenty do wydrukowania.

en: Export members
pl: Eksportuj członków

en: Export participants
pl: Eksportuj uczestników

en: Export pledges
pl: Eksportuj deklaracje

en: Export to IIF
pl: Eksportuj do IIF

en: Export to csv
pl: Eksportuj do CSV

en: Export:
pl: Eksportuj:

en: Exported
pl: Eksportowane

en: Expose Frequency Interval?
pl: Pokazać częstotliwość wpłat?

en: Expose Publicly
pl: Ujawnij publicznie

en: Ext.
pl: wew.

en: Extended Data
pl: Rozszerzone informacje

en: Extension Disabled
pl: Rozszerzenie wyłączone

en: Extension Enabled
pl: Rozszerzenie włączone

en: Extension ID
pl: Rozszerzenie numeru identyfikacyjnego

en: Extension Installed
pl: Rozszerzenie zainstalowane

en: Extension Uninstalled
pl: Rozszerzenie odinstalowane

en: Extension Upgrade Failed
pl: Aktualizacja rozszerzenia nie powiodła się

en: Extension Upgraded
pl: Rozszerzenie zaktualizowane

en: Extension download error
pl: Błąd pobierania rozszerzenia

en: Extension is Active?
pl: Czy rozszerzenie jest aktywne?

en: Extension name (key)
pl: Nazwa rozszerzenia (key)

en: Extensions
pl: Rozszerzenia

en: Extensions check disabled
pl: Sprawdzanie rozszerzeń jest wyłączone

en: Extensions directory incorrect
pl: Katalog rozszerzeń jest nieprawidłowy

en: Extensions url missing
pl: Brak adresu URL rozszerzeń

en: External ID
pl: Identyfikator zewnętrzny

en: External ID already exists in Database.
pl: Zewnętrzne ID już istnieje w bazie.

en: External ID conflicts with record %1
pl: Zewnętrzny numer identyfikacyjny konfliktu z rejestrem %1

en: External Identifier
pl: Identyfikator zewnętrzny

en: External Link
pl: Zewnętrzny odnośnik

en: FK to Event ID
pl: FK do wydarzenie ID

en: FROM email address (this must be a valid email account with your SMTP email service provider).
pl: Adres e-mail OD (musi to być prawidłowe konto e-mail z dostawcą usług poczty elektronicznej SMTP).

en: FROM name for email.
pl: Nazwa OD dla e-maila.

en: Failed Recurring Contribution Retry Date
pl: Nieprawidłowa data powtórzenia wpłaty

en: Failed reading data from %1 during installation
pl: Nie udało się odczytać danych z %1 podczas instalacji

en: Failed to copy job
pl: Nie udało się skopiować zadania

en: Failed to determine file path for payment processor (%1) while running "%2"
pl: Nie powiodło się ustalenie ścieżki dla procesora transakcji  (%1) podczas uruchamiania "%2"

en: Failed to load file (%3) for payment processor (%1) while running "%2"
pl: Nie powiodło się załadowanie pliku (%3) dla procesora transakcji (%1) podczas uruchamiania "%2"

en: Failed to make directory (%1) at "%2". Please update the settings or file permissions.
pl: Nie udało się utworzyć katalogu (%1) w "%2". Zaktualizuj ustawienia lub uprawnienia do plików.

en: Failed to read extension (%1). Please refresh the extension list.
pl: Nie można odczytać rozszerzenia (%1). Proszę odświeżyć listę rozszerzeń.

en: Failed to retrieve schema
pl: Nie można pobrać schematu

en: Failure
pl: Błąd

en: Failure Count
pl: Liczba błędów

en: Failure Retry Date
pl: Data powtórki po błędzie

en: Faroese
pl: farerski

en: Fattorini Name Badge 100x65
pl: Identyfikator 100x65

en: Fax
pl: Faks

en: February
pl: Luty

en: Fee
pl: Opłata

en: Fee Amount
pl: Kwota opłaty

en: Fee Currency
pl: Waluta opłaty

en: Fee Label
pl: Etykieta opcji wpłaty

en: Fee Level
pl: Wysokość opłat

en: Fee Level is a required field.
pl: Wymagane pole opłat

en: Fee level
pl: Poziom opłaty

en: Fees
pl: Opłaty

en: Female
pl: Kobieta

en: Fetch Bounces
pl: Wydobądź wiadomości odbite

en: Fetches bounces from mailings and writes them to mailing statistics
pl: Wydobywa z wysyłek wiadomości odbite i zapisuje je w statystykach wysyłania wiadomości

en: Field
pl: Pole

en: Field "%1" is required.
pl: Pole "%1" jest wymagane.

en: Field "body_html" or "body_text" is required.
pl: Pole "body_html" lub "body_text" jest wymagane.

en: Field Column Name
pl: Kolumna nazwy pola

en: Field Data Format
pl: Format daty pola

en: Field Display
pl: Wyświetlanie pola

en: Field End Date
pl: Data zakończenia pola.

en: Field Filter
pl: Filtr pola

en: Field Label
pl: Etykieta pola

en: Field Length
pl: Długość pola

en: Field Mapping
pl: Mapowanie pól

en: Field Name
pl: Nazwa pola

en: Field Not Added
pl: Pole nie zostało dodane

en: Field Note Columns
pl: Kolumna notki pola

en: Field Note Rows
pl: Wiersze notatki pola

en: Field Option Group
pl: Opcja pola grupy

en: Field Options Per Line
pl: Pole liczby opcji w linii

en: Field Post Help
pl: Pomoc za polem

en: Field Pre Help
pl: Pomoc przed polem

en: Field Start Date
pl: Data rozpoczęcia pola

en: Field Time Format
pl: Format pola czasu

en: Field Type
pl: Rodzaj pola

en: Field is Viewable
pl: Pole jest widoczne

en: Field(s)
pl: Pole(a)

en: Fields
pl: Pola

en: Fields about the contact you want to collect.
pl: Pola dotyczące kontaktu, które chcesz zebrać.

en: Fields about the petition.
pl: Pola o tej petycji

en: Fields for this Set
pl: Pola dla tego zestawu

en: Fields which are part of a custom data set that supports multiple records will be listed below the standard single-record fields when in profile edit view. Use this option to determine which fields you want displayed in that listing
pl: Pola, które są częścią niestandardowego zestawu danych obsługującego wiele rekordów, będą wyświetlane poniżej standardowych pól pojedynczego rekordu w widoku edycji profilu. Użyj tej opcji, aby określić, które pola mają być wyświetlane na tej liście

en: Fijian
pl: fidżyjski

en: File
pl: Plik

en: File '%1' presents a security risk and should be deleted.
pl: Plik "%1" stanowi zagrożenie bezpieczeństwa i powinien zostać usunięty.

en: File Contents
pl: Zawartość pliku

en: File Description
pl: Opis pliku

en: File ID
pl: numer identyfikacyjny pliku

en: File Type
pl: Rodzaj pliku

en: File Upload Date
pl: Data przesłania pliku

en: File format must be comma-separated-values (CSV).
pl: Plik musi być w formacie CSV (dane oddzielone przecinkami).

en: File format must be comma-separated-values (CSV). File must be UTF8 encoded if it contains special characters (e.g. accented letters, etc.).
pl: Plik musi być w formacie CSV i kodowaniu UTF-8.

en: File must be in UTF-8 encoding
pl: Plik musi być w kodowaniu UTF-8

en: File on Case
pl: Przypisz do przypadku

en: File on case
pl: Przypisz do przypadku

en: File permissions
pl: Uprawnienia pliku

en: File size should be less than %1 MByte(s)
pl: Wielkość pliku powinna być mniejsza niż %1 MB

en: File size should be less than %1 MBytes (%2 bytes)
pl: Wielkość pliku powinna być mniejsza niż %1 MB (%2 bajtów)

en: File size should be less than 1 MByte
pl: Rozmiar pliku powinien być mniejszy niż 1 MB

en: File type field(s) in the selected profile are not supported for Update multiple participants.
pl: Pola typu pliku w wybranym profilu nie są obsługiwane w przypadku aktualizacji wielu uczestników.

en: Filed Activities
pl: Pola interakcji.

en: Files
pl: Pliki

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV). Most applications will allow you to export records in CSV format. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this.
pl: Pliki do zaimportowania muszą być w formacie CSV (dane oddzielone przecinkami). Większość aplikacji pozwala na eksport do tego formatu. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, sprawdź w dokumentacji swojego programu.

en: Files to be imported must be in the 'comma-separated-values' format (CSV). Most applications will allow you to export records in this format. Consult the documentation for your application if you're not sure how to do this. Save this file to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
pl: Pliki do zaimportowania muszą być w formacie CSV (dane oddzielone przecinkami). Większość aplikacji pozwala na eksport do tego formatu. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, sprawdź w dokumentacji swojego programu. Zapisz ten plik na dysku lokalnym (lub dysku sieciowym), a będziesz gotów na pierwszy krok (wgranie danych).

en: Fill
pl: Wypełnij

en: Fill in a row for each membership type you want to offer as an option (click 'another choice' for each additional choice). Click the help icon for more info on membership price sets.
pl: Wypełnij wiersz dla każdego rodzaju członkostwa, który chcesz zaoferować jako opcję (kliknij "inny wybór" dla każdego dodatkowego wyboru). Kliknij ikonę pomocy, aby uzyskać więcej informacji na temat zestawów cen członkowskich.

en: Filter
pl: Filtr

en: Filter Contact Language
pl: Filtruj język kontaktu

en: Filter Contacts
pl: Filtruj kontakty

en: Filter Results
pl: Filtruj wyniki wyszukiwania

en: Filter by Activity
pl: Filtruj według interakcji

en: Filter by Group
pl: Filtruj według grup

en: Filter search by group type(s).
pl: Filtruj wyszukiwanie według rodzajów grup.

en: Filter search by visibility.
pl: Filtruj wyszukiwanie według widoczności.

en: Filter(s)
pl: Filtr(y)

en: Filters
pl: Filtry

en: Final
pl: Finał

en: Final (%1)
pl: Wersja ostateczna (%1)

en: Final Mailing
pl: Ostateczny mailing

en: Financial Account
pl: Konto księgowe

en: Financial Account Code - Credit
pl: Kod konta finansowego-kredyt

en: Financial Account Code - Debit
pl: Kod konta finansowego-Debet

en: Financial Account Name - Credit
pl: Nazwa konta finansowego-kredyt

en: Financial Account Name - Debit
pl: Nazwa konta finansowego-Debet

en: Financial Account Owner - Credit
pl: Właściciel rachunku finansowego-kredyt

en: Financial Account Owner - Debit
pl: Właściciel konta finansowego-Debet

en: Financial Account Type
pl: Rodzaj konta księgowego

en: Financial Account Types
pl: Rodzaje kont księgowych

en: Financial Account of account relationship of 'Expense Account is' is not configured for Financial Type :
pl: Konto finansowe dotyczące relacji między kontem "Konto wydatków" nie zostało skonfigurowane dla typu finansowania:

en: Financial Accounts
pl: Konto księgowe

en: Financial Item ID
pl: Identyfikator elementu finansowego

en: Financial Page - %1
pl: Strona finansowa - %1

en: Financial Transaction Status
pl: Status transakcji finansowej

en: Financial Type
pl: Rodzaj finansowania

en: Financial Type - %1
pl: Rodzaj finansowania - %1

en: Financial Type is a Required field.
pl: Rodzaj finansowania jest polem wymaganym.

en: Financial Type is a required field
pl: Rodzaj finansowania jest polem wymaganym.

en: Financial Type is required for product having cost.
pl: Rodzaj finansowania jest wymagany dla produktu mającego jakiś koszt.

en: Financial types are used to categorize contributions for reporting and accounting purposes. These are also referred to as <strong>Funds</strong>. You may set up as many types as needed. Each type can carry an accounting code which can be used to map contributions to codes in your accounting system. Commonly used financial types are: Donation, Campaign Contribution, Membership Dues...
pl: Rodzaje finansowania są używane do podziału dotacji w raportach i w rachunkowości. Nazywa się je też <strong>zasoby </strong>. Można skonfigurować dowolną ilość rodzajów dotacji. Każdy typ może mieć przypisany kod rachunkowy, który można następnie wykorzystać do przyporządkowania dotacjom kodów w systemie rachunkowym. Popularne rodzaje dotacji to darowizny, dotacje w ramach kampanii, opłaty członkowskie itp.

en: Find
pl: Znajdź

en: Find Activities
pl: Wyszukaj <strong>Działania</strong>

en: Find Campaign Pages
pl: Znajdź osobiste strony kampanii

en: Find Campaigns
pl: Znajdź kampanię

en: Find Cases
pl: Wyszukaj przypadki

en: Find Contacts
pl: Szukanie kontaktów

en: Find Contacts to Add to this Group
pl: Znajdź kontakty, by dodać je do tej grupy

en: Find Contacts within this Group
pl: Znajdź kontakty z tej grupy

en: Find Contribution Amounts by Tag
pl: Znajdź kwoty wpłaty według znacznika

en: Find Contribution Pages
pl: Szukaj stron wpłat.

en: Find Contributions
pl: Szukaj wpłat

en: Find Deleted Cases
pl: Znajdź usunięte przypadki

en: Find Events
pl: Znajdź wydarzenia

en: Find Grants
pl: Szukaj dotacji

en: Find Groups
pl: Znajdź Grupy

en: Find Mass SMS
pl: Znajdź masowego SMSa

en: Find My Cases
pl: Wyszukaj Moje przypadki

en: Find Participants
pl: Znajdź uczestników

en: Find Pay Later Contributions
pl: Znajdź odroczone wpłaty

en: Find Petition
pl: Znajdź petycję

en: Find Pledges
pl: Znajdź deklarowane kwoty

en: Find Recurring Contributions
pl: Znajdź płatności cykliczne

en: Find Respondents
pl: Znajdź respondentów

en: Find Respondents To %1
pl: Znajdź repondentów do %1

en: Find Survey
pl: Znajdź badania

en: Find contacts by partial or full name or email, type of contact, group, and/or tag. You can then view or edit contact details, print a contact list, or use the <strong>- more actions -</strong> drop down list to assign tags, add contacts to groups, create smart groups, export contact data to a spreadsheet, and more.
pl: Szukaj kontaktów używając pełnego nazwiska lub adresu e-mail, rodzaju kontaktu, grupy i/lub kategorii. Na ekranie wyników wyszukiwania możesz zobaczyć kontakty i je edytować, wydrukować listę kontaktów, lub użyć listy rozwijalnej<strong>- Akcje -</strong> i skategoryzować kontakty, dodać kontakty do grupy, stworzyć sprytną grupę, wyeksportować dane kontaktu do pliku .csv itd.

en: Find contacts within
pl: Znajdź kontakty w

en: Find mailing by language.
pl: Znajdź mailing według języka.

en: Find mailings by mailing name. You can enter a partial or complete name.
pl: Znajdź mailing e-mail po nazwie. Możesz wpisać całą nazwę bądź jej częsć.

en: Find mailings by the name of the person who created or sent them. You can enter a complete OR partial name (last name, first name format).
pl: Szukaj mailingów według osoby, która je stworzyła lub wysłała. Możesz wprowadzić jako kryterium wyszukiwania całość lub część imienia i/lub nazwiska (format całości: nazwisko, imię).

en: Find more cases
pl: Odnajdź więcej przypadków

en: Find more event participants
pl: Znajdź więcej uczestników wydarzenia

en: Find more pledges
pl: Wyszukaj więcej deklarowanych wpłat

en: Find out more about this event
pl: Dowiedz się więcej o tym wydarzeniu

en: Finnish
pl: fiński

en: Firewalls and Proxies
pl: Firewalle i Proxy

en: First
pl: Pierwszy

en: First Contribution Amount
pl: Kwota pierwszej transakcji

en: First Contribution Date
pl: Data pierwszej transakcji

en: First Data - recurring payments not implemented
pl: Pierwsze dane - płatności cykliczne nie są realizowane

en: First Name
pl: Imię

en: First Name and Last Name OR an email OR an OpenID in the Primary Location should be set.
pl: Pierwsze imię i ostatnie imię albo e-mail albo OpenID w Pierwszej lokalizacji powinno zostać ustalone.

en: First Name:
pl: Imię:

en: First installment payment
pl: Płatność pierwszej raty

en: First row contains column headers
pl: Pierwszy rząd zawiera nagłówki kolumn

en: Fiscal Year Beginning
pl: Początek roku obrachunkowego

en: Fiscal Year Starting
pl: Rozpoczęcie roku obrachunkowego

en: Fiscal Year-To-Date
pl: Rok obrotowy do daty

en: Fiscal Years
pl: Lata obrachunkowe

en: Fixed Contribution Options
pl: Stałe opcje wpłat.

en: Fixed Date for Reminder
pl: Ukończona data dla przypomnienia

en: Fixed Period Rollover Day
pl: Dzień rozpoczęcia stałego okresu

en: Fixed Period Start Day
pl: Dzień rozpoczęcia stałego okresu

en: Flip Selected Duplicates
pl: Odwróć wybrane duplikaty

en: Flip between the original and duplicate contacts.
pl: Odwróć pomiędzy oryginalnymi a duplikowanymi kontaktami.

en: Folder '%1' exists?
pl: Folder '%1' istnieje?

en: Follow recipient preferred language
pl: Śledź preferowany język odbiorcy

en: Follow up Interval
pl: Interwał śledzenia

en: Follow-up Activity type is a required field.
pl: Rodzaj kolejnej interakcji jest polem wymaganym.

en: Following is the list of contacts whose address is not parsed:
pl: Poniżej znajduje się lista kontaktów, których adres nie został przeanalizowany:

en: Followup Activity
pl: Zdarzenie następujące

en: Followup date is a required field.
pl: Data następującej interacji jest polem wymaganym.

en: Font Name
pl: Nazwa kroju czcionki

en: Font Size
pl: Wielkość czcionki

en: Font Style
pl: Styl czcionki

en: Footer
pl: Stopka

en: Footer Content
pl: Zawartość stopki

en: Footer Message
pl: Wiadomość w stopce

en: Footer Text
pl: Tekst stopki

en: Footer message.
pl: Wiadomość w stopce.

en: For Chart view, please select at least one field from %1 OR %2.
pl: W widoku wykresu należy wybrać co najmniej jedno pole z %1 lub %2.

en: For Duplicate Contacts
pl: Dla zduplikowanych kontaktów

en: For Events, you can limit or additionally include recipients by participant role (e.g. Volunteer, Speaker, etc.), choose specific contacts, or choose a group.
pl: Dla Wydarzeń możesz zablokować bądź dodać odbiorców poprzez ich przynależność (np. Wolontariusz, Mówca, ipt), wybrać odpowiedni kontakt bądź całą grupe.

en: For best results, the Country field should precede the State-Province field in your Profile form. You can use the up and down arrows on field listing page for this profile to change the order of these fields or manually edit weight for Country/State-Province Field.
pl: Aby uzyskać najlepsze wyniki, pole Kraj powinno poprzedzać pole Stan-województwo w formularzu Profil. Możesz użyć strzałek w górę i w dół na stronie z listą pól dla tego profilu, aby zmienić kolejność tych pól lub ręcznie edytować wagę dla pola Kraj/Stan-Województwo.

en: For each import, you can either INSERT new contribution records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
pl: Dla każdego importu możesz albo wstawić nowe rejestr wpłat, albo uaktualnić istniejące rejestry. Nie można wykonywać obu rodzajów operacji w pojedynczej sesji importu.

en: For each import, you can either INSERT new event registration (participant) records, or UPDATE existing records. You can not do both types of operations in a single import session.
pl: Dla każdego importu, możesz albo Wstawić rejestr nowej rejestracji wydarzenia (uczestnika), albo uaktualnić istniejące rejestry.  Nie możesz zrobić oby typów operacji w jednej sesji importowania.

en: For existing pages
pl: Dla istniejących stron

en: For information about this premium, contact:
pl: Aby uzyskać informacje o tej premii kontakt:

en: For more information please refer to the <a href="!1">CiviCRM web-site</a> which includes project information, documentation and support resources and more.
pl: Więcej informacji znajdziesz na <a href="!1">stronach CiviCRM</a> zawierających informacje o projekcie, dokumentację, pomoc i wiele więcej.

en: For more information see %1.
pl: Aby uzyskać więcej informacji, zobacz %1.

en: For more information, visit:
pl: Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź:

en: For offline contributions you can record a bank transfer ID or other identifier if applicable.
pl: W przypadku wpłat offline możesz zapisać ID przelewu bankowego lub inny identyfikator, jeśli ma to zastosowanie.

en: For transmission
pl: Do przesłania

en: For-profit organization.
pl: Dla organizacji Non-profit

en: Force Merge Selected Duplicates
pl: Wymuszone scalanie wybranych duplikatów

en: Force SSL
pl: Wymuś SSL

en: Force Secure URLs (SSL)
pl: Wymuś bezpieczne URL (SSL)

en: Foreign key to the Campaign.
pl: Klucz obcy kampanii.

en: Foreign key to the activity Campaign.
pl: Klucz obcy dla aktywności kampanii.

en: Form Snippet
pl: Fragment formularza

en: Formal
pl: Formalny

en: Formal Title
pl: Formalny tytuł

en: Format addresses in mailing labels, input forms and screen display.
pl: Formatuj adres w etykietach adresowych, formularzach i pokazywany na ekranie.

en: Format addresses in mailing labels, input forms and screen display. Configure optional Address Standardization provider.
pl: Formatuj adres w etykietach adresowych, formularzach i pokazywany na ekranie. Skonfiguruj opcjonalnego dostawcę Standardyzacji Adresów

en: Formatting
pl: Formatowanie

en: Forward
pl: Przekazanie

en: Forward ID
pl: ID przekazania mailingu

en: Forward Mailing: %1
pl: Przekaż mailing: %1

en: Forward Replies
pl: Przekaż odpowiedź

en: Forward URL (Action)
pl: Prześlij dalej URL (Akcja)

en: Forward replies
pl: Przekazuj odpowiedzi

en: Forward this email (link)
pl: Przekaż ten e-mail (link)

en: Forwarded
pl: Przekazano

en: Forwarded Email
pl: E-mail przekazany

en: Forwarded to Email
pl: Przekazano dalej email

en: Forwards
pl: Przekazania

en: Found %1, %2, %3
pl: Znajdź %1, %2, %3

en: Found one matching contact record. | Found %count matching contact records.
pl[0]: Znaleziono pasujący kontakt.
pl[1]: Znaleziono %cpasujących kontaktów.
pl[2]: Znaleziono %cpasujących kontaktów.
pl[3]: Znaleziono %cpasujących kontaktów.

en: Foundation Affiliate
pl: Partner Fundacji

en: Fourth
pl: Czwarty

en: Free HTML
pl: Darmowy HTML

en: French (Canada)
pl: francuski (Kanada)

en: French (France)
pl: francuski (Francja)

en: Frequency
pl: Częstotliwość

en: Frequency Interval
pl: Odstęp częstotliwości

en: Frequency Intervals
pl: Interwał częstotliwości

en: Frequency Unit
pl: Jednostka częstotliwości

en: Frequency Units
pl: Jednostka częstotliwości

en: Frequency interval
pl: Częstotliwość

en: Frequency must be a whole number (EXAMPLE: Every 3 months).
pl: Częstotliwość musi być liczbą całkowitą (PRZYKŁAD: Co 3 miesiące).

en: Frequency of subscription or service (e.g. journal delivered every two months).
pl: Częstotliwość subskrypcji albo serwisu (n.p. czasopismo dostarczane co dwa miesiące).

en: Frequency unit
pl: Jednostka częstotliwości

en: Friend ID
pl: ID znajomego

en: Friend's Email
pl: E-maile Znajomych

en: Friend's First Name
pl: Imię przyjaciela

en: Friend's Last Name
pl: Nazwisko przyjaciela

en: From
pl: Od

en: From (A)
pl: Od (A)

en: From (B)
pl: Od (B)

en: From Address
pl: z adresu

en: From Email
pl: Adres nadawcy

en: From Email Address is required
pl: Adres e-mail jest wymagany.

en: From Email Addresses
pl: Adres e-mail nadawcy

en: From End of Previous
pl: Od końca poprzedniego

en: From Name
pl: Nazwa nadawcy

en: From Start Of Current
pl: Od początku bieżącego

en: From Template
pl: Z szablonu

en: From end of previous calendar month
pl: Od końca poprzedniego miesiąca

en: From end of previous calendar year
pl: Od końca poprzedniego roku kalendarzowego

en: From end of previous quarter
pl: Od końca poprzedniego kwartału

en: From end of previous week
pl: Od końca poprzedniego tygodnia

en: From start of current calendar month
pl: Od początku bieżącego miesiąca

en: From start of current calendar year
pl: Od początku bieżącego roku kalendarzowego

en: From start of current day
pl: Od początku bieżącego dnia

en: From start of current quarter
pl: Od początku bieżącego kwartału

en: From start of current week
pl: Od początku bieżącego tygodnia

en: From: %1
pl: Od: %1

en: Fula; Fulah; Pulaar; Pular
pl: ful; pular

en: Fulfilled
pl: Spełnione

en: Fulfilled Date
pl: Data wypełnienia

en: Full Name
pl: Pełne imię i nazwisko

en: Full Phone Number
pl: Numer telefonu

en: Full Street Address
pl: Pełny adres ulicy

en: Full Street Address without Country, State or Postcode
pl: Pełny adres ulicy, bez kraju, województwa lub kodu pocztowego

en: Full description of Campaign.
pl: Pełny opis kampanii

en: Full description of event. Text and html allowed. Displayed on built-in Event Information screens.
pl: Pełne podsumowanie wydarzenia. Tekst oraz kod html dozwolony. Wyświetlane na stronach informacji o wydarzeniach

en: Full street address (e.g. 110 Main Street).
pl: Pełny adres ulicy (np. ul. Kościuszki 15/2).

en: Full-text Search
pl: Szukaj pełnotekstowo

en: Fullscreen URL
pl: URL pełnego ekranu

en: Future versions of CiviCRM may require the PHP extension "%2". To ensure that your system will be compatible, please install it in advance. For more explanation, see <a href="%1">the announcement</a>.
pl: Przyszłe wersje CiviCRM mogą wymagać rozszerzenia PHP "%2". Aby upewnić się, że twój system będzie kompatybilny, zainstaluj go z góry. Więcej objaśnień znajduje się w <a href="%1">obwieszczeniu</a>.

en: GMT Name of Timezone
pl: Nazwa strefy czasowej GMT

en: GMT Offset
pl: Przesunięcie czasu uniwersalnego

en: GOTV (Voter Tracking)
pl: GOTV (Śledzenie wyborców)

en: GOTV campaign contacts
pl: Kontakty kampanii "Idź głosować"

en: Galician
pl: galicyjski

en: Gender
pl: Płeć

en: General
pl: Ogólne

en: General Link
pl: Ogólny link

en: General Monthly Newsletter: 200709
pl: Standardowy Miesięczny Newsletter: 200709

en: General goals for Campaign.
pl: Ogólne cele kampanii

en: Generally you will create a separate price field for each non-overlapping "class" of membership (e.g. National membership vs. Local Chapter membership).
pl: Generalnie utworzysz oddzielne pole cenowe dla każdej niepokrywającej się "klasy" członkostwa (np. Członkostwo krajowe a Członkostwo lokalne).

en: Generate PDFs for printing (only)
pl: Generuj PDF do drukowania (tylko)

en: Generate Report
pl: Generuj raport

en: Generates and sends out reports via email
pl: Generuje i wysyła raporty za pośrednictwem poczty e-mail

en: Geocoding
pl: Geolokalizacja

en: Georgian
pl: gruziński

en: German
pl: niemiecki

en: German (Swiss)
pl: niemiecki (Szwajcaria)

en: Get RSS 2.0 feed for current and future public events.
pl: Pobierz kanał RSS 2.0 dla bieżących i przyszłych wydarzeń publicznych.

en: Gift
pl: Prezent

en: Give the user a choice of installments (e.g. donate every month for 6 months)? If not, recurring donations will continue indefinitely.
pl: Daj użytkownikowi wybór ilości rat (np. wpłata każdego miesiąca przez 6 miesięcy)? Jeśli nie, powtarzające się darowizny będą kontynuowane na czas nieokreślony.

en: Given API command is not defined.
pl: Podana komenda API jest niezdefinowna

en: Given two date ranges, shows contacts who contributed in both the date ranges with the amount contributed in each and the percentage increase / decrease.
pl: Biorąc pod uwagę dwa zakresy dat, pokazuje kontakty, które dokonały wpłat w obu zakresach dat, z kwotą wniesioną w każdym z nich oraz procentowym wzrostem / spadkiem.

en: Go
pl: Wykonaj

en: Go Back
pl: Wstecz

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; SMS Providers</a> to add or edit SMS Provider.
pl: Idź do <a href='%1'>Administruj CiviCRM & raquo; Ustawienia systemu & raquo; Dostawcy SMS</a>, aby dodać lub edytować Dostawcę SMS.

en: Go to <a href='%1'>Administer CiviCRM &raquo; System Settings &raquo; SMS Providers</a> to add or edit the provider. Make sure these Providers are valid.
pl: Idź do <a href='%1'>Administruj CiviCRM & raquo; Ustawienia systemu & raquo; Dostawcy SMS</a>, aby dodać lub edytować dostawcę. Upewnij się, że ci dostawcy są ważni.

en: Go to a web page where you can make your payment online
pl: Idź do strony, na której możesz dokonać płatności online

en: Go to contact summary
pl: Przejdź do podsumowania kontaktu

en: Go to your page
pl: Idź do swojej strony

en: Goal
pl: Cel

en: Goal Amount
pl: Kwota docelowa

en: Goal Amount should be a numeric value
pl: Całkowita kwota deklarowanych wpłat powinna być liczbą

en: Goal Amount should be a numeric value greater than zero.
pl: Kwota celu powinna być wartością liczbową wyższą od zera.

en: Goal Revenue
pl: Cele przychodów

en: Goal Total
pl: Cel łącznie

en: Goes through contact records and updates email and postal greetings, or addressee value
pl: Przechodzi przez rekordy kontaktów i aktualizuje pocztę e-mail oraz pocztowe pozdrowienia lub wartość adresową

en: Government Entity
pl: Jednostka rządowa

en: Grand Total
pl: Łącznie

en: Grant
pl: Dotacja

en: Grant Application Received Date is NULL
pl: Data otrzymania wniosku jest PUSTA

en: Grant Currency
pl: Waluta dotacji

en: Grant Decision Date is NULL
pl: Data decyzji o przyznaniu dotacji jest PUSTA

en: Grant Due Date
pl: Data przyznania

en: Grant Due Date is NULL
pl: Data przyznania jest PUSTA

en: Grant ID
pl: ID dotacji

en: Grant Money Transfer Date is NULL
pl: Data transferu środków jest PUSTA

en: Grant Money transfer date
pl: Data transferu środków

en: Grant Note
pl: Notatka

en: Grant Rationale
pl: Uzasadnienie dotacji

en: Grant Report Received?
pl: Otrzymano raport?

en: Grant Status(s)
pl: Status(y) dotacji

en: Grant Type(s)
pl: Typ(y) dotacji

en: Grant report received
pl: Otrzymano raport

en: Granted
pl: Przyznane

en: Grants
pl: Dotacje

en: Grants Summary
pl: Podsumowanie dotacji

en: Greek, Modern
pl: grecki współczesny

en: Greeting
pl: Pozdrowienie

en: Greeting %1 %2
pl: Pozdrowienie %1 %2

en: Group
pl: Grupa

en: Group '%1' already exists.
pl: Grupa „%1” już istnieje.

en: Group - add contacts
pl: Grupa - dodaj kontakty

en: Group - create smart group
pl: Grupa - utwórz sprytną grupę

en: Group - remove contacts
pl: Grupa - usuń kontakty

en: Group - update smart group
pl: Grupa - zaktualizuj sprytną grupę

en: Group Cache Date
pl: data grupy pamięci podręcznej

en: Group Children
pl: Dzieci grupy

en: Group Contact Cache ID
pl: Identyfikator pamięci podręcznej grupy kontaktów

en: Group Contact ID
pl: ID grupy kontaktów

en: Group Contact Status
pl: Stan Grupy Kontaktów

en: Group Contacts
pl: Grupa Kontaktów

en: Group Deleted
pl: Grupa usunięta

en: Group Description
pl: Opis grupy

en: Group Enabled
pl: Grupa Włączona

en: Group ID
pl: ID grupy

en: Group Listings
pl: Spisy grup

en: Group Membership History ID
pl: Identyfikator historii członkostwa grupy

en: Group Membership Status
pl: Status członkostwa grupy

en: Group Membership Tracking
pl: Śledzenie członkostwa grupy

en: Group Name
pl: Nazwa grupy

en: Group Name:
pl: Nazwa Grupy:

en: Group Nesting
pl: Zagnieżdżenie grupy

en: Group Nesting ID
pl: Identyfikator zagnieżdżenia grupy

en: Group Options
pl: Opcje Grupy

en: Group Organization
pl: Grupa - Organizacja

en: Group Organization ID
pl: numer identyfikacyjny  grupy organizacyjnej

en: Group Parents
pl: Rodzice grupy

en: Group Payment Deleted
pl: Płatność grupowa usunięta

en: Group Percentage
pl: Procent grupy

en: Group Saved
pl: Grupa zapisana

en: Group Settings: %1
pl: Ustawienia grupy: %1

en: Group Source
pl: Źródło grupy

en: Group Status
pl: Status grupy

en: Group Status %1
pl: Status grupy %1

en: Group Title
pl: Tytuł grupy

en: Group Type
pl: Typ grupy

en: Group Type(s)
pl: Rodzaj(e) grupy

en: Group Types
pl: Typy grupy

en: Group Visibility
pl: Widoczność grupy

en: Group Visibility Setting
pl: ustawienia grupy widoczne.

en: Group Where Clause
pl: Warunek wyszukiwania grupy

en: Group by columns
pl: Grupuj według kolumn

en: Group contributions by
pl: Grupuj transakcje według

en: Group is Hidden
pl: Grupa jest ukryta

en: Group is Reserved
pl: Grupa jest zarezerwowana

en: Group is empty.
pl: Grupa jest pusta.

en: Group type filtering uses <strong>AND</strong> logic. If you check both 'Mailing List' and 'Access Control' types - only groups which have both types assigned will be returned.
pl: Filtrowanie grupowe wykorzystuje logikę <strong>ORAZ</strong>. Jeśli zaznaczysz typy: "Lista mailingowa" i "Kontrola dostępu" - zwrócone zostaną tylko te grupy, które mają przypisane oba typy.

en: Group(s)
pl: Grupa(y)

en: Group(s) %1 %2
pl: Grupa(y) %1 %2

en: Grouping
pl: Grupowanie

en: Grouping(s)
pl: Grupowanie

en: Groups
pl: Grupy

en: Groups Included in Mailing
pl: Grupy zawarte w mailingu

en: Groups and totals contributions by criteria including contact, time period, financial type, contributor location, etc.
pl: Grupy i sumy wpłat według kryteriów, takich jak kontakt, okres czasu, typ finansowy, lokalizacja wpłaty, itp.

en: Groups of contacts which are used for <strong>access control</strong> must be assigned that type.
pl: Grupy kontaktów używane do <strong>kontroli dostępu</strong> muszą mieć przypisany ten typ.

en: Groups which are used as mailing lists should be assigned the 'Mailing List' type.
pl: Grupom, które są używane jako listy adresowe, należy przypisać typ "Listy mailingowej".

en: Guarani­
pl: guarani­

en: Guess client's feelings and needs.
pl: Zgadnij uczucia i potrzeby klienta

en: Gujarati
pl: gudźarati

en: HONOR ROLL
pl: LISTA DARCZYŃCÓW

en: HTML Form Snippet
pl: Snippet formularza HTML

en: HTML Form Snippet for this Profile
pl: Snippet formularza HTML dla tego profilu

en: HTML Format
pl: Format HTML

en: HTML Listing
pl: Lista HTML

en: HTML Message
pl: Wiadomość HTML

en: HTML listing of current and future public events.
pl: HTML listy obecnych i nadchodzących wydarzeń publicznych.

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, different email programs may interpret HTML formats differently - so use this option cautiously unless you have a template format that has been tested with different web and desktop email programs.
pl: Wiadomości HTML mają większy wpływ wizualny, pozwalają na dołączanie obrazów i mogą być bardziej czytelne, jeśli zamieszczasz linki do stron witryny. Jednak różne programy e-mail mogą odmiennie interpretować formaty HTML - więc używaj tej opcji ostrożnie, chyba że masz format szablonu, który został przetestowany przy użyciu różnych internetowych i stacjonarnych programów pocztowych.

en: HTML messages have more visual impact, allow you to include images, and may be more readable if you are including links to website pages. However, you can also configure a simple sms.
pl: Wiadomości HTML mają większy wpływ wizualny, pozwalają na dołączanie obrazów i mogą być bardziej czytelne, jeśli zamieszczasz linki do stron witryny. Możesz jednak skonfigurować prosty sms.

en: HTTPS is not set up on this machine
pl: HTTPS nie jest skonfigurowany na tym komputerze

en: Haitian; Haitian Creole
pl: haitański, haitański kreolski

en: Hanging Badge 3-3/4" x 4-3"/4
pl: Wisząca plakietka 3-3 / 4 "x 4-3" / 4

en: Has a Followup Activity?
pl: Ma interakcję następującą?

en: Has at least one job associated with this mailing finished?
pl: Czy co najmniej jedno zadanie powiązane z tą wiadomością zostało zakończone?

en: Has this contact been deleted?
pl: Czy ten kontakt został usunięty?

en: Has this contact opted out of bulk mail?
pl: Czy ten kontakt wykluczył otrzymywanie wiadomości masowych?

en: Hausa
pl: hausa

en: Have you registered this site at CiviCRM.org? If not, please help strengthen the CiviCRM ecosystem by taking a few minutes to <a %1>fill out the site registration form</a>. The information collected will help us prioritize improvements, target our communications and build the community. If you have a technical role for this site, be sure to check Keep in Touch to receive technical updates (a low volume mailing list).
pl: Czy zarejestrowałeś Twoją instalację na CiviCRM.org? Jeśli nie, pomóż nam wzmocnić ekosystem CiviCRM, i poświęć kilka minut, aby <%1> wypełnić formularz rejestracji </a>. Zebrane informacje pozwolą nam nadać priorytet ulepszeniom, odpowiednio kierować naszą komunikację i budować społeczność. Jeśli jesteś osobą techniczną dla tej witryny, pamiętaj, aby być z nami w kontakcie, aby otrzymywać aktualizacje techniczne (lista mailingowa z ważnymi aktualizacjami).

en: Header
pl: Nagłówek

en: Header and Footer
pl: Nagłówek i stopka

en: Headers
pl: Nagłówki

en: Health Services Coordinator
pl: Koordynator usług zdrowotnych

en: Health Services Coordinator is
pl: Koordynator usług zdrowotnych jest

en: Hebrew (modern)
pl: hebrajski (współczesny)

en: Height (rows)
pl: Wysokość (wiersze)

en: Hello
pl: Witaj

en: Help
pl: Pomoc

en: Help Description
pl: Opis pomocy

en: Help Post
pl: Pomoc po

en: Help Pre
pl: Pomoc przed

en: Help Text
pl: Tekst pomocy

en: Help homeless individuals obtain temporary and long-term housing
pl: Pomóż bezdomnym w poszukiwaniu czasowego lub stałego mieszkania

en: Help spread the word
pl: Podziel się ze swoimi znajomymi!

en: Help us spread the word about this event. Use the space below to personalize your email message - let your friends know why you're attending. Then fill in the name(s) and email address(es) and click 'Send Your Message'.
pl: Pomóż nam rozpowszechniać informacje o tym wydarzeniu. Użyj miejsca poniżej, aby spersonalizować swoją wiadomość e-mail - poinformuj znajomych, dlaczego bierzesz udział. Następnie wpisz imię i nazwisko oraz adres e-mail i kliknij "Wyślij wiadomość".

en: Help us spread the word and leverage the power of your contribution by telling your friends. Use the space below to personalize your email message - let your friends know why you support us. Then fill in the name(s) and email address(es) and click 'Send Your Message'.
pl: Pomóż nam rozpowszechniać informacje i wykorzystaj siłę Twojej wpłaty mówiąc o niej swoim znajomym. Użyj miejsca poniżej, aby spersonalizować swoją wiadomość e-mail - wytłumacz znajomym, dlaczego nas wspierasz. Następnie wpisz imię i nazwisko oraz adres e-mail i kliknij "Wyślij wiadomość".

en: Helps you to analyze the income generated by an event. The report can include details by participant type, status and payment method.
pl: Pomaga analizować przychód uzyskany przez wydarzenie. Raport może zawierać szczegóły według rodzaju uczestnika, statusu i metody płatności.

en: Herero
pl: herero

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Hidden permanently
pl: Ukryty na stałe

en: Hide
pl: Ukryj

en: Hide Smart Groups
pl: Ukryj sprytne grupy

en: Hide comments for this note.
pl: Ukryj komentarze do tej notatki.

en: High-value supporter of our organization.
pl: Wysoko ceniony pomagający naszej organizacji.

en: Hindi
pl: hindi

en: Hiri Motu
pl: kreolski Hiri Motu

en: Hold Date
pl: Data zatrzymania

en: Hold Threshold
pl: Poziom zatrzymania

en: Hold date
pl: Data wstrzymania

en: Hold reset date
pl: Wstrzymaj datę resetowania

en: Home
pl: Główna

en: Home Mobile
pl: Telefon komórkowy domowy

en: Home Phone
pl: Telefon domowy

en: Homeless Services Coordinator
pl: Koordynator usług dla bezdomnych

en: Homeless Services Coordinator is
pl: Koordynatorem usług dla bezdomnych jest

en: Homepage Link Color
pl: Kolor Linku do strony głównej

en: Homepage Url
pl: Adres strony głównej

en: Honor Roll
pl: Lista Zasłużonych

en: Horizontal Spacing
pl: Odstępy w poziomie

en: Host
pl: Gospodarz

en: Hourly
pl: Na godzinę

en: Household
pl: Mieszkanie

en: Household Member is
pl: Członek domostwa jest

en: Household Member of
pl: Członek domostwa

en: Household Name
pl: Nazwa mieszkania

en: Household Name and State
pl: Nazwa i stan domostwa

en: Household Primary Contact ID
pl: numer identyfikacyjny głównego kontakt domostwa

en: Household membership.
pl: Przynależność do domostwa.

en: Housing Support
pl: Pomoc przy zakwaterowaniu

en: How many people are you registering?
pl: Ile osób chcesz zarejestrować?

en: How many recipients can they send emails to at one time? You may want to limit this to prevent large mail blasts from being sent.
pl: Jak wielu odbiorców może wysłać e-maila w jednej chwili? Możesz chcieć ograniczyć to aby zapobiec dużym mailom od zostania wysłanymi.

en: How often should the contents of this dashlet be automatically refreshed? Users can manually reload by clicking the refresh button on their dashboards.
pl: Jak często zawartość tego widgetu być automatycznie odświeżana? Użytkownicy mogą ręcznie przeładować, klikając przycisk odświeżania na pulpitach.

en: How should this change affect others in the series?
pl: Jak zmiana ma wpłynąć na innych z serii?

en: Html Type
pl: Rodzaj HTML

en: Human readable invoice number
pl: Czytelny dla człowieka numer faktury

en: Hungarian
pl: węgierski

en: I am contributing on behalf of an organization.
pl: Przekazuję darowiznę w imieniu organizacji.

en: I can't create new databases and the database '%1' doesn't exist.
pl: Nie mogę utworzyć nowe bazy danych i baza danych %1 nie istnieje.

en: I can't tell what webserver you are running
pl: Nie mogę okreslić jakiego webserwera używasz

en: I pledge to contribute this amount every
pl: Deklaruję, że będę dokonywać płatności tej kwoty co

en: I pledge to contribute this amount every %1 %2s for %3 installments.
pl: Deklaruję, że będę dokonywać wpłat tej kwoty co %1 %2 w 3 ratach.

en: I pledge to contribute this amount every %2 for %3 installments.
pl: Deklaruję, że będę dokonywać wpłat tej kwoty każdego %2 na %3 raty.

en: I want this membership to be renewed automatically every %1 %2(s).
pl: Chcę aby to członkostwo było odnawiane automatycznie każdego %1 %2.

en: I want to
pl: Chcę

en: I want to contribute this amount every %1 %2s for %3 installments.
pl: Chcę dokonywać wpłaty o tej wartości co %1 %2s w %3 ratach.

en: I want to contribute this amount every %1 for %2 installments.
pl: Chcę dokonywać wpłaty o tej wartości każdego %1 w %2 ratach.

en: I want to make a one-time contribution
pl: Chcę dokonać jednorazowej wpłaty.

en: I will send payment by check
pl: Wyślę płatność czekiem

en: ICalendar Downloads and Feeds
pl: Pobieranie kanału ICalendar

en: ID
pl: identyfikator

en: ID:
pl: Identyfikator:

en: IM
pl: Komunikator

en: IM Location
pl:  Lokalizacja komunikatora

en: IM Location Type
pl: Typ lokalizacji komunikatora

en: IM Provider
pl: Dostawca komunikatora internetowego

en: IM Screen Name
pl: Identyfikator w komunikatorze

en: IM Type
pl: Rodzaj komunikatora

en: IM provider ID
pl: Identyfikator dostawcy komunikatora internetowego

en: IMPORTANT
pl: WAŻNE

en: IMPORTANT: Keep in mind that this message will be included in ALL of the following types of receipts related to this online contribution page
pl: Ważne: Pamiętaj że ta wiadomość będzie zawierała wszystkie poniższe typy rejestrów związane z tą wpłatą online.

en: IMPORTANT: Replacements are case-sensitive whether 'Exact Match' is checked or not.
pl: WAŻNE: Zastępowanie jest wrażliwe na wielkość znaków,  niezależnie czy 'Dokładne dopasowanie' jest włączone, czy nie.

en: IMPORTANT: The Drupal permissions for 'access all custom data' and 'profile listings and forms' override and disable specific ACL settings for custom field groups and profiles respectively. Do not enable those Drupal permissions for a Drupal role if you want to use CiviCRM ACL's to control access.
pl: WAŻNE: uprawnienia Drupal do "dostępu do wszystkich niestandardowych danych" i "list profili i formularzy" zastępują i wyłączają określone ustawienia list ACL dla niestandardowych grup pól i profili. Nie włączaj tych uprawnień Drupala dla roli Drupala, jeśli chcesz kontrolować dostęp za pomocą list ACL CiviCRM.

en: IMPORTANT: This page does NOT control credit card/payment method choices for sites and/or contributors using the PayPal Express service (e.g. where billing information is collected on the Payment Processor's website).
pl: UWAGA: Ta strona nie dotyczy wybierania kart kredytowych ani metod płatności dla stron i/lub ofiarodawców wykorzystujących usługę PayPal Express (np. w przypadku, gdy dane rachunkowe są zbierane na stronie procesora płatności).

en: IMPORTANT: You must enable a Mapping Provider in order to use the Proximity Search feature (Administer > System Settings > Mapping and Geocoding).
pl: WAŻNE: Aby korzystać z funkcji wyszukiwania zbliżeniowego (Administracja> Ustawienia systemowe> Mapowanie i geokodowanie), musisz skonfigurować dostawę mapowania.

en: INCLUDE Recipients of These Message(s)
pl: DOŁĄCZ odbiorców tych wiadomości

en: INVOICE
pl: FAKTURA

en: Icelandic
pl: islandzki

en: If Unused
pl: Jeśli nieużywany

en: If a contact in the import file appears to be a duplicate of an existing CiviCRM contact...
pl: Jeśli kontakt w importowanym pliku wydaje się powtórzeniem istniejącego w CiviCRM-ie kontaktu…

en: If a membership type is selected, a membership will be created or renewed when users select this option. Leave this blank if you are using this for non-membership options (e.g. magazine subscription).
pl: Jeśli wybrano rodzaj członkostwa, zostanie ono utworzone lub odnowione, gdy użytkownik wybierze tę opcję. Pozostaw to pole puste, jeśli używasz tego dla opcji bez członkostwa (np. subskrypcja czasopism).

en: If a payment is due now, you can record <a href='%1'>a check, EFT, or cash payment for this pledge</a> OR <a href='%2'>submit a credit card payment</a>.
pl: W przypadku gdy płatności jest zadeklarowana do zapłacenia teraz, można zapisać <a href='%1'>  czek, przelew EFT, lub zapłatę środkami pieniężnymi dla tej deklaracji </a> LUB <a href='%2'>  dokonać płatności kartą kredytową </a>.

en: If a payment is due now, you can record <a href='%1'>a check, EFT, or cash payment for this pledge</a>.
pl: W przypadku gdy płatności jest zadeklarowana do zapłacenia teraz, można zapisać <a href='%1'>  czek, przelew EFT, lub zapłatę środkami pieniężnymi dla tej deklaracji </a>

en: If a recipient replies to this mailing, forward the reply to the FROM Email address specified for the mailing.
pl: Jeśli odbiorca odpowie na tę wiadomość, prześlij odpowiedź na adres e-mail ustawiony do mailingów.

en: If a recipient replies to this mailing, send an automated reply using the selected message.
pl: Jeśli odbiorca odpowie na tę wiadomość, wyślij automatyczną odpowiedź, używając wybranej wiadomości.

en: If checked, an administrator will need to approve new personal campaign pages before they are available to the public. We recommend using the "Notify Email" feature if you are requiring approval to ensure that the appropriate staff person is informed when a new Personal Campaign page is 'Waiting Review'.
pl: Jeśli jest zaznaczone, administrator musi najpierw zatwierdzić nowe strony kampanii osobistych, zanim będą dostępne publicznie. Zalecamy skorzystanie z funkcji "Powiadom E-mailem", jeśli wymagasz zatwierdzenia, aby upewnić się, że odpowiednia osoba zostanie poinformowana, gdy nowa strona kampanii osobistej ma "oczekiwać na recenzję".

en: If checked, users can view but not edit this field.
pl: Jeśli zaznaczone, użytkownicy mogą oglądać, ale nie mogą edytować tego pola.

en: If enabled, a Map link is included on the profile listings rows and detail screens for any contacts whose records include sufficient location data for your mapping provider.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, link mapowania jest dołączany do wierszy list profili i ekranów szczegółów dla kontaktów, których wpisy zawierają wystarczające dane o lokalizacji dla dostawcy mapowania.

en: If individual contacts are separately modified, added, or removed, then the final list may change.
pl: Jeśli poszczególne kontakty są osobno modyfikowane, dodawane lub usuwane, wówczas ostateczna lista może ulec zmianie.

en: If reserved, only users with 'administer reserved reports' permission can modify this report instance.
pl: Jeśli zarezerwowane, tylko użytkownicy z uprawnieniem "Administruj zastrzeżonymi raportami" można zmodyfikować ten raport.

en: If set to Yes, this report will appear in the My Reports section of the reports listing page and will only be visible by you.
pl: Jeśli jest ustawiony na tak, Raport ten pojawi się w sekcji Moje raporty na stronie Lista raportów i będzie widoczny tylko dla Ciebie.

en: If set, new contacts that are created when signing a petition are assigned a tag of this name.
pl: Jeśli ta opcja jest ustawiona, nowe kontakty tworzone podczas podpisywania wniosku otrzymują etykietę o tej nazwie.

en: If space becomes available you will receive an email with a link to a web page where you can complete your registration.
pl: Jeśli zwolni się miejsce, otrzymasz e-mail z linkiem do strony internetowej, na której możesz dokonać rejestracji.

en: If the 'Email Verification' option is enabled, users will receive a welcome email from Drupal with login information. Otherwise they will select a Password inline, and if administrator approval is not required they will be automatically logged in as soon as the transaction is completed.
pl: Jeśli włączona jest opcja "Weryfikacja adresu e-mail", użytkownicy otrzymają wiadomość powitalną od Drupala z danymi logowania. W przeciwnym razie wybiorą hasło, a jeśli zatwierdzenie administratora nie jest wymagane, zostaną automatycznie zalogowani, gdy tylko transakcja zostanie zakończona.

en: If the contact you were trying to add is listed below, click their name to view or edit their record
pl: Jeśli kontakt, który próbujesz dodać jest wymieniony poniżej, kliknij jego nazwę, aby wyświetlić lub edytować jego rekord

en: If the form is submitted with errors (i.e. required field not completed...) - the default behavior is to display the errors within the 'built-in' profile form. You can override this behavior - specifying your own error page - by adding a hidden <strong>errorURL</strong> input field.
pl: Jeśli formularz jest przesyłany z błędami (tj. wymagane pole nie zostało wypełnione ...) - domyślne zachowanie polega na wyświetlaniu błędów w "wbudowanym" formularzu profilu. Możesz zmienić to zachowanie - określając własną stronę błędu - dodając ukryte pole wejściowe <strong>errorURL</strong>.

en: If the web page you are pasting the snippet code to is hosted in a different domain from your CiviCRM site, you may NOT be able to include Country and State fields in the form (the script which dynamically loads the states based on selected country may not be able to execute across domains).
pl: Jeśli strona internetowa, do której wklejasz fragment kodu jest w innej domenie niż witryna CiviCRM, NIE możesz uwzględnić pól Kraj i Stan w formularzu (skrypt, który dynamicznie ładuje stany w zależności od wybranego kraju, może nie zadziałać w różnych domenach).

en: If they are included in a report as a display column, only the first set of values are shown.
pl: Jeśli są one uwzględnione w raporcie jako wyświetlana kolumna, pokazywany jest tylko pierwszy zestaw wartości.

en: If this campaign has specific start and end dates, embedded widgets will display the link to your Home Page instead of the Contribute button once the campaign is over.
pl: Jeśli ta kampania ma konkretne daty rozpoczęcia i zakończenia, osadzone widgety będą wyświetlać link do strony głównej zamiast przycisku wpłaty po zakończeniu kampanii.

en: If this group is used in CiviCRM profiles, those fields will be reset.
pl: Jeśli ta grupa jest używana w profilach CiviCRM, te pola zostaną zresetowane.

en: If this is NOT what you want to do, you can check "Discounts by Signup Date" again.
pl: Jeśli to nie jest to tym czego chcesz możesz sprawdzić "Obniżki za datę rejestracji" ponownie.

en: If this is a paid event and you want users to be able to register and pay online, select a payment processor to use.
pl: Jeśli to jest płatne wydarzenie i chcesz aby użytkownicy mogli się rejestrować i płacić online, wybierz procesor płatności do użycia.

en: If this option is checked, a "thermometer" showing progress toward your goal will be included on the page.
pl: Jeśli ta opcja jest sprawdzona. "termometr" pokazujący postęp do celu będzie zawarty na stronie.

en: If this option is checked, an "honor roll" will be displayed with the names (or nicknames) of the people who supported you. (Donors will have the option to remain anonymous. Their names will NOT be listed.)
pl: Jeśli ta opcja jest zaznaczona, wyświetlona zostanie "lista darczyńców" z nazwiskami (lub pseudonimami) osób, które wsparły Twoją kampanię. (Darczyńcy będą mogli pozostać anonimowi. Ich nazwiska NIE zostaną wymienione.)

en: If this option is checked, you will receive an email notification when people contribute to your campaign.
pl: Jeśli ta opcja jest zaznaczona, otrzymasz e-maila z powiadomieniem, kiedy ktoś dołączy do Twojej kampanii.

en: If this relationship has start and/or end dates, specify them here.
pl: Jeśli to powiązanie ma początkową i/lub końcową datę, możesz ją tu wybrać.

en: If true, confirmation is automatically emailed to contact on successful registration.
pl: Jeśli to prawda, potwierdzenie jest automatycznie wysyłane pocztą e-mail, aby skontaktować się po pomyślnej rejestracji.

en: If true, include registration link on Event Info page.
pl: Jeśli to prawda, dołącz link rejestracyjny na stronie Informacje o wydarzeniu.

en: If true, show event location.
pl: Jeśli to prawda, pokaż lokalizację zdarzenia.

en: If you already have an account <a href='%1'>please login</a> before completing this form.
pl: Jeśli masz już konto <a href='%1'>zaloguj się</a> przed wypełnieniem formularza.

en: If you are INSERTING new contributions, you will need to include a column in your data file containing the values used to link the contribution to an existing contact. You can use the 'Internal Contact ID', an 'External Identifier' (if you are using those in your contact records), OR the property defined in your Unsupervised Duplicate Matching rule (which is Email Address by default).
pl: Jeśli wstawiasz nowe rejestry uczestników, będziesz potrzebował zawrzeć kolumnę z informacjami o pliku zawierającym wartości używane do linkowania rejestracji wydarzenia do istniejących kontaktów. Możesz użyć ' numeru identyfikacyjnego kontaktu wewnętrznego', i 'zewnętrznego identyfikatora' (jeśli używasz takich w twoich rejestrach kontaktu), albo własność jest zdefiniowana w twojej zasadzie  nienadzorowanego duplikującego łączenia. (Której adres E-mail jest zaniedbany).

en: If you are INSERTING new participant records, you will need to include a column in your data file containing the values used to link the event registration to an existing contact. You can use the 'Internal Contact ID', an 'External Identifier' (if you are using those in your contact records), OR the property defined in your Unsupervised Duplicate Matching rule (which is Email Address by default).
pl: Jeśli wstawiasz nowe rejestry uczestników, będziesz potrzebował zawrzeć kolumnę z informacjami o pliku zawierającym wartości używane do linkowania rejestracji wydarzenia do istniejących kontaktów. Możesz użyć ' numeru identyfikacyjnego kontaktu wewnętrznego', i 'zewnętrznego identyfikatora' (jeśli używasz takich w twoich rejestrach kontaktu), albo własność jest zdefiniowana w twojej zasadzie  nienadzorowanego duplikującego łączenia.

en: If you are UPDATING existing participants, you will need to include a column containing the unique CiviCRM-assigned participant ID to match to the existing participant record.
pl: Jeśli uaktualniasz istniejących uczestników, będziesz potrzebował załączyć kolumnę zawierającą unikalne CiviCRM-przypisany numer identyfikacyjny uczestnika pasujący do istniejących rejestrów uczestników.

en: If you are accepting offline payment from this participant, check <strong>Record Payment</strong>. You will be able to fill in the payment information, and optionally send a receipt.
pl: Jeśli akceptujesz płatności offline od tego uczestnika, sprawdź <strong>Rejestr płatności </strong>. Będziesz w stanie wypełnić informację płatności, i opcjonalnie wysłać pokwitowanie.

en: If you are displaying the search results as contacts, you can modify the columns displayed by creating a Profile containing a different set of contact fields and then selecting that Profile here. For example you may want to include columns for Gender and Date of Birth, while eliminating Country.
pl: Jeśli ustawiasz kontakty jako wyniki wyszukiwania, możesz modyfikować wyświetlane kolumny poprzez tworzenie profilu zawierającego różny zestaw pól, a następnie wybrać dany profil. Na przykład możesz uwzględnić kolumny Płeć i Data urodzenia, eliminując Kraj.

en: If you are moving participants from "On waitlist" to "Pending from waitlist" status, make sure there are available spaces for the event. An email with a link to confirm their registration will be automatically sent. However, they will only be allowed to complete their registration if the event is not full (e.g. the number of registered participants is less than the maximum number of participants configured for the event).
pl: Jeśli przenosisz uczestników z listy "na liście oczekiwania" na "w trakcie z listy oczekiwania" statusu, upewnij się że jest możliwa przestrzeń dla wydarzenia.  E-mail z linkiem do potwierdzenia rejestracji zostanie wysłany automatycznie. Jednakże, oni będą mogli tylko ukończyć rejestrację na wydarzenie jeśli nie jest pełne (jak liczba uczestników jest niższa od maksymalnej liczby uczestników którzy mogą zostać skonfigurowanymi na wydarzenie).

en: If you are planning on using this field in front-end profile, event registration or contribution forms, you should 'Limit List to Group' or configure an 'Advanced Filter'  (so that you do not unintentionally expose your entire set of contacts). Users must have either 'access contact reference fields' OR 'access CiviCRM' permission in order to use contact reference autocomplete fields. You can assign 'access contact reference fields' to the anonymous role if you want un-authenticated visitors to use this field. Use <a href='%1'>Search Preferences - Contact Reference Options</a> to control the fields included in the search results.
pl: Jeśli planujesz używać tego pola w profilu zewnętrznym, rejestracji wydarzenia lub formularzu wpłaty, powinieneś "ograniczyć listę do grupy" lub skonfigurować "zaawansowany filtr" (aby przez przypadek nie wyświetlić całego zestawu kontaktów). Aby używać pól autouzupełniania kontaktów, użytkownicy muszą posiadać pozwolenie na "dostęp do pól danych kontaktowych" albo "dostęp do CiviCRM". Możesz przypisać "dostęp do pól danych kontaktowych" do anonimowej roli, jeśli chcesz, aby nieuwierzytelnieni użytkownicy korzystali z tego pola. Użyj opcji <a href='%1'>Preferencje wyszukiwania - opcje danych kontaktowych</a>, aby kontrolować pola zawarte w wynikach wyszukiwania.

en: If you are searching by activity name, check your spelling or use fewer letters.
pl: Jeśli szukasz według nazwy interakcji, sprawdź pisownię lub użyj mniej liter.

en: If you are searching by pledger name, check your spelling or use fewer letters.
pl: jeśli szukasz wg. nazwiska deklarującego, sprawdź pisownię, albo użyj mniejszej ilości liter

en: If you are searching within a date  range, try a wider range of values.
pl: Jeśli szukasz w zakresie dat, spróbuj szerszego zakresu wartości.

en: If you are searching within a date or amount range, try a wider range of values.
pl: jeśli wyszukujesz w zakresie dat lub kwot, wybierz szerszy zakres wartości

en: If you are using mail-merge tokens, check that they have been replaced with expected values.
pl: Jeśli używasz tokenów korespondencji seryjnej, sprawdź, czy zostały zastąpione oczekiwanymi wartościami.

en: If you are using the CiviMail component to send mailings to contacts, this field provides additional control over which email address is used. By default, CiviMail sends mail to each contact's preferred email address. If the contact has multiple locations, then the preferred email of the primary location is used. However, if the contact prefers to have CiviMail ('bulk') mailings set to an alternate email address - check the 'Use for Bulk Mailings' box next to that email address.
pl: Jeśli używasz komponentu CiviMail do wysyłania e-maili do kontaktów, to pole daje dodatkową kontrolę nad tym, który adres e-mail jest używany. Domyślnie, CiviMail wysyła e-mail do preferowanego adresu e-mail każdego kontaktu. Jeśli kontakt ma wiele lokalizacji, wtedy użyty jest preferowany e-mail głównej lokalizacji. Jednak jeśli kontakt woli otrzymywać e-maile masowe na inny adres e-mail - zaznacz pole "Użyj dla wysyłek masowych" obok tego adresu e-mail.

en: If you are using the profile as a contact signup and editing form - this option controls what happens if the data matches an existing contact record. Using this option user can update the matching record or create a duplicate record or otherwise he will get a 'duplicate record' warning, and their input will not be saved. Contact matching is based on your configured 'Strict' rule for identifying duplicate contacts.
pl: Jeśli używasz profilu jako formularza rejestracji i edycji kontaktu - ta opcja kontroluje, co się stanie, jeśli dane pasują do istniejącego rekordu kontaktu. Korzystając z tej opcji, użytkownik może zaktualizować odpowiedni rekord lub utworzyć duplikat, inaczej w inny sposób otrzyma ostrzeżenie "duplikat rekordu", a jego dane wejściowe nie zostaną zapisane. Dopasowywanie kontaktów jest oparte na skonfigurowanej "ścisłej" regule identyfikowania zduplikowanych kontaktów.

en: If you are using this profile as a contact signup form, using it in an online contribution page OR an event registration page, anonymous users will be given the option to create a %1 User Account as part of completing the form.
pl: Jeśli używasz tego profilu jako formularza rejestracyjnego, korzystając z niego na stronie wpłat online LUB na stronie rejestracji wydarzeń, anonimowi użytkownicy otrzymają opcję utworzenia konta użytkownika %1 w ramach wypełniania formularza.

en: If you are using this profile as a contact signup or edit form, and want to redirect the user to a static URL after they've submitted the form, you can also use contact tokens in URL - enter the complete URL here. If this field is left blank, the built-in Profile form will be redisplayed with a generic status message - 'Your contact information has been saved.'
pl: Jeśli używasz tego profilu jako formularza kontaktowego lub formularza do edycji i chcesz przekierować użytkownika do statycznego adresu URL po przesłaniu formularza, możesz również użyć tokena kontaktu w adresie URL - tutaj wpisz pełny adres URL. Jeśli to pole pozostanie puste, wbudowany formularz profilu zostanie ponownie wyświetlony z ogólnym komunikatem o stanie - "Twoje informacje kontaktowe zostały zapisane."

en: If you are using this profile as a contact signup or edit form, and want to redirect the user to a static URL if they click the Cancel button - enter the complete URL here. If this field is left blank, the built-in Profile form will be redisplayed.
pl: Jeśli używasz tego profilu jako formularza kontaktowego lub formularza do edycji i chcesz przekierować użytkownika do statycznego adresu URL, klikając przycisk Anuluj - wpisz tutaj pełny adres URL. Jeśli to pole pozostanie puste, wbudowany formularz profilu zostanie wyświetlony ponownie.

en: If you are using this profile as a search form, you can choose to include proximity searching. When enabled, a proximity search block will be added to the search criteria. This block will contain fields to set the proximity start address, and a field to set a 'Radius' (distance from that address).
pl: Jeśli używasz tego profilu jako formularza wyszukiwania, możesz włączyć wyszukiwanie zbliżeniowe. Po włączeniu, kryteria wyszukiwania zbliżeniowego zostaną dodane do kryteriów wyszukiwania. Ten blok będzie zawierał pola do ustawienia sąsiedztwa adresu początkowego oraz pole do ustawienia "Promienia" (odległość od tego adresu).

en: If you choose Redirect to Database, all emails will be recorded as archived mailings instead of being sent out. They can be found in the civicrm_mailing_spool table in the CiviCRM database.
pl: Jeśli wybierzesz "Powrót do Bazy Danych", wszystkie e-maile zostaną zapisane jak zarchiwizowane zamiast wysłane. Znajdują się one w bazie danych CiviCRM pod rekordem civicrm_mailing_spool.

en: If you create only an <strong>HTML</strong> version, CiviMail will automatically create a <strong>TEXT</strong> version for your recipients who have chosen NOT to receive HTML email.
pl: Jeśli tworzysz tylko <strong>HTML </strong> wersję, CiviMail automatycznie stworzy <strong>TEXT </strong> wersję dla twoich odbiorców którzy wybrali nie otrzymywanie e-maili HTML.

en: If you disable the profile - it will be removed from these forms and/or modules. Do you want to continue?
pl: Jeżeli wyłączysz profil - zostanie on usunięty z podanych form i modułów. Czy chcesz kontynuować?

en: If you disable this contributions will be processed immediately after submitting the contribution form.
pl: Jeśli wyłączysz te wpłaty będą one przetwarzane od razu po aktywacji przedkładając formularz wpłat.

en: If you do not want this option to increment the participant count for the event you can still restrict how many times this particular option can be chosen.  Leave this field empty and enter a value in the adjacent Max Participants box.  For example, if you leave this empty and set the adjacent Max Participant = 20, only 20 registrants can choose this option before it becomes unavailable to online registrants.
pl: Jeśli nie chcesz, aby ta opcja zwiększała liczbę uczestników wydarzenia, nadal możesz ustalić, ile razy ta opcja może zostać wybrana. Pozostaw to pole puste i wprowadź wartość w sąsiadującym polu Maksymalna liczba uczestników. Na przykład, jeśli zostawisz to pole puste i ustawisz sąsiadująco Max = 20, tylko 20 rejestrujących może wybrać tę opcję, zanim stanie się niedostępna dla rejestrujących online.

en: If you enter a payment which is different than the scheduled amount, choose one of these options:
pl: Jeśli wprowadzisz płatność, która jest inna niż bieżąca zaplanowana kwota wybierz jedną z poniższych opcji:

en: If you enter an amount which is different than the current scheduled amount, choose one of these options:
pl: Jeśli wprowadzisz kwotę, która jest inna niż bieżąca zaplanowana kwota wybierz jedną z poniższych opcji:

en: If you find that you are creating multiple events with similar settings, you may want to use the <a href="%1">Event Templates</a> feature to streamline your workflow.
pl: Jeśli zauważysz że tworzysz wielokrotne wydarzenia z podobnymi ustawieniami, możesz zechcieć użyć <a href="%1"> szablonu wydarzeń </a>  do opisania przebiegu pracy.

en: If you have chosen to <strong>Allow Other Amounts</strong>, you can use the fields above to control minimum and/or maximum acceptable values (e.g. don't allow contribution amounts less than %1).
pl: Jeśli wybrałeś <strong>Pozwól na dowolną kwotę</strong>, możesz użyć poniższych pól do kontroli minimalnych i/lub maksymalnych akceptowalnych wartości (np. nie zezwalaj na kwotę dotacji mniejszą niż %1).

en: If you have questions please contact us at %1
pl: Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami pod adresem %1

en: If you have questions please contact us at %1.
pl: Jeśli masz pytania, proszę skontaktuj się z nami pod adresem %1

en: If you have sent other Mass SMS - you can additionally Include (or Exclude) contacts who received those Mass SMS. CiviCRM will eliminate any duplications so that contacts who are in an Included Group AND were recipients of an Included Mailing will only be sent one copy of this SMS.
pl: Jeśli wysłałeś inne masowe SMS-y - możesz dodatkowo dołączyć (lub wyłączyć) kontakty, które otrzymały te masowe SMSy. CiviCRM wyeliminuje wszelkie duplikaty, aby osoby należące do grupy dołączonej ORAZ będące odbiorcami załączonej wiadomości e-mail, otrzymały tylko jedną kopię tego SMS-a.

en: If you have sent other Mass SMS - you can additionally Include (or Exclude) contacts who received those SMS. CiviCRM will eliminate any duplications so that contacts who are in an Included Group AND were recipients of an Included Mailing will only be sent one copy of this Mass SMS.
pl: Jeśli wysłałeś inne masowe SMS-y - możesz dodatkowo dołączyć (lub wykluczyć) kontakty, które otrzymały te SMS-y. CiviCRM wyeliminuje wszelkie duplikaty, aby osoby należące do grupy dołączonej ORAZ będące odbiorcami załączonej wiadomości e-mail, otrzymały tylko jedną kopię tego masowego SMS-a.

en: If you haven't already configured custom fields and a profile for this, you can save this screen without selecting a Profile, complete the steps below and then return to <strong>Manage Events</strong> and select your new profile.
pl: Jeśli jeszcze nie skonfigurowałeś pól wyboru i profilu dla tego, możesz zapisać pole tego obrazu bez zaznaczania profilu, ukończyć stopnie poniżej i wtedy wrócić do <strong>Zarządzaj Wydarzeniami </strong>i wybrać twój nowy profil.

en: If you haven't already configured custom fields and a profile to collect data you need for this form, you can create them here using the steps below.
pl: Jeśli jeszcze nie skonfigurowano pól niestandardowych i profilu, aby zebrać dane potrzebne do tego formularza, możesz je utworzyć, korzystając z poniższych kroków.

en: If you haven't received an email from us, check your spam folder, it might have been wrongly classified.
pl: Jeśli nie otrzymasz e-maila w ciągu kilku minut, sprawdź folder spamu, gdyż mógł zostać błędnie zaklasyfikowany.

en: If you haven't received an email within a few minutes, please check your spam folder.
pl: Jeśli nie otrzymasz e-maila w ciągu kilku minut, sprawdź folder spamu.

en: If you need additional options - you can add them after you Save your current entries.
pl: Jeśli potrzebne są dodatkowe opcje – można dodać je po zapisaniu aktualnych wpisów.

en: If you need to create new custom fields, you can also do that within the profile editor. Then add the new custom field(s) to this profile by dragging them into the form builder.
pl: Jeżeli chcesz stworzyć nowe pole niestandardowe,możesz to zrobić w polu edycji profilu. Wtedy dodaj nowe pole(a) niestandardowe poprzez przeciągnięcie ich do formularza.

en: If you need to make a dashlet NOT available, AND remove it from existing user dashboards - you can do that from the 'Configure' screen on your dashboard. Click the 'x' on the right side of the dashlet's icon.
pl: Jeśli potrzebujesz, aby widget nie był dostępny, i usunąć go z istniejących pulpitów nawigacyjnych użytkownika - można to zrobić z ekranu "Konfiguruj pulpit" na pulpicie. Kliknij "x" po prawej stronie ikony widgetu.

en: If you no longer want to use this price set, click the contribution page title below, and modify the Amounts or Membership tab configuration.
pl: Jeśli nie chcesz już korzystać z tego zestawu cen, kliknij tytuł strony wpłat poniżej i zmodyfikuj konfigurację zakładki Kwoty lub Członkostwo.

en: If you no longer want to use this price set, click the event template title below, and modify the fees for that event.
pl: Jeśli nie chcesz już korzystać z tego zestawu cen, kliknij tytuł szablonu wydarzenia poniżej i zmodyfikuj opłaty za to wydarzenie.

en: If you no longer want to use this price set, click the event title below, and modify the fees for that event.
pl: Jeśli nie chcesz już korzystać z tego zestawu cen, kliknij tytuł wydarzenia poniżej i zmodyfikuj opłaty za to wydarzenie.

en: If you only insert one shortcode, you can choose to override all page content with the content of the shortcode.
pl: Jeśli wstawisz tylko jeden krótki kod, możesz nadpisać całą treść strony treścią kodu.

en: If you plan on using this price set for membership signup and renewal, you can not also use it for Events or Contributions. However, a membership price set may include additional fields for non-membership options that require an additional fee (e.g. magazine subscription).
pl: Jeśli planujesz korzystać z tego zestawu cen do rejestracji i odnawiania członkostwa, nie możesz użyć go wtedy do wydarzeń lub wpłat. Jednak zestaw cen członkostwa może zawierać dodatkowe pola dla opcji bez członkostwa, które wymagają dodatkowej opłaty (np. subskrypcja czasopism).

en: If you select a membership type, a membership will be created or renewed when users select this option. Leave this column blank for non-membership options (e.g. magazine subscription).
pl: Jeśli wybierzesz typ członkostwa, członkostwo zostanie utworzone lub odnowione po wybraniu tej opcji przez użytkowników. Pozostaw tę kolumnę pustą dla opcji braku członkostwa (np. subskrypcja czasopism).

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed).
pl: Jeśli ominiesz tego uczestnika będzie wystarczająca ilość miejsc na tym wydarzeniu dla Twojej grupy (nie jesteś na liście rezerwowych).

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed). Please go back to the main registration page and reduce the number of additional people. You will also need to complete payment information.
pl: Jeśli ominiesz tego uczestnika będzie wystarczająca ilość miejsc na tym wydarzeniu dla Twojej grupy (nie jesteś na liście rezerwowych). Wróć do strony rejestracji i zmniejsz ilość dodatkowych osób. Musisz także uzupełnić informacje o płatnościach.

en: If you skip this participant there will be enough spaces in the event for your group (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
pl: Jeśli ominiesz tego uczestnika będzie wystarczająca ilość miejsc na tym wydarzeniu dla Twojej grupy (nie jesteś na liście rezerwowych). Rejestracja na to wydarzenie wymaga akceptacji. Otrzymasz e-maila jak tylko rejestracja zostanie zweryfikowana.

en: If you think this may be a duplicate contact which should be merged with an existing record - Go to "Contacts >> Find and Merge Duplicate Contacts". Use the strict rule for Organizations to find the potential duplicates and merge them if appropriate.
pl: Jeśli uważasz, że może to być duplikat kontaktu, który powinien zostać scalony z istniejącym rekordem - przejdź do "Kontakty >> Znajdź i połącz duplikaty kontaktów". Użyj surowej reguły dla organizacji, aby znaleźć potencjalne duplikaty i scalić je, jeśli to właściwe.

en: If you think you may be importing additional data from the same data source, check 'Save this field mapping' at the bottom of the page before continuing. The saved mapping can then be easily reused the next time data is imported.
pl: Jeśli przewidujesz, że będziesz importować dalsze dane z tego samego źródła, zaznacz „Zapisz to mapowanie pól” na dole strony. Zapisane mapowanie może być następnie użyte ponownie podczas kolejnych importów.

en: If you uncheck "Discounts by Signup Date" and Save this form, any existing discount sets will be deleted.
pl: Jeśli nie usuniesz zaznaczone "Przeceny za datę rejestracji" i zapiszesz tą formę, wszystkie istniejące przeceny zostaną usunięte.

en: If you use this option, you may want to use a table layout to format the output from the contribution token(s). In this case select the 'Table Cell' separator, and each contribution instance will be placed in it's own table cell. Alternatively, you can use the simple 'Comma' separator which will simply separate the contribution amounts and / or dates with commas (e.g. 'Thank you for your generous contributions of $150.00, $200.00, $450.00 this year.').
pl: Jeśli używasz tej opcji, możesz chcieć użyć układu tabeli, aby sformatować dane wyjściowe z znaczników(ów) wkładu. W takim przypadku należy wybrać separator "Komórka tabeli", a każda instancja wkładu zostanie umieszczona w własnej komórce tabeli. Alternatywnie można użyć prostego separatora "przecinek", który po prostu oddzieli kwoty wpłat i / lub daty przecinkami (np. "Dziękujemy za szczodry wkład w wysokości 150,00 PLN, 200,00 PLN, 450,00 PLN w tym roku").

en: If you want Administrator of your organization to receive each PCP Notification receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org) First Email will be sent to PCP user for support.
pl: Jeśli chcesz, aby administrator twojej organizacji otrzymywał potwierdzenie pokwitowanie każdego PCP, wprowadź jeden albo więcej adresów e-mail tutaj. Różnorodne adresy oddzielaj przecinkiem (np. marta@example.com, wojtek@example.com). Pierwszy e-mail będzie wysłany do użytkownika PCP dla wsparcia

en: If you want collect additional information during event registration, you will need to configure one or more CiviCRM Profiles - which are collections of standard or custom fields. For event registration, you often want to collect an email address and / or participants' first and last names. You may also need to collect additional information specific to a person's <strong>participation</strong> in an Event. Examples include meal and/or volunteer preferences.
pl: Jeśli chcesz zbierać dodatkowe informacje podczas rejestracji, będziesz potrzebował skonfigurować jeden albo więcej CiviCRM profilów - które są kolekcją standardowych albo specjalnych pól. Dla rejestracji na wydarzenie często potrzeba listy adresów e-mail i/albo imion i nazwisk uczestników. Możesz także potrzebować dodatkowych, specyficznych informacji dla osoby <strong>uczestnika </strong> na wydarzenie. a przykład dotyczące posiłku i albo preferencji wolontariusza.

en: If you want content displayed at the bottom of the contribution page, enter it here.
pl: Jeśli chcesz, aby zawartość była widoczna u dołu strony transakcyjnej, wprowadź ją tutaj.

en: If you want member(s) of your organization to receive a BLIND carbon copy of each emailed receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
pl: Jeśli chcesz, by członkowie Twojej organizacji otrzymywali UKRYTE kopie każdego wysłanego pokwitowania, wprowadź tu jeden lub więcej adresów e-mail. Kolejne adresy oddzielaj przecinkiem (np. marta@example.com, wojtek@example.com).

en: If you want member(s) of your organization to receive a carbon copy of each emailed receipt, enter one or more email addresses here. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
pl: Jeśli chcesz, by członkowie Twojej organizacji otrzymywali kopie każdego wysłanego pokwitowania, wprowadź jeden lub więcej adresów e-mail. Kolejne adresy oddzielaj przecinkiem (np. marta@example.com, wojtek@example.com).

en: If you want to allow contributors to specify a person whom they are honoring with their gift, check this box. An optional Honoree section will be included in the form. Honoree information is automatically saved and linked with the contribution record.
pl: Jeśli chcesz zezwolić na wpłaty od specyficznych osób które mogą zostać uhonorowane darem, sprawdź w skrzynce. Opcjonalna sekcja ku czci będzie zawarta w formularzu. Informacje o tytule będzie automatycznie zapisana i linkowana do rejestru wpłat.

en: If you want to enable the 'Contribution Amounts section', you need to either 'Allow Other Amounts' and/or enter at least one row in the 'Fixed Contribution Amounts' table.
pl: Jeśli chcesz włączyć sekcję "Kwoty wpłat", musisz podać "Zezwalaj na inne kwoty" i / lub wpisz co najmniej jeden wiersz w tabeli "Stałe kwoty wpłat"

en: If you want to limit the number of participants who can chose this option, enter that number here. This limit is separate from the maximum number of participants allowed to register for the event (you can set that number from Configure Event > Info and Settings).
pl: Jeśli chcesz ograniczyć liczbę uczestników, którzy mogą wybrać tę opcję, wpisz ten numer tutaj. Ten limit jest oddzielony od maksymalnej liczby uczestników, którzy mogą zarejestrować się na wydarzenie (możesz ustawić ten numer w Konfiguruj wydarzenie> Informacje i ustawienia).

en: If you want to provide a default value for this field, enter it here. For date fields, format is YYYY-MM-DD.
pl: Tu wprowadź domyślną wartość, jeśli to pole ma taką wartość mieć. Dla pól z datą poprawny format to RRRR-MM-DD.

en: If you want to provide an Online Registration page for this event, check the first box below and then complete the fields on this form.
pl: Jeśli chcesz, włączyć rejestrację online do tego wydarzenia, zaznacz pole poniżej, a następnie wypełnij pola formularza.

en: If you want to provide an Online Registration page for this event, check the first box below and then complete the fields on this form. You can offer online registration for both Paid and Free events. Paid events require that you have configured a <a href="%1">payment processor</a> for your site.
pl: Jeśli chcesz, włączyć rejestrację online do tego wydarzenia, zaznacz pole poniżej, a następnie wypełnij pola formularza. Możesz zaoferować rejestrację online dla płatnych i bezpłatnych wydarzeń. Płatne wydarzenia wymagają skonfigurowaniu <a href="%1"> procesora płatności </a> strony.

en: If you want to set a specific limit on the maximum number of records, enter that number. Otherwise leave this field blank.
pl: Jeśli chcesz ustawić określony limit maksymalnej liczby rekordów, wprowadź tę liczbę. W przeciwnym razie pozostaw to pole puste.

en: If you would like to add personal message to email please add it here. (If sending to more then one receipient the same message will be sent to each contact.)
pl: Jeśli chcesz dodać wiadomość osobistą do e-maila, dodaj ją tutaj. (Jeśli wysyłasz do więcej niż jednego odbiorcy, ten sam komunikat zostanie wysłany do każdego kontaktu.)

en: If you would like to create an account on this site, check the box below and enter a Username
pl: Jeśli chcesz stworzyć konto na tej stronie, zaznacz pole poniżej i wprowadź nazwę użytkownika

en: If you're sure this record is not a duplicate, click the 'Save Matching Contact' button below.
pl: Jeśli jesteś pewien, że ta pozycja nie jest duplikatem, kliknij „Zapisz oddzielny kontakt”.

en: If you've changed search criteria for this 'smart group' and want to save your changes, select <strong>Group - update smart group</strong> from the '- more actions -' drop-down menu
pl: Jeśli zmieniłeś kryteria wyszukiwania dla tej "sprytnej grupy" i chcesz zapisać zmiany, wybierz <strong>Grupa - zaktualizuj sprytną grupę</strong> z menu rozwijanego "- więcej czynności"

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Contributions will then be matched to contributors using their External ID.
pl: Jeśli przechowałeś unikalne <strong>Zewnętrzny Identyfikator </strong>dla każdego kontaktu w CiviCRM, możesz załączyć tą wartość jako kolumnę w twoim importowanym pliku. Dane wpłacających będą  łączone z wpłatami używając zewnętrznych numerów identyfikacyjnych.

en: If you've stored a unique <strong>External Identifier</strong> for each contact in CiviCRM, you can include that value as a column in your import file. Participant data will then be matched to contact records using their External ID. Please note that you must use an "On Duplicate Entries" setting of "Skip" or "No Duplicate Checking" to be able to upload using the External ID field.
pl: Jeśli przechowałeś unikalne <strong>Zewnętrzny Identyfikator </strong>dla każdego kontaktu w CiviCRM, możesz załączyć tą wartość jako kolumnę w twoim importowanym pliku. Dane uczestnika będą  łączone z rejestrami kontaktów używając ich zewnętrznych numerów identyfikacyjnych. Proszę zauważ że musisz użyć "Duplikowane wejścia" ustawiając "Opuść" albo "Nie duplikuj kontroli" aby być w stanie załączyć używając pola zewnętrznego numeru identyfikacyjnego.

en: If your SMTP server requires authentication, enter your Username and Password here.
pl: Jeżeli serwer SMTP wymaga uwierzytelniania, podaj swój login i hasło.

en: If your mysql server is running on other port than default 3306, provide server info as server:port (i.e. localhost:1234)
pl: Jeśli Twój serwer MySQL jest uruchomiony na innym porcie niż domyślny 3306, podaj informacje o serwerze jako serwer:port (tj. localhost:1234)

en: If your page is enabled, click <strong>Live Page</strong> to view to the page in <strong>live mode</strong>.
pl: Jeśli twoja strona jest włączona, kliknij <strong>Żywa Strona </strong> aby ukazać stronę w <strong>żywy tryb </strong>.

en: If your site uses Contact Subtypes, you can assign this set of custom fields to a specific subtype (e.g. 'Student'), OR you can select '- Any -' which makes the fields available to contacts of the parent type (e.g. 'Individual') as well as to any subtypes.
pl: Jeśli twoja strona korzysta z Podtypów Kontaktów, możesz przypisać ten zestaw pól niestandardowych do określonego podtypu (np. "Uczeń"), LUB wybrać "- Dowolny", co czyni pola dostępnymi dla kontaktów rodzaju nadrzędnego (np. "Osoba"), jak również do dowolnych podtypów.

en: Ignore
pl: Ignoruj

en: Ignore Mismatch & Process the Batch?
pl: Ignoruj niedopasowanie & procesuj serię?

en: Illegal stack size. Use values between 1 and %1.
pl: Niedozwolony rozmiar grupy. Użyj wartości pomiędzy 1 a %1.

en: Image Deleted
pl: Obraz usunięty

en: Image File Name
pl: Nazwa pliku z obrazkiem

en: Image URL is Required
pl: Adres obrazka jest wymagany

en: Image Url
pl: URL obrazka

en: Image could not be uploaded due to invalid type extension.
pl: Obraz nie może być przesłany z powodu złego rodzaju rozszerzenia.

en: Images
pl: Obrazy

en: Import Activity
pl: Importuj interakcję

en: Import Contact
pl: Importuj kontakt

en: Import Contribution
pl: Importuj wpłatę

en: Import Data (row %1)
pl: Dane importu (rząd %1)

en: Import Data File
pl: Importuj plik z danymi

en: Import Field Separator
pl: Importowanie pola Separator

en: Import File Format
pl: Format importowanego pliku

en: Import Membership
pl: Importuj członkostwo

en: Import Now
pl: Importuj teraz

en: Import Options
pl: Opcje importowania

en: Import Participant
pl: Importuj uczestnika

en: Import Wizard
pl: Kreator importu

en: Import contacts and activities
pl: Importuj kontakty i interakcje

en: Import mode
pl: Tryb importu

en: Import to Groups
pl: Importuj do grup

en: Important Notes
pl: Ważne uwagi

en: Importing Multi-value Custom Data
pl: Importowanie niestandardowych danych o wielu wartościach

en: In
pl: w

en: In Date
pl: Data przyjścia

en: In Global Settings
pl: W ustawieniach globalnych

en: In Honor of
pl: Ku czci

en: In Memory of
pl: Ku pamięci

en: In Progress
pl: W toku

en: In Support of
pl: Na poparcie

en: In addition, you must include a Primary Email Address field in the profile.
pl: Ponadto w profilu musi znajdować się podstawowy adres e-mail.

en: In all cases, the check for an existing matching contact uses the default "Individual Strict Duplicate Matching Rule" (match on email address). If you are concerned with existing contact data being over-written by anonymous visitors, you can modify this rule to make matches less likely (or even impossible). For example, if you NEVER want anonymous input to match (i.e. always create a new contact record) - edit that rule and set the 'weight threshold' higher than 10. You will then need to run Find Duplicates periodically using a different rule, and merge any duplicate records with their associated memberships, contributions, etc.
pl: We wszystkich przypadkach sprawdzenie istniejącego pasującego kontaktu korzysta z domyślnej "Indywidualnej ścisłej zgodności reguły" (dopasowanie adresu e-mail). Jeśli obawiasz się, że istniejące dane kontaktowe są nadpisywane przez anonimowych użytkowników, możesz zmodyfikować tę regułę, aby dopasowywanie było mniej prawdopodobne (lub nawet niemożliwe). Na przykład, jeśli NIGDY nie chcesz, aby anonimowe dane wejściowe pasowały do siebie (tj. Zawsze twórz nowy rekord kontaktu) - edytuj tę regułę i ustaw "próg wagi" powyżej 10. Następnie będziesz musiał okresowo uruchamiać funkcję "Znajdź duplikaty" przy użyciu innej reguły, oraz scalać wszelkie duplikaty rekordów z powiązanymi członkostwami, wpłatami itp.

en: In order for reminders to be sent:
pl: W celu wysłania przypomnień

en: In the form of MM (01 - 12).
pl: W formacie MM (01 - 12).

en: In the form of YYYY.
pl: W formacie RRRR.

en: In the form of YYYYMM.
pl: W formacie RRRRMM.

en: In the future
pl: W przyszłości

en: In the past
pl: W przeszłości

en: In this step, you will configure the page title, financial type (donation, campaign contribution, etc.), goal amount, and introductory message. You will be able to go back and modify all aspects of this page at any time after completing the setup wizard.
pl: W tym kroku, skonfigurujesz tytuł strony, rodzaj finansowy (darowizna, Wpłatę na kampanię, itd.), cel wpłat, i wprowadzająca wiadomość. Będziesz w stanie cofnąć się i zmodyfikować wszystkie aspekty na tej stronie w każdym czasie po ukończeniu setup wizard.

en: Inactive
pl: Nieaktywne

en: Inactive Relationships
pl: Nieaktywne powiązania

en: Inbound Email
pl: Przychodzący e-mail

en: Inbound Email.
pl: Przychodzący e-mail.

en: Inbound SMS
pl: Przychodzący SMS

en: Inches
pl: Cale

en: Include
pl: Zawierają

en: Include %1 user account information links in search results?
pl: Uwzględnić linki do informacji o koncie użytkownika %1 w wynikach wyszukiwania?

en: Include / Exclude Search
pl: Załącz/Wyklucz szukanie

en: Include Both
pl: Uwzględnij oba

en: Include Case Activities
pl: Dołącz interakcje przypadków

en: Include Group(s)
pl: Dołącz grupę(y)

en: Include Groups
pl: Dołącz grupy

en: Include Map to Event Location
pl: Załącz mapę do lokalizacji wydarzenia

en: Include Messages
pl: Dołącz wiadomości

en: Include Profile
pl: Załącz profil CiviCRMowy

en: Include Profiles
pl: Dołącz profile

en: Include Proximity Search?
pl: Załączyć szukanie sąsiedztwa?

en: Include Repeating Events
pl: Dołącz powtarzające się wydarzenia

en: Include Report in Navigation Menu?
pl: Dołączyć raport w menu nawigacyjnym?

en: Include Template
pl: Użyj szablonu

en: Include a Picture or an Image
pl: Dołącz obraz lub zdjęcie

en: Include a map block on the Event Information page when geocode info is available and a mapping provider has been specified?
pl: Dołączyć blok mapy na stronie Informacje o zdarzeniach, gdy informacja o geokodzie jest dostępna i został określony dostawca map?

en: Include additional fields on this registration form by selecting and configuring a CiviCRM Profile to be included at the bottom of the page.
pl: Dołącz dodatkowe pola na tym formularzu rejestracyjnym, wybierając i konfigurując profil CiviCRM, który ma być dołączony na dole strony.

en: Include additional fields on this registration form by selecting and configuring a CiviCRM Profile to be included at the top of the page (immediately after the introductory message).
pl: Dołącz dodatkowe pola na tym formularzu rejestracyjnym, wybierając i konfigurując profil CiviCRM, który ma być zamieszczony na górze strony (bezpośrednio po wprowadzeniu wiadomości).

en: Include by Privacy Option(s)
pl: Uwzględnij opcje prywatności

en: Include contacts where
pl: Uwzględnij kontakty, które:

en: Include in multi-record listing?
pl: Uwzględnić w liście wielu rekordów?

en: Include map presenting event location on event information page? (A map provider must be configured under <a href='%1'>Administer > System Settings > Mapping and Geocoding</a>)
pl: Dołącz mapę prezentującą lokalizację wydarzenia na stronie informacyjnej wydarzenia? (dostawca mapy musi być skonfigurowany <a href='%1'>Administrator > Ustawienia Systemu > Mapowanie i Gekodowanie</a>)

en: Include my name and message
pl: Uwzględnij moje imię i wiadomość

en: Include participants from all events in the %1 series
pl: Dołącz uczestników wszystkich wydarzeń z serii %1.

en: Include profile edit links in search results?
pl: Włączyć linki do edycji profilu w wynikach wyszukiwania?

en: Include tags used for %1
pl: Zawiera tag użyty dla %1

en: Include the data fields used for contact 'matching' based on your configured <strong>Unsupervised Duplicate Matching</strong> rules. For the default duplicate matching rules, you would include a column in each row with the contributors' Email Address.
pl: Załącz pola informacji użyte do kontaktu 'pasującego' opartego na twojej konfiguracji <strong>Nienadzorowane podwójne łączenie </strong> zasad. Dla różnych podwójnych zasad łączenia, będziesz musiał załączyć kolumnę w każdej lini dla adresu E-mail wpłacającego.

en: Include this link to your fundraising page in your emails
pl: Dodaj ten link do strony zbierania funduszy w swoich e-mailach

en: Include:
pl: Dołącz:

en: Included
pl: Dołączeni

en: Income
pl: Przychód

en: Income Account is
pl: Konto dochodów jest

en: Income Count Summary Report
pl: Raport podsumowujący konta przychodów

en: Income Statistics
pl: Statystyki dochodu

en: Income and benefits stabilization
pl: Stabilizacja dochodów i zysków

en: Incomplete
pl: Niekompletny

en: Incomplete Transaction
pl: Transakcja niekompletna

en: Incomplete. Click to configure result set.
pl: Niepełne. Kliknij aby skonfigurować zestaw rezultatów

en: Incorrect greeting value id %1, or no default greeting for this contact type and greeting type.
pl: Nie właściwa wartość przywitania numeru identyfikacyjny %1, albo zaniedbano przywitanie dla tego typu kontaktu i typu przywitania.

en: Individual
pl: Osoba

en: Individual Prefix
pl: Prefiks

en: Individual Suffix
pl: Przyrostek

en: Individual contact prefixes
pl: Indywidualne prefiksy kontaktu

en: Individual contact suffixes
pl: Indywidualne sufiksy kontaktu

en: Indonesian
pl: indonezyjski

en: Info &amp; Settings
pl: Informacje i ustawienia

en: Info Page Link
pl: Link do strony informacyjnej

en: Info and Settings
pl: Informacje i Ustawienia

en: Initial Amount Help Text
pl: Tekst pomocy poziomu kwoty początkowej

en: Initial Amount Label
pl: Poziom kwoty początkowej

en: Initial Date Range
pl: Początkowy zakres dat

en: Initial Date Range:
pl: Początkowy zakres dat:

en: Initial Reminder Day
pl: Pierwszy dzień przypomnienia

en: Initializing...
pl: Rozpoczynanie…

en: Inline
pl: Śródtekstowo

en: Input Field Type
pl: Wprowadź rodzaj pola

en: Input file must be in CSV format
pl: Plik wejściowy musi być w formacie CSV

en: Insert
pl: Wstaw

en: Insert new contributions
pl: Wprowadź nowe wpłaty.

en: Inserts activity for a contact or a case by retrieving inbound emails from a mail directory
pl: Dodaje interakcje do kontaktu lub sprawy po przetworzeniu przychodzących e-maili z konta pocztowego.

en: Install
pl: Zainstaluj

en: Install "%1"?
pl: Zainstalować "%1"?

en: Installation Error
pl: Błąd instalacji

en: Installation Guide
pl: Przewodnik instalacji

en: Installing CiviCRM...
pl: Instaluję CiviCRM...

en: Installment Amount
pl: Wysokość raty

en: Installments
pl: Zaliczki

en: Installments should be greater than zero.
pl: Raty powinny być większe niż zero.

en: Instant Messenger
pl: Komunikator

en: Instant Messenger (IM) screen-names
pl: Nazwy ekranowe komunikatorów

en: Instant Messenger 2
pl: Komunikator 2

en: Instant Messenger ID
pl: Numer identyfikacyjny komunikatora

en: Instructions
pl: Instrukcje

en: Instructions added to Confirmation and Thank-you pages when the user selects the 'pay later' option (e.g. 'Mail your check to ... within 3 business days.').
pl: Instrukcja dodana do stron potwierdzenia i podziękowania, kiedy użytkownik wybierze opcję zapłaty później (np. Wyślij e-mailem swój czek do ... 3 dni roboczych).

en: Instructions added to Confirmation and Thank-you pages, as well as the confirmation email, when the user selects the 'pay later' option (e.g. 'Mail your check to ... within 3 business days.').
pl: Instrukcja dodawana do strony Podziękowania i Potwierdzenia, a także w mailu potwierdzającym, gdy zostanie wybrana opcja "Zapłać później".  ( np. Wysłać e-mailem swój czek do ... 3 dni roboczych).

en: Instructions for interviewers
pl: Instrukcje dla prowadzących badanie

en: Insufficient access rights - cannot merge
pl: Niewystarczające prawo do dostępu - nie można połączyć

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: Intended Recipients
pl: Zamierzeni odbiorcy

en: Interlingua
pl: interlingua

en: Internet Access Required
pl: Wymagany jest połączenie z Internetem

en: Interval
pl: Interwał

en: Interval (number of units)
pl: Interwał (liczba lub jednostka)

en: Interval of Subscription for %1 installment(s)
pl: Interwał subskrypcji dla %1 rat(y)

en: Interview Respondents
pl: Wywiad z repondentami

en: Interviewed
pl: Wywiad przeprowadzony

en: Interviewer
pl: Prowadzący wywiad

en: Interviewer Name
pl: Imię prowadzącego wywiad

en: Intro
pl: Wprowadzenie

en: Intro Content
pl: Zawartość wstępu

en: Intro Text
pl: Wprowadzenie

en: Introduce the campaign and why you're supporting it. This text will appear at the top of your personal page AND at the top of the main campaign contribution page when people make a contribution through your page.
pl: Przedstaw kampanię i dlaczego ją popierasz. Tekst ten pojawi się u góry strony osobistej I u góry strony głównej kampanii, gdy ludzie wpłyną dzięki Twojej stronie.

en: Introduce the campaign and why you're supporting it. This text will appear at the top of your personal page AND at the top of the main contribution or event registration page.
pl: Przedstaw kampanię i dlaczego ją wspierasz. Ten tekst pojawi się u góry Twojej osobistej strony ORAZ u góry głównej strony wpłaty lub rejestracji na wydarzenie.

en: Introduce yourself and your role within our organization.
pl: Przedstaw siebie i twoją rolę w naszej organizacji.

en: Introduction
pl: Wprowadzenie

en: Introductory Message
pl: Wiadomość wprowadzająca

en: Introductory Text
pl: Wstępny tekst

en: Introductory message / instructions for online event registration page (may include HTML formatting tags).
pl: Wstępne wiadomości / instrukcje strony rejestracji online wydarzeń (może zawierać znaczniki formatowania HTML).

en: Inuktitut
pl: eskimoski

en: Inupiaq
pl: inupiak

en: Invalid Base Directory
pl: Nieprawidłowy katalog bazowy

en: Invalid Base URL
pl: Nieprawidłowy bazowy adres URL

en: Invalid Membership
pl: Członkostwo nieważne

en: Invalid Message template
pl: Niewłaściwy szablon Wiadomości

en: Invalid Pledge Payment Rows (skipped)
pl: Błędny wiersz deklaracji płatności (pominięty)

en: Invalid Rows (skipped)
pl: Wiersze błędne (pominięte)

en: Invalid Subtype
pl: Nieważny podtyp

en: Invalid className: %1
pl: Nieprawidłowa nazwa klasy: %1

en: Invalid component ID (%1)
pl: Nieprawidłowy ID komponentu (%1)

en: Invalid date "%1" (must have form yyyy-mm-dd).
pl: Niewłaściwa data "%1" (musi mieć format rrrr-mm-dd).

en: Invalid day name
pl: Niepoprawna nazwa dnia

en: Invalid day of the month
pl: Nieprawidłowy dzień miesiąca

en: Invalid default value for country.
pl: Niepoprawna wartość domyślna dla typu kraj.

en: Invalid document file format
pl: Nieprawidłowy format pliku dokumentu

en: Invalid entity type
pl: Błędny rodzaj jednostki

en: Invalid form parameters.
pl: Błędne parametry formularza.

en: Invalid option
pl: Niepoprawna opcja

en: Invalid relationship type
pl: Błędny typ relacji

en: Invalid token code
pl: Błędny kod elementu

en: Invalid value passed to delete function.
pl: Nieaktywne wartości przeniesione do funkcji usunięcia.

en: Invoice
pl: Faktury

en: Invoice Date:
pl: Data faktury:

en: Invoice ID
pl: Identyfikator faktury

en: Invoice ID or Transaction ID or Contribution ID are required to match to the existing contribution records in Update mode.
pl: ID faktury albo ID Transakcji są wymagane do połączenia istniejących zapisów wpłat w uaktualnianym trybie.

en: Invoice Number
pl: Numer faktury

en: Invoice Number:
pl: Numer faktury:

en: Invoice Prefix
pl: Prefix faktury

en: Invoice Reference
pl: Odwołanie do faktury

en: Invoices - print or email
pl: Faktury - drukuj albo prześlij e-mailem.

en: Invoices / Credit Notes
pl: Faktury / Noty kredytowe

en: Irish
pl: irlandzki

en: Is
pl: Jest

en: Is Active
pl: Czy aktywny

en: Is Active?
pl: Aktywne?

en: Is Amount Block Active?
pl: Czy blokada kwoty aktywna?

en: Is Billing Address
pl: Czy adres rozrachunkowy

en: Is Billing Email
pl: Czy e-mail rozrachunkowy

en: Is Billing Email?
pl: Czy e-mail rozrachunkowy

en: Is Billing Phone
pl: Czy telefon rozrachunkowy

en: Is Calendar Year
pl: Jest rokiem kalendarzowym

en: Is Campaign Active?
pl: Kampania aktywna?

en: Is Contribution Page Shared?
pl: Strona wpłaty jest udostępniona?

en: Is Credit Card Only?
pl: Tylko karta kredytowa?

en: Is Dashlet Active?
pl: Czy wtyczka pulpitu jest aktywna?

en: Is Dashlet Reserved?
pl: Czy wtyczka pulpitu jest zarezerwowana?

en: Is Deceased
pl: Nie żyje

en: Is Default Mail Settings?
pl: Czy są domyślne ustawienia wysyłki?

en: Is Default Price Field Option?
pl: Czy opcja pola cenowego jest domyślna?

en: Is Default Survey
pl: Domyślna ankieta?

en: Is Default?
pl: Czy domyślny(a)?

en: Is Deleted
pl: Jest usunięty

en: Is Domain Setting?
pl: Są ustawienia domeny?

en: Is Empty
pl: Jest pusty

en: Is Event Public
pl: To publiczne wydarzenie

en: Is IM Billing?
pl: Czy IM jest płatnością?

en: Is Interview Conducted?
pl: Czy wywiad został przeprowadzony?

en: Is Label Reserved?
pl: Czy etykieta jest zarezerwowana?

en: Is Mailing Archived?
pl: Czy mailing został zaarchiwizowany?

en: Is Manager
pl: Jest menadżerem

en: Is Monetary
pl: Jest pieniężna

en: Is Not
pl: Nie jest

en: Is Null
pl: jest Null

en: Is Online Registration
pl: Czy jest dostępna rejestracja online

en: Is Page Active?
pl: Strona jest aktywna?

en: Is Pay Later
pl: Czy późniejsza opłata

en: Is Premium Active?
pl: Prezent jest aktywny?

en: Is Primary Address
pl: Czy adres jest główny?

en: Is Primary Email
pl: Czy e-mail podstawowy

en: Is Primary Phone
pl: Czy telefon jest główny

en: Is Public
pl: Czy publiczny

en: Is Recurring
pl: Jest okresowe

en: Is Required
pl: Jest wymagany

en: Is Reserved
pl: Jest zarezerwowany

en: Is Reserved?
pl: Jest zarezerwowany?

en: Is Selected
pl: Jest wybrany

en: Is Tax?
pl: Podlega opodatkowaniu?

en: Is a Followup Activity?
pl: Jest interakcją następującą?

en: Is a current member
pl: Jest obecnym członkiem.

en: Is an Event Template
pl: Jest szablonem wydarzenia

en: Is auto_increment_increment set to 1
pl: Jest auto_increment_increment ustawione na 1

en: Is between
pl: jest pomiędzy

en: Is billing block required
pl: Wymagane rozliczenie

en: Is confirm email
pl: Jeżeli potwierdzić e-mail

en: Is deceased
pl: Nie żyje

en: Is deleted
pl: jest usunięty

en: Is empty (Null)
pl: jest pusty (Null)

en: Is equal to
pl: jest równy

en: Is equal to Active
pl: Jest równa aktywne

en: Is equal to Inactive
pl: Jest równa nieaktywne

en: Is greater than
pl: jest większy od

en: Is greater than or equal to
pl: jest większy lub równy

en: Is it not possible to filter on soft contribution type when not including soft credits.
pl: Nie jest możliwe filtrowanie według darowizny pośredniej, gdy nie zostały wybrane darowizny pośrednie.

en: Is less than
pl: jest mniejszy od

en: Is less than or equal to
pl: jest mniejszy lub równy

en: Is not between
pl: nie jest w zakresie

en: Is not empty (Null)
pl: nie jest pusty (Null)

en: Is not equal to
pl: nie jest równy

en: Is not one of
pl: Nie jest jednym z

en: Is one of
pl: jest jednym z

en: Is shared through social media
pl: Jest udostępniony w mediach społecznościowych

en: Is the %1 folder writeable?
pl: Czy folder %1 ma uprawnienia do zapisu?

en: Is the <code>utf8mb4</code> character set supported?
pl: Czy obsługiwany jest zestaw znaków  <code>utf8mb4</code> ?

en: Is the Premiums section enabled for this Online Contributions page?
pl: Czy sekcja prezenty jest włączona dla tej strony wpłat online?

en: Is the activity created by the system?
pl: Czy zdarzenie jest stworzone automatycznie przez system?

en: Is the booking confirmation screen enabled?
pl: Używać ekranu potwierdzenia rejestracji?

en: Is the contact deceased?
pl: Czy ten kontakt zmarł?

en: Is the provided database name valid?
pl: Czy wprowadzona nazwa bazy danych jest prawidłowa?

en: Is this CiviCRM Profile active?
pl: Czy ten profil CiviCRM jest aktywny?

en: Is this Custom Data Set active?
pl: Czy ten zestaw niestandardowych danych jest aktywny?

en: Is this Event Active?
pl: Czy to wydarzenie jest aktywne?

en: Is this Event enabled or disabled/cancelled?
pl: Czy dane wydarzenie jest aktywowane lub dezaktywowane/anulowane?

en: Is this Field Searchable?
pl: Pole przeszukiwalne?

en: Is this Label Format the default?
pl: Czy ten Format Etykiet jest domyślny?

en: Is this Online Contribution Page Active?
pl: Czy ta strona wpłaty on-line jest aktywna?

en: Is this PDF Page Format the default?
pl: Czy to jest domyślny format strony PDF?

en: Is this Payment Processor Type active?
pl: Czy ten procesor płatności jest aktywny?

en: Is this Payment Processor Type the default?
pl: Czy jest to domyślny procesor płatności?

en: Is this Payment Processor active?
pl: Czy ten procesor płatności jest aktywny?

en: Is this Payment Processor the default?
pl: Czy to domyślny procesor płatności?

en: Is this Scheduled Job active?
pl: Czy to zaplanowane zadanie jest aktywne?

en: Is this a PAID event?
pl: Czy to wydarzenie jest płatne ?

en: Is this a default provider?
pl: Czy to jest domyślny dostawca?

en: Is this activity a current revision in versioning chain?
pl: To jest interakcja dla obecnej rewizji wersji łańcuchu?

en: Is this address the contact's billing address?
pl: Czy to jest adres podawany do rozrachunków finansowych?

en: Is this address the contact's billing email?
pl: Czy to jest adres e-mail służący do kontaktu w sprawie rozrachunków finansowych?

en: Is this address the contact's primary address?
pl: Czy to jest główny adres dla danego kontaktu?

en: Is this field hidden from public search ('User and User Admin Only'), or is it visible to the public and potentially searchable in the Profile Search form ('Expose Publicly' or 'Expose Publicly and for Listings')?  ('User and User Admin Only') fields can still be used for Edit and Create mode.
pl: Czy to pole jest ukryte przed publicznym wyszukiwaniem ("tylko użytkownik i administrator użytkownika"), czy jest widoczne dla publiczności i potencjalnie możliwe do wyszukania w formularzu wyszukiwania profilu ("ujawnić publicznie" lub "ujawnić publicznie i na aukcjach")? (tylko "użytkownik i administrator użytkownika") Pola mogą być nadal używane w trybie edycji i tworzenia.

en: Is this field set by PHP code (via a custom hook). This field will not be updated by CiviCRM.
pl: Czy to pole jest ustawione za pomocą kodu PHP (za pomocą niestandardowego haka)? To pole nie będzie aktualizowane przez CiviCRM.

en: Is this petition active?
pl: Czy ta petycja jest aktywna?

en: Is this provider active?
pl: Czy ten dostawca jest aktywny?

en: Is this survey active?
pl: Czy to badanie jest aktywne?

en: Is this the contact's billing phone?
pl: Czy to jest telefon służący do kontaktu w sprawie rozrachunków finansowych?

en: Is this the contact's primary phone?
pl: Czy to jest główny telefon dla danego kontaktu?

en: Is this the default petition?
pl: Czy jest to petycja jest domyślna?

en: Is this the default survey?
pl: Czy to badanie jest domyślne?

en: Is your Personal Campaign Page active? You can activate/de-activate it any time during it's lifecycle.
pl: Czy twoja strona kampanii osobistej jest aktywne? Możesz aktywować/deaktywować ją w każdej chwili podczas czasu życia.

en: Issue warning and do not save
pl: Wydaj ostrzeżenie i nie zapisuj

en: It appears that this transaction is a duplicate.  Have you already submitted the form once?  If so there may have been a connection problem.  Check your email for a receipt from Authorize.net.  If you do not receive a receipt within 2 hours you can try your transaction again.  If you continue to have problems please contact the site administrator.
pl: Wygląda na to, że ta transakcja jest duplikatem. Czy już raz przesłałeś formularz? Jeśli tak, mógł to być problem z połączeniem. Sprawdź pocztę e-mail pod kątem potwierdzenia z Authorize.net. Jeśli nie otrzymasz pokwitowania w ciągu 2 godzin, możesz spróbować dokonać transakcji ponownie. Jeśli nadal będziesz mieć problemy, skontaktuj się z administratorem witryny.

en: It appears that this transaction is a duplicate. Have you already submitted the form once? If so there may have been a connection problem. Check your email for a receipt for this transaction.  If you do not receive a receipt within 2 hours you can try your transaction again.  If you continue to have problems please contact the site administrator.
pl: Wygląda na to, że ta transakcja jest duplikatem. Czy już raz przesłałeś formularz? Jeśli tak, mógł wystąpić problem z połączeniem. Sprawdź pocztę e-mail pod kątem potwierdzenia transakcji. Jeśli nie otrzymasz pokwitowania w ciągu 2 godzin, możesz spróbować ponownie dokonać transakcji. Jeśli nadal będziesz mieć problemy, skontaktuj się z administratorem witryny.

en: It appears you have no contacts with email addresses from the selected recipients.
pl: Wygląda na to, że nie masz kontaktów z adresami e-mail od wybranych odbiorców.

en: It is recommended, though not yet required, to configure your MySQL server for utf8mb4 support. You will need the following MySQL server configuration: innodb_large_prefix=true innodb_file_format=barracuda innodb_file_per_table=true
pl: Zalecane jest, choć jeszcze nie wymagane, skonfigurowanie serwera MySQL do obsługi utf8mb4. Będziesz potrzebować następującej konfiguracji serwera MySQL: innodb_large_prefix=true innodb_file_format=barracuda innodb_file_per_table=true

en: It looks like there are enough spaces in this event for your group (you will not be wait listed).
pl: Wygląda na to, że jest wystarczająca ilość wolnych miejsc na to wydarzenie dla Twojej grupy (nie jesteś na liście rezerwowej).

en: It looks like this participant is already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've received this message in error, please contact the site administrator.
pl: Wygląda na to, że ten uczestnik jest już zarejestrowany na to wydarzenie. Jeśli chcesz zmienić Twoją rejestracje, albo uważasz, że otrzymałeś błędną wiadomość, skontaktuj się z administratorem strony.

en: It looks like you are already registered for this event.  You may proceed if you want to create an additional registration.
pl: Wygląda na to, że jesteś już zapisany na to wydarzenie. Jeśli chcesz możesz utworzyć nową rejestrację.

en: It looks like you are already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've gotten this message in error, please contact the site administrator.
pl: Wygląda na to, że jesteś już zapisany na to wydarzenie. Jeśli chcesz wprowadzić zmiany lub uważasz, że nastąpił błąd w rejestracji, skontaktuj się z administratorem strony.

en: It looks like you are already registered for this event. If you want to change your registration, or you feel that you've received this message in error, please contact the site administrator.
pl: Wygląda na to, że jesteś już zapisany na to wydarzenie. Jeśli chcesz wprowadzić zmiany lub uważasz, że nastąpił błąd w rejestracji, skontaktuj się z administratorem strony.

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed).
pl: Wygląda że rejestrujesz grupę %1 uczestników. Wydarzenie ma %2 dostępnych miejsc. (Nie jesteś na liście rezerwowych).

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed). Please go back to the main registration page and reduce the number of additional people. You will also need to complete payment information.
pl: Wygląda, że rejestrujesz grupę %1 uczestników. Wydarzenie ma %2 dostępnych miejsc. (Nie jesteś na liście rezerwowych). Wróć do strony rejestracji i zmniejsz ilość dodatkowych osób. Będziesz musiał uzupełnić informację o płatnościach.

en: It looks like you are now registering a group of %1 participants. The event has %2 available spaces (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
pl: Wygląda że rejestrujesz grupę %1 uczestników. Wydarzenie ma %2 dostępnych miejsc (nie jesteś na liście rezerwowych). Rejestracja na to wydarzenie wymaga akceptacji. Otrymasz maila jak tylko rejestracja będzie zweryfikowana.

en: It looks like you are registering more participants then there are spaces available. All participants will be added to the waiting list. You will be notified if spaces become available.
pl: Wygląda na to, że chcesz zarejestrować więcej uczestników niż mamy wolnych miejsc. Wszyscy uczestnicy zostali wpisani na listę oczekujących. Powiadomimy Ciebie, gdy zwolnią się miejsca.

en: It looks like you are trying to increase the number of additional people you are registering for. You can confirm registration for a maximum of %1 additional people.
pl: Wygląda na to że próbujesz zwiększyć ilość dodatkowych osób jakie rejestrujesz. Możesz potwierdzić rejestrację dla maksymalnie %1 dodatkowych osób.

en: It looks like you may have posted and / or distributed the flash version of the Contribution widget. We won't be supporting the flash version in next release. You should try and get all sites using the flash widget to update to the improved HTML widget code below as soon as possible.
pl: Wygląda na to, że możesz opublikować i / lub rozpowszechniać wersję Flash widgetu wpłat. W następnym wydaniu nie będziemy wspierać wersji flash. Powinieneś jak najszybciej spróbować pobrać wszystkie witryny za pomocą widgetu flash, aby uaktualnić ulepszony kod widgetu HTML.

en: It looks there are enough spaces in this event for your group (you will not be wait listed). Registration for this event requires approval. You will receive an email once your registration has been reviewed.
pl: Wygląda że jest wystarczająca ilość wolnych miejsc na to wydarzenie dla Twojej grupy (nie jesteś na liście rezerwowej). Rejestracja na to wydarzenie wymaga akceptacji. Otrzymasz e-maila jak tylko Twoja rejestracja zostanie zweryfikowana.

en: It's a good idea to test your mailing by sending it to yourself and/or a selected group of people in your organization.
pl: Warto przetestować mailing, wysyłając go do siebie i / lub wybranej grupy osób w organizacji.

en: Italian
pl: włoski

en: Italic
pl: Kursywa

en: Item
pl: Pozycja

en: Item Count
pl: Liczba elementów

en: JSON support
pl: Wsparcie JSON

en: JSON support not included in PHP.
pl: Obsługa JSON nie jest zaimplementowana w PHP.

en: January
pl: Styczeń

en: Japanese
pl: japoński

en: Javanese
pl: jawajski

en: Job Description
pl: Opis zadania

en: Job Frequency
pl: Częstotliwość zadania

en: Job ID
pl: numer identyfikacyjny zadania

en: Job Is Active?
pl: Zadanie jest aktywne?

en: Job Log ID
pl: Numer identyfikacyjny logowania do zadania.

en: Job Name
pl: Nazwa zadania

en: Job Title
pl: Stanowisko

en: Job copied successfully
pl: Zadanie skopiowane pomyślnie

en: Join Date
pl: Data przyjęcia

en: Join Us
pl: Dołącz do nas

en: Join a Group
pl: Dolącz do grupy

en: Joining these group(s) is pending confirmation by this contact.
pl: Dołączenie do tych grup oczekuje na potwierdzenie przez ten kontakt.

en: Jr.
pl: Junior

en: July
pl: Lipiec

en: June
pl: Czerwiec

en: Kalaallisut, Greenlandic
pl: grenlandzki

en: Kannada
pl: kannada

en: Kanuri
pl: kanuri

en: Kashmiri
pl: kaszmirski

en: Kazakh
pl: kazachski

en: Key
pl: Klucz

en: Key is not set for this payment processor
pl: Nie ustawiono klucza dla tego Procesora Płatności

en: Khmer
pl: khmerski

en: Kikuyu, Gikuyu
pl: kikuju

en: Kilometers
pl: Kilometry

en: Kinyarwanda
pl: ruanda-rundi

en: Kirghiz, Kyrgyz
pl: kirgiski

en: Kirundi
pl: rundi

en: Komi
pl: komi

en: Kongo
pl: kikongo

en: Korean
pl: koreański

en: Kurdish
pl: kurdyjski

en: Kwanyama, Kuanyama
pl: kwanyama

en: LYBUNT Report
pl: Raport LYBUNT

en: LYBUNT means last year but not this year. Provides a list of constituents who donated last year but did not donate during the time period you specify as the current year.
pl: LYBUNT oznacza w zeszłym roku, ale nie w tym roku. Prezentuje listę wpłacających, którzy przekazali darowiznę w ubiegłym roku, ale nie przekazali jej w okresie określonym jako bieżący rok.

en: Label
pl: Etykieta

en: Label Format
pl: Format etykiety

en: Label Format Option Group not found in database.
pl: Etykiety formatu opcji grupy nie znaleziono w bazie danych.

en: Label Format does not fit in database.
pl: Etykieta formatu nie mieści się w Bazie Danych

en: Label Formats
pl: Formaty etykiety

en: Label Height
pl: Wysokość etykiety

en: Label Is Active?
pl: Etykieta jest aktywna?

en: Label Type
pl: Rodzaj etykiety

en: Label Width
pl: Szerokość etykiety

en: Label already exists in Database.
pl: Etykieta już istnieje w Bazie Danych

en: Label and value cannot be empty.
pl: Etykieta i wartość nie mogą być puste.

en: Label cannot be empty.
pl: Etykieta nie może być pusta.

en: Label for the relationship from Contact B to Contact A. EXAMPLE: Contact B is 'Child of' Contact A. You may leave this blank for relationships where the name is the same in both directions (e.g. Spouse).
pl: Etykieta dla relacji od kontaktu B do kontaktu A. PRZYKŁAD: Kontakt B to 'Child of' Contact A. Możesz zostawić to puste miejsce dla związków, w których imię jest takie samo w obu kierunkach (np. Małżonek).

en: Label is Default?
pl: Etykieta jest domyślna

en: Labels Per Column
pl: Liczba etykiet w kolumnie

en: Labels Per Row
pl: Liczba etykiet w rzędzie

en: Landscape
pl: Orientacja pozioma

en: Language
pl: Język

en: Language Customizations
pl: Niestandardowe języki

en: Language and Currency
pl: Język i waluta

en: Language and Region Settings
pl: Języki i ustawienia regionalne

en: Language of basic data:
pl: Język danych podstawowych:

en: Languages
pl: Języki

en: Languages available to users of this installation.
pl: Dostępne języki instalacji.

en: Lao
pl: laotański

en: Lapsed Memberships
pl: Wygasłe członkostwa

en: Last
pl: Ostatni

en: Last &gt;&gt;
pl: Ostatnie &gt;&gt;

en: Last 12 months including today
pl: Ostatnie 12 miesięcy łącznie z dzisiaj

en: Last 2
pl: Ostatnie 2

en: Last 2 years including today
pl: Ostatnie 2 lata łącznie z dzisiaj

en: Last 3
pl: Ostatnie 3

en: Last 3 years including today
pl: Ostatnie 3 lata łącznie z dzisiaj

en: Last 30 days including today
pl: Ostatnie 30 dni łącznie z dzisiaj

en: Last 60 days including today
pl: Ostatnie 60 dni łącznie z dzisiaj

en: Last 7 days including today
pl: Ostatnie 7 dni łącznie z dzisiaj

en: Last 90 days including today
pl: Ostatnie 90 dni łącznie z dzisiaj

en: Last Action Date
pl: Data ostatniej akcji

en: Last Change by
pl: Ostatnia zmiana przez

en: Last Completed Action Date
pl: Data ostatniej ukończonej interakcji

en: Last Contribution Processed
pl: Ostatnia przetworzona płatność

en: Last Modified By:
pl: Ostatnio zmodyfikowany przez:

en: Last Name
pl: Nazwisko

en: Last Name, First Name
pl: Nazwisko, Imię

en: Last Name:
pl: Nazwisko:

en: Last Reminder
pl: Ostatnie przypomnienie

en: Last Run
pl: Ostatnie uruchomienie

en: Last Year Total
pl: Suma w zeszłym roku

en: Last cron run at %1.
pl: Ostatnie uruchomienie crona %1

en: Last name, First name
pl: Nazwisko, Imię

en: Latin
pl: Łacina

en: Latitude
pl: Szerokość

en: Latitude and longitude may be automatically populated by enabling a Mapping Provider.
pl: Szerokość i długość geograficzna mogą być automatycznie wprowadzane po skonfigurowaniu dostawcy map.

en: Latitude of the Address for mapping
pl: Szerokość geograficzna adresu do zlokalizowania na mapie

en: Latvian
pl: łotewski

en: Learn more about a script that can automatically update contact addressee and greeting options.
pl: Dowiedz się więcej o skrypcie który może automatycznie aktualizować kontakty oraz powitania.

en: Learn more.
pl: Dowiedz się więcej.

en: Learn more...
pl: Dowiedz się więcej...

en: Leave blank for unlimited. This limit is not implemented by all browsers and rich text editors.
pl: Pozostaw puste dla nieograniczonej liczby. Ten limit nie jest wprowadzony we wszystkich przeglądarkach i edytorach tekstu sformatowanego.

en: Leave the Membership Type blank for additional non-membership options (e.g. magazine subscription).
pl: Pozostaw pole Rodzaju członkostwa, aby uzyskać dodatkowe opcje bez członkostwa (np. subskrypcja czasopism).

en: Leave undefined
pl: Pozostaw nieokreślone

en: Left
pl: Lewy

en: Left Margin
pl: Lewy margines

en: Left Padding
pl: Odstęp z lewej

en: Legal Identifier
pl: Identyfikator prawny

en: Legal Name
pl: Nazwa prawna

en: Length
pl: Długość

en: License
pl: Licencja

en: LifeTime
pl: Dożywotnio

en: Lifetime Total
pl: Suma od początku

en: Lifetime total
pl: Suma od początku

en: Limburgish, Limburgan, Limburger
pl: limburski

en: Limit Dashboard Results
pl: Ogranicz wyniki pulpitu nawigacyjnego

en: Limit List to Group
pl: Ogranicz listę do grupy

en: Limit Options
pl: Ograniczone opcje

en: Limit Rows per Page in Dashboard
pl: Ogranicz wiersze na stronie na pulpicie nawigacyjnym

en: Limit To
pl: Ogranicz do

en: Limit To Current User
pl: Ograniczyć do bieżącego użytkownika

en: Limit or Add Recipients
pl: Ogranicz lub dodaj odbiorców

en: Limit the number of additional participants that can be registered in a single booking.
pl: Limit liczby dodatkowych uczestników, którzy mogą się zarejestrować w jednej rezerwacji .

en: Limit to
pl: Ograniczyć do

en: Line Number
pl: Numer linii

en: Linear (1D)
pl: Liniowy (1D)

en: Lingala
pl: lingala

en: Link Cases
pl: Linki sprawy

en: Link Text
pl: Tekst linku

en: Link To Case
pl: Połącz do przypadku

en: Link this field
pl: Jako odsyłacz

en: Link to
pl: Link do

en: Link to Delete Participant
pl: Odnośnik do usunięcia uczestnika

en: Link to Event Configuration
pl: Odsyłaj do konfiguracji wydarzenia

en: Link to Event Page
pl: Odsyłaj do strony wydarzenia

en: Link to a Custom Node
pl: Odsyłaj do wybranego węzła

en: Link to a Drupal Node or View, from the base path. The Event ID will be appended to the end of the link.
pl: Odsyłaj do węzła lub widoku drupalowego, poczynając do ścieżki podstawowej. Identyfikator wydarzenia zostanie dołączony na końcu odsyłacza.

en: Linked to Contribution Page
pl: Połączone ze stroną transakcyjną

en: Links
pl: Linki

en: Links Text
pl: Tekst odsyłaczy

en: List %1 participants
pl: Lista %1 uczestników

en: List All Duplicates
pl: Spis wszystkich duplikatów

en: List Association Rule(s)
pl: Pokaż listę reguł powiązań

en: List Custom Options
pl: Wypisz opcje niestandardowe

en: List all activity(s) for this row.
pl: Lista wszystkich interakcji dla tego wiersza.

en: List all contribution(s) for this date unit.
pl: Lista wszystkich transakcji dla tej jednostki daty.

en: List all direct contribution(s) from this contact.
pl: Pokaż wszystkie bezpośrednie transakcje tego kontaktu.

en: List all revisions
pl: Lista wszystkich rewizji.

en: List contact's donation history, grouped by year, along with contributions attributed to any of the contact's related contacts.
pl: Pokazuje historię wpłat kontaktu, pogrupowaną według roku, wraz z wpłatami przypisanymi do każdego z powiązanych kontaktów.

en: List counted participants
pl: Lista policzonych uczestników

en: List more Grants
pl: Pokaż więcej dotacji

en: List my contribution
pl: Uwidocznij moją darowiznę

en: List my contribution anonymously
pl: Pokaż moją darowiznę anonimowo.

en: List my support anonymously
pl: Pokaż moją darowiznę anonimowo.

en: List of Languages
pl: Lista języków

en: List of all dates of activities of Type
pl: Lista wszystkich dat typu interakcji

en: List of log entries for:
pl: Lista wpisów dziennika zdarzeń dla:

en: List of names
pl: Lista imion

en: List of pledges including amount pledged, pledge status, next payment date, balance due, total amount paid etc.
pl: Lista deklaracji zawierająca kwotę deklaracji, status deklaracji, datę następnej płatności, należne saldo, całkowitą zapłaconą kwotę itp.

en: List participants for this event (all statuses)
pl: Lista uczestników dla tego wydarzenia (wszystkie statusy)

en: List the signatures
pl: Lista podpisów

en: List uncounted participants
pl: Lista niepoliczonych uczestników

en: Listed contact(s) have been added to the selected group.
pl: Wymienione kontakty zostały dodane do wybranych grup.

en: Listing of current and upcoming public events.
pl: Lista obecnych i nadchodzących wydarzeń publicznych.

en: Lists Summary of Memberships for this date unit.
pl: Wyświetla podsumowanie członkostwa dla tej jednostki daty.

en: Lists detailed contribution(s) for this record.
pl: Wyświetla szczegółowe transakcje dla tego rekordu.

en: Lists specific contributions by criteria including contact, time period, financial type, contributor location, etc. Contribution summary report points to this report for contribution details.
pl: Wymienia określone wpłaty według kryteriów, takich jak kontakt, okres czasu, typ finansowy, lokalizacja wpłaty, itp. Raport podsumowujący wpłatę wskazuje szczegóły wpłaty.

en: Lithuanian
pl: litewski

en: Live
pl: na żywo

en: Live Mode
pl: Tryb "na żywo"

en: Live Page
pl: Strona "na żywo"

en: Live Site URL
pl: Adres URL strony

en: Load Mapping
pl: Załaduj mapowanie

en: Loading
pl: Ładuję

en: Loading...
pl: Ładowanie...

en: Local path
pl: Ścieżka lokalna

en: Localization
pl: Lokalizacja

en: Localization settings include user language, default currency and available countries for address input.
pl: Ustawienia lokalizacji zawierające język użytkownika, domyślna walutę i kraje dostępne przy wprowadzaniu adresu.

en: Localpart
pl: Część lokalna

en: Location
pl: Lokalizacja

en: Location Block
pl: Blokuj lokalizację

en: Location Block ID
pl: Blokuj lokalizację numeru identyfikacyjnego

en: Location Type
pl: Rodzaj lokalizacji

en: Location Type ID
pl: rodzaj lokalizacji numeru identyfikacyjnego

en: Location Type is Active?
pl: Rodzaj lokalizacji jest zarezerwowany?

en: Location Type is Reserved?
pl: Rodzaj lokalizacji  jest zarezerwowany?

en: Location search uses the PRIMARY location for each contact by default.
pl: Wyszukiwanie lokalizacji używa domyślnie lokalizacji PODSTAWOWYCH wszystkich kontaktów.

en: Location type
pl: Rodzaj lokalizacji

en: Location type ID
pl: Identyfikator rodzaju lokalizacji

en: Location types provide convenient labels to differentiate contacts' location(s). Administrators may define as many additional types as appropriate for your constituents (examples might be Main Office, School, Vacation Home...).
pl: Rodzaje lokalizacji dostarczają wygodnych etykiet, dzięki którym można rozróżniać lokalizacje kontaktów. Administratorzy mogą zdefiniować dodatkowe rodzaje w miarę potrzeb (przykładowo: główne biuro, szkoła…).

en: Locations
pl: Lokalizacje

en: Locked
pl: Zablokowane

en: Log Contact ID
pl: Numer identyfikacyjny kontaktu logowania

en: Log Date (When)
pl: Data dziennika (Kiedy)

en: Log Host
pl: Gospodarz logowania

en: Log Timestamp
pl: Znak czasu logowania

en: Log Type
pl: Typ dziennika

en: Log Type Table
pl: Tabela typu dziennika

en: Log of contact and activity records created or updated in a given date range.
pl: Rejestr logowania kontaktów i rekordów interakcji stworzonych lub zaktualizowanych w danym zakresie dat.

en: Logging
pl: Logowanie

en: Logging Details
pl: Szczegóły dotyczące rejestrowania

en: Login to your account
pl: Zaloguj się do swojego konta

en: Login to your account at
pl: Zaloguj się do swojego konta na

en: Long-term housing plan
pl: Długoterminowy plan noclegowy.

en: Longitude
pl: Długość

en: Longitude of the Address for mapping
pl: Długość geograficzna adresu do zlokalizowania na mapie

en: Low
pl: Niski

en: Luba-Katanga
pl: luba-katanga

en: Luganda
pl: luganda

en: Luxembourgish, Letzeburgesch
pl: luksemburski

en: Lybunt Report
pl: Raport LYBUNT

en: Macedonian
pl: macedoński

en: Mail Account
pl: Konto E-mail

en: Mail Account Password
pl: Hasło konta poczty

en: Mail Account Username
pl: Nazwa konta E-mail

en: Mail Account Uses SSL
pl: Konto E-mail używa SSL

en: Mail Bounce Report
pl: Raport zwrotów e-maili

en: Mail Bounce: %1
pl: Odrzuconych wiadomości: %1

en: Mail Click-Through Report
pl: Raport o kliknięciach

en: Mail Detail Report
pl: Szczegółowy raport poczty

en: Mail Error
pl: Błąd poczty

en: Mail Folder
pl: Folder e-maila

en: Mail Not Sent
pl: Mail nie wysłany

en: Mail Opened Report
pl: Raport otwarć w wysyłce e-mail

en: Mail Opened: %1
pl: Maili otwartych:% 1

en: Mail Port
pl: Port wysyłki

en: Mail Protocol
pl: Protokół e-mail

en: Mail Reports
pl: Raporty wysyłki

en: Mail Sent
pl: Mail wysłany

en: Mail Server
pl: Serwer wysyłki

en: Mail Setting Deleted.
pl: Ustawienia poczty zostały usunięte.

en: Mail Settings ID
pl: Ustawienia numeru identyfikacyjnego poczty

en: Mail Settings Name
pl: Ustawienia nazwy poczty

en: Mail Summary
pl: Podsumowanie wysyłki

en: Mail Summary Report
pl: Raport podsumowujący wysyłki e-mail

en: Mail not sent
pl: Mail nie został wysłany

en: Mail routing error
pl: Błąd routingu poczty

en: Mailing
pl: Wysyłka

en: Mailing A
pl: Wysyłka A

en: Mailing Approval Note
pl: Notatka zatwierdzenia mailingu

en: Mailing Approval Status
pl: Status zatwierdzenia mailingu

en: Mailing Approval URL
pl: URL zatwierdzenia mailingu

en: Mailing Approved Date
pl: Data zaakceptowania mailingu

en: Mailing B
pl: Wysyłka B

en: Mailing Completed
pl: Mailing ukończony.

en: Mailing Component Body HTML
pl: Składnik komponenetu - BODY HTML

en: Mailing Component ID
pl: ID składnika mailingu

en: Mailing Component Is Active?
pl: Komponent e-maila jest aktywny?

en: Mailing Component Type
pl: Rodzaj składnika mailingu

en: Mailing Component is Default?
pl: Komponent e-maila jest domyślny?

en: Mailing Confirmation ID
pl: ID potwierdzenia mailingu

en: Mailing Created Date
pl: Data utworzenia mailingu

en: Mailing Creator (Email)
pl: Twórca mailingu (E-mail)

en: Mailing Creator (Name)
pl: Twórca mailingu (nazwa)

en: Mailing Date
pl: Data mailingu

en: Mailing Delivery
pl: Dostarczenie mailingu

en: Mailing Error
pl: Błąd wysyłki

en: Mailing Event Queue ID
pl: Identyfikator kolejki zdarzeń mailingu

en: Mailing Footer
pl: Stopka wysyłki

en: Mailing From Email
pl: E-mail "Od" mailingu

en: Mailing From Name
pl: Nazwa "od" mailingu

en: Mailing Group Entity
pl: Grupy mailingowych jednostek

en: Mailing Group Entity Table
pl: Grupa mailingowej tabeli jednostek

en: Mailing Group ID
pl: ID grupy mailingowej

en: Mailing Group Search
pl: Przeszukiwanie grupy mailingowej

en: Mailing Group Search Arguments
pl: Argumenty przeszukiwania grupy mailingowej

en: Mailing Group Type
pl: Typ grupy mailingowej

en: Mailing Group(s)
pl: Grupa mailingu

en: Mailing HTML:
pl: Wysyłka HTML:

en: Mailing Hash
pl: Hash mailingu

en: Mailing Header
pl: Nagłówek wysyłki

en: Mailing ID
pl: ID mailingu

en: Mailing ID (A)
pl: ID mailingu (A)

en: Mailing ID (B)
pl: ID mailingu (B)

en: Mailing ID (C)
pl: ID mailingu (C)

en: Mailing Job
pl: Zadanie mailingu

en: Mailing Job End Date
pl: Data zakończenia mailingu

en: Mailing Job ID
pl: Wysyłka numer

en: Mailing Job Is Test?
pl: Czy mailing jest testem?

en: Mailing Job Limit
pl: Limit mailingu

en: Mailing Job Offset
pl: Przesunięcie zadania mailingu

en: Mailing Job Start Date
pl: Data rozpoczęcia mailingu

en: Mailing Job Status
pl: Stan zadania mailingu

en: Mailing Job Type
pl: Rodzaj mailingu

en: Mailing Label
pl: Etykieta pocztowa

en: Mailing Label Format
pl: Format etykiet listowych

en: Mailing Language
pl: Język mailingu

en: Mailing List
pl: Lista Mailingowa

en: Mailing List Subscription
pl: Wybór kategorii mailingu

en: Mailing Name
pl: Nazwa mailingu

en: Mailing Name(s)
pl: Nazwa/Nazwy mailingów

en: Mailing Name.
pl: Nazwa mailingu

en: Mailing Opened ID
pl: ID otwartej mailingu

en: Mailing Recipient
pl: Odbiorca mailingu

en: Mailing Recipients
pl: Odbiorcy wysyłki

en: Mailing Recipients ID
pl: ID odbiorców mailingu

en: Mailing Report
pl: Raport wysyłki e-mail

en: Mailing Resubscribe
pl: Resubskrybowanie mailingu

en: Mailing Scheduled Date
pl: Data zaplanowanej mailingu

en: Mailing Sender
pl: Nadawca mailingu

en: Mailing Settings
pl: Ustawienia mailingu

en: Mailing Status
pl: Stan mailingu

en: Mailing Subject
pl: Temat mailingu

en: Mailing Subscribe Hash
pl: Hash subskrypcji mailingu

en: Mailing Subscribe ID
pl: ID subskrypcji mailingu

en: Mailing Subscribe Timestamp
pl: Sygnatura czasowa subskrybowania mailingu

en: Mailing Text:
pl: Wysyłka tekstowa:

en: Mailing Type
pl: Rodzaj mailingu

en: Mailing URL (Edit)
pl: URL mailingu (Edytuj)

en: Mailing URL (Schedule)
pl: URL mailingu (zaplanowane)

en: Mailing URL (View)
pl: URL mailingu (widok)

en: Mailing Visibility
pl: Widoczność mailingu

en: Mailing group
pl: Grupa mailingu

en: Mailing is forwarded successfully to %count email address. | Mailing is forwarded successfully to %count email addresses.
pl[0]: Mailing został z powodzeniem przekazany na %count adres e-mail.
pl[1]: Mailing został z powodzeniem przekazany na %count adresy e-mail.
pl[2]: Mailing został z powodzeniem przekazany na %count adresy e-mail.
pl[3]: Mailing został z powodzeniem przekazany na %count adresy e-mail.

en: Mailing is not forwarded to the given email address. | Mailing is not forwarded to the given email addresses.
pl[0]: Mailing nie został przekazany na podany adres e-mail.
pl[1]: Mailing nie został przekazany na podane adresy e-mail.
pl[2]: Mailing nie został przekazany na podane adresy e-mail.
pl[3]: Mailing nie został przekazany na podane adresy e-mail.

en: Mailing labels - print
pl: Etykiety listowe - wydrukuj

en: Mailing name
pl: Nazwa mailingu

en: Mailing permalink
pl: Bezpośredni link do wysyłania

en: Mailing: Trackable Opens
pl: Mailing: śledzone otwarcia

en: Mailing: Trackable Replies
pl: Mailing: śledzone odpowiedzi

en: Mailing: Trackable URL Clicks
pl: Mailing: śledzone kliknięcia na adresy URL

en: MailingAB ID
pl: ID mailinguAB

en: Mailings
pl: Wysyłki

en: Mailings %%StatusMessage%%
pl: Wysyłki %%StatusMessage%%

en: Mailings sent to %1
pl: Wysyłki wysłane do %1

en: Main Information
pl: Główna informacja

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: Main Text Color
pl: Główny kolor tekstu.

en: Main office location
pl: Lokalizacja głównego biura

en: Major Donor
pl: Główny darczyńca

en: Make Contribution
pl: Wpłacam

en: Make Mailing Labels
pl: Stwórz etykiety listowe

en: Make Name Badges
pl: Stwórz imienne identyfikatory

en: Make Payment
pl: Dokonaj płatności

en: Make Pledge Payment(s):
pl: Dokonaj deklarowanych wpłat:

en: Make Thank-you Letters
pl: Stwórz listy z podziękowaniami.

en: Make a Copy
pl: Stwórz kopię

en: Make a Copy of CiviCRM Contribution Page
pl: Zrób kopię strony transakcyjnej CiviCRM

en: Make a Copy of CiviCRM Profile Group
pl: Utwórz kopię grupy profili CiviCRM

en: Make a Copy of Price Set
pl: Zrób kopię zestawu cen

en: Make a contribution
pl: Dokonaj wpłaty

en: Make it easy for participants to spread the word about this event to friends and colleagues.
pl: Ułatw uczestnikom dzielenie się informacją o tym wydarzeniu ze swoimi przyjaciółmi i znajomymi.

en: Make sure the CAPTCHA feature is NOT enabled for this profile when you are grabbing the HTML code. CAPTCHA requires dynamic page generation. Submitting an HTML Snippet profile form with CAPTCHA included will ALWAYS result in a CAPTCHA validation error - which means that the information entered by the user can not be saved.
pl: Upewnij się, że funkcja CAPTCHA NIE jest włączona dla tego profilu podczas przechwytywania kodu HTML. CAPTCHA wymaga dynamicznego generowania strony. Przesłanie formularza profilu fragmentu kodu HTML za pomocą dołączonego CAPTCHA spowoduje ZAWSZE wygenerowanie błędu sprawdzania CAPTCHA - co oznacza, że ​​informacje wprowadzone przez użytkownika nie zostaną zapisane.

en: Make sure you have enough privileges in the access control system.
pl: Upewnij się, że masz wystarczające uprawnienia w systemie kontroli dostępu.

en: Make this option value 'selected' by default?
pl: Czy ta opcja ma być domyślnie wybrana?

en: Malagasy
pl: malgaski

en: Malay
pl: malajski

en: Malayalam
pl: malajalam

en: Male
pl: Mężczyzna

en: Maltese
pl: maltański

en: Manage - Scheduled Jobs
pl: Zarządzaj - zaplanowane zadania

en: Manage ACL Roles
pl: Zarządzaj rolami ACL

en: Manage Case
pl: Zarządzaj Przypadkiem

en: Manage Case #%1
pl: Zarządzaj przypadkiem #%1

en: Manage Contribution Page
pl: Zarządzaj stroną transakcyjną

en: Manage Contribution Pages
pl: Zarządzaj stronami transakcyjnymi

en: Manage Event Templates
pl: Zarządzanie szablonami wydarzeń

en: Manage Events
pl: Zarządzaj wydarzeniami

en: Manage Groups
pl: Zarządzanie grupami

en: Manage Personal Campaign Pages
pl: Zarządzaj stroną osobistych kampanii

en: Manage report templates
pl: Zarządzaj szablonami raportów

en: Manage the rules used to identify potentially duplicate contact records. Scan for duplicates using a selected rule and merge duplicate contact data as needed.
pl: Zarządzaj regułami stosowanymi do identyfikacji potencjalnie zduplikowanych rekordów kontaktów. Skanuj w poszukiwaniu duplikatów za pomocą wybranej reguły i w razie potrzeby scalaj zduplikowane dane kontaktowe.

en: Manage the rules used to identify potentially duplicate contact records. Scan for duplicates using a selected rule and merge duplicate contact data as needed. Click <strong>Edit Rule</strong> to review or modify the rules for each type of contact. You will generally want to maintain both 'Supervised' and 'Unsupervised' rules for each contact type.
pl: Zarządzaj regułami używanymi do identyfikacji potencjalnie zduplikowanych rekordów kontaktów. Skanuj w poszukiwaniu duplikatów za pomocą wybranej reguły i scalaj w razie potrzeby zduplikowane dane kontaktowe. Kliknij <strong>Edytuj regułę</strong>, aby przejrzeć lub zmodyfikować reguły dla każdego typu kontaktu. Zasadniczo będziesz chciał zachować reguły "Nadzorowane" i "Bez nazdoru" dla każdego typu kontaktu.

en: Manager
pl: Menadżer

en: Managing Your Page
pl: Zarządzaj swoją stroną

en: Mandatory fields (first name and last name, OR email address) are missing from this form.
pl: W tym formularzu brakuje pól wymaganych (imię i nazwisko, adres e-mail lub adres e-mail).

en: Manual Recipients
pl: Ręcznie dodani odbiorcy

en: Manual Synchronization:
pl: Manualna synchronizacja:

en: Manual contribution amount
pl: Manualna kwota transakcji

en: Manx
pl: manx gaelicki

en: Map
pl: Mapa

en: Map %1 Address
pl: Pokaż %1 na mapie

en: Map Contact
pl: Pokaż na mapie

en: Map Enabled
pl: Mapa Włączona

en: Map Link
pl: Link do mapy

en: Map Location(s)
pl: Lokalizacja na mapie

en: Map Primary Address
pl: Pokaż adres podstawowy na mapie

en: Map Profile
pl: Mapa profilu

en: Map contacts
pl: Mapuj kontakty

en: Map event location
pl: Mapa lokalizacji wydarzenia

en: Map these contacts
pl: Mapuj te kontakty

en: Map this Address
pl: Pokaż ten adres na mapie

en: Map this Location
pl: Pokaż tą lokalizację na mapie

en: Mapper for Field %1
pl: Przypisywacz dla pola %1

en: Mapping Field ID
pl: Identyfikator pola mapowania

en: Mapping ID
pl: Identyfikator mapowania

en: Mapping Provider
pl: Dostawca mapowania

en: Mapping Type
pl: Rodzaj mapowania

en: Mapping and Geocoding
pl: Mapy i koordynaty geograficzne

en: Mapping features require PHP version 5 or greater
pl: Mapowanie wymaga PHP w wersji 5 lub wyższej

en: Marathi
pl: marathi

en: March
pl: Marzec

en: Mark All
pl: Zaznacz wszystko

en: Mark Target Contact(s) for this Relationship
pl: Zaznacz kontakty docelowe dla tego powiązania

en: Mark as Dedupe Exception
pl: Oznacz wyjątki usuwania duplikatów

en: Mark the target contact(s) for this relationship if it appears below. Otherwise you may modify the search name above and click Search again.
pl: Jeśli poniżej pojawiły się kontakty docelowe tego powiązania, zaznacz je. W przeciwnym wypadku zmień nazwę podaną powyżej i kliknij ponownie „Szukaj”.

en: Marked as duplicates.
pl: Oznaczone jako duplikaty.

en: Marked as non duplicates.
pl: Oznaczone jako nie zduplikowane.

en: Market Value
pl: Wartość rynkowa

en: Marshallese
pl: marszalski

en: Mask
pl: Maska

en: Mass SMS
pl: Masowy SMS

en: Master Address Belongs To
pl: Główny adres należy do

en: Match Fields
pl: Dopasuj pola

en: Match Value or Expression
pl: Dopasuj Value albo Expression

en: Matched Gift
pl: Dopasowany prezent

en: Matching CiviCRM Field
pl: Odpowiednie pole CiviCRM

en: Matching Contributions to Contributors
pl: Łączenie wpłat i wpłacających.

en: Matching Participant Data to Contacts
pl: Przyporządkowanie danych uczestnika do kontaktów

en: Matching this contact based on the de-dupe rule would cause an external ID conflict
pl: Dopasowanie tego kontaktu w oparciu o regułę usuwania duplikatów spowoduje zewnętrzny konflikt tożsamości

en: Matching to Contacts for Inserts and Updates
pl: Wstawki i aktualizacje pasujące do kontaktów

en: Max Age
pl: Maksymalny wiek

en: Max Instances
pl: Maksymalnie wystąpień.

en: Max Number Of Contacts
pl: Maksymalna liczba kontaktów

en: Max Number of Participants
pl: Maksymalna liczba uczestników

en: Max Participant
pl: Maksymalna liczba uczestników

en: Max Participants
pl: Maksymalna liczba uczestników

en: Max Value
pl: Maksymalna wartość

en: Max participants should be a positive number
pl: Maksymalna liczba uczestników powinna być liczbą dodatnią

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Maximum Additional Participants
pl: Maksymalna liczba dodatkowych uczestników

en: Maximum Exceeded
pl: Maksymalna liczba przekroczeń.

en: Maximum Multiple Records
pl: Maksimum rejestru wielokrotny

en: Maximum Number of Reminders
pl: Maksymalna liczba przypomnień

en: Maximum Participants
pl: Maksymalna liczba uczestników

en: Maximum Reminders Send
pl: Maksymalna liczba przypomnień

en: Maximum Upload File Size: %1 MB
pl: Maksymalna wielkość wgrywanego pliku: %1 MB

en: Maximum additional participants
pl: Maksymalna liczba dodatkowych uczestników

en: Maximum file size cannot exceed limit defined in "php.ini" ("upload_max_filesize=%1").
pl: Maksymalny rozmiar pliku nie może przekroczyć limitu określonego w "php.ini" ("upload_max_filesize=%1").

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: Maximum number of additional participants per registration
pl: Maksymalna liczba dodatkowych uczestników w trakcie rejestracji

en: Maximum number of contacts
pl: Maksymalna liczba kontaktów

en: Maximum number of contacts that can be reserved for an interviewer at one time.
pl: Maksymalna liczba kontaktów jest już zarezerwowana dla tego przeprowadzającego wywiad w jednym czasie.

en: Maximum number of multiple records
pl: Największa liczba wielokrotnych wpisów

en: Maximum number of registered participants to allow. After max is reached, a custom Event Full message is displayed. If NULL, allow unlimited number of participants.
pl: Maksymalna liczba zarejestrowanych uczestników, na którą można zezwolić. Po osiągnięciu maksimum wyświetlany jest niestandardowy komunikat Event Full. Jeśli NULL, należy zezwolić na nieograniczoną liczbę uczestników.

en: Maximum reserved at one time
pl: Maksimum zarezerwowanych w tym samym czasie.

en: Maximum reserved at one time should be a positive number
pl: Maksimum zarezerwowanych w tym samym czasie musi być wyrażone wartością dodatnią.

en: Maximum total number of contacts that can be in a reserved state for an interviewer.
pl: Maksymalna liczba kontaktów jaka może zostać zarezerwowana dla przeprowadzającego wywiad .

en: May
pl: Maj

en: Medical evaluation
pl: Wywiad medyczny

en: Meeting
pl: Spotkanie

en: Member
pl: Członek

en: Member Count
pl: Liczba członków

en: Member Dues
pl: Składka członkowska

en: Member Name
pl: Imię użytkownika

en: Member Since
pl: Członkostwo od

en: Member Since %2 %1
pl: Użytkownik od %2 %1

en: Member Since / Member Type
pl: Członek od / Rodzaj członka

en: Members
pl: Członkowie

en: Members of <a href="%1">%2</a>
pl: Członkowie <a href="%1">%2</a>

en: Membership
pl: Członkostwo

en: Membership #
pl: Członkostwo #

en: Membership Bulk Entry
pl: Zbiorczy zapis członkostwa

en: Membership Change Date
pl: Data zmiany Członkostwa

en: Membership Detail Report
pl: Raport szczegółów członkostwa

en: Membership Fee
pl: Opłata za członkostwo

en: Membership Fee Total
pl: Suma opłat za członkostwo

en: Membership Fields
pl: Pola członkowskie

en: Membership ID
pl: Identyfikator członkostwa

en: Membership Invalid
pl: Członkostwo nieważne.

en: Membership Join Date
pl: Data dołączenia do członkostwa

en: Membership Lapse Date
pl: Data wygaśnięcia członkostwa

en: Membership Options
pl: Opcje członkostwa

en: Membership Renewal
pl: Odnowienie członkostwa

en: Membership Renewal Reminder
pl: Przypomnienie o odnowieniu członkostwa

en: Membership Report (Detail)
pl: Raport członkostwa (Szczegóły)

en: Membership Report (Lapsed)
pl: Raport członkostw (Przedawnione)

en: Membership Report (Summary)
pl: Raport członkostwa (Podsumowanie)

en: Membership Settings
pl: Ustawienia członkostwa.

en: Membership Signup
pl: Rejestracja członkostwa

en: Membership Source
pl: Źródło członkostwa

en: Membership Start Date
pl: Data rozpoczęcia członkostwa

en: Membership Status Is NOT Overriden
pl: Status Członkowstwa jest nie nadpisany

en: Membership Status Is Overriden?
pl: Status członkostwa jest Overriden?

en: Membership Summary
pl: Podsumowanie członkostwa

en: Membership Summary Report
pl: Raport - podsumowanie członkostwa

en: Membership Transaction #
pl: Transakcja członkostwa numer #

en: Membership Type
pl: Typy członkostw

en: Membership Type Not Deleted
pl: Rodzaj członkostwa nie został usunięty

en: Membership Type:
pl: Typy członkostwa

en: Membership Types
pl: Typy członkostwa

en: Membership is Auto-Renew
pl: Członkostwo jest odnawiane automatycznie

en: Membership is Auto-Renew and Failed
pl: Członkostwo jest automatycznie odnawiane i nieudane.

en: Membership is Auto-Renew and In Progress
pl: Członkostwo jest automatycznie odnawiane i w toku

en: Membership is NOT Auto-Renew
pl: Członkostwo NIE przedłuża się automatycznie.

en: Membership is NOT Pay Later
pl: Członkostwo NIE jest płatne później

en: Membership is Pay Later
pl: Członkostwo jest płatne później

en: Membership is a Test
pl: Członkostwo jest testowe

en: Membership is a Test?
pl: Członkostwo jest testowe?

en: Membership type is a required field.
pl: Typ członkowstwa jest polem obowiązkowym

en: Memberships
pl: Członkostwo

en: Memberships - Auto-renew Billing Updates
pl: Członkostwa - automatyczne odnawianie aktualizacji rozliczeniowych

en: Memberships - Auto-renew Cancellation Notification
pl: Członkostwa - automatyczne odnowienie powiadomienia o anulowaniu

en: Memberships - Receipt (on-line)
pl: Członkostwa - Potwierdzenie (online)

en: Memberships - Signup and Renewal Receipts (off-line)
pl: Członkostwa - Zapisy i Potwierdzenia odnowienia (offline)

en: Memory allocated (PHP config option 'memory_limit')
pl: Pamięć przydzielona (opcja konfiguracji PHP 'memory_limit')

en: Mental health evaluation
pl: Badanie zdrowia psychicznego

en: Menu '%1' has been saved.
pl: Menu '%1' zostało zapisane.

en: Menu ID
pl: Identyfikator menu

en: Menu Item
pl: Element menu

en: Menu Title
pl: Tytuł menu

en: Menu has been rebuilt
pl: Menu zostało przebudowane

en: Merchant Account Email
pl: Adres e-mail konta sprzedawcy

en: Merchant ID is not set for this payment processor
pl: Identyfikator sprzedawcy nie jest ustawiony dla tego procesora płatności

en: Merge
pl: Połącz

en: Merge %1 contacts
pl: Złącz %1 kontakty

en: Merge All Contacts with the Same Address
pl: Scal wszystkie kontakty z tym samym adresem

en: Merge Case
pl: Scal sprawę

en: Merge Complete
pl: Łączenie zakończone

en: Merge Contacts with the Same Address will combine any records having the same address (street address, city, postal code, country) into a single record. If a household record already exists in which multiple individuals share an address, the household will be exported as the combined record. If no household record exists, the records will be combined and the Addressee field will list the contact names, comma-separated.
pl: Scalenie kontaktów z tym samym adresem połączy wszystkie rekordy mające ten sam adres (adres, miasto, kod pocztowy, kraj) w jeden rekord. Jeśli istnieje już rekord domostwa, w którym wiele osób ma taki sam adres, domostwo to zostanie wyeksportowane jako łączny rekord. Jeśli nie istnieje rekord domostwa, rekordy zostaną połączone, a pole adresata wyświetli nazwy kontaktów rozdzielone przecinkami.

en: Merge Household Members into their Households
pl: Połącz Członków domostw z ich Domostwami

en: Merge Household Members into their Households will export the household record for any contacts sharing a household address.
pl: Połączenie członków domostw z domostwami spowoduje eksport danych z domostw do wszystkich kontaktów dzielących adres domowstwa.

en: Merge Options
pl: Opcje scalania

en: Merge and View Result
pl: Scal i zobacz wynik

en: Merge and go to Listing
pl: Scal i przejdź do wykazu

en: Merge and go to Next Pair
pl: Scal i przejdź do następnej pary

en: Merge contacts
pl: Złącz kontakty

en: Merge labels for contacts belonging to the same household
pl: Połącz etykiety dla kontaktów należących do tego samego domostwa

en: Merge labels for contacts with the same address
pl: Połącz etykiety dla kontaktów z tym samym adresem

en: Merge operation requires selecting two contacts.
pl: Operacja łączenia wymaga wybrania dwóch kontaktów.

en: Merging Duplicates..
pl: Scalanie duplikatów..

en: Message
pl: Wiadomość

en: Message Formats
pl: Formaty wiadomości

en: Message Mode
pl: Tryb wiadomości

en: Message Name
pl: Nazwa wiadomości

en: Message Sent | Messages Sent
pl[0]: Wysłana wiadomość
pl[1]: Wysłane wiadomości
pl[2]: Wysłane wiadomości
pl[3]: Wysłane wiadomości

en: Message Subject
pl: Temat wiadomości

en: Message Template Format
pl: Format szablonu wiadomości

en: Message Template HTML
pl: HTML szablonu wiadomości

en: Message Template ID
pl: Numer identyfikacyjny szablonu wiadomości

en: Message Template Is Default?
pl: Szablony wiadomości jest domyślny?

en: Message Template Is Reserved?
pl: Szablony wiadomości jest zarezerwowany?

en: Message Template Subject
pl: Temat szablonu wiadomości

en: Message Template Text
pl: Tekst szablonu wiadomości

en: Message Template Title
pl: Tytuł szablonu wiadomości

en: Message Template Workflow for Cases
pl: Przepływ pracy szablonu wiadomości dla spraw

en: Message Template Workflow for Contributions
pl: Przepływ pracy szablonu wiadomości dla wpłat

en: Message Template Workflow for Events
pl: Przepływ pracy szablonu wiadomości dla wydarzeń

en: Message Template Workflow for Memberships
pl: Przepływ pracy szablonu wiadomości dla członkostwa

en: Message Template Workflow for Meta Templates
pl: Przepływ pracy szablonu wiadomości dla szablonów meta

en: Message Template Workflow for Petition
pl: Przepływ pracy szablonu wiadomości dla petycji

en: Message Template Workflow for Pledges
pl: Przepływ pracy szablonu wiadomości dla deklaracji

en: Message Template Workflow for Profiles
pl: Przepływ pracy szablonu wiadomości dla profili

en: Message Template Workflow for Tell-a-Friend
pl: Przepływ pracy szablonu wiadomości dla "Powiedz znajomemu"

en: Message Template is used for SMS?
pl: Szablony wiadomości jest używany dla SMSa?

en: Message Text
pl: Tekst wiadomości

en: Message Title
pl: Tytuł wiadomości

en: Message Tokens
pl: Tokeny wiadomości

en: Message caught by a content filter
pl: Wiadomość przechwycona przez filtr treści

en: Message if Event Is Full
pl: Komunikat, jeżeli wydarzenie jest zapełnione

en: Message template with id of %1 does not have a default to revert to.
pl: Szablon wiadomości z numerem identyfikacyjnym % 1 nie ma domyślnego ustawienia powrotu.

en: Message to display on Event Information page and INSTEAD OF Event Registration form if maximum participants are signed up. Can include email address/info about getting on a waiting list, etc. Text and html allowed.
pl: Komunikat do wyświetlenia na stronie Informacje o wydarzeniu oraz formularz rejestracyjny INSTEAD OF Event Registration form, jeśli maksymalna liczba uczestników jest zarejestrowana. Może zawierać adres e-mail/info o wpisaniu się na listę oczekujących, itp. Dozwolony tekst i html.

en: Middle Name
pl: Drugie imię

en: Migrate Settings to %1
pl: Przeniesienie ustawień do %1

en: Miles
pl: Mile

en: Millimeters
pl: Milimetry

en: Mime Type
pl: Rodzaj MIME

en: Min
pl: min.

en: Min Age
pl: Minimalny wiek

en: Min Contribution
pl: Dotacja minimalna

en: Min Initial Amount
pl: Minimalna początkowa kwota wpłaty

en: Minimum Amount should be less than Maximum Amount
pl: Kwota minimalna musi być mniejsza od maksymalnej.

en: Minimum Contribution
pl: Wpłata minimalna

en: Minimum Contribution Amount
pl: Minimalna kwota wpłaty

en: Minimum Fee
pl: Składka minimalna

en: Minimum Initial Amount
pl: Minimalna początkowa kwota

en: Minimum Multiple Records
pl: Minimalny rejestr wielokrotny

en: Miscellaneous Settings
pl: Rozmaite ustawienia

en: Mismatched Rows (skipped)
pl: Wiersze błędne (pominięte)

en: Mismatched or Invalid contact subtype found for this related contact.
pl: Niepoprawny lub nieprawidłowy podtyp kontaktów znaleziony dla tego powiązanego kontaktu.

en: Missing Interviewer contact.
pl: Brakujące dane prowadzącego badanie.

en: Missing Parameters
pl: Brak parametrów

en: Missing input parameters
pl: Brak parametrów wejściowych

en: Missing required contact matching fields.
pl: Brak wymaganych kontaktów pasujących pól.

en: Missing required field: %1
pl: Brak wymaganych pól: %1

en: Missing required field: Provide Participant ID
pl: Brakuje wymaganego pola: ID uczestnika

en: Missing required fields:
pl: Brakuje wymaganych pól:

en: Missing required fields: Soft Credit
pl: Brakuje wymaganych pól: darowizna pośrednia

en: Mixed profile not allowed for on behalf of registration/sign up.
pl: Mieszany profil nie pozwala na rejestrację.

en: Mobile
pl: Telefon komórkowy

en: Mobile Phone Providers
pl: Operatorzy Sieci Komórkowych

en: Mobile Provider
pl: Operator sieci komórkowej

en: Mode
pl: Tryb

en: Mode could not be updated, save only this %1?
pl: Tryb może nie zostać zaktualizowany, zapisać tylko ten %1?

en: Modified By
pl: Zmodyfikowany przez

en: Modified Date
pl: Data modyfikacji

en: Module
pl: Moduł

en: Money
pl: Walutowe

en: Mongolian
pl: mongolski

en: Month
pl: Miesiąc

en: Month Beginning
pl: Początek miesiąca

en: Month and day (MMDD) on which a fixed period subscription or service will start. EXAMPLE: A fixed period subscription with Start Day set to 0101 means that the subscription period would be 1/1/06 - 12/31/06 for anyone signing up during 2006.
pl: Miesiąc i dzień (MMDD), w którym rozpocznie się subskrypcja lub usługa w określonym okresie. PRZYKŁAD: subskrypcja ustalonego okresu z datą rozpoczęcia ustawioną na 0101 oznacza, że ​​okres subskrypcji wynosiłby 1/1/06 - 12/31/06 dla każdego zarejestrowanego w 2006 roku.

en: Month and year only for credit card expiration.
pl: Miesiąc i rok tylko w przypadku wygaśnięcia karty kredytowej.

en: Month dd, yyyy (December 12, 1998)
pl: miesiąc DD, RRRR (grudzień 12, 1998)

en: Month prior to previous calendar month
pl: Miesiąc przed poprzednim miesiącem

en: Month/Year
pl: Miesiąc/Rok

en: Monthly
pl: Miesięcznie

en: Months
pl: Miesiące

en: More information
pl: Więcej informacji

en: More information on tokens...
pl: Więcej informacji o tokenach...

en: Morning Sessions
pl: Sesje poranne

en: Most Recent Activity
pl: Ostatnie zdarzenie

en: Most Recent Contribution
pl: Najczęstsza transakcja

en: Move
pl: Przenieś

en: Move Custom Field
pl: Przenieś pole niestandardowe

en: Move To Case
pl: Przesuń do przypadku

en: Move down one row
pl: Przesuń jeden wiersz w dół

en: Move to Case
pl: Przenieś do przypadku

en: Move to bottom
pl: Przesuń w dół

en: Move to top
pl: Do góry

en: Move up one row
pl: Przesuń jeden wiersz w górę

en: Mr.
pl: Pan

en: Mrs.
pl: Pani

en: Ms.
pl: Panna

en: Multi-Select
pl: Wybór wielokrotny

en: Multi-line text box (textarea)
pl: Pole wieloliczbowe (textarea)

en: Multi-record listing
pl: Lista wielu rekordów

en: Multi-value Custom Data
pl: Niestandardowe dane wielowartościowe

en: Multibyte support
pl: Wsparcie Multibyte

en: Multibyte support not enabled in PHP.
pl: Wsparcie Multibyte nie jest włączone w PHP.

en: Multiple Choice Option Sets
pl: Zestawy opcji wielokrotnego wyboru

en: Multiple Choice Options
pl: Opcje wielokrotnego wyboru

en: Multiple Contact Merge
pl: Łączenie powtarzających się kontaktów

en: Multiple Languages Support
pl: Obsługa wielu języków

en: Multiple Participants
pl: Wielu uczestników

en: Multiple client per case
pl: Wielu klientów do przypadku

en: Multiple people -- such as spouses, parents, or children -- may sometimes share the same email address.
pl: Wiele osób - na przykład małżonkowie, rodzice lub dzieci - może czasami posiadać ten sam adres e-mail.

en: Must Wait on List
pl: Musi czekać na liście

en: My Cases With Recently Performed Activities
pl: Moje przypadki, z niedawno wykonanymi aktywnościami.

en: My Cases With Upcoming Activities
pl: Moje przypadki, z nadchodzącymi aktywnościami

en: My Cases with Upcoming Activities
pl: Moje przypadki, z nadchodzącymi aktywnościami

en: My Contact Dashboard
pl: Pulpit moich kontaktów

en: My Contacts / Organizations
pl: Moje kontakty / organizacje

en: My Field
pl: Moje pole

en: My Role
pl: Moja rola

en: My Title
pl: Mój tytuł

en: My billing address is the same as above
pl: Mój adres do faktury jest taki sam jak powyżej.

en: MyISAM Database Engine
pl: Aparat bazy danych MyISAM

en: MySQL "thread_stack" is %1 kb
pl: "Thread_stack" w MySQL wynosi %1 kb

en: MySQL %1 Configuration
pl: Konfiguracja MySQL %1

en: MySQL database:
pl: Baza danych MySQL:

en: MySQL password:
pl: Hasło MySQL:

en: MySQL server auto_increment_increment is 1
pl: MySQL serwer auto_increment_increment jest 1

en: MySQL server does have InnoDB support
pl: Serwer MySQL nie wspiera InnoDB

en: MySQL server:
pl: Serwer MySQL:

en: MySQL support
pl: Wsparcie MySQL

en: MySQL support not included in PHP.
pl: MySQL nie jest zaimplementowane w PHP.

en: MySQL username:
pl: Użytkownik MySQL:

en: MySQL version %1 or higher is required, you are running MySQL %2.
pl: Wymagana wersja MySQL to %1 lub wyższa. Twoja to %2.

en: MySQL version at least %1
pl: MySQL w wersji co najmniej %1

en: Māori
pl: maoryjski

en: NO BULK EMAILS (User Opt Out)
pl: Nie wysyłać e-maili masowych (Zrezygnował)

en: NOTE: Alternatively, you can enable the <strong>Pay Later</strong> feature below without setting up a payment processor. All users will then be asked to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
pl: UWAGA: Alternatywnie, można włączyć funkcję <strong>Zapłać później</strong> poniżej bez konfigurowania procesora płatności. Wszyscy użytkownicy zostaną poproszeni o wysłanie płatności offline (np. czekiem, telefonicznie za pomocą karty płatniczej, gotówką itp.).

en: NOTE: Alternatively, you can enable the <strong>Pay Later</strong> option below without setting up a payment processor. All users will then be asked to submit payment offline (e.g. mail in a check, call in a credit card, etc.).
pl: UWAGA: Alternatywnie, można włączyć funkcję <strong>Zapłać później</strong> poniżej bez konfigurowania procesora płatności. Wszyscy użytkownicy zostaną poproszeni o wysłanie płatności offline (np. czekiem, telefonicznie za pomocą karty płatniczej, gotówką itp.).

en: NOTE: Contacts selected on the search results are not relevant here; all contacts that meet the following criteria will be in the group.
pl: Zauważ: Kontakty wybrane do rezultatu poszukiwań nie są relewantne tutaj; wszystkie kontakty jakie spełniają kryteria będą w grupie.

en: NOTE: Even if only a few contacts have been selected from the search results, all contacts that meet the following criteria will be in the group.
pl: UWAGA: Nawet jeśli z wyników wyszukiwania wybrano tylko kilka kontaktów, wszystkie kontakty, które spełniają następujące kryteria, znajdą się w grupie.

en: NOTE: For Event ACLs, the 'View' operation allows access to the event information screen. "Edit" allows users to register for the event if online registration is enabled.
pl: UWAGA: W przypadku list ACL wydarzeń operacja "Widok" umożliwia dostęp do ekranu informacji o wydarzeniach. "Edytuj" pozwala użytkownikom zarejestrować się na wydarzenie, jeśli włączona jest rejestracja online.

en: NOTE: If there are multiple matching contacts, the first matching record is used.
pl: UWAGA: Jeśli istnieje wiele pasujących kontaktów, używany jest pierwszy pasujący rekord.

en: NOTE: If you are using this contribution page for membership signup and renewals, the financial type configured in the membership type settings will be used when recording the membership payment. The financial type selected here will only be used if you are also collecting additional contributions (as configured on the Membership Settings page).
pl: Zauważ: jeśli używasz strony wpłat dla zapisów członków i odnowień, twój finansowy rodzaj konfiguruje się w rodzaj członkostwa, ustawienia będą użyte podczas rejestracji płatności członkostwo. Wybrany rodzaj finansowy tutaj będzie tylko użyty jeśli zbierasz dodatkowe wpłaty (jeśli konfigurujesz stronę ustawień członkostwa).

en: NOTE: Profile ACL operations affect which modes a profile can be used in (i.e. Create a new contact, Edit your own contact record, View a contact record, etc.). The Create operation is required for profiles embedded in online contribution or event registration forms. None of the operations for Profile ACLs grant access to administration of profiles.
pl: UWAGA: Operacje ACL profilu wpływają na tryby, w których profil może być używany (tj. Utwórz nowy kontakt, Edytuj własny rekord kontaktu, Wyświetl rekord kontaktu itp.). Operacja Utwórz jest wymagana dla profili osadzonych w formularzach wpłat online lub rejestracji. Żadna z operacji dla list ACL profili nie zapewnia dostępu do administracji profilami.

en: NOTE: Social media links will be automatically included if you have enabled 'Social media sharing' for this page (see the 'Title' tab).
pl: UWAGA: Linki społecznościowe mediów zostaną automatycznie uwzględnione, jeśli dla tej strony masz włączoną funkcję udostępniania kanałów social media (zobacz kartę "Tytuł").

en: NOTE: This setting applies only to custom sets used for Contact records (e.g. Individuals, Households, Organizations, or ALL contact types).
pl: UWAGA: To ustawienie dotyczy tylko niestandardowych zestawów używanych w rekordach kontaktów (np. Osoby, Domostwa, Organizacje lub WSZYSTKIE rodzaje kontaktów).

en: NOTE: View Only fields can not be included in Profile Search forms.
pl: UWAGA: W formularzach wyszukiwania profilu nie można zawrzeć pól Tylko do odczytu.

en: NOTE: When this feature is enabled, all links in the message body (including mailtos) will be automatically re-written to route through your CiviCRM website prior to redirecting to the target page.
pl: UWAGA: Po włączeniu tej funkcji wszystkie linki w treści wiadomości (w tym w e-mailach) zostaną automatycznie przepisane w celu przejścia przez witrynę CiviCRM przed przekierowaniem na stronę docelową.

en: Name
pl: Nazwa

en: Name Badge
pl: Identyfikator

en: Name Badge Format
pl: Format identyfikatora

en: Name Only
pl: Tylko imię

en: Name The SMS
pl: Nazwij SMS

en: Name Your SMS
pl: Nazwij SMS

en: Name already exists in Database.
pl: Nazwa już występuje w bazie danych.

en: Name and Address
pl: Nazwa i adres

en: Name and Address (reserved)
pl: Nazwa i adres (zarezerwowane)

en: Name and Email
pl: Imię i adres e-mail

en: Name and Email (reserved)
pl: Nazwa i e-mail (zarezerwowane)

en: Name badges - print
pl: Identyfikatory dla uczestników - wydrukuj

en: Name can only consist of alpha-numeric characters
pl: Imię może jedynie zawierać znaki alfanumeryczne.

en: Name cannot not start with a digit
pl: Imię nie może rozpoczynać się cyfrą

en: Name for new group
pl: Nazwa nowej grupy

en: Name is required to save Import Mapping
pl: By zapisać mapowanie importu należy podać jego nazwę.

en: Name like: %1
pl: Nazwa jak: %1

en: Name of Receipt Sender
pl: Nazwa wysyłającego pokwitowanie.

en: Name of Tag
pl: Nazwa tagu

en: Name of the Campaign.
pl: Nazwa kampanii

en: Name of the premium (product, service, subscription, etc.) as it will be displayed to contributors.
pl: Nazwa prezentu (produkt, usługę, subskrypcję, itd.) jaka będzie widoczna dla wpłacających.

en: Name of the queue which includes this item
pl: Nazwa kolejki, która zawiera ten element

en: Name of this group of settings.
pl: Nazwa tej grupy ustawień.

en: Name or Email
pl: Nazwa lub e-mail

en: Name or IP address of mail server machine.
pl: Nazwa lub adres IP serwera poczty.

en: Name, Status and Register Date
pl: Imię, status i data rejestracji

en: Name/Email
pl: Nazwa/E-mail

en: Namespace reserved for component.
pl: Przestrzeń nazw zarezerwowana dla komponentu

en: National Membership
pl: Członkostwo krajowe

en: Nauru
pl: nauruański

en: Navajo, Navaho
pl: nawaho

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Navigation ID
pl: Identyfikator nawigacji

en: Navigation Item Label
pl: Etykieta elementu nawigacyjnego

en: Navigation Item Machine Name
pl: Nazwa urządzenia nawigacyjnego

en: Navigation Menu
pl: Menu nawigacyjne

en: Ndonga
pl: ndonga

en: Negative
pl: Negatywne

en: Negative Amounts
pl: Ujemne kwoty

en: Nepali
pl: nepalski

en: Net
pl: Netto

en: Net Amount
pl: Kwota netto

en: Network Error
pl: Błąd sieci

en: Never
pl: Nigdy

en: Never remind me again
pl: Nie przypominaj ponownie

en: New
pl: Nowy

en: New %1
pl: Dodaj %1

en: New %1 Report
pl: Nowych %1  raportów

en: New A/B Test
pl: Nowy test A/B

en: New ACL
pl: Nowa lista ACL

en: New Activity
pl: Nowa interakcja

en: New Campaign
pl: Nowa kampania

en: New Case
pl: Nowy przypadek

en: New Case Type
pl: Nowy typ przypadku

en: New CiviCRM Profile
pl: Nowy Profil CiviCRM

en: New Connections
pl: Nowe połączenia

en: New Contact
pl: Nowy kontakt

en: New Contribution
pl: Nowa wpłata

en: New Credit Card
pl: Nowa karta kredytowa

en: New Custom Field Set
pl: Nowy zestaw pól niestandardowych

en: New Data Entry Batch
pl: Nowa seria wprowadzonych danych

en: New Donor
pl: Nowa wpłata

en: New Email
pl: Nowy e-mail

en: New Event
pl: Dodaj nowe wydarzenie

en: New Event Template
pl: Nowy szablon wydarzenia

en: New Field
pl: Nowe pole

en: New Household
pl: Nowe gospodarstwo domowe

en: New Individual
pl: Nowa osoba

en: New Mailing Component
pl: Nowy składnik mailingu

en: New Message Template
pl: Nowy szablon wiadomości

en: New Option Group
pl: Nowa grupa opcji

en: New Option for '%1'
pl: Nowa opcja dla '%1'

en: New Organization
pl: Nowa organizacja

en: New Participant Status
pl: Nowy status uczestnika

en: New Payment Method
pl: Nowa metoda płatności

en: New Payment Procesor Type
pl: Nowy typ procesora płatności

en: New Payment Processor
pl: Nowy procesor płatności

en: New Price Set
pl: Nowe ustawienia ceny

en: New Report
pl: Nowy Raport

en: New Report Template
pl: Nowy szablon Raportu

en: New Scheduled Job
pl: Nowe zaplanowane zadanie

en: New Start Date
pl: Nowa data rozpoczęcia

en: New Status
pl: Nowy status

en: New codebase version detected. You must visit <a href='%1'>upgrade screen</a> to upgrade the database.
pl: Wykryto nową wersję kodu. Musisz przejść do <a href='%1'>aktualizacja ekranu</a>, aby zaktualizować bazę danych.

en: New personal campaign page
pl: Nowa osobista strona kampanii

en: Newest
pl: Nowsze

en: Next
pl: Następny

en: Next &gt;
pl: Następne &gt;

en: Next 12 months including today
pl: Następne 12 miesięcy łącznie z dzisiaj

en: Next 30 days including today
pl: Następne 30 łącznie z dzisiaj

en: Next 60 days including today
pl: Następne 60 dni łącznie z dzisiaj

en: Next 7 days including today
pl: Następne 7 dni łącznie z dzisiaj

en: Next 90 days including today
pl: Następne 90 dni łącznie z dzisiaj

en: Next Amount
pl: Następna kwota

en: Next Contribution
pl: Następna wpłata

en: Next Group Refresh Time
pl: następny czas odświeżenia grupy

en: Next Pay Date
pl: Data następnej płatności

en: Next Payment Amount
pl: Następna kwota płatności

en: Next Payment Date
pl: Następna data płatności

en: Next Payment Due
pl: Następna płatność należna

en: Next Sched.
pl: Następny plan

en: Next Scheduled Activity
pl: Następne zaplanowane zdarzenie

en: Next Scheduled Contribution Date
pl: Data następnej zaplanowanej wpłaty

en: Next Scheduled Recurring Contribution
pl: Następna zaplanowana wpłata cykliczna

en: Next calendar month
pl: Następny miesiąc

en: Next calendar year
pl: Następny rok kalendarzowy

en: Next fiscal year
pl: Następny rok obrachunkowy

en: Next quarter
pl: Następny kwartał

en: Next step
pl: Następny krok

en: Next week
pl: Następny tydzień

en: Next/Previous buttons are not available for searches which are sorted by email, phone or address fields.
pl: Przyciski Następny / Poprzedni nie są dostępne dla wyszukiwań posortowanych według pól adresu e-mail, telefonu lub adresu zamieszkania.

en: Nickname
pl: Przydomek

en: No
pl: Nie

en: No %1
pl: Bez %1

en: No %1 match your search criteria. Suggestions:
pl: %1 - żaden nie odpowiada kryteriom wyszukiwania. Sugestie:

en: No %1 reports have been created.
pl: %1 raportów zostało utworzonych.

en: No Action Selected
pl: Nie wybrano działania

en: No Bulk Email(Is Opt Out)
pl: Nie wysyłać e-maili masowych (Zrezygnował)

en: No Bulk Emails (User Opt Out)
pl: Nie wysyłać e-maili masowych (Zrezygnował)

en: No CiviCRM Profiles have been created yet. You can <a href='%1'>add one now</a>.
pl: Nie stworzono jeszcze żadnego profilu CiviCRM. Możesz <a href='%1'>go dodać teraz</a>.

en: No Components have been enabled for your site that can be configured with the price sets. Click <a href='%1'>here</a> if you want to enable CiviEvent/CiviContribute for your site.
pl: W Twojej witrynie nie włączono żadnych elementów, które można skonfigurować za pomocą zestawów cen. Kliknij <a href='%1'>tutaj</a> , jeśli chcesz włączyć CiviEvent / CiviContribute w swojej witrynie.

en: No Contacts Selected
pl: Nie ma kontaktów wybranych

en: No Contribution Price Sets have been configured / enabled for your site. Price sets allow you to configure more complex contribution options (e.g. "Contribute $25 more to receive our monthly magazine."). Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
pl: W witrynie nie skonfigurowano / włączono żadnych zestawów cen wpłaty. Zestawy cen umożliwiają skonfigurowanie bardziej złożonych opcji wpłat (np. "Wpłać 25 zł i więcej w celu otrzymania naszego miesięcznego magazynu"). <a href='%1'>Kliknij tutaj</a>, jeśli chcesz skonfigurować zestawy cen dla swojej witryny

en: No Data Entry Batches have been created for this site.
pl: Żadna seria wprowadzonych danych nie została stworzona dla tej strony.

en: No Duplicate Checking
pl: Brak sprawdzania powtórzeń

en: No Duplicate emails?
pl: Bez powtórzonych e-maili?

en: No Email Verification
pl: Bez weryfikacji E-mail

en: No Emails to Restore
pl: Nie ma E-maili do przywrócenia

en: No Fee Level(s) or Price Set is configured for this event.<br />Click <a href='%1'>CiviEvent >> Manage Event >> Configure >> Event Fees</a> to configure the Fee Level(s) or Price Set for this event.
pl: Żadne kwoty/zestawy cen nie są skonfigurowane do tego wydarzenia.. <br />Naciśnij <a href='%1'> CiviEvent >> Zarządzaj wydarzeniem >> konfiguruj >> Opłaty </a> aby konfigurować wysokości opłat lub zestawy cen.

en: No Payment Processor has been configured / enabled for your site. If this is a <strong>paid event</strong> AND you want users to be able to <strong>register and pay online</strong>, you will need to <a href='%1'>configure a Payment Processor</a> first. Then return to this screen and assign the processor to this event.
pl: Żaden procesor płatności nie został skonfigurowany/włączony dla tej strony. Jeśli to jest <strong> płatne wydarzenie </strong>i chcesz żeby użytkownicy mogli <strong>rejestrować się i płacić online </strong>,  musisz<a href='%1'>skonfigurować procesor płatności </a>. Potem powróć do tej strony i przypisz procesor płatności do tego wydarzenia.

en: No Payment Processor has been configured / enabled for your site. Unless you are only using CiviContribute to solicit non-monetary / in-kind contributions, you will need to <a href='%1'>configure a Payment Processor</a>. Then return to this screen and assign the processor to this Contribution Page.
pl: Żaden procesor płatności nie został skonfigurowany/włączony z twojej strony. Jeżeli nie chcesz używać CiviContribute dla wyłącznie niepieniężnych/w naturze, musisz <a href='%1'>skonfigurować procesor płatności </a>Potem powróć do tego ekranu i przypisz procesor płatności.

en: No Price Set has been configured / enabled for your site. Price sets allow you to meet the complex demands of your event registration structure.(e.g. "Pay $15 more for lunch."). Click <a href='%1'>here</a> if you want to configure price sets for your site.
pl: Żaden zestaw cen nie został skonfigurowany/włączony dla tej strony. Zestaw cen zezwala tobie na skonfigurowanie bardziej rozbudowanej struktury rejestracji na wydarzenia. (n.p. "Wpłać 25 zł więcej za obiad.") Kliknij <a href='%1'>tutaj </a>jeśli chcesz skonfigurować cenę ustaloną dla twojej strony.

en: No Profile Available
pl: Profil nie dodany

en: No Profile Configured
pl: Profil nie skonfigurowany

en: No Profile with a user account registration option has been configured / enabled for your site. You need to <a href='%1'>configure a Supporter profile</a> first. It will be used to collect or update basic information from users while they are creating a Personal Campaign Page.
pl: Nie został skonfigurowany / włączony profil z opcją rejestracji konta użytkownika dla Twojej witryny. Musisz najpierw<a href='%1'> skonfigurować Profil wspierającego</a>. Będzie on używany do zbierania lub aktualizowania podstawowych informacji od użytkowników podczas tworzenia Osobistej Strony Kampanii.

en: No Recipients
pl: Brak odbiorców

en: No Reply
pl: Bez odpowiedzi

en: No Thank-you Label
pl: Etykieta "Bez podziękowania"

en: No Thank-you Label is a required field.
pl: Etykieta "Bez podziękowania" jest wymaganym polem.

en: No Thank-you Option
pl: Opcja "bez podziękowania"

en: No Thank-you Position
pl: Bez pozycji podziękowań

en: No Thank-you Text
pl: Bez tekstu podziękowań.

en: No Updates Saved
pl: Aktualizacje nie zapisane

en: No account create option
pl: Brak opcji tworzenia konta

en: No active instances of payment processor %1 were found.
pl: Nie znaleziono aktywnych instancji procesora płatności %1.

en: No active instances of payment processor '%1' were found.
pl: Nie znaleziono aktywnych przypadków procesora płatności "%1".

en: No active price fields found for this event!
pl: Nie ma aktywnych pól ceny znalezionych dla tego wydarzenia!

en: No auto-renew option
pl: Brak opcji automatycznego odnawiania

en: No available Contribution Pages match your search criteria. Suggestions:
pl: Nie znaleziono stron transakcyjnych pasujących do twoich kryteriów poszukiwań. Sugestie:

en: No available Events match your search criteria. Suggestions:
pl: Nie znaleziono wydarzeń pasujących do twoich kryteriów poszukiwań. Sugestie :

en: No available applications
pl: Brak dostępnych aplikacji

en: No batches were selected.
pl: Nie zaznaczono żadnej serii

en: No bulk emails (User Opt Out)
pl: Nie wysyłać e-maili masowych (Zrezygnował)

en: No content to preview
pl: Brak treści do podglądu

en: No contribution pages have been created yet. Click <a accesskey="N" href='%1'>here</a> to create a new contribution page.
pl: Nie powstała do tej pory strona wpłat. Kliknij <a accesskey="N" href='%1'>tutaj</a> aby stworzyć nową stronę wpłat.

en: No contributions have been recorded from this contact.
pl: Żadna transakcja nie została zarejestrowana dla tego kontaktu.

en: No cron runs have been recorded.
pl: Nie zarejestrowano żadnych przebiegów cron.

en: No custom data groups have been created yet. You can <a id="newCustomDataGroup" href='%1'>add one</a>.
pl: Nie utworzono jeszcze żadnych niestandardowych grup danych. Możesz <a id="newCustomDataGroup" href='%1'>dodać jedną</a>.

en: No event registrations have been recorded for this contact.
pl: Żadna rejestracja wydarzenia nie została zarejestrowana dla tego kontaktu.

en: No export format selected.
pl: Nie wybrano formatu eksportu

en: No extensions installed. <a %1>Browse available extensions</a>.
pl: Brak zainstalowanych rozszerzeń. <a %1>Przeglądaj dostępne rozszerzenia </a>.

en: No fields in this Profile have been configured as searchable. Ask the site administrator to check the Profile setup.
pl: Żadne pola w tym profilu nie zostały skonfigurowane jako możliwe do wyszukania. Poproś administratora witryny o sprawdzenie konfiguracji profilu.

en: No fields in this Profile have been configured to display as a result column in the search results table. Ask the site administrator to check the Profile setup.
pl: Żadne pola w tym profilu nie zostały skonfigurowane do wyświetlania w kolumnie wyników w tabeli wyników wyszukiwania. Poproś administratora witryny o sprawdzenie konfiguracji profilu.

en: No grants have been recorded for this contact.
pl: Nie przyporządkowano żadnej dotacji do tego kontaktu.

en: No link
pl: Bez odsyłacza

en: No matches found for:
pl: Brak wyników dla:

en: No matching Data Entry Batches found for your search criteria.
pl: Nie ma pasujących serii wprowadzanych danych do twoich kryteriów poszukiwań.

en: No matching Groups found for your search criteria. Suggestions:
pl: Nie znaleziono pasujących grup dla twoich kryteriów wyszukiwania. Propozycje:

en: No matching contact found.
pl: Nie znaleziono pasujących Kontaktów

en: No matching results for
pl: Nie znaleziono pasujących rezultatów dla

en: No of contacts to find matches for
pl: Nie znaleziono kontaktów pasujących do

en: No participants were added.
pl: Nie dodano żadnych uczestników.

en: No payments found for this %1 record
pl: Nie znaleziono płatności dla tego rekordu %1 .

en: No pledges have been recorded from this contact.
pl: Nie dokonano jeszcze żadnych deklarowanych płatności przez tego użytkownika.

en: No possible duplicates were found using %1 rule.
pl: Nie znaleziono możliwych duplikatów używając %1 reguły.

en: No premium products have been created for your site. You can <a href='%1'>add one</a>.
pl: Żadne nagrody nie zostały stworzone dla tej strony. Możesz <a href='%1'>dodać jedną </a>.

en: No price sets have been added yet.
pl: Nie dodano jeszcze żadnych zestawów cen.

en: No processing status reported yet.
pl: Brak jeszcze statusu przetwarzania.

en: No recipients
pl: Brak odbiorców

en: No records of type '%1' found.
pl: Nie znaleziono rekordów typu "%1".

en: No records to export
pl: Brak wpisów do wyeksportowania

en: No respondents are currently reserved for you to interview.
pl: Nikt z obecnych respondentów nie jest obecnie zarezerwowany do wywiadu.

en: No such message template: id=%1.
pl: Nie ma szablonu Wiadomości o numerze identyfikacyjnym %1.

en: No survey sid parameter. Cannot process signature.
pl: Brak parametru sid dla badania. Nie można przetworzyć podpisu.

en: No thank you
pl: Nie, dziękuję

en: No user/contact ID was specified, so the Profile cannot be used in edit mode.
pl: Nie określono identyfikatora użytkownika / kontaktu, więc profilu nie można używać w trybie edycji.

en: No-show
pl: Nie pokazał(a) się

en: Non-deductible Amount
pl: Kwota nieodliczalna od podatku

en: Non-deductible portion of this contribution.
pl: Nieodliczalna od podatku część dotacji.

en: None
pl: Żaden

en: None Found
pl: Nie znaleziono

en: None Selected
pl: Nie wybrano

en: None found.
pl: Żadnych nie znaleziono.

en: None of the contacts in this group have an email address.
pl: Żaden z kontaktów w tej grupie nie ma adresu e-mail.

en: Normal
pl: Normalny

en: North Ndebele
pl: ndebele północny

en: Northern Sami
pl: Północnolapoński

en: Norwegian
pl: norweski

en: Norwegian BokmÃ¥l
pl: norweski Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
pl: norweski Nynorsk

en: Not %1, or want to do this for a different person
pl: Nie jesteś %1, albo może chcesz zrobić to dla innej osoby.

en: Not %1, or want to register a different person
pl: Nie jesteś %1, a może chcesz zarejestrować inną osobę

en: Not Approved
pl: Niezatwierdzone

en: Not Clicked
pl: Nie kliknięte

en: Not Empty
pl: Nie jest pusty

en: Not In
pl: Nie w

en: Not Like
pl: Nie taki jak

en: Not Now
pl: Nie teraz

en: Not Null
pl: Nie jest Null

en: Not Required
pl: Nie wymagane

en: Not a CMS User
pl: Nie - użytkownik CMS

en: Not completed
pl: Nieukończone

en: Not expired
pl: Nie wygasł

en: Not permitted to file activity %1 %2.
pl: Nie dopuszczone dla interakcji pliku %1 %2.

en: Not scheduled
pl: Niezaplanowana

en: Not selected
pl: Nie wybrano

en: Not set
pl: Nie ustawione

en: Not started
pl: Rozpoczęte

en: Not&nbsp;Counted
pl: Nie&nbsp; liczone

en: Not&nbsp;Counted&nbsp;Due&nbsp;To&nbsp;Role
pl: Nie&nbsp;Policzony&nbsp;Przeterminowany&nbspDo&nbsp;Roli

en: Not&nbsp;Counted&nbsp;Due&nbsp;To&nbsp;Status
pl: Nie &nbsp; liczone &nbsp; Przeterminowane &nbsp; do stanu &nbsp

en: Note
pl: Notatka

en: Note Entity
pl: Notka jednostki

en: Note Entity ID
pl: Numer identyfikacyjny notki jednostki

en: Note ID
pl: Numer identyfikacyjny notki

en: Note Modified By
pl: Notka zmodyfikowana przez

en: Note Text
pl: Tekst notatki

en: Note that this help text is displayed on profile create/edit screens only.
pl: Zwróć uwagę, że ten tekst pomocy jest wyświetlany tylko na ekranie tworzenia/edytowania profilu.

en: Note(s)
pl: Notatki

en: Note:
pl: Uwaga:

en: Note: Body Only
pl: Notka: Tylko ciało

en: Note: Body and Subject
pl: Notka: Ciało i temat

en: Note: Please verify your configuration for Maximum File Size (in MB) <a href='%1'>Administrator >> System Settings >> Misc</a>. It should support 'upload_max_size' as defined in PHP.ini.Please check with your system administrator.
pl: Notka: Proszę zweryfikuj swoją konfigurację dla maksymalnej wielkości pliku (w MB). <a href='%1'>Administrator>> Ustawienia Systemowe>>Różne </a>. Powinieneś wesprzeć  'upload_max_size' jako zdefiniowane w PHP.ini. Proszę sprawdź swojego administratora systemu.

en: Note: Subject Only
pl: Notka: Tylko temat

en: Note: The record %1 doesnot exists. Upon save a new record will be create
pl: Uwaga: Rekord %1 nie istnieje. Po zapisaniu zostanie utworzony nowy rekord

en: Note: This will modify the field system-wide, not just in this profile form.
pl: Uwaga: To zmodyfikuje pole w całym systemie, nie tylko w tym formularzu profilu.

en: Note: Upload max filesize ('upload_max_filesize') should not exceed Post max size ('post_max_size') as defined in PHP.ini, please check with your system administrator.
pl: Uwaga: Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku ("upload_max_filesize") nie powinien przekraczać maksymalnego rozmiaru wiadomości ("post_max_size"), jak zdefiniowano w PHP.ini, proszę skontaktować się z administratorem systemu.

en: Note: if the correct payment instrument is not listed here (e.g. for in-kind donations) ask your administrator to add a new option to this list.
pl: Notatka: Jeśli właściwy instrument płatności nie jest na liście (jak np. wpłaty w naturze) poproś administratora o dodanie nowych opcji na liście.

en: Note: if the correct payment method is not listed here (e.g. for in-kind donations) ask your administrator to add a new option to this list.
pl: Uwaga: Jeśli prawidłowa metoda płatności nie jest tutaj wymieniona (np. W przypadku darowizn w naturze), poproś administratora o dodanie nowej opcji do tej listy.

en: Note: this contact may be a duplicate of an existing record.
pl: Uwaga: ten kontakt może być duplikatem istniejącego rekordu.

en: Notes
pl: Notatki

en: Notes for
pl: Notatki dla

en: Notes or Standard Terms
pl: Uwagi lub Standardowe Warunki

en: Nothing to merge.
pl: Nie ma nic do scalenia.

en: Notification Email
pl: Powiadomienie e-mail

en: Notification will be sent to this email address whenever a Personal Campaign Page linked to this contribution page is either created or updated. The notification will include links to view the campaign page as well as the contact record of the creator of the page.
pl: Powiadomienie zostanie wysłane na ten adres e-mail, gdy utworzona lub zaktualizowana jest strona osobistej kampanii do tej strony wpłat jest albo uaktualnione. Powiadomienie będzie zawierać linki, aby wyświetlić stronę kampanii, a także rejestr kontaktowy twórcy strony.

en: Notification will be sent to this email address whenever a Personal Campaign Page linked to this event is either created or updated. The notification will include links to view the campaign page as well as the contact record of the creator of the page.
pl: Powiadomienie zostanie wysłane na ten adres e-mail za każdym razem, gdy zostanie utworzona lub zaktualizowana Osobista Strona Kampanii powiązana z tym wydarzeniem. Powiadomienie będzie zawierać linki do przeglądania strony kampanii, a także rekord o twórcy strony.

en: Notifications are NOT available
pl: Powiadomienia NIE są dostępne

en: Notifications are sent to ALL owners
pl: Powiadomienia zostały wysłane do WSZYSTKICH właścicieli

en: Notify Contributor?
pl: Powiadom darczyńcę?

en: Notify Owner?
pl: Powiadomić właściciela?

en: Notify me via email when someone donates to my page
pl: Powiadom mnie e-mail, gdy ktoś przekaże darowiznę z mojej strony.

en: Notify on Profile Submit
pl: Powiadom o przesłaniu profilu?

en: Notify when profile form is submitted?
pl: Powiadom po przesłaniu formularza profilu?

en: November
pl: Listopad

en: Number
pl: Liczba

en: Number of Donors
pl: Liczba darczyńców

en: Number of Failures
pl: Liczba błędów

en: Number of Installments
pl: Ilość rat

en: Number of Items
pl: Ilość elementów

en: Number of Terms
pl: Liczba okresów

en: Number of Transactions
pl: Liczba transakcji

en: Number of grants
pl: Liczba dotacji

en: Number of installments must be a whole number.
pl: Ilość rat musi być liczbą całkowitą.

en: Number of items in a batch.
pl: Liczba elementów tej serii

en: Number of selected Activities: %1
pl: Ilość wybranych interakcjii : %1

en: Number of selected Mailing Recipients: %1
pl: Liczba wybranych odbiorców mailingu: %1

en: Number of selected cases: %1
pl: Liczba wybranych przypadków : %1

en: Number of selected contacts: %1
pl: Liczba wybranych kontaktów: %1

en: Number of selected contributions: %1
pl: Liczba wybranych dotacji: %1

en: Number of selected grants: %1
pl: Liczba wybranych dotacji: %1

en: Number of selected participants: %1
pl: Liczba wybranych uczestników: %1

en: Number of selected pledges: %1
pl: Liczba wybranych deklaracji: %1

en: Nuosu
pl: nuosu

en: OR
pl: LUB

en: Objects a custom group extends to
pl: Obiekty, do których rozszerza się grupa niestandardowa

en: Occitan (after 1500)
pl: oksytański (po 1500)

en: Occurrences should be less than or equal to 30
pl: Wystąpienia powinny być mniejsze niż lub równe 30

en: October
pl: Październik

en: Odd / Even Street Number
pl: Parzysty/nieparzysty numer ulicy

en: Offer Another Premium on this Contribution Page
pl: Zaoferuj inną nagrodę na tej stronie transakcyjnej

en: Offer a Waitlist?
pl: Włączyć listę oczekujących

en: Offer installments
pl: Oferuj raty

en: Offer the appropriate service from the list. If the service requires coordination, contact the Director.
pl: Zaoferuj odpowiednią usługę z listy. Jeśli usługa wymaga koordynacji, skontaktuj się z dyrektorem.

en: Offline Registration for Event: %2 by: %1
pl: Rejestracja offline do wydarzenia: %2 przez: %1

en: Ojibwa
pl: odżibwe

en: Old Church Slavonic, Church Slavic, Church Slavonic, Old Bulgarian, Old Slavonic
pl: starosłowiański

en: Oldest
pl: Starsze

en: On Behalf Of
pl: W imieniu

en: On Duplicate Entries
pl: W powtórzonych wpisach

en: On Hold
pl: Wstrzymany

en: On Hold - Opt Out
pl: Wstrzymanie - Rezygnacja

en: On Hold Bounce
pl: Wstrzymane odbicie się

en: On Hold Opt Out
pl: Wstrzymaj rezygnację

en: On Hold?
pl: Wstrzymany?

en: On Waiting List
pl: Na listę oczekujących

en: On behalf of Label
pl: Etykieta "W imieniu"

en: On hold
pl: Wstrzymane

en: On waitlist
pl: Na liście oczekujących

en: Once you switch to using a Price Set, you won't be able to switch back to your existing settings below except by re-entering them. Are you sure you want to switch to a Price Set?
pl: Gdy przejdziesz do korzystania z zestawu cen, nie będziesz w stanie powrócić do istniejących ustawień poniżej, za wyjątkiem ich ponownego wprowadzania. Czy na pewno chcesz przełączyć się na zestaw cen?

en: Once you've received your new account welcome email, you can <a href=%1>click here</a> to login and promote your campaign page.
pl: Po otrzymaniu wiadomości powitalnej dla nowo utworzonego konta możesz <a href=%1> kliknąć tutaj </a>, aby się zalogować i promować stronę kampanii.

en: Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
pl: Po sprawdzeniu rejestracji, otrzymasz e-maila z linkiem do strony gdzie będziesz mógł dokończyć proces rejestracji.

en: One
pl: Jeden

en: One %1 should be marked as primary.
pl: Jeden %1 powinien być oznaczony jako podstawowy.

en: One IM should be marked as primary.
pl: Jeden IM musi zostać zaznaczony jako podstawowy.

en: One Message Not Sent | %count Messages Not Sent
pl[0]: jedna wiadomość nie wysłana.
pl[1]: %count wiadomości nie zostało wysłanych.
pl[2]: %count wiadomości nie zostało wysłanych.
pl[3]: %count wiadomości nie zostało wysłanych.

en: One OpenID should be marked as primary.
pl: Jeden IM powinien zostać zaznaczony jako podstawowy.

en: One contact NOT added (already in this group). | %count contacts NOT added (already in this group).
pl[0]: Jeden kontakt NIE dodany (już należy do tej grupy).
pl[1]: %count kontakty NIE dodane (już należą do tej grupy).
pl[2]: %count kontaktów NIE dodanych (już należą do tej grupy).
pl[3]: %count kontaktów NIE dodanych (już należą do tej grupy).

en: One contact NOT tagged (already tagged to this tag). | %count contacts NOT tagged (already tagged to this tag).
pl[0]: Jeden kontakt NIE skategoryzowany (już należy do tej kategorii).
pl[1]: %count kontakty NIE skategoryzowane (już należą do tej kategorii).
pl[2]: %count kontaktów NIE skategoryzowanych (już należą do tej kategorii).
pl[3]: %count kontaktów NIE otagowanych (już należą do tej kategorii).

en: One contact added to this existing group. | %count contacts added to this existing group.
pl[0]: Jeden kontakt dodany do istniejącej grupy.
pl[1]: %count kontakty dodane do istniejącej grupy.
pl[2]: %count kontaktów dodanych do istniejącej grupy.
pl[3]: %count kontaktów dodanych do istniejącej grupy.

en: One contact added to this new group. | %count contacts added to this new group.
pl[0]: Jeden kontakt dodany do nowej grupy.
pl[1]: %count kontakty dodane do nowej grupy.
pl[2]: %count kontaktów dodanych do nowej grupy.
pl[3]: %count kontaktów dodanych do nowej grupy.

en: One contact is tagged with this tag. | %count contacts are tagged with this tag.
pl[0]: W tej kategorii jest jeden kontakt.
pl[1]: W tej kategorii są %count kontakty.
pl[2]: W tej kategorii jest %count kontaktów.
pl[3]: W tej kategorii jest %count kontaktów.

en: One email should be marked as primary.
pl: Jeden e-mail powinien być oznaczony jako podstawowy.

en: One matching contact was found.  | %count matching contacts were found.<br />
pl[0]: Znaleziono jeden pasujący kontakt
pl[1]: Znaleziono %count pasujących kontaktów.
pl[2]: Znaleziono %count pasujących kontaktów.
pl[3]: Znaleziono %count pasujących kontaktów.

en: One message was sent successfully. | %count messages were sent successfully.
pl[0]: Jedna wiadomości została wysłana z sukcesem.
pl[1]: %count wiadomości została wysłana z sukcesem
pl[2]: %count wiadomości została wysłana z sukcesem
pl[3]: %count wiadomości została wysłana z sukcesem

en: One of the selected contacts has an address record that is shared with 1 other contact. | One or more selected contacts have address records which are shared with %count other contacts.
pl[0]: Jeden albo więcej wybranych kontaktów ma już rejestr adresu który jest dzielony 1 z innych kontaktów.
pl[1]: Jeden albo więcej wybranych kontaktów ma już rejestr adresu który jest dzielony z %count innych kontaktów.
pl[2]: Jeden albo więcej wybranych kontaktów ma już rejestr adresu który jest dzielony z %count innych kontaktów.
pl[3]: Jeden albo więcej wybranych kontaktów ma już rejestr adresu który jest dzielony z %count innych kontaktów.

en: One or more contact subtypes have been de-selected from the list for this contact. Any custom data associated with de-selected subtype will be removed as long as the contact does not have a contact subtype still selected. Click OK to proceed, or Cancel to review your changes before saving.
pl: Jeden lub więcej podtypów kontaktów zostało usuniętych z listy tego kontaktu. Wszelkie niestandardowe dane powiązane z usuniętym podtypem zostaną usunięte do czasu wybrania podtypu kontaktu. Kliknij OK, aby kontynuować, lub Anuluj, aby przejrzeć zmiany przed zapisaniem.

en: One or more line items have a different financial type than the contribution. Editing the financial type is not yet supported in this situation.
pl: Jeden lub kilka elementów ma inny rodzaj finansowania niż wpłata. Edytowanie typu finansowania nie jest jeszcze obsługiwane.

en: One or more payment reminders can be emailed to this contributor based on the values entered in this section. If a 'Self-service Payments Page' has been selected, the reminder will include a link for the contributor to make their payment online.
pl: Jedno lub więcej przypomnień płatności może zostać wysłane pocztą elektroniczną do deklarującego na podstawie wartości wprowadzonych w tej sekcji. Jeśli "Samoobsługowa strona płatności" została wybrana, przypomnienie będzie zawierać link aby deklarujący mógł dokonać płatności online.

en: One phone should be marked as primary.
pl: Jeden numer telefonu powinien być oznaczony jako podstawowy.

en: One record selected for export. | %count records selected for export.
pl[0]: Jeden wpis wybrany do eksportu.
pl[1]: %count wpisy wybrane do eksportu.
pl[2]: %count wpisów wybranych do eksportu.
pl[3]: %count wpisów wybranych do eksportu.

en: One relationship was not created because it already exists. | %count relationships were not created because they already exist.
pl[0]: jedno powiązanie nie zostało stworzone ponieważ już istnieje.
pl[1]: %count powiązań nie został stworzony ponieważ już istnieją.
pl[2]: %count powiązań nie został stworzony ponieważ już istnieją.
pl[3]: %count powiązań nie został stworzony ponieważ już istnieją.

en: One selected activity consists of more than one target contact. | %count selected activities consist of more than one target contact.
pl[0]: 1 wybrana interakcja zawiera więcej niż jeden cel kontaktu.
pl[1]: %count wybranych interakcji zawiera więcej niż jeden cel kontaktu.
pl[2]: %count wybranych interakcji zawiera więcej niż jeden cel kontaktu.
pl[3]: %count wybranych interakcji zawiera więcej niż jeden cel kontaktu.

en: One-time online contributions
pl: Jednorazowe wpłaty online.

en: Ongoing
pl: W toku

en: Online Contribution
pl: Wpłata online

en: Online Contribution (Live)
pl: Transakcja online (na żywo)

en: Online Contribution (Test-drive)
pl: Transakcja online (test)

en: Online Contribution Page
pl: Strona transakcyjna

en: Online Contribution:
pl: Wpłata online:

en: Online Event Registration
pl: Internetowa rejestracja na wydarzenie

en: Online Registration
pl: Rejestracja użytkowników (Online)

en: Online Registration (Live)
pl: Rejestracja online (na żywo)

en: Online Registration (Test-drive)
pl: Rejestracja online (test)

en: Online documentation.
pl: Dokumentacja online.

en: Online or offline contribution.
pl: Wpłata online lub offline.

en: Online or offline event registration.
pl: Rejestracja na wydarzenie online lub offline.

en: Online or offline membership renewal.
pl: Odnowienie członkostwa online lub offline.

en: Online or offline membership signup.
pl: Rejestracja członkostwa online lub offline.

en: Online registration enabled?
pl: Włączyć rejestrację online?

en: Online registration is not currently available for this event (contact the site administrator for assistance).
pl: Rejestracja online nie jest obecnie dostępna dla tego wydarzenia. Skonsultuj się z administratorem strony by uzyskać pomoc.

en: Online signup and membership management.
pl: Zarządzanie członkostwem i zapisami on-line.

en: Only %1 Registrations available.
pl: Dostępne tylko %1 miejsc.

en: Only 'View' and 'Edit' operations are valid for this type of data
pl: Tylko 'Podgląd' i 'Edycja' są możliwe dla tego rodzaju danych

en: Only Display Test Contributions
pl: Wyświetl tylko testowe wpłaty

en: Only My Cases
pl: Tylko moje przypadki

en: Only one %1 can be marked as primary.
pl: Tylko jeden %1 może być oznaczony jako podstawowy.

en: Only one IM can be marked as primary.
pl: Tylko jeden IM musi zostać zaznaczony jako podstawowy.

en: Only one OpenID can be marked as primary.
pl: Tylko jeden IM może zostać zaznaczony jako podstawowy.

en: Only one email can be marked as primary.
pl: Tylko jeden e-mail może być oznaczony jako podstawowy.

en: Only one field of each communication type (EG. phone) can use the primary location type.
pl: Tylko jedno pole każdego rodzaju komunikacji (np. telefon) może korzystać z głównego typu lokalizacji.

en: Only one phone can be marked as primary.
pl: Tylko jeden numer telefonu może być oznaczony jako podstawowy.

en: Only send to email addresses assigned to the specified location
pl: Wyślij tylko na adresy e-mail przypisane do określonej lokalizacji

en: Only this %1
pl: Tylko ten %1?

en: Oops! - The CiviCRM settings file (civicrm.settings.php) was not found in the expected location
pl: Ups, nie odnaleziono pliku CiviCRM settings (civicrm.settings.php) w oczekiwanej lokalizacji

en: Oops! CiviCRM is already installed
pl: Ups! CiviCRM już został zainstalowany

en: Oops! Could not create database %1
pl: Ups! Nie można utworzyć bazy danych %1

en: Oops! Incorrect Backdrop version
pl: Oops! Nieprawidłowa wersja Backdrop

en: Oops! Incorrect CiviCRM version
pl: Ups! Nieprawidłowa wersja CiviCRM

en: Oops! Incorrect Drupal version
pl: Ups! Nieprawidłowa wersja Drupal

en: Oops! Please correct your install location
pl: Ups ! Popraw swoje miejsce instalacji

en: Oops, it looks like there is no valid membership status corresponding to the membership start and end dates for this membership. Contact the site administrator for assistance.
pl: Ups, wygląda na to, że status członkostwa odpowiadający dacie rozpoczęcia i zakończenia jest nieprawidłowy. Skontaktuj się z administratorem w celu uzyskania pomocy.

en: Oops. It looks like there is no response option configured.
pl: Ups. Wygląda na to, że nie skonfigurowano opcji odpowiedzi.

en: Oops. It looks like there is no valid payment status for online payment.
pl: Ups. Wygląda na to, że nie ma ważnego statusu płatności dla płatności online.

en: Oops. It looks like you have an incorrect or incomplete link (URL). Please make sure you've copied the entire link, and try again. Contact the site administrator if this error persists.
pl: Oops. Wygląda że masz niewłaściwy albo niekompletny link (URL). Proszę upewnij się że skopiowałeś cały link, albo spróbuj ponownie. Skontaktuj się z administratorem strony jeżeli błąd pojawia się ponownie.

en: Oops. One or more fields in this profile are configured to be Searchable and / or shown in a Results Column, AND you are trying to add a
pl: Ups. Jedno lub więcej pól w tym profilu jest skonfigurowanych tak, aby można było je wyszukać i/lub pokazać w kolumnie wyników, I Ty próbujesz dodać

en: Oops. You cannot make a payment for this pledge - pledge status is %1.
pl: Oops. Nie możesz dokonać płatności do tej deklaracji - status deklaracji to %1.

en: Oops. Your %1 settings are incorrect. No test mail has been sent.
pl: Ojejku... Twoje ustawienia %1 są niewłaściwe. E-mail testowy nie został wysłany.

en: Open
pl: Otwarte

en: Open All
pl: Otwórz wszystkie

en: Open Case
pl: Otwórz sprawę

en: Open Date
pl: Data Otwarcia

en: Open Pledges (Due Date - Amount)
pl: Otwórz deklaracje (według czasu - kwota)

en: Open a new case
pl: Utwórz nowe przypadki

en: Open tracking
pl: Śledzenie otwartych

en: OpenID Location Type
pl: Rodzaj lokalizacji OpenID

en: OpenID is not a valid URL.
pl: OpenID nie jest prawidłowym adresem URL.

en: Opened
pl: Otwarty

en: Opened
pl: Otworzone

en: Opened Count
pl: Liczba otwartych

en: Opened Date
pl: Data otwarcia

en: Opening...
pl: Otwieranie...

en: Opens
pl: Rozpoczęte

en: Opens (WIP)
pl: Otwarcia (WIP)

en: Opens documentation in a new window.
pl: Otwiera dokumentacje w nowym oknie.

en: Opens/ Clicks
pl: Otwarć/kliknięć

en: Operation
pl: Operacja

en: Opt Out
pl: Rezygnacja

en: Opt out via email
pl: Rezygnacja poprzez e-mail

en: Opt out via web page
pl: Rezygnacja poprzez stronę www

en: Opt-Out
pl: Rezygnacja

en: Opt-Out (Action)
pl: Rezygnacja (Akcja)

en: Opt-Out URL (Action)
pl: URL rezygnacji (Akcja)

en: Opt-Outs
pl: Zrezygnowali

en: Opt-out
pl: Rezygnacja

en: Opt-out Confirmation
pl: Potwierdzenie rezygnacji

en: Opt-out Message
pl: Wiadomość o rezygnacji

en: Opt-out Requests
pl: Żądania rezygnacji

en: Opt-outs
pl: Opt-out

en: Opted Out of Bulk Mail
pl: Wykluczone wiadomości masowe

en: Opted-out
pl: Rezygnacja

en: Option "%1" has been deleted.
pl: Opcja "%1" została usunięta

en: Option Amount
pl: Opcje Kwoty

en: Option Description
pl: Opis opcji

en: Option Group Description
pl: Opis opcji grupy

en: Option Group ID
pl: Opcja numeru identyfikacyjnego grupy

en: Option Group Is Active?
pl: Opcja grupy jest aktywna?

en: Option Group Is Locked
pl: Opcja grupy jest zablokowana

en: Option Group Is Reserved?
pl: Opcja grupy jest zarezerwowana?

en: Option Group Name
pl: Nazwa grupy opcji

en: Option Group title
pl: Tytuł opcji grupy

en: Option Grouping Name
pl: Nazwa grupowania opcji

en: Option Is Active
pl: Opcja jest aktywna?

en: Option Is Reserved?
pl: Opcja jest zarezerwowana?

en: Option Label
pl: Etykieta opcji

en: Option Name
pl: Nazwa opcji

en: Option Type
pl: Rodzaj opcji

en: Option Value
pl: Wartość opcji

en: Option Value ID
pl: numer identyfikacyjny opcji wartości

en: Option Values with problematic Values
pl: Wartości opcji z problematycznymi wartościami

en: Option Visibility
pl: Opcja widoczności

en: Option is Default?
pl: Opcja jest domyślny(a)?

en: Option is Header?
pl: Opcja jest nagłówkiem?

en: Option label cannot be empty
pl: Etykieta opcji nie może być pusta

en: Option value cannot be empty
pl: Wartość opcji nie może być pusta

en: Optional
pl: Opcjonalnie

en: Optional footer text for Thank-you screen (often used to include links to other pages/activities on your site).
pl: Opcjonalny tekst stopki ekranu podziękowania (często używane do załączenia linków do innych stron / czynności na twojej stronie).

en: Optional footer text for registration screen.
pl: Opcjonalny tekst stopki dla ekranu rejestracji.

en: Optional identifier for the contribution source (campaign name, event, mailer, etc.).
pl: Nieobowiązkowy identyfikator źródła tej dotacji (nazwa kampanii, wydarzenie itp.).

en: Optional instructions / message for Confirmation screen.
pl: Opcjonalne instrukcje / wiadomości na ekranie potwierdzenia

en: Optional local part (e.g., 'civimail+' for addresses like civimail+s.1.2@example.com).
pl: Opcjonalna część lokalna (na przykład 'civimail+' dla adresów, jak civimail+s.1.2@example.com).

en: Optional message for Thank-you screen (may include HTML formatting).
pl: Opcjonalna wiadomość na ekranie podziękowania (może zawierać formatowanie HTML)

en: Optional page footer text for Confirmation screen.
pl: Opcjonalna stopka strony na ekranie potwierdzenia.

en: Optional parent id for this Campaign.
pl: Opcjonalny ID rodzica tej kampanii

en: Optional product SKU or code. If used, this value will be included in contributor receipts.
pl: Opcjonalny kod produktu. Jeśli zostanie wprowadzony, będzie występował na pokwitowaniach dla ofiarodawców.

en: Optionally hide the confirmation screen for free events.
pl: Opcjonalnie ukryj ekran potwierdzenia dla bezpłatnych wydarzeń.

en: Optionally set a maximum number of participants for this event.
pl: Opcjonalnie ustaw maksymalną ilość uczestników do tego wydarzenia.

en: Options
pl: Opcje

en: Options Per Line
pl: Liczba opcji w linii

en: Options given here are days of a month from 1 - 31
pl: Opcje tutaj podane to dni w miesiącu od 1 do 31

en: Or Provide Contact ID or External ID.
pl: Lub ID kontaktu bądź zewnętrzne ID

en: Or you can <a href='%1'>browse all %2 %3</a>.
pl: Albo możesz <a href='%1'>przeszukać wszystkie %2 %3 </a>.

en: Or you can <a href='%1'>browse all available Contribution Pages</a>.
pl: Albo możesz <a href='%1'>przejrzyj wszystkie dostępne strony transakcyjne </a>.

en: Or you can <a href='%1'>browse all available Current Events</a>.
pl: Albo możesz <a href='%1'>przeglądaj wszystkie bieżące wydarzenia </a>.

en: Order
pl: Kolejność

en: Order By >>
pl: Kolejność przez >>

en: Order by Column
pl: Uporządkuj według kolumny

en: Order by Order
pl: Uporządkuj według zamówień

en: Order by Section
pl: Porządkowanie według sekcji

en: Organization
pl: Organizacja

en: Organization Address and Contact Info
pl: Adres i dane kontaktowe organizacji

en: Organization Contact ID
pl: numer identyfikacyjny kontaktu organizacji.

en: Organization Email
pl: E-mail organizacyjny.

en: Organization Name
pl: Nazwa organizacji

en: Organization Profile
pl: Profil organizacji

en: Organization name, email address for system-generated emails, organization address
pl: Nazwa organizacji, adres e-mail dla wiadomości generowanych przez system, adres organizacji

en: Organize the tag hierarchy by clicking and dragging. Shift-click to select multiple tags to merge/move/delete.
pl: Uporządkuj hierarchię tagów, klikając i przeciągając. Kliknij z  klawiszem Shift, aby wybrać wiele tagów do scalenia / przeniesienia / usunięcia.

en: Organize your contacts
pl: Organizuj swoje Kontakty

en: Organizing Your Data
pl: Organizowanie Twoich danych

en: Orientation
pl: Orientacja

en: Original
pl: Oryginał

en: Original Installment Amount
pl: Pierwotna wysokość raty

en: Oriya
pl: orija

en: Oromo
pl: oromo

en: Ossetian, Ossetic
pl: osetyjski

en: Other
pl: Inny

en: Other Amount
pl: Inna kwota

en: Other Relationships
pl: Inne relacje

en: Other Settings
pl: Inne ustawienia

en: Other Years
pl: Inne lata

en: Other location
pl: Inne miejsce

en: Otherwise, click the <strong>Continue</strong> button below to complete your registration.
pl: W przeciwnym razie kliknij poniżej przycisk <strong>Dalej</strong> , aby zakończyć rejestrację.

en: Otherwise, the registration link is hidden and the &quot;Event Full Message&quot' is displayed when the maximum number of registrations is reached. Only participants with status types marked as 'counted' are included when checking if the event is full.
pl: W przeciwnym razie link rejestracyjny jest ukryty i wyświetlana jest "Wiadomość po wykorzystaniu miejsc", gdy osiągnięto maksymalną liczbę rejestracji. Tylko uczestnicy z "policzalnymi" statusami zostaną włączeni do sprawdzenia, kiedy wydarzenie jest pełne.

en: Out Date
pl: Data wyjścia

en: Outbound Email
pl: E-mail wychodzący

en: Outbound Email (SMTP/Sendmail)
pl: Wychodzący e-mail (SMTP/Sendmail)

en: Outbound Email Disabled
pl: Wychodzący e-mail wyłączony

en: Outbound SMS
pl: SMS wychodzący

en: Outbound mail has been disabled. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
pl: Usługa poczty wychodzącej została wyłączona. Kliknij <a href='%1'>Administracja >> Ustawienia systemu >> E-mail wychodzący </a>, aby ustawić E-mail wychodzący.

en: Outgoing Phone Prefix
pl: Prefiks wyjazdowy telefonu

en: Override Geocoding
pl: Nadpisz geolokalizację

en: Override Verp
pl: Nadpisz VERP

en: Override automatic geocoding
pl: Zastąp automatyczne geokodowanie

en: Override page content
pl: Nadpisz zawartość strony

en: Override privacy setting? (Do not email / Do not mail)
pl: Nadpisać zasady prywatności? (Nie wysyłać e-maili/Nie wysyłać poczty).

en: Owner
pl: Właściciel

en: Owner Email Notification
pl: Powiadomienie e-mail właściciela

en: Owner Notification
pl: Powiadomienie właściela

en: Owner Notification is not set for this Personal Campaign Page. Please contact the site administrator if you need assistance.
pl: Powiadomienie właściciela nie jest ustawione dla tej Osobistej Strony Kampanii. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z administratorem witryny.

en: Owner chooses whether to receive notifications
pl: Właściciel wybiera, czy otrzymywać powiadomienia

en: PAYMENT ADVICE
pl: Wskazówki dot. płatności

en: PCP Block
pl: PST zablokowane

en: PCP Block ID
pl: ID zablokowania PCP

en: PCP Page Type
pl: Rodzaj strony PCP

en: PCP Status
pl: Status PCP

en: PCP owner notifications
pl: Powiadomienia właściciela PCP

en: PDF Format Option Group not found in database.
pl: Format PDF opcji grupy nie został znaleziony w bazie danych.

en: PDF Invoice
pl: Faktura PDF

en: PDF Page Format
pl: Format strony PDF

en: PDF Page Format does not fit in database.
pl: Format PDF nie pasuje do bazy danych.

en: PDF Receipts
pl: Potwierdzenie PDF

en: PDF letter - print for participants
pl: List PDF - wydrukuj dla uczestników.

en: PHP Configuration
pl: Konfiguracja PHP

en: PHP Out-of-Date
pl: PHP nieaktualny

en: PHP Up-to-Date
pl: PHP aktualny

en: PHP class name
pl: Nazwa klasy PHP

en: PHP7 installed
pl: PHP7 zainstalowane

en: Pad inside each label.
pl: Odstęp wewnątrz każdej etykiety.

en: Page %1 of %2
pl: Strona %1 z %2

en: Page Arguments
pl: Strona argumentów

en: Page Break
pl: Podział strony

en: Page Callback
pl: Strona do odzwonienia

en: Page Deleted
pl: Strona usunięta

en: Page Disabled
pl: Strona wyłączona

en: Page Enabled
pl: Strona wyłączona

en: Page Format
pl: Format strony

en: Page Text
pl: Tekst strony

en: Page Title
pl: Tytuł strony

en: Page Type
pl: Rodzaj strony

en: Page title for registration Thank-you screen.
pl: Tytuł strony na ekranie podziękowania za rejestrację.

en: Page title for screen where user reviews and confirms their registration information.
pl: Tytuł strony na ekranie, w którym użytkownik potwierdza swoje informacje o rejestracji.

en: Paid
pl: Zapłacono

en: Paid Amount
pl: Kwota płatności

en: Paid By
pl: Opłacone przez

en: Paid Date
pl: Data płatności

en: Paid Event
pl: Wydarzenie płatne

en: Pali
pl: pali

en: Panjabi, Punjabi
pl: pendżabski

en: Paper Size
pl: Rozmiar papieru

en: Paper Size Option Group not found in database.
pl: Wielkość papieru opcji grupy nie została znaleziona w bazie danych.

en: Paper Size does not fit in database.
pl: Wielkość papieru nie pasuje do bazy danych.

en: Parent Campaign
pl: Głowna kampania

en: Parent Event
pl: Wydarzenie główne

en: Parent Event ID
pl: Wydarzenie główne

en: Parent Group
pl: grupa rodziców

en: Parent Groups
pl: Grupy rodziców

en: Parent ID
pl: numer identyfikacyjny partnera

en: Parent Menu
pl: Menu nadrzędne

en: Parent Section
pl: Sekcja nadrzedna

en: Parent Tag
pl: Tag nadrzędny

en: Parent/child relationship.
pl: Relacja rodzic/dziecko.

en: Parse error in extension: %1
pl: Błąd parsowania w rozszerzeniu: %1

en: Partial Payments Enabled
pl: Częściowe płatności Włączone

en: Partially paid
pl: Częściowo płatne

en: Participant
pl: Uczestnik

en: Participant  id is not valid
pl: ID użytkownika jest niewłaściwe

en: Participant %1
pl: Uczestnik %1

en: Participant 1
pl: Uczestnik 1

en: Participant Confirmation
pl: Potwierdzenia uczestnika

en: Participant Contact Type
pl: Typ kontaktu uczestnika

en: Participant Count
pl: Liczba uczestników

en: Participant Count must be greater than zero.
pl: Liczba uczestników musi być większa niż zero.

en: Participant Count should be a positive number
pl: Liczba uczestników powinna być liczbą dodatnią

en: Participant E-mail
pl: E-mail uczestnika

en: Participant Fee
pl: Opłata za uczestnika

en: Participant Group(s)
pl: Grupy uczestników

en: Participant ID
pl: Id uczestnika

en: Participant Information
pl: Informacje o uczestniku

en: Participant Information - Participant %1
pl: Informacje o uczestniku - uczestnik %1

en: Participant Limit
pl: Limit liczby uczestników

en: Participant Listing
pl: Wykaz uczestników

en: Participant Listing is not enabled for this event. You can enable it from
pl: Listowanie uczestnika nie jest włączone dla tej wydarzenia. Można to zrobić z

en: Participant Name
pl: Nazwa uczestnika

en: Participant Name or Email
pl: Nazwa oraz e-mail uczestnika

en: Participant Role
pl: Rola uczestnika

en: Participant Role (label)
pl: Rola uczestnika (etykieta)

en: Participant Role Id
pl: Rola uczestnika

en: Participant Source
pl: Źródło uczestników

en: Participant Status
pl: Status uczestnika

en: Participant Status (ie. Registered, Attended, Cancelled, etc.)
pl: Status uczestnika (np. Zarejestrowany, Uczestnik, Anulowany, itp.)

en: Participant Status (label)
pl: Status uczestnika (etykieta)

en: Participant Status Class
pl: Klasa statusu uczestnika

en: Participant Status Counts?
pl: Status uczestnika policzalny?

en: Participant Status Id
pl: Status uczestnika

en: Participant Status Is Reserved?>
pl: Status uczestnika jest Zarezerwowany?

en: Participant Status Label
pl: Etykieta statusu uczestnika

en: Participant Status Type ID
pl: ID rodzaju statusu uczestnika

en: Participant Status Visibility
pl: Widoczność statusu uczestnika

en: Participant Status is Active
pl: Status uczestnika jest Aktywny

en: Participant Tag(s)
pl: Tagi uczestnika (-ów)

en: Participant Total
pl: Liczba uczestników:

en: Participant count can not be greater than max participants.
pl: Liczba uczestników nie może być większa niż maksymalna liczba uczestników.

en: Participant import data MUST include the following columns:
pl: Dane importu uczestnika MUSZĄ zawierać następujące kolumny:

en: Participant import files must contain data needed to <strong>match the participant to a contact record in your CiviCRM database</strong>. This 'matching' can be handled in several different ways:
pl: Importowane pliki uczestnika muszą zawierać informacje potrzebne do <strong>połącz uczestników z rejestrami kontaktów w twojej bazie CiviCRM </strong>. To łączenie może być obsłużone na kilka różnych sposobów:

en: Participant import requires that each person, household or organization already exists as a contact record in your CiviCRM database. If you need to import participant information for contact records which haven't been added to CiviCRM yet - you will do this in 2 steps. First, use <strong>Import Contacts</strong> to add the contact records. If possible, include a unique 'External ID' for each new contact which you can then use to match participant info such as event registration to the corresponding contact record. Then return to this screen and import the participant records.
pl: Import uczestników wymaga aby każda osoba, domostwo albo organizacja która już istnieje jako rejestr kontaktów w twojej bazie CiviCRM. Jeśli potrzebujesz zaimportować informacje o uczestnikach dla rejestru kontaktu które nie były dodane do CiviCRM do tej pory - będziesz potrzebował zrobić to w 2 krokach. Najpierw, użyj <strong>Importuj Kontakty </strong> aby dodać rejestr kontaktów. Jeśli możliwe, zawrzyj unikalny zewnętrzny numer identyfikacyjny aby do każdego nowego kontaktu, który możesz potem użyć aby połączyć informacje o uczestniku, jak rejestracja na wydarzenie do odpowiedniego rejestru kontaktów. Potem wróć do tego pola i importuj rejestry uczestnika.

en: Participant is %1
pl: Uczestnik jest %1

en: Participant is Pay Later?
pl: Uczestnik zapłaci później ?

en: Participant is a Test?
pl: Uczestnik jest testowy?

en: Participant list Count Report
pl: Raport listy z liczbą uczestników

en: Participant listing code file cannot be '%1'
pl: Plik kodu listy uczestników nie może być '%1'

en: Participant listing links.
pl: Linki do listy uczestników

en: Participant status - change
pl: Status uczestnika-zmiana

en: Participant status has been updated to '%1'. An email has been sent to %2.
pl: Status uczestnika został zmieniony na '%1'. Wysłano e-mail do %2.

en: Participants
pl: Uczestnicy

en: Participants (Event Name)
pl: Uczestnicy (Nazwa Wydarzenia)

en: Participants (Event Type)
pl: Uczestnicy (Rodzaj Wydarzenia)

en: Participants (Role)
pl: Uczestnicy (Rola)

en: Participants : %1
pl: Uczestnicy :%1

en: Participants Summary
pl: Podsumowanie uczestników

en: Participation in this event requires approval. Submit your registration request here. Once approved, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
pl: Uczestnictwo w tym wydarzeniu wymaga zatwierdzenia. Prześlij swój formularz rejestracyjny. Gdy zostanie zaakceptowane otrzymasz e-mailem link do strony internetowej, gdzie można dokończyć proces rejestracji.

en: Partner of
pl: Partner

en: Partner relationship.
pl: Relacja partnerska

en: Pashto, Pushto
pl: pasztuński

en: Password
pl: Hasło

en: Password Label
pl: Hasło

en: Password and Confirm Password values are not the same.
pl: Pola Hasło i Powtórz hasło nie są taki same.

en: Password is not set for this payment processor
pl: Nie ustawiono hasła dla tego Procesora Płatności

en: Password is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
pl: Hasło nie jest ustawione w Administruj & raquo; Ustawienia systemu & raquo; Procesory płatności.

en: Past Campaigns
pl: Zakończone kampanie

en: Past Due
pl: Należało zapłacić przed

en: Past Groups
pl: Minione grupy

en: Path
pl: Ścieżka

en: Path where CiviCRM extensions are stored.
pl: Ścieżka do miejsca, w którym znajdują się rozszerzenia CiviCRM.

en: Pattern
pl: Wzór

en: Pause
pl: Pauza

en: Pause mailing
pl: Wstrzymaj mailing

en: Paused
pl: Wstrzymana

en: Pay Later
pl: Zapłać później

en: Pay Later Allowed
pl: "Opłać później" dozwolne

en: Pay Later Instructions
pl: Instrukcje opcji "Zapłać później"

en: Pay Later Label
pl: Etykieta opcji "Zapłać później"

en: Pay Later Receipt
pl: Potwierdzenie "opłać później"

en: Pay Later Receipt Text
pl: Tekst rachunku "Opłać później"

en: Pay Later Text
pl: Tekst "opłać później"

en: Pay Later?
pl: Zapłacić później?

en: Pay Method
pl: Metoda płatności

en: Pay Now
pl: Zapłać teraz

en: Pay later label
pl: Opis płatności odroczonej

en: Pay later option
pl: Opcja płatności odroczonej

en: Pay with Credit Card
pl: Płać kartą kredytową.

en: PayPal - Website Payments Pro
pl: PayPal - Płatności za pośrednictwem witryny Pro

en: Payment
pl: Płatność

en: Payment %1
pl: Płatność %1

en: Payment Amount
pl: Wysokość opłaty

en: Payment Amount (most recent)
pl: Kwota płatności (Najnowsza)

en: Payment Date
pl: Data płatności

en: Payment Details
pl: Szczegóły płatności

en: Payment Due
pl: Należy zapłacić przed

en: Payment ID
pl: Identyfikator płatności

en: Payment Information
pl: Informacje o płatnościach

en: Payment Instrument
pl: Metoda płatności

en: Payment Key
pl: Klucz płatności

en: Payment Method
pl: Metoda płatności

en: Payment Method is a required field.
pl: Metoda płatności jest wymaganym polem.

en: Payment Method should be Check when a check number is entered for a contribution.
pl: Metoda płatności powinna być zaznaczona, gdy do wpłaty zostanie wpisany numer czeku.

en: Payment Method:
pl: Metoda płatności:

en: Payment Methods
pl: Metody płatności

en: Payment Options
pl: Opcje płatności

en: Payment Processor
pl: System płatności

en: Payment Processor Account
pl: Konto procesora płatności

en: Payment Processor Deleted.
pl: Usunięto Procesor Płatności.

en: Payment Processor Error
pl: Błąd procesu płatności

en: Payment Processor Error message
pl: Wiadomość błędu Procesora Płatności

en: Payment Processor Error message :
pl: Wiadomość błędu procesora płatności

en: Payment Processor Title
pl: Nazwa procesora płatności

en: Payment Processor is a required field.
pl: Procesor płatności jest wymaganym polem.

en: Payment Reminders
pl: Przypomnienia o płatnościach

en: Payment Schedule
pl: Harmonogram płatności

en: Payment Start
pl: Początek płatności

en: Payment Status
pl: Stan płatności

en: Payment Summary
pl: Podsumowanie płatności

en: Payment Token ID
pl: ID tokenu płatności

en: Payment Type
pl: Typ płatności

en: Payment amount is less than the amount owed. Expected participant status is 'Partially paid'. Are you sure you want to set the participant status to %1? Click OK to continue, Cancel to change your entries.
pl: Ilość opłat jest niższa od wartości należnej. Spodziewaj się statusu uczestnika jako 'Częściowo płatnego'. Jeśli jesteś pewien że chcesz ustalić status uczestnika to %1? Naciśnij OK aby kontynuować, Koniec aby zmienić twoje wejścia.

en: Payment approval failed with message :
pl: Zatwierdzenie płatności nie powiodło się z komunikatem:

en: Payment failed at payment processor
pl: Błąd płatności w procesorze płatności

en: Payment method is a required field
pl: Metoda płatności jest polem wymaganym

en: Payment processor %1 has been saved.
pl: Procesor płatność %1 został zapisany.

en: Payment processor is not set for this page
pl: Nie ustawiono Procesora Płatności dla tej strony

en: Payments
pl: Płatności

en: Payments Received
pl: Płatności otrzymane

en: Payments Start
pl: Początek płatności

en: Payments are due on day %1 of the %2.
pl: Płatności są należne w dniu %1 %2

en: Payments are due on the
pl: Płatności są należne w dniu

en: Pending
pl: Oczekuje

en: Pending (by %1)
pl: Oczekuje (przez %1)

en: Pending (incomplete transaction)
pl: Oczekuje (transakcja niekompletna)

en: Pending (pay later)
pl: Oczekuje (zapłać później)

en: Pending Subscriptions
pl: Oczekujące subskrypcje

en: Pending from approval
pl: Oczekuje na akceptację

en: Pending from waitlist
pl: Oczekuje na liście rezerwowej

en: Pending participant expiration (hours)
pl: Czas do wygaśnięcia uczestnika (godziny)

en: Pending refund
pl: Oczekiwanie na zwrot kosztów

en: People can register for this event starting on
pl: Na to wydarzenie można się rejestrować od

en: Percentage Change
pl: Zmiana procentowa

en: Perform all tasks in the Administer CiviCRM control panel and Import Contacts
pl: Wykonaj wszystkie zadania w panelu sterowania Administruj CiviCRM i Importuj kontakty

en: Period
pl: Okres

en: Period Type
pl: Rodzaj okresu

en: Permanently Delete Contact
pl: Usuń Kontakt na stałe

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: Permission A has to access B
pl: Kontakt A ma dostęp do kontaktu B

en: Permission B has to access A
pl: Kontakt B ma dostęp do kontaktu A

en: Permission Denied
pl: Odmowa dostępu

en: Permission Error
pl: Błąd uprawnień

en: Permission Operator
pl: Uprawnienia operatora

en: Permissioned Relationship
pl: Uprawnione powiązanie

en: Permissioned Relationships
pl: Uprawnione powiązania

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Permissions for Anonymous Users
pl: Dostęp dla użytkowników Anonimowych

en: Permissions: Details
pl: Uprawnienia: Szczegóły

en: Permissions: Summary
pl: Uprawnienia: Podsumowanie

en: Persian (Iran)
pl: perski (Iran)

en: Personal Campaign Page
pl: Osobista strona kampanii

en: Personal Campaign Page Contribution Information
pl: Informacje o ustawieniach osobistej strony kampanii.

en: Personal Campaign Page Honor Roll?
pl: Lista honorowa osobistej strony kampanii?

en: Personal Campaign Page ID
pl: Identyfikator Osobistej Strony Kampanii

en: Personal Campaign Page Notification
pl: Powiadomienie o Osobistej Stronie Kampanii

en: Personal Campaign Page Owner Notification
pl: Powiadomienie właściciela Osobistej Strony Kampanii

en: Personal Campaign Page Report
pl: Raport Osobistej Strony Kampanii

en: Personal Campaign Page Settings (%1)
pl: Ustawienia Osobistej Strony Kampanii (%1)

en: Personal Campaign Page Status
pl: Status Osobistej Strony Kampanii

en: Personal Campaign Page Title
pl: Tytuł strony kampanii osobistej

en: Personal Campaign Page?
pl: Personalna strona kampanii?

en: Personal Campaign Pages
pl: Strona osobistych kampanii

en: Personal Campaign Pages (PCPs) allow your constituents to create their own fundraising page for your organization. This means that a donor, after donating to your organization, can elect to create a page with her own photo, text, and personal information. She can then send a link to the page to her friends, soliciting support for your organization. This is a powerful way to widely and quickly spread the message about your campaign.
pl: Osobiste Strony Kampanii (PCP) pozwalają członkom wydarzenia utworzyć własną stronę zbierania funduszy dla Twojej organizacji. Oznacza to, że darczyńca, po przekazaniu darowizny na rzecz Twojej organizacji, może wybrać stronę z własnymi zdjęciami, tekstem i danymi osobowymi. Następnie może wysłać link do strony swoim znajomym, prosząc o wsparcie dla Twojej organizacji. Jest to skuteczny sposób na szybkie i obszerne rozpowszechnianie informacji o Twojej kampanii.

en: Personal Campaign Pages - Admin Notification
pl: Osobiste Strony Kampanii - Powiadomienie administratora

en: Personal Campaign Pages - Owner Notification
pl: Osobiste Strony Kampanii - Powiadomienie właściciela

en: Personal Campaign Pages - Supporter Status Change Notification
pl: Osobiste Strony Kampanii - Powiadomienie o zmianie statusu wspierającego

en: Personal Campaign Pages - Supporter Welcome
pl: Osobiste Strony Kampanii - Powitanie wspierających

en: Personal Campaign Pages are currently not enabled for this contribution page. However you can still support the campaign here.
pl: Osobiste Strony Kampanii nie są obecnie włączone dla tej strony transakcyjnej. Jednak nadal możesz wspierać kampanię tutaj.

en: Personal Campaign Pages provide your constituents with the ability to promote this event or a related fundraising effort. When Personal Campaign Pages are enabled constituents will see a link after registering for this event which invites them to create their own page to promote the event (or promote a related online contribution page). Event registration fees (or contributions) from people who come in through a Personal Campaign Page are recorded as "soft credits" for the supporter who created that campaign page.
pl: Osobiste Strony Kampanii zapewniają zaangażowanym możliwość promowania tego wydarzenia lub związanego z nim gromadzenia funduszy. Gdy Osobiste Strony Kampanii są włączone, po zarejestrowaniu się na to wydarzenie zaangażowani zobaczą link, który zachęca ich do stworzenia własnej strony w celu promowania wydarzenia (lub promowania strony transakcyjnej). Opłaty za rejestrację na wydarzenie (lub darowizny) od osób, które dokonują ich za pośrednictwem Osobistych Stron Kampanii, są rejestrowane jako "soft credits" dla wspierających, którzy utworzyli tę stronę kampanii.

en: Personal Campaign Preview
pl: Podgląd Osobistej Strony Kampanii

en: Personal Campaign Title
pl: Tytuł kampanii osobistej

en: Personal Campaigns
pl: Osobiste kampanie

en: Personal Contribution Link
pl: Osobisty link transakcyjny.

en: Personal Note
pl: Notka osobista

en: Personalize the contents and appearance of your fundraising page here. You will be able to return to this page and make changes at any time.
pl: Personalizuj zawartość i widok dla twojej strony fundraisingowej tutaj. Będziesz w stanie wrócić do tej strony i dokonać zmian w każdej chwili.

en: Personalize the contents and appearance of your personal campaign page here. You will be able to return to this page and make changes at any time.
pl: Personalizuj zawartość i wygląd swojej Osobistej Strony Kampanii tutaj. Będziesz mógł wrócić do tej strony i dokonać zmian w każdej chwili.

en: Personalized email blasts and newsletters.
pl: Spersonalizowana wysyłka e-mali i newsletterów.

en: Petition
pl: Petycja

en: Petition - need verification
pl: Petycja - potrzebna weryfikacja

en: Petition - signature added
pl: Petycja - podpis dodany

en: Petition Dashboard
pl: Pulpit petycji

en: Petition ID
pl: Numer identyfikacyjny petycji

en: Petition Id and/or Activity Id is not of the type Positive.
pl: ID petycji i / lub identyfikator interakcji nie należą do typu Pozytywne.

en: Petition Signature
pl: Podpis pod petycją

en: Petition Signers Group
pl: Grupa podpisanych pod petycją

en: Petition Title
pl: Tytuł petycji

en: Petition Type
pl: Rodzaj petycji

en: Petition Type ID
pl: Numer identyfikacyjny rodzaju petycji

en: Petition has been saved.
pl: Petycja została zapisana.

en: Petitions
pl: Petycje

en: Phone
pl: Telefon

en: Phone %1 is primary?
pl: Telefon %1 jest podstawowy?

en: Phone (Contact A)
pl: Telefon (kontakt A)

en: Phone (Contact B)
pl: Telefon (kontakt B)

en: Phone (Main)
pl: Telefon (główny)

en: Phone (called) Number
pl: N

en: Phone 2
pl: Telefon 2

en: Phone Call
pl: Rozmowa

en: Phone Ext (Contact A)
pl: Telefon EXT (kontakt A)

en: Phone Ext (Contact B)
pl: Telefon EXT (kontakt B)

en: Phone Extension
pl: Przedłużenie telefonu

en: Phone ID
pl: numer identyfikacyjny telefonu

en: Phone Location
pl: Lokalizacja telefonu

en: Phone No
pl: Nr telefonu

en: Phone Number
pl: Numer telefonu

en: Phone Numeric
pl: Numeryczny telefon

en: Phone Type
pl: Rodzaj telefonu

en: Phone and Email
pl: Telefon i e-mail

en: Phone and Extension
pl: Telefon i przedłużenie

en: Phone number contains
pl: Zawiera numer telefonu

en: Pick a premium to include on this Contribution Page. Use <a href='%1'>Manage Premiums</a> to create or enable additional premium choices for your site.
pl: Wybierz prezent aby dołączyć do tej strony transakcyjnej. Użyj <a href='%1'>Zarządzaj prezentami </a> do stworzenia lub włączenia prezentów do Twojej strony.

en: Pie
pl: Kołowy

en: Pie Chart
pl: Wykres kołowy

en: Place of residence
pl: Miejsce zamieszkania

en: Place the 'No thank-you' radio button before OR after the list of premiums offered on this page.
pl: Umieść przycisk "Nie dziękuję" przed lub po liście prezentów oferowanych na tej stronie.

en: Plain Text
pl: Czysty tekst

en: Plain-Text Format
pl: Format tekstowy

en: Planned
pl: Zaplanowane

en: Please Enter the value for Original Word
pl: Proszę wpisać wartość oryginalnego wyrazu

en: Please Enter the value for Replacement Word
pl: Proszę wpisać wartość zastępczego wyrazu

en: Please Send Inquiries to Our Contact Email Address
pl: Prosimy o wysyłanie zapytań na nasz kontaktowy adres e-mail

en: Please add a profile with an email address if 'Send Confirmation Email?' is selected
pl: Proszę dodać profil z adresem e-mail, gdy "Wyślij e-mail potwierdzający" jest aktywny.

en: Please assign this permission to a Role.
pl: Przypisz to uprawnienie do roli.

en: Please check your email inbox for the confirmation email. If you don't find it, verify if it isn't in your spam folder.
pl: Sprawdź pocztę e-mail - powinno tam na Ciebie czekać potwierdzenie e-mail. Jeśli nie znajdziesz go, sprawdź, czy nie znajduje się w folderze spamu.

en: Please clear your value if you want to use %1 operator.
pl: Proszę wybierz swoją wartość jeśli chcesz użyć %1 operatora.

en: Please configure a <a href="%1">default mailbox</a> for CiviMail.
pl: Proszę skonfigurować <a href="%1">domyślną skrzynkę pocztową </a> dla CiviMail.

en: Please contact our site administrator for more information
pl: Skontaktuj się z administratorem naszej witryny, aby uzyskać więcej informacji

en: Please correct errors before previewing.
pl: Popraw błędy przed wyświetleniem podglądu.

en: Please correct errors before saving.
pl: Popraw błędy przed zapisaniem.

en: Please correct the following errors in the form fields below:
pl: Popraw następujące błędy w poniższym formularzu:

en: Please correct the following errors in the survey fields below:
pl: Proszę poprawić błędy w następujących polach ankiety:

en: Please define the custom translation function first.
pl: Proszę najpierw zdefiniować funkcję tłumaczenia niestandardowego.

en: Please do not include entity parameter (entity is always 'contact')
pl: Proszę nie wpisywać parametru jednostki (jednostka jest zawsze "kontaktem")

en: Please do not select GroupBy 'Activity Date' with GroupBy 'Contact'
pl: Proszę nie wybierać równocześnie pozycji "Data interakcji" oraz "Kontakt" w polu "Grupuj według"

en: Please do not select any Contact Fields with GroupBy 'Activity Date'
pl: Proszę nie wybierać żadnych pól dotyczących kontaktu jeżeli zaznaczona jest "Data interakcji" w polu "Grupuj według"

en: Please do not use '/' in Event Title.
pl: Proszę nie używać znaku '/' w tytule wydarzenia.

en: Please do not use '/' in Title
pl: Proszę nie używać znaku '/' w tytule

en: Please enable 'Include Case Activities' to filter with Case Activity types.
pl: Należy włączyć "Uwzględnij interakcje w przypadku" aby filtrować wg. rodzajów interakcji.

en: Please ensure at least one contact group association is maintained.
pl: Proszę upewnij się że przynajmniej jeden kontakt powiązany z grupą jest utrzymany.

en: Please enter 1 (for Yes) or 0 (for No) if you want to set a default value.
pl: Proszę wprowadzić 1 (jeśli Tak) lub 0 (jeśli Nie) jeśli chcesz ustawić wartość domyślną.

en: Please enter 1 or 0 as value.
pl: Wprowadź wartość 1 lub 0.

en: Please enter Confirmation Email FROM Email Address.
pl: Proszę wypełnić pole e-mail nadawcy w sekcji Mail potwierdzający.

en: Please enter Confirmation Email FROM Name.
pl: Proszę wypełnić pole nazwa OD w sekcji Mail potwierdzający.

en: Please enter a <a href="%1">default FROM Email Address</a> (for system-generated emails).
pl: Wprowadź <a href="%1">blok z adresu e-mail </a> (dla wiadomości e-mail generowanych przez system).

en: Please enter a Fixed Period Start Day for this subscription or service.
pl: Wpisz datę rozpoczęcia okresu ustalonego dla tej subskrypcji lub usługi.

en: Please enter a Title for the registration Confirmation Page
pl: Proszę wprowadzić tytuł strony potwierdzenia.

en: Please enter a Title for the registration Thank-you Page
pl: Proszę wprowadzić tytuł strony podziękowania

en: Please enter a Username to create an account.
pl: Wprowadź nazwę użytkownika, aby utworzyć konto.

en: Please enter a label for at least one fee level.
pl: Proszę wprowadzić etykietę co najmniej jednego poziomu opłaty.

en: Please enter a monetary value for the Minimum Contribution Amount.
pl: Wprowadź wartość pieniężną do pola Minimalna kwota dotacji.

en: Please enter a monetary value for this field.
pl: Wprowadź wartość pieniężną dla tego pola.

en: Please enter a name to include in the Honor Roll, or select 'contribute anonymously'.
pl: Wprowadź nazwę, którą chcesz dodać do listy zasłużonych lub wybierz "wpłać anonimowo".

en: Please enter a number
pl: Proszę wprowadzić liczbę.

en: Please enter a number for frequency (e.g. every "3" months).
pl: Proszę wpisać częstotliwość (np. co "3" miesiące).

en: Please enter a number for how often you want to make this recurring contribution (EXAMPLE: Every 3 months).
pl: Proszę wprowadzić,jak często chcesz dokonywać odnawiających się wpłat (Na przykład: Co 3 miesiące).

en: Please enter a password.
pl: Proszę podać hasło.

en: Please enter a positive integer
pl: proszę wprowadzić liczbę dodatnią

en: Please enter a time.
pl: Wprowadź godzinę

en: Please enter a valid %1
pl: Wprowadź poprawnie %1

en: Please enter a valid Bank Identification Number (value must not contain punctuation characters).
pl: Wprowadź poprawny numer identyfikacyjny banku (wartość nie może zawierać znaków interpunkcyjnych)

en: Please enter a valid Card Number
pl: Wprowadź poprawny numer karty

en: Please enter a valid Card Verification Number
pl: Wprowadź poprawny numer weryfikacji karty

en: Please enter a valid Max Participants.
pl: Wprowadź prawidłową maksymalną liczbę uczestników.

en: Please enter a valid No. of reminders.
pl: Wprowadź poprawną ilość przypomnień.

en: Please enter a valid Participants Count.
pl: Wprowadź prawidłową liczbę uczestników.

en: Please enter a valid Pledge Frequency Interval.
pl: Proszę wprowadzić właściwą deklarowaną częstotliwość wpłat.

en: Please enter a valid URL.
pl: Wprowadź proszę prawidłowy adres URL.

en: Please enter a valid additional reminder day.
pl: Wprowadź poprawny dodatkowy dzień przypomnienia

en: Please enter a valid amount for this field.
pl: Wprowadź prawidłową kwotę dla tego pola.

en: Please enter a valid amount.
pl: Wprowadź poprawną kwotę.

en: Please enter a valid credit card number.
pl: Wprowadź proszę prawidłowy numer karty kredytowej.

en: Please enter a valid date (YYYY-MM-DD).
pl: Wprowadź prawidłową datę (YYYY-MM-DD).

en: Please enter a valid date as default value using YYYY-MM-DD format. Example: 2004-12-31.
pl: Wprowadź poprawną datę jako wartość domyślną, używając notacji RRRR-MM-DD. Przykład: 2004-12-31.

en: Please enter a valid date using YYYY-MM-DD format. Example: 2004-12-31.
pl: Wprowadź poprawną datę, używając notacji RRRR-MM-DD. Przykład: 2004-12-31.

en: Please enter a valid date.
pl: Wprowadź proszę prawidłową datę.

en: Please enter a valid domain for this mailbox account (the part after @).
pl: Proszę wprowadzić właściwą domenę dla tego konta pocztowego (część za znakiem @)

en: Please enter a valid email address.
pl: Wprowadź proszę prawidłowy adres e-mail.

en: Please enter a valid frequency day ie. 1 through 31.
pl: Proszę wpisać poprawną częstotliwość. Od 1 do 31.

en: Please enter a valid frequency day ie. 1 through 7.
pl: Proszę wpisać poprawny dzień częstotliwości. 1 do 7.

en: Please enter a valid integer value.
pl: Wprowadź poprawną liczbę całkowitą.

en: Please enter a valid integer.
pl: Wprowadź poprawną liczbę całkowitą.

en: Please enter a valid limit.
pl: Proszę podać poprawny limit.

en: Please enter a valid link.
pl: Proszę wprowadzić właściwy link.

en: Please enter a valid list of comma delimited email addresses
pl: Wprowadź poprawną listę adresów e-mail oddzielonych przecinkami

en: Please enter a valid monetary value for Fee Amount.
pl: Proszę wprowadzić właściwą liczbę wartość monet dla kwoty kary.

en: Please enter a valid monetary value for Non-deductible Amount.
pl: Proszę wprowadzić właściwą liczbę wartość monet dla nieodliczonej kwoty.

en: Please enter a valid money value (e.g. %1).
pl: Proszę podać kwotę (np. %1).

en: Please enter a valid money value for this field (e.g. %1).
pl: Proszę podać poprawną kwotę dla tego pola (np. %1).

en: Please enter a valid money value.
pl: Proszę wprowadzić właściwą wartość pieniężną

en: Please enter a valid number of installments.
pl: Proszę wprowadzić właściwą liczbę rat

en: Please enter a valid number of pledge installments.
pl: Proszę wprowadzić ilość deklarowanych rat.

en: Please enter a valid number.
pl: Wprowadź poprawny numer.

en: Please enter a valid payment due day.
pl: Proszę wprowadzić właściwą datę płatności.

en: Please enter a valid phone number.
pl: Proszę wprowadzić poprawny numer telefonu.

en: Please enter a valid reminder day.
pl: Wprowadź poprawny dzień przypomnienia.

en: Please enter a valid value for your card security code. This is usually the last 3-4 digits on the card's signature panel.
pl: Wprowadź poprawną wartość kodu bezpieczeństwa karty. Są to zwykle 3-4 ostatnie cyfry podane na karcie po stronie z podpisem.

en: Please enter a valid value.
pl: Proszę wprowadzić odpowiednią wartość.

en: Please enter a value with a valid extension.
pl: Wprowadź proszę wartość z prawidłowym rozszerzeniem.

en: Please enter a value.
pl: Proszę wprowadź wartość

en: Please enter a whole number for Number of additional people.
pl: Wprowadź liczbę całkowitą dodatkowych osób.

en: Please enter an amount for at least one fee level.
pl: Proszę wprowadzić wartość co najmniej jednego poziomu opłaty.

en: Please enter correct Data (in valid format).
pl: Proszę wprowadzić odpowiednie dane (we właściwym formacie)

en: Please enter integer value for weight
pl: Wprowadź liczbę całkowitą dla wagi

en: Please enter number.
pl: Proszę wprowadzić liczbę.

en: Please enter only digits.
pl: Wprowadź proszę same cyfry.

en: Please enter positive number
pl: Podaj liczbę dodatnią

en: Please enter positive number as a distance
pl: Proszę podać liczbę dodatnią jako odległość

en: Please enter the Actual Cost of Product.
pl: Wprowadź faktyczny koszt produktu.

en: Please enter the Duration Interval for this subscription or service.
pl: Wprowadź okres czasu trwania tej subskrypcji lub usługi.

en: Please enter the Duration Unit for this subscription or service.
pl: Proszę podać jednostkę czasu trwania tej subskrypcji lub usługi.

en: Please enter the Frequency Interval for this subscription or service.
pl: Proszę wybrać interwał częstotliwości dla tej subskrypcji albo usługi.

en: Please enter the Frequency Unit for this subscription or service.
pl: Proszę wprowadzić jednostkę częstotliwości dla tej subskrypcji lub usługi.

en: Please enter the Market Value for this product.
pl: Wprowadź wartość rynkową dla tego produktu.

en: Please enter the Pay Later instructions to be displayed to your users.
pl: Proszę wprowadzić instrukcje opcji "zapłać później" która pokaże się uczestnikowi.

en: Please enter the Pay Later prompt to be displayed on the Registration form.
pl: Proszę wprowadzić nazwę opcji "Zapłać później", która będzie wyświetlana w formularzu rejestracji.

en: Please enter the associated Financial Type
pl: Proszę wprowadzić typ płatności

en: Please enter the contribution amount label.
pl: Wprowadź etykietę kwoty wpłaty

en: Please enter the contribution.
pl: Wprowadź darowiznę

en: Please enter the duration as number of minutes (integers only).
pl: Wprowadź czas trwania jako liczbę minut (tylko liczby całkowite).

en: Please enter the engagement index as a number (integers only).
pl: Proszę wprowadzić współczynnik zaangażowania jako liczbę (tylko liczby całkowite).

en: Please enter the fee label for the paid event.
pl: Proszę wprowadzić etykietę opłaty dla płatnego wydarzenia.

en: Please enter the instructions to be sent to the contributor when they choose to 'pay later'.
pl: Wprowadź instrukcje, które mają zostać wysłane do współpracownika, jeśli zdecydują się na "zapłać później".

en: Please enter the name of the organization or entity which owns this CiviCRM site.
pl: Wprowadź nazwę organizacji lub jednostki, do której należy ta strona CiviCRM.

en: Please enter the number of hours (as an integer).
pl: Proszę wprowadzić liczbę godzin.

en: Please enter the operator.
pl: Wprowadź operatora.

en: Please enter the same value again.
pl: Wprowadź proszę ponownie tę samą wartość.

en: Please enter the soft credit amount.
pl: Podaj kwotę darowizny.

en: Please enter the text for the 'pay later' checkbox displayed on the contribution form.
pl: Proszę wprowadź tekst dla pola 'zapłać później' wyświetlanego w formularzu deklaracji.

en: Please enter the values correctly.
pl: Proszę właściwie wprowadzić wartości.

en: Please enter up to 5 email addresses to receive the mailing.
pl: Wprowadź do 5 adresów e-mail, które mają otrzymać tę mailing.

en: Please enter valid Contact ID
pl: Wprowadź poprawny numer identyfikacyjny kontaktu.

en: Please enter valid Pledge Frequency Interval
pl: Proszę wprowadzić właściwą częstotliwość deklarowanych wpłat

en: Please enter your friend's email address.
pl: Wprowadź adres e-mail znajomego

en: Please enter your friend's first name.
pl: Wprowadź pierwsze imię znajomego

en: Please enter your friend's last name.
pl: Wprowadź nazwisko znajomego

en: Please enter your organization's <a href="%1">name and primary address</a>.
pl: Wprowadź <a href="%1">nazwę i podstawowy adres organizacji </a>.

en: Please fix this field.
pl: Popraw proszę to pole.

en: Please follow the proper format for From Email Address
pl: Należy stosować właściwy format w polu z adresu e-mail

en: Please go back to the main registration page, to complete payment information.
pl: Proszę wrócić do strony głównej rejestracji, aby uzupełnić informacje o płatności.

en: Please help us and let your friends, colleagues and followers know about our page
pl: Pomóż nam i powiadom znajomych, współpracowników i obserwatorów o naszej stronie

en: Please include a Profile for online registration of additional participants that contains an Email Address field and / or First Name + Last Name fields.
pl: Proszę załączyć w Profilu dla internetowej rejestracji dla dodatkowych uczestników pole, które zawiera adres E-mail i/ lub pole imienia + nazwiska.

en: Please include a Profile for online registration that contains an Email Address field and / or First Name + Last Name fields.
pl: Proszę załączyć w profilu dla internetowej rejestracji pole, które zawiera adres E-mail i / albo pola imienia + nazwiska.

en: Please login if you have an account on this site with the link
pl: Zaloguj się, jeśli masz konto na tej stronie z linkiem

en: Please mail your payment to
pl: Proszę wysłać płatność e-mailem do

en: Please narrow your search by entering a more complete target contact name.
pl: Zawęź wyszukiwanie, wprowadzając bardziej kompletną docelową nazwę kontaktu.

en: Please note that the options which are marked or selected are sold out for participant being viewed.
pl: Proszę zwrócić uwagę, że zaznaczone opcje są widoczne jako wyprzedane.

en: Please provide Text message.
pl: Proszę wprowadzić tekstową wiadomość.

en: Please provide a Template Name.
pl: Wprowadź nazwę szablonu

en: Please provide a Text
pl: Wprowadź tekst

en: Please provide either HTML or TEXT format for the Body.
pl: Podaj format HTML lub TEXT dla Body.

en: Please renew my membership automatically.
pl: Proszę odnawiać moje członkostwo automatycznie.

en: Please search with 'Survey', to apply this action.
pl: Proszę znajdź 'badanie' aby aplikować tą akcję.

en: Please see attached
pl: Proszę zobaczyć załącznik.

en: Please select %1
pl: Proszę wybrać: %1

en: Please select 'Is equal to' OR 'Is Less than or equal to' operator
pl: Wybierz operator "jest równe" lub "jest mniejsza niż lub równa".

en: Please select CiviCRM Group and Drupal Role.
pl: Proszę wybrać CiviCRM Group i Drupal Role.

en: Please select Transfer OR Cancel action.
pl: Proszę wybrać: Transfer lub Anulowanie

en: Please select a Group (or ALL Groups).
pl: Wybierz grupę (lub Wszystkie grupy).

en: Please select a Payment Method
pl: Proszę wybrać metodę płatności.

en: Please select a Profile (or ALL Profiles).
pl: Wybierz profil (lub Wszystkie profile).

en: Please select a Survey Result Set.
pl: Proszę wybrać zestaw rezultatów badań.

en: Please select a case from the list
pl: Proszę wybrać przypadek z listy

en: Please select a date format.
pl: Proszę wybrać format daty.

en: Please select a default country that is in the list of available countries.
pl: Wybierz domyślny kraj, który znajduje się na liście dostępnych krajów.

en: Please select a different contact.
pl: Proszę wybrać inny kontakt.

en: Please select a field name
pl: Wprowadź nazwę pola

en: Please select a membership type.
pl: Wybierz rodzaj członkostwa.

en: Please select a period (e.g. months, years ...) for how often you want to make this recurring contribution (EXAMPLE: Every 3 MONTHS).
pl: Proszę wybrać okres (Np. miesiąc, lata ...) jak często chcesz dokonywać odnawiających się wpłat (Na przykład: Co 3 miesiące).

en: Please select a profile to collect organization information on this contribution page.
pl: Proszę wybrać profil do zbierania informacji o organizacji dla tej strony wpłat.

en: Please select a set of Custom Data (or ALL Custom Data).
pl: Wybierz zestaw danych niestandardowych (lub Wszystkie dane niestandardowe).

en: Please select a specific date field.
pl: Wybierz konkretne pole daty.

en: Please select a valid payment status before updating.
pl: Wybierz prawidłowy status płatności przed aktualizacją.

en: Please select a value
pl: Wybierz wartość

en: Please select an Event (or ALL Events).
pl: Proszę wybrać wydarzenie (lub WSZYSTKIE wydarzenia)

en: Please select an appropriate option as default.
pl: Proszę wybrać odpowiednią opcję jako domyślną.

en: Please select an option for the premium image.
pl: Wybierz opcję obrazka prezentu.

en: Please select appropriate value
pl: Proszę podać właściwą wartość.

en: Please select at least one Group by field.
pl: Proszę wybrać co najmniej jedno pole Grupuj według.

en: Please select at least one field.
pl: Wybierz przynajmniej jedno pole.

en: Please select at least one membership option.
pl: Proszę wybierz co najmniej jedną opcję członkostwa.

en: Please select at least one option from price set.
pl: Proszę wybrać przynajmniej jedną opcję z zestawu cen.

en: Please select at least one privacy option.
pl: Proszę wybierz co najmniej jedną opcję prywatności.

en: Please select at least one tag.
pl: Wybierz przynajmniej jeden tag

en: Please select entity value
pl: Wybierz jednostkę dla wartości

en: Please select financial type.
pl: Proszę wybrać typ finansowania.

en: Please select one of the memberships.
pl: Proszę wybierz jedno z członkostw.

en: Please select one or more contact for this action
pl: Wybierz przynajmniej jeden kontakt do tej akcji

en: Please select only online contributions with Pending status.
pl: Proszę wybrać tylko wpłaty ze statusem Oczekujące.

en: Please select some other case to link.
pl: Proszę wybrać inny przypadek do połączenia.

en: Please select the Amount Statistics
pl: Proszę wybrać statystykę kwoty

en: Please select the Period Type for this subscription or service.
pl: Proszę wybrać typ okresu dla subskrypcji albo usługi.

en: Please select valid shared contact or a contact with valid address.
pl: Wybierz właściwy dzielony kontakt lub utwórz nowy z właściwym adresem

en: Please select whether the reminder is sent each year.
pl: Wybierz, czy przypomnienie ma być wysyłane co roku.

en: Please set a location type of %1
pl: Proszę ustawić rodzaj lokalizacji %1

en: Please set the API URL. Please refer to the documentation for more details
pl: Ustaw adres URL interfejsu API. Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji

en: Please specify a username.
pl: Proszę określić nazwę użytkownika

en: Please specify a valid email address.
pl: Wprowadź poprawny adres e-mail.

en: Please specify either start date or end date.
pl: Proszę podać zarówno datę rozpoczęcia jaki i zakończenia.

en: Please untar (uncompress) your downloaded copy of CiviCRM in the <strong>%1</strong> directory below your Drupal root directory.
pl: Proszę rozpakować pobraną kopię CiviCRM w katalogu <strong>%1</strong> pod katalogiem głównym Drupala.

en: Please upload document
pl: Proszę przesłać dokument

en: Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for event names.
pl: Tylko znaki alfanumeryczne, spacje, łączniki i kreski w nazwie wydarzenia.

en: Please use the <a href="%1">Record Payment</a> form if you have received an additional payment for this Partially paid contribution record.
pl: Proszę użyć formularza <a href="%1">rejestruj płatność </a> jeśli otrzymałeś dodatkową płatność do tej częściowo płatnej transakcji.

en: Please verify the information below carefully. Click <strong>Go Back</strong> if you need to make changes.
pl: Prosimy o uważne sprawdzenie poniższych informacji. Kliknij przycisk <strong>Wstecz</strong> poniżej, jeśli chcesz dokonać zmian.

en: Please verify the information below. <span class="bold">Then click 'Continue' to be added to the WAIT LIST for this event</span>. If space becomes available you will receive an email with a link to a web page where you can complete your registration.
pl: Proszę zweryfikuj informację poniżej. <span class="bold">Potem naciśnij  'Kontynuuj' aby dodać do Listy Oczekujące za to wydarzenie </span>. Jeśli przestrzeń stała się dostępna możesz otrzymać e-maila z linkiem do strony abyś mógł ukończyć rejestrację.

en: Please verify the information below. Click the <strong>Go Back</strong> button below if you need to make changes.
pl: Proszę sprawdzić poniższe informacje. Kliknij przycisk <strong>Wstecz</strong> poniżej, jeśli chcesz dokonać zmian.

en: Please verify the information below. Then click 'Continue' to submit your registration. <span class="bold">Once approved, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.</span>
pl: Proszę zweryfikuj informację poniżej. Potem naciśnij 'Kontynuuj' aby zatwierdzić rejestrację. <span class="bold">Jak tylko zatwierdzisz, otrzymasz e-maila z linkiem do strony gdzie możesz ukończyć proces rejestracji. </span>

en: Pledge
pl: Deklaracje

en: Pledge Acknowledged
pl: Deklarowana wpłata potwierdzona

en: Pledge Acknowledgement  Not Sent
pl: Potwierdzenie deklaracji nie wysłane

en: Pledge Acknowledgement Sent
pl: Potwierdzenie deklaracji wysłane

en: Pledge Acknowledgment
pl: Potwierdzenie deklaracji

en: Pledge Amount
pl: Kwota deklaracji

en: Pledge Amounts
pl: Zadeklarowana kwota

en: Pledge Block ID
pl: ID bloku deklaracji

en: Pledge By
pl: Dokonaj deklaracji płatności przed

en: Pledge Cancelled Date
pl: Data anulowania deklarowanej wpłaty

en: Pledge Currency
pl: Waluta deklaracji

en: Pledge Detail Report
pl: Szczegółowy raport deklaracji

en: Pledge End Date
pl: Data zakończenia deklaracji

en: Pledge Frequency
pl: Częstotliwość wpłat

en: Pledge Frequency Interval
pl: Częstotliwość deklarowanych wpłat

en: Pledge Frequency Interval. is required field.
pl: Częstotliwość deklarowanych wpłat jest wymaganym polem.

en: Pledge Frequency Unit
pl: Jednostka Częstotliwości Deklaracji

en: Pledge Information
pl: Informacja o deklarowanej płatności

en: Pledge Installments field must be > 1.
pl: Deklarowane raty musi być większe od 1.

en: Pledge Installments is required field.
pl: Deklarowane raty są polem wymaganym.

en: Pledge Made
pl: Deklaracja dokonana

en: Pledge Made Date
pl: Data złożenia deklaracji

en: Pledge Modified Date
pl: Data modyfikacji zadeklarowanej wpłaty

en: Pledge Number of Installments
pl: Deklarowana ilość rat

en: Pledge Payment
pl: Płatności deklaracji

en: Pledge Payment Reminder
pl: Przypomnienie deklarowanej płatności

en: Pledge Payment Schedule has been updated.
pl: Harmonogram zadeklarowanych płatności został zaktualizowany.

en: Pledge Payment Status
pl: Status zadeklarowanych płatności

en: Pledge Payments Applied
pl: Deklaracja wpłat zgłoszona

en: Pledge Received
pl: Deklarowana płatność otrzymana

en: Pledge Reminder
pl: Przypomnienie o deklaracji

en: Pledge Search
pl: Szukaj deklaracji

en: Pledge Start Date
pl: Data rozpoczęcia deklaracji

en: Pledge Status
pl: Status deklaracji

en: Pledge Summary
pl: Podsumowanie deklaracji

en: Pledge Summary Report
pl: Szczegółowy raport deklaracji

en: Pledge by
pl: Kontakt deklarujący

en: Pledge day
pl: Dzień deklarowania

en: Pledge frequency interval field must be > 0
pl: Częstotliwość deklarowanych wpłat musi być > 0

en: Pledge has been Cancelled and all scheduled (not completed) payments have been cancelled.<br />
pl: Deklarowane płatności i wszystkie zaplanowane płatności (nie dokonane) zostały anulowane. <br />

en: Pledge has been recorded and the payment schedule has been created.<br />
pl: Deklarowana kwota została zapisana a harmonogram płatności został stworzony. <br />

en: Pledge has been updated.<br />
pl: Deklarowana kwota została zakualizowana

en: Pledge is a Test
pl: Testowa deklaracja płatności

en: Pledge is a Test?
pl: Testowa deklaracja płatności?

en: Pledge payment status should be 'Pending' or  'Overdue'.
pl: Status deklaracji wpłaty powinien być 'w trakcie' albo 'zaległy'.

en: Pledged
pl: Zadeklarowany

en: Pledged Amount
pl: Kwota zadeklarowana

en: Pledged For
pl: Zadeklarowano na

en: Pledged but not Paid Report
pl: Raport nie zapłaconych deklaracji

en: Pledger
pl: Osoba deklarująca

en: Pledger Contact Type
pl: Rodzaj kontaktu deklarującego

en: Pledger Group(s)
pl: Grupy deklarującego

en: Pledger Name
pl: Osoba deklarująca

en: Pledger Name or Email
pl: Nazwisko lub e-mail osoby deklarującej

en: Pledger Tag(s)
pl: Tagi deklarującego

en: Pledges
pl: Deklaracje

en: Pledges - Acknowledgement
pl: Deklaracje - Potwierdzenie

en: Pledges - Payment Reminder
pl: Deklaracje - Przypomnienie o wpłacie

en: Pledges are "Pending" until the first payment is received. Once a payment is received, status is "In Progress" until all scheduled payments are completed. Overdue pledges are ones with payment(s) past due.
pl: Deklarowane wpłaty są "oczekujące", aż pierwsza wpłata zostanie dokonana. Po otrzymaniu płatności, wyświetlany status będzie "w toku", dopóki wszystkie zaplanowane płatności zostaną dokonane. Zaległa płatność (płatności) to ta, której data zapłacenia minęła.

en: Pledges consist of multiple scheduled payments. Select one-time contribution if you want to make your gift in a single payment.
pl: Deklaracja składa się z wielu zaplanowanych płatności. Wybierz płatność jednorazową jeśli chcesz dokonać swojej wpłaty w jednej płatności.

en: Pledges made in your honor.
pl: Wpłaty dokonane w Twoim imieniu.

en: Pledges received from %1 since inception.
pl: Wpłaty %1 otrzymane od początku.

en: Points
pl: Punkty typograficzne

en: Polish
pl: polski

en: Populate counties
pl: Liczebność powiatów

en: Portable Document Format (.pdf)
pl: Przenośny format dokumentu (.pdf)

en: Portrait
pl: Orientacja pionowa

en: Portuguese (Brazil)
pl: portugalski (Brazylia)

en: Portuguese (Portugal)
pl: portugalski (Portugalia)

en: Positive
pl: Pozytywny

en: Possible Duplicate Detected
pl: Wykryto potencjalne duplikaty

en: Post Code
pl: Kod pocztowy

en: Post Url
pl: URL strony docelowej

en: Post-form Help
pl: Pomoc po formularzu

en: Postal
pl: Kod

en: Postal Code
pl: Kod pocztowy

en: Postal Code (Home)
pl: Kod pocztowy (dom)

en: Postal Code Suffix
pl: Przyrostek kodu pocztowego

en: Postal Greeting
pl: Pozdrowienie pocztowe

en: Postal Greeting Custom
pl: Niestandardowe powitanie pocztowe

en: Postal Greeting ID
pl: ID powitania pocztowego

en: Postal Greeting Type
pl: Rodzaj pozdrowień pocztowych

en: Postal Mailing
pl: Przesyłka pocztowa

en: Postal Mailing Export
pl: Eksport przesyłki pocztowej

en: Postal code
pl: Kod pocztowy

en: Postal code greater than or equal to '%1'
pl: Kod pocztowy większy lub równy '%1'

en: Postal code less than or equal to '%1'
pl: Kod pocztowy mniejszy lub równy '%1'

en: Postal code.
pl: Kod pocztowy.

en: Postcode
pl: Kod pocztowy

en: Postcode 1
pl: Kod pocztowy 1

en: Postcode 2
pl: Kod pocztowy 2

en: Pre-form Help
pl: Pomoc przed formularzem

en: Prefer email addresses assigned to the specified location
pl: Wybieraj adresy e-mail przypisane do danej lokalizacji

en: Preferred Communication
pl: Preferowana komunikacja

en: Preferred Communication Method
pl: Preferowany sposób komunikacji

en: Preferred Communication Method %1 %2
pl: Preferowana metoda komunikacji %1 %2

en: Preferred Language
pl: Preferowany język

en: Preferred Mail Format
pl: Preferowany format wiadomości

en: Preferred Method(s)
pl: Preferowane metody kontaktu

en: Prefix
pl: Prefiks

en: Premium
pl: Dodatek

en: Premium Contact Email
pl: Kontaktowy e-mail w sprawie prezentów

en: Premium Entity
pl: Jednostka prezentu

en: Premium Fulfilled Date
pl: Data przesłania prezentu

en: Premium ID
pl: ID prezentu

en: Premium Image
pl: Obrazek prezentu

en: Premium Information
pl: Informacje o dodatku

en: Premium Introductory Text
pl: Wprowadzenie do prezentów

en: Premium Option
pl: Opcja prezentu

en: Premium Product
pl: Prezent - produkt

en: Premium Product ID
pl: ID produktu nagrody

en: Premium comment
pl: Komentarz do nagrody

en: Premium entity ID
pl: ID jednostki prezentu

en: Premiums
pl: Premie

en: Premiums Contact Phone
pl: Kontaktowy numer telefonu w sprawie prezentów

en: Premiums Section Enabled?
pl: Włączyć sekcję prezentów?

en: Premiums Settings
pl: Ustawienia prezentów

en: Preview
pl: Podgląd

en: Preview %1
pl: Podgląd %1

en: Preview (%1)
pl: Podgląd (%1)

en: Preview (A)
pl: Podgląd (A)

en: Preview (B)
pl: Podgląd (B)

en: Preview (all fields)
pl: Podgląd (wszystkie pola)

en: Preview CiviCRM Profile Field
pl: Zobacz pole profilu CiviCRM

en: Preview Custom Data
pl: Podejrzyj dane niestandardowe

en: Preview Custom Data Set
pl: Podgląd zestawu niestandardowych danych

en: Preview Custom Field
pl: Podejrzyj pole niestandardowe

en: Preview Document
pl: Podgląd dokumentu

en: Preview Field
pl: Podgląd pola

en: Preview Field Display
pl: Podejrzyj wyświetlanie pola

en: Preview Form Field
pl: Podgląd pola formularza

en: Preview Mailing
pl: Przegląd mailingu

en: Preview Mode
pl: Tryb podglądu

en: Preview Page - %1
pl: Podgląd strony - %1

en: Preview Premium
pl: Podgląd prezentu

en: Preview Price
pl: Podgląd ceny

en: Preview Price Set
pl: Pogląd zestawu cen

en: Preview SMS
pl: Podgląd SMSa

en: Preview Widget and Get Code
pl: Podgląd widgetu i pobierz kod.

en: Preview a List of Recipients
pl: Podgląd listy odbiorców

en: Preview as HTML
pl: Podgląd HTML

en: Preview as Plain Text
pl: Podgląd jako czysty tekst

en: Preview only supports HTTP POST
pl: Podgląd obsługuje tylko HTTP POST

en: Preview your Personal Campaign Page
pl: Podejrzyj twoją personalną stronę kampanii.

en: Previewing...
pl: Podgląd...

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Previous 2
pl: Poprzedni 2

en: Previous 2 calendar months
pl: 2 miesiące temu

en: Previous 2 calendar years
pl: Poprzednie 2 lata kalendarzowe

en: Previous 2 days
pl: Przedwczoraj

en: Previous 2 quarters
pl: 2 kwartały temu

en: Previous 2 weeks
pl: 2 tygodnie temu

en: Previous calendar month
pl: Poprzedni miesiąc

en: Previous calendar year
pl: Poprzedni rok kalendarzowy

en: Previous fiscal year
pl: Poprzedni rok obrachunkowy

en: Previous quarter
pl: Poprzedni kwartał

en: Previous week
pl: Poprzedni tydzień

en: Price
pl: Cena

en: Price Field
pl: Pole ceny

en: Price Field '%1' has been saved.
pl: Pole cenowe "%1" zostało zapisane.

en: Price Field End Date
pl: Data końcowa pola cenowego

en: Price Field ID
pl: Identyfikator pola cenowego

en: Price Field Is Active?
pl: Czy pole cenowe jest aktywne?

en: Price Field Javascript
pl: Javascript pola cenowego

en: Price Field Option
pl: Pole opcji ceny

en: Price Field Options
pl: Pole opcji ceny

en: Price Field Start Date
pl: Data początkowa pola cenowego

en: Price Field Value ID
pl: Identyfikator wartości pola cenowego

en: Price Field Value is Active
pl: Wartość pola cenowego jest aktywna

en: Price Field Visibility
pl: Widoczność pola cenowego

en: Price Field is Required?
pl: Czy pole cenowe jest wymagane?

en: Price Fields
pl: Pola cen

en: Price Option
pl: Opcje ceny

en: Price Options
pl: Opcje ceny

en: Price Set
pl: Zestaw cen

en: Price Set Details for Event Participants
pl: Szczegóły zestawu cen dla uczestników wydarzenia

en: Price Set Extends
pl: Rozszerzenia zestawu cen

en: Price Set Fields
pl: Pola <strong>zestawu cen</strong>

en: Price Set Is Active?
pl: Czy zestaw cen jest aktywny?

en: Price Set Is Reserved
pl: Zestaw cen jest zarezerwowany

en: Price Set Javascript
pl: Javascript zestawu cen

en: Price Set Title
pl: Tytuł zestawu cen

en: Price Sets
pl: Ustawienia cen

en: Price is a required field
pl: Cena jest polem wymaganym

en: Price sets allow you to set up flexible multi-option pricing schemes for your contribution, event and membership pages. Use a price set if the standard pricing options are insufficient for your needs.
pl: Zestawy cen umożliwiają konfigurację elastycznych schematów cenowych z wieloma opcjami dla stron wpłat, wydarzeń i stron członkowskich. Użyj zestawu cen, jeśli standardowe opcje cenowe są niewystarczające dla Twoich potrzeb.

en: Primary
pl: Podstawowy

en: Primary Address
pl: Podstawowy adres

en: Primary Contact(s) Listed
pl: Główne kontakty wyświetlone

en: Primary Email
pl: Podstawowy e-mail

en: Primary Member?
pl: Członek główny?

en: Primary Members Only
pl: Tylko Główni Członkowie

en: Primary Phone
pl: Podstawowy telefon

en: Primary location for this contact
pl: Lokalizacja podstawowa tego kontaktu

en: Primary?
pl: Podstawowy?

en: Print
pl: Drukuj

en: Print Activities
pl: Drukuj interakcje

en: Print Case List
pl: Drukuj listę przypadków

en: Print Contact List
pl: Wydrukuj listę kontaktów

en: Print Contribution Invoice
pl: Wydrukuj fakturę transakcji

en: Print Contribution Receipts
pl: Wydrukuj potwierdzenie wpłaty

en: Print Contributions
pl: Wydrukuj wpłaty

en: Print Grant List
pl: Wydrukuj listę dotacji

en: Print Label ID
pl: numer identyfikacyjny drukowania etykiety

en: Print Mailing Recipients
pl: Wydrukuj odbiorców mailingu

en: Print Name Badge
pl: Wydrukuj identyfikatory

en: Print Participant List
pl: Wydrukuj listę uczestników

en: Print Pledge List
pl: Drukuj listę deklaracji

en: Print Report
pl: Drukuj Raport

en: Print Respondents
pl: Drukuj repondentów

en: Print Summary
pl: Podsumowanie wydruku

en: Print and Email Options
pl: Wydrukuj i prześlij E-mailem opcje

en: Print and email options
pl: Opcje drukowania i poczty elektronicznej

en: Print report
pl: Drukuj raport

en: Print selected rows
pl: Wydrukuj wybrane wiersze

en: Print to PDF
pl: Drukuj do PDF

en: Print window
pl: Okno wydruku

en: Print/Merge Document
pl: Stwórz/wydrukuj dokument

en: Print/Merge Document for %1
pl: Stwórz/wydrukuj dokument dla %1

en: Print/merge document
pl: Stwórz/wydrukuj dokument

en: Printer-Friendly View
pl: Podgląd w wersji przyjaznej dla druku

en: Printer-friendly view of this page.
pl: Podgląd tej strony w wersji do druku.

en: Priority
pl: Priorytet

en: Privacy
pl: Prywatność

en: Privacy Options
pl: Opcje  prywatności

en: Privacy levels for notes
pl: Poziomy prywatności notatek

en: Privacy:
pl: Prywatność:

en: Private Files Readable
pl: Prywatne pliki do odczytu

en: Process Inbound Emails
pl: Przetwórz przychodzące e-maile

en: Process Invoice(s)
pl: Procesowanie faktur(y)

en: Process Receipt(s)
pl: Procesowanie pokwitowań

en: Process Survey Respondents
pl: Przetestuj ankietowanych respondentów

en: Processed %1 membership records. Updated %2 records.
pl: Przetworzono %1 rekordów członków. Zaktualizowano %2 rekordy.

en: Processing
pl: Przetwarzanie

en: Processing fee for this transaction (if applicable).
pl: Opłata za transakcję (jeśli pobierana).

en: Processing...
pl: Przetwarzanie...

en: Processor Type
pl: Typ Procesora

en: Product
pl: Produkt

en: Product ID
pl: ID produktu

en: Product Name
pl: Nazwa produktu

en: Product Option
pl: Opcja produktu

en: Profile
pl: Profil

en: Profile '%1' already exists in Database.
pl: Profil "%1" już istnieje w bazie danych.

en: Profile Added
pl: Profil dodany

en: Profile Cancel URL
pl: Anuluj URL profilu.

en: Profile Deleted
pl: Profil usunięty

en: Profile Description
pl: Opis profilu

en: Profile Entity ID
pl: Profil numeru identyfikacyjnego jednostki

en: Profile Entity Table
pl: Profil tabeli jednostki

en: Profile Error
pl: Błąd profilu

en: Profile Field
pl: Pole profilu

en: Profile Field Deleted
pl: Pole profilu zostało usunięte

en: Profile Field ID
pl: Pole numeru identyfikacyjnego profilu.

en: Profile Field Is Active
pl: Profil pola jest aktywny

en: Profile Field Is Required
pl: Profil pola jest wymagany

en: Profile Field Is Reserved
pl: Pole profilu jest zarezerwowane

en: Profile Field Is Searchable
pl: Pole profilu można przeszukiwać

en: Profile Field Is a Filter
pl: Pole profilu jest filtrem

en: Profile Field Label
pl: Pole etykiety profilu

en: Profile Field Name
pl: Imię profilu pola

en: Profile Field Phone Type
pl: Profil pola jest rodzajem telefonu

en: Profile Field Post Help
pl: Pole pomocy pocztowej profilu

en: Profile Field Pre Help
pl: Profil pola przed pomocą

en: Profile Field Preview
pl: Podgląd pola profilu

en: Profile Field Saved
pl: Pole profilu zostało zapisane

en: Profile Field Supports Multiple
pl: Pole profilu wspiera różnorodne

en: Profile Field Type
pl: Rodzaj pola profilu.

en: Profile Field Visibility
pl: Pole profilu jest aktywne

en: Profile Field Website Type
pl: Profil pola jest rodzajem strony

en: Profile Group Type
pl: Rodzaj profilu grupy

en: Profile ID
pl: Numer identyfikacyjny profilu

en: Profile Is Active
pl: Profil jest aktywny

en: Profile Is Reserved
pl: Profil jest zarezerwowany

en: Profile Is View Only
pl: Profil jest widoczny tylko

en: Profile Module
pl: Moduł profilu

en: Profile Name
pl: Nazwa profilu

en: Profile Post Text
pl: Tekst postu profilu

en: Profile Preview
pl: Podgląd profilu

en: Profile Required
pl: Profil wymagany.

en: Profile Saved
pl: Profil zapisany

en: Profile Settings
pl: Ustawienia Profilu

en: Profile Title
pl: Tytuł profilu

en: Profile Use Data
pl: Użyj informacji Profilu

en: Profile Use is active
pl: Profil Use jest aktywny

en: Profile View - Permission Denied
pl: Podgląd profilu - odmowa dostepu

en: Profile does not contain the minimum required fields for an On Behalf Of Organization
pl: Profil nie zawiera minimalnej ilości pól dla "W imieniu organizacji"

en: Profile for Additional Participants
pl: Profil dla dodatkowych uczestników

en: Profile for bulk data entry is missing.
pl: Profilu dla dużej ilości danych brakuje

en: Profile is already having custom fields extending different group types, you can not add or update this custom field.
pl: Profil ma już niestandardowe pola rozszerzające różne typy grup, nie można dodawać ani aktualizować tego niestandardowego pola.

en: Profile is not configured for the selected action.
pl: Profil nie jest skonfigurowany dla wybranej akcji.

en: Profile is not configured with Email address.
pl: Profil nie jest powiązany z adresem e-mail.

en: Profile search, view and edit are not supported for Profiles which include fields for more than one record type.
pl: Wyszukiwanie profili, wyświetlanie i edycja nie są obsługiwane w przypadku profili zawierających pola dla więcej niż jednego rodzaju rekordu.

en: Profile to be included above the billing information (but after the introductory message, amounts, and honoree section).
pl: Profil, który należy uwzględnić nad informacjami rozliczeniowymi (ale po wstępie, kwotach i sekcji darowizn w imieniu).

en: Profile to be included at the bottom of the page.
pl: Profil, który będzie umieszczony na dole strony.

en: Profiles
pl: Profile

en: Profiles - Admin Notification
pl: Profile - powiadomienie administratora

en: Profiles allow you to aggregate groups of fields and include them in your site as input forms, contact display pages, and search and listings features.
pl: Profile pozwalają na zebranie grup pól i umieszczenie ich na stronach jako formularzy.

en: Profiles can be used in many different ways (and a single profile can be used in multiple contexts)
pl: Profile mogą być używane na wiele różnych sposobów (i pojedynczy profil może być używany w wielu kontekstach)

en: Profiles may be linked to specific modules, accessed via built-in CiviCRM URLs, or embedded into any web page using the HTML Form Snippet feature. Examples include:
pl: Profile mogą być łączone z konkretnymi modułami, dostępnymi za pośrednictwem wbudowanych adresów URL CiviCRM lub osadzonymi w dowolnej stronie internetowej za pomocą funkcji fragmentu formularza HTML. Przykłady obejmują:

en: Progress Bar
pl: Pasek postępu

en: Progress Bar Color
pl: Kolor Paska postępu

en: Promote this event with a personal campaign page
pl: Promuj to wydarzenie za pomocą Osobistej Strony Kampanii

en: Promoting Your Page
pl: Promuj swoją stronę

en: Prompted by
pl: Poproszone przez

en: Protocol
pl: Protokół

en: Provide a one-line summary of what this case is about.
pl: Podaj jedno streszczenie podsumowanie tego, co dotyczy niniejszego przypadku.

en: Provide a password for the new account in both fields.
pl: Wprowadź hasło nowego konta, takie samo w obu polach.

en: Provider
pl: Dostawca

en: Provider Details
pl: Dane dostawcy

en: Provides a list of address and telephone information for constituent records in your system.
pl: Dostarcza listę adresów i numerów telefonów dla interesariusza w twoim systemie.

en: Provides a list of constituent activity including activity statistics for one/all contacts during a given date range(required)
pl: Udostępnia listę interakcji interesariusza, w tym statystyki interakcji dla jednego/wszystkich kontaktów w danym zakresie dat (wymagane)

en: Provides a list of members along with their membership status and membership details (Join Date, Start Date, End Date). Can also display contributions (payments) associated with each membership.
pl: Prezentuje listę członków wraz ze szczegółowymi informacjami o ich członkostwie (data dołączenia, początek, koniec). Może również wyświetlić wpłaty (składki) powiązane z każdym członkostwem.

en: Provides a list of memberships that lapsed or will lapse before the date you specify.
pl: Udostępnia listę członkostw, które wygasły lub wygasną przed określoną datą.

en: Provides a list of the top donors during a time period you define. You can include as many donors as you want (for example, top 100 of your donors).
pl: Prezentuje listę czołowych darczyńców w zdefiniowanym okresie. Możesz dołączyć tylu darczyńców, ile chcesz (na przykład 100 czołowych darczyńców).

en: Provides a summary of cases and their duration by date range, status, staff member and / or case role.
pl: Zawiera podsumowanie spraw i ich czas trwania według zakresu dat, statusu, członka personelu i/lub roli sprawy.

en: Provides a summary of memberships by type and join date.
pl: Przedstawia podsumowanie członkostwa według rodzaju i daty dołączenia.

en: Provides an overview of event income. You can include key information such as event ID, registration, attendance, and income generated to help you determine the success of an event.
pl: Prezentuje przegląd przychodu z wydarzenia. Możesz podać kluczowe informacje, takie jak identyfikator wydarzenia, rejestracja, frekwencja czy uzyskane dochody, które pomogą Ci określić sukces danego wydarzenia.

en: Provides contact-related information on contributions, memberships, events and activities.
pl: Udostępnia informacje kontaktowe dotyczące wpłat, członkostwa, wydarzeń i interakcji.

en: Provides information about the status of recurring contributions
pl: Dostarcza informacje na temat statusu cyklicznych wpłat

en: Provides lists of participants for an event.
pl: Przedstawia listę uczestników wydarzenia.

en: Provides reporting on Intended and Successful Deliveries, Unsubscribes and Opt-outs, Replies and Forwards.
pl: Zapewnia raportowanie dotyczące planowanych i udanych dostaw, wypisania z subskrypcji i rezygnacji, odpowiedzi oraz przesyłania dalej.

en: Provides the %1 with suggested text for their personalized message to their friends.
pl: Dostarcza %1 z sugerowanym tekstem do spersonalizowanej wiadomości do znajomych.

en: Proximity Search
pl: Wyszukiwanie zbliżeniowe

en: Proximity search to a distance of %1 from %2
pl: Wyszukiwanie w sąsiedztwie w odległości do %1 od %2

en: Proximity searching requires you to set a valid geocoding provider
pl: Wyszukiwanie w sąsiedztwie wymaga ustawienia właściwego dostawcy geokodowania

en: Public
pl: Publiczne

en: Public Event
pl: Wydarzenie publiczne

en: Public Events
pl: Wydarzenie publiczne

en: Public Pages
pl: Strony publiczne

en: Public Participant Listing
pl: Opublikowana lista uczestników

en: Public View
pl: Publiczny widok

en: Public events will be included in the iCal feeds. Access to private event information may be limited using ACLs.
pl: Wydarzenia publiczne zostaną uwzględnione w kanałach iCal. Dostęp do prywatnych informacji o wydarzeniach może być ograniczony za pomocą ACL.

en: Public url
pl: Publiczny adres URL

en: Public?
pl: Publiczne?

en: Publication
pl: Publikacja

en: Punctuation and spaces are ignored.
pl: Interpunkcja i spacje są ignorowane.

en: Punctuation is not allowed in a Username with the exception of periods, hyphens and underscores.
pl: W nazwie użytkownika znaki specjalne niedozwolone, oprócz kropek, myślników i podkreślenia.

en: Q%1 = %2
pl: Q%1 =%2

en: QR code
pl: Kod QR

en: Qty
pl: ilość

en: Quarter prior to previous quarter
pl: Kwartał przed poprzednim kwartałem

en: Quarterly
pl: Kwartalnie

en: Quarters
pl: Kwartały

en: Quechua
pl: keczua

en: Questions
pl: Pytanie

en: Questions? Send email to
pl: Pytania? Wyślij e-mail do

en: Queue Name
pl: Nazwa kolejki

en: Queue Runner
pl: Egzekutor kolejki

en: Queue item data
pl: Dane elementu kolejki

en: Queued mailing
pl: Zaplanuj wysyłkę

en: RSS 2.0 Feeds
pl: Kanały RSS 2.0

en: Radio
pl: Wybór pojedynczy (radio)

en: Radio buttons
pl: Wybór jednokrotny (radio)

en: Raised %1
pl: Zebrano %1

en: Raised %1 of %2
pl: Zebrano %1 z %2

en: Range
pl: Zakres

en: Range One Amount
pl: Zakres pierwszy kwoty

en: Range One Stat
pl: Zakres jeden stat

en: Range Two Amount
pl: Zakres drugi kwoty

en: Range Two Stat
pl: Zakres drugi stat

en: Re-check requirements
pl: Sprawdź ponownie wymagane elementy

en: Re-open
pl: Otwórz ponownie

en: Re-open Batch
pl: Ponownie otwórz serię

en: Re-subscribe Confirmation
pl: Potwierdzenie ponownej subskrypcji

en: Read more about this warning
pl: Czytaj więcej o tym ostrzeżeniu

en: Ready to add another.
pl: Gotowy do dodania kolejnego.

en: Realex Payment
pl: Płatność Realex

en: Reason
pl: Powód

en: Reassign %1
pl: Przepisz %1

en: Reassign Case
pl: Przepisz przypadek

en: Reassigned Case
pl: Ponownie przydzielona sprawa

en: Rebuild Smart Group Cache
pl: Przebuduj pamięć podręczną sprytnych grup

en: Rebuilds the smart group cache.
pl: Przebudowuje pamięć podręczną sprytnych grup.

en: Receipt
pl: Pokwitowanie

en: Receipt Date
pl: Data pokwitowania

en: Receipt From
pl: Nadawca pokwitowania

en: Receipt From Email
pl: E-mail nadawcy pokwitowania

en: Receipt From Name
pl: Nazwa nadawcy pokwitowania

en: Receipt From email
pl: Potwierdzenie e-mail od

en: Receipt Message
pl: Wiadomość pokwitowania

en: Receipt Sent
pl: Wysłano pokwitowanie

en: Receipt Text
pl: Tekst pokwitowania

en: Receipt bcc
pl: Potwierdzenie UDW

en: Receipt cc
pl: Potwierdzenie DW:

en: Receipt date has been updated for %1 contributions.
pl: Data potwierdzenia została zaktualizowana dla %1 wpłacających.

en: Receipt sent?
pl: Wysłać pokwitowanie?

en: Receipts - print or email
pl: Pokwitowanie - drukuj albo prześlij e-mailem.

en: Receipts have been emailed to %1 contributions.
pl: Potwierdzenie zostało przesłane e-mailem do %1 wpłacających.

en: Receive Date
pl: Data otrzymania

en: Received
pl: Otrzymany

en: Received Into
pl: Otrzymany do

en: Received date
pl: Data otrzymania

en: Recent Contributions
pl: Ostatnie dotacje

en: Recent Grants
pl: Ostatnie dotacje

en: Recent Items
pl: Ostatnie pozycje

en: Recent Pledges
pl: Niedawne deklaracje

en: Recent Registrations
pl: Ostatnie rejestracje

en: Recently Viewed:
pl: Ostatnio oglądane:

en: Recipient
pl: Odbiorca

en: Recipient Email
pl: Adres odbiorcy

en: Recipient Listing
pl: Odbiorca słuchający

en: Recipient Manual
pl: Odbiorcy manualny

en: Recipient Roles
pl: Role Usługobiorcy

en: Recipient is on vacation
pl: Odbiorca jest na wakacjach

en: Recipient(s)
pl: Odbiorcy

en: Recipients
pl: Odbiorcy

en: Recipients language
pl: Język odbiorców

en: Recipients of <a href="%1">%2</a>
pl: Odbiorcy <a href="%1">%2</a>

en: Recipients' replies are sent to a CiviMail specific address instead of the sender's address so they can be stored within CiviCRM.
pl: Odpowiedzi adresatów są wysyłane na konkretny adres CiviMail zamiast na adres nadawcy, aby można je było przechowywać w CiviCRM.

en: Recognised webserver
pl: Rozpoznany serwer WWWW

en: Reconnect
pl: Ponowne łącznie

en: Reconnected
pl: Ponownie połaczono

en: Reconnecting...
pl: Trwa ponowne łączenie...

en: Recontact Interval
pl: Okres do ponownego kontaktu

en: Record
pl: Rekord

en: Record %1 Responses
pl: Zapisz %1 odpowiedzi

en: Record Activity
pl: Zapisz interakcję

en: Record Activity for Reminder?
pl: rejestr interakcji dla przypomnienia?

en: Record Contribution (Check, Cash, EFT ...)
pl: Zarejestruj płatność (czek, gotówka, EFT ...)

en: Record Deleted
pl: Rekord usunięty

en: Record Payment
pl: Rejestracja płatności

en: Record Payment?
pl: Zarejestrować płatność ?

en: Record Refund
pl: Zarejestruj zwrot

en: Record Respondents Interview
pl: Zarejestruj wywiad z respondentami

en: Record Responses for All
pl: Rejestruj odpowiedzi dla wszystkich

en: Record Updated
pl: Rekord zaktualizowany

en: Record activity for automated email
pl: Zapisz aktywność dla automatycznej korespondencji e-mail

en: Record activity for automated email or SMS
pl: Zapisz aktywność dla automatycznych wiadomości e-mail lub SMS

en: Record and update backend event registrations
pl: Rejestruj i aktualizuj rejestrację na wydarzenia w backend

en: Record and update contributions
pl: Zapisuj i aktualizuj wpłaty.

en: Record backend contributions (with edit contributions) and view all contributions (for visible contacts)
pl: Rejestr końcowych wpłat (z edycją wpłat) i ukazać wszystkie wpłaty (dla widocznych kontaktów).

en: Record details about this activity here.
pl: Tutaj zarejestruj szczegóły zdarzenia.

en: Record doesnot exist
pl: Rekord nie istnieje

en: Record doesnot exists
pl: Rekord nie istnieje

en: Record imported successfully but unable to parse the street address:
pl: Rejestr został zaimportowany z powodzeniem, ale nie można przeanalizować adresu ulicy

en: Record survey and petition responses from their reserved contacts
pl: Zarejestruj badania i petycje dla ich zarezerwowanych kontaktów

en: Record that contacts voted
pl: Zarejestruj jako "zagłosowały"

en: Record:
pl: Rekord:

en: Records
pl: Rekordy

en: Records %%StatusMessage%%
pl: Rekordy %%statusMessage%%

en: Records Imported
pl: Wpisy zaimportowane

en: Records imported successfully but unable to parse some of the street addresses
pl: Rekordy zostały zaimportowane z powodzeniem, ale nie można było przeanalizować niektórych adresów

en: Recurring Contribution
pl: Transakcja cykliczna

en: Recurring Contribution Amount
pl: Kwota cyklicznej wpłaty

en: Recurring Contribution Billing Details Updated
pl: Data płatności wpłaty cyklicznej została zaktualizowana

en: Recurring Contribution Billing Updates
pl: Uaktualnienie bilingu wpłaty cyklicznej.

en: Recurring Contribution Cancel Date
pl: Data anulowania wpłaty cyklicznej

en: Recurring Contribution End Date
pl: Data końcowa wpłaty cyklicznej

en: Recurring Contribution Id
pl: ID płatności cyklicznej

en: Recurring Contribution Modified Date
pl: Data modyfikacji wpłaty cyklicznej

en: Recurring Contribution Notification
pl: Powtarzające się powiadomienia o wpłacie

en: Recurring Contribution Start Date
pl: Data początkowa wpłaty cyklicznej

en: Recurring Contribution Start Date Default
pl: Domyślna data początkowa wpłaty cyklicznej

en: Recurring Contribution Updated
pl: Uaktualnienie Cyklicznej Wpłaty

en: Recurring Contribution Updated - decreased installment amount
pl: Zaktualizowano cykliczną wpłatę - zmniejszająca się kwota raty.

en: Recurring Contribution Updated - increased installment amount
pl: Zaktualizowano cykliczną wpłatę - zwiększająca się kwota raty.

en: Recurring Contribution(s)
pl: wpłata(y) cykliczna(e)

en: Recurring Contributions
pl: Stałe wpłaty

en: Recurring Contributions Report
pl: Raport cyklicznych wpłat

en: Recurring Contributions Summary
pl: Podsumowanie transakcji cyklicznych

en: Recurring Frequency
pl: Częstotliwość powtarzania

en: Recurring Frequency Units
pl: Powtarzające się jednostki częstotliwości

en: Recurring Installments?
pl: Powtarzające się raty?

en: Recurring Payments URL
pl: URL cyklicznych płatności

en: Recurring contribution
pl: Wpłata cykliczna

en: Recurring contribution amount has been updated from %1 to %2 for this subscription.
pl: Wartość cyklicznej wpłaty została zaktualizowana z %1 na %2 dla tego abonamentu.

en: Recurring contribution appears to have been re-assigned from id %1 to %2, continuing with %2.
pl: Wydaje się, że cykliczna wpłata została ponownie przypisana z ID %1 do %2, kontynuując z %2.

en: Recurring contribution could not be cancelled in the database.
pl: Powtarzające się wpłaty  nie mogą zostać oznaczone jako zakończone w bazie.

en: Recurring contribution has been updated to: %1, every %2 %3(s) for %4 installments.
pl: Odnawiająca się wpłata została uaktualniona do: %1, każdy %2, %3 zawiera dla %4

en: Recurring contribution installments have been updated from %1 to %2 for this subscription.
pl: Odnawiająca się wpłata została uaktualniona od %1 do %2 za tą subskrypcję.

en: Recurring contribution is for %1, every %2 %3(s)
pl: Cykliczna wpłata %1, każdego %2, %3(y).

en: Recurring contribution was cancelled successfully by the processor, but could not be marked as cancelled in the database.
pl: Powtarzające się wpłaty zostały anulowane w procesie ale nie mogą zostać oznaczone jako zakończone w bazie.

en: Recurring contribution, but no database id
pl: Cykliczna wpłata, ale brak identyfikatora bazy danych

en: Recurring contributions with at least one payment
pl: Wpłaty cykliczne z przynajmniej jedną płatnością.

en: Recurring online contributions (if enabled for this page)
pl: Odnawiające się jednorazowe wpłaty online (jeśli dostępne dla tej strony)

en: Recurring payment will be processed this day of the month following submission of this contribution page.
pl: Płatności cykliczne będą przetwarzane tego dnia miesiąca następującego po złożeniu wpłaty.

en: Redact (hide) Client and Service Provider Data
pl: Przetwórz (ukryj) dane klienta i dane dostawcy usług.

en: Redaction Rule
pl: Reguła redakcji

en: Redirect
pl: Przekieruj

en: Redirect URL
pl: Adres przekierowania

en: Redirect to Database
pl: Przekierowanie do bazy danych

en: Refer to the %1 to learn about this process.
pl: Więcej informacji na ten temat można znaleźć w sekcji% 1.

en: Refer to the online documentation for more details on creating %1 and %2.
pl: Referuj do dokumentów online dla większej ilości detalów poprzez tworzenie %1 i %2,

en: Refer to the online documentation for more information:
pl: Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji online:

en: Reference
pl: Odniesienia

en: Reference Date
pl: Data referencyjna

en: Reference:
pl: Odniesienia:

en: Refine search...
pl: Uściślij wyszukiwanie...

en: Reflect client's story back to them.
pl: Odzwierciedla historię klienta aż do wtedy.

en: Refresh Duplicates
pl: Odśwież duplikaty

en: Refresh Error
pl: Błąd odświeżania

en: Refresh recipient count
pl: Odśwież licznik adresatów

en: Refresh results
pl: Odśwież wyniki

en: Refreshing...
pl: Odświeżam...

en: Refund
pl: Refundacja

en: Refund Amount
pl: Zwrot kwoty

en: Refund Date
pl: Data zwrotu

en: Refund Details
pl: Szczegóły zwrotu

en: Refund Transaction ID
pl: Numer identyfikacyjny transakcji zwrotu

en: Refund recorded for event or membership fee.
pl: Refundacja odnotowana dla wydarzenia lub opłaty członkowskiej.

en: Refunded
pl: Refundowane

en: Regex
pl: Wyrażenie regularne

en: Register
pl: Rejestracja

en: Register New %1
pl: Zarejestruj nowy %1

en: Register Now
pl: Zarejestruj się teraz

en: Register Participant
pl: Rejestracja uczestnika

en: Register Participant %1 of %2
pl: Zarejestrować uczestnika %1 z %2.

en: Register date
pl: Data rejestracji

en: Register for Event
pl: Zarejestruj na wydarzenie

en: Register for events online
pl: Rejestracja na wydarzenia online

en: Register multiple participants?
pl: Rejestracja wielu uczestników?

en: Register participants for event
pl: Zarejestruj uczestników na wydarzenie

en: Register your site
pl: Zarejestruj stronę

en: Register your site at CiviCRM.org. Opens in a new window.
pl: Zarejestruj swoją stronę na CiviCRM.org. Otwiera się w nowym oknie.

en: Register your site, join the community, and help CiviCRM remain a leading CRM for organizations worldwide.
pl: Rejestracja strony, dołącz do społeczności i rozwijaj  CiviCRM razem z  innymi organizacjami na całym świecie.

en: Registered
pl: Zarejestrowany

en: Registered By
pl: Zarejestrowany przez

en: Registered Email
pl: E-mail zarejestrowany

en: Registered Participant
pl: Zarejestrowany uczestnik

en: Registered Templates
pl: Zarejestrowane szablony

en: Registered by Participant ID
pl: Zarejestrowany przez ID uczestnika

en: Registration
pl: Rejestracja

en: Registration (Live)
pl: Rejestracja (Live)

en: Registration (Test-drive)
pl: Rejestracja (test)

en: Registration Confirmation
pl: Potwierdzenie rejestracji

en: Registration Confirmation and Receipt
pl: Potwierdzenie rejestracji i odbioru

en: Registration Date
pl: Data rejestracji

en: Registration Date and Time
pl: Data i czas rejestracji

en: Registration End
pl: Koniec rejestracji

en: Registration End Date
pl: Data zakończenia rejestracji

en: Registration Error
pl: Błąd rejestracji

en: Registration Link
pl: Link rejestracji

en: Registration Link Text
pl: Tekst linku rejestracyjnego

en: Registration Request Confirmation
pl: Potwierdzenie wniosku o rejestrację

en: Registration Saved
pl: Rejestracja zapisana

en: Registration Screen
pl: Ekran rejestracji

en: Registration Start
pl: Start rejestracji

en: Registration Start Date
pl: Data rozpoczęcia rejestracji

en: Registration Transferred
pl: Rejestracja przeniesiona

en: Registration for this event begins on %1
pl: Rejestracja na to wydarzenie rozpoczyna się %1

en: Registration for this event ended on %1
pl: Rejestracja na to wydarzenie kończy się %1

en: Registration for this event requires approval. Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
pl: Rejestracja na to wydarzenie wymaga zatwierdzenia. Jak tylko Twoja rejestracja zostanie zaakceptowana, otrzymasz e-maila z linkiem do strony na której będziesz mógł ukończyć proces rejestracji.

en: Registration for this event requires approval. Once your registration(s) have been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
pl: Rejestracja na to wydarzenie wymaga zatwierdzenia. Jak tylko Twoje rejestracje zostaną  zaakceptowane, otrzymasz e-maila z linkiem do strony na której będziesz mógł ukończyć proces rejestracji.

en: Registration information for participant %1 has been saved.
pl: Dane rejestracyjne uczestnika %1 zostały zapiane.

en: Registration information for participant 1 has been saved.
pl: Dane rejestracyjne uczestnika 1 zostały zapiane.

en: Registration is closed for this event
pl: Rejestracja jest zamknięta dla tego wydarzenia

en: Regular Expression?
pl: Wyrażenie regularne (RegEx)?

en: Regular Fees
pl: Standardowe opłaty

en: Regular Groups
pl: Grupy standardowe

en: Reject
pl: Odrrzuć

en: Reject Personal Campaign Page
pl: Odrzuć Osobistą Stronę Kampanii

en: Rejected
pl: Odrzucony

en: Rejoin Group
pl: Dołącz do grupy

en: Related Cases
pl: Powiązane przypadku

en: Related Contacts
pl: Powiązany kontakty

en: Related Contributions
pl: Powiązane transakcje

en: Related Members Only
pl: Tylko Powiązani Członkowie

en: Relationship
pl: Powiązanie

en: Relationship - Active and Current
pl: Relacja - Aktywna i obecna

en: Relationship - Inactive or not Current
pl: Relacja - Nieaktywna albo nie obecna

en: Relationship A to B
pl: Powiązanie A z B

en: Relationship A-B
pl: Relacja A-B

en: Relationship A-B
pl: Powiązanie między A i B

en: Relationship B to A
pl: Powiązanie B z A

en: Relationship B-A
pl: Relacja B-A

en: Relationship B-A
pl: Powiązanie między B i A

en: Relationship Dates Validity
pl: Data ważności powiązania

en: Relationship Description
pl: opis powiązań

en: Relationship Direction
pl: Kierunek powiązań

en: Relationship End Date
pl: Data końcowa powiązań

en: Relationship Ended on or After
pl: powiązanie skończyło się albo potem

en: Relationship Ended on or Before
pl: powiązanie zakończyły się albo wcześniej.

en: Relationship ID
pl: numer identyfikacyjny powiązań

en: Relationship Is Active
pl: powiązanie jest aktywne

en: Relationship Recorded Start Date On or After
pl: Zapisane powiązana zostały z datą startu albo później.

en: Relationship Recorded Start Date On or Before
pl: Zapisane powiązana zostały z datą startu albo wcześniej.

en: Relationship Report
pl: Raport powiązań

en: Relationship Start Date
pl: Data rozpoczęcia powiązań

en: Relationship Status
pl: Status powiązania

en: Relationship Type
pl: Rodzaj powiązania

en: Relationship Type ID
pl: numer identyfikacyjny rodzaju powiązań

en: Relationship Type Label A to B
pl: etykieta powiązań A z B

en: Relationship Type Label B to A
pl: etykieta powiązań B z A

en: Relationship Type Name A to B
pl: Rodzaj powiązań A z B

en: Relationship Type Name B to A
pl: Rodzaj powiązań B z A

en: Relationship Type is Active
pl: rodzaj powiązań jest aktywny

en: Relationship Type is Reserved
pl: Typ relacji jest zarezerwowany

en: Relationship With
pl: Powiązanie z

en: Relationship created. | %count relationships created.
pl[0]:  powiązania stworzone
pl[1]: %count powiązań stworzonych
pl[2]: %count powiązań stworzonych
pl[3]: %count powiązań stworzonych

en: Relationship record has been updated.
pl: Rodzaj powiązania został uaktualniony.

en: Relationship type %1, found in case configuration file, is not present in the database %2
pl: Typ relacji %1, znaleziony w pliku konfiguracyjnym przypadku, nie istnieje w bazie danych %2

en: Relationship type ID
pl: Identyfikator rodzaju relacji

en: Relationships
pl: Powiązania

en: Relative Date Filters
pl: Względne filtry dat

en: Relative Date Range
pl: Względny zakres dat

en: Relative month values are calculated based on the length of month(s) that they pass through.
                  The result will land on the same day of the month except for days 29-31 when the target month contains fewer days than the previous month.
                  For example, if a job is scheduled to run on August 31st, the following invocation will occur on October 1st, and then the 1st of every month thereafter.
                  To avoid this issue, please schedule Monthly and Quarterly jobs to run within the first 28 days of the month.
pl: Względne wartości miesięcy są obliczane na podstawie długości miesięcy, przez które przechodzą.
    Wynik wyląduje w tym samym dniu miesiąca, z wyjątkiem dni 29-31, kiedy miesiąc docelowy zawiera mniej dni niż miesiąc poprzedni.
    Na przykład, jeśli pracę zaplanowano na 31 sierpnia, następujące wezwanie będzie miało miejsce 1 października, a następnie 1 każdego kolejnego miesiąca.
    Aby uniknąć tego problemu, należy zaplanować prace miesięczne i kwartalne, które mają być wykonywane w ciągu pierwszych 28 dni miesiąca.

en: Release
pl: Uwolnij

en: Release Frequency
pl: Częstotliwość uwalniania

en: Release Frequency interval should be a positive number.
pl: Okres częstotliwości uwalniania repondentów powinien być wyrażony liczbą dodatnią.

en: Release Respondents
pl: Uwolnij respondentów

en: Release Respondents >>
pl: Uwolnij ankietowanych>>

en: Release Time
pl: Czas uwolnienia

en: Release reserved campaign contacts for surveys and petitions
pl: Uwolnij zarezerwowane kontakty kampanii dla badań i petycji.

en: Released
pl: Uwolniony.

en: Released on
pl: Wydane

en: Released.
pl: Uwolniony.

en: Remind me again in a month
pl: Przypomnij ponownie za miesiąc

en: Remind me again in a week
pl: Przypomnij mi ponownie za tydzień

en: Reminder For
pl: Przypomnienie dla

en: Reminder From Email
pl: Przypomnienie z E-maila

en: Reminder HTML
pl: HTML przypomnienia

en: Reminder Mapping
pl: Przypomnij mapowanie

en: Reminder Sent
pl: Przypomnienie wysłane

en: Reminder Subject
pl: Przypomnij temat

en: Reminder Text
pl: Tekst przypomnienia

en: Reminder for Both
pl: Przypomnienie dla obu

en: Reminder from Name
pl: Przypomnienie z imienia

en: Reminders Sent
pl: Wysłane przypomnienia

en: Reminders for each scheduled payment.
pl: Przypomnienie dla każdej zaplanowanej daty wpłaty.

en: Remote Profiles Enabled
pl: Profile zdalne włączone

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove %1
pl: Usuń %1

en: Remove %1 from %2? (status in this group will be changed to 'Removed').
pl: Usunąć %1 z %2? (status w tej grupie zostanie zmieniony na "Usunięty").

en: Remove Case Role
pl: Usuń rolę sprawy

en: Remove Contact from CiviCRM Group
pl: Usuń kontakty z grupy

en: Remove Contacts from Group
pl: Usuń kontakty z grupy

en: Remove Dedupe Exception
pl: Usuń wyjątki usuwania duplikatów

en: Remove Exception
pl: Usuń wyjątki

en: Remove Products from this Page
pl: Usuń produkty z tej strony

en: Remove Tags from Contacts
pl: Usuń tagi z kontaktów

en: Remove Tags from activities
pl: Usuń tagi z interakcji.

en: Remove Transaction
pl: Usuń transakcję

en: Remove from Batch
pl: Usuń z zestawu transakcji

en: Remove from Group
pl: Usuń z Grupy

en: Remove selected options
pl: Usuń wybrane opcje

en: Remove the page (this cannot be undone!)
pl: Usuń tę stronę (to może być nieodwracalne!)

en: Remove this row
pl: Usuń ten wiersz

en: Remove unsaved attachment
pl: Usuń niezapisany załącznik

en: Removed
pl: Usunięty

en: Removed '%1'
pl: Usuń '%1'

en: Removed (by %1)
pl: Usunięty (przez %1)

en: Removed Contact From Group | Removed Contacts From Group
pl[0]: Usunięto Kontakt z grupy
pl[1]: Usunięto Kontakty z grupy
pl[2]: Usunięto Kontakty z grupy
pl[3]: Usunięto Kontakty z grupy

en: Removed Tag <em>%1</em>
pl: Usuń tag <em>%1 </em>

en: Removed directory %1
pl: Usunięto katalog %1

en: Removes temporary data and files, and clears old data from cache tables. Recommend running this job every hour to help prevent database and file system bloat.
pl: Usuwa tymczasowe dane i pliki oraz czyści stare dane z tabel pamięci podręcznej. Zaleca się wykonywanie tej pracy co godzinę, aby zapobiec rozrostowi bazy danych i systemu plików.

en: Renew
pl: Odnów

en: Renew Membership
pl: Odnów członkostwo

en: Renew Membership Using Credit Card
pl: Wznów członkostwo używając karty kredytowej

en: Renew-Credit Card
pl: Odnów kartę kredytową

en: Renewal Reminder (non-auto-renew memberships only)
pl: Przypomnienie o odnowie (tylko członkostwa bez automatycznego odnawiania)

en: Reopened
pl: Ponownie otwarte

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Repeat %1
pl: Powtórzeń %1

en: Repeat Configuration has been saved
pl: Powtarzanie konfiguracji zostało zapisane

en: Repeat Contributions Report
pl: Raport powtórzonych wpłat

en: Repeat?
pl: Powtórzyć ?

en: Repeating (%1 of %2)
pl: Powtórzenia (%1 z %2)

en: Repeating Event
pl: Powtarzaj Wydarzenie

en: Repeats
pl: Powtórzenia

en: Repeats by day of the month
pl: Powtarza się w ciągu dnia miesiąca

en: Repeats by day of the week
pl: Powtarza się w ciągu dnia tygodnia

en: Repeats every
pl: Powtarza się co

en: Repeats on
pl: Powtarza się w

en: Repetition Condition
pl: Warunek powtórzenia

en: Repetition Frequency Interval
pl: Interwał powtórzenia częstotliwości

en: Repetition Frequency Unit
pl: Jednostka powtórzenia częstotliwości

en: Repetition Number
pl: Numer powtórzeń

en: Replaced Word
pl: Zastąpione słowo

en: Replacement
pl: Zastąpienie

en: Replacement (prefix)
pl: Zastąpienie (prefix-u)

en: Replacement Word
pl: Zastąpienie słowa

en: Replied
pl: Odpowiedziało

en: Replied
pl: Z odpowiedzią

en: Replies
pl: Odpowiedzi

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Reply (Action)
pl: Odpowiedź (Akcja)

en: Reply Auto-responder
pl: Odpowiedź automatyczna

en: Reply ID
pl: ID odpowiedzi

en: Reply Timestamp
pl: Czas odpowiedzi

en: Reply to this email (link)
pl: Odpowiedz na ten e-mail (link)

en: Reply-To
pl: Odpowiedz do

en: Reply-To (A)
pl: Odpowiedź do (A)

en: Reply-To (B)
pl: Odpowiedź do (B)

en: Reply-to email
pl: Adres Odpowiedz do

en: Replyto Email
pl: Adres "odpowiedz"

en: Report
pl: Raport

en: Report Class must be present before adding the report here, e.g. 'CRM_Report_Form_Contribute_Summary'
pl: Klasa raportu musi być obecna przed dodaniem raportu, na przykład "CRM_Report_Form_Contribute_Summary"

en: Report Description
pl: Opis raportu

en: Report Footer
pl: Stopka raportu

en: Report Header
pl: Nagłówek raportu

en: Report Instance Footer
pl: Stopka instancji raportu

en: Report Instance Header
pl: Nagłówek instancji raportu

en: Report Instance ID
pl: Identyfikator instancji raportu

en: Report Instance Title
pl: Tytuł instancji raportu

en: Report Parameters
pl: Parametry raportu

en: Report Template
pl: Szablon raportu

en: Report Templates
pl: Szablony raportów

en: Report Title
pl: Tytuł raportu

en: Report URL
pl: URL raportu

en: Report Url must be like "contribute/summary"
pl: Adres URL raportu musi być podobny do "Contribute/Summary"

en: Report description appear in the display screen.
pl: Opis raportu pojawia się na ekranie.

en: Report mail could not be sent.
pl: E-mail z raportem nie został wysłany.

en: Report mail has been sent.
pl: E-mail z raportem został wysłany.

en: Report template ID
pl: Identyfikator szablonu raportu

en: Report title appear in the display screen.
pl: Tytuł raportu pojawia się na ekranie.

en: Report(s) created from the template: %1
pl: Raporty utworzone z tego szablonu: %1

en: Reported By
pl: Raportowane przez

en: Reporter
pl: Raportujący

en: Reporter/Role
pl: Raportujący/rola

en: Reports
pl: Raporty

en: Reports for '%1'
pl: Raporty dla "%1"

en: Req?
pl: Wymagane?

en: Requested
pl: Wnioskowane

en: Require Approval
pl: Wymagane zatwierdzenie

en: Require Membership Signup
pl: Wymaga zalogowania się

en: Require participant approval?
pl: Wymaga potwierdzenia uczestnika?

en: Required
pl: Wymagany

en: Required Elements
pl: Wymagane Elementy

en: Required Participant Data
pl: Wymagane dane uczestnika

en: Required Permission
pl: Wymagane pozwolenie

en: Required tokens
pl: Wymagane tokeny

en: Required tokens are missing.
pl: Brakuje wymaganych tokenów.

en: Required?
pl: Wymagane?

en: Requirements
pl: Wymagane

en: Requires Approval
pl: Wymaga akceptacji

en: Reservation Added
pl: Rezerwacje dodano

en: Reservation did not add for %count contact. | Reservation did not add for %count contacts.
pl[0]: Rezerwacja nie została dodana do %count kontaktu.
pl[1]: Rezerwacja nie została dodana do %count kontaktów.
pl[2]: Rezerwacja nie została dodana do %count kontaktów.
pl[3]: Rezerwacja nie została dodana do %count kontaktów.

en: Reserve
pl: Rezerwuj

en: Reserve Each Time
pl: Rezerwuj za każdym razem

en: Reserve More Respondents >>
pl: Zarezerwuj więcej ankietowanych >>

en: Reserve Respondents
pl: Zarezerwuj respondentów

en: Reserve and Interview
pl: Rezerwuj i wywiad

en: Reserve campaign contacts for surveys and petitions
pl: Zarezerwowane kontakty kampanii dla badań i petycji.

en: Reserved
pl: Zarezerwowany

en: Reserved Group?
pl: Zarezerwować grupę ?

en: Reserved Profiles
pl: Zarezerwowany Profil

en: Reserved Report?
pl: Raport zarezerwowany?

en: Reserved respondents are released if they haven't been surveyed within this number of days. The Respondent Processor script must be run periodically to release respondents.
pl: Zarezerwowani respondenci będą zwolnieni, jeśli nie byli badani w ciągu tych dni. Skrypt procesora respondentów musi być okresowo uruchamiany w celu uwolnienia respondentów.

en: Reserved.
pl: Zarezerwowany.

en: Reserved?
pl: Zarezerwowany?

en: Reset Case Timeline?
pl: Zresetować ścieżkę czasu przypadku?

en: Reset Date
pl: Data zresetowania

en: Reset Form
pl: Resetuj formularz

en: Reset Paths
pl: Zresetuj ścieżki

en: Reset Start Date
pl: Zresetować datę rozpoczęcia

en: Reset all selections
pl: Wyczyść zaznaczenia

en: Resolved
pl: Rozwiązane

en: Respondent Interview
pl: Wywiad z ankietowanym

en: Respondent Name
pl: Imię respondenta

en: Respondent Reservation
pl: Rezerwacja respondenta

en: Respondent Reserved.
pl: Respondent zarezerwowany.

en: Respondent Status
pl: Status respondenta

en: Respondent has been released. | %count respondents have been released.
pl[0]: Ankietowani zostali uwolnionych.
pl[1]: %count ankietowanych zostało uwolnionych
pl[2]: %count ankietowanych zostało uwolnionych
pl[3]: %count ankietowanych zostało uwolnionych

en: Respondents
pl: Respondenci

en: Responding
pl: Odpowiadanie

en: Response Codes
pl: Kody odpowiedzi

en: Response Saved.
pl: Odpowiedzi zapisane.

en: Responses
pl: Odpowiedzi

en: Restore
pl: Przywróć

en: Restore Cases
pl: Przywróć przypadki

en: Restore CiviCRM Menu
pl: Przywróć Menu CiviCRM

en: Restore Contact
pl: Przywróć kontakt

en: Restore Contact(s)
pl: Przywróć Kontakt(-y)

en: Restore cases
pl: Przywróć przypadki

en: Restore contacts from trash
pl: Przywróć kontakty z Kosza

en: Restore from Trash
pl: Przywróć z kosza

en: Restored
pl: Przywrócono

en: Restrictions:
pl: Ograniczenia:

en: Resubscribe
pl: Odnów

en: Resubscribe (Action)
pl: Ponownie subskrybuj (Akcja)

en: Resubscribe Message
pl: Wiadomość po ponownym zapisaniu

en: Resubscribe URL (Action)
pl: Ponownie subskrybuj URL (Akcja)

en: Resubscribe via email
pl: Ponowne zapisanie się poprzez e-mail

en: Resubscribe via web page
pl: Ponowne zapisanie się poprzez stronę www

en: Result
pl: Wynik

en: Result Options
pl: Opcja rezultatów

en: Result Set
pl: Zestaw rezultatów

en: Result Set for
pl: Zestaw rezultatów dla

en: Results
pl: Wynik

en: Results Column
pl: Kolumna z wynikami

en: Results Column?
pl: Kolumna wyników?

en: Results may contain any of the selected options
pl: Wyniki mogą zawierać którąś z wybranych opcji.

en: Results must have all of the selected options
pl: Wyniki muszą zawierać wszystkie wybrane opcje

en: Resume
pl: Wznów

en: Resume mailing
pl: Wznów mailing

en: Resumed
pl: Wznowione

en: Retry Failed Attempt Date
pl: Ponów daty nieudanych prób

en: Return Path
pl: Ścieżka powrotna e-maila

en: Return Url
pl: Powrotny URL

en: Return Url Args
pl: Powrotne porozumienie URL

en: Return to CiviCRM home page.
pl: Powróć na stronę domową CiviCRM.

en: Return to Single Language
pl: Powrót do pojedynczego języka

en: Return to home page.
pl: Wróć do strony głównej.

en: Return to this screen (<strong>Administer CiviCRM &raquo; CiviEvent &raquo; Manage Events &raquo; Configure &raquo; Online Registration</strong>) and select your profile.
pl: Wróć do tego obrazu (<strong> Administrator CiviCRM; CiviEvent; Zarządzaj wydarzeniem; Konfiguruj; Rejestracja Online </strong>) i wybierz swój profil.

en: Return-Path
pl: Ścieżka zwrotna e-mail

en: Return-Path must use a valid email address format.
pl: Ścieżka zwrotna musi być posiadać format prawidłowego adresu e-mail.

en: Returning since contribution has already been handled.
pl: Powrót do wpłaty jest niemożliwy, gdyż została przetworzona.

en: Reuse an existing set
pl: Wykorzystaj istniejący zestaw

en: Revenue
pl: Dochód

en: Revenue Account
pl: Konto przychodów

en: Revenue Account ID
pl: Identyfikator konta przychodów

en: Revenue Accounting code
pl: Kod księgowania przychodów

en: Revenue Goal
pl: Cel przychodów

en: Revenue Recognition Date
pl: Data uznania wpłaty

en: Revert
pl: Przywróć

en: Revert %1?
pl: Przywrócić %1?

en: Revert These Changes
pl: Przywróć te zmiany

en: Revert to Default
pl: Powrót do ustawień domyślnych

en: Review and Schedule
pl: Przejrzyj i zaplanuj

en: Review the values shown below from the first 2 rows of your import file and select the matching CiviCRM database fields from the drop-down lists in the right-hand column. Select '- do not import -' for any columns in the import file that you want ignored.
pl: Sprawdź dane wyświetlone poniżej na podstawie dwóch pierwszych rzędów pliku i wybierz odpowiadające im pola w bazie CiviCRM z rozwijanych list w prawej kolumnie. Wybierz opcję „- nie importuj -” dla kolumn, które system ma zingorować.

en: Review your contribution
pl: Przejrzyj swoją Wpłatę

en: Review your customized <strong>LIVE</strong> online contribution page here. Use the following URL in links and buttons on any website to send visitors to this live page:
pl: Przejrzyj twoją dostosowaną <strong>Na żywo </strong> stronę wpłat online tutaj. Użyj poniższego URL w linku i przycisków na jakiejkolwiek stronie i wyślij go do tej żywej strony:

en: Review your customized <strong>LIVE</strong> online event registration page here. Use the following URL in links and buttons on any website to send visitors to this live page
pl: Zrecenzuj twoją dostosowaną <strong>na żywo </strong> stronę rejestracji online na wydarzenie tutaj. Użyj poniższego URL w linkach i przyciski na  każdej stronie jaką wyślesz swoim gościom odwiedzającym stronę.

en: Revisions
pl: Wersje

en: Right
pl: Prawy

en: Right Margin
pl: Prawy margines

en: Role
pl: Rola

en: Role in Case
pl: Rola w przypadku

en: Role in Case  %1 '%2'
pl: Rola w przypadku %1 „%2”

en: Role is a required field
pl: Wymagane pole 'Rola'

en: Roles
pl: Role

en: Romanian, Moldavian, Moldovan
pl: rumuński

en: Romansh
pl: retoromański, romansz

en: Row(s) Listed
pl: Wyświetlone wiersze

en: Rows imported successfully.
pl: Wiersze zaimportowane.

en: Rows marked as pledge payments where the contributor and / or contribution amount could not be matched to a pending pledge payment. These contribution rows have been skipped (not imported).
pl: Wiersze z deklaracjami płatności, gdzie wpłacający albo kwota wpłaty nie może zostać połączona z oczekującą deklaracją płatności. Te wiersze wpłaty zostały pominięte (nie importowane).

en: Rows per page:
pl: Wierszy na stronę:

en: Rows where a soft credit was successfully assigned to a contact.
pl: Wiersze gdzie pośredni darczyńca został z sukcesem przypisany do kontaktu.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM contact records.
pl: Wiersze z wpisami istniejącymi już w CiviCRM.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM contribution records.
pl: Wiersze z dotacjami istniejącymi już w CiviCRM.

en: Rows which are duplicates of existing CiviCRM participant records.
pl: Wiersze które duplikują istniejące już w CiviCRM rejestracje uczestników.

en: Rows with Errors
pl: Wiersze z błędami

en: Rows with a pledge payment successfully applied.
pl: Wiersze z deklaracjami płatności zostały z sukcesem zastosowane.

en: Rows with a requested soft credit assignment where no matching contact was found (based on the supplied soft credit contact data). These contribution rows have been skipped (not imported).
pl: Wiersze z żądaniem przydziału darczyńcy pośredniego, gdy nie znaleziono odpowiedniego kontaktu (na podstawie dostarczonych danych dotyczących kontaktu z pożyczkami). Te wiersze wkładu zostały pominięte (nie importowane).

en: Rows with invalid data in one or more fields (for example, invalid email address formatting). These rows will be skipped (not imported).
pl: Wiersze z błędnymi danymi w jednym lub większej ilości pól (np. błędnie podany adres e-mail). Wiersze te zostaną pominięte (nie zostaną zaimportowane).

en: Rows with invalid data in one or more fields. These rows have been skipped (not imported).
pl: Wiersze z błędnymi danymi w jednym lub większej ilości pól. Wiersze te zostaną pominięte (nie zostaną zaimportowane).

en: Rows with invalid data in one or more fields. These rows will be skipped (not imported).
pl: Wiersze z błędnymi danymi w jednym lub większej ilości pól. Wiersze te zostaną pominięte (nie zostaną zaimportowane).

en: Rows with mismatched contact IDs... (NOT updated).
pl: Wiersze z błędnymi identyfikatorami kontaktów... (NIE uaktualnione).

en: Rule Field
pl: Pole reguły

en: Rule Group ID
pl: ID Grupy reguł

en: Rule ID
pl: Id reguły

en: Rule ID !1 was successfully deleted.
pl: Reguła o Id !1 została skasowana.

en: Rule Length
pl: Długość reguły

en: Rule Name
pl: Nazwa reguły

en: Rule Table
pl: Tabela reguł

en: Rule Usage
pl: Użycie reguły

en: Run
pl: Uruchom

en: Run %1
pl: Uruchom %1

en: Run and refine the search criteria as necessary
pl: Wykonaj szukanie i ewentualnie popraw kryteria

en: Run frequency
pl: Czestotliwość uruchamiania

en: Run this report
pl: Uruchom raport

en: Running
pl: W trakcie

en: Russian
pl: rosyjski

en: SIC Code
pl: Kod SIC

en: SKU
pl: stan

en: SMS - schedule/send
pl: SMS - zaplanuj / wyślij

en: SMS - send reply
pl: SMS - wyślij odpowiedź

en: SMS Content
pl: Zawartość SMS

en: SMS Date
pl: Data SMSa

en: SMS HTML:
pl: HTML SMS-a:

en: SMS Message
pl: Wiadomość SMS

en: SMS Name
pl: Nazwa SMSa

en: SMS Provider
pl: Dostawcy SMS

en: SMS Provider API
pl: API dostawcy SMS

en: SMS Provider API Params
pl: Parametry API dostawcy SMS

en: SMS Provider API URL
pl: Adres URL interfejsu API dostawcy SMS

en: SMS Provider ID
pl: Identyfikator dostawcy SMS

en: SMS Provider Name
pl: Nazwa dostawcy SMS

en: SMS Provider Password
pl: Hasło dostawcy SMS

en: SMS Provider Title
pl: Tytuł dostawcy SMS

en: SMS Provider Username
pl: Nazwa użytkownika dostawcy SMS

en: SMS Provider is Active?
pl: Dostawca SMS jest aktywny?

en: SMS Provider is Default?
pl: Dostawca SMS jest domyślny?

en: SMS Reminder Text
pl: Tekst SMSa przypomnienia

en: SMS Status
pl: Status SMSa

en: SMS Text:
pl: Tekst  SMS-a:

en: SMS delivery
pl: Dostarczenie wiadomości SMS

en: SMTP
pl: Serwer SMTP

en: SMTP Configuration
pl: Konfiguracja serwera SMTP

en: SMTP Password
pl: Hasło SMTP

en: SMTP Port
pl: Port SMTP

en: SMTP Server
pl: Serwer poczty wychodzącej

en: SMTP Username
pl: Nazwa użytkownika SMTP

en: SQL Modes
pl: Tryby bazy SQL

en: SQL Query
pl: Zapytanie SQL

en: SSL Merchant ID
pl: Identyfikator sprzedawcy SSL

en: SSL PIN
pl: PIN SSL

en: SSL User ID
pl: Numer identyfikacyjny użytkownika SSL

en: STEP 2: Please Check Your Email
pl: KROK 2: Proszę sprawdzić swój e-mail

en: SYBUNT Report
pl: Raport SYBUNT

en: SYBUNT means some year(s) but not this year. Provides a list of constituents who donated at some time in the history of your organization but did not donate during the time period you specify.
pl: SYBUNT oznacza jakiś rok lub lata, ale nie ten rok. Prezentuje listę wpłacających, którzy przekazali darowiznę któregoś razu w historii organizacji, ale nie przekazały datku w podanym okresie.

en: Safe File Extension
pl: Bezpieczne rozszerzenie pliku

en: Safe Merge Selected Duplicates
pl: Bezpieczne scalanie wybranych duplikatów

en: Sales Tax Account is
pl: Konto podatku od sprzedaży jest

en: Same email address?
pl: Ten sam adres e-mail?

en: Samoan
pl: Samoański

en: Sample Header for HTML formatted content.
pl: Przykładowy nagłówek do treści w formacie HTML.

en: Sample Header for TEXT formatted content.
pl: Przykładowy nagłówek do treści w formacie TEXT.

en: Sanskrit
pl: Sanskryt

en: Sardinian
pl: sardyński

en: Save
pl: Zapisz

en: Save & Continue Later
pl: Zapisz i dokończ później

en: Save & Send Test Email
pl: Zapisz i wyślij testowego e-maila

en: Save & Test
pl: Zapisz i testuj

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: Save As New Template
pl: Zapisz jako nowy szablon

en: Save Button
pl: Przycisk Zapisz

en: Save Draft
pl: Zapisz wersję roboczą

en: Save Failed
pl: Zapis nieudany.

en: Save Matching Contact
pl: Zapisz oddzielny kontakt

en: Save Relationship
pl: Zapisz powiązanie

en: Save Report
pl: Zachowaj raport

en: Save Smart Group
pl: Zapisz sprytną grupę

en: Save Template
pl: Zapisz szablon

en: Save With Duplicate Household
pl: zapisz z podwójnym domostwem

en: Save a Copy
pl: Zapisz kopię

en: Save a copy...
pl: Zapisz kopię...

en: Save and Done
pl: Zapisz i zakończ

en: Save and New
pl: Zapisz i nowy

en: Save and Next
pl: Zapisz i następny

en: Save and Preview
pl: Zapisz i zobacz podgląd

en: Save and Record Payment
pl: Zapisz i zarejestruj płatność

en: Save as a new field mapping
pl: Zapisz jako mapowanie pola

en: Save as non voted.
pl: Zapisz jako nie zagłosował.

en: Save as voted.
pl: Zapisz jako zagłosował.

en: Save as:
pl: Zapisz jako:

en: Save report search criteria
pl: Zapisz kryteria wyszukiwania w raporcie

en: Save the CSV file with your participant data and 'contact matching' data to your local hard drive (or an accessible drive on your network) - and you are now ready for step 1 (Upload Data).
pl: Zapisz plik CSV z twoimi informacjami o uczestnikach i kontaktem zawierającym informacje z twojego lokalnego dysku twardego (albo dostępnego nośnika w twojej sieci) - i jesteś gotowy teraz na stopień pierwszy (wrzuć informacje).

en: Save the current mailing as a template.
pl: Zapisz bieżący mailing jako szablon.

en: Save this field mapping
pl: Zapisz to mapowanie pól

en: Saved
pl: Zapisane

en: Saved Field Mapping: %1
pl: Zapisane mapowanie pola: %1

en: Saved Search
pl: Wyszukiwanie zapisane

en: Saved Search ID
pl: ID zapisanego wyszukiwania

en: Saving...
pl: Zapisuję...

en: Schedule
pl: Harmonogram

en: Schedule Follow-up
pl: Zaplanuj zdarzenie następujące

en: Schedule Follow-up Activity
pl: Zaplanuj zdarzenie następujące

en: Schedule Reminders
pl: Przypomnienia harmonogramu

en: Schedule is Active?
pl: Zaplanowane jest aktywne?

en: Schedule or Send
pl: Zaplanuj lub Wyślij

en: Scheduled
pl: Zaplanowany

en: Scheduled Amount
pl: Zaplanowana kwota

en: Scheduled Date
pl: Zaplanowany termin

en: Scheduled Job Deleted.
pl: Usunięto zaplanowane zadanie.

en: Scheduled Jobs
pl: Zaplanowane Zadania

en: Scheduled Reminder
pl: Przypomnienia harmonogramu

en: Scheduled Reminder Active
pl: Zaplanowane przypomnienie aktywne

en: Scheduled Run Date
pl: Zaplanowana data uruchomienia

en: Scheduled jobs have been executed according to individual timing settings. Please check log for messages.
pl: Zaplanowane zadania zostały wykonane zgodnie z indywidualnymi ustawieniami czasu. Sprawdź dziennik pod kątem wiadomości.

en: Scheduled mailing
pl: Zaplanuj wysyłkę

en: Scheduling and Sending Mass SMS
pl: Planowanie i wysyłanie masowego SMS-a

en: Schema Version
pl: Schemat wersji

en: Scottish Gaelic; Gaelic
pl: Szkocki Gaelicki; Gaelicki

en: Script instructions for volunteers to use for the survey.
pl: Skrypt - instrukcje dla wolontariuszy używających tej ankiety.

en: Search
pl: Szukaj

en: Search All Cases
pl: Wyszukaj wszystkie przypadki

en: Search All or by Date Range
pl: Szukaj wszystkich lub sortuj po dacie

en: Search Batches
pl: Szukaj zestawów transakcji

en: Search Builder
pl: Budowanie wyszukiwania

en: Search Campaign Pages
pl: Szukaj Stron Kampanii

en: Search Campaigns
pl: Wyszukaj kampanie

en: Search Cases with Upcoming Activities
pl: Szukaj przypadków z nadchodzącymi interakcjami

en: Search Contribution
pl: Szukaj wpłat.

en: Search Criteria
pl: Kryteria wyszukiwania

en: Search Events
pl: Szukaj wydarzeń

en: Search Fields
pl: Pola wyszukiwania

en: Search Filters
pl: Filtry poszukiwania

en: Search Groups
pl: Szukaj grup

en: Search Mailings
pl: Szukaj mailingu

en: Search Operator
pl: Szukaj operatora

en: Search Petition
pl: Szukaj petycji

en: Search Petitions
pl: Szukaj petycji

en: Search Profile
pl: Wyszukiwanie profili

en: Search Results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Search Settings
pl: Ustawienia wyszukiwania

en: Search Survey
pl: Szukaj ankiet

en: Search Surveys
pl: Szukaj badań

en: Search Title
pl: Wyszukaj nazwę

en: Search Views
pl: Wyszukaj widoki

en: Search as a Range
pl: Szukaj jako przedział

en: Search by Range?
pl: Wyszukiwać według przedziału?

en: Search for contacts using '%1'
pl: Wyszukiwanie kontaktów przy użyciu "%1"

en: Search for the Personal Campaign Page by the fund-raiser's last name or email address.
pl: Wyszukaj stronę kampanii indywidualnej poprzez nazwisko fundraisera albo adres e-mail.

en: Search in Trash
pl: Szukaj w koszu

en: Search:
pl: Szukaj:

en: Searchable?
pl: Przeszukiwalne?

en: Searching...
pl: Szukam...

en: Second
pl: Drugi

en: Second Date Range
pl: Drugi zakres dat

en: Second Date Range:
pl: Drugi zakres dat:

en: Section Header / Group By
pl: Nagłówek sekcji/Grupuj według

en: Secure temporary housing
pl: Zabezpiecz tymczasowy nocleg.

en: Security Code
pl: Kod bezpieczeństwa

en: Security Hash
pl: Hash zabezpieczeń

en: Security Warning
pl: Ostrzeżenie bezpieczeństwa

en: See also:
pl: Zobacz także:

en: See log entries for this Scheduled Job
pl: Pokaż wpisy dziennika dla tego zaplanowanego zadania

en: Select
pl: Lista wyboru

en: Select "Event" if you want your supporters to encourage people in their network to also register for this event. Select "Contribution" if you want supporters to promote a related online fundraising campaign (by linking to an online contribution page).
pl: Wybierz "Wydarzenie" jeśli chcesz, aby Twoi wspierający zachęcali osoby z ich otoczenia do rejestrowania się na to wydarzenie. Wybierz "Wpłata", jeśli chcesz, aby wspierający promowali powiązaną z wydarzeniem kampanię zbierania funduszy online (poprzez link do strony transakcyjnej).

en: Select 'New Saved Search' from the '- more actions -' drop-down menu and click 'Go'
pl: Wybierz „Nowe zapisane wyszukiwanie” z pola „- więcej akcji -” i kliknij „Idź”

en: Select 'Rolling' if the subscription or service starts on the current day. Select 'Fixed' if the start date is a fixed month and day within the current year (set this value in the next field).
pl: Wybierz opcję "toczenie się", jeśli subskrypcja lub usługa zostaną uruchomione w dniu bieżącym. Wybierz 'zakończono', jeśli data rozpoczęcia to ustalony miesiąc i dzień w bieżącym roku (ustaw tę wartość w następnym polu).

en: Select 'User and User Admin Only' if joining this group is controlled by authorized CiviCRM users only. If you want to allow contacts to join and remove themselves from this group via the Registration and Account Profile forms, select 'Public Pages'.
pl: Wybierz "Tylko administrator i użytkownik", jeśli dołączenie do tej grupy jest kontrolowane tylko przez autoryzowanych użytkowników CiviCRM. Jeśli chcesz zezwolić na dołączanie i usuwanie kontaktów z tej grupy za pomocą formularzy Rejestracja i Konto Profilu, wybierz "Strony publiczne".

en: Select Campaign
pl: Wybierz Kampanię

en: Select Case
pl: Wybierz przypadek

en: Select Case for Merge
pl: Wybierz przypadki do połączenia

en: Select Columns
pl: Wybierz kolumny

en: Select Contact
pl: Wybierz kontakt

en: Select Date
pl: Wybór daty

en: Select Fields to Export
pl: Wybierz pola do eksportu

en: Select Final Mailing (Test %1)
pl: Wybierz ostateczną mailing (Test %1)

en: Select Format
pl: Wybierz format

en: Select Group
pl: Wybierz grupę

en: Select Label
pl: Wybierz mailing

en: Select Location
pl: Wybierz położenie

en: Select Mailer
pl: Wybierz obsługę poczty

en: Select Profile
pl: Wybierz profil

en: Select Recipients
pl: Wybierz odbiorców

en: Select Records
pl: Wybierz pozycje

en: Select Result Set
pl: Wybierz zestaw rezultatu.

en: Select Saved Mapping or Leave blank to create a new One.
pl: Wybierz Zapisane mapowanie lub Pozostaw puste, aby utworzyć nowy.

en: Select Saved Mapping, or leave blank to create a new mapping.
pl: Wybierz zapisane mapowanie, lub pozostaw puste dla nowego mapowania.

en: Select Tag(s)
pl: Wybierz tag(i)

en: Select Year (for monthly breakdown)
pl: Wybierz rok (dla rozkładu miesięcznego).

en: Select a Financial Type that has both a 'Cost of Sales Premiums Account' and a 'Premiums Inventory Account' if you want to generate accounting transactions to track the cost of premiums used.
pl: Po wybraniu typu finansowania, który ma zarówno 'Koszt prezentów' i 'Magazyn prezentów' jeśli chcesz generować konta transakcji aby śledzić koszt wykorzystanych prezentów.

en: Select a Membership Level
pl: Wybierz poziom członkostwa.

en: Select a Role to assign (grant) this permission to. Select the special role 'Everyone' if you want to grant this permission to ALL users. 'Anyone' includes anonymous (i.e. not logged in) users.
pl: Wybierz rolę, aby przypisać (przyznać) to uprawnienie. Wybierz rolę specjalną "Wszyscy", jeśli chcesz przyznać to uprawnienie dla WSZYSTKICH użytkowników. "Każdy" dołącza anonimowych (tj. niezalogowanych) użytkowników.

en: Select a Role to assign (grant) this permission to. Select the special role 'Everyone' if you want to grant this permission to ALL users. 'Everyone' includes anonymous (i.e. not logged in) users. Select the special role 'Authenticated' if you want to grant it to any logged in user.
pl: Wybierz rolę, aby przypisać (przyznać) to uprawnienie. Wybierz rolę specjalną "Wszyscy", jeśli chcesz przyznać to uprawnienie dla WSZYSTKICH użytkowników. "Wszyscy" obejmują anonimowych (tzn. niezalogowanych) użytkowników. Wybierz specjalną rolę "Uwierzytelnione", jeśli chcesz ją przyznać każdemu zalogowanemu użytkownikowi.

en: Select a different Custom Data Set for this field.
pl: Wybierz inny niestandardowy zestaw danych dla tego pola.

en: Select a financial type that is linked to both a 'Cost of Sales Premiums Account' and a 'Premiums Inventory Account' if you want to generate accounting transactions to track the cost of premiums used.
pl: Wybierz typ finansowania, który ma zarówno 'Koszt nagród' i ' Magazyn nagród' jeśli chcesz generować konta transakcji aby namierzyć koszt wydanych nagród.

en: Select a label format from the dropdown list.
pl: Wybierz format etykiety z listy rozwijanej.

en: Select a page format for PDF files created using this template if you wish to override the default format. Page formats define the paper size and margins.
pl: Wybierz format strony dla plików PDF utworzonych przy użyciu tego szablonu, jeśli chcesz zastąpić domyślny format. Formaty stron definiują rozmiar i marginesy papieru.

en: Select a page format from the list or configure your own format in the settings below.
pl: Wybierz format strony z listy lub skonfiguruj własny format w poniższych ustawieniach.

en: Select a page format to use for the PDF file. Page formats define the paper size and margins.
pl: Wybierz format strony, który będzie używany dla pliku PDF. Formaty stron definiują rozmiar i marginesy papieru.

en: Select a pre-configured Price Set to offer multiple individually priced options for contributions. Otherwise, select &quot;-none-&quot; and enter one or more fixed contribution options in the table below. Create or edit Price Sets <a href='%1'>here</a>.
pl: Wybierz wstępnie skonfigurowany zestaw cen dla zaoferowania różnych  opcji wpłat. W innym przypadku. wybierz '-żaden-', i wprowadź jedną albo więcej opcji wpłat w tabeli poniżej. Stwórz albo edytuj Zestaw Cen <a href='%1'>tutaj </a>.

en: Select a pre-configured Price Set to offer multiple individually priced options for event registrants. Otherwise, select &quot;-none-&quot; and enter one or more fee levels in the table below. Create or edit Price Sets <a href='%1'>here</a>.
pl: Wybierz wstępnie skonfigurowany zestaw cen dla zaoferowania indywidualnej ceny za rejestrację na wydarzenia. W innym przypadku. wybierz 'Nie', i wprowadź jedną albo więcej poziomów opłat z tabeli poniżej. Stwórz albo edytuj zestaw cen <a href='%1'>tutaj </a>.

en: Select a pre-existing template, or upload a document for mail merge.
pl: Wybierz istniejący szablon lub prześlij dokument do korespondencji seryjnej.

en: Select a specific group of contacts, OR apply this permission to ALL groups.
pl: Wybierz określoną grupę kontaktów LUB zastosuj to uprawnienie do WSZYSTKICH grup.

en: Select a specific group of custom fields, OR apply this permission to ALL custom fields.
pl: Wybierz określoną grupę pól niestandardowych LUB zastosuj to uprawnienie do WSZYSTKICH pól niestandardowych.

en: Select a specific profile, OR apply this permission to ALL profiles.
pl: Wybierz określony profil LUB zastosuj to uprawnienie do WSZYSTKICH profili.

en: Select a username; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, and underscores.
pl: Wybierz nazwę użytkownika; znaki specjalne niedozwolone, oprócz kropek, myślników i podkreślenia.

en: Select an ACL Role to assign.
pl: Wybierz rolę ACL do przypisania.

en: Select an Online Contribution page that the user can access to make self-service pledge payments. (Only Online Contribution pages configured to include the Pledge option are listed.)
pl: Wybierz jedną z dostępnych stron , aby użytkownik mógł uzyskać dostęp do deklarowanych płatności samoobsługowych. (Wyłącznie w trybie online stron Wkład skonfigurowane możliwość dekla są wyświetlane.)

en: Select an event, OR apply this permission to ALL events.
pl: Wybierz wydarzenie LUB zastosuj to uprawnienie do WSZYSTKICH wydarzeń.

en: Select an existing organization
pl: Wybierz istniejącą organizację

en: Select an option to reveal honoree information fields.
pl: Wybierz opinię do odnowienia pola informacji ku pamięci.

en: Select and configure one or more payment processing services for online contributions, events and / or membership fees.
pl: Wybierz i skonfiguruj jedną lub więcej usług przetwarzania płatności dla darowizn, wydarzeń i / lub składek członkowskich.

en: Select as Final
pl: Wybierz jako ostateczny

en: Select at least one membership option.
pl: Wybierz co najmniej jedną opcję człokowstwa

en: Select at least one option from Contribution(s).
pl: Wybierz co najmniej jedną opcję Wpłat(y).

en: Select at least one option from Membership Type(s).
pl: Wybierz co najmniej jedną opcję z listy typów członkostwa.

en: Select either of the dates.
pl: Wybierz jedną z dat.

en: Select fields for export
pl: Wybierz pola do eksportu

en: Select non-overlapping discount start date.
pl: Wybierz nienakładające się daty startu obniżki.

en: Select one or more tags for details.
pl: Wybierz jeden lub więcej tagów, aby uzyskać szczegółowe informacje.

en: Select recurring units supported for recurring payments.
pl: Wybierz odnawiające się jednostki wspierające odnawiające się płatności.

en: Select saved mapping
pl: Wybierz zapisane mapowanie

en: Select someone else ...
pl: Wybierz kogoś innego ...

en: Select the Activity Type.
pl: Wybierz typ aktywności

en: Select the Product
pl: Wybierz produkt

en: Select the SMS provider for this mass message from the dropdown list.
pl: Wybierz dostawcę SMS dla tej wiadomości masowej z listy rozwijanej.

en: Select the appropriate Privacy Options.
pl: Wybierz odpowiednie opcje prywatności.

en: Select the appropriate financial type for this payment.
pl: Wybierz odpowiedni rodzaj płatności właściwy dla tej transakcji.

en: Select the appropriate financial type for this transaction.
pl: Wybierz odpowiedni rodzaj płatności dla tej transakcji.

en: Select the campaign for which survey is created.
pl: Wybierz kampanię dla której badanie jest stworzone.

en: Select the corresponding financial type for contributions made using this page (e.g. donation, capital campaign, etc.). Financial types (and associated accounting codes) are included when contributions are exported, so it can helpful to set up specific types for accounting purposes. You can add or modify contribution available types from Administer &gt; CiviContribute &gt; Financial Types.
pl: Wybierz korespondujący typ finansowy dla wpłat używanych na tej stronie (n.p. darowizny, kampanie główne, itd.). Typy finansowe (i związane z nimi kody rozliczeniowe) są uwzględniane przy wyeksportowaniu składek, więc pomocne może być skonfigurowanie określonych typów dla celów księgowych. Możesz dodać lub zmodyfikować dostępne rodzaje wpłat w: Administruj > CiviContribute > Typy finansowe

en: Select the corresponding financial type for contributions made using this page.
pl: Wybierz odpowiedni typ finansowy dla wpłat dokonanych za pomocą tej strony.

en: Select the currency to be used for contributions submitted from this contribution page.
pl: Wybierz walutę do użycia przy wpłatach przesyłanych dla tej strony wpłat.

en: Select the currency to be used for event registration.
pl: Wybierz walutę używaną przy rejestracji wydarzenia.

en: Select the format that is used for date fields in your import data.
pl: Wybierz format używany w plach dat importowanych danych.

en: Select the group
pl: Wybierz grupę

en: Select the html type used to offer options for this field
pl: Wybierz typ html używany do oferowania opcji dla tego pola

en: Select the interval for due date.
pl: Wybierz przedział dla terminu ważności.

en: Select the menu item corresponding to the section this item should be placed in. If this is a top-level menu, leave this field empty.
pl: Wybierz pozycję menu odpowiadającą sekcji, w której ta pozycja powinna się znaleźć. Jeśli jest to najwyższy poziom menu, pozostaw to pole puste.

en: Select the payment processor to be used for contributions submitted from this contribution page (unless you are soliciting non-monetary / in-kind contributions only).
pl: Wybierz procesor płatności do użycia przy wpłatach przesyłanych za pomocą tej strony transakcyjnej.  (chyba że zabiegasz o darowizny niepieniężne/w naturze).

en: Select the preferred method(s) of communicating with this contact.
pl: Wybierz preferowany sposób komunikacji z tym kontaktem.

en: Select the related online contribution page that supporters of this event are promoting. Visitors to their Personal Campaign pages will be directed to the selected online contribution page to donate money.
pl: Wybierz stronę dokonania wpłaty online, którą promują osoby wspierające wydarzenie. Odwiedzający ich Osobiste Strony Kampanii zostaną przekierowani na wybraną stronę do dokonania wpłaty online, aby przekazać darowiznę.

en: Select the source of the imported data. By default the following choices are possible:
pl: Wybierz źródło zaimportowanych danych. Domyślnie możliwe są następujące opcje:

en: Select the type of CiviCRM record and the field you want to include in this Profile.
pl: Wybierz rodzaj kontaktu i pole, które chcesz dołączyć do tego profilu.

en: Select the type of data this ACL operates on.
pl: Wybierz typ danych, na które działa lista ACL.

en: Select the type of record that this set of custom fields is applicable for. You can configure custom data for a specific type of contact (e.g. Individuals but NOT Organizations), ANY type of contact, or other record types such as activities, contributions, memberships and event participants.
pl: Wybierz rodzaj rekordu, do którego ma zastosowanie ten zestaw pól niestandardowych. Możesz skonfigurować niestandardowe dane dla określonego typu kontaktu (np. Osoby, ale NIE Organizacje), DOWOLNEGO rodzaju kontaktu lub innych rodzajów rekordów, takich jak działania, wpłaty, członkostwo i uczestnicy wydarzenia.

en: Select valid date range
pl: Określ prawidłowy zakres dat

en: Selected %1 Report has been deleted.
pl: Wybrany raport %1 został usunięty.

en: Selected %1 type has been deleted.
pl: Wybrany rodzaj %1 został usunięty.

en: Selected %1 type has not been deleted.
pl: Wybrany typ %1 nie został skasowany.

en: Selected ACL has been deleted.
pl: Wybrany ACL został usunięty.

en: Selected Activity cannot be deleted.
pl: Wybrana interakcja nie może być usunięta

en: Selected Contacts
pl: Wybrane kontakty

en: Selected Entity Role has been deleted.
pl: Wybrane powiązanie roli z grupą zostało usunięte.

en: Selected Event is not Paid Event
pl: Wybrane wydarzenie jest bezpłatne

en: Selected Label Format has been deleted.
pl: Wybrany format etykiet został usunięty.

en: Selected Location type has been deleted.
pl: Wybrany rodzaj lokalizacji został usunięty.

en: Selected Note has been deleted successfully.
pl: Wybrana notka została usunięta z sukcesem.

en: Selected Option
pl: Wybrana opcja

en: Selected PDF Page Format has been deleted.
pl: Wybrany format strony PDF został usunięty.

en: Selected Premium Product has been removed from this Contribution Page.
pl: Wybrany prezent został usunięty ze tej strony wpłaty

en: Selected Premium Product type has been deleted.
pl: Wybrany rodzaj prezentu został usunięty.

en: Selected Profile Field has been deleted.
pl: Wybrane pole profilu zostało usunięte.

en: Selected Provider has been deleted.
pl: Wybrani dostawcy zostali usunięci.

en: Selected Relationship type has been deleted.
pl: Wybrany rodzaj powiązania został usunięty.

en: Selected Reminder has been deleted.
pl: Wybrane przypomnienie zostało usunięte.

en: Selected Survey type has been deleted.
pl: Wybrane badanie zostało usunięte.

en: Selected case is already linked.
pl: Wybrany przypadek jest już połączony.

en: Selected contact type can not be deleted. Make sure contact type doesn't have any associated custom data or group.
pl: Wybrany typ kontaktu nie może być usunięty. Upewnij się że typ kontaktu nie ma żadnych associated custom data lub grup.

en: Selected contact type has been deleted.
pl: Wybrany typ kontaktu został usunięty.

en: Selected contact(s) do not have a valid Phone, or communication preferences specify DO NOT SMS, or they are deceased
pl: Wybrany kontakt(y) nie ma prawidłowego numeru telefonu, a preferencje komunikacji określają Nie wysyłaj SMS, lub są wygaszone

en: Selected contact(s) do not have a valid email address, or communication preferences specify DO NOT EMAIL, or they are deceased or Primary email address is On Hold.
pl: Wybrany kontakt (y) nie mają poprawnego adresu e-mail, a preferencje komunikacji określają Nie Wysyłaj (EMAIL), lub zmarły (e), lub podstawowy adres e-mail jest wstrzymany.

en: Selected contacts have been marked as not duplicates
pl: Wybrany typ kontaktu został oznaczony jako nie.

en: Selected mailing has been deleted.
pl: Zaznaczona wiadomość została usunięta.

en: Selected mapping has been deleted successfully.
pl: Wybrane mapowanie została usunięte.

en: Selected membership status has been deleted.
pl: Wybrany typ kontaktu został usunięty.

en: Selected message template has been deleted.
pl: Wybrany szablon wiadomości został usunięty.

en: Selected option group has been deleted.
pl: Wybrana grupa opcji została usunięta.

en: Selected option value has been deleted.
pl: Wybrana wartość opcji została usunięta.

en: Selected participant status has <strong>NOT</strong> been deleted; there are still participants with this status.
pl: Wybrany status uczestnika <strong>NIE</strong> został usunięty; ciągle są uczestnicy z tym statusem.

en: Selected participant status has been deleted.
pl: Wybrany status uczestnika został usunięty.

en: Selected participant was deleted successfully.
pl: Wybrany uczestnik został usunięty pomyślnie.

en: Selected records must all be the same contact type (i.e. all Individuals).
pl: Wybrane rekordy muszą być takie same jak typy kontaktu (tzn. Wszystkie osoby).

en: Selected relationship has been deleted successfully.
pl: Wybrana relacja została usunięta

en: Selected report has been deleted.
pl: Wybrany raport został usunięty

en: Selecting Yes will set the report to be visible only to the user
      that clicked this option and saved the report settings form. If this is
      enabled, the permissions configuration for this report will be disabled.
pl: Wybranie opcji Tak spowoduje ustawienie raportu jako widocznego tylko dla użytkownika,/n\v który kliknął tę opcję i zapisał formularz ustawienia raportu. /n\vJeśli jest to włączone, konfiguracja uprawnień dla tego raportu zostanie wyłączona.

en: Selection Method
pl: Metoda selekcji

en: Selection required
pl: Wybór wymagany

en: Selections
pl: Wybranych

en: Self-service Cancellation or Transfer Time
pl: Limit czasu do  samodzielnego anulowania lub transferu

en: Self-service Payments Page
pl:  Strona płatności samoobsługowej

en: Send
pl: Wyślij

en: Send A/B test at:
pl: Wyślij test A/B o:

en: Send A/B test immediately
pl: Wyślij test A/B natychmiast

en: Send Acknowledgment?
pl: Wysłać potwierdzenie?

en: Send Confirmation
pl: Wyślij potwierdzenie

en: Send Confirmation Email?
pl: Wysłać e-mail potwierdzający?

en: Send Confirmation and Receipt
pl: Wyślij potwierdzenie i pokwitowanie

en: Send Confirmation and Receipt?
pl: Wysłać potwierdzenie i pokwitowanie?

en: Send Confirmation?
pl: Wysłać potwierdzenie?

en: Send Email
pl: Wyślij e-maila

en: Send Email to Contacts
pl: Napisz e-maila do kontaktów

en: Send Initial Reminder
pl: Wyślij Przypomnienie Początkowe

en: Send Mailing
pl: Zrób wysyłkę

en: Send Notification
pl: Wyślij powiadomienie

en: Send Pledge Acknowledgment.
pl: Wyślij potwierdzenie deklaracji.

en: Send Pledge Reminder.
pl: Wyślij przypomnienie o deklaracji

en: Send Receipt
pl: Wyślij pokwitowanie

en: Send Receipt?
pl: Wysłać pokwitowanie?

en: Send SMS
pl: Wyśli SMS

en: Send Scheduled Mailings
pl: Wysyła zaplanowane mailingi

en: Send Scheduled Reminders
pl: Wyślij zaplanowane przypomnienia

en: Send Scheduled SMS
pl: Wyślij zaplanowane SMS-y

en: Send Your Message
pl: Wyślij swoją wiadomośc

en: Send a Copy
pl: Wyślij kopię

en: Send additional reminders
pl: Wyślij dodatkowe przypomnienia

en: Send an Email
pl: Wyślij e-maila

en: Send an SMS
pl: Wyślij SMS

en: Send as
pl: Wyślij jako

en: Send cancellation request to %1 ?
pl: Wysłać anulowanie prośby na %1?

en: Send email Receipt
pl: Wyślij potwierdzenie mailem

en: Send email Receipt?
pl: Wysłać potwierdzenie mailem?

en: Send email to %1
pl: Wyślij e-mail do %1

en: Send email to family, friends and colleagues with a personal message about this campaign.
pl: Wyślij e-mail do rodziny, przyjaciół i znajomych z osobistą wiadomością na temat tej kampanii.

en: Send emails inviting your friends to support your campaign!
pl: Wyślij e-maile do znajomych zapraszając ich do wspierania swojej kampanii!

en: Send emails where possible. Generate printable PDFs for all contacts.
pl: Wyślij e-maile w miarę możliwości. Wygeneruj wydrukowane pliki PDF dla wszystkich kontaktów.

en: Send emails where possible. Generate printable PDFs for contacts who cannot receive email.
pl: Wyślij e-maile w miarę możliwości. Generowanie drukowanych plików PDF dla kontaktów, którzy nie mogą otrzymywać wiadomości e-mail.

en: Send emails with an attached PDF where possible. Generate printable PDFs for all contacts.
pl: W miarę możliwości wysyłaj e-maile z załączonym plikiem PDF. Wygeneruj wydrukowane pliki PDF dla wszystkich kontaktów.

en: Send emails with an attached PDF where possible. Generate printable PDFs for contacts who cannot receive email.
pl: W miarę możliwości wysyłaj e-maile z załączonym plikiem PDF. Generowanie drukowanych plików PDF dla kontaktów, którzy nie mogą otrzymywać wiadomości e-mail.

en: Send final mailing at:
pl: Wyślij ostateczny mailing o:

en: Send final mailing immediately
pl: Wyślij przesyłkę końcową natychmiast

en: Send information about a contribution campaign or event to a friend.
pl: Prześlij informacje o kampanii lub wydarzeniu związanymi z wpłatami do znajomego.

en: Send payment reminder
pl: Wyślij przypomnienie o płatności

en: Send test
pl: Wyślij test

en: Send test email to group:
pl: Wyślij e-mail testowy do grupy:

en: Send test email to:
pl: Wyślij e-mail testowy do:

en: Send test message to %1
pl: Wysłano testową wiadomość do %1

en: Send test message to group
pl: Wyślij testową wiadomość do grupy

en: Send to %1
pl: Wyślij do %1

en: Send to these Friend(s)
pl: Wyślij do tych znajomych

en: Send up to
pl: Wysłać do

en: Sender Name
pl: Imię wysyłającego

en: Sending test email
pl: Wysyłanie testowego e-maila

en: Sending...
pl: Wysyłanie...

en: Sendmail Argument
pl: Argumenty do Sendmaila

en: Sendmail Configuration
pl:  Konfiguracja Sendmail

en: Sendmail Path
pl: Ścieżka serwera Sendmail

en: Sends out scheduled CiviMail mailings
pl: Wysyła zaplanowane mailingi CiviMail

en: Sends out scheduled SMS
pl: Wysyła zaplanowane SMS-y

en: Sends out scheduled reminders via email
pl: Wysyła zaplanowane przypomnienia za pośrednictwem poczty e-mail

en: Senior Services Coordinator
pl: Starszy koordynator usług

en: Senior Services Coordinator is
pl: Starszym koordynatorem usług jest

en: Sent
pl: Wysłane

en: Sent By
pl: Wysłane przez

en: Sent Email Message
pl: Wysłany e-mail

en: Sent SMS Message
pl: Wysłany SMS

en: Separator (grouped contributions)
pl: Separator (zgrupowane transakcje).

en: Separators
pl: Separatory

en: September
pl: Wrzesień

en: Sequence
pl: Sekwencja

en: Serbian
pl: Serbski

en: Serialized queue data
pl: Serializowane dane kolejki

en: Server
pl: Serwer

en: Session Reset
pl: Reset Sesji

en: Session has been reset.
pl: Sesja została wyczyszczona.

en: Set
pl: Zestaw

en: Set Name
pl: Nazwa zestawu

en: Set Privacy Options
pl: Ustal opcje prywatności

en: Set Proximity Search as required if you want all searches using this profile to require the user to enter a start address and a radius.
pl: Ustaw wyszukiwanie według odległości, jeśli chcesz, aby wszystkie wyszukiwania korzystające z tego profilu wymagały od użytkownika wprowadzenia adresu początkowego i promienia.

en: Set Title
pl: Tytuł zestawu

en: Set a date and time when you want CiviSMS to start sending this Mass SMS.
pl: Ustaw datę i godzinę rozpoczęcia wysyłania masowego SMS-a przez CiviSMS.

en: Set event location and event contact information (email and phone).
pl: Ustaw miejsce wydarzenia i informacje kontaktowe (e-mail i telefon).

en: Set event title, type (conference, performance etc.), description, start and end dates, maximum number of participants, and activate the event. Enable the public participant listing feature.
pl: Ustaw tytuł wydarzenia, rodzaj (konferencja, impreza itp.), opis, datę rozpoczęcia i zakończenia, maksymalną liczbę uczestników i uaktywnij wydarzenie. Włącz funkcję publicznej publikacji uczestników.

en: Set this value to <strong>Yes</strong> if you want to use one of CiviCRM's debugging tools.
pl: Ustawa ta opcję na <strong>Tak</strong> jeśli chcesz używać jednego z narzędzi debugowania CiviCRM.

en: Sets the default financial type for payments against this pledge.
pl: Ustawia domyślny finansowy typ dla płatności wobec tej deklaracji.

en: Setting Created Date
pl: Ustawienia stworzonych informacji

en: Setting ID
pl: Ustawienia numeru identyfikacyjnego

en: Setting Name
pl: Ustawienia nazwy

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Settings - %1 Integration
pl: Ustawienia - Integracja z %1

en: Settings - CiviCase
pl: Ustawienia - CiviPrzypadki

en: Settings - CiviMail
pl: Ustawienia - CiviMail

en: Settings - Cleanup Caches and Update Paths
pl: Ustawienia - Czyszczenie cache'u i aktualizacja ścieżek

en: Settings - Date
pl: Ustawienia - data

en: Settings - Date Preferences
pl: Ustawienia - ustawienia daty

en: Settings - Localization
pl: Ustawienia lokalizacji

en: Settings - Outbound Mail
pl: Ustawienia - poczta wychodzaca

en: Settings - Payment Processor
pl: Ustawienia - Procesor płatności

en: Settings - Resource URLs
pl: Ustawienia - adresy URL zasobów

en: Settings - SMS Provider
pl: Ustawienia – dostawcy SMS

en: Settings - Scheduled Jobs
pl: Ustawienia - zaplanowane zadania

en: Settings - Scheduled Jobs Log
pl: Ustawienia - dziennik zaplanowanych zadań

en: Settings - Search Preferences
pl: Ustawienia - Preferencje wyszukiwania

en: Settings - Upload Directories
pl: Ustawienia - katalogi przesyłanych danych

en: Settings Saved
pl: Ustawienia zapisano

en: Settings for outbound email - either SMTP server, port and authentication or Sendmail path and argument.
pl: Ustawienia e-maila wychodzącego - albo serwer SMTP, port i autentykacja, albo ścieżka i argumenty sendmaila.

en: Setup
pl: Ustawienia

en: Setup a Personal Campaign Page - Step 2
pl: Utwórz Osobistą Stronę Kampanii - Krok 2

en: Sex
pl: Płeć

en: Share With
pl: Dzieli się z

en: Shared Address
pl: Wspólne adresy

en: Shared addresses will not be removed or altered but will no longer be shared.
pl: Dzielone adresy nie będą usuwane albo zmieniane ale nie będą dłużej udostępniane.

en: Sheet Size
pl: Rozmiar kartki

en: Sheet Size (w x h)
pl: Rozmiar kartki (szerokość x wysokość)

en: Short name of the case.
pl: Krótka nazwa tego przypadku

en: Should a pdf invoice be emailed automatically?
pl: Czy faktura pdf powinna być wysyłana automatycznie e-mailem?

en: Should the minimum contribution amount be automatically displayed after each premium description?
pl: Czy po każdym opisie prezentu powinna być wyświetlana kwota minimalnej wpłaty?

en: Should the new template always use the selected Page Format?
pl: Czy nowy szablon powinien zawsze będzie używać wybranego formatu strony?

en: Should we enable the auto-responder?
pl: Czy powinniśmy włączyć autoodpowiedź?

en: Should we forward replies back to the author?
pl: Czy powinniśmy przekazać odpowiedz zwrotną autorowi?

en: Should we track when recipients open/read this mailing?
pl: Czy powinniśmy śledzić, kiedy odbiorcy otwierają/czytają tę wiadomość?

en: Show %1 entries
pl: Pokaż pozycje %1

en: Show ALL Cases with Upcoming Activities
pl: Pokaż wszystkie przypadki z nadchodzącymi interakcjami

en: Show Captcha On Profile
pl: Pokaż weryfikację Captcha w profilu

en: Show Criteria
pl: Pokaż kryteria

en: Show Current and Upcoming Events
pl: Pokaż obecne i nadchodzące wydarzenia

en: Show Edit Link?
pl: Pokazać edycję linku?

en: Show Honor Roll?
pl: Pokazać Listę darczyńców?

en: Show Link to CMS User
pl: Pokaż link do użytkownika CMS

en: Show Location
pl: Pokaż lokalizację

en: Show Location?
pl: Wyświetlić lokalizację ?

en: Show My Cases
pl: Pokaż moje przypadki

en: Show My Cases with Upcoming Activities
pl: Pokaż moje przypadki, z nadchodzącymi interakcjami

en: Show Recurring Donation Start Date?
pl: Pokaż odnawiającą się datę startu wpłat?

en: Show Smart Groups on Demand
pl: Pokaż sprytne grupy na żądanie

en: Show _MENU_ entries
pl: Pokaż _MENU_ wpisów

en: Show comments for this note.
pl: Pokaż komentarze dla tej notatki.

en: Show large map
pl: Pokaż dużą mapę

en: Show my contribution in the public honor roll
pl: Pokaż moją wpłatę na publicznej liście darczyńców

en: Show my support in the public honor roll
pl: Pokaż moje wsparcie na publicznej liście darczyńców

en: Show no. of Top Donors
pl: Pokaż nr najlepszych darczyńców

en: Show/hide rows with the same data on each contact record.
pl: Pokaż/Ukryj wiersze zawierające te same dane dla każdego rekordu kontaktu

en: Showing %1 to %2 of %3 entries
pl: Pokazuje %1 do %2 z %3 pozycji

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
pl: Pokazane 0 do 0 z 0 wpisów

en: Showing field as it will be displayed in a form.
pl: Pokazuje pola tak, jak będą one wyświetlane w formularzu.

en: Showing only Contacts starting with: '%1'
pl: Pokazuje tylko Kontakty rozpoczynające się od: '%1'

en: Showing price set as it will be displayed within a form.
pl: Pokazuje zestaw cen tak, jak będzie on wyświetlany w formularzu.

en: Showing the custom data group (fieldset) as it will be displayed within an edit form.
pl: Pokazuje grupę danych niestandardowych (grupy pól), tak jak będą wyświetlane w formularzu edycji.

en: Showing this field as it will be displayed in an edit form.
pl: Pokazuje pole jak będzie wyświetlane w formularzu edycji.

en: Shows Bookkeeping Transactions Report
pl: Pokaż raport transakcji księgowych

en: Shows activity statistics by type / date
pl: Wyświetla statystyki interakcji według rodzaju / daty

en: Shows contributions made by contacts that have been soft-credited to other contacts.
pl: Pokazuje wpłaty dokonane przez kontakty, które zostały dobrowolnie dodane do innych kontaktów.

en: Shows the Participant list with Participant Count.
pl: Wyświetla listę z liczbą uczestników

en: Sic Code
pl: Kod SIC

en: Sign
pl: Podpisz

en: Sign Petition
pl: Podpisz petycję

en: Sign the Petition
pl: Podpisz petycję

en: Sign up Button
pl: Przycisk zarejestruj się

en: Signature
pl: Sygnatura

en: Signature (HTML)
pl: Podpis (HTML)

en: Signature (Text)
pl: Podpis (tekst)

en: Signature HTML
pl: Podpis HTML

en: Signature Html
pl: Podpis HTML

en: Signature Label
pl: Podpis

en: Signature Text
pl: Tekst podpisu

en: Signature is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
pl: Podpis nie jest ustawiony w Administruj & raquo; Ustawienia systemu & raquo; Procesory płatności.

en: Signatures
pl: Podpisy

en: Similar Contact Found
pl: Znaleziono podobny kontakt

en: Similar Contacts Found
pl: Znaleziono podobny kontakt

en: Simple Event Name Badge
pl: Prosty identyfikator wydarzenia

en: SimpleXML support
pl: Wsparcie SimpleXML

en: SimpleXML support not included in PHP.
pl: Wsparcie SimpleXML nie jest dołączone do PHP.

en: Single client per case
pl: Pojedynczy klient do przypadku

en: Single-line input field (text or numeric)
pl: Pole jednoliniowe (tekstowe lub liczbowe)

en: Sinhala, Sinhalese
pl: Syngaleski

en: Site Administrators: This error may indicate that users are accessing this page using a domain or URL other than the configured Base URL. EXAMPLE: Base URL is http://example.org, but some users are accessing the page via http://www.example.org or a domain alias like http://myotherexample.org.
pl: Administratorzy witryny: ten błąd może oznaczać, że użytkownicy uzyskują dostęp do tej strony przy użyciu domeny lub adresu URL innego niż skonfigurowany podstawowy adres URL. PRZYKŁAD: Podstawowy adres URL to http://example.org, ale niektórzy użytkownicy uzyskują dostęp do strony za pośrednictwem adresu http://www.example.org lub aliasu domeny, np. Http://myotherexample.org.

en: Site Configuration and Registration
pl: Konfiguracja witryny i rejestracji

en: Site Preferences
pl: Ustawienia strony

en: Site URL
pl: adres url

en: Site URL is not set for this payment processor
pl: Nie ustawiono URL strony dla tego Procesora Płatności

en: Skip
pl: Pomiń

en: Skip Participant
pl: Pomiń Uczestnika

en: Skipped Donation
pl: Pominięto wpłatę

en: Slovak
pl: Słowacki

en: Slovene
pl: Słoweński

en: Smart
pl: Sprytny

en: Smart Group
pl: Sprytna grupa

en: Smart Groups
pl: Sprytne grupy

en: Sms Provider Internal Name
pl: Nazwa wewnętrzna dostawcy SMS

en: Snippet type %1 is unrecognized
pl: Rodzaj %1 fragmentu jest nierozpoznany

en: Snooze Status Notifications Until
pl: Odłóż powiadomienia o statusie do

en: Social Sharing
pl: Udostępnij w mediach społecznościowych

en: Social media links will be included on the Contribution Thank-you page, Tell-a-Friend page (if enabled), and in contribution receipt emails.
pl: Linki do mediów społecznościowych będą uwzględnione stronie z podziękowaniami za wpłaty, stronie do przekazania znajomym (jeśli włączone), i w e-mailach potwierdzających wpłaty.

en: Social media links will be included on the Event Info page, Thank-you page, Tell-a-Friend page (if enabled), and in event confirmation emails.
pl: Linki społecznościowe zostaną dołączone na stronie Informacje o zdarzeniu,  Dziękujemy, Powiedz Znajomemu (jeśli jest włączona), a także w wiadomościach e-mail z potwierdzeniem wydarzeń.

en: Soft Credit
pl: „Darowizna w imieniu”

en: Soft Credit Aggregate
pl: Suma darowizn pośrednich

en: Soft Credit Amount
pl: Kwota darowizny

en: Soft Credit Amount Stats
pl: Statystyki wartości darowizny pośredniej

en: Soft Credit Avg
pl: Średnia darowizna pośrednia

en: Soft Credit For
pl: Darowizna dla

en: Soft Credit Id
pl: ID darowizny pośredniej

en: Soft Credit Report
pl: Raport wpłat pośrednich

en: Soft Credit Role
pl: Rola darczyńcy pośredniego

en: Soft Credit To
pl: Darowizna pośrednia to

en: Soft Credit Type
pl: Rodzaj darowizny pośredniej

en: Soft Credit Types
pl: Typy darowizny pośredniej

en: Soft Credits
pl: Kwota Darowizny

en: Soft Credits Count
pl: Liczba darowizn pośrednich

en: Soft Credits Only
pl: Tylko darowizny pośrednie

en: Soft credit amount cannot be more than the total amount.
pl: Kwota darowizny pośredniej nie może być wyższa od całej sumy.

en: Soft credit amount should not be greater than the total amount
pl: Kwota darowizny pośredniej nie powinna być wyższa od całej sumy.

en: Soft credits
pl: Darowizny pośrednie

en: Sold out
pl: Wyprzedane

en: Sold out:
pl: Wyprzedane:

en: Somali
pl: Somalijski

en: Some Fields Excluded
pl: Niektóre pola Wyłączone

en: Some fields are loaded as 'readonly' as they have been set (overridden) in civicrm.settings.php.
pl: Niektóre pola są ładowane jako "tylko do odczytu", ponieważ zostały one ustawione (nadpisane) w civicrm.settings.php.

en: Some modules define permissions, but the CMS cannot store them: %1
pl: Niektóre moduły definiują uprawnienia, ale system CMS nie może ich przechowywać: %1

en: Some of the profile fields cannot be configured for this page.
pl: Niektóre pola profilu nie mogą zostać skonfigurowane dla tej strony transakcyjnej.

en: Some of the selected activities are not editable.
pl: Niektóre z wybranych interakcji nie są edytowalne.

en: Someone has just donated to your personal campaign page
pl: Ktoś właśnie przekazał darowiznę na Twoją Osobistą Stronę Kampanii.

en: Sorry an error occurred
pl: Przepraszamy, wystąpił błąd

en: Sorry an error occurred and your information was not saved
pl: Niestety wystąpił błąd i Twoje informacje nie zostały zapisane

en: Sorry but we are not able to provide this at the moment.
pl: Przepraszamy, ale obecnie nie jesteśmy w stanie tego zapewnić.

en: Sorry, currently only %1 spaces are available for this option.
pl: Niestety, obecnie jest dostępne tylko %1 miejsc dla tej opcji.

en: Sorry, currently only a single space is available for this option.
pl: Niestety, obecnie dostępne jest tylko pojedyncze miejsce dla tej opcji.

en: Sorry, it looks like this event only has %2 spaces available, and you are trying to register %1 participants. Please change your selections accordingly.
pl: Wygląda na to, że na to wydarzenie jest tylko %2 miejsc wolnych a Ty chcesz zarejestrować %1 uczestników. Proszę zmienić swoje zgłoszenie.

en: Sorry, this option is currently sold out.
pl: Przykro nam, ta opcja jest w tej chwili wyprzedana.

en: Sort Name
pl: Nazwa do sortowania

en: Sorting
pl: Sortowanie

en: Source
pl: Źródło

en: Source Contact
pl: Kontakt źródłowy

en: Source Contact ID
pl: Identyfikator źródła kontaktu

en: Source Email
pl: Źródłowy adres e-mail

en: Source Name
pl: Nazwa źródła

en: Source Phone
pl: Telefon źródłowy

en: Source Record
pl: Źródło rekordu

en: Source Type
pl: Rodzaj źródła

en: Source for this registration (if applicable).
pl: Źródło dla tej rejestracji (jeśli dotyczy).

en: Source of this event registration.
pl: Źródło rejestracji tego wydarzenia.

en: South Ndebele
pl: ndebele południowy

en: Southern Sotho
pl: Południowy Sotho

en: Space between labels.
pl: Odstęp między etykietami.

en: Spanish; Castilian (Mexico)
pl: Hiszpański; Kastylia (Meksyk)

en: Spanish; Castilian (Puerto Rico)
pl: Hiszpański; Kastylia (Portoryko)

en: Spanish; Castilian (Spain)
pl: Hiszpański; Kastylia (Hiszpania)

en: Speaker
pl: Mówca

en: Specific Calendar Date
pl: Konkretny dzień kalendarzowy.

en: Specific day of Month
pl: Konkretny dzień miesiąca.

en: Specify SQL Query
pl: Określ zapytanie SQL

en: Specify the Report if it is belongs to any component like "CiviContribute"
pl: Określ raport, jeśli należy do dowolnego składnika, jak "CiviContribute"

en: Spool ID
pl: Identyfikator buforu

en: Spousal relationship.
pl: Relacja małżeńska.

en: Spouse of
pl: Małżonek

en: Spread the word about this fundraising page (%1). Add your personal message below. A link to the fundraising page will be automatically included in the email.
pl: Poinformuj o tej stronie zbierania funduszy (%1). Dodaj swoją osobistą wiadomość poniżej. Link do strony pozyskiwania funduszy zostanie automatycznie dołączony do wiadomości e-mail.

en: Staff Member
pl: Członek zespołu

en: Staff Relationship
pl: Powiązanie członka zespołu

en: Standalone
pl: Autonomiczny

en: Standalone Form or Directory
pl: Samodzielny formularz lub katalog

en: Start Action Condition
pl: Warunki startu akcji

en: Start Action Date
pl: Data startu akcji

en: Start Action Offset
pl: Offset początku akcji

en: Start Action Unit
pl: Jednostka początku akcji

en: Start Date
pl: Data rozpoczęcia

en: Start Event
pl: Zdarzenie początkowe

en: Start Event Adjust Interval
pl: Interwał przesunięcia od daty początkowej

en: Start Offset
pl: Offset początku

en: Start date
pl: Data rozpoczęcia

en: Start date cannot be earlier than the current time.
pl: Data rozpoczęcia nie może być wcześniejsza niż bieżąca godzina.

en: Start date for premium
pl: Początkowa data dla nagrody

en: Start date must be set if end date is set.
pl: Data rozpoczęcia musi być ustawiona jeśli ustawiona jest data zakończenia

en: Start scrolling
pl: Rozpocznij przewijanie

en: Started
pl: Rozpoczęte

en: Started at
pl: Rozpoczęte o

en: Starts
pl: Zaczyna się

en: Starts with
pl: rozpoczynający się

en: State
pl: Województwo/Stan

en: State (Home)
pl: Województwo (dom)

en: State / Province
pl: Województwo

en: State Abbreviation
pl: Skrót Województwa/Stanu

en: State ID
pl: Identyfikator stanu

en: State or province <strong>abbreviation</strong>.
pl: <strong>Skrót</strong> nazwy województwa.

en: State or province <strong>full name</strong>.
pl: <strong>Pełna nazwa</strong> województwa.

en: State/Prov
pl: Województwo/Stan

en: State/Province
pl: Województwo/Stan

en: State/Province %1 %2 %3
pl: Stan/województwo %1 %2 %3

en: State/Province does not match the selected Country
pl: Województwo/Stan nie pasuje do wybranego kraju

en: Static
pl: Statyczny

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Status Class
pl: Status klasy

en: Status Label
pl: Etykieta statusu

en: Status Override
pl: Nadpisz status

en: Status Preference ID
pl: Identyfikator preferencji dotyczących statusu

en: Status Preferences
pl: Preferencje dotyczące statusu

en: Status Type
pl: Typ statusu

en: Status class is a required field
pl: Pole Status klasy jest wymagane

en: Step 1
pl: Krok 1

en: Step 2
pl: Krok 2

en: Stop scrolling
pl: Zatrzymaj przewijanie

en: Street
pl: Ulica

en: Street Address
pl: Adres

en: Street Address (Home)
pl: Adres zamieszkania (dom)

en: Street Address 1
pl: Adres zamieszkania 1

en: Street Address 2
pl: Adres zamieszkania 2

en: Street Address Parsing
pl: Parsowanie adresu zamieszkania

en: Street Addresses Parsed: %1
pl: Analizowane adresy zamieszkania: %1

en: Street Direction Prefix
pl: Prefiks kierunku ulicy

en: Street Direction Suffix
pl: Przyrostek kierunku ulicy

en: Street Name
pl: Nazwa ulicy

en: Street Number
pl: Numer domu

en: Street Number Suffix
pl: Przyrostek numeru domu

en: Street Number is even
pl: Numer domu jest parzysty

en: Street Number is odd
pl: Numer domu jest nieparzysty

en: Street Type
pl: Rodzaj ulicy

en: Street Unit
pl: Jednostka ulicy

en: Street number, street name, apartment/unit/suite - OR P.O. box
pl: Numer ulicy, jej nazwa, apartament – lub nr skrzynki pocztowej

en: Street#
pl: Ulica

en: Style
pl: Styl

en: Sub Total
pl: Podsuma

en: Sub-Type
pl: Podtyp

en: SubTotal
pl: Podsuma

en: Subevent Slot Label ID
pl: Slot podwydarzenia numer

en: Subject
pl: Temat

en: Subject (A)
pl: Temat (A)

en: Subject (B)
pl: Temat (B)

en: Subject Label
pl: Temat

en: Subject Only
pl: Tylko temat

en: Subject Tokens
pl: Tokeny tematów

en: Subject is a required field.
pl: Temat jest polem wymaganym.

en: Subject of email
pl: Tytuł emaila

en: Subject of the last activity in the case
pl: Temat ostatniej interakcji w przypadku

en: Subject of the last completed activity in the case
pl: Temat ostatniej ukończonej interakcji w przypadku.

en: Subject:
pl: Temat

en: Subject: %1
pl: Temat: %1

en: Submit
pl: Wyślij

en: Submit Credit Card Contribution
pl: Dokonaj wpłaty kartą kredytową

en: Submit Credit Card Event Registration
pl: Zarejestruj uczestnika za pomocą karty kredytowej

en: Submit Credit Card Payment by: %1
pl: <a href='%1'>Dokonaj płatności kartą kredytową</a>

en: Submit Credit Card payment
pl: Prześlij płatność kartą kredytową

en: Submit Mailing
pl: Wyślij Mailing

en: Submit Mass SMS
pl: Zatwierdź masowy SMS

en: Submit Time
pl: Czas przekazania

en: Submit and Approve Mailing
pl: Wyślij i zatwierdź mailing

en: Submit final mailing
pl: Wyślij ostateczny mailing

en: Submitted For
pl: Dodano do

en: Submitted For:
pl: Dodano do:

en: Submitted Form Values
pl: Wysłane wartości formularza

en: Submitted by %1
pl: Dodano przez %1

en: Submitting...
pl: Wysyłanie...

en: Subscribe
pl: Zapisz się

en: Subscribe Message
pl: Subskrybuj wiadomość

en: Subscribe URL (Action)
pl: Subskrybuj URL (Akcja)

en: Subscribe to Mailing List - %1
pl: Zapis do listy mailingowej - %1

en: Subscribe via web page
pl: Zapisz poprzez stronę www

en: Subscribe/unsubscribe from mailing list group
pl: Zapisz do / wypisz z grupy listy mailingowej

en: Subscription Confirmation Request
pl: Żądanie potwierdzenia zapisania

en: Subscription or Service Settings
pl: Subskrypcje albo ustawienia serwisu.

en: Subtotal
pl: Suma częściowa

en: Subtype
pl: Podtyp

en: Success
pl: Sukces

en: Success Rate
pl: Część zakończona z powodzeniem

en: Successful
pl: Dostarczone

en: Successful Deliveries
pl: Dostarczone mailingi

en: Successfully Copied
pl: Skopiowane

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Suggested Message
pl: Sugerowana wiadomość

en: Suggestions:
pl: Sugestie:

en: Summarizes amount raised and number of contributors for each Personal Campaign Page.
pl: Podsumowuje wniesioną kwotę oraz liczbę wpłat na każdej Osobistej Stronie Kampanii.

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Summary of All Cases
pl: Podsumowanie wszystkich przypadków

en: Summary of Involvement
pl: Podsumowanie zaangażowania

en: Summary statistics for mailings
pl: Podsumowanie statystyk dla wysyłek

en: Sundanese
pl: Sundajski

en: Supervised
pl: Nadzorowane

en: Supplemental Address
pl: Adres uzupełniający

en: Supplemental Address 1
pl: Uzupełniająca linia adresu 1

en: Supplemental Address 2
pl: Uzupełniająca linia adresu 2

en: Supplemental Address 3
pl: Uzupełniająca linia adresu 3

en: Supplemental Address Information, Line 1
pl: Uzupełniające informacje adresowe, linia 1

en: Supplemental Address Information, Line 2
pl: Uzupełniające informacje adresowe, linia 2

en: Supplemental Address Information, Line 3
pl: Uzupełniające informacje adresowe, linia 3

en: Supplemental Street Address
pl: Adres (dodatkowa linia)

en: Supplemental address 1 (line is skipped if empty).
pl: Dodatkowy adres 1 (linijka pomijana, gdy pusta)

en: Supplemental address 2 (line is skipped if empty).
pl: Dodatkowy adres 2 (linijka pomijana, gdy pusta)

en: Supplemental address info, e.g. c/o, department name, building name, etc.
pl: Dodatkowe informacje adresowe, np. nazwa wydziału, nazwa budynku itp.

en: Supplementary Address Field 1
pl: Dodatkowy adres 1

en: Supplementary Address Field 2
pl: Dodatkowy adres 2

en: Supplementary Address Field 3
pl: Dodatkowy adres 3

en: Support
pl: Wsparcie

en: Support Recurring Intervals
pl: Wsparcie powtarzających się interwałów

en: Support recurring intervals
pl: Obsługiwane cykliczne interwały

en: Supported Languages
pl: Języki wspierane

en: Supported file formats: %1
pl: Obsługiwane formaty plików: %1

en: Supported pledge frequencies
pl: Wspieraj deklarowane częstotliwości.

en: Supported recurring units
pl: Obsługiwane cykliczne jednostki

en: Supporter
pl: Wspierający

en: Supporter Contact Subtype
pl: Podtyp kontaktu wspierającego

en: Supporter Contact Type
pl: Typ kontaktu wspierającego

en: Supporter Name
pl: Nazwa wspierającego

en: Supporter Profile
pl: Profil wspierający

en: Supporter profile is a required field.
pl: Profil wspierającego jest polem wymaganym.

en: Supporter profile is not set for this Personal Campaign Page or the profile is disabled. Please contact the site administrator if you need assistance.
pl: Profil wspierającego nie jest ustawiony dla tej Osobistej Strony Kampanii lub jest wyłączony. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z administratorem witryny.

en: Supports Multiple Records
pl: Wsparcie rejestru wielokrotny

en: Survey
pl: Ankieta

en: Survey - %1
pl: Badanie - %1

en: Survey / Petition
pl: Badanie / Petycja

en: Survey Dashboard
pl: Pulpit badań

en: Survey Hold Duration
pl: Okres wstrzymania badań

en: Survey ID
pl: Numer identyfikacyjny badań

en: Survey Interviewer - %1
pl: Prowadzący badanie  - %1

en: Survey Is Active
pl: Ankiety są aktywne

en: Survey Modified On
pl: Zmodyfikowane ankiety na

en: Survey Report
pl: Raport badań.

en: Survey Report (Detail)
pl: Raport o ankietach (Szczegóły)

en: Survey Responses
pl: Odpowiedzi na badanie

en: Survey Result
pl: Rezultat ankiety

en: Survey Status - %1
pl: Stan badania - %1

en: Survey Title
pl: Tytuł ankiety

en: Survey Title = %1
pl: Tytuł ankiety = %1

en: Survey Type
pl: Rodzaj badania

en: Survey Type ID
pl: Numer identyfikacyjny rodzaju badania

en: Survey id.
pl: ID ankiety.

en: Survey(s)
pl: Badanie(a)

en: Surveys
pl: Badania

en: Swati
pl: Suazi

en: Swedish
pl: Szwedzki

en: Sybunt Report
pl: Raport Sybunt

en: Symbolic name which referenced in the fields
pl: Nazwa symboliczna odnosząca się do pól

en: Synchronize %1 Users
pl: Synchronizacja %1 użytkowników

en: Synchronize Complete
pl: Synchronizacja zakończona

en: Synchronize Users to Contacts:
pl: Synchronizacja użytkowników z kontaktami:

en: System Log ID
pl: Numer identyfikacyjny do systemu logowania.

en: System Log Message
pl: Wiadomość systemu logowania

en: System Settings
pl: Ustawienia systemu

en: System Status: Ok
pl: Status systemu: Ok

en: System default language
pl: Domyślny język systemu

en: TIP - Matching Activities to Contact Records
pl: Wskazówka -  Przyporządkowanie interakcji do rekordów kontaktów

en: TOTAL
pl: ŁĄCZNIE

en: TOTAL %1
pl: SUMA %1

en: TOTAL %1 %2%
pl: SUMA %1 %2%

en: TOTAL NO %1
pl: SUMA BEZ

en: Tab
pl: Zakładka

en: Table Layout
pl: Układ tabeli

en: Table Name
pl: Nazwa tabeli

en: Tables For Select Clause
pl: Tabelki dla wybranych przypadków.

en: Tables For Where Clause
pl: Tabelka dla waruneków wyszukiwania

en: Tag '%1' already exists.
pl: Tag '%1' już istnieje.

en: Tag - add to activities
pl: Tag - dodaj do interakcji

en: Tag - add to contacts
pl: Tag - dodaj do kontaktu

en: Tag - remove from activities
pl: Tag - usuń z interakcji

en: Tag - remove from contacts
pl: Tag - usuń z kontaktów

en: Tag Activities
pl: Tag interakcji

en: Tag Contact
pl: Tag kontaktu

en: Tag Contact(s)
pl: Otaguj kontakty

en: Tag Contact(s) (Remove)
pl: Odtaguj kontakt(y) (Usuń)

en: Tag Contacts
pl: Otaguj kontakty

en: Tag Created Date
pl: Data stworzenia tagu

en: Tag ID
pl: Identyfikator tagu

en: Tag Name
pl: Nazwa Tagu

en: Tag Used For
pl: Znacznik używany dla

en: Tag(s)
pl: Tag(i)

en: Tagalog
pl: Tagalski

en: Tagged %1
pl: Etykieta %1

en: Tagged %1 %2
pl: Oznaczone %1 %2

en: Tags
pl: Tagi

en: Tags and Groups
pl: Tagi i Grupy

en: Tags are a convenient way to categorize data (%1).
pl: Tagi to wygodny sposób kategoryzowania danych (%1).

en: Tags can be assigned to any contact record, and are a convenient way to find contacts. You can create as many tags as needed to organize and segment your records.
pl: Tagi mogą być przypisywane do dowolnych kontaktów i są wygodnym sposobem ich wyszukiwania. Można stworzyć dowolną liczbę tagów potrzebną do zorganizowania i posegregowania kontaktów.

en: Tagset
pl: Tag ustalony

en: Tahitian
pl: Tahitański

en: Tajik
pl: Tadżycki

en: Tamil
pl: Tamilski

en: Target
pl: Cel

en: Target Contact
pl: Kontakt docelowy

en: Target Contact(s) in Group
pl: Kontakt docelowy w grupie

en: Target Email
pl: Docelowy E-mail

en: Target Entity
pl: Jednostka docelowa

en: Target Entity ID
pl: ID jednostki docelowej

en: Target Phone
pl: Telefon docelowy

en: Tatar
pl: Tatarski

en: Tax Amount
pl: Kwota podatku

en: Tax Display Settings
pl: Ustawienia wyświetlania podatku

en: Tax Label
pl: Etykieta podatku

en: Tax Rate
pl: Wysokość podatku

en: Tax Rate Should be between 0 - 100
pl: Stawka podatku powinna mieścić się w zakresie 1-100

en: Tax Term
pl: Reguły podatkowe

en: Tax Total
pl: Podatek

en: Tax-Deductible?
pl: Możliwe do odliczenia od podatku?

en: Tell A Friend Limit
pl: Limit funkcji "Powiedz znajomym"

en: Tell Friend is disable for this Personal Campaign Page
pl: Opcja "Powiadom znajomego" jest wyłączona na tej Osobistej Stronie Kampanii

en: Tell Friends
pl: Powiadom znajomych

en: Tell a Friend
pl: Powiedz znajomym

en: Tell a Friend Enabled?
pl: Włączyć funkcję "Powiedz znajomym"?

en: Tell a Friend enabled?
pl: Włączyć Powiedz znajomym ?

en: Tell people why this campaign is important to you.
pl: Powiedz wszystkim, dlaczego ta kampania jest dla Ciebie ważna.

en: Tell-a-Friend
pl: Powiedz znajomym

en: Tell-a-Friend Email
pl: E-mail "Powiedz znajomym"

en: Tell-a-Friend Limit
pl: Limit opcji „Powiedz znajomym”

en: Template (A)
pl: Szablon (A)

en: Template (B)
pl: Szablon (B)

en: Template Deleted
pl: Szablon usunięty

en: Template Not Found
pl: Szablonu nie znaleziono

en: Template Options (JSON)
pl: Opcje szablonu (JSON)

en: Template Title
pl: Nazwa szablonu

en: Template Type
pl: Rodzaj szablonu

en: Template cache and upload directory have been cleared.
pl: Usunięto bufor szablonu i załadowano katalog.

en: Temporary Files
pl: Pliki tymczasowe

en: Terms:
pl: Warunki:

en: Test API URL
pl: URL testowego API

en: Test Button URL
pl: URL przycisku testowego

en: Test Drive
pl: Próbny test

en: Test Email
pl: E-mail testowy

en: Test Mailing A
pl: Testowy mailing A

en: Test Mailing B
pl: Testowy mailing B

en: Test Site URL
pl: URL strony testowej

en: Test Type
pl: Typ testu

en: Test different "From" lines
pl: Testuj różne opcje "Od"

en: Test different "Subject" lines
pl: Testuj różne "Tematy" wiadomości

en: Test entirely different emails
pl: Przetestuj zupełnie inne e-maile

en: Test-drive
pl: Testowy

en: Test-drive - Receipt Header
pl: Próbny test - Nagłówek pokwitowania

en: Test-drive Email / Receipt
pl: Testowy E-mail/pokwitowanie

en: Test-drive Your Contribution Page
pl: Przetestuj stronę wpłaty

en: Test-drive Your Event Registration Page
pl: Strona rejestracji wydarzenia (test)

en: Test-drive the entire online registration process - including custom fields, confirmation, thank-you page, and receipting. Fee payment transactions will be directed to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and participant and contribution records will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed.</strong>
pl: Przetestuj cały proces rejestracji online-w tym pola niestandardowe, potwierdzenie, stronę podziękowania i paragony. Transakcje płatności opłat będą kierowane do serwera testowego Twojego procesora płatności. <strong> nie zostaną przedłożone żadne transakcje finansowe. Jednak rekord kontaktu zostanie utworzony lub zaktualizowany, a rekordy uczestników i transakcji zostaną zapisane w bazie danych. Użyj oczywistych nazw kontaktów testowych, aby można było przejrzeć i usunąć te rekordy w razie potrzeby. </strong>

en: Testing
pl: Testowanie

en: Testing Criteria
pl: Testowe kryteria

en: Text
pl: Tekst

en: Text Message
pl: Wiadomość tekstowa

en: Text displayed next to the checkbox for the 'pay later' option on the contribution form. You may include HTML formatting tags.
pl: Tekst wyświetlany obok pola wyboru dla opcji 'płać później' na formularzu wpłaty. Możesz załączyć tag formatujący HTML.

en: Text displayed next to the checkbox on the contribution form.
pl: Tekst wyświetlany obok pola wyboru w formularzu wpłaty.

en: Text displayed on the Event Information page when the maximum number of registrations is reached (unless you are offering a waitlist). If online registration is enabled, this message will also be displayed if users attempt to register.
pl: Tekst wyświetlany na stronie "Informacje o wydarzeniu", gdy zostanie osiągnięta maksymalna liczba rejestracji (chyba że oferujesz listę oczekujących). Jeśli rejestracja online jest włączona, ten komunikat będzie również wyświetlany, jeśli użytkownicy próbują zarejestrować się.

en: Text for link to Event Registration form which is displayed on Event Information screen when is_online_registration is true.
pl: Tekst dla linku do formularza rejestracji zdarzenia, który jest wyświetlany na ekranie Informacji o zdarzeniu, gdy jest_online_registration jest prawdziwy.

en: Text for the link inviting constituents to create a Personal Campaign Page. This link will appear on the Event registration Thank-you page as well as on each Personal Campaign Page. Leave blank if you do not want constituents to be prompted to create their own Personal Campaign Pages.
pl: Tekst do linku zachęcającego zaangażowanych do utworzenia Osobistej Strony Kampanii. Ten link pojawi się na stronie z podziękowaniem za rejestrację na wydarzenie, a także na każdej Osobistej Stronie Kampanii. Pozostaw puste, jeśli nie chcesz, aby członkowie byli zachęcani do utworzenia swoich własnych Osobistych Stron Kampanii.

en: Text for the link inviting constituents to create a Personal Contribution Page. This link will appear on the Contribution Thank-you page as well as on each Personal Campaign Page. Leave blank if you do not want constituents to be prompted to create their own Personal Campaign Pages.
pl: Tekst linku zachęcającego składniki do utworzenia strony osobistego wkładu. Ten link pojawi się na stronie podziękowania dla wpłat oraz na każdej stronie kampanii osobistej. Opuść puste pole, jeśli nie chcesz, aby składnicy zostali poproszeni o utworzenie własnych osobistych stron kampanii.

en: Text message (SMS) sent.
pl: Wiadomość tekstowa (SMS) wysłana.

en: Textarea
pl: Obszar tekstu

en: Thai
pl: Tajski

en: Thank You Page
pl: Strona z podziękowaniem.

en: Thank You Text
pl: Tekst podziękowań

en: Thank You Title
pl: Tytuł podziękowań

en: Thank You for Registering
pl: Dziękujemy za rejestrację

en: Thank you for getting involved in our campaign!
pl: Dziękujemy za udział w naszej kampanii !

en: Thank you for signing the petition.
pl: Dziękujemy za podpisanie petycji.

en: Thank you for your Pledge
pl: Dziękujemy za deklarację płatności

en: Thank you for your contribution/s
pl: Dziękujemy za Twoją wpłatę!

en: Thank you for your generous pledge.
pl: Dziękujemy za Twoją hojną deklarację.

en: Thank you for your support
pl: Dziękujemy za Twoje wsparcie

en: Thank you letter
pl: List z podziękowaniami

en: Thank you.
pl: Dziękuję.

en: Thank your for your generous support.
pl: Dziękujemy za Twoje hojne wsparcie

en: Thank-you Footer
pl: Stopka podziękowania

en: Thank-you Letter Options
pl: Opcje listów podziękowania.

en: Thank-you Letter for Contributions (PDF)
pl: List z podziękowaniami do wpłacających.  (PDF)

en: Thank-you Message
pl: Wiadomość z podziękowaniem

en: Thank-you Page Footer
pl: Stopka strony podziękowania

en: Thank-you Page Title
pl: Tytuł strony z podziękowaniem

en: Thank-you Screen
pl: Ekran podziękowania

en: Thank-you Sent
pl: Podziękowanie wysłane

en: Thank-you Text
pl: Tekst podziękowania

en: Thank-you Title
pl: Tytuł podziękowania

en: Thank-you and Receipting
pl: Podziękowania i pokwitowania

en: Thank-you date has been updated for %1 contributions.
pl: Data podziękowania została zaktualizowana dla %1 wpłacających.

en: Thank-you letters - print or email
pl: Listy z podziękowaniami - drukuj albo prześlij e-mailem.

en: Thank-you sent?
pl: Wysłać podziękowanie?

en: ThankYou Text
pl: Treść podziękowania

en: ThankYou Text.
pl: Treść podziękowania

en: ThankYou Title
pl: Nagłówek podziękowania

en: Thanks
pl: Dziękujemy

en: Thanks and Receipt
pl: Podziękowanie i pokwitowanie

en: Thanks for Spreading the Word
pl: Dziekujemy za informowanie innych osób

en: Thanks for choosing CiviCRM! Please follow the instructions below to install CiviCRM.
pl: Dziękujemy za wybranie CiviCRM! Podążaj za poniższymi instrukcjami, aby zainstalować CiviCRM.

en: Thanks for creating a personal campaign page in support of %1.
pl: Dziękujemy za utworzenie Osobistej Strony Kampanii wspierającej %1

en: Thanks for spreading the word about this event to your friends.
pl: Dziękuję za przekazanie znajomym informacji o tym wydarzeniu.

en: Thanks for supporting this campaign by spreading the word to your friends.
pl: Dziękujemy za wspieranie tej kampanii poprzez szerzenie informacji o niej wśród znajomych

en: Thanks for telling your friends about us and supporting our efforts. Together we can make a difference.
pl: Dziękujemy za poinformowanie znajomych o nas i wspieranie naszych wysiłków. Razem możemy coś zmienić.

en: Thanks for your auto renew membership sign-up.
pl: Dziękujemy za Twoje automatycznie odnawianą rejestrację członkostwa.

en: Thanks for your recurring contribution sign-up.
pl: Dziękujemy za Twoją deklarację cyklicznej wpłaty.

en: That username/password doesn't work
pl: Nazwa użytkownika / hasło nie działają

en: The "%1" option conflicts with the "%2" option. The "%2" option has been disabled.
pl: Opcja "%1" koliduje z opcją "%2". Opcja "%2" została wyłączona.

en: The "Contributions - Receipt (on-line)" System Workflow Message Template provides content and formatting for the receipt.
      You can modify it from <a href="%1">Administer > Communications > Message Templates > System Workflow Messages</a>. You can also provide
      specific messaging for contributions received via this contribution page using the "Receipt Message" field below.
pl: "Wpłaty - rachunki (on-line)" Wiadomość o etykiecie systemowego przepływu pracy dostarcza kontentu i formatuje rachunek
    Możesz zmodyfikować go z <a href="%1">Administratora>Komunikację>Etykiety informacji>Systemowa wiadomość o przepływie pracy </a>. Możesz także dostarczyć
    specyficzną wiadomość dla wpłacających otrzymywaną poprzez stronę wpłat używając "Wiadomość z rachunkiem" na polu poniżej.

en: The %1 '%2' has been saved.
pl: %1 '%2' został zapisany.

en: The %1 payment processor is no longer bundled with CiviCRM. After upgrading you will need to install the extension to continue using it.
pl: Procesor płatności %1 nie jest już dołączany do CiviCRM. Po aktualizacji musisz zainstalować rozszerzenie, aby móc nadal z niego korzystać.

en: The %1 role was assigned one or more permissions that may prove dangerous for users of that role to have. Please reconsider assigning %2 to them.
pl: Rola %1 została dołączona do jednego albo więcej zgód jakie mogą być niebezpieczne dla użytkownika w roli jaką ma. Proszę rozpatrzyć przydzielenie %2 do nich.

en: The '%1' cannot be deleted! You must Delete all Personal Campaign Page(s) related with this contribution page prior to deleting the page.
pl: Grupa '%1' nie może być usunięta! Musisz usunąć wszystkie Strony Kampanii Osobistych powiązane z stroną wpłat zanim usuniesz stronę.

en: The 'Supervised' rule for each contact type is automatically used to check for possible duplicates when contacts are added or edited via the user interface. Supervised Rules should be configured with a broader definition of what constitutes a duplicate.
pl: Reguła "Nadzorowane" dla każdego typu kontaktu jest automatycznie wykorzystywana do sprawdzania ewentualnych duplikatów podczas dodawania kontaktów lub edytowania ich za pomocą interfejsu użytkownika. Nadzorowane reguły powinny być skonfigurowane z szerszą definicją tego, co stanowi duplikat.

en: The 'Unsupervised' rule for each contact type is automatically used when new contacts are created through online registrations including Events, Membership, Contributions and Profile pages. They are also selected by default when you Import contacts. They are generally configured with a narrow definition of what constitutes a duplicate.
pl: Reguła "Bez nadzoru" dla każdego typu kontaktu jest automatycznie wykorzystywana, gdy nowe kontakty są tworzone za pomocą rejestracji online, w tym stron Wydarzenia, Członkostwo, Wpłata i Profil. Są one również wybierane domyślnie podczas importowania kontaktów. Zwykle są skonfigurowane z wąską definicją tego, co stanowi duplikat.

en: The <a href="%1">SMS Provider</a> has not been configured or is not active.
pl: <a href="%1">Dostawca SMS</a> nie został skonfigurowany lub nie jest aktywny.

en: The <a href="%1">default mailbox</a> has not been configured. You will find <a href="%2">more info in the online system administrator guide</a>
pl: Domyślny <a href="%1"> adres e-mail </a> nie został skonfigurowany. Znajdziesz <a href="%2"> więcej informacji w podręczniku administratora systemu online </a>

en: The <strong>Contribution Summary</strong> table provides a summary of month and year-to-date contribution totals, and includes shortcuts to view the contribution details for these commonly used search periods. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Contributions</a>. You can search by Contributor Name, Amount Range, and a variety of other criteria.
pl: Ta tabela zawiera podsumowanie <strong>podsumowanie wpłat </strong> dla miesiąca i roku od daty wpłat wszystkich i dotyczy skrótów do pokazania detalów wpłat dla zwykle używanych okresów poszukiwań. Aby uruchomić własne niestandardowe wyszukiwanie - kliknij <a href='%1'> Znajdź wpłaty</a>. Możesz wyszukiwać po nazwie wpłacającego, kwocie i szeregu innych kryteriów.

en: The Activity Import Wizard allows you to easily upload activity from other applications into CiviCRM. Contacts must already exist in your CiviCRM database prior to importing activities for them. Use Import Contacts to create contact records first, if necessary. Then you can match activities to contacts by Email Address, CiviCRM Contact ID, or an External Identifier (see the TIP below).
pl: Kreator importu interakcji umożliwia łatwe przesyłanie interakcji z innych aplikacji do CiviCRM. Kontakty muszą już istnieć w bazie danych CiviCRM przed zaimportowaniem do nich interakcji. Użyj opcji Importuj kontakty, aby w pierwszej kolejności utworzyć rekordy kontaktów. Następnie możesz dopasować działania do kontaktów za pomocą adresu e-mail, identyfikatora kontaktu CiviCRM lub identyfikatora zewnętrznego (patrz wskazówka poniżej).

en: The Campaign Page '%1' has been deleted.
pl: Strona Kampanii "%1" została usunięta.

en: The Campaign Page '%1' has been disabled.
pl: Strona Kampanii "%1" została wyłączona.

en: The Campaign Page '%1' has been enabled.
pl: Strona Kampanii '%1' została wyłączona.

en: The CiviCRM module allows you to create contacts, or import them from other sources. You can record relationships between contacts, such as indicating they live in the same household. There are two types of groups of contacts. You can create static groups which have a set list of contacts. You can also create dynamic (smart) groups based on characteristics that contacts have in common. For example, you could create a group of all contacts who live in California AND who have volunteered for your organization within the past year. The CiviCRM module also allows for tagging for less formal categorization of contacts or groups. You can easily extend CiviCRM to record community member information which is specific to your community or organization using custom fields. For example, you can create a set of fields to track volunteer skills and preferences. CiviCRM profile gives you a way to allow community members ('users') to update their own information, as well as share some of that information with others. Finally, you can configure custom activity types such as volunteering or attending events.
pl: Moduł CiviCRM pozwala tworzyć kontakty lub importować je z innych źródeł. Można też tworzyć powiązania między kontaktami, takie jak fakt mieszkania w jednym mieszkaniu. Istnieją dwa rodzaje grup kontaktów. Można utworzyć statyczne grupy, które mają ustaloną listę kontaktów. Można też tworzyć dynamiczne (sprytne) grupy, opierające się na wspólnych cechach kontaktów. Przykładowo, można stworzyć grupę wszystkich kontaktów mieszkających w Kalifornii i które brały udział w wolontariacie dla Twojej ogranizacji w ciągu ostatniego roku. CiviCRM pozwala też na mniej formalną kategoryzację kontaktów i grup. Można go też prosto rozszerzać, by rejestrował dane specyficzne dla Twojej społeczności lub organizacji za pomocą pól danych dodatkowych. Przykładowo, można stworzyć zestaw pól pozwajaących śledzić umiejętności i preferencje wolontariuszy. Profile CiviCRM pozwalają członkom społeczności („użytkownikom”) na uaktualnianie własnych informacji oraz dzielenie się częścią z tych informacji z innymi. Można też skonfigurować własne rodzaje aktywności, takie jak udział w wolontariacie czy jakichś konkretnych wydarzeniach.

en: The CiviCRM module stores information on the universe of people associated with a community and on their interactions such as emails, donations, petitions, events, etc. It can act as a stand alone contact management system or it can be integrated with mass mailer, volunteer management, petition, and event finding. CiviCRM enables organizations to maintain all these activities in a single database, creating efficiencies and new opportunities for communities to better communicate and benefit from relationships with their community members.
pl: Moduł CiviCRM przechowuje informacje o osobach powiązanych z organizacją lub społecznością i o interakcjach między nimi, takich jak e-maile, darowizny, petycje, wydarzenia itp. CiviCRM może działać jako osobny system zarządzania kontaktami lub być zintegrowany z modułem do masowej wysyłki, zarządzania wolontariuszami, petycji i wyszukiwania wydarzeń. CiviCRM pozwala organizacjom przechowywać to wszystko w jednej bazie danych, dając organizacjom i społecznościom nowe możliwości, usprawniając komunikację w ramach organizacji lub społeczności oraz zwiększając wiedzę na temat powiązań w jej obrębie.

en: The CiviCase XML file for this case-type prohibits editing the definition.
pl: Plik XML CiviCase dla tego typu przypadków zabrania edytowania definicji.

en: The Contact Sub Type does not match the Contact type for this record
pl: Ten podtyp kontaktu nie łączy się z typem kontaktu dla tego rejestru.

en: The Contact Type '%1' has been saved.
pl: Typ kontaktu '%1' został zapisany.

en: The Country of the Address
pl: Kraj w adresie

en: The County of the Address
pl: Gmina w adresie

en: The Default Organization contact cannot be merged into another contact record. It is associated with the CiviCRM installation for this domain and contains information used for system functions. If you want to merge these records, you can: %1
pl: Danych kontaktu domyślnego nie można połączyć z rejestrem kontaktów. Jest to związane z instalacją CiviCRM dla tej domeny i zawiera informacje używane do funkcji systemu. Jeśli chcesz połączyć te rekordy, możesz:% 1

en: The Event Summary table provides a summary of up to ten scheduled and recent <strong>Events</strong>. Click the <strong>Event name</strong> to view the event as it will be displayed to site visitors. Click the <strong>Participants count</strong> to see a list of participants. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Participants</a>. You can search by Participant Name, Event, Date Range and Status.
pl: Ta tabela podsumowania wydarzeń zawiera podsumowanie do 10 zaplanowanych i aktualnych <strong>Wydarzeń</strong>. Naciśnij <strong>imię wydarzenia </strong> aby  pokazać wydarzenie  jak będzie ukazane na stronie gościnnej. Naciśnij <strong>liczbę Uczestników </strong>aby zobaczyć listę listę uczestników. Aby uruchomić własne niestandardowe wyszukiwanie - kliknij <a href='%1'> Znajdź uczestników </a>. Możesz wyszukiwać po nazwie uczestnika, wydarzenia, informacje o zasięgu i status.

en: The Following Option Values contain value fields that do not match the Data Type of the Option Group</p>
            <p><table><tbody><th>Option Group</th><th>Option Value</th></tbody><tbody>
pl: Następujące wartości opcji zawierają pola wartości, które nie są zgodne z typem danych grupy opcji </p><p><table><tbody><th>Grupa opcji</th> <th>Wartość opcji</th></tbody><tbody>

en: The Group '%1' cannot be deleted! You must Delete all custom fields in this group prior to deleting the group.
pl: Grupa '%1' nie może być usunięta! Musisz usunąć wszystkie niestandardowe pola w tej grupie, zanim ją usuniesz.

en: The Group '%1' has been deleted.
pl: Grupa '%1'  została usunięta

en: The Group '%1' has been saved.
pl: Grupa „%1” została zapisana.

en: The HTML Form Snippet code will display a form consisting of the active fields in this Profile. You can copy this HTML code and paste it into any block or page on your website where you want to collect contact information.
pl: Fragment kodu HTML wyświetli formularz składający się z aktywnych pól w tym Profilu. Możesz skopiować ten kod HTML i wkleić go do dowolnego bloku lub strony na swojej stronie internetowej, gdzie chcesz zbierać informacje kontaktowe.

en: The HTML code below will display a form consisting of the active fields in this Profile. You can copy this HTML code and paste it into any block or page on your website where you want to collect contact information.
pl: Poniższy kod HTML wyświetli formularz składający się z aktywnych pól w tym Profilu. Możesz skopiować ten kod HTML i wkleić go do dowolnego bloku lub strony na swojej stronie internetowej, gdzie chcesz zbierać informacje kontaktowe.

en: The HTML message is a required field.
pl: Wiadomość HTML jest wymaganym polem.

en: The Import Wizard allows you to easily upload contact records from other applications into CiviCRM. For example, if your organization has contacts in MS Access&copy; or Excel&copy;, and you want to start using CiviCRM to store these contacts, you can 'import' them here.
pl: Kreator Importowania pozwala na łatwe wgranie kontaktów do CiviCRM-a z innych aplikacji. Na przykład, jeśli chciałbyś zacząć używać CiviCRM-a do kontaktów, które Twoja organizacja przechowuje w MS Access&copy; lub Excelu&copy;, możesz je tu „zaimportować”.

en: The Location Type should be set if there is  %1 information.
pl: Twój rodzaj lokalizacji powinien zostać ustawiony dla %1 informacji.

en: The Location of the Address for the Contact
pl: Rodzaj lokalizacji adresu dla tego kontaktu

en: The Message Template '%1' has been saved.
pl: Szablon wiadomości '%1' został zapisany.

en: The Open Case activity type is missing or disabled. Please have your site administrator check Administer > Option Lists > Activity Types for the CiviCase component.
pl: Typ aktywności otwartego przypadku jest zaginiony lub wyłączony. Proszę powaiadomić administratora strony, by sprawdził: Administrator> Listy opcji> Rodzaje interakcji w CiviCase.

en: The Option Group '%1' has been saved.
pl: Opcja dla grupy '%1' została zapisana.

en: The Participant Listing feature is not currently enabled for this event.
pl: Funkcja spisu uczestników nie jest obecnie włączona dla tego wydarzenia.

en: The Participant Status has been updated.
pl: Status uczestnika został zaktualizowany.

en: The Payment Status for this participant is Completed. The Participant Status is set to Pending (pay later). Click Cancel if you want to review or modify these values before saving this record
pl: Status płatności dla tego uczestnika jest ukończony. Uczestnika status jest ustawiony na oczekujący (późniejsza opłata). Naciśnij koniec jeśli chcesz go przejrzeć albo zmodyfikować te wartości przed zachowaniem tego rejestru.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is currently %1. However you can still support the campaign here.
pl: Osobista Strona Kampanii, którą właśnie odwiedziłeś, jest obecnie %1. Jednak nadal możesz wspierać kampanię tutaj.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is currently inactive. However you can still support the campaign here.
pl: Osobista Strony Kampanii, którą właśnie odwiedziłeś, jest obecnie nieaktywna. Jednak nadal możesz wspierać kampanię tutaj.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is no longer active (as of %1). However you can still support the campaign here.
pl: Osobista Strona Kampanii, którą właśnie odwiedziłeś nie jest już aktywna (od %1). Jednak nadal możesz wspierać kampanię tutaj.

en: The Personal Campaign Page you have just visited is only active from %1 to %2. However you can still support the campaign here.
pl: Osobista Strona Kampanii, którą właśnie odwiedziłeś, jest aktywna tylko od %1 do %2. Jednak nadal możesz wspierać kampanię tutaj.

en: The Personal Campaign Page you have just visited will be active beginning on %1. However you can still support the campaign here.
pl: Osobista Strona Kampanii, którą właśnie odwiedziłeś, będzie aktywna od %1. Jednak nadal możesz wspierać kampanię tutaj.

en: The Premium '%1' has been saved.
pl: Prezent %1 został zapisany.

en: The Price Field '%1' has been deleted.
pl: Pole cenowe "%1" zostało usunięte.

en: The Price Set '%1' has been deleted.
pl: Zestaw cen "%1" został usunięty.

en: The Price Set '%1' has not been deleted! You must delete all price fields in this set prior to deleting the set.
pl: Zestaw cen "%1" nie został usunięty! Musisz usunąć wszystkie pola cenowe w tym zestawie przed usunięciem zestawu.

en: The Priority of this Activity
pl: Priorytet tej interakcji

en: The Relationship Type has been saved.
pl: Rodzaj powiązania został zapisany.

en: The Reply SMS Could only be sent for activities with '%1' subject.
pl: SMS odpowiedzi można wysyłać tylko do interakcji z tematem '% 1'.

en: The Report Footer HTML code will be output at the end of the document. You can add any additional footer text, replace the CiviCRM logo, or make other changes as needed.
pl: Stopka raportu kod HTML będzie pokazywana na końcu dokumentu. Możesz dodać dowolny dodatkowy tekst stopki, zastąpić logo CiviCRM lub wprowadzić inne zmiany w razie potrzeby.

en: The Report Header contains HTML code that will be output at the beginning of the document whenever this report is printed or downloaded in PDF format. The default values will work for most situations. However you may want to enter the actual report title in the &lt;title&gt; tag (replacing 'CiviCRM Report'). You can include a logo by adding an &lt;img&gt; tag. You can also modify the look and feel of the printed report by including a custom CSS file (instead of print.css).
pl: Nagłówek raportu zawiera kod HTML, który będzie wyprowadzany na początku dokumentu za każdym razem, gdy ten raport zostanie wydrukowany lub pobrany w formacie PDF. Wartości domyślne będą działać w większości sytuacji. Można jednak wprowadzić rzeczywisty tytuł raportu w tagu &lt;title&gt; (zastępując 'CiviCRM Report '). Możesz dołączyć logo, dodając tag &lt;IMG&gt;. Można również zmodyfikować wygląd i działanie drukowanego raportu, dołączając niestandardowy plik CSS (zamiast Print.CSS).

en: The Role you select here is automatically assigned to people when they register online for this event (usually the default 'Attendee' role).
pl: Rola jaką wybierzesz tutaj będzie automatycznie przypisana do uczestników rejestrujących się online (najczęściej jest rola "Uczestnik")

en: The SMS message is a required field.
pl: Wiadomość SMS jest wymaganym polem.

en: The Set '%1' has been saved.
pl: Zestaw "%1" został zapisany.

en: The Supporter Profile is used to collect or update basic information (e.g. name and email address) from users while they are creating a Personal Campaign Page. The profile you select must be configured with 'Account creation required' (under Profile Settings &raquo; Advanced Settings). You must include an Email address field - and you may include any number of other fields in the profile. If you don't yet have an appropriate Profile configured, you will need to <a href='%1'>create one first</a>, and then return to this form to select it.
pl: Profil Wspierającego służy do zbierania lub aktualizowania podstawowych informacji (np. imienia i nazwiska oraz adresu e-mail) od użytkowników podczas tworzenia Osobistej Strony Kampanii. Wybrany profil musi być skonfigurowany za pomocą opcji "Wymagane tworzenie konta" (w obszarze Ustawienia profilu & Ustawienia zaawansowane). Musisz zamieścić pole adresu e-mail, możesz też dołączyć dowolną liczbę innych pól do profilu. Jeśli nie masz jeszcze skonfigurowanego odpowiedniego profilu, będziesz musiał utworzyć <a href='%1'>pierwszy</a>, a następnie powrócić do tego formularza, aby go wybrać.

en: The Survey type '%1' has been saved.
pl: Typ badania „%1” został zapisany.

en: The attached file has been deleted.
pl: Dołączony plik został usunięty.

en: The automatic renewal of your %1 membership has been cancelled as requested. This does not affect the status of your membership - you will receive a separate notification when your membership is up for renewal.
pl: Automatyczne przedłużenie członkostwa w %1 zostało anulowane jak żądano. Nie wpływa to na status członkostwa - otrzymasz odrębne powiadomienie, gdy Twoje członkostwo będzie odnowione.

en: The batch merge task is still in progress. This page will be refreshed automatically.
pl: Zadanie łączenia jest ciągle w trakcie realizacji. Ta strona odświeży się automatycznie.

en: The body of the SMS cannot exceed %1 characters.
pl: Treść wiadomości SMS nie może przekraczać %1 znaków.

en: The campaign for which this event has been created.
pl: Kampania, dla której to wydarzenie zostało utworzone.

en: The changes have been reverted.
pl: Zmiany zostały cofnięte.

en: The changes have not been saved.
pl: Zmiany nie zostały zapisane.

en: The check for new versions of CiviCRM has been disabled. <a %1>Re-enable the scheduled job</a> to receive important security update notifications.
pl: Sprawdzanie nowych wersji CiviCRM zostało wyłączone. <a %1>Ponownie włącz zaplanowane zadanie </a>, aby otrzymywać ważne powiadomienia o aktualizacjach zabezpieczeń.

en: The code for adding this widget to web pages will be displayed here after you click <strong>Save and Preview</strong>.
pl: Kod do dodania do widgetu do Twojej strony będzie pokazany, gdy klikniesz <strong>Zapisz i podejrzyj </strong>.

en: The contact might be the Membership Organization of a Membership Type. You will need to edit the Membership Type and change the Membership Organization before you can delete this contact.
pl: Kontakt może być członkostwem w organizacji rodzaju członkostwa. Będziesz potrzebował edytować rodzaj członkostwa i zmienić członkostwo w organizacji zanim usuniesz kontakt.

en: The contact record which is linked to the currently logged in user account - '%1' - cannot be deleted.
pl: Nie można usunąć kontaktu powiązanego z aktualnie zalogowanym użytkownikiem – „%1”.

en: The contact type selected for Update multiple contacts does not have a corresponding profile. Please set up a profile for %1s and try again.
pl: Typ kontaktu wybrany dla 'Aktualizuj wiele kontaktów' nie ma odpowiedniego profilu. Ustaw profil dla %1s i spróbuj ponownie.

en: The contact(s) and all related data will be moved to trash and only users with the relevant permission will be able to restore it.
pl: Kontakt i wszystkie powiązane dane zostaną przeniesione do kosza i tylko użytkownicy z odpowiednimi uprawnieniami będą mogli je przywrócić.

en: The contact(s) and all related data will be permanently removed.
pl: Kontakt(y) i wszystkie powiązane dane zostaną trwale usunięte.

en: The contribution page '%1' has been deleted.
pl: Strona transakcyjna "%" została usunięta.

en: The contribution record has been saved.
pl: Wpłata został zapisany.

en: The current status of your page is
pl: Bieżący status Twojej strony to

en: The custom fatal error template setting has been removed.
pl: Niestandardowe ustawienie szablonu błędu krytycznego zostało usunięte.

en: The custom fatal error template setting will be removed during the upgrade. You are currently using this custom template: %1 . Following the upgrade you will need to use the standard approach to overriding template files, as described in the documentation.
pl: Niestandardowe ustawienia szablonu błędu krytycznego zostaną usunięte podczas aktualizacji. Obecnie używasz tego niestandardowego szablonu: %1. Po aktualizacji będzie konieczne użycie standardowego podejścia do nadpisywania plików szablonów, zgodnie z opisem w dokumentacji.

en: The custom field '%1' has been deleted.
pl: Niestandardowe pole '%1' zostało usunięte.

en: The data columns in this import file appear to be different from the saved mapping. Please verify that you have selected the correct saved mapping before continuing.
pl: Kolumny danych w tym pliku importu wydają się różnić od zapisanego mapowania. Upewnij się, czy wybrano poprawne zapisane mapowanie.

en: The data type of the multiple choice option set you've selected does not match the data type assigned to this field.
pl: Rodzaj danych zestawu opcji wielokrotnego wyboru, który wybrałeś, nie jest zgodny z rodzajem danych przypisanym do tego pola.

en: The database name provided is not valid. Please use only 0-9, a-z, A-Z, _ and - as characters in the name.
pl: Podana nazwa bazy danych jest nieprawidłowa. Proszę używać tylko 0-9, a-z, A-Z, _ i - jako znaki w nazwie.

en: The database will be upgraded from %1 to %2.
pl: Baza danych zostanie zaktualizowana z %1 na %2.

en: The database: '%1' does not exist.
pl: Baza danych: '%1' nie istnieje.

en: The date this contribution was received.
pl: Data otrzymania tej wpłaty.

en: The date this payment was received.
pl: Data otrzymania tej płatności.

en: The date type '%1' has been saved.
pl: Typ danych %1 został zapisany.

en: The default copies of the message templates listed below will be updated to handle new features or correct a problem. Your installation has customized versions of these message templates, and you will need to apply the updates manually after running this upgrade. <a href='%1' style='color:white; text-decoration:underline; font-weight:bold;' target='_blank'>Click here</a> for detailed instructions. %2
pl: Domyślne kopie szablonów wiadomości wymienionych poniżej zostaną zaktualizowane w celu obsługi nowych funkcji lub rozwiązania problemu. Twoja instalacja ma niestandardowe wersje tych szablonów wiadomości i będziesz musiał zastosować aktualizacje ręcznie po uruchomieniu tej aktualizacji. <a href='%1' style='color:white; text-decoration:underline; font-weight:bold;' target='_blank'>Kliknij tutaj</a>, aby uzyskać szczegółowe instrukcje. %2

en: The default number of rows per page for most reports is 50. However, this may be too many for a report which is included in the 'Home Dashboard'. You can reduce the number of rows included in each page when the report is part of the Dashboard by entering the desired row count here. Users will still be able to navigate through the full report using a pager.
pl: Domyślna liczba wierszy na stronie dla większości raportów jest 50. Jednakże może to być zbyt wiele dla raportu, który jest zawarty na "pulpicie nawigacyjnym". Można zmniejszyć liczbę wierszy uwzględnionych w każdej strony, gdy raport jest częścią pulpitu nawigacyjnego, wprowadzając żądaną liczbę wierszy tutaj. Użytkownicy nadal będą mogli nawigować przez cały raport za pomocą stron tego raportu.

en: The destination group extends a different entity type.
pl: Grupa docelowa rozszerza inny rodzaj podmiotu.

en: The discount end date cannot be prior to the start date.
pl: Końcowa data obniżki nie może być wcześniejsza niż data rozpoczęcia obniżki.

en: The donor's information is listed below.  You can choose to contact them and convey your thanks if you wish.
pl: Informacje o darczyńcach podano poniżej. Jeśli chcesz, możesz się z nimi skontaktować i przekazać swoje podziękowania.

en: The donor's name has been added to your honor roll unless they asked not to be included.
pl: Nazwiska darczyńców zostały dodane do Twojej listy darczyńców, jeśli zgodzili się na ich ujawnienie.

en: The e-mail address %1 is not valid.
pl: Adres e-mail %1 jest nieprawidłowy.

en: The email address %1 already has an account associated with it. <a href="%2">Have you forgotten your password?</a>
pl: Adres mailowy %1 jest już przypisany do istniejącego konta. Zapomniałeś hasła?

en: The email address must be unique for each participant.
pl: Adres e-mail musi być unikalny dla każdego uczestnika.

en: The environment settings have been disabled because it has been overridden in the settings file.
pl: Ustawienia w środowisku zostały wyłączone, ponieważ są one nadpisane w pliku ustawień.

en: The event linked to the Personal Campaign Page you have just visited is over (as of %1).
pl: Wydarzenie powiązane z Osobistą Stroną Kampanii, którą właśnie odwiedziłeś, zostało zakończone (od %1).

en: The event you requested is currently unavailable (contact the site administrator for assistance).
pl: Wydarzenie jest obecnie niedostępne, możesz skontaktować się z administratorem strony.

en: The event's default Participant Role (usually Attendee) will be assigned if you do not include a value for role. Valid values for Status and Role can be found in the CiviEvent section of the Administer CiviCRM screen. You can also import Fee Level, Registration Date and any other standard or custom Participant fields.
pl: Nieobecność Roli Uczestników wydarzenia (zwykle Uczestnik) będzie przydzielana jeśli nie będzie zawierać wartości roli. Ważne wartości Statusu i Rola mogą zostać znalezione w sekcji CiviEvent obrazu administratora CiviCRM. Możesz także zaimportować poziom opłat, datę rejestracji i wszystkie inne pola uczestnika  niestandardowego.

en: The existing option choices for %1 group are listed below. You can add, edit or delete them from this screen.
pl: Poniżej wyświetlone są istniejące opcje wyboru dla grupy %1. Możesz je dodawać, edytować i usuwać.

en: The extensions URL is not properly set. Please go to the <a href="%1">URL setting page</a> and correct it.
pl: Adres URL rozszerzeń nie jest prawidłowo ustawiony. Przejdź na <a href="%1">stronę ustawień URL </a> i popraw ją.

en: The fee selection has been changed for this participant
pl: Wybrana opłata została zmieniona dla tych uczestników.

en: The field "%1" is already included.
pl: Pole "%1" jest już dołączone.

en: The field label displayed on the form (over-ride the default field label here, if desired).
pl: Etykieta pola wyświetlana w formularzu (w razie potrzeby zmień domyślną etykietę pola).

en: The first name and last name must be unique for each participant.
pl: Imię i nazwisko musi być unikalne dla każdego uczestnika.

en: The following URL will display a list of registered participants for this event to users whose role includes "view event participants" permission: <a href="%1">%1</a>
pl: Pod następującym adresem URL zostanie wyświetlona lista zarejestrowanych uczestników dla tego wydarzenia, których rola zawiera zgodę "pokaż uczestników wydarzenia": <a href="%1">%1 </a>

en: The following URL will display a list of registered participants for this event: <a href="%1">%1</a>
pl: Pod następującym adresem URL zostanie wyświetlona lista zarejestrowanych uczestników tego wydarzenia: <a href="%1">%1</a>

en: The following contact had been sharing an address with a contact you just deleted. Their address will no longer be shared, but has not been removed or altered.
pl: Następujący kontakt wymieniał adres z właśnie usuniętym kontem. Ich adres nie będzie już udostępniany, ale nie został usunięty lub zmieniony.

en: The following contact(s) have address records which were shared with the address you removed from this contact. These address records are no longer shared - but they have not been removed or altered.
pl: Następujący kontakt(a) ma adresy rejestrów, które zostały udostępnione adresowi usuniętemu z tego kontaktu. Te rejestry adresów nie są już udostępniane - ale nie zostały usunięte lub zmienione.

en: The following contacts had been sharing addresses with a contact you just deleted. Their addressses will no longer be shared, but have not been removed or altered.
pl: Następujące kontakty dzielą się adresami z kontaktem, który właśnie usunąłeś. Ich adresy nie będą już udostępniane, ale nie zostały usunięte lub zmienione.

en: The following errors were detected in %1 message:
pl: Następujące błędy zostały usunięte w %1 wiadomości:

en: The following errors were detected in %1:
pl: W %1 wykryto następujące błędy:

en: The following participants no longer have an event fee recorded. You can edit their registration and record a replacement contribution by clicking the links below:
pl: Wybrani uczestnicy nie mają odnotowanej opłaty za wydarzenie. Możesz edytować ich rejestrację i zapisać zastępczą wpłatę wciskając link poniżej.

en: The following problems are preventing me from installing CiviCRM:
pl: Następujące problemy powstrzymują mnie od zainstalowania CiviCRM:

en: The format of this email address is not valid.
pl: Format adresu e-mail jest niepoprawny.

en: The found record | All %count records
pl[0]: Znaleziona pozycja
pl[1]: Wszystkie %count pozycje
pl[2]: Wszystkie %count pozycji
pl[3]: Wszystkie %count pozycji

en: The iCalendar Feed URL for CiviEvent on this site:
pl: Kanał URL iCalendar dla CiviEvent na tej stronie:

en: The import file should contain a row for each set of custom data fields. For example, if you are importing employment history for a group of contacts, each row might contain columns for Employer, Start Date, End Date, and Position. You will also need a column containing the CiviCRM Contact ID which is used to match each row to the corresponding (existing) CiviCRM contact record. NOTE: Contact IDs are included by default when exporting contacts from CiviCRM.
pl: Importowany plik powinien zawierać wiersz dla każdego zestawu niestandardowych pól danych. Na przykład, jeśli importujesz historię zatrudnienia dla grupy kontaktów, każdy wiersz powinien zawierać kolumny dla Pracodawcy, Daty rozpoczęcia, Daty zakończenia i Stanowiska. Potrzebna będzie również kolumna zawierająca identyfikator kontaktu CiviCRM, który jest używany do dopasowania każdego wiersza do odpowiedniego (istniejącego) rekordu kontaktu CiviCRM. UWAGA: Identyfikatory kontaktów są domyślnie dołączane podczas eksportowania kontaktów z CiviCRM.

en: The information below previews the results of importing your data in CiviCRM. Review the totals to ensure that they represent your expected results.
pl: Poniższe informacje stanową podgląd wyników zaimportowania danych do CiviCRM. Sprawdź sumy, by upewnić się, że spełniają one Twoje oczekiwania.

en: The information provided matched multiple existing database records based on the configured Duplicate Matching Rules for your site.
pl: Dostarczone informacje pasowały do ​​wielu istniejących rejestrów baz danych w oparciu o skonfigurowane zasady duplikowania pasujących  dla Twojej witryny.

en: The information you provide will NOT be shared with any third party organisations.
pl: Podane informacje NIE będą udostępniane żadnym podmiotom zewnętrznym.

en: The installer can only be run by a user with the permission to administer site configuration.
pl: Instalator może być uruchamiany tylko przez użytkownika z uprawnieniami do administrowania konfiguracją zainstalowanej strony.

en: The invalid default value for State/Province data type
pl: Niepoprawna wartość domyślna dla typu Województwo/Stan

en: The invalid value for State/Province data type
pl: Niepoprawna wartość dla typu Województwo/Stan

en: The job size must be at least 1000 or set to 0 (unlimited).
pl: Rozmiar zadania musi wynosić co najmniej 1000 lub ustawić na 0 (nieograniczony).

en: The listed records(s) cannot be added to the group.
pl: Rekord(y) nie mogą być dodane do grupy.

en: The location type '%1' has been saved.
pl: Typ lokalizacji '%1' został zapisany.

en: The mail library returned the following error message:
pl: Biblioteka poczty zwróciła następujący komunikat o błędzie:

en: The mailing component '%1' has been saved.
pl: Komponent mailingu '%1' został zapisany.

en: The mailing has been canceled.
pl: Mailing został anulowany.

en: The mailing has been paused. Active message deliveries may continue for a few minutes, but CiviMail will not begin delivery of any more batches.
pl: Korespondencja została wstrzymana. Aktywne dostarczanie wiadomości może trwać kilka minut, ale CiviMail nie rozpocznie dostarczania kolejnych serii.

en: The mailing has been resumed.
pl: Korespondencja została wznowiona.

en: The mailing must allow recipients to (a) unsubscribe from the mailing-list or (b) completely opt-out from all mailings. Please insert an unsubscribe or opt-out token.
pl: Wysyłka musi umożliwiać odbiorcom: (a) wypisanie się z listy mailingowej lub (b) całkowite zrezygnowanie ze wszystkich mailingów. Wstaw token wypisania się lub rezygnacji.

en: The mailing must include the street address of the organization. Please insert the %1 token.
pl: Wysyłka musi zawierać adres organizacji. Wstaw token %1.

en: The market value of this premium (e.g. retail price). For tax-deductible contributions, this amount will be used to set the non-deductible amount in the contribution record and receipt.
pl: Wartość rynkowa nagrody (np. cena detaliczna). W przypadku dotacji odliczalnych od podatku, będzie to wymieniona we wpisie wpłaty i na pokwitowaniu jako kwota nieodliczalna od podatku.

en: The maximum number of Activities you can select to send an email is %1. You have selected %2. Please select fewer Activities from your search results and try again.
pl: Maksymalna ilość interakcji jakę możesz wybrać do wysłania na e-maila to %1. Wybrałeś %2. Proszę wybrać mniej interakcji z twojego rezultatu poszukiwań i spróbować ponownie.

en: The maximum number of activities you can select for Update multiple activities is %1. You have selected %2. Please select fewer Activities from your search results and try again.
pl: Maksymalna liczba działań, które możesz wybrać do 'Aktualizacji wielu działań', to %1. Wybrałeś %2. Wybierz mniej działań z wyników wyszukiwania i spróbuj ponownie.

en: The maximum number of contacts is already reserved for this interviewer.
pl: Maksymalna liczba kontaktów jest już zarezerwowana dla tego rozmówcy.

en: The maximum number of contacts you can select for Update multiple contacts is %1. You have selected %2. Please select fewer contacts from your search results and try again.
pl: Maksymalna liczba kontaktów do aktualizacji wielu kontaktów to %1. Wybrałeś %2. Wybierz mniej kontaktów z wyników wyszukiwania i spróbuj ponownie.

en: The maximum number of contributions you can select for Update multiple contributions is %1. You have selected %2. Please select fewer contributions from your search results and try again.
pl: Maksymalna ilość wpłat jakę możesz wybrać z masowej aktualizacji to %1. Wybrałeś %2. Proszę wybrać mniej wpłat z twojego rezultatu poszukiwań i spróbować ponownie.

en: The maximum record limit is reached
pl: Maksymalny limit zapisu został osiągnięty.

en: The minimum contribution amount required to be eligible to select this premium. If you want to offer it to all contributors regardless of contribution amount, enter '0'. If display of minimum contribution amounts is enabled then this text is displayed:
pl: Minimalna kwota dotacji wymagana, by móc wybrać tenprezent. Jeśli chcesz go zaoferować wszystkim darczyńcom bez względu na kwotę dotacji, wpisz „0”. Jeśli włączone jest wyświetlanie minimalnych kwot dotacji, zostanie wyświetlony następujący tekst:

en: The name for this credit card type as it is displayed to contributors. This may be the same value as the Name above, or a localised title.
pl: Nazwa tej karty kredytowej w postaci wyświetlanej ofiarodawcom. Może być to ta sama nazwa, co powyżej, lub nazwa zlokalizowana.

en: The name for this credit card type as it should be provided to your payment processor.
pl: Nazwa rodzaju karty kredytowej w postaci wysyłanej do procesora płatności.

en: The name of this Price Set
pl: Nazwa tego zestawu cen

en: The new Participant Status has been saved.
pl: Nowy status uczestnika został zapisany.

en: The new membership End Date is %1.
pl: Data końcowa nowego członka - %1.

en: The next scheduled payment will be adjusted up or down to make up the difference.
pl: Następne zaplanowane płatności zostaną skorygowane tak aby uzupełnić różnicę.

en: The numeric ID of the Contact
pl: Identyfikator numeryczny kontaktu

en: The option '%1' has been saved.
pl: Opcja "%1" została zapisana.

en: The option label is displayed to users.
pl: Etykieta jest wyświetlana użytkownikom.

en: The options for mailing visibility are:
pl: Opcje widoczności wiadomości są następujące:

en: The organization data collected from users is controlled by the Organization Profile selected below. You can use the default "On Behalf Of Organization" profile, or any other profile with type 'Contact' and/or 'Organization' (<a href="%1">Administer > Customize Data and Screens > Profiles</a>). The profile must include Organization Name and Email Address.
pl: Informacje o organizacji kolekcjonowane od użytkownika są kontrolowane przez profil użytkownika wybrany poniżej. Możesz użyć różnych profili "Na rzecz Organizacji", albo jakikolwiek inny profil z rodzajem  'Kontakt' i/albo 'Organizacje' (<a href="%1">Administruj > Dostosuj informacje i obrazy > Profile </a>). Profil musi zawierać nazwę organizacji i adres E-mail.

en: The page you requested is currently unavailable.
pl: Ta strona jest aktualnie niedostępna.

en: The path %1 contains PATH_SEPARATOR (the %2 character).
pl: Ścieżka %1 zawiera PATH_SEPARATOR (%2 znaków).

en: The payment record has been processed.
pl: Rekord płatności został przetworzony.

en: The person who created the personal campaign page will be automatically notified via email when their page is approved so that they can begin promoting the campaign.
pl: Osoba, która utworzyła osobistą stronę kampanii, zostanie automatycznie powiadomiona przez e-mail, gdy ich strona zostanie zatwierdzona, aby móc promować kampanię.

en: The personal campaign page you requested is currently unavailable.
pl: Żądana Osobista Strona Kampanii jest obecnie niedostępna.

en: The personal campaign page you requested is currently unavailable. However you can still support the campaign by making a contribution here.
pl: Żądana Osobista Strona Kampanii jest obecnie niedostępna. Możesz jednak nadal wspierać kampanię, dokonując wpłaty tutaj.

en: The premium you have selected requires a minimum contribution of %1
pl: Wybrany prezent wymaga minimalnej wpłaty w wysokości %1

en: The premiums listed below are currently offered on this Contribution Page. If you have other premiums which are not already being offered on this page, you will see a link below to offer another premium. Use <a href='%1'>Contributions &raquo; Premiums</a> to create or enable additional premium choices which can be used on any Contribution page.
pl: Niżej wymienione nagrody są obecnie oferowane na tej stronie wpłat. Jeśli masz inne premie, które nie są jeszcze oferowane na tej stronie, zobaczysz poniższy link, aby zaoferować kolejną nagrodę. Użyj <a href='%1'>Transakcje &raquo nagrody </a>aby stworzyć i włączyć dodatkowe nagrody, które mogą zostać użyte na stronie wpłat.

en: The query contains the forbidden %1 command.
pl: Zapytanie zawiera niedozwolone polecenie %1.

en: The record %1 doesnot exists
pl: Rekord %1 nie istnieje

en: The record will be deleted immediately. This action cannot be undone.
pl: Ten rekord zostanie niezwłocznie usunięty. Tego działania nie da się cofnąć.

en: The recurring contribution looks to have been cancelled already.
pl: Powtarzające się wpłaty zostały już anulowane.

en: The recurring contribution of %1, every %2 %3 has been cancelled.
pl: Odnawiająca się wpłata %1, każdego %2, %3 została anulowana.

en: The recurring start date cannot be prior to the current date.
pl: Data początkowa płatności cyklicznej nie może być wcześniejsza niż dzisiejsza data.

en: The relationship end date cannot be prior to the start date.
pl: Data zakończenia powiązania nie pomoże być wcześniejsza niż data rozpoczęcia.

en: The report is attached as a CSV file.
pl: Raport dołączony w postaci pliku CSV.

en: The report is attached as a PDF file.
pl: Raport dołączony w postaci pliku PDF.

en: The requested Profile (gid=%1) is disabled OR it is not configured to be used for 'Profile' listings in its Settings OR there is no Profile with that ID OR you do not have permission to access this profile. Please contact the site administrator if you need assistance.
pl: Żądany profil (gid =% 1) jest wyłączony LUB nie jest skonfigurowany do używania w wykazie "Profili" w Ustawieniach LUB nie ma Profilu z tym ID LUB nie masz uprawnień dostępu do tego profilu. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z administratorem witryny.

en: The requested Profile (gid=%1) is not configured to be used for 'Profile' edit and view forms in its Settings. Contact the site administrator if you need assistance.
pl: Żądany profil (gid =% 1) nie jest skonfigurowany do użycia w celu edycji i przeglądania formularzy w ustawieniach. Skontaktuj się z administratorem witryny, jeśli potrzebujesz pomocy.

en: The requested Profile (gid=%1) requires record id while performing this action
pl: Żądany profil (gid =% 1) wymaga identyfikatora rekordu podczas wykonywania tego działania

en: The requested online contribution page is missing a required Contribution Amount section or Membership section or Price Set. Please check with the site administrator for assistance.
pl: Żądana strona wpłaty online e nie zawiera wymaganej sekcji Kwota wpłaty lub sekcji Członkostwo lub Zestawu cen. Skontaktuj się z administratorem witryny, aby uzyskać pomoc.

en: The requested participant record does not exist (possibly the record was deleted).
pl: Wybrany uczestnik nie istnieje (możliwe że został usunięty).

en: The requested profile (gid=%1) is inactive or does not exist.
pl: Żądany profil (gid =%1) jest nieaktywny lub nie istnieje.

en: The rule '%1' has been saved.
pl: Reguła "%1" została zapisana.

en: The scheduled date and time is in the past
pl: Planowana data i godzina jest w przeszłości

en: The selected %1 option has <strong>not been deleted</strong> because it is currently in use. Please update these contacts to use a different format before deleting this option. %2
pl: Wybrane %1 opcji <strong>nie zostaną usunięte</strong> ponieważ są obecnie używane. Proszę zaktualizować te kontakty do użycia w innym formacie przed usunięciem tych opcji. %2

en: The selected activity has been moved to the Trash. You can view and / or restore deleted activities by checking "Deleted Activities" from the Case Activities search filter (under Manage Case).<br />
pl: Wybrana czynność została przeniesiona do kosza. Możesz wyświetlić i / lub przywracać usunięte czynności, zaznaczając "Czynności usunięte" z filtru wyszukiwania spraw (w polu Zarządzaj przypadkiem).<br />

en: The selected activity has been restored.<br />
pl: Wybrana interakcja została przywrócona<br />

en: The selected activity is invalid. | %count selected activities are invalid.
pl[0]: Wybrane aktywności są nieważnych.
pl[1]: %count aktywności jest nieważnych.
pl[2]: %count aktywności jest nieważnych.
pl[3]: %count interakcji jest nieprawidłowych.

en: The selected contact does not have an email on hold. | None of the selected contacts have an email on hold.
pl[0]: Wybrane kontakty nie mają wstrzymanych wiadomości e-mail.
pl[1]: Żaden z wybranych kontaktów nie ma wstrzymanych wiadomości e-mail.
pl[2]: Żaden z wybranych kontaktów nie ma wstrzymanych wiadomości e-mail.
pl[3]: Żaden z wybranych kontaktów nie ma wstrzymanych wiadomości e-mail.

en: The selected field already exists in this profile.
pl: Wybrane pole już istnieje w tym profilu.

en: The selected pair of contacts are marked as non duplicates. If these records should be merged, you can remove this exception on the <a href="%1">Dedupe Exceptions</a> page.
pl: Wybrane kontakty zostały oznaczone jako nie duplikaty. Jeśli te zapisy powinny zostać połączone, możesz usunąć ten wyjątek na stronie <a href="%1">Wyjątki usuwania duplikatów </a>.

en: The selected profile is using a custom field which is not assigned to the "%1" being configured.
pl: Wybrany profil używa niestandardowego pola, które nie jest przypisane do skonfigurowanego "%1".

en: The selected profiles can collect enough information to match additional participants with existing contacts, but not all of the relevant fields are required.  This may result in duplicate contacts.
pl: Wybrane profile mogą zawierać wystarczającą ilość informacji aby łączyć dodatkowych uczestników z istniejącymi kontaktami, ale nie wszystkie istotne pola są wymagane. To może skutkować podwajaniem się kontaktów.

en: The selected profiles can collect enough information to match registrations with existing contacts, but not all of the relevant fields are required.  Anonymous registrations may result in duplicate contacts.
pl: Wybrane profile mogą zbierać wystarczającą ilość informacji aby łączyć internetową rejestrację z istniejącymi kontaktami, ale nie wszystkie istotne pola są wymagane. Anonimowa rejestracja może skutkować powielaniem kontaktów.

en: The selected profiles do not contain the fields necessary to match additional participants with existing contacts.  This means all additional participants will result in a new contact.
pl: Wybrane profile nie zawierają pól niezbędnych do połączenia dodatkowych uczestników z istniejącymi kontaktami. To oznacza że wszyscy dodatkowi uczestnicy pojawią się jako nowy kontakt.

en: The selected profiles do not contain the fields necessary to match registrations with existing contacts.  This means all anonymous registrations will result in a new contact.
pl: Wybrane profile nie zawierają pól niezbędnych do połączenia rejestracji z istniejącymi kontaktami. To oznacza anonimową rejestrację, która skutkuje nowymi kontaktami

en: The site administrator needs to enter a valid 'FROM Email Address' in <a href="%1">Administer CiviCRM &raquo; Communications &raquo; FROM Email Addresses</a>. The email address used may need to be a valid mail account with your email service provider.
pl: Administrator witryny musi wprowadzić prawidłowy adres "Z adresu e-mail" w <a href="%1">Administracja CiviCRM & raquo; Komunikacja & raquo; Z adresów e-mail</a>. Używany adres e-mail musi być ważnym kontem pocztowym u dostawcy usług poczty e-mail.

en: The street number you entered for the %1 address block(s) is not in an expected format. Street numbers may include numeric digit(s) followed by other characters. You can still enter the complete street address (unparsed) by clicking "Edit Complete Street Address".
pl: Podany przez Ciebie numer domu dla adresu %1 jest w niepoprawnym formacie. Numery domów powinny zawierać cyfry, a następnie ewentualne inne znaki. Nadal możesz wpisać cały adres (bez analizy), klikając „Edytuj cały adres”.

en: The system administrator has disabled security settings (%1). Connections to remote applications are insecure.
pl: Administrator systemu wyłączył ustawienia zabezpieczeń (%1). Połączenia ze zdalnymi aplikacjami są niezabezpieczone.

en: The system administrator has disabled this feature.
pl: Administrator zablokował tę funkcję.

en: The system did not record payment details for this payment and so could not process the transaction. Please report this error to the site administrator.
pl: System nie zarejestrował szczegółów płatności dla tej płatności i dlatego nie może przetworzyć transakcji. Zgłoś ten błąd administratorowi witryny.

en: The text for the contribute button.
pl: Tekst przycisku wpłaty.

en: The text for the contribute or register button.
pl: Tekst przycisku wpłaty lub rejestracji.

en: The text that will display in the field with the link.
pl: Tekst, który zostanie wyświetlony w polu z odsyłaczem.

en: The total amount of the pledge will be adjusted up or down to make up the difference. The payment schedule ( amounts / dates for future pending pledge payments ) is not changed.
pl: Całkowita kwota deklaracji będzie korygowana w górę lub w dół, aby wyznaczyć różnicę. Harmonogram płatności (kwoty / terminy przyszłych płatności z tytułu zastawu) nie uległy zmianie.

en: The update greeting job can be very resource intensive and is typically not necessary to run on a regular basis. If you do choose to enable the job, we recommend you do not run it with the force=1 option, which would rebuild greetings on all records. Leaving that option absent, or setting it to force=0, will only rebuild greetings for contacts that do not currently have a value stored. %1
pl: Aktualizacja powitania może być bardzo kosztowna i zazwyczaj nie jest konieczna do regularnej pracy. Jeśli zdecydujesz się włączyć tę pracę, zalecamy nie uruchamiać jej z opcją force=1, która odbudowałaby powitania na wszystkich rekordach. Pozostawienie tej opcji bez niej, lub ustawienie jej na force=0, spowoduje odbudowanie powitań tylko dla kontaktów, które obecnie nie mają zapisanej wartości. %1

en: The updates have been saved.
pl: Aktualizacje zostały zapisane.

en: The user account used by your web-server %1 needs to be granted write access to the following directory in order to configure the CiviCRM settings file:
pl: Konto użytkownika używane przez serwer sieci Web %1 musi mieć udzielony dostęp do zapisu w następującym katalogu w celu skonfigurowania pliku ustawień CiviCRM:

en: The username %1 is already taken. Please select another username.
pl: Nazwa użytkownika '%1' jest już w użyciu. Wybierz inną.

en: The value of this premium is %1. This may affect the amount of the tax deduction you can claim. Consult your tax advisor for more information.
pl: Wartość tego dodatku to %1. Może to zmienić wartość Twojego odpisu podatkowego. W celu uzyskania dalszych informacji skonsultuj się ze swoim doradcą podatkowym.

en: The webserver isn't letting me identify where files are stored.
pl: Webserwer nie pozwala mi zidentyfikować gdzie przechowywane są pliki.

en: The wkhtmltodfPath does not exist or is not valid
pl: wkhtmltodfPath nie istnieje lub nie jest prawidłowy.

en: Then create front-end links to the Participant Listing page using the Menu Manager. Select <strong>Participant Listing Page</strong> and enter <strong>%1</strong> for the Event ID.
pl: Następnie utwórz łącza front-end do Listy Uczestników  przy użyciu Menedżera menu. Wybierz <strong>Stronę Listy Uczestników </strong> i wprowadź <strong>%1 </strong>jako ID wydarzenia.

en: Then select and review the premiums that you want to offer on this contribution page.
pl: Następnie wybierz i przejrzyj prezenty, które chcesz zaoferować na tej stronie wpłaty.

en: There are %2 people currently on the waiting list for this event. You can <a href='%1'>view waitlisted registrations here</a>, or you can continue and register additional participants using this form.
pl: Jest %2 osób zarejestrowanych na liście oczekujących na to wydarzenie. Możesz <a href='%1">zobaczyć listę oczekujących</a>, lub możesz kontynuować zapisy i rejestrować dodatkowych uczestników korzystając z tego formularza.

en: There are currently no %1.
pl: Obecnie nie istnieje %1.

en: There are currently no Personal Campaign Pages.
pl: Obecnie nie ma żadnych Osobistych Stron Kampanii.

en: There are currently no Report Templates.
pl: Obecnie nie ma żadnych szablonów raportów.

en: There are currently no Saved Searches. To create a Saved search:
pl: Obecnie nie ma żadnych zapisanych wyszukiwań. By stworzyć takie wyszukiwanie:

en: There are currently no participants registered for this event.
pl: Obecnie nie ma zarejestrowanych uczestników dla tego wydarzenia.

en: There are no ACLs entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
pl: Nie wprowadzono żadnych list ACL. Możesz <a href='%1'>dodać jedną</a>.

en: There are no Activities to display.
pl: Brak zdarzeń do wyświetlenia.

en: There are no Archived %2. You can archive %2 from <a href='%1'>Scheduled or Sent %2</a>.
pl: <a href='%1'>Nie ma żadnych zarchiwizowanych %2. Możesz zarchiwizować %2 z folderu Zaplanowane lub Wysłane %2 </a>.

en: There are no Cases. Use <a href="%1">Find Cases</a> to expand your search.
pl: Brak przypadków. Użyj <a href="%1">Wyszukaj Przypadki</a> aby rozszerzyć swoje wyszukiwanie.

en: There are no Event Templates present. You can <a href='%1'>add one</a>.
pl: Obecnie nie ma żadnych Szablonów Wydarzeń. Możesz <a href='%1'>dodać nowy</a> Szablon.

en: There are no Message Templates entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
pl: Obecnie nie ma żadnych Szablonów Wiadomości. Możesz <a href='%1'>dodać nowy</a> Szablon.

en: There are no Notes for this contact.
pl: Nie ma notatek dla tego kontaktu.

en: There are no Payment Processors entered.
pl: Nie został wprowadzony Procesor Płatności.

en: There are no Personal Campaign Pages which match your search criteria.
pl: Nie ma Osobistych Stron Kampanii, które pasują do Twoich kryteriów wyszukiwania.

en: There are no Pledges for your record.
pl: Brak zapisanych deklaracji

en: There are no Role Assignments. You can <a href='%1'>add one</a> now.
pl: Obecnie nie ma przypisanych ról. Możesz <a href='%1'> dodać </a>nową rolę.

en: There are no SMS providers configured, or no SMS providers are set active
pl: Nie ma skonfigurowanych usługodawców SMS, albo usługodawcy SMS są ustaleni jako aktywni.

en: There are no Scheduled or Sent %1.
pl: %1 - nie ma zaplanowanych lub rozesłanych.

en: There are no Unscheduled %1.
pl: %1 - nie ma niezaplanowanych.

en: There are no active Events to display.
pl: Nie ma żadnych aktywnych wydarzeń do wyświetlenia.

en: There are no active premiums for your site. You can <a href='%1'>create and/or enable premiums here</a>.
pl: Obecnie nie ma żadnych aktywnych nagród na twojej stronie. Możesz <a href='%1'>stworzyć i włączyć nowe nagrody tutaj </a>.

en: There are no case records for this contact.
pl: Nie ma przypadków dla tego kontaktu.

en: There are no cases with activities scheduled in the past two weeks. Use %1 to expand your search.
pl: W ciągu ostatnich dwóch tygodni nie było zaplanowano aktywności. Użyj %1, aby rozwinąć wyszukiwanie.

en: There are no comments for this note
pl: Brak komentarzy do tej notatki

en: There are no contributions on record for you.
pl: Nie ma zarejestrowanych transakcji.

en: There are no custom data sets for activity type "%1". To create one, <a href="%2" target="%3">click here</a>.
pl: Nie ma niestandardowych informacji dla interakcji typu "%1". Stwórz jedną, <a href="%2" target="%3">kliknij tutaj </a>.

en: There are no events scheduled for the date range. You can <a href='%1'>add one</a>.
pl: Nie ma wydarzeń zaplanowanych dla tego zakresu daty. Możesz <a href='%1'>dodać jedno </a>.

en: There are no financial types configured with a linked 'Revenue Account of' account. <a href='%1'>Click here</a> if you want to configure financial types for your site.
pl: Brak skonfigurowanych typów finansowych z połączonym kontem "Konto przychodów". <a href='%1'>Kliknij tutaj</a>, jeśli chcesz skonfigurować typy finansowe dla swojej witryny.

en: There are no financial types configured with linked 'Cost of Sales Premiums' and 'Premiums Inventory Account' accounts. If you want to generate accounting transactions which track the cost of premiums used <a href='%1'>click here</a> to configure financial types and accounts.
pl: Nie istnieją żadne typy finansowe skonfigurowane z powiązanymi rachunkami "Konto kosztów prezentów" i "Magazyn prezentów". Jeśli chcesz wygenerować transakcje księgowe śledzące koszt wykorzystanych prezentów <a href='%1'>kliknij tutaj</a>, aby skonfigurować typy finansowe i konta.

en: There are no jobs configured.
pl: Nie ma skonfigurowanych żadnych zadań.

en: There are no live contribution records to display.
pl: Nie ma żadnych aktywnych wpłat do wyświetlenia.

en: There are no open cases with activities scheduled in the next two weeks. Use %1 to expand your search.
pl: W ciągu najbliższych dwóch tygodni nie ma otwartych przypadków, w których zaplanowano działania. Użyj %1, aby rozwinąć wyszukiwanie.

en: There are no open cases with activities scheduled in the next two weeks. Use <a href="%1">Find Cases</a> to expand your search.
pl: Nie ma otwartych spraw z zaplanowanymi działaniami w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Użyj <a href="%1">Znajdź sprawy</a>, aby rozszerzyć wyszukiwanie.

en: There are no option values entered. You can <a href="%1">add one</a>.
pl: Nie wprowadzono żadnych wartości opcji. Można <a href="%1"> dodać jeden </a>.

en: There are no premiums offered on this contribution page yet. You can <a href='%1'>add one</a>.
pl: Obecnie nie ma żadnych nagród oferowanych na stronie wpłat. Możesz <a href='%1'>dodać nowy </a>.

en: There are no public mailing list groups to display.
pl: Do pokazania istnieją nie publiczne listy grupy.

en: There are no records selected for Print.
pl: Nie wybrano pozycji do wydrukowania.

en: There are no records selected.
pl: Nie wybrano żadnych wpisów.

en: There are no rules currently set.
pl: Obecnie nie ma żadnych reguł.

en: There are no scheduled activities assigned to you.
pl: Nie przypisano Ci żadnych zaplanowanych interakcji.

en: There are no scheduled job log entries.
pl: Nie ma żadnych wpisów w dzienniku zdarzeń.

en: There are no survey types entered. You can <a href='%1'>add one</a>.
pl: Nie ma wprowadzonych typów badań Możesz <a href='%1'>dodać jedno </a>.

en: There are no tags currently assigned to this case.
pl: Nie ma tagów obecnie przypisanych do tego przypadku.

en: There are no upcoming events.
pl: Brak nadchodzących wydarzeń.

en: There are some issues that we recommend you look at before installing, however, you are still able to install the software.  Please see below for details.
pl: Wystąpiły pewne problemy, z którymi powinieneś się wcześniej zapoznać, jednak ciągle jesteś w stanie zainstalować CiviCRM. Szczegóły poniżej.

en: There is a validation error with your HTML input. Your activity is a bit suspicious, hence aborting
pl: Wystąpił błąd sprawdzania poprawności z wprowadzonym kodem HTML. Twoja interakcja budzi trochę podejrzeń, więc została przerwana.

en: There is already an user associated with this email address. Please enter different email address.
pl: Już istnieje użytkownik powiązany z tym adresem e-mail. Wprowadź inny adres.

en: There is an entry with the same label.
pl: Istnieje wpis z taką sama etykietą.

en: There is an entry with the same value.
pl: Istnieje wpis o tej samej wartości.

en: There is no '%1' folder.
pl: Nie ma katalogu '%1'.

en: There is no valid SMTP server Setting Or SendMail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
pl: Nieprawidłowe ustawienie serwera SMTP lub ustawienie ścieżki wysyłania. Kliknij <a href='%1'>Administracja >> Ustawienia systemu >> E-mail wychodzący </a>, aby ustawić E-mail wychodzący.

en: There is no valid SMTP server Setting Or sendMail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the OutBound Email.
pl: Nieprawidłowe ustawienie serwera SMTP lub ustawienie ścieżki wysyłania. Kliknij 1Administracja >> Ustawienia systemu >> E-mail wychodzący 1, aby ustawić E-mail wychodzący.

en: There is no valid default from email address configured for the domain. You can configure here <a href='%1'>Configure From Email Address.</a>
pl: Nie ma tam właściwej innej wartości od adresu E-mail skonfigurowanego ze stroną. Możesz skonfigurować tutaj <a href='%1'>Skonfiguruj z adresu E-mail </a>

en: There is no valid sendmail path setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the sendmail server.
pl: Nieprawidłowe ustawienie ścieżki wysyłania. Kliknij <a href='%1'> Administracja >> Ustawienia systemu >> E-mail wychodzący </a>, aby ustawić serwer wysyłania wiadomości.

en: There is no valid smtp server setting. Click <a href='%1'>Administer >> System Setting >> Outbound Email</a> to set the SMTP Server.
pl: Niepoprawnie ustawiony serwer SMTP. Kliknij <a href='%1'>Administracja >> Ustawienia systemu >> E-mail wychodzący </a>, aby ustawić serwer SMTP.

en: There is only enough space left on this event for %1 participant(s).
pl: Zostało tylko %1 miejsc na tym wydarzeniu.

en: There was a problem verifying that this site is available on the public Internet.
pl: Wystąpił problem podczas sprawdzania, czy ta witryna jest dostępna w publicznym Internecie.

en: There was an error adding the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
pl: Pojawił się błąd dodając regułę skojarzenia. Proszę sprawdzić ustawienia bazy danych i spróbować ponownie. Jeśli nadal będziesz otrzymywać ten komunikat o błędzie, spróbuj ponownie zainstalować CiviGroup Roles Sync.

en: There was an error deleting the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
pl: Wystąpił błąd polegający na usunięciu zasady asocjacji. Proszę sprawdzić ustawienia bazy danych i spróbować ponownie. Jeśli nadal będziesz otrzymywać ten komunikat o błędzie, spróbuj ponownie zainstalować CiviGroup Roles Sync.

en: There was an error editing the association rule. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
pl: Wystąpił błąd przy edycji zasady asocjacji. Proszę sprawdzić ustawienia bazy danych i spróbować ponownie. Jeśli nadal będziesz otrzymywać ten komunikat o błędzie, spróbuj ponownie zainstalować CiviGroup Roles Sync.

en: There was an error in obtaining the association rule for edit. Please check your database settings and try again. If you continue to get this error message then try to reinstall CiviGroup Roles Sync.
pl: Wystąpił błąd podczas edycji reguły asocjacji. Proszę sprawdzić ustawienia bazy danych i spróbować ponownie. Jeśli nadal otrzymujesz ten komunikat o błędzie, spróbuj ponownie zainstalować CiviGroup Roles Sync.

en: There was an error in your request
pl: Wystąpił błąd w twoim poleceniu

en: There was some problem updating the billing details.
pl: Był jakiś problem z uaktualnianiem szczegółów płatności.

en: There were no contributions during the selected year.
pl: Nie było żadnych wpłat podczas wybranego roku.

en: These Multiple Choice Options are shared by the following custom fields: %1
pl: Te opcje wielokrotnego wyboru są udostępniane przez następujące niestandardowe pola: %1

en: These constraints are due to the fact that when a constituent signs up for multiple memberships using a price set - a single recurring payment record is created which covers the total fees for all selected memberships.
pl: Ograniczenia te wynikają z faktu, że gdy interesariusz rejestruje się w wielu członkostwach przy użyciu zestawu cen, tworzony jest jednorazowy rekord płatności, który obejmuje całkowite opłaty za wszystkie wybrane członkostwa.

en: These records have been filled in with the imported data.
pl: Te wpisy zostały wypełnione danymi zaimportowanymi.

en: These records have been updated with the imported data.
pl: Te wpisy zostały uaktualnione danymi zaimportowanymi.

en: These records have not been imported.
pl: Te wpisy nie zostały zaimportowane.

en: These relationships are Disabled OR have a past End Date.
pl: Te powiązania są wyłączone LUB mają wcześniejszą datę zakończenia.

en: These settings define the CMS variables that are used with CiviCRM.
pl: Te ustawienia określają zmienne CMS, które są używane w CiviCRM.

en: They can not be Exported
pl: Nie można ich wyeksportować

en: They have been added to %1.
pl: Oni zostali dodani do '%1'.

en: Things to check in a test mailing:
pl: Rzeczy do sprawdzenia w testowym mailingu:

en: Third
pl: Trzeci

en: This
pl: Ten

en: This %1 onwards
pl: To jest dalej %1

en: This CiviCRM profile field is view only.
pl: To pole profilu CiviCRM jest tylko do odczytu.

en: This Credit Note ID already exists in the database.
pl: Ten ID noty kredytowej już istnieje w bazie.

en: This Invoice ID already exists in the database.
pl: ID tej faktury istnieje już w bazie.

en: This Label already exists in the database for the selected contact type.
pl: Etykieta ta już istnieje w bazie danych dla wybranego typu kontaktu.

en: This Label already exists in the database for this option group. Please select a different Label.
pl: Ta etykieta już istnieje w bazie danych dla tej grupy. Proszę wybrać inną etykietę.

en: This Membership is linked to a contribution. You must have 'delete in CiviContribute' permission in order to delete this record.
pl: To członkostwo jest powiązane z wpłatą. Potrzebujesz uprawnienia "Usuń w CiviContribute" by usunąć ten rekord.

en: This MySQL server does not support the <code>utf8mb4</code> character set.
pl: Ten serwer MySQL nie obsługuje zestawu znaków  <code>utf8mb4</code>.

en: This Option is already full for this event.
pl: Ta opcja jest już pełna dla tego wydarzenia.

en: This Participant is linked to a contribution. You must have 'delete in CiviContribute' permission in order to delete this record.
pl: Ten uczestnik jest związany z wpłatą. Musisz usunąć wpłatę w CiviContribute aby usunąć tego uczestnika.

en: This Title already exists in Database.
pl: Ten tytuł już istnieje w bazie danych.

en: This Transaction ID already exists in the database. Include the account number for checks.
pl: Ten identyfikator transakcji już istnieje w bazie danych. Dołącz numer konta do sprawdzenia.

en: This Value already exists in the database for this option group. Please select a different Value.
pl: Ta wartość już istnieje w bazie danych tej grupy. Proszę wybrać inną wartość.

en: This Year
pl: W tym roku

en: This action cannot be undone.
pl: Tej akcji nie można cofnąć.

en: This address does not contain latitude/longitude information and cannot be mapped.
pl: Ten adres nie zawiera informacji o długości i szerokości geograficznej i nie może być zmapowany.

en: This applies to weekly, monthly and yearly payments.
pl: Dotyczy wpłat co tydzień, co miesiąc, co rok.

en: This calendar month
pl: Obecny miesiąc

en: This calendar year
pl: Obecny rok kalendarzowy

en: This campaign is active from
pl: Ta kampania będzie aktywna od

en: This contact does not belong to any groups.
pl: Ten kontakt nie należy do żanych grup.

en: This contact does not currently belong to any groups.
pl: Ten kontakt nie należy do żadnych grup.

en: This contact does not currently belong to any smart groups.
pl: Ten kontakt nie należy obecnie do żadnych sprytnych grup.

en: This contact has a pending or overdue pledge payment of %2 which is scheduled for %3. <a href="%1">Click here to enter a pledge payment</a>.
pl: Ten kontakt ma oczekującą lub przeterminowaną deklarację wpłat z %2 który jest zaplanowany na %3. <a href="%1">Naciśnij tutaj aby wejść do deklaracji wpłaty </a>.

en: This contact has already been assigned to this event.
pl: Ten kontakt został już przypisany do tego wydarzenia.

en: This contact has an address record which is shared with 1 other contact. | This contact has an address record which is shared with %count other contacts.
pl[0]: Ten kontakt ma już rejestr adresu, który jest dzielony z 1 innym kontaktem.
pl[1]: Ten kontakt ma już rejestr adresu, który jest dzielony z %count innych kontaktów.
pl[2]: Ten kontakt ma już rejestr adresu, który jest dzielony z %count innych kontaktów.
pl[3]: Ten kontakt ma już rejestr adresu, który jest dzielony z %count innych kontaktów.

en: This contact has pending or overdue pledge payments. <a href="%1">Click here to view their Pledges tab</a> and verify whether this contribution should be applied as a pledge payment.
pl: Kontakt ma zaległe lub oczekujące płatności. <a href="%1">Kliknij tutaj, aby zobaczyć deklarację </a>i zweryfikować czy ta wpłata powinna zostać zapisany jako wpłata z deklaracji.

en: This contact is a special one for the contact information associated with the CiviCRM installation for this domain. No one is allowed to delete it because the information is used for special system purposes.
pl: Ten kontakt jest specjalny dla informacji o kontakcie powiązanych z domyślną nie można połączyć z instalacją CiviCRM dla tej domeny. Nikt nie może usunąć informacji ponieważ jest ona używana dla specjalnych systemowych powodów.

en: This contact type name already exists in database. Contact type names must be unique.
pl: Ta nazwa rodzaju kontaktu już istnieje w bazie danych. Nazwa typu kontaktu musi być unikalna.

en: This contribution is being made thanks to the efforts of <strong>%1</strong>, who supports our campaign.
pl: Ta wpłata jest dokonywana dzięki <strong>%1</strong>, który wspiera naszą kampanię.

en: This contribution page has been configured for contribution on behalf of an organization and the selected onbehalf profile is either disabled or not found.
pl: Ta strona wpłat została skonfigurowana do wpłaty w imieniu organizacji i wybrany profil jest wyłączony lub nie został odnaleziony.

en: This contribution page is configured to support separate contribution and membership payments. This %1 plugin does not currently support multiple simultaneous payments, or the option to "Execute real-time monetary transactions" is disabled. Please contact the site administrator and notify them of this error
pl: Strona ta jest skonfigurowana do obsługi oddzielnych wpłat i płatności członkowskich. Ta wtyczka %1 obecnie nie obsługuje wielu jednoczesnych płatności lub opcja "Wykonaj transakcje pieniężne w czasie rzeczywistym" jest wyłączona. Skontaktuj się z administratorem witryny i powiadom go o tym błędzie

en: This contributor must have a valid email address (and must not have the "Do Not Email" flag checked).
pl: Ten współpracownik musi posiadać prawidłowy adres e-mail (Flaga "nie wysyłaj" nie może zostać zaznaczona).

en: This email address is included in automated contribution receipts if the contributor has selected a premium. It should be an appropriate contact mailbox for inquiries about premium fulfillment/shipping.
pl: Ten adres e-mail będzie występował w automatycznych pokwitowaniach dotacji w sytuacjach, gdy ofiarodawca wybrał jakiś prezent. Powinien to być adres osoby odpowiedzialnej za pytania dotyczące dostarczania prezentów.

en: This event cannot be deleted because there are participant records linked to it. If you want to delete this event, you must first find the participants linked to this event and delete them. You can use use <a href='%1'> CiviEvent >> Find Participants page </a>.
pl: To wydarzenie nie może zostać usunięte, gdyż istnieją powiązani uczestnicy. Jeżeli chcesz usunąć wydarzenie musisz wcześniej znaleźć przypisanych uczestników. Możesz to zrobić używając  <a href='%1'> CiviEvent >> Znajdź uczestników wydarzenia </a>.

en: This event currently has the maximum number of participants registered (%1). However, you can still override this limit and register additional participants using this form.
pl: Obecnie wszystkie (%1) miejsca na to wydarzenie są zarezerwowane. W tym formularzu możesz jednak nadpisać ten limit i zapisać dodatkowych uczestników.

en: This event has only %1 space(s) left. If you continue and register more than %1 people (including yourself ), the whole group will be wait listed. Or, you can reduce the number of people you are registering to %1 to avoid being put on the waiting list.
pl: To wydarzenie ma tylko %1 wolnych miejsc. Jeśli będziesz kontynuował i zarejestrujesz więcej niż %1 osób (wliczając siebie). cała grupa będzie na liście oczekujących. Możesz też zredukować ilość osób które rejestrujesz do %1 aby uniknąć umieszczenia na liście rezerwowej.

en: This event is currently full.
pl: Brak wolnych miejsc.

en: This event is currently full. However you can register now and get added to a waiting list. You will be notified if spaces become available.
pl: Wszystkie miejsca na to wydarzenie zostały zarezerwowane. Mimo to możesz zarejestrować się i znaleźć się na liście oczekujących. Otrzymasz powiadomienie o pojawieniu się dostępnych miejsc na to wydarzenie.

en: This event is currently full. You are registering for the waiting list. You will be notified if spaces become available.
pl: To wydarzenie jest już pełne. Zostałeś wpisany na listę oczekujących. Powiadomimy Ciebie, gdy zwolni się miejsce.

en: This event is full.
pl: To wydarzenie jest już pełne.

en: This event registration can not be transferred or cancelled. Contact the event organizer if you have questions.
pl: Ta rejestracja na wydarzenie nie może być przepisana lub anulowana. Skontaktuj się z organizatorem wydarzenia jeśli masz pytania.

en: This event registration is being made thanks to the efforts of <strong>%1</strong>, who supports our campaign.
pl: Rejestracja tego wydarzenia odbywa się dzięki <strong>%1</strong>, który wspiera naszą kampanię.

en: This feature is not currently available.
pl: Ta opcja nie jest w tej chwili dostępna.

en: This feature requires PHP Version %1 or greater
pl: Ta funkcjonalność wymaga PHP w wersji %1 lub wyższej

en: This feature requires the 'Allow User Registration' setting to be 'Yes' in Joomla Global Configuration >> System Settings.
pl: Ta funkcja wymaga zaznaczenia "Tak" w ustawieniu "Zezwalaj na rejestrację użytkownika" w globalnej konfiguracji Joomla >> Ustawienia systemu.

en: This feature should NOT be enabled for production sites.
pl: Ta funkcja NIE powinna być włączona w działających stronach.

en: This field enables you to alter certain sessions, skip holidays, or create gaps in the sequence for other reasons.
pl: To pole umożliwia zmianę określonych sesji, pomijanie wakacji lub tworzenie przerw w sekwencji z innych powodów.

en: This field is disabled when searching for Draft/Unscheduled mailings.
pl: To pole jest wyłączone podczas wyszukiwania wiadomości w Wersjach roboczych / Niezaplanowanych mailingach.

en: This field is inactive so it will not be displayed on profile form.
pl: To pole jest nieaktywne, więc nie będzie wyświetlane w formularzu profilu.

en: This field is inactive so it will not display on edit form.
pl: To pole jest nieaktywne, więc nie będzie wyświetlane w formularzu edycji.

en: This field is required.
pl: To pole jest wymagane.

en: This field is view only so it will not be displayed on profile form.
pl: To pole jest tylko do odczytu, więc nie będzie wyświetlane w formularzu profilu.

en: This field is view only so it will not display on edit form.
pl: To pole jest tylko do odczytu, więc nie będzie wyświetlane w formularzu edycji.

en: This financial account cannot be deleted since it is being used as a header account. Please remove it from being a header account before trying to delete it again.
pl: Ten rachunek finansowy nie może być usunięty, ponieważ jest on używany jako konto nagłówka. Proszę usunąć go z konta nagłówka przed próbą usunięcia go ponownie.

en: This financial type will be assigned to payments made by participants when they register online. If using a price set below note that the contribution record will have this financial type, however line items will be processed using the actual financial type selected for the price set item.
pl: Ten rodzaj finansowania zostanie przypisany do płatności dokonywanych przez uczestników, którzy zarejestrują się online. Jeśli korzystasz z zestawu cen, pamiętaj, że rekord transakcji będzie miał ten rodzaj, jednakże elementy tego zestawu będą przetworzone zgodnie z ustawieniem zestawu cen.

en: This fiscal year
pl: Obecny rok obrachunkowy

en: This flag is most commonly used to mark an email address that is bouncing. If you are using the CiviMail component, emails that bounce excessively are automatically placed on hold and mailings are not sent to this address as long as it is marked hold. You can also set (or unset) this option manually - but remember that emails will not be sent to this address as long as it is marked 'On Hold'.
pl: To pole jest używane do oznaczania adresów e-mail, które odbijają wiadomości. Jeśli używasz komponentu CiviMail, e-maile, które stale odbijają wiadomości są automatycznie wstrzymywane i wysyłki nie są dokonywane na te adresy tak długo, jak są oznaczone jako wstrzymane. Możesz także zaznaczyć (lub odznaczyć) tę opcję ręcznie - ale pamiętaj, że e-maile nie będą wysyłane do tych adresów tak długo, jak będą oznaczone jako "wstrzymane".

en: This form <strong>will send email</strong> to contacts only in certain circumstances:
pl: Ten formularz <strong> wyśle e-mail </strong> do kontaktów tylko w pewnych okolicznościach:

en: This group currently has one member in it. | This group currently has %count members in it.
pl[0]: Grupa ma jednego członka.
pl[1]: Grupa ma %count członków.
pl[2]: Grupa ma %count członków.
pl[3]: Grupa ma %count członków.

en: This installer can only be used for the Backdrop version of CiviCRM.
pl: Ten Instalator może być używany tylko dla CiviCRM dla Backdrop.

en: This installer can only be used for the Drupal version of CiviCRM.
pl: Instalator może być używany tylko dla wersji Drupal z CiviCRM.

en: This installer can only be used for the WordPress version of CiviCRM.
pl: Instalator może być używany tylko dla wersji WordPress z CiviCRM.

en: This is a TEST transaction
pl: Jest to transakcja testowa

en: This is a preview of this product as it will appear on your Contributions page(s).
pl: Oto podgląd tego produktu w postaci, w jakiej pojawi się na stronie/stronach wpłaty.

en: This is a preview of your Personal Campaign Page in support of
pl: To jest podgląd Twojej Osobistej Strony Kampanii wspierającej...

en: This is a reminder that the next payment on your pledge is due on %1.
pl: Jest to przypomnienie, że następna deklarowana wpłata %1  jest należna w dniu

en: This is a required field
pl: To pole jest wymagane

en: This is a test-drive email. No live financial transaction has occurred.
pl: To jest testowy e-mail. Żadna aktualna finansowa transakcja nie miała miejsca.

en: This is an automated reply from an un-attended mailbox. Please send any inquiries to the contact email address listed on our web-site.
pl: Jest to automatyczna odpowiedź z nienadzorowanej? skrzynki pocztowej. Wszelkie pytania prosimy kierować na kontaktowy adres e-mail podany na naszej stronie internetowej.

en: This is case is currently assigned to %1.
pl: Ten przypadek jest obecnie przypisany do %1.

en: This is displayed for events which use Price Set field(s) to increment the number of participants counted against the event's maximum participant level. For example, someone may select a 'Table for 8' when registering for a fundraising dinner. This registration will increment the 'actual participant count' by 8, even though only one participant record is displayed in search results.
pl: To jest wstawione dla wydarzeń które używają pola Ustalonej Ceny aby zliczyć przyrost liczby uczestników wobec maksymalnej liczby uczestników. Na przykład, ktoś może wybrać  ' Tabelę dla 8' podczas rejestracji na kolację zbierania funduszy. Ta rejestracja będzie zliczana jako 'liczba aktualnych uczestników' przez 8, nawet jeśli tylko jeden rejestr uczestników jest ukazywany w rezultatach szukania.

en: This is the TEST %1 used solely for testing.
pl: To jest %1 do TESTÓW używane tylko do sprawdzania.

en: This is the first step in creating a new online Contribution Page. You can create one or more different Contribution Pages for different purposes, audiences, campaigns, etc. Each page can have it's own introductory message, pre-configured contribution amounts, custom data collection fields, etc.
pl: Oto pierwszy krok tworzenia nowej strony dotacji on-line. Można utworzyć jedną lub więcej różnych stron dotacji przeznaczonych do różnych celów, dla różnych odbiorców, kampanii itp. Każda strona może mieć własne wiadomości wprowadzające, domyślne kwoty dotacji, pola danych dodatkowych itp.

en: This is the title that users will see when they are selecting an event template to clone for a new event. It is <em>not</em> the title of the event itself.
pl: To jest tytuł, który użytkownicy zobaczą, gdy będą wybierać ten szablon dla nowego wydarzenia. To jest <em>nie</em> tytuł wydarzenia sam w sobie.

en: This label is displayed with the list of event fees. When using a Price Set, this label is the title for the section containing the price fields.
pl: Ta etykieta jest wstawiana na listę opłat powiązanych z wydarzeniem. Kiedy używany jest Zestaw Cen, tą etykietą jest nazywana grupa pól ceny.

en: This location is used by %1 other events. Modifying location information will change values for all events.
pl: Inne odbywające się wydarzenia w tej lokalizacji: %1. Zmodyfikowanie informacji o lokalizacji spowoduje zmianę dla wszystkich wydarzeń.

en: This mailing has been submitted.
pl: Ten mailing został wysłany.

en: This mailing was generated based on search results. The search results cannot be removed.
pl: Ta korespondencja została wygenerowana na podstawie wyników wyszukiwania. Nie można usunąć wyników wyszukiwania.

en: This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone.
pl: Może to oznaczać stratę poważnej ilości danych, a operacja ta jest nieodwracalna.

en: This membership status cannot be deleted. Memberships exist with this status.
pl: Nie można usunąć statusu członkostwa. Istnieją członkowie z tym statusem.

en: This membership type cannot be deleted due to following reason(s):
pl: Te członkostwo nie może być usunięte z następujących powodu(ów) :

en: This membership will be automatically renewed every %1 %2(s).
pl: To członkostwo będzie odnawiane automatycznie każdego %1 %2(y).

en: This membership will be automatically renewed every %1 %2(s).
pl: To członkostwo będzie odnawiane automatycznie każdego %1 %2(y).

en: This membership will be renewed automatically every %1 %2(s).
pl: To członkostwo będzie odnawiane automatycznie każdego %1 %2.

en: This membership will be renewed automatically every %1.
pl: To członkostwo będzie odnawiane automatycznie każdego %1.

en: This message is displayed on the event information and event registration pages when the event is full AND the waitlist feature is enabled.
pl: Ta wiadomość jest widoczna w informacjach wydarzenia i rejestracji wydarzenia kiedy wydarzenie jest pełne i lista oczekujących jest włączona.

en: This message is displayed to the %1 at the top of the Tell a Friend form. You may include HTML tags to add formatting or links.
pl: Ta wiadomość jest wyświetlana do %1 na górze formularza "Powiedz znajomemu". Możesz dołączyć znaczniki HTML, aby dodać formatowanie lub linki.

en: This message is having a invalid token - %1: %2
pl: Ta wiadomość posiada nieprawidłowy token - %1: %2

en: This message is missing a required token - {%1}: %2
pl: W tej wiadomości brakuje wymaganego tokena - {%1}: %2

en: This operation cannot be undone.
pl: Ta operacja nie może zostać cofnięta.

en: This option controls who can view the contents of this email on your website. The link can be included by inserting the "Mailing permalink" token (place it in a link when composing in HTML mode).
pl: Ta opcja określa, kto może wyświetlać zawartość tego e-maila w Twojej witrynie. Link może być dołączony poprzez wstawienie tokena "Odblokowywanie bezpośrednie" (umieść go w łączu podczas komponowania w trybie HTML).

en: This option is designed to be set by the contact themselves when they don't want to receive bulk email from your organization (they set it using the opt-out action from a CiviMail mailing).   Please think before changing it, as it will override the preference they have set.
pl: To pole jest stworzone by kontakty mogły same ustawić, czy chcą otrzymywać e-maile masowe od twojej organizacji (ustawiają to używając akcji "Zrezygnuj" w wysyłce CiviMail). Proszę rozważ to przez dokonaniem zmian, gdyż nadpiszą one ich ustawienia.

en: This page does not have any price fields configured or you may not have permission for them. Please contact the site administrator for more details.
pl: Ta strona nie ma żadnych pól cenowych skonfigurowanych lub nie masz dla nich uprawnień. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z administratorem witryny.

en: This page includes a Profile with Membership fields - but the Membership Block is NOT enabled. Please notify the site administrator.
pl: Na tej stronie znajduje się profil zawierający pola członkostwa - ale Blok Członkostwa NIE jest włączony. Powiadom administratora witryny.

en: This page is currently running in <strong>test-drive mode</strong>. If this is a paid event, transactions will be sent to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and test event registration and contribution records will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. </strong> Refer to your payment processor's documentation for information on values to use for test credit card number, security code, postal code, etc.
pl: Ra strona aktualnie jest na <strong>trybie testowym </strong>. Jeśli jest to płatne wydarzenie, transakcje będą wysyłane do twego testowego procesora płatności. <strong>Żadna transakcja live nie będzie zgłaszana. Jednakże, rekord kontaktu będzie stworzony i zapisany w bazie danych. Dla oczywistych testów wprowadź imię abyś mógł zrecenzować i usunąć zapisy jeśli potrzeba. </strong> Odnoś się do twoich dokumentów procesu płatności dla informacji o wartości do użycia numeru testowej karty kredytowej, numeru bezpieczeństwa, kodu pocztowego, itd.

en: This page is currently running in <strong>test-drive mode</strong>. Transactions will be sent to your payment processor's test server. <strong>No live financial transactions will be submitted. However, a contact record will be created or updated and a test contribution record will be saved to the database. Use obvious test contact names so you can review and delete these records as needed. Test contributions are not visible on the Contributions tab, but can be viewed by searching for 'Test Contributions' in the CiviContribute search form.</strong> Refer to your payment processor's documentation for information on values to use for test credit card number, security code, postal code, etc.
pl: Ta strona aktualnie jest w <strong>trybie testowym </strong>. Transakcje będą wysyłane do twojego testowego procesora płatności. <strong>Żadna transakcja nie będzie wysyłana. Jednakże, kontakt będzie stworzony albo zaktualizowany i zapisany w jako wpłata testowa. Użyj oczywistych testów wprowadź imię abyś mógł zrecenzować i usunąć zapisy jeśli potrzeba. Testowe wpłaty nie są widoczne na tablicy wpłat, ale możesz je znaleźć szukając 'Testowych wpłat' w CiviContribute </strong> Sprawdź w dokumentacji procesorów płatności, aby wprowadzić testowe dane karty płatnicznej, kodu CVV oraz kodu pocztowego.

en: This page is not related to the Personal Campaign Page you have just visited. However you can still make a contribution here.
pl: Ta strona nie jest powiązana z Osobistą Stroną Kampanii, którą właśnie odwiedziłeś. Jednak nadal możesz dokonać tu wpłaty.

en: This page lists all case records for %1.
pl: Ta strona zawiera listę wszystkich rekordów przypadku dla %1.

en: This page lists all event registrations for %1 since inception.
pl: Ta strona zawiera listę wszystkich wydarzeń w których zarejestrował się: %1.

en: This page lists all grants for %1 since inception.
pl: Ta strona zawiera listę wszystkich dotacji dla kontaktu %1 od momentu jego dodania do bazy.

en: This phone number is included in automated contribution receipts if the contributor has selected a premium. It should be an appropriate phone number for inquiries about premium fulfillment/shipping.
pl: Ten numer telefonu będzie występował w automatycznych pokwitowaniach dotacji w sytuacjach, gdy ofiarodawca wybrał jakiś prezent. Powinien to być numer telefonu osoby odpowiedzialnej za pytania dotyczące dostarczania prezentów.

en: This price set is used by the contribution page(s) listed below. Click the contribution page title to change or remove the price set.
pl: Ten zestaw cen jest używany przez strony wymienione poniżej. Kliknij tytuł strony wpłaty, aby zmienić lub usunąć zestaw cen.

en: This price set is used by the event template(s) listed below. Click the event template title to change or remove the price set.
pl: Ten zestaw cen jest używany przez wymienione poniżej szablony wydarzeń. Kliknij tytuł szablonu wydarzenia, aby zmienić lub usunąć zestaw cen.

en: This price set is used by the event(s) listed below. Click the event title to change or remove the price set.
pl: Ten zestaw cen jest używany przez wydarzenia wymienione poniżej. Kliknij tytuł wydarzenia, aby zmienić lub usunąć zestaw cen.

en: This profile does not have the map feature turned on.
pl: Ten profil nie ma włączonej funkcji mapy.

en: This profile is configured for contact type '%1'. It cannot be used to edit contacts of other types.
pl: Ten profil jest skonfigurowany dla kontaktu rodzaju "%1". Nie można go używać do edytowania kontaktów innych rodzajów.

en: This profile is currently used for %1.
pl: Ten profil jest obecnie używany przez %1.

en: This profile no longer includes field "%1"! All references to the field have been removed.
pl: Ten profil nie zawiera już pola "%1"! Wszystkie odniesienia do pola zostały usunięte.

en: This quarter
pl: Obecny kwartał

en: This record was modified by another user!
pl: Ten rekord został zmodyfikowany przez innego użytkownika!

en: This recurring contribution is linked to an auto-renew membership. If you cancel it, the associated membership will no longer renew automatically. However, the current membership status will not be affected.
pl: Okresowa składa jest połączona z automatycznym odnawianiem członkostwa. Jeżeli anulujesz, powiązane członkostwo nie odnowi się więcej automatycznie. Jednakże, status aktualnego członkostwa nie zmieni się.

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 %2(s)
pl: Ta powtarzająca się wpłata będzie przetwarzane automatycznie każdego %1 %2(s).

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 %2s for a total %3 installments (including this initial contribution).
pl: Twoje cykliczne wpłaty będą przetwarzane automatycznie każdego %1 %2 - %3 rat (wliczając tę początkową wpłatę).

en: This recurring contribution will be automatically processed every %1 for a total %2 installments (including this initial contribution).
pl: Twoje cykliczne wpłaty będą przetwarzane automatycznie każdego %1  -  %2 rat (wliczając tą początkową wpłatę ).

en: This report can not be displayed because there are no relevant entries in the logging tables.
pl: Tego raportu nie można wyświetlić, ponieważ w tabelach rejestrowania nie ma odpowiednich wpisów.

en: This report displays the current results for your A/B test. You can return to this page to view the latest statistics by navigating to "Manage A/B Tests" and clicking "Results".
pl: Ten raport wyświetla bieżące wyniki testu A/B. Możesz powrócić do tej strony, aby wyświetlić najnowsze statystyki, przechodząc do "zarządzanie testami A/B" i klikając "wyniki".

en: This scheduled job does not have any log entries.
pl: To zaplanowane zadanie nie ma żadnych wpisów w dzienniku zdarzeń.

en: This screen is particularly useful for managing events with Waitlisting and / or Registration Approval features enabled. In order to use these features you must first enable the related Participant Statuses (Administer &raquo; CiviEvent &raquo; Participant Statuses).
pl: To pole jest praktycznie użyteczne dla zarządzania wydarzeniami z listą oczekującą albo/lub Zgodą na Rejestrację jako cechą włączoną. Aby mieć prawo użyć tych cech musisz najpierw włączyć powiązane statusy  uczestników (Administrator; CiviEvent; Status Uczestników).

en: This screen shows all the Personal Campaign Pages created in the system and allows administrator to review them and change their status.
pl: Ten ekran pokazuje wszystkie Osobiste Strony Kampanii utworzone w systemie i umożliwia administratorowi przeglądanie ich oraz zmianę ich statusu.

en: This setting is ignored if the profile is embedded in an online contribution, membership signup or event registration form. In this case a contact match always results in the transaction being linked to the matching contact.</p>
pl: To ustawienie jest ignorowane, jeśli profil jest osadzony we wpłacie online, rejestracji członkostwa lub formularzu rejestracji wydarzenia. W takim przypadku dopasowanie kontaktu zawsze powoduje powiązanie transakcji z pasującym kontaktem.</p>

en: This smart group will stay up-to-date with all contacts who meet the search criteria.
pl: Skład tej sprytnej grupy będzie aktualizowany na bieżąco w oparciu o wybrane kryteria.

en: This system included an outdated, insecure script (%1). The file was automatically deleted.
pl: Ten system zawiera przestarzały, niezabezpieczony skrypt (%1). Plik został automatycznie usunięty.

en: This system includes an outdated, insecure script (%1). Please delete it.
pl: Ten system zawiera przestarzały, niezabezpieczony skrypt (%1). Proszę go usunąć.

en: This table provides a summary of <strong>Grant Totals</strong>, and includes shortcuts to view the Grant details for these commonly used search periods. Click the Grant Status to see a list of Contacts for that grant status. To run your own customized searches - click <a href='%1'>Find Grants</a>. You can search by Contact Name, Amount, Grant type and a variety of other criteria.
pl: Ta tabela zawiera podsumowanie <strong>wszystkich dotacji</strong> oraz  skróty ze szczegółami dotacji dla najczęściej używanych okresów czasowych. Kliknij Status dotacji, aby zobaczyć listę kontaktów dla tego statusu dotacji. Aby uruchomić własne niestandardowe wyszukiwanie - kliknij <a href='%1'> Znajdź dotacje</a>. Możesz wyszukiwać po nazwie kontaktu, kwocie, typie dotacji i szeregu innych kryteriów.

en: This title and the description below will be displayed to users in the reports list when they click the 'Reports Listing' menu. The title should reflect the report's default criteria. EXAMPLE: Activity Report - Current Month
pl: Ten tytuł i opis poniżej będą wyświetlane użytkownikom na liście raportów po kliknięciu menu "Raporty". Tytuł powinien odzwierciedlać domyślne kryteria raportu. PRZYKŁAD: raport aktywności - bieżący miesiąc

en: This title is already associated with the selected activity type. Please specify a unique title.
pl: Ten tytuł jest już powiązany z wybranym typem interakcji. Podaj unikatowy tytuł.

en: This title is already associated with the selected campaign and activity type. Please specify a unique title.
pl: Ten tytuł jest już powiązany z wybraną kampanią i typem interakcji. Podaj unikatowy tytuł.

en: This title will be displayed at the top of the page.<br />Please use only alphanumeric, spaces, hyphens and dashes for Title.
pl: Ten tytuł będzie wystawiany na górze strony. <br />Proszę używać tylko znaków alfanumerycznych, spacje, łączniki i kreski w nazwie.

en: This title will be displayed at the top of the thank-you / transaction confirmation page.
pl: Ten tytuł będzie wyświetlany na górze strony z podziękowaniem / potwierdzeniem transakcji.

en: This title will be displayed at the top of the thank-you page.
pl: Ten tytuł zostanie wyświetlony u góry strony z podziękowaniami.

en: This token can only be used in send mailing context (body, header, footer)..
pl: Ten token może być używany tylko w kontekście wysyłania wiadomości e-mail (treść, nagłówek, stopka).

en: This username is currently available.
pl: Ta nazwa użytkownika jest dostępna.

en: This username is taken.
pl: Ta nazwa użytkownika jest zajęta.

en: This version of CiviCRM can only be used with Backdrop 1.x. Please ensure that '%1' exists if you are running Backdrop 1.0 and over.
pl: Ta wersja CiviCRM może być używana tylko z Backdrop 1. x. Upewnij się, że "%1" istnieje, jeśli używasz Backdrop w wersji 1,0 i powyżej.

en: This version of CiviCRM can only be used with Drupal 6.x or 7.x. Please ensure that '%1' exists if you are running Drupal 7.0 and over.
pl: Ta wersja CiviCRM może być używana tylko z Drupal 6. x lub 7. x. Upewnij się, że "%1" istnieje, jeśli korzystasz z Drupal 7,0 i powyżej.

en: This webserver is running an outdated version of PHP (%1). It is strongly recommended to upgrade to PHP %2 or later, as older versions can present a security risk. The preferred version is %3.
pl: Ten serwer korzysta z przestarzałej wersji PHP (%1). Zdecydowanie zaleca się uaktualnienie do PHP %2 lub nowszego, ponieważ starsze wersje mogą stanowić zagrożenie bezpieczeństwa. Preferowana wersja to %3.

en: This week
pl: Ten tydzień

en: This will also remove the premium from any contribution pages that currently include it.
pl: To również usunie formularz prezentów ze stron wpłat które aktualnie go zawierają.

en: This will immediately delete the file %1. This action cannot be undone.
pl: Spowoduje to natychmiastowe usunięcie pliku %1. Tego działania nie można cofnąć.

en: This will refresh the duplicates list. Click OK to proceed.
pl: Spowoduje to odświeżenie listy duplikatów. Kliknij przycisk OK, aby kontynuować.

en: This will run the batch merge process on the listed duplicates. The operation will run in safe mode - only records with no direct data conflicts will be merged. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
pl: Spowoduje to uruchomienie procesu seryjnego scalania w wymienionych duplikatach. Operacja zostanie uruchomiona w trybie bezpiecznym - zostaną scalone tylko rekordy bez bezpośrednich konfliktów danych. Kliknij OK, aby kontynuować, jeśli jesteś pewien, że chcesz uruchomić tę operację.

en: This will run the batch merge process on the selected duplicates. The operation will run in force merge mode - all selected duplicates will be merged into main contacts even in case of any conflicts. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
pl: Spowoduje to uruchomienie procesu seryjnego scalania wybranych duplikatów. Operacja uruchomi się w trybie scalania - wszystkie wybrane duplikaty zostaną scalone w główne kontakty, nawet w przypadku jakichkolwiek konfliktów. Kliknij OK, aby kontynuować, jeśli jesteś pewien, że chcesz uruchomić tę operację.

en: This will run the batch merge process on the selected duplicates. The operation will run in safe mode - only records with no direct data conflicts will be merged. Click OK to proceed if you are sure you wish to run this operation.
pl: Spowoduje to uruchomienie procesu seryjnego scalania wybranych duplikatów. Operacja zostanie uruchomiona w trybie bezpiecznym - zostaną scalone tylko rekordy bez bezpośrednich konfliktów danych. Kliknij OK, aby kontynuować, jeśli jesteś pewien, że chcesz uruchomić tę operację.

en: Thought you might be interested in checking out this event. I'm planning on attending.
pl: Pomyślałem, że możesz być zainteresowany obejrzeniem tego wydarzenia. Ja planuję w nim uczestniczyć.

en: Thought you might be interested in learning about and helping this organization. I think they do important work.
pl: Pomyślałem, że możesz być zainteresowany poznawaniem i pomaganiem tej organizacji. Myślę, że wykonują istotną pracę.

en: Thousands Separator and Decimal Delimiter can not be the same.
pl: Separator tysięcy i separator dziesiętny nie mogą być takie same.

en: Thousands Separator can not be empty. You can use a space character instead.
pl: Separator tysięcy nie może być pusty. Zamiast tego możesz użyć znaku spacji.

en: Three
pl: Trzy

en: Threshold
pl: Próg

en: Thumbnail
pl: Miniaturka

en: Thumbnail URL
pl: Adres URL miniaturki

en: Thumbnail URL is Required
pl: Adres miniaturki jest wymagany

en: Tibetan Standard, Tibetan, Central
pl: Tybetański Standardowy, Tybetański, Centralny

en: Tigrinya
pl: Tigrinia

en: Time
pl: Czas

en: Time Format
pl: Format czasu

en: Time Limit
pl: Limit czasu

en: Time is required for this format.
pl: Określenie czasu jest wymagane dla tego formatu.

en: Time limit <strong>in hours</strong> for confirming/finishing registration by participants with any of the pending statuses. Enter 0 (or leave empty) to disable this feature.
pl: Limit czasu <strong>w godzinach </strong> na potwierdzenie/ukończenie rejestracji przez uczestników z jakimkolwiek oczekującym statusem. Wprowadź 0 (albo zostaw puste) aby wyłączyć tą cechę.

en: Timeline
pl: Oś czasu

en: Timestamp
pl: Znak czasu

en: Timestamp Mismatch
pl: Niedopasowanie datownika

en: Timezone
pl: Strefa czasowa

en: Timezone Abbreviation
pl: Skrót strefy czasowej

en: Timezone ID
pl: Identyfikator strefy czasowej

en: Timezone Name
pl: Nazwa strefy czasowej

en: Tip
pl: Wskazówka

en: Tip: Managing waitlisted participants
pl: Wskazówka: Zarządzaj uczestnikami z listy oczekujących

en: Title
pl: Tytuł

en: Title - New Membership
pl: Tytuł - Nowy członek

en: Title Color
pl: Kolor tytułu

en: Title Text Color
pl: Kolor tekstu Tytułu

en: Title and Format
pl: Tytuł i format

en: Title and Settings
pl: Tytuł i ustawienia

en: Title for Confirmation page.
pl: Tytuł strony z potwierdzeniem.

en: Title for Premiums section
pl: Tytuł części z prezentami

en: Title for ThankYou page.
pl: Tytuł strony ThankYou.

en: Title is a required field.
pl: "Tytuł" jest polem wymaganym.

en: Title not Set
pl: Nie ustawiono tytułu

en: Title of the Campaign.
pl: Tytuł kampanii

en: Title of the Survey.
pl: Tytuł ankiety.

en: Title of the survey.
pl: Tytuł badania.

en: Title to appear at the top of the Premiums section.
pl: Tytuł, który pojawi się na górze działu z prezentami.

en: To
pl: Do

en: To Be Paid
pl: Do zapłacenia

en: To Email
pl: Do e-maila

en: To End of
pl: Do końca

en: To End of Previous
pl: Do końca poprzedniego

en: To First Name
pl: Do Imienia

en: To Last Name
pl: Do Nazwiska

en: To add a field to this form, drag or double-click an item from the list to the right.
pl: Aby dodać pole do tego formularza, przeciągnij lub dwukrotnie kliknij element z listy po prawej stronie.

en: To add reports to your dashboard:
pl: By dodać raporty do swojego pulpitu:

en: To allow users to see a listing of participants, set this field to 'Name' (list names only), 'Name and Email', or 'Name, Status and Register Date'.
pl: Aby zezwolić uczestnikom na zobaczenie listy uczestników, musisz ustalić pole 'Imię' ( tylko lista imion), 'imię i e-mail' lub 'Imię, status i datę rejestracji'.

en: To be paid in
pl: Do zapłaty w

en: To change the organization data collected use the "On Behalf Of Organization" profile (<a href="%1">Administer > Customize Data and Screens > Profiles</a>).
pl: Aby zmienić informacje organizacji zgromadzone na profilu " W imieniu Organizacji" (<a href="%1">Administrator>Dostosuj informacje i pola>profile </a>)

en: To complete and confirm your signature, please follow the activation instructions sent to the email address you provided.
pl: Aby wypełnić i potwierdzić swój podpis, postępuj zgodnie z instrukcjami aktywacji wysłanymi na podany adres e-mail.

en: To complete this transaction, click the <strong>Continue</strong> button below.
pl: Aby ukończyć transakcję, naciśnij <strong>Kontynuuj</strong> przycisk poniżej.

en: To disable Contribution Amounts section you need to first disable Separate Membership Payment option from Membership Settings.
pl: Aby wyłączyć sekcję Kwoty Wpłat musisz najpierw wyłączyć opcję Osobne płatności członkowskie z   ustawień członkostwa.

en: To enable event participation approval the following statuses must be enabled:
pl: Aby włączyć zatwierdzanie uczestnictwa w Wydarzeniu muszą być włączone następujace statusy:

en: To end of current calendar month
pl: Do końca bieżącego miesiąca

en: To end of current calendar year
pl: Do końca bieżącego roku kalendarzowego

en: To end of current quarter
pl: Do końca bieżącego kwartału

en: To end of current week
pl: Do końca bieżącego tygodnia

en: To end of previous calendar month
pl: Do końca poprzedniego miesiąca

en: To end of previous calendar year
pl: Do końca poprzedniego roku kalendarzowego

en: To end of previous quarter
pl: Do końca poprzedniego kwartału

en: To end of previous week
pl: Do końca poprzedniego tygodnia

en: To end of yesterday
pl: Do końca wczorajszego dnia

en: To ensure that all of your custom data groups are available to Views, you may need to add the following key(s) to the db_prefix array in your settings.php file: '%1'.
pl: Aby upewnić się, że wszystkie niestandardowe grupy danych są dostępne dla Widoków, konieczne może być dodanie następujących kluczy do tablicy db_prefix w pliku settings.php: "%1".

en: To filter on Staff Member or Relationship, please also select Staff Member and Relationship from the list of fields.
pl: Aby filtrować po polach "Członek Zespołu" lub "Powiązanie", proszę zaznaczyć odpowiednie pola na liście pól.

en: To find out more about this event, go to:
pl: Aby dowiedzieć się więcej o tym wydarzeniu, przejdź do:

en: To make a contribution, go to:
pl: Aby dokonać wpłaty, przejdź do:

en: To search by specific location types (e.g. Home, Work...), select one or more options.
pl: Aby wyszukiwać według określonych rodzajów lokalizacji (np. Dom, Praca ...), wybierz jedną lub więcej opcji.

en: To send a Mass SMS, you must have a valid group of recipients - either at least one group that's a Mailing List
pl: Aby wysłać masowego SMSa, musisz mieć prawidłową grupę odbiorców - przynajmniej jedną grupę, która jest listą mailingową.

en: To send only one message to the shared address, enable this option. Mail-merge tokens will be filled for only one person.
pl: Aby wysłać tylko jedną wiadomość na wspólny adres, włącz tę opcję. Znaczniki korespondencji seryjnej zostaną wypełnione tylko dla jednej osoby.

en: To send separate messages for each person, disable this option. Mail-merge tokens will be filled separately for each person.
pl: Aby wysłać oddzielne wiadomości dla każdej osoby, wyłącz tę opcję. Znaczniki korespondencji seryjnej będą wypełniane indywidualnie dla każdej osoby.

en: To view totals please select all of activity id, date and duration.
pl: Aby zobaczyć sumy, proszę zaznaczyć "ID interakcji", "Data" oraz "Czas trwania"

en: To:
pl: Do:

en: To: %1
pl: Do: %1

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Toggle fullscreen
pl: Przełącz na pełny ekran

en: Tokens
pl: Tokeny

en: Tomorrow
pl: Jutro

en: Tonga (Tonga Islands)
pl: Tonga (Wyspy Tonga)

en: Too many matching results
pl: Zbyt wiele pasujących wyników

en: Top Donors Report
pl: Top Raport Darczyńców

en: Top Margin
pl: Górny margines

en: Top Padding
pl: Odstęp z góry

en: Top level
pl: Najwyższy poziom

en: Total Activities
pl: Łącznie interakcji

en: Total Amount
pl: Suma kwot

en: Total Amount (%1)
pl: Łączna kwota (%1)

en: Total Amount (Contributions)
pl: Łączna kwota (transakcje)

en: Total Amount (Soft Credits)
pl: Łączna kwota (darowizny pośrednie)

en: Total Amount Contributed
pl: Łączna kwota transakcji

en: Total Amount Paid
pl: Łączna kwota wpłacona

en: Total Clicks (WIP)
pl: Suma Kliknięć (WIP)

en: Total Clicks on a particular link
pl: Łączne kliknięcia określonego linku

en: Total Committed
pl: Łącznie zaangażowanych

en: Total Contributions
pl: Suma transakcji

en: Total Donations
pl: Łącznie darowizny:

en: Total Donors
pl: Darczyńcy ogółem

en: Total Duration (in Minutes)
pl: Całkowity czas trwania (w minutach)

en: Total Income
pl: Całkowity dochód

en: Total LifeTime
pl: Całkowity okres istnienia

en: Total Members
pl: Suma członków

en: Total No Pledges
pl: Liczba deklaracji

en: Total Number of Activities
pl: Łączna liczba interakcji

en: Total Number of Cases
pl: Łączna liczba przypadków

en: Total Number of Countries
pl: Łączna liczba krajów

en: Total Open Rate
pl: Liczba otwarć

en: Total Opens
pl: Pełne otwarcie

en: Total Paid
pl: Wszystkie wpłaty

en: Total Participant(s) added to event: %1.
pl: Liczba uczestników uczestniczących w wydarzeniu: %1.

en: Total Participants
pl: L. uczestników

en: Total Participants : %1
pl: Liczba uczestników: %1

en: Total Payments Made
pl: Łączna liczba dokonanych płatności

en: Total Pledge Amount
pl: Łączna kwota deklaracji

en: Total Pledge Amount should be greater than zero.
pl: Całkowita kwota deklarowanych wpłat powinna być większa niż zero

en: Total Pledged
pl: Wszystkie zobowiązania

en: Total Pledges
pl: Suma zadeklarowanych kwot

en: Total Price
pl: Suma

en: Total Primary Contact(s)
pl: Łącznie głównych kontaktów

en: Total Received
pl: Łącznie otrzymano

en: Total Recipients:
pl: Odbiorcy łącznie:

en: Total Reserve
pl: Łącznie zarezerwowanych

en: Total Row(s)
pl: Wszystkie rekordy

en: Total Rows
pl: Suma wierszy

en: Total Selected Activities: %1
pl: Wybrano <strong>Działania</strong>: %1

en: Total Soft Credit Amount
pl: Całościowa kwota darowizny.

en: Total Tax
pl: Kwota podatku

en: Total Tax Amount
pl: Łączna wartość podatku

en: Total Tracked Opens
pl: Łączna ilość śledzonych otworzeń

en: Total Types
pl: Łączna liczba typów

en: Total Unique Clicks
pl: Łącznie unikalnych kliknięć

en: Total amount entered
pl: Suma kwot wprowadzonych

en: Total amount expected
pl: Suma kwot

en: Total amount for this batch.
pl: Suma tej serii

en: Total amount last year
pl: Łączna kwota w ubiegłym roku

en: Total amount you would like to raise for this campaign.
pl: Całkowita kwota, do pozyskania w tej kampanii.

en: Total for
pl: Suma dla

en: Total for Fiscal Year
pl: Łącznie w roku obrachunkowym

en: Total for amounts entered below does not match the expected batch total.
pl: Pełna kwota wprowadzona poniżej nie pasuje do spodziewanej całkowitej seria.

en: Total number of payments to be made. Set this to 0 if this is an open-ended commitment i.e. no set end date.
pl: Pełna liczba płatności do dokonania. Wybierz to 0 jeśli jest otwarta wpłata tzn. bez ostatecznie ustalonej końcowej daty.

en: Total number of rows imported successfully.
pl: Pełna liczba wierszy wpłat importowana z sukcesem.

en: Total pledged amount.
pl: Łączna zadeklarowana kwota

en: Total reserved contacts should be a positive number
pl: Suma zarezerwowanych kontaktów musi być wyrażona wartością dodatnią.

en: Total reserved per interviewer
pl: Pełna liczba rezerwacji na przeprowadzającego badanie.

en: Total rows (activity records) in uploaded file.
pl: Łączne wiersze (rekordy interakcji) w przesłanym pliku.

en: Total rows (contribution records) in uploaded file.
pl: Suma wierszy (wpisów z dotacjami) w pliku.

en: Total rows (participant records) in uploaded file.
pl: Liczba wierszy (rekordów uczestników) w przesyłanym pliku.

en: Total rows to be imported.
pl: Suma wierszy, które zostaną zaimportowane.

en: Total tax amount of this contribution.
pl: Całkowita kwota podatku od tej składki.

en: Totals Only
pl: Tylko sumy

en: Touched Activity
pl: Zmodyfikowany rekord interakcji

en: Touched Contact
pl: Zmodyfikowany rekord kontaktu

en: Track Click-Throughs
pl: Śledź kliknięcia

en: Track Mailing?
pl: Śledzenie mailingu?

en: Track Opens
pl: Śledź otworzenia

en: Track Opens?
pl: Śledzić otwarcia?

en: Track Replies
pl: Śledź odpowiedzi

en: Track URLs?
pl: Śledzić URL-e?

en: Track replies using VERP in Reply-To header
pl: Śledź odpowiedzi poprzez VERP z nagłówków Reply-To

en: Track the number of times recipients click each link in this mailing.
pl: Śledź ile razy odbiorcy klikają poszczególne linki w tej wiadomości.

en: Track the number of times recipients open this mailing in their email software.
pl: Śledź liczbę przypadków, w których odbiorcy otwierają tę mailing w swoim oprogramowaniu pocztowym.

en: Trackable Opens
pl: Śledzone otwarcia

en: Trackable Replies
pl: Śledzone odpowiedzi

en: Trackable URL ID
pl: ID śledzonego adresu URL

en: Trackable URL Open ID
pl: ID śledzonych otwarć URL

en: Trackable URLs
pl: Śledzone adresy URL

en: Trackable Url
pl: Śledzone URL

en: Tracking
pl: Śledzenie

en: Trans #
pl: Numer transakcji

en: Transaction
pl: Transakcja

en: Transaction #
pl: Nr transakcji

en: Transaction Amount
pl: Kwota transakcji

en: Transaction Date
pl: Data transakcji

en: Transaction Fee
pl: Opłata za transakcję

en: Transaction ID
pl: Id transakcji

en: Transaction ID already exists in Database.
pl: Identyfikator transakcji już istnieje w bazie danych

en: Transaction ID must be unique within the database
pl: ID transakcji musi być unikatowy w bazie danych

en: Transaction ID's must be unique. Include the account number for checks.
pl: Identyfikator transakcji musi być unikalny. Dołącz numer konta do sprawdzenia.

en: Transaction ID's must be unique. Transaction '%1' already exists in your database.
pl: ID transakcji musi być unikatowy. Transakcja '%1' już istnieje w bazie danych.

en: Transactions
pl: Transakcje

en: Transfer
pl: Przepisz

en: Transfer Registration
pl: Przepisz rejestrację

en: Transfer or Cancel
pl: Transfer lub anulowanie

en: Transfer or Cancel Registration
pl: Przepisz lub anuluj swoją rejestrację:

en: Transfer or cancel your registration:
pl: Przepisz lub anuluj swoją rejestrację:

en: Transferred to
pl: Przepisane do

en: Transferred to Contact ID
pl: Przepisano do kontaktu numer

en: Trxn ID
pl: Numer identyfikacyjny Trxn

en: Try "Search All or by Date Range".
pl: Spróbuj "Szukaj wszystkich lub po dacie".

en: Try a different spelling or use fewer letters.
pl: Wypróbuj inną pisownię lub użyj mniej liter.

en: Turkish
pl: Turecki

en: Turkmen
pl: Turkmeński

en: Two
pl: Dwa

en: Type
pl: Rodzaj

en: Type of Data
pl: Rodzaj danych

en: Type of Group.
pl: Rodzaj grupy.

en: Type of bounce
pl: Rodzaj odbicia

en: UF Group Created Date
pl: Data stworzenia grupy UF

en: UF Join ID
pl: numer identyfikacyjny dołączenia UF

en: UF Match ID
pl: Identyfikator dopasowania UF

en: URL Click-through tracking
pl: Śledzenie kliknięć URL-i

en: URL for Winner Criteria
pl: URL dla zwycięskich kryteriów

en: URL for this Page
pl: Adres URL strony kampanii

en: URL is not set for this payment processor
pl: Nie ustawiono URL dla tego Procesora Płatności

en: URL to Homepage.
pl: URL do strony głównej

en: URL to Logo Image
pl: Adres URL do obrazu z logo

en: URL to Widget logo
pl: URL lo logo widgetu

en: USPS Code
pl: Kod USPS

en: Uighur, Uyghur
pl: Ujgurski

en: Ukrainian
pl: ukraiński

en: Un-subscribe Confirmation
pl: Potwierdzenie rezygnacji z subskrypcji

en: Unable to Delete
pl: Nie można skasować

en: Unable to create InnoDB tables. MySQL InnoDB support is required for CiviCRM but is either not available or not enabled in this MySQL database server.
pl: Nie można utworzyć tabel InnoDB. Wsparcie MySQL InnoDB  jest wymagane dla CiviCRM ale albo nie jest dostępne lub nie jest włączone w tym serwerze bazy danych MySQL.

en: Unable to create temporary tables. This MySQL user is missing the CREATE TEMPORARY TABLES privilege.
pl: Nie mogę utworzyć tymczasowe tabele. Bieżący użytkownik MySQL nie posiada uprawnień do utworzenia tymaczasowych tabel.

en: Unable to create triggers. This MySQL user is missing the CREATE TRIGGERS  privilege.
pl: Nie mogę utworzyć wyzwalacze. Bieżący użytkownik MySQL nie posiada uprawnień do tworzenia wyzwalaczy.

en: Unable to delete the '%1' Price Field - it is currently in use by one or more active events or contribution pages or contributions  or event templates.
pl: Nie można usunąć pola ceny "%1" - jest ono obecnie używane przez jedno lub więcej aktywnych wydarzeń, stron wpłat, wpłat lub szablonów wydarzeń.

en: Unable to delete the '%1' Price Field Option - it is currently in use by one or more active events  or contribution pages or contributions.
pl: Nie można usunąć opcji pola ceny "%1" - jest ona obecnie używana przez jedno lub więcej aktywnych wydarzeń, stron wpłat lub wpłat.

en: Unable to delete the '%1' price set - it is currently in use by one or more active events or contribution pages or contributions or event templates.
pl: Nie można usunąć zestawu cen "%1" - jest on obecnie używany przez jedno lub więcej aktywnych wydarzeń albo stron wpłat, wpłat lub szablonów wydarzeń.

en: Unable to deliver to destintation mail server
pl: Nie można dostarczyć do docelowego serwera poczty

en: Unable to disable the '%1' price set - it is currently in use by one or more active events, contribution pages or contributions.
pl: Nie można wyłączyć '%1' zestawu ceny - Jest używany przez jeden lub więcej aktywnych wydarzeń,stron lub składek.

en: Unable to extract the extension to %1.
pl: Nie powiodło się rozpakowanie rozszerzenia do %1.

en: Unable to extract the extension.
pl: Nie powiodło się rozpakowanie rozszerzenia

en: Unable to extract the extension: %1 cannot be cleared
pl: Nie powiodło się rozpakowanie rozszerzenia: %1 nie może być wyczyszczone

en: Unable to file on case.
pl: Nie można przypisać do przypadku.

en: Unable to load configuration file for the referenced case type: '%1' %2.
pl: Nie można wczytać pliku konfiguracji dla typu przypadku odwoławczego: '%1' %2.

en: Unable to lock tables. This MySQL user is missing the LOCK TABLES privilege.
pl: Mie mogę zablokować tabelę. Bieżący użytkownik MySQL nie posiada uprawnień do blokowania tabel.

en: Unable to reach destination mail server
pl: Nie udało się dostarczyć wiadomości na serwer odbiorcy

en: Unable to reach the server. Please refresh this page in your browser and try again.
pl: Nie można połączyć się z serwerem. Odśwież stronę w przeglądarce i spróbuj ponownie.

en: Unable to remove directory %1
pl: Nie można usunąć katalogu %1

en: Unable to remove file %1
pl: Nie można usunąć pliku %1

en: Unable to resolve recipient domain
pl: Nie można rozstrzygnąć domeny odbiorcy

en: Uncheck this box if you are using this contribution page for free membership signup ONLY, or to solicit in-kind / non-monetary donations such as furniture, equipment.. etc.
pl: Usuń zaznaczenie tego pola, jeśli używasz tej strony TYLKO do bezpłatnego zarejestrowania członkostwa lub przyjęcia w ramach członkostwa darowizn w naturze / niepieniężnych, takich jak meble, wyposażenie itp.

en: Unfortunately some of your options have now sold out for one or more participants.
pl: Niestety niektóre z wybranych przez Ciebie opcji zostały już wyprzedane dla jednego albo więcej uczestników.

en: Unfortunately there are currently no available spaces for the %1 event.
pl: Niestety obecnie nie ma wolnych miejsc na wydarzenie %1.

en: Unhide
pl: Odkryj

en: Unhold Email
pl: Wznów e-mail

en: Uninstall
pl: Odinstaluj

en: Uninstall "%1"?
pl: Odinstalować "%1"?

en: Uninstall Error
pl: Błąd odinstalowywania

en: Uninstall Extension
pl: Odinstaluj rozszerzenie

en: Unique Campaign ID.
pl: Unikalny ID kampanii

en: Unique Case ID
pl: Unikalny ID przypadku

en: Unique Click-throughs
pl: Różne kliknięcia

en: Unique Clicks
pl: Unikalne kliknięcia

en: Unique ID (OpenID)
pl: Unikalny identyfikator (OpenID)

en: Unique Open Rate
pl: Liczba unikalnych otwarć

en: Unique Opens
pl: Unikalne otwarcie

en: Unique Replies
pl: Unikalne odpowiedzi

en: Unique Tracked Opens
pl: Rózne śledzone otwarcia

en: Unique internal Credit Note ID for this contribution.
pl: Unikalny wewnętrzny ID noty kredytowej dla tej wpłaty.

en: Unique internal reference ID for this contribution.
pl: Unikalny wewnętrzny identyfikator tej wpłaty.

en: Unique payment ID for this transaction. The Payment Processor's transaction ID will be automatically stored here on online contributions.
pl: Unikalny identyfikator płatności dla tej transakcji. W przypadku dotacji on-line, zostanie wykorzystany identyfikator transakcji procesora płatności.

en: Unique reference for the recurring contribution. May be made up of other fields, e.g. bank ID, account number, etc.
pl: Unikalne id stałej wpłaty. Może zawierać zewnętrzny numer z banku lub systemu procesora płatności

en: Unit Price
pl: Cena jednostki

en: Unit of Measure
pl: Jednostka miary

en: Unit price.
pl: Cena jednostkowa.

en: Units
pl: Jednostki

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unknown bounce type: Could not parse bounce email
pl: Nieznany rodzaj zwrotu: brak możliwości automatycznego przeanalizowania wiadomości zwrotnej

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Unknown path
pl: Nieznana ścieżka

en: Unlocked
pl: Odblokowanie

en: Unmatched Soft Credit Rows (skipped)
pl: Niezrównane wiersze pośrednich darczyńców (pominięte)

en: Unnamed Profile
pl: Nienazwany profil

en: Unopened/Hidden
pl: Nieotworzone/Ukryte

en: Unpaid
pl: Nie zapłacone

en: Unreachable
pl: Nieosiągalne

en: Unrecognized payment hook (%1) in %2::%3
pl: Nieznany "payment hook" (%1) w %2::%3

en: Unrecognized upgrade action
pl: Nieznana akcja aktualizująca

en: Unrestricted
pl: Nieograniczony

en: Unreviewed
pl: Nieprzejrzane

en: Unsafe Files
pl: Niezapisane pliki

en: Unsafe Permission Settings
pl: Niebezpieczne ustawienia uprawnień

en: Unsaved Changes
pl: Zmiany niezapisane

en: Unsubscribe
pl: Wypisz

en: Unsubscribe (Action)
pl: Wpisz się (Akcja)

en: Unsubscribe Confirmation
pl: Potwierdzenie zakonczenia subskrypcji

en: Unsubscribe Group
pl: Wypisz z grupy

en: Unsubscribe ID
pl: ID wypisu

en: Unsubscribe Message
pl: Wiadomość wypisująca

en: Unsubscribe Requests
pl: Żądania wypisania

en: Unsubscribe Timestamp
pl: Sygnatura czasowa rezygnacji

en: Unsubscribe URL (Action)
pl: Wypisz się URL (Akcja)

en: Unsubscribe is for Organization?
pl: Anulowanie subskrypcji dla organizacji?

en: Unsubscribe via email
pl: Wypisanie się poprzez e-mail

en: Unsubscribe via web page
pl: Wypisywanie się poprzez stronę www

en: Unsubscribed
pl: Wypisanych

en: Unsubscribed Groups
pl: Grupy bez subskrypcji

en: Unsubscribes
pl: Wypisani

en: Unsubscription Groups
pl: Grupy wypisanych

en: Unsupervised
pl: Bez nadzoru

en: Unsupported Locale
pl: Nieobsługiwane ustawienia lokalne

en: Unsupported action
pl: Nieobsługiwana akcja

en: Up To %1
pl: Maksymalnie %1

en: Up To %1 Donation
pl: Do %1 Darowizn

en: Upcoming
pl: Nadchodzący

en: Upcoming Events
pl: Nadchodzące wydarzenia

en: Update
pl: Uaktualnij

en: Update "%1"
pl: Aktualizacja "%1"

en: Update Activities
pl: Aktualizuj <strong>Działania</strong>

en: Update Activity
pl: Uaktualnij zdarzenie

en: Update Campaign
pl: Uaktualnij kampanię

en: Update Check Disabled
pl: Kontrola aktualizacji wyłączona

en: Update Contact Information
pl: Aktualizacja informacji kontaktowych

en: Update Contact(s)
pl: Zaktualizuj Kontakt(-y)

en: Update Contacts
pl: Zaktualizuj Kontakty

en: Update Contribution(s)
pl: Aktualizuj wpłatę(y)

en: Update Contributions
pl: Aktualizuj wpłaty

en: Update Error
pl: Błąd aktualizacji

en: Update Grants
pl: Aktualizuj dotacje

en: Update Greetings and Addressees
pl: Aktualizuj pozdrowienia i adresatów

en: Update Membership Statuses
pl: Zaktualizuj statusy członków

en: Update Page Format (this will affect all templates that use this format)
pl: zaktualizuj format strony (To dotknie wszystkich szablonów używających tego formatu)

en: Update Participant Statuses
pl: Aktualizuj statusy uczestników

en: Update Participant(s)
pl: Aktualizuj uczestnika(ów).

en: Update Petition
pl: Zaktualizuj petycję

en: Update Recurring Contribution
pl: Zaktualizuj cykliczne wpłaty

en: Update Recurring Contribution Billing Details
pl: Zaktualizuj szczegóły rozliczeń cyklicznej wpłaty

en: Update Response
pl: Zaktualizuj odpowiedzi

en: Update Responses for All
pl: Zaktualizuj odpowiedzi dla wszystkich

en: Update Smart Group
pl: Uaktualnij sprytną grupę

en: Update Smart Group Counts
pl: Zaktualizuj liczbę sprytnych grup

en: Update Success
pl: Pomyślnie zaktualizowano

en: Update Survey
pl: Uaktualnij badanie

en: Update Template
pl: Uaktualnij szablon

en: Update existing contributions
pl: Aktualizuj istniejące wpłaty

en: Update field values for each Activities as needed. Click <strong>Update Activities</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first Activity and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
pl: Zaktualizuj wartości pól dla każdego działania w miarę potrzeb. Kliknij <strong>Aktualizuj interakcje</strong> poniżej, aby zapisać wszystkie wprowadzone zmiany. Aby ustawić pole na taką samą wartość dla WSZYSTKICH wierszy, wprowadź tę wartość dla pierwszej interakcji, a następnie kliknij <strong>Kopiuj ikonę</strong> (obok tytułu kolumny).

en: Update field values for each contact as needed. Click <strong>Update Contacts</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first contact and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
pl: W razie potrzeby zaktualizuj wartości pól dla każdego kontaktu. Kliknij <strong>Zaktualizuj kontakty</strong> poniżej, aby zapisać wszystkie wprowadzone zmiany. Aby ustawić pole na taką samą wartość dla WSZYSTKICH wierszy, wprowadź tę wartość dla pierwszego kontaktu, a następnie kliknij <strong>ikonę kopii</strong> (obok tytułu kolumny).

en: Update field values for each contribution as needed. Click <strong>Update Contributions</strong> below to save all your changes. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first contribution and then click the <strong>Copy icon</strong> (next to the column title).
pl: Aktualizacja pola wartości dla każdego uczestnika jeśli wymagana. Kliknij <strong>Zaktualizuj wpłaty </strong> poniżej aby zapiać zmiany. Ustal pole dla tej samej wartości we wszystkich kolumnach, wprowadź tą wartość dla pierwszego uczestnika i wtedy wciśnij <strong>Kopiuj ikonę </strong>(następny do tytułu kolumny).

en: Update field values for each participant as needed. To set a field to the same value for ALL rows, enter that value for the first participation and then click the
            <strong>Copy icon</strong>
            (next to the column title).
pl: Zaktualizuj pola wartości dla każdego uczestnika jeśli wymagane. Ustal pole dla tej samej wartości we wszystkich kolumnach, wprowadź tą wartość dla pierwszego uczestnika i wtedy wciśnij
     <strong>Kopiuj ikonę </strong>
    (następny do tytułu kolumny).

en: Update grants
pl: Zaktualizuj dotacje

en: Update multiple activities
pl: Zaktualizuj wiele interakcji

en: Update multiple contacts
pl: Masowo zaktualizuj kontakty

en: Update multiple contacts requires that all selected contacts be the same basic type (e.g. all Individuals OR all Organizations...). Please modify your selection and try again.
pl: Aktualizacja wielu kontaktów wymaga, aby wszystkie wybrane kontakty były tego samego typu podstawowego (np. wszystkie osoby LUB wszystkie organizacje...). Zmodyfikuj swój wybór i spróbuj ponownie.

en: Update multiple contributions
pl: Aktualizuj wiele wpłat

en: Update multiple participants
pl: Zaktualizuj wielu uczestników.

en: Update on Duplicate
pl: zaktualizuj powtórzenie

en: Update receipt dates for these contributions
pl: Aktualizuj daty potwierdzenia transakcji dla tych wpłat

en: Update repeating %1
pl: Zaktualizuj powtórzenia %1

en: Update thank-you dates for these contributions
pl: Zaktualizuj daty podziękowań dla tych wpłat

en: Update the matching contact
pl: Zaktualizuj pasujący Kontakt

en: Update the status for each participant individually below, or change all statuses to:
pl: Zaktualizuj status każdego z uczestników indywidualnie lub zmień wszystkie statusy na:

en: Update this field mapping
pl: Zaktualizuj mapowanie tego pola

en: Update this page with current statistics on the number of contacts in each smart group.
pl: Zaktualizuj tę stronę, korzystając z aktualnych statystyk dotyczących liczby kontaktów w każdej sprytnej grupie.

en: Update your personal contact information
pl: Zaktualizuj swoje osobiste informacje kontaktowe

en: Updated
pl: Zaktualizowany

en: Updated Fee(s)
pl: Aktualizuj opłatę (opłaty)

en: Updated Grant(s): %1 (Total Selected: %2)
pl: Zaktualizowano grant(ów): %1 (Łącznie wybranych: %2)

en: Updated contact
pl: Zaktualizuj Kontakty

en: Updated personal campaign page
pl: Zaktualizowana osobista strona kampanii

en: Updates Saved
pl: Aktualizacje zapisane

en: Updates made using this form will change the recurring contribution information stored in your CiviCRM database, but will NOT be sent to the payment processor. You must enter the same changes using the payment processor web site.
pl: Aktualizacje dokonane za pomocą tego formularza zmienią informacje dotyczące stałej wpłaty, przechowywane w bazie danych CiviCRM, ale NIE zostaną wysłane do procesora płatności. Musisz wprowadzić te same zmiany za pomocą strony internetowej procesora płatności.

en: Updates membership statuses. WARNING: Membership renewal reminders have been migrated to the Schedule Reminders functionality, which supports multiple renewal reminders.
pl: Aktualizuje statusy członkostwa. OSTRZEŻENIE: przypomnienia o odnowieniu członkostwa zostały przeniesione do funkcji Przypomnienia o harmogramach, która obsługuje wiele przypomnień o odnowieniu.

en: Updates pending event participant statuses based on time
pl: Aktualizuje oczekujące statusy uczestników wydarzenia na podstawie czasu

en: Updates pledge records and sends out reminders
pl: Aktualizuje rekordy deklaracji i wysyła przypomnienia

en: Updating
pl: Aktualizowanie

en: Upgrade CiviCRM from v %1 To v %2
pl: Aktualizuj CiviCRM z wersji %1 do wersji %2

en: Upgrade CiviCRM to Version %1
pl: Aktualizuj CiviCRM do wersji %1

en: Upgrade DB to %1: SQL
pl: Aktualizuj DB do %1: SQL

en: Upgrade Now
pl: Uaktualnij teraz

en: Upgrade failed to redirect
pl: Przekierowanie w trakcie uaktualnienia nie powiodło się

en: Upload CSV File
pl: Prześlij plik CSV

en: Upload Content
pl: Prześlij zawartość

en: Upload Data
pl: Wgraj dane

en: Upload Document
pl: Prześlij dokument

en: Upload TEXT Message
pl: Prześlij wiadomość tekstową

en: Upload from my computer
pl: Wgraj z mojego komputera

en: Upload or Compose On-screen
pl: Prześlij lub utwórz na ekranie

en: Urdu
pl: urdu

en: Urgent
pl: Pilne

en: Url
pl: URL

en: Url Tracking
pl: Śledzenie URL

en: Url already exists in Database.
pl: Url już istnieje w bazie danych

en: Usage
pl: pasujacy

en: Use %1 for state/province abbreviation or %2 for state province name.
pl: Użyj %1 dla skrótu lub %2 dla pełnej nazwy województwa/regionu.

en: Use 'Find Contacts within this Group' to search for specific contacts.
pl: Użyj 'Znajdź kontakty z tej grupy' aby wyszukać pod kątem konkretnych kontaktów.

en: Use (create mode)
pl: Użyj (Tryb tworzenia)

en: Use - Create Mode
pl: Użyj - Tryb tworzenia

en: Use - Edit Mode
pl: Użyj - Tryb edycji

en: Use - Listings Mode
pl: Użyj - Tryb wykazów

en: Use <a href='%1'>Find</a> or <a href='%2'>Advanced Search</a> form to enter search criteria
pl: Użyj formularza <a href='%1'>Znajdź</a> lub <a href='%2'>Zaawansowane wyszukiwanie</a>, aby wprowadzić kryteria wyszukiwania

en: Use <strong>Find Groups</strong> to search by group name, type and visibility.
pl: Użyj <strong>Znajdź grupy</strong>, aby wyszukiwać według nazwy grupy, rodzaju i widoczności.

en: Use Address Elements
pl: Użyj elementów adresu

en: Use Complete Address
pl: Użyj pełnych adresów

en: Use Custom Field Sets to add logically related fields for a specific type of CiviCRM record (e.g. contact records, contribution records, etc.).
pl: Użyj niestandardowych zestawów pól, aby dodać logicznie powiązane pola dla określonego typu rekordu CiviCRM (np. rekordy kontaktów, rekordy wpłat, itp.).

en: Use DedupeRule
pl: Użyj zasady usuwania duplikatów

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee').
pl: Użyj grup do organizowania swoich kontaktów (np. te kontakty sa częścią grupy 'Komitet Sterujący').

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee'). You can also create 'smart' groups based on contact characteristics (e.g. this group consists of all people in our database who live in a specific locality).
pl: Użyj grup do organizowania kontaktów (np. te kontakty są częścią naszego "Komitetu Sterującego"). Możesz także tworzyć "sprytne" grupy na podstawie danych kontaktowych (np. ta grupa składa się ze wszystkich osób z naszej bazy danych, które mieszkają w określonej miejscowości).

en: Use Groups to organize contacts (e.g. these contacts are part of our 'Steering Committee'). You can also create <strong>smart groups</strong> based on contact characteristics (e.g. this group consists of all people in our database who live in a specific locality).
pl: Użyj grup do organizowania kontaktów (np. te kontakty są częścią naszego "Komitetu Sterującego"). Możesz także utworzyć <strong>sprytne grupy</strong> na podstawie danych kontaktowych (np. ta grupa składa się ze wszystkich osób z naszej bazy danych, które mieszkają w określonej lokalizacji).

en: Use Location
pl: Zapisana lokalizacja

en: Use Rule
pl: Użyj Zasady

en: Use SSL?
pl: Użyć SSL?

en: Use Saved Field Mapping
pl: Użyj zapisanego mapowania pól

en: Use Street Address
pl: Użyj adresów zamieszkania

en: Use Template
pl: Użyj szablonu

en: Use Thermometer?
pl: Użyć termometru?

en: Use a confirmation page?
pl: Używać strony potwierdzenia?

en: Use a confirmation screen?
pl: Używać ekranu potwierdzenia?

en: Use a token in the Subject when you are sending mail to a number of recipients and want to include their name and / or other values from their contact record automatically in the subject line.
pl: Użyj tokena w temacie, gdy wysyłasz pocztę do pewnej liczby odbiorców i chcesz automatycznie wpisać ich nazwę i/lub inne wartości z rekordu kontaktu w temacie wiadomości.

en: Use another contact's address
pl: Użyj innego adresu dla kontaktu

en: Use default image
pl: Użyj domyślnego obrazka

en: Use default site language
pl: Użyj domyślnego język strony

en: Use existing location
pl: Użyj istniejącej lokalizacji

en: Use existing result set
pl: Użyj istniejącego zestawu rezultatów.

en: Use for Bulk Mail
pl: Użyj dla wysyłek masowych

en: Use language in use at the time
pl: Używaj języka, który używasz w danym momencie

en: Use one of the merge contact options when exporting records to reduce your mailing size by sending a single piece of mail to each address.
pl: Użyj jednej z opcji korespondencji seryjnej podczas eksportowania rekordów, aby zmniejszyć rozmiar korespondencji, wysyłając pojedynczą wiadomość na każdy adres.

en: Use the 'Add Association Rule' form to add new rules.
pl: Użyj formularza zatytułowanego 'Dodaj regułę powiązania' aby dodać nową regułę.

en: Use the <a %1>Configuration Checklist</a> to review and configure settings for your new site
pl: Użyj listy kontrolnej <a %1>konfiguracji </a>, aby przejrzeć i skonfigurować ustawienia nowej witryny

en: Use the <a href="%1">Multi-value Custom Data Import tool</a> to import data into multiple record custom fields (contact records must already exist).
pl: Użyj <a href="%1">Multi-wartościowego niestandardowego importu danych</a>, aby zaimportować dane do wielu niestandardowych pól rekordu (zapisy kontaktów muszą już istnieć).

en: Use the form below to configure a Widget Title (with optional logo), your contribute button text, a short description of this fund-raising campaign, and a link to your organizations home page (for folks who want to learn more). You can also modify the default color-scheme by expanding the 'Edit Widget Colors' section of the form.
pl: Skorzystaj z poniższego formularza, aby skonfigurować Tytuł Widżetu (z opcjonalnym logo), tekst przycisku wpłaty, krótki opis tej kampanii zwiększającej fundusze oraz link do strony głównej organizacji (dla osób, które chcą się więcej nauczyć). Można również zmodyfikować domyślny schemat kolorów, rozszerzając sekcję 'Edytuj widżety kolorów' w formularzu.

en: Use the greeting/address options to determine how you would like the contact's salutation and name displayed for different communication methods. When you send an email or export a list of records to a .csv file for mail merging, the greeting and addressee fields will reflect your preferences.
pl: Użyj opcji powitania/adresu, aby określić, w jaki sposób chcesz, aby kontakt i pozdrowienia kontaktu były wyświetlane dla różnych metod komunikacji. Po wysłaniu e-maila lub wyeksportowaniu listy rekordów do pliku .csv w celu scalenia poczty, pola powitania i adresata będą odzwierciedlać Twoje preferencje.

en: Use the table below to enter descriptive labels and amounts for up to ten discounted event fees for each discount set. <strong>Don't forget to click 'Save' when you are finished.</strong>
pl: Użyj innej tabelki poniżej aby wprowadzić opisywane etykiety i ilości do dziesięciu promocyjnych opłat za wydarzenie ustalonych dla każdej obniżki. <strong>Nie zapominaj nacisnąć Zapisz kiedy już skończyłeś. </strong>

en: Use the table below to enter descriptive labels and amounts for up to ten event fee levels. These will be presented as a list of radio button options. Both the label and dollar amount will be displayed. You can also configure one or more sets of discounted fees by checking "Discounts by Signup Date" below.
pl: Aby użyć tabeli poniżej wprowadź opisowe etykiety i ilość dla dziesięciu etykiet z opłatami za wydarzenia. Te wydarzenia będą prezentowane jako opcja przycisku radiowego. Zarówno etykieta jak i ilość złotówek będzie wstawiona. Możesz także skonfigurować jedną albo więcej miejsc dla przecenionych opłat przez sprawdzenie "przecen przez datę rejestracji" poniżej.

en: Use the table below to enter up to ten fixed contribution amounts. These will be presented as a list of radio button options. Both the label and dollar amount will be displayed.
pl: Użyj poniższej tabeli, by wpisać do dziesięciu określonych kwot, które będą dostępne w postaci listy wyboru pojedynczego. Będzie wyświetlana zarówno etykieta, jak i kwota.

en: Use this Search form to find contacts. Mark the contacts you want to add to this group. Then click 'Add Contacts to %1'.
pl: Użyj tego formularza, aby wyszukać kontakty. Zaznacz te, które chcesz dodać do grupy, a następnie kliknij "Dodaj kontakty do %1".

en: Use this checklist to review and complete configuration tasks for your site. You will be redirected back to this checklist after saving each setting. Settings which you have not yet reviewed will be <span class="status-overdue">displayed in red</span>. After you have visited a page, the links will <span class="status-pending">display in green</span>  (although you may still need to revisit the page to complete or update the settings). You can access this page again from the <a href="%1">Administer CiviCRM</a> menu at any time.
pl: Użyj tej listy kontrolnej do przeglądu i zakończenia działań konfiguracyjnych twojej strony. Po zapisaniu każdego ustawienia będziesz przekierowywany z powrotem na te stronę. Działania, których których jeszcze nie przejrzałeś, są <span class="status-overdue">oznaczone na czerwono</span>. Po przejrzeniu ich strony, linki będą <span class="status-pending">oznaczone na zielono</span> (ciągle będziesz mógł ponownie je otworzyć, żeby dokończyć lub zaktualizować ustawienia). Możesz w każdej chwili ponownie wejść na tę stronę z poziomu menu <a href="%1">Administruj CiviCRM</a>.

en: Use this field to limit/end the repetition of the %1.
pl: Użyj tego pola, aby ograniczyć/zakończyć powtarzanie %1.

en: Use this field to store a description of how/why this contact was added to the database. This field is usually auto-filled when a contact is created from a public form i.e. Event Registration.
pl: Użyj tego pola, aby zapisać jak / dlaczego ten kontakt został dodany do bazy danych. To pole jest zwykle wypełniane automatycznie, gdy kontakt jest tworzony z publicznego formularza, tj. rejestracji wydarzeń.

en: Use this form to Add new Survey. You can create a new Activity type, specific to this Survey or select an existing activity type for this Survey.
pl: Użyj tego formularza, aby dodać nową ankietę. Możesz utworzyć nowy typ interakcji, charakterystyczny dla tej ankiety lub wybrać istniejący typ interakcji dla tego ankiety.

en: Use this form to change the amount or number of installments for this recurring contribution. Changes will be automatically sent to the payment processor. You can not change the contribution frequency.
pl: Użyj tego formularza, aby zmienić kwotę lub liczbę rat dla tej stałej wpłaty. Zmiany zostaną automatycznie przesłane do procesora płatności. Nie możesz zmienić częstotliwości wpłaty.

en: Use this form to configure the location and optional contact information for the event. This information will be displayed on the Event Information page. It will also be included in online registration pages and confirmation emails if these features are enabled.
pl: Użyj tej formy aby skonfigurować tą lokalizację i dodatkowo skontaktować informację dla tego wydarzenia. Ta informacja będzie wstawiona na stronie informacyjnej wydarzenia. Będzie zawierać także stronę rejestracji online i e-mail z potwierdzeniem jeśli te cechy umożliwiają.

en: Use this form to configure the thank-you message and receipting options.
pl: Użyj tego formularza aby skonfigurować wiadomości z podziękowaniami  i opcje pokwitowań.

en: Use this form to edit the page title, financial type (e.g. donation, campaign contribution, etc.), goal amount, introduction, and status (active/inactive) for this online contribution page.
pl: W tym kroku, skonfigurujesz tytuł strony, rodzaj finansowy (darowizna, Wpłatę na kampanię, itd.), cel wpłat, wprowadzenie i status (aktywny/nieaktywny) dla tej strony wpłat online.

en: Use this form to edit the title and group-level help for a set of Price fields.
pl: Użyj tego formularza, aby edytować tytuł i pomoc na poziomie grupy dla zestawu pól cenowych.

en: Use this form to enable and configure a Membership Signup and Renewal section for this Online Contribution Page. If you're not using this page for membership signup, leave the Enabled box un-checked.
pl: Użyj formularza jaki jest wymagany i skonfiguruj zapisywanie się na członkostwa i sekcji odnawiania się oraz strony wpłat online. Jeśli nie używasz tej strony dla rejestracji członkostwa, opuść  włączoną skrzynkę nie sprawdzony.

en: Use this form to find Grant(s) by Contact name, Grant Status, Grant Type, Total Amount , etc .
pl: Użyj tego formularza do szukania dotacji po nazwie kontaktu, statusie dotacji, jej typie, kwocie itp.

en: Use this form to select a premium to be offered on this Online Contribution Page.
pl: Użyj tego formularza do wybrania prezentu, który ma być oferowany na tej stronie dotacji on-line.

en: Use this form to set the title, the type of record the fields will be used for, and set-level help. You will then be able to add any number of fields to the set.
pl: Użyj tego formularza, aby ustawić tytuł, typ rekordu, w którym będą używane pola i pomoc na poziomie podstawowym. Będziesz mógł wtedy dodać dowolną liczbę pól do zestawu.

en: Use this form to submit an event registration on behalf of %1. <strong>A %2 transaction will be submitted</strong> using the selected payment processor.
pl: Użyj tego formularza do zapisania się na nową rejestrację na wydarzenie w imieniu %1. <strong> %2 transakcji będzie złożona </strong>używając wybranego procesora płatności.

en: Use this form to update the credit card and billing name and address used for this recurring contribution.
pl: Użyj tego formularza aby zaktualizować kartę kredytową i imię bilingu i adres użyty dla odnawiającej się płatności.

en: Use this screen to define or update the Case Roles, Activity Types, and Timelines for a case type.
pl: Użyj tego ekranu, aby zdefiniować lub zaktualizować Role Przypadków, Rodzaje Przypadków, Osie Czasu dla typu przypadku.

en: Use this section to enter and update all premiums that you want to offer on any of your Online Contribution pages. Then you can assign one or more premiums to a specific Contribution page from <a href='%1'>Configure Online Contribution Pages</a> <strong>&raquo; Configure &raquo; Premiums</strong>.
pl: Użyj tej sekcji, aby wprowadzić i zaktualizować wszystkie nagrody, które chcesz zaoferować na każdej z twoich stron wpłat online. Następnie możesz przypisać jedną lub więcej nagród do określonej strony wpłat <a href='%1'>Konfiguruj strony wpłat online </a> <strong>Konfiguruj nagrody </strong>.

en: Use this section to indicate that the contribution came in via a constituent's Personal Campaign Page (PCP), OR should be credited to that PCP post facto.
pl: Użyj tej sekcji, aby wskazać, że wpłata przyszła za pośrednictwem Personal Campaign Page (PCP), OR należy przypisać do tego faktu PCP.

en: Use to indicate that a contact has a relationship with the actual donor and / or was indirectly responsible for the contribution. For example, if one family member makes a large contribution - it is often useful to record a Soft Credit for the other family member(s). You can record a soft credit while adding or editing a contribution record from this tab.
pl: Użyj, aby wskazać, że kontakt ma związek z rzeczywistym dawcą i / lub był pośrednio odpowiedzialnym za wpłatę. Na przykład, jeśli jeden z członków rodziny wnosi dużą wpłatę- często nagradza się darczyńcę pośredniego dla innego członka rodziny. Możesz zapisać łagodny kredyt podczas dodawania lub edytowania rejestru wpłat z tej karty.

en: Use tokens when you are sending mail or generating PDF letters for a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
pl: Używaj tokenów, kiedy wysyłasz wiadomości e-mail lub generujesz listy PDF dla wielu odbiorców i chcesz umieścić ich nazwę i/lub inne wartości z rekordu kontaktu automatycznie w wiadomości.

en: Use tokens when you are sending mail to a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
pl: Używaj tokenów, gdy wysyłasz pocztę do wielu odbiorców, i chcesz włączyć ich nazwę i/lub inne wartości z ich rekordu kontaktu automatycznie w Twojej wiadomości.

en: Use tokens when you are sending sms to a number of recipients, and want to include their name and / or other values from their contact record automatically within your message.
pl: Używaj tokenów, gdy wysyłasz SMS-y do wielu odbiorców i chcesz włączyć ich nazwę i/lub inne wartości z rekordu kontaktu automatycznie w wiadomości.

en: Used For
pl: Rozszerza

en: Used For?
pl: Użyty dla?

en: Used in search forms and for relationships.
pl: Używane w formularzach wyszukiwania i relacjach.

en: User Added
pl: Użytkownik dodany

en: User Dashboard
pl: Pulpit użytkownika

en: User Dashboard Options
pl: Preferencje kokpitu użytkownika

en: User ID
pl: Identyfikator użytkownika

en: User Link
pl: Link użytkownika

en: User Name
pl: Nazwa użytkownika

en: User Name Label
pl: Nazwa użytkownika

en: User Name is not set in the Administer &raquo; System Settings &raquo; Payment Processors.
pl: Nazwa użytkownika nie jest ustawiona w Administruj & raquo; Ustawienia systemu & raquo; Procesory płatności.

en: User Preference
pl: Preferencje użytkownika

en: User Record
pl: Rekord użytkownika

en: User account is no longer active
pl: Konto użytkownika nie jest już aktywne

en: User and User Admin Only
pl: Tylko użytkownicy i administratorzy użytkowników

en: User inbox is full
pl: Skrzynka odbiorcza jest pełna

en: User-defined Profile
pl: Profil użytkownika

en: User-defined Profiles
pl: Profile użytkownika

en: Username
pl: Użytkownik

en: Username is not set for this payment processor
pl: Nie ustawiono nazwy użytkownika dla tego Procesora Płatności

en: Users and Permissions
pl: Użytkownicy i dostęp

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing contact locations.
pl: Użytkownicy nie będą mogli wybierać tej wartości przy dodawaniu i edytowaniu lokalizacji.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing relationships between contacts.
pl: Użytkownicy nie będą mogli wybierać tej wartości przy dodawaniu i edytowaniu powiązań między kontaktami.

en: Users will no longer be able to select this value when adding or editing transaction pages.
pl: Użytkownicy nie będą mogli dalej wybierać tej wartości przy dodawaniu lub edytowaniu stron transakcji.

en: Users with 'administer reserved reports' permission can mark a report instance as reserved, which prevents other users from accessing or modifying Report Criteria and Report Settings. This is particularly useful for report instances whose criteria affect the data available on non-report screens. For example, the display columns configured for the  Contact Logging Summary affect the columns shown under each contact's Change Log tab.
pl: Użytkownicy z uprawnieniem "Administruj zastrzeżonymi raportami" mogą oznaczyć instancję raportu jako zarezerwowaną, co uniemożliwi innym użytkownikom uzyskiwanie dostępu lub modyfikowanie kryteriów raportu i ustawień raportu. Jest to szczególnie przydatne w przypadku wystąpień raportu, których kryteria wpływają na dane dostępne na ekranach innych niż raport. Na przykład kolumny wyświetlania skonfigurowane dla Logu Zmian Kontaktów wpływają na kolumny wyświetlane na karcie "dziennik zmian" każdego kontaktu.

en: Users with appropriate permissions can add this report to their dashboard.
pl: Użytkownicy z odpowiednimi uprawnieniami mogą dodawać ten raport do pulpitu nawigacyjnego.

en: Uses date range passed in by form field. Can pass in a posix date part parameter. Start and end offsets defined here are ignored.
pl: Używa zakresu dat przekazanego w polu formularza. Może przekazać parametr części daty posix. Przesunięcia początkowe i końcowe zdefiniowane tutaj są ignorowane.

en: Usually the last 3-4 digits in the signature area on the back of the card.
pl: Zazwyczaj są to 3-4 ostatnie cyfry w polu podpisu z tyłu karty.

en: Uzbek
pl: uzbecki

en: Valid Rows
pl: Wiersze poprawne

en: Validate & Process the Batch
pl: Zweryfikuj i wykonaj serię

en: Validate Email Address from Mailings.
pl: Sprawdź poprawność adresu e-mail w korespondencji.

en: Value
pl: Wartość

en: Value Label
pl: Etykieta wartości

en: Value Saved
pl: Wartość zapisana

en: Value for filters 'This Year' and 'Other Years' can not be same.
pl: Wartość w polu 'Ten rok' i 'Inne lata' nie może być taka sama.

en: Value must be an integer.
pl: Wartość musi być całkowita.

en: Value should be a positive number
pl: Wartość powinna być dodatną liczbą całkowitą

en: Verify SSL Certificates
pl: Weryfikuj certyfikaty SSL

en: Verify SSL Certs
pl: Weryfikuj certyfikaty SSL

en: Verify the content and formatting looks consistent across various email clients.
pl: Sprawdź, czy zawartość i formatowanie wygląda spójnie w różnych klientach pocztowych.

en: Version %1
pl: Wersja %1

en: Version information found to be missing in database. You will need to determine the correct version corresponding to your current database state.
pl: Znaleziono brakujące informacje o wersji w bazie danych. Będziesz musiał określić poprawną wersję odpowiadającą twojemu bieżącemu stanowi bazy danych.

en: Version information missing in civicrm codebase.
pl: Brak informacji o wersji w bazie kodów civicrm.

en: Version information missing in civicrm database.
pl: Brak informacji o wersji w bazie danych civicrm.

en: Vertical Spacing
pl: Odstępy w pionie

en: Via Email
pl: Przez e-mail

en: Via Web
pl: Przez stronę

en: Vietnamese
pl: wietnamski

en: View
pl: Zobacz

en: View %1
pl: Zobacz %1

en: View %1 Record
pl: Zobacz %1 rejestru

en: View / Edit Multiple Choice Options
pl: Zobacz / Edytuj opcje wielokrotnego wyboru

en: View / download files including images and photos
pl: Przeglądaj / pobieraj pliki, w tym obrazy i zdjęcia

en: View ANY CONTACT in the CiviCRM database, export contact info and perform activities such as Send Email, Phone Call, etc.
pl: Wyświetl DOWOLNY KONTAKT w bazie danych CiviCRM, wyeksportuj dane kontaktowe i wykonaj czynności, takie jak Wyślij e-mail, Rozmowa telefoniczna, itp.

en: View Activity
pl: Zobacz zdarzenie

en: View Activity Record
pl: Zobacz rekord interakcji

en: View All Reports
pl: Zobacz wszystkie raporty

en: View Case
pl: Zobacz przypadek

en: View Change Log
pl: Zobacz dziennik zmian

en: View Comment
pl: Podejrzyj komentarz

en: View Contact
pl: Zobacz kontakt

en: View Contact Dashboard
pl: Zobacz pulpit kontaktu

en: View Contact Dashboard (for themselves and visible contacts)
pl: Wyświetl panel kontaktów (dla siebie i widocznych kontaktów)

en: View Contact Detail Report for this contact
pl: Wyświetl raport o szczegółach kontaktu dla tego kontaktu

en: View Contact Details
pl: Zobacz szczegóły kontaktu

en: View Contact Record
pl: Zobacz informacje o kontakcie

en: View Contact Summary for this Contact
pl: Zobacz podsumowanie dla tego kontaktu

en: View Contact Summary for this Contact.
pl: Zobacz podsumowanie dla tego kontaktu.

en: View Contact details for this contact.
pl: Zobacz szczegóły kontaktu

en: View Contribution
pl: Zobacz transakcję

en: View Contribution Details
pl: Wyświetl szczegóły dotyczące transakcji

en: View Contribution Details for this Contact.
pl: Zobacz szczegóły darowizn dla tego kontaktu.

en: View Contribution details for this contact
pl: Zobacz szczegóły transakcji dla tego kontaktu

en: View Contribution from
pl: Zobacz transakcję dla

en: View Default
pl: Widok domyślny

en: View Details of Case.
pl: Wyświetl szczegóły przypadku.

en: View Details of this Contribution.
pl: Zobacz szczegóły wpłaty.

en: View Details of this Pledge.
pl: Wyświetl szczegóły tego zobowiązania.

en: View Event Income Details for this Event
pl: Zobacz przychód dla tego wydarzenia

en: View Event Income For this Event
pl: Wyświetl dochód dla tego wydarzenia

en: View Event Income details for this Event.
pl: Zobacz szczegóły przychodów dla tego wydarzenia

en: View Event Participants For this Event
pl: Wyświetl uczestników wydarzenia dla tego zdarzenia

en: View Event Registration for
pl: Szczegóły rejestracji:

en: View Grant
pl: Zobacz dotację

en: View Log (all jobs)
pl: Pokaż dziennik zdarzeń (wszystkie zadania)

en: View Mailing
pl: Pokaż mailing

en: View Mailing Report
pl: Zobacz raport wysyłki

en: View Mailing details for this mailing
pl: Wyświetl szczegóły wysyłki dla tego wpisu

en: View Membership
pl: Zobacz członkostwo

en: View Membership Detail for this Contact.
pl: Wyświetl szczegóły członkostwa dla tego kontaktu.

en: View Multiple Choice Option
pl: Zobacz opcję wielokrotnego wyboru

en: View Note
pl: Zobacz notatkę

en: View Only
pl: Tylko odczyt

en: View Only cannot be selected if this field is to be included on the registration form
pl: Opcja "Tylko do odczytu" nie może być wybrana, jeśli to pole ma być zawarte w formularzu rejestracyjnym

en: View Only?
pl: Tylko do odczytu?

en: View Option
pl: Pokaż opcje

en: View Page
pl: Podgląd Strony

en: View Participant
pl: Zobacz uczestnika

en: View Participant Record
pl: Wyświetl rekord uczestnika

en: View Participant Record for this Contact.
pl: Wyświetl rekord uczestnika dla tego kontaktu.

en: View Participation
pl: Zobacz uczestników

en: View Payment
pl: Podgląd Płatności

en: View Personal Campaign Page
pl: Pokaż Osobiste Strony Transakcyjne

en: View Pledge
pl: Zobacz deklarowaną kwotę

en: View Pledge Details for this contact
pl: Wyświetl szczegóły deklaracji dla tego kontaktu

en: View Pledge by
pl: Podgląd deklaracji

en: View Price Option
pl: Zobacz opcję ceny

en: View Price Options
pl: Zobacz opcję ceny

en: View Profile Details
pl: Zobacz szczegóły profilu

en: View Recurring Payment
pl: Podgląd cyklicznych płatności

en: View Relationship
pl: Zobacz powiązanie

en: View Relationship Type
pl: Zobacz rodzaj powiązania

en: View Relationship for
pl: Pokaż powiązania dla

en: View Relationship for %1
pl: Pokaż Powiązania dla %1

en: View Results
pl: Pokaż wyniki

en: View Results As
pl: Pokaż wyniki jako

en: View Revisions
pl: Zobacz wersje

en: View Selected Contacts
pl: Zobacz wybrane kontakty

en: View Survey Report
pl: Pokaż raporty badań.

en: View System Default Message Template
pl: Pokaż domyślne szablony wiadomości

en: View Website Profile
pl: Wyświetl profil strony

en: View accounting batches created by user (with Access to CiviContribute)
pl: Wyświetl zestawienia rozliczeniowe utworzone przez użytkownika (z dostępem do CiviContribute)

en: View activity
pl: Przejrzyj interakcje

en: View all accounting batches (with Access to CiviContribute)
pl: Wyświetl wszystkie partie rozliczeniowe (z dostępem do CiviContribute)

en: View all activities (for visible contacts)
pl: Pokaż wszystkie interakcje (dla widocznych kontaktów)

en: View all custom fields regardless of ACL rules
pl: Wyświetl wszystkie niestandardowe pola, niezależnie od reguł listy ACL

en: View all events for this contact
pl: Zobacz wszystkie wydarzenia dla tego kontaktu

en: View all grants
pl: Zobacz wszystkie dotacje

en: View and Edit Custom Fields
pl: Zobacz i edytuj pola niestandardowe

en: View and Edit Fields
pl: Zobacz i edytuj pola

en: View and Edit Options
pl: Zobacz i zmień opcje

en: View and Edit Price Fields
pl: Zobacz i Edytuj pole Ceny

en: View and edit all cases (for visible contacts)
pl: Zobacz wszystkie przypadki (dla widocznych kontaktów)

en: View and edit only those cases managed by this user
pl: Pokaż i edytuj tylko te przypadki, którymi może zarządzać użytkownik.

en: View and update
pl: Zobacz i zaktualizuj

en: View as pdf
pl: Wyświetl jako PDF

en: View campaign page
pl: Pokaż stronę kampanii.

en: View complete event information.
pl: Zobacz pełne informacje o wydarzeniu.

en: View complete message
pl: Podejrzyj pełna wiadomość

en: View contact
pl: Podejrzyj kontakt

en: View contact record
pl: Zobacz szczegóły kontaktu

en: View contact summary for this househould
pl: Zobacz Podsumowanie kontaktu dla tego domostwa

en: View contact summary for this organization.
pl: Wyświetl podsumowanie kontaktów dla tej organizacji.

en: View contributions for this Country.
pl: Zobacz wpłaty z tego kraju.

en: View current revision
pl: Zobacz bieżącą wersję

en: View details and manage alerts
pl: Wyświetl szczegóły i zarządzaj alertami

en: View details for this update
pl: Zobacz szczegóły tej zmiany

en: View event info page
pl: Zobacz stronę z informacją o wydarzeniu

en: View issues and report bugs.
pl: Zobacz znane problemy i zgłoś błędy.

en: View online event information pages
pl: Pokaż online szczegóły wydarzenia

en: View only
pl: Tylko odczyt

en: View or Edit Fields for this Profile
pl: Zobacz lub edytuj pola dla tego profilu

en: View page
pl: Podgląd strony

en: View pledges
pl: Pokaż deklaracje

en: View related contribution
pl: Zobacz powiązane wpłaty

en: View repeatDetails for this state.
pl: Wyświetl repeatDetails dla tego stanu.

en: View reports
pl: Zobacz raporty

en: View results
pl: Pokaż wyniki

en: View results of debug and backtrace
pl: Zobacz wyniki debugowania i śledzenia ścieżki

en: View sql used in CiviReports
pl: Widok SQL używany w CiviReports

en: View the Dedupe Exceptions
pl: Zobacz wyjątki usuwania duplikatów

en: View the Event Information page as it will be displayed to site visitors.
pl: Podgląd strony informacji o wydarzeniu, jak będzie wyświetlana dla użytkowników serwisu.

en: View this Participant
pl: Pokaż tego uczestnika

en: View this contribution.
pl: Zobacz tę transakcję.

en: View this revision of the activity record.
pl: Pokaż tę rewizję rekordu interakcji.

en: View, Edit and Delete ANY CONTACT in the CiviCRM database; Create and edit relationships, tags and other info about the contacts
pl: Przeglądaj, edytuj i usuwaj DOWOLNY KONTAKT w bazie danych CiviCRM; Twórz i edytuj powiązania, tagi i inne informacje o kontaktach

en: View/Add Transactions to Batch
pl: Pokaż/dodaj transakcje do serii

en: View/Edit Drupal User Account
pl: Wyświetl/Edytuj Konto użytkownika Drupala

en: Viewed contact
pl: Podejrzyj kontakt

en: Viewing Contacts
pl: Przeglądanie Kontaktów

en: Viewing and Editing Contacts
pl: Przeglądanie i edycja Kontaktów

en: Views For Display Contacts
pl: Widoki dla wyświetlanych kontaktów

en: Visibility
pl: Widoczność

en: Visible
pl: Widoczność

en: Voicemail
pl: Poczta głosowa

en: Volunteer
pl: Wolontariusz

en: Volunteer for
pl: Wolontariusz na rzecz

en: Volunteer is
pl: Wolontariuszami są

en: Vote
pl: Głosuj

en: Vote Cancelled.
pl: Głos anulowany.

en: Vote Recorded.
pl: Głos zarejestrowany.

en: Voted?
pl: Zagłosowane?

en: WARNING - This action sets the CiviCRM recurring contribution status to Cancelled, but does NOT send a cancellation request to the payment processor. You will need to ensure that this recurring payment (subscription) is cancelled by the payment processor.
pl: Ostrzeżenie - Ta akcja ustawia dla CiviCRM stan okresowej składki na Anulowany, lecz NIE WYSYŁA prośby anulowania do procesora płatności.Musisz być pewny iż ta okresowa płatność (subskrypcja) jest anulowana przez procesora płatności.

en: WARNING: Are you sure you want to delete mapping '<b>%1</b>'?
pl: UWAGA: Jesteś pewien, że chcesz usunąć mapowanie '<b>%1</b>'?

en: WARNING: Are you sure you want to delete the attached file?
pl: OSTRZEŻENIE: Czy na pewno chcesz usunąć załączony plik?

en: WARNING: Delete will remove this permission from the specified ACL Role.
pl: OSTRZEŻENIE: Usunięcie spowoduje cofnięcie tego uprawnienia z określonej roli ACL.

en: WARNING: Deleting this Participant Status will remove all of its settings.
pl: UWAGA: Usunięcie tego statusu uczestnika usunie wszystkie jego ustawwienia.

en: WARNING: Deleting this batch will result in the loss of all data entered for the batch.
pl: UWAGA: Usunięcie tej serii spowoduje skasowanie wszystkich danych dla tej serii.

en: WARNING: Deleting this contribution will result in the loss of the associated financial transactions (if any).
pl: UWAGA: Usunięcie tej wpłaty spowoduje skasowanie wszystkich powiązanych transakcji (jeśli takie istnieją).

en: WARNING: Deleting this custom field option will result in the loss of all related data.
pl: OSTRZEŻENIE: Usunięcie tej niestandardowej opcji pola spowoduje utratę wszystkich powiązanych danych.

en: WARNING: Deleting this custom field set will result in the loss of all '%1' data.
pl: OSTRZEŻENIE: Usunięcie tego niestandardowego zestawu pól spowoduje utratę wszystkich danych "%1".

en: WARNING: Deleting this custom field will result in the loss of all '%1' data. Any Profile form and listings field(s) linked with '%1' will also be deleted.
pl: OSTRZEŻENIE: Usunięcie tego niestandardowego pola spowoduje utratę wszystkich danych "%1". Wszelkie pola profilu i listy ofert powiązane z "%1" również zostaną usunięte.

en: WARNING: Deleting this option gruop will result in the loss of all records which use the option.
pl: UWAGA: Usunięcie tej grupy opcji będzie skutkowało utrata wszystkich rekordów używających tych opcji.

en: WARNING: Deleting this option will remove this ACL Role Assignment.
pl: OSTRZEŻENIE: Usunięcie tej opcji spowoduje usunięcie przypisania roli ACL.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all %1 related records which use the option.
pl: UWAGA: Usunięcie tej opcji spowoduje skasowanie wszystkich wpisów związanych z %1 używających tej opcji.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all Relationship records of this type.
pl: UWAGA: Usunięcie tej opcji spowoduje skasowanie wszystkich powiązań z tym typem.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all Report related records which use the option. This may mean the loss of a substantial amount of data, and the action cannot be undone. Do you want to continue?
pl: Ostrzeżenie: Usunięcie tej opcji spowoduje utratę wszystkich rekordów powiązanych z raportem, które używają tej opcji. Może to oznaczać utratę znacznej ilości danych, a akcja nie może zostać cofnięta. Czy chcesz kontynuować?

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all contribution records which use this option.
pl: UWAGA: Usunięcie tej opcji spowoduje skasowanie wszystkich rejestrów wpłat używających tej opcji.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all data.
pl: UWAGA: Usunięcie tej opcji spowoduje skasowanie wszystkich danych.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all location type records which use the option.
pl: UWAGA: Usunięcie tej opcji spowoduje skasowanie wszystkich wpisów związanych z rodzajami lokalizacji używających tej opcji.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of all membership records of this type.
pl: UWAGA: Usunięcie tej opcji spowoduje skasowanie wszystkich przynależności tego typu.

en: WARNING: Deleting this option will result in the loss of mail settings data.
pl: UWAGA: Usunięcie tej opcji spowoduje skasowanie wszystkich ustawień poczty.

en: WARNING: Deleting this pledge will also delete any related pledge payments.
pl: UWAGA: Usunięcie tej zadeklarowanej wpłaty spowoduje usunięcie każdej powiązanej zadeklarowanej wpłaty

en: WARNING: Deleting this price field will result in the loss of all '%1' data.
pl: OSTRZEŻENIE: Usunięcie tego pola cenowego spowoduje utratę wszystkich danych "%1".

en: WARNING: Deleting this price set will result in the loss of all '%1' data.
pl: OSTRZEŻENIE: Usunięcie tego zestawu cen spowoduje utratę wszystkich danych "%1".

en: WARNING: Deleting this profile field will remove it from Profile forms and listings. If this field is used in any 'stand-alone' Profile forms, you will need to update those forms to remove this field.
pl: UWAGA: Usunięcie tego pola profilu usunie je z formularzy i spisów profili. Jeśli jest ono użyte w formularzach samodzielnych, będzie trzeba uaktualnić te formularze przez usunięcie tego pola.

en: WARNING: Deleting this registration will result in the loss of related payment records (if any).
pl: Ostrzeżenie: Usunięcie rejestracji spowoduje utratę powiązanych wpisów (jeśli takie istnieją).

en: WARNING: Do NOT use spaces in the Location Name.
pl: UWAGA: NIE UŻYWAJ odstępów w nazwie Lokacji.

en: WARNING: If any external files or programs reference the old "Name", then they must be updated manually.
pl: OSTRZEŻENIE: Jeśli jakieś zewnętrzne pliki lub programy odnoszą się do starej "nazwy", należy je aktualizować ręcznie.

en: WARNING: If you delete this option, contributors will not be able to use this credit card type on your Online Contribution pages.
pl: UWAGA: Jeśli usuniesz tę opcję, wpłacający nie będą mogli wykorzystywać kart kredytowych tego rodzaju na stronach dotacji on-line.

en: WARNING: The case type name includes deprecated characters.
pl: OSTRZEŻENIE: Nazwa typu przypadku zawiera przestarzałe znaki.

en: WARNING: The setting (%1) has been reverted.
pl: OSTRZEŻENIE: Ustawienie (%1) zostało cofnięte.

en: WARNING: The setting (%1) is overridden and could not be reverted.
pl: OSTRZEŻENIE: Ustawienie (%1) jest nadpisane i nie można go cofnąć.

en: WARNING: There are %1 user accounts associated with both the original and duplicate contacts. Ensure that the %1 user you want to retain is on the right - if necessary use the 'Flip between original and duplicate contacts.' option at top to swap the positions of the two records before doing the merge.
      The user record associated with the duplicate contact will not be deleted, but will be unlinked from the associated contact record (which will be deleted).
      You will need to manually delete that user (click on the link to open the %1 user account in new screen). You may need to give thought to how you handle any content or contents associated with that user.
pl: OSTRZEŻENIE: Z kontem oryginalnym i zduplikowanym powiązane są %1 konta użytkownika. Upewnij się, że użytkownik konta %1, które chcesz zachować, znajduje się po prawej stronie - w razie potrzeby użyj opcji "Odwróć oryginał i powiel kontakty". Opcję u góry, aby zamienić pozycje dwóch rekordów przed wykonaniem scalenia.
       Rekord użytkownika powiązany z duplikatem kontaktu nie zostanie usunięty, ale zostanie odłączony od powiązanego rekordu kontaktu (który zostanie usunięty).
       Będziesz musiał ręcznie usunąć tego użytkownika (kliknij na link, aby otworzyć konto użytkownika %1 w nowym ekranie). Konieczne może być zastanowienie się, w jaki sposób obchodzić się z dowolną treścią lub zawartością związaną z tym użytkownikiem.

en: WARNING: Uninstalling this extension might result in the loss of all records which use the extension.
pl: UWAGA: Odinstalowanie rozszerzenia będzie skutkowało utratą wszystkich rekordów używających tego rozszerzenia.

en: WYSIWYG Editor
pl: Edytor WYSIWYG

en: Wait List Confirmation
pl: Potwierdzenie listy oczekujących

en: Waiting
pl: Czekam

en: Waitlist
pl: Lista oczekujących

en: Waitlist Enabled
pl: Lista oczekujących włączona

en: Waitlist Message
pl: Powiadomienie listy oczekujących

en: Waitlist Text
pl: Tekst listy oczekujących

en: Walloon
pl: waloński

en: Warning
pl: Uwaga

en: Warning:
pl: Uwaga:

en: Warning: Debug is enabled in <a href="%1">system settings</a>. This should not be enabled on production servers.
pl: Ostrzeżenie: Debugowanie jest włączone w <a href="%1">ustawieniach systemu</a>. To nie powinno być włączone na serwerach produkcyjnych.

en: Warning: Deleting this event template will also delete associated Event Registration Page and Event Fee configurations.
pl: Uwaga: Usunięcie tego szablonu wydarzenia również usunie powiązane strony rejestracyjne albo konfigurację opłat za wydarzenie.

en: Warning: Deleting this event will also delete associated Event Registration Page and Event Fee configurations.
pl: Uwaga: Usunięcie tego wydarzenia również usunie powiązane strony rejestracyjne i konfigurację opłat za wydarzenie.

en: Warning: External profile support (aka "HTML Snippet" support) is enabled in <a href="%1">system settings</a>. This setting may be prone to abuse. If you must retain it, consider HTTP throttling or other protections.
pl: Ostrzeżenie: obsługa profili zewnętrznych (inaczej obsługa "Fragmentów kodu HTML") jest włączona w <a href="%1">ustawieniach systemu</a>. To ustawienie może być podatne na nadużycia. Jeśli musisz je zachować, rozważ throttling HTTP (regulację szybkości przetwarzania aplikacji) lub użycie innych zabezpieczeń.

en: Warning: Outbound email is disabled in <a href="%1">system settings</a>. Proper settings should be enabled on production servers.
pl: Ostrzeżenie: wychodząca wiadomość e-mail jest wyłączona w <a href="%1">ustawieniach systemu</a>. Prawidłowe ustawienia powinny być włączone na serwerach produkcyjnych.

en: Warning: You have chosen to remove one or more subtypes. This will cause any custom data records associated with those subtypes to be removed as long as the contact does not have a contact subtype still selected.
pl: Ostrzeżenie: Wybrano usunięcie jednego lub więcej podtypów. Spowoduje to usunięcie wszelkich niestandardowych rekordów danych powiązanych z tymi podtypami, o ile kontakt nie posiada jeszcze podtypu kontaktu.

en: We are not able to install the software. Please <a href="#requirements">see below</a> for details.
pl: Nie jesteśmy w stanie zainstalować CiviCRM. Proszę sprawdzić szczegółowe informacje <a href="#requirements">zamieszczone poniżej</a>.

en: We can't determine how much memory you have allocated. Install only if you're sure you've allocated at least %1 MB.
pl: Nie możemy określić, jaka ilość pamięci została przydzielona. Zainstaluj tylko wtedy, gdy masz pewność, że masz przydzielony co najmniej %1 MB.

en: We can't load the requested web page due to an incomplete link. This can be caused by using your browser's Back button or by using an incomplete or invalid link.
pl: Nie możemy załadować żądanej strony internetowej z powodu nieprawidłowego linku. Przyczyną może być wciśnięcie przycisku "Wstecz" w przeglądarce albo użycie niekompletnego lub nieprawidłowego linku.

en: We can't load the requested web page. This page requires cookies to be enabled in your browser settings. Please check this setting and enable cookies (if they are not enabled). Then try again. If this error persists, contact the site administrator for assistance.
pl: Nie możemy załadować żądanej strony internetowej. Ta strona wymaga włączenia plików cookie w ustawieniach przeglądarki. Sprawdź to ustawienie i włącz ciasteczka (jeśli nie są włączone). Następnie spróbuj ponownie. Jeśli ten błąd będzie się powtarzał, skontaktuj się z administratorem witryny w celu uzyskania pomocy.

en: We could not extract the mail body from this bounce message.
pl: Nie można wyodrębnić treści wiadomości e-mail z tej odrzuconej wiadomości.

en: We could not find a contact id.
pl: Nie udało się znaleźć id kontaktu.

en: We could not found respondent for this survey to release.
pl: Nie możemy znaleźć ankietowanych dla tego badania do uwolnienia.

en: We could not geocode the destination address.
pl: Nie możemy gekodować adresu przeznaczenia.

en: We could not move the uploaded file %1 to the upload directory %2. Please verify that the 'Temporary Files' setting points to a valid path which is writable by your web server.
pl: Nie mogliśmy przenieść przesłanego pliku %1 do katalogu przesyłania %2. Sprawdź, czy ustawienie "Pliki tymczasowe" wskazuje prawidłową ścieżkę, którą można zapisać na serwerze WWW.

en: We detected a cycle which we can't handle. aborting
pl: Wykryliśmy cykl, z którym nie możemy sobie poradzić. Przerywanie

en: We encountered an error when attempting to create the database. Please check your MySQL server permissions and the database name and try again.
pl: Podczas próby utworzenia bazy danych wystąpił błąd. Proszę sprawdzić swoje uprawnienia serwera MySQL i nazwę bazy danych oraz spróbuj ponownie.

en: We had a problem processing your subscription request for %1. You have tried to subscribe to a private group and/or we encountered a database error. Please contact the site administrator.
pl: Podczas przetwarzania żądania subskrypcji dla %1 wystąpił problem. Próbowałeś zasubskrybować prywatną grupę i / lub napotkaliśmy błąd bazy danych. Proszę skontaktować się z administratorem serwisu.

en: We have integrated KCFinder with CKEditor and TinyMCE. This allows a user to upload images. All uploaded images are public.
pl: Jesteśmy zintegrowani z KCFinder z CKEditor i TinyMCE. Pozwala to użytkownikowi na przesyłanie obrazów. Wszystkie przesłane obrazy są publiczne.

en: We were unable to process your payment at this time. Please try again later.
pl: Aktualnie nie można dokonać transakcji. Spróbuj ponownie później.

en: We will record your initial pledge payment when we receive it from you. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by logging in to your account or contacting us at %1.
pl: Zarejestrujemy Twoją pierwszą deklarację wpłaty, gdy tylko ją otrzymamy. Będziesz mógł zmodyfikować lub usunąć przyszłe deklaracje płatności w każdym czasie po zalogowaniu się na swoje konto lub kontaktując się z nami %1.

en: We will send you a payment reminder %1 days prior to each scheduled payment date. The reminder will include a link to a page where you can make your payment online.
pl: Wyślemy Tobie przypomnienie płatności na %1 dzień/dni przed każdą zaplanowaną datą płatności. Twoje przypomnienie będzie zawierało link do strony, na której możesz dokonać płatności online.

en: Web
pl: Sieć WWW

en: Web Service URL
pl: URL strony

en: Webpage (.html)
pl: Strona internetowa (.html)

en: Webserver config
pl: Konfiguracja serwera WWW

en: Website
pl: Strona WWW

en: Website ID
pl: numer identyfikacyjny strony

en: Website Profile
pl: Profil strony

en: Website Type
pl: Rodzaj strony www

en: Website URL
pl: URL strony

en: Website type ID
pl: Identyfikator rodzaju witryny

en: Week
pl: Tydzień

en: Week Beginning
pl: Początek tygodnia

en: Week prior to previous week
pl: Tydzień przed poprzednim tygodniem

en: Weekly
pl: Tygodniowo

en: Weeks
pl: Tygodnie

en: Weight
pl: Waga

en: Weight Threshold to Consider Contacts 'Matching':
pl: Próg sumy wag, powyżej którego kontakty będą uzwanane za „podobne”:

en: Weight controls the order in which custom field sets are presented when there are more than one. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
pl: Gdy występuje więcej niż jedno pole, kolejność prezentowania zestawów pól niestandardowych zależy od ich wagi. Wpisz dodatnią lub ujemną liczbę całkowitą - niższe liczby są wyświetlane przed wyższymi liczbami.

en: Weight controls the order in which fields are displayed in a group. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
pl: Kolejność wyświetlania pól w grupie zależy od ich wagi. Wprowadź dodatnie lub ujemne liczby całkowite – mniejsze liczby zostaną wyświetlone przed większymi.

en: Weight controls the order in which fields are displayed within a profile. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers. Note: The field order will not respect non-multi fields interspersed with multi record fields in edit mode.
pl: Waga decyduje o kolejności wyświetlania pól w profilu. Wpisz dodatnią lub ujemną liczbę - niższe liczby są wyświetlane przed wyższymi liczbami. Uwaga: Kolejność pól nie będzie respektować pól nie-wieloczłonowych przeplatanych polami wielu rekordów w trybie edycji.

en: Weight controls the order in which profiles are presented when more than one profile is included in User Registration or My Account screens. Enter a positive or negative integer - lower numbers are displayed ahead of higher numbers.
pl: Waga kontroluje kolejność wyświetlania profili, gdy więcej niż jeden profil jest uwzględniony na ekranach rejestracji użytkownika lub na moim koncie. Wpisz dodatnią lub ujemną liczbę całkowitą - niższe liczby są wyświetlane przed wyższymi liczbami.

en: Weight controls the order that premiums are displayed on the Contribution Page.
pl: Waga decyduje o kolejności, w jakiej prezenty są wyświetlane na stronie dotacji.

en: Weight must be integer
pl: Waga musi być liczba całkowitą

en: Welcome
pl: Witamy

en: Welcome %1
pl: Witaj %1

en: Welcome Message
pl: Wiadomość powitalna

en: Welcome. Your subscription to the %1 mailing list has been activated.
pl: Witaj. Twoja subskrypcja do listy mailingowej %1 została aktywowana.

en: Welsh
pl: walijski

en: Western Frisian
pl: zachodniofryzyjski

en: What to do upon duplicate match
pl: Co zrobić po dopasowaniu duplikatu?

en: What type of operation (action) is being permitted?
pl: Jaki rodzaj operacji (działania) jest dozwolony?

en: When
pl: Kiedy

en: When Personal Campaign Pages are enabled, constituents will see a link inviting them to create their own fundraising page after making a contribution.
pl: Gdy Strony Osobistej Kampanii są włączone, wpłacający zobaczą link zachęcający ich do stworzenia własnych stron fundraisingowych po dokonaniu wpłaty.

en: When Personal Campaign Pages are enabled, constituents will see a link inviting them to create their own fundraising page after making a contribution.  Contributions from people who come in through a Personal Campaign Page are recorded as "soft credits" for the supporter who created that campaign page.
pl: Gdy Osobiste Strony Kampanii są włączone, zaangażowani, po dokonaniu wpłaty, zobaczą link zachęcający ich do utworzenia własnej strony pozyskiwania funduszy. Wpłaty od osób, które dokonają ich przez Osobistą Stronę Kampanii są zapisywane jako "soft credits" dla osoby wspierającej, która utworzyła tę stronę kampanii.

en: When Saving
pl: Podczas zapisywania

en: When a contribution is made via a Personal Campaign Page, a soft credit for that contribution is automatically assigned to the contact who created the Personal Campaign Page.
pl: Gdy wpłata zostanie zrealizowana za pośrednictwem strony osobistej kampanii, darowizna pośrednia za ten wkład jest automatycznie przypisywana do kontaktu, który utworzył stronę osobistej kampanii.

en: When contributions are made via a Personal Campaign Page a soft credit (of type 'Personal Campaign Page') is automatically created and assigned to the 'owner' of the the Personal Campaign Page.
pl: Gdy wpłata zostanie zrealizowana za pośrednictwem strony osobistej kampanii, darowizna pośrednia (w rodzaju strony kampanii bezpośredniej) za ten wkład jest automatycznie przypisywana do kontaktu, który utworzył stronę osobistej kampanii.

en: When enabled, this event will be included in iCalendar feeds and displayed on your site's "Upcoming Events" block.
pl: Kiedy włączony, to wydarzenie będzie dołączone  do kanałów ICalendar i wyświetlone w bloku "Nadchodzące wydarzenia" na stronie.

en: When enabled, this feature allows users to identify an organization as the donor or member. Logged in users will be given a choice of selecting from a list of organizations that they have a permissioned relationship with OR entering a new organization. Anonymous users are prompted to enter the organization name. If a matching organization is found using your site's configured unsupervised duplicate matching rules for Organizations, the contribution or membership will be linked to that organization. Otherwise a new organization contact record is created.
pl: Kiedy włączone, tą cechę zezwolono aby zidentyfikowano organizatora jako donatora albo członka. Zalogowany jako użytkownik będzie miał możliwość wybrania z listy organizacji które mają zgodę na powiązania albo wprowadzenie nowej organizacji. Anonimowy użytkownik jest zmuszony wprowadzić nazwę organizacji. Jeśli pasująca organizacja jest znaleziona używając twojej strony skonfigurowane przez nienadzorowane podwójne łączenie zasad dla użytkownika, wpłacający albo członek będzie podłączony do organizacji.Inaczej kontakt do rejestru organizacji będzie łączony.

en: When importing, consume data directly from a SQL datasource
pl: Podczas importowania zużywaj dane bezpośrednio ze źródła danych SQL

en: When multiple options are selected within a search field the selections are combined using <strong>OR</strong> criteria (e.g. selecting both 'Group A' and 'Group B' will find contacts who are either in 'Group A' OR 'Group B' or in both).</p>
      <p>By default the different search fields are combined using the <strong>AND</strong> Search Operator (e.g. selecting Tag is 'Age' AND Country is 'Canada' returns only those contacts who meet both criteria). You can override the Search Operator default for combining different fields in the Search Settings.
pl: Po wybraniu wielu opcji w polu wyszukiwania, selekcje są łączone przy użyciu kryteriów <strong>LUB</strong> (np. wybór zarówno "Grupa A", jak i "Grupa B" znajdą kontakty należące do "Grupy A" LUB "Grupy B", albo do obu).</p>
     <p> Domyślnie różne pola wyszukiwania są łączone przy użyciu operatora wyszukiwania: <strong>ORAZ</strong> (np. wybierając tag - "Wiek" ORAZ kraj - "Kanada", zwracane są tylko te kontakty, które spełniają oba kryteria). Można zastąpić domyślne ustawienie operatora wyszukiwania w celu łączenia różnych pól w ustawieniach wyszukiwania.

en: When reCAPTCHA is enabled for a profile form, anonymous users are required to read an image with letters and numbers and enter the value in a field. This helps prevent abuse by automated scripts.
pl: Gdy funkcja reCAPTCHA jest włączona dla formularza profilu, anonimowi użytkownicy muszą czytać obraz z literami i cyframi i wpisać wartość w polu. Pomaga to zapobiegać nadużyciom przez automatyczne skrypty.

en: When recording Instant Messenger (IM) 'screen names' for contacts, it is useful to include the IM Service Provider (e.g. AOL, Yahoo, etc.). CiviCRM is installed with the most commonly encountered service providers. Administrators may define as many additional providers as needed.
pl: Przy ustawianiu kontaktom ich identyfikatorów w komunikatorach, wygodnie jest zaznaczyć rodzaj komunikatora (np. AOL, Yahoo itp.). CiviCRM zawiera większość najczęściej spotykanych komunikatorów. Administratorzy mogą zdefiniować dowolną liczbę dodatkowych komunikatorów.

en: When recording mobile phone numbers for contacts, it may be useful to include the Mobile Phone Service Provider (e.g. Cingular, Sprint, etc.). CiviCRM is installed with the most commonly encountered service providers. Administrators may define as many additional providers as needed.
pl: Dodając numery telefonów komórkowych, może przydać się informacja o sieci komórkowej (np. Orange, T-Mobile, Play, Plus itp.). CiviCRM domyślnie posiada najpopularniejsze sieci komórkowe. Administratorzy mogą zdefiniować dodatkowe sieci w miarę potrzeb.

en: When someone donates through a personal campaign page, a soft credit is given to the owner of the page to recognize the role she played in the contribution. CiviContribute has a section that allows you to administer all of the PCPs for your organization. You can require approval before a PCP goes 'live', and disable or delete any campaign pages you don't approve of.
pl: Gdy ktoś przekazuje darowiznę za pośrednictwem Osobistej Strony Kampanii, właściciel strony otrzymuje "soft credit", aby zaznaczyć znaczenie roli, jaką odegrał w zbieraniu funduszy. CiviContribute zawiera sekcję, która pozwala administrować wszystkimi PCP dla Twojej organizacji. Możesz wymagać zatwierdzenia, zanim PCP przejdzie "na żywo", i wyłączyć lub usunąć strony kampanii, których nie akceptujesz.

en: When this Event is active, create front-end links to the Event Information page using the Menu Manager. Select <strong>Event Info Page</strong> and enter <strong>%1</strong> for the Event ID.
pl: Kiedy to wydarzenia jest aktywne stwórz linki do strony informacyjnej wydarzenia używając menedżera menu. Wybierz <strong>Informacje o wydarzeniu </strong>i wprowadź <strong>%1 </strong> jako ID wydarzenia.

en: When this Event is active, create links to the Event Information page by copying and pasting the following URL:
pl: Kiedy ta strona wydarzenia jest aktywna, stwórz linki do strony informacyjnej wydarzenia przez kopiowanie i dodawanie poniższych URL:

en: When visibility is 'Expose Publicly and for Listings', users can also click the field value when viewing a contact in order to locate other contacts with the same value(s) (i.e. other contacts who live in Poland).
pl: Gdy wybrana opcja widoczności to "Pokaż publicznie i dla aukcji", użytkownicy mogą również kliknąć wartość pola podczas przeglądania kontaktu, aby znaleźć inne kontakty o tej samej wartości (tj. Inne kontakty, które mieszkają w Polsce).

en: When you choose the primary location type the collected data will use the default location type from the <a href="%1">Location types</a> setup.
pl: Po wybraniu głównego typu lokalizacji zebrane dane będą używały domyślnego typu lokalizacji z konfiguracji <a href="%1">Rodzaje lokalizacji</a>.

en: When you view your campaign page WHILE LOGGED IN, the page includes links to edit your page, tell friends, and update your contact info.
pl: Kiedy wyświetla się strona kampanii PODCZAS ZALOGOWANIA znajdują się na niej linki do edycji, powiadomienia znajomych i możesz zaktualizować Twoje dane kontaktowe.

en: When your page is active, create front-end links to the contribution page using the Menu Manager. Select <strong>Administer CiviCRM &raquo; CiviContribute &raquo; Manage Contribution Pages</strong> and select <strong>%1</strong> for the contribution page.
pl: Kiedy ta strona wydarzenia jest aktywna stwórz linki do strony wpłat używając Menu Managera. Wybierz <strong>Administratora CiviCRM &raquo; CiviContribute &raquo; Zarządzaj stroną wpłat </strong>i wybierz <strong>%1 </strong> dla strony wpłat..

en: When your page is active, you can link people to the page by copying and pasting the following URL:
pl: Gdy ta strona jest aktywna, można przekazywać jej adres kopiując i wklejając poniższy URL:

en: Whenever you want to preview, update or promote your page
pl: Ilekroć chcesz wyświetlić podgląd, zaktualizuj lub promuj swoją stronę

en: Where
pl: Gdzie

en: Whether to use SSL for IMAP and POP3 or not.
pl: Czy używać SSL dla IMAP i POP3, czy nie.

en: Which frequencies can the user pick from (e.g. every 'week', every 'month', every 'year')?
pl: Która częstotliwość może zostać wybrana przez użytkownika (np. każdy 'tydzień', każdy 'miesiąc', każdy 'rok')?

en: Which site is this mailing for
pl: Dla której witryny jest ta wiadomość

en: While
pl: Podczas

en: While Typing
pl: Podczas pisania

en: Widget ID
pl: ID widgetu

en: Widget Image Url
pl: URL widgetu obrazka

en: Widget Settings
pl: Ustawienia widgetu

en: Widget Title
pl: Tytuł widgetu

en: Widget title.
pl: Tytuł widgetu

en: Widgets
pl: Widgety

en: Width (columns)
pl: Szerokość (kolumny)

en: Width x Height
pl: Szerokość x Wysokość

en: Wildcard Match
pl: Dopasowanie z użyciem symboli wieloznacznych

en: Winner
pl: Zwycięzca

en: Winner Criteria
pl: Kryteria zwycięzcy

en: With
pl: z

en: With Contact
pl: Z kontaktem

en: With Contact(s)
pl: Z kontaktem

en: With Logo
pl: Z logo

en: With a mailto:
pl: Z mailto:

en: With client
pl: Z klientem

en: With client(s)
pl: Z klientem/klientami

en: With no personal note
pl: Bez osobistej notki

en: With other contact(s)
pl: Z innym kontaktem (kontaktami)

en: With the personal note
pl: Z osobistą notką

en: Within Selections
pl: W ramach selekcji

en: Wolof
pl: wolof

en: Word Replacement ID
pl: Numer identyfikacyjny zastępowania słów

en: Word Replacement Match Type
pl: Rodzaj dopasowania zastępczego słowa

en: Word Replacement is Active
pl: Zastąpione słowo

en: WordPress user permissions have been automatically set - giving Anonymous and Subscribers access to public CiviCRM forms and features. We recommend that you <a %1>review these permissions</a> to ensure that they are appropriate for your requirements (<a %2>learn more...</a>)
pl: Uprawnienia użytkownika WordPress zostały automatycznie ustawione - dając anonimowym i subskrybentom dostęp do publicznych formularzy i funkcji CiviCRM. Zalecamy aby <a %1> przejrzeć te uprawnienia </a>, aby upewnić się, że są one odpowiednie dla potrzeb użytkownika (<a %2> Dowiedz się więcej... </a>)

en: Wordpress Access Control Updated
pl: Kontrola dostępu do aktualizacji Wordpress

en: Work
pl: Praca

en: Work location
pl: Miejsce Pracy

en: World Region
pl: Region świata

en: World Region ID
pl: Identyfikator kontynentu

en: Wysiwig Editor
pl: Edytor WYSIWYG

en: XCache compatibility
pl: Kompatybilność z XCache

en: XCache is installed and there are known compatibility issues between XCache and CiviCRM. Consider using an alternative PHP caching mechanism or disable PHP caching altogether.
pl: XCache jest zainstalowany i są znane problemy ze zgodnością między XCache i CiviCRM. Rozważ skorzystanie z alternatywnego mechanizmu buforowania PHP lub całkowite wyłączenie buforowania PHP.

en: Xhosa
pl: xhosa

en: Year
pl: ok

en: Year Beginning
pl: Początek roku

en: Year prior to previous calendar year
pl: Rok przed poprzednim rokiem kalendarzowym

en: Yearly
pl: Rocznie

en: Yearly (Fiscal)
pl: Rocznie (obrachunkowo)

en: Years
pl: Lata

en: Yes
pl: Tak

en: Yes or No
pl: Tak lub Nie

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: Yiddish
pl: Jidysz

en: Yoruba
pl: joruba

en: You already have a lifetime membership and cannot select a membership with a shorter term.
pl: Już masz dożywotnie członkostwo i nie możesz wybrać krótszego okresu.

en: You also have the option to <strong>Exclude</strong> some contacts from your included groups by selecting one or more <strong>Excluded Groups</strong>. Contacts who are in both groups will NOT receive the SMS (they are 'excluded').
pl: Istnieje również możliwość <strong>Wykluczenia</strong> niektórych kontaktów z dołączonych grup, wybierając jedną lub więcej <strong>Wykluczonych grup</strong>. Kontakty z obu grup NIE otrzymają SMS-a (są "wykluczone").

en: You also have the option to <strong>Exclude</strong> some contacts in your included groups by selecting one or more <strong>Excluded Groups</strong>. Contacts who are in both groups will NOT receive the SMS (they are 'excluded').
pl: Możesz również wybrać opcję <strong>Wyklucz</strong> kontakty w swoich grupach, wybierając jedną lub więcej <strong> Wykluczonych grup</strong>. Kontakty z obu grup NIE otrzymają SMS-a (są "wykluczone").

en: You are already subscribed in %1, your subscription is %2.
pl: Jesteś już zapisany/a na %1, Twój zapis to %2.

en: You are completing this form on behalf of someone else. Please enter their details.</span>
pl: Wypełniasz formularz w imieniu kogoś innego. Proszę wpisać dane.</span>

en: You are currently logged in as '%1'. You cannot delete yourself.
pl: Jesteś aktualnie zalogowany jako '%1'. Nie możesz usunąć siebie.

en: You are going to skip the last participant, your event registration will be confirmed. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
pl: Zamierzasz opuścić ostatniego uczestnika, Twoja rejestracja na wydarzenie będzie zatwierdzona. Proszę wrócić do strony rejestracji aby uzupełnić informacje o płatności.

en: You are logged-in user
pl: Jesteś użytkownikiem zalogowanym

en: You are no longer subscribed to these group(s). Click Rejoin Group if you want to re-subscribe.
pl: Nie subskrybujesz już tych grup. Kliknij opcję "Dołącz ponownie do grupy", jeśli znów chcesz zasubskrybować.

en: You are not authorized to access all cases and activities.
pl: Nie masz dostępu do wszystkich przypadków i czynności

en: You are not authorized to access this page.
pl: Nie masz wystarczających uprawnień, by wyświetlić tą stronę.

en: You are not currently subscribed to any Groups.
pl: Obecnie nie subskrybujesz żadnej grupy.

en: You are not registered for any current or upcoming Events.
pl: Nie jesteś zarejestrowany w obecnych lub nadchodzących wydarzeniach.

en: You are requesting to opt out this email address from all mailing lists:
pl: Poprosiłeś o usunięcie tego adresu e-mail ze wszystkich list mailingowych:

en: You are requesting to unsubscribe this email address:
pl: Poprosiłeś o usunięcie tego adresu e-mail:

en: You are using a payment processor that supports auto-renewals.
pl: Używasz procesora płatności obsługującego automatyczne odnawianie.

en: You can
pl: Możesz

en: You can <a href="%1">Create a New Event</a> now.
pl: Możesz <a href="%1">utworzyć nowe wydarzenie</a> teraz .

en: You can <a href="%1">Download Duplicates</a>. You may then review these records to determine if they are actually duplicates, and correct the participant IDs for those that are not.
pl: Możesz <a href="%1">ściągnij powtórzenia</a>. Możesz następnie sprawdzić te ustalone  rejestry faktycznie są powtórzeniami, i poprawić identyfikatory uczestników dla tych, którzy nimi nie są.

en: You can <a href="%1">Download Errors</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
pl: Możesz ściągnąć plik zawierający te błędy – <a href="%1">ściągnij błędy</a>. Możesz je następnie poprawić i zaimportować nowy plik z poprawionymi danymi.

en: You can <a href='%1'>Download Errors</a>. You may then correct them, and import the new file with the corrected data.
pl: Możesz <a href='%1'>Pobrać błędy</a>. Następnie możesz je poprawić i zaimportować nowy plik ze skorygowanymi danymi.

en: You can <a href='%1'>create and send one</a>
pl: Możesz <a href='%1'>stworzyć i rozesłać nowy</a>

en: You can <a href='%1'>create and send one</a>.
pl: Możesz <a href='%1'>stworzyć i rozesłać nową</a>.

en: You can <a href='%1'>create one here</a>.
pl: Możesz <a href='%1'>utworzyć jeden tutaj</a>.

en: You can View or Edit the existing contact | You can View or Edit the existing contacts
pl[0]: Możesz przejrzeć lub edytować istniejący kontakt
pl[1]: Możesz przejrzeć lub edytować istniejące kontakty
pl[2]: Możesz przejrzeć lub edytować istniejące kontakty
pl[3]: Możesz przejrzeć lub edytować istniejące kontakty

en: You can View the existing contact | You can View the existing contacts
pl[0]: Możesz przejrzeć istniejący kontakt
pl[1]: Możesz przejrzeć istniejące kontakty
pl[2]: Możesz przejrzeć istniejące kontakty
pl[3]: Możesz przejrzeć istniejące kontakty

en: You can add another option.
pl: Możesz dodać kolejną opcję.

en: You can add contacts to a group from any set of search results (or when viewing an individual contact). You can also allow contacts to sign themselves up for certain groups by setting the group visibility to 'Public Pages' (use the <strong>Settings</strong> link), and including the <strong>Groups</strong> element in your CiviCRM Profile.
pl: Możesz dodać kontakty do grupy z dowolnego zestawu wyników wyszukiwania (lub podglądu poszczególnych kontaktów). Możesz też pozwolić osobom na samodzielne dopisywanie się do pewnych grup, ustawiając widoczność tych grup na „Publiczne strony użytkowników” (użyj odnośnika <strong>Ustawienia</strong>) i dodanie elementu <strong>Grupy</strong> do profilu CiviCRM.

en: You can add links to this page in your Drupal or Joomla menus and on any content page. You can also use the additional parameters shown above to filter the events included on the page.
pl: Możesz dodać linki do tej strony w Drupal lub Joomla menu i na każdej stronie treści. Można również użyć dodatkowych parametrów pokazanych powyżej, aby filtrować wydarzenia znajdujące się na stronie.

en: You can also <a href="%1">register another participant</a>.
pl: Możesz również <a href="%1"> zarejestrować innego uczestnika</a>.

en: You can also <strong>Upload</strong> the content stored in the files. OR you can <strong>Compose</strong> content directly on the screen.
pl: Możesz także <strong>Przesłać</strong> zawartość zapisaną w plikach. LUB możesz <strong>Utworzyć</strong> zawartość bezpośrednio na ekranie.

en: You can also allow people to choose a Role by creating a Profile with the Participant Role field. Then include that Profile when you configure the Online Registration page for this event.
pl: Możesz również pozwolić wybrać rolę przez stworzenie profilu z polem roli uczestnika. Wówczas dołącz ten profil, kiedy konfigurujesz stronę rejestracji online na to wydarzenie.

en: You can also click a letter on the <strong>A-to-Z bar</strong> to quickly find all groups starting with that letter.
pl: Możesz także kliknąć literę na pasku <strong>A-do-Z</strong>, aby szybko znaleźć wszystkie grupy zaczynające się od tej litery.

en: You can also create front-end links (or menu items) allowing constituents to create their own fundraising pages using the Menu Manager. Select <strong>Contributions &raquo; Personal Campaign Pages</strong> and then select this event.
pl: Możesz także tworzyć linki front-end (lub pozycje menu), umożliwiające członkom tworzenie ich własnych stron pozyskiwania funduszy za pomocą Menedżera Menu. Wybierz <strong>Wpłaty; Osobiste Strony Kampanii</strong>, a następnie wybierz to wydarzenie.

en: You can also input and track offline Events. To enter events manually for individual contacts, use <a href='%1'>Find Contacts</a> to locate the contact. Then click <strong>View</strong> to go to their summary page and click on the <strong>New Event</strong> link. You can also <a href='%2'><strong>import batches of participants</strong></a> from other sources.
pl: Możesz także włożyć i śledzić wydarzenia offline. Aby wprowadzić wydarzenia ręcznie dla indywidualnych kontaktów, użyj <a href='%1'>Znajdź kontakty </a> aby zlokalizować kontakty. Potem naciśnij <strong>pokaż</strong> aby udać się do podsumowania i wcisnąć link <strong>Nowe Wydarzenie </strong>. Możesz także <a href='%2'><strong>importować wsady dla uczestników </strong></a> z innych źródeł.

en: You can also place additional links (or menu items) allowing constituents to create their own fundraising pages using the following URL:
pl: Możesz umieścić również dodatkowe linki (lub pozycje menu), pozwalające członkom tworzyć ich własne strony pozyskiwania funduszy, korzystając z następującego adresu URL:

en: You can also set a <strong>Length</strong> value which determines how many characters in the field should be compared.
pl: Można również ustawić wartość <strong>Długości</strong>, która określa, ile znaków w polu należy porównać.

en: You can also set the maximum number of records which can be recorded per contact. Using the previous example, you might only want data for the three most recent jobs.
pl: Możesz także ustawić maksymalną liczbę rekordów, które mogą być zapisane dla jednego kontaktu. Korzystając z poprzedniego przykładu, możesz potrzebować danych tylko dla trzech ostatnich zatrudnień.

en: You can also use the additional parameters shown above to filter the events included in the RSS feed.
pl: Można również użyć dodatkowych parametrów pokazanych powyżej do filtrowania zdarzeń zawartych w źródle danych RSS.

en: You can begin your fundraising efforts using our "Tell a Friend" form
pl: Możesz rozpocząć zbieranie funduszy za pomocą naszego formularza "Powiadom znajomego"

en: You can cancel the recurring contribution option by <a href="%1">visiting this web page</a>.
pl: Możesz usunąć opcję cyklicznej wpłaty przez  <a href="%1">wizytę na tej stronie</a>.

en: You can cancel your registration for %1 by clicking "Cancel Registration".
pl: Możesz anulować swoją rejestrację na %1 przez kliknięcie "Anuluj rejestrację".

en: You can change the text for the 'No thank-you' radio button.
pl: Możesz zmienić tekst na przycisku opcji "Bez podziękowania".

en: You can choose to select %1 occurring every third Friday, last Monday, fourth Wednesday of the month and various other combinations given in the dropdown.
pl: Możesz wybrać %1 występujący co trzeci piątek, ostatni poniedziałek, czwartą środę miesiąca i różne inne kombinacje podane w rozwijanym menu.

en: You can choose to select your %1 to repeat on weekdays, weekends or any combination of day of the week.
pl: Możesz wybrać %1 do powtarzania w dni powszednie, weekendy lub dowolnej kombinacji dnia tygodnia.

en: You can choose to send BOTH an <strong>HTML</strong> and a plain <strong>TEXT</strong> version of your mailing, OR you can send a <strong>TEXT</strong> version only.
pl: Możesz wybrać wysłanie zarówno <strong>HTML</strong> jak i czystą <strong>TEXT</strong> wersją twojego mailingu, albo możesz wybrać <strong>TEXT</strong> wersję tylko.

en: You can choose to send thank-you letters as emails to contacts who are able to receive email. If you choose to do this, you can also decide whether to only print PDF's for the remaining contacts OR generate PDF's for all.
pl: Możesz wybrać czy wysyłać listy dziękuję jako e-maile do kontaktów, którzy mogą odbierać e-maile. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, możesz także zdecydować, czy drukować tylko PDF dla pozostałych kontaktów, czy generować PDF dla wszystkich.

en: You can choose to show contribution data for multiple contributions from the same contact in one location in the body of your letter. This option can be useful for end-of-year thank-you letters, or other situations where you want to acknowledge multiple gifts.
pl: Możesz wybrać wyświetlanie danych dotyczących wpłat od wielu wpłacających z tego samego kontaktu w jednym miejscu w treści Twojego listu. Opcja ta może być użyteczna w przypadku listów z podziękowaniem na koniec roku lub w innych sytuacjach, w których chcesz wyrazić uznanie wieloma nagrodami.

en: You can collect additional information about a donor or event participant by including profiles directly in Online Contribution Pages and Event Registration forms. When using a profile in this manner you do not need to check any of the "Used For" checkboxes.
pl: Możesz zbierać dodatkowe informacje na temat darczyńcy lub uczestnika wydarzenia, włączając profile bezpośrednio w formularzu Strony wpłat online i Formularzu rejestracji wydarzeń. Korzystając z profilu w ten sposób, nie trzeba zaznaczać pól wyboru "Używane dla".

en: You can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates.
pl: Możesz skonfigurować dowolną liczbę dodatkowych "ogólnych" reguł, aby zapewnić inne kryteria skanowania w poszukiwaniu możliwych duplikatów.

en: You can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates. Click <strong>Use Rule</strong> to start a scan.
pl: Możesz skonfigurować dowolną liczbę dodatkowych "ogólnych" reguł, aby zapewnić inne kryteria skanowania w poszukiwaniu możliwych duplikatów. Kliknij <strong>Użyj reguły</strong>, aby rozpocząć skanowanie.

en: You can configure the SMS message body up to %1 characters
pl: Możesz skonfigurować wiadomość SMS aż do %1 charakterów.

en: You can control access to this report by selecting a 'Permission' from the list, or selecting one or more Roles. For example, you might select <em>access CiviContribute</em> for contribution reports (e.g. the same people who can see contribution data would also have access to the report). You can also prevent users from modifying the default report criteria and filters for reports by NOT giving them <em>access Report Criteria</em> permission. Those users will be able to run the report - but only with the criteria and filters that you've established for them.
pl: Dostęp do tego raportu można kontrolować, wybierając z listy "uprawnienie" lub wybierając jedną lub więcej ról. Na przykład można wybrać <em> dostęp CiviContribute </em> dla raportów dotyczących transakcji (np. osoby, które mogą zobaczyć dane dotyczące transakcji również mają dostęp do raportu). Można także uniemożliwić użytkownikom modyfikowanie domyślnych kryteriów raportu i filtrów dla raportów, nie dając im uprawnienia<em> dostępu do kryteriów raportów </em>. Ci użytkownicy będą mogli uruchomić raport - ale tylko z kryteriami i filtrami, które zostały dla nich ustanowione.

en: You can control the web page that someone is directed to AFTER completing the form by modifying the contents of the hidden <strong>postURL</strong> input field. Replace the default value with any valid complete URL prior to saving the form code to the desired page(s).
pl: Możesz wybrać na jaką stronę zostaną przekierowani użytkownicy po wypełnieniu formularza zmieniając zawartość ukrytego pola <strong>postURL</strong>. Zastąp domyślną wartość jakimkolwiek poprawnym pełnym adresem URL przed wstawieniem kodu do stron docelowych.

en: You can create new multiple choice options for this field, or select an existing set of options which you've already created for another custom field.
pl: Możesz utworzyć nowe opcje wielokrotnego wyboru dla tego pola lub wybrać istniejący zestaw opcji, które utworzyłeś już dla innego pola niestandardowego.

en: You can create new result options for this survey, or select an existing survey result set which you've already created for another survey.
pl: Możesz utworzyć nowe opcje wyników dla tych badań lub wybrać istniejący zestaw wyników badań, który został już utworzony dla innych badań.

en: You can create reports by selecting from the <a href="%1">list of report templates here.</a>
pl: Możesz tworzyć raporty wybierając z <a href="%1">tej listy wzorów raportów.</a>

en: You can edit the Name and Description for this group here. Click <a %1>Contacts in this Group</a> to view, add or remove contacts in this group.
pl: Możesz edytować tutaj nazwę i opis dla tej grupy. Kliknij <a %1>Kontakty w tej grupie</a>, aby wyświetlić, dodać lub usunąć kontakty w tej grupie.

en: You can either <strong>upload</strong> the sms content from your computer OR <strong>compose</strong> the content on this screen.
pl: Możesz albo <strong>przesłać</strong> zawartość wiadomości SMS z komputera LUB <strong>utworzyć</strong> zawartość na tym ekranie.

en: You can give this premium a picture that will be displayed on the contribution page. Both a 50 x 50 pixel thumbnail image and a 200 x 200 pixel larger image will be displayed. Images must be in GIF, JPEG, or PNG format.
pl: Możesz przesłać zdjęcie nagrody, która będzie wyświetlana na stronie wpłat. Zostanie wyświetlony obraz miniatur 50 x 50 pikseli i większy obraz o wymiarach 200 x 200 pikseli. Obrazy muszą mieć format GIF, JPEG lub PNG.

en: You can have a maximum of %1 attachment(s).
pl: Możesz mieć maksymalnie %1 załącznik(ów).

en: You can include a column with each contact's <strong>Internal Contact ID</strong>. This is the unique ID assigned by CiviCRM which is displayed at the bottom of the Contact Summary screen - and can be exported.
pl: Możesz załączyć kolumnę dla każdego kontaktu<strong>wewnętrzny numer identyfikacyjny kontaktu </strong>. To jest unikalny numer identyfikacyjny przypisany do CiviCRM, który został wystawiony na dole podsumowania obrazu kontaktu - i może zostać eksportowane.

en: You can include auto-renew membership choices for only one price field in a price set. Another field in this set already contains one or more auto-renew membership options.
pl: Możesz włączyć opcję automatycznego odnawiania członkostwa tylko w jednym polu cenowym w zestawie cen. Inne pole w tym zestawie zawiera już jedną lub więcej opcji automatycznego odnawiania członkostwa.

en: You can make this report instance available for users to include in their CiviCRM 'Home Dashboard' by checking this box. Users with appropriate permissions will see the report in the 'Available Dashlets' box when they 'Configure' their dashboard. If you want to make a graphic version of the report available, select the desired 'View' and click 'Update Report'. You may want to create a set of report instances specifically for use as dashlets (and you can choose to NOT include them in the navigation menu if you want to distinguish these from the reports that users typically utilize in full screen mode).
pl: To wystąpienie raportu można udostępnić użytkownikom w ich CiviCRM "Dashboard" zaznaczając to pole. Użytkownicy z odpowiednimi uprawnieniami zobaczą raport w polu "dostępne widgety", gdy "konfigurują" swój pulpit. Jeśli chcesz udostępnić wersję graficzną raportu, wybierz odpowiedni "widok" i kliknij "Aktualizuj raport". Można utworzyć zestaw wystąpień raportu specjalnie do użycia jako widget (i można wybrać aby nie umieszczać ich w menu Nawigacja, jeśli chcesz odróżnić te z raportów, które użytkownicy zazwyczaj wykorzystują w trybie pełnoekranowym).

en: You can modify the activity subject before filing.
pl: Możesz modyfikować temat interakcji przed wypełnieniem

en: You can modify the names of the built-in contact types (Individual, Household, Organizations), and you can create or modify "contact subtypes" for more specific uses (e.g. Student, Parent, Team, etc.).
pl: Możesz modyfikować nazwy wbudowanych rodzajów kontaktów (Osoba, Mieszkanie, Organizacja) oraz tworzyć i modyfikować "podrodzaje kontaktów" do bardziej specyficznego użytku (np. Student, Rodzic, Drużyna, itp.).

en: You can not add another '%1' activity to this case. %2
pl: Nie możesz dodać kolejnej '%1' interakcji do tego przypadku %2

en: You can not delete this case type -- it is assigned to %1 existing case record(s). If you do not want this case type to be used going forward, consider disabling it instead.
pl: Nie można usunąć tego rodzaju przypadku - jest przypisany do % 1 istniejących spraw. Jeśli nie chcesz, aby ten typ sprawy był używany, możesz go wyłączyć.

en: You can not mark a field as a Result Column in a profile that contains fields from multiple record types.
pl: Nie można oznaczyć pola jako kolumny wyników w profilu, który zawiera pola z wielu typów rekordów.

en: You can not mark fields as Searchable in a profile that contains fields for multiple record types.
pl: Nie można oznaczyć pól jako możliwych do przeszukiwania w profilu, który zawiera pola dla wielu typów rekordów.

en: You can not record two payments for the same pledge in a single batch.
pl: Nie możesz zarejestrować dwóch rodzajów płatności do tej samej deklaracji w pojedynczej serii.

en: You can not use other Group by with Financial type or Contribution source.
pl: Nie można używać innych grup według typu finansowego lub Źródła Transakcji

en: You can notify event organizers of each online registration by specifying one or more email addresses to receive a carbon copy (cc). Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
pl: Możesz powiadamiać organizatorów wydarzeń o każdej rejestracji online specyfikując jeden albo więcej adresów e-mail aby otrzymały kopię (cc). Kolejne adresy oddzielaj kropką (np. janek@example.com, paula@example.com).

en: You can only configure one 'Unsupervised' and one 'Supervised' rule for each contact type, but you can configure any number of additional 'General' rules to provide other criteria to scan for possible duplicates.
pl: Możesz skonfigurować tylko jedną regułę "Bez nadzoru" i jedną "Nadzorowaną" dla każdego typu kontaktu, ale możesz skonfigurować dowolną liczbę dodatkowych "Ogólnych" reguł, aby wprowadzić inne kryteria skanowania w poszukiwaniu możliwych duplikatów.

en: You can optionally assign this activity to someone. Assigned activities will appear in their Activities listing at CiviCRM Home.
pl: Możesz opcjonalnie przypisać to zdarzenie do kogoś. Przypisane zdarzenia pojawią się wtedy na jego liście zdarzeń na stronie głównej CiviCRM.

en: You can optionally set an "active date range" for this contribution page. These dates are currently used by the "Contribution Widget" and "Personal Campaign Pages". The widget will give a "Campaign is over" message if it is accessed outside of the specified range. The "Donate" button will be hidden on Personal Campaign Pages if accessed outside of the specified range.
pl: Możesz opcjonalnie ustalić "zasięg aktywnych dat" dla strony wpłat. Takie daty są obecnie używane dla "Widżetów wpłat" i "Stron Wpłat Personalnych". Ten widżet da również gdy "Kampania jest skończona" wiadomość jest dostępna poza wybranym zasięgiem. Przycisk "podaruj" będzie ukryty na Stronie Kampanii Personalnej jeśli jest dostępny poza wybranym zasięgiem.

en: You can reserve a maximum of %count contact at a time for this survey. | You can reserve a maximum of %count contacts at a time for this survey.
pl[0]: Możesz maksymalnie zarezerwować %count kontaktów w tym czasie dla tego badania.
pl[1]: Możesz maksymalnie zarezerwować %count kontaktów w tym czasie dla tego badania.
pl[2]: Możesz maksymalnie zarezerwować %count kontaktów w tym czasie dla tego badania.
pl[3]: Możesz maksymalnie zarezerwować %count kontaktów  w tym czasie dla tego badania.

en: You can schedule Mass SMS to be sent starting at a specific date and time, OR you can request that they be sent as soon as possible by checking &quot;Send Immediately&quot;.
pl: Możesz zaplanować wysyłanie masowych SMS-ów od określonej daty i godziny, LUB możesz poprosić o ich wysłanie tak szybko, jak to możliwe, zaznaczając opcję "Wyślij natychmiast".

en: You can schedule this Mass SMS to be sent starting at a specific date and time, OR you can request that it be sent as soon as possible by checking &quot;Send Immediately&quot;.
pl: Możesz zaplanować wysłanie tego masowego SMS-a zaczynając od określonej daty i godziny, LUB możesz poprosić o wysłanie go tak szybko, jak to możliwe, zaznaczając opcję "Wyślij natychmiast".

en: You can search all contacts for duplicates or limit the results for better performance.
          If you limit by group then it will look for matches with that group both inside and outside of the group.
          You can also limit the contacts in the group to be matched by specifying the number of contacts to match. This can be done in conjunction with a group or separately and is recommended for performance reasons.
pl: Możesz przeszukiwać wszystkie kontakty w poszukiwaniu duplikatów lub ograniczać wyniki, aby uzyskać lepszą wydajność.
           Jeśli ograniczysz grupę, to będzie ona wyszukiwać wyniki pasujące  tej grupy, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz grupy
           Możesz także ograniczyć kontakty w grupie, które mają zostać dopasowane, podając liczbę pasujących kontaktów. Można to zrobić w połączeniu z grupą lub oddzielnie i jest zalecane ze względu na wydajność. "

en: You can select a pre-configured Event Template to streamline setting up your new event. The information and configuration settings from the selected template will be automatically copied to this new event. You can then add and modify as needed for this specific event instance. Event templates do NOT store the event date and time - so you will definitely need to set those on this page.
pl: Możesz wstępnie skonfigurować szablon wydarzenia, aby usprawnić tworzenie nowego. Informacje i ustawienia konfiguracji z wybranego szablonu zostaną automatycznie skopiowane do tego nowego wydarzenia. Następnie można dodać i zmodyfikować w razie potrzeby dla konkretnego wydarzenia. Szablony nie zapisują daty i godziny wydarzenia - więc na pewno musisz ustawić te na tej stronie.

en: You can select an existing Event Template as the basis for the new template you are creating, or you can create the template from scratch.
pl: Możesz wybrać istniejący szablon wydarzenia jako podstawę szablonu jaki tworzysz, albo możesz stworzyć szablon od podstaw.

en: You can send a <strong>TEXT</strong> Message using the available text pane.
pl: Możesz wysłać <strong>Wiadomość tekstową</strong> za pomocą dostępnego panelu tekstowego.

en: You can send your email as a simple text-only message, as an HTML formatted message, or both. Text-only messages are sufficient for most email communication - and some recipients may prefer not to receive HTML formatted messages.
pl: Możesz wysłać wiadomość e-mail jako zwykłą wiadomość tekstową, wiadomość w formacie HTML lub obie. Wiadomości tekstowe są wystarczające dla większości komunikacji e-mail - niektórzy odbiorcy mogą nie chcieć otrzymywać wiadomości w formacie HTML.

en: You can set a start date for recurring contributions and the first payment will be on that date. For a single post-dated contribution you must select recurring and choose one installment
pl: Możesz ustawić datę początkową cyklicznych wpłat i określić datę pierwszej płatności. Dla pojedynczej transakcji, która ma być zrealizowana później musisz wybrać "wpłatę cykliczną" i wybrać jedną ratę.

en: You can set this to a number other than one to allow multiple membership terms.
pl: Możesz ustawić to jako numer inny niż jeden, aby zezwolić na wiele warunków członkostwa.

en: You can set your own background image
pl: Możesz ustawić własny obraz tła

en: You can still preview your page prior to approval
pl: Nadal możesz wyświetlić podgląd strony przed zatwierdzeniem

en: You can update billing details for this automatically renewed membership by <a href="%1">visiting this web page</a>.
pl: Możesz zaktualizować detale bilingów dla tego automatyczne odnawiającego się członkostwa poprzez <a href="%1">wizytę na tej stronie</a>.

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments details for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
pl: Możesz zaktualizować wartość cyklicznej dotacji lub zmienić ilość szczegółów rat dla tej cyklicznej dotacji poprzez <a href="%1">wizytę na tej stronie</a>.

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments for this recurring contribution at:
pl: Możesz zaktualizować wartość cyklicznej dotacji lub zmienić liczbę rat dla tej dotacji na:

en: You can update recurring contribution amount or change the number of installments for this recurring contribution by <a href="%1">visiting this web page</a>.
pl: Możesz zaktualizować wartość cyklicznej dotacji lub zmienić ilość rat dla tej cyklicznej dotacji poprzez <a href="%1">wizytę na tej stronie</a>.

en: You can upload a picture or image to include on your page. Your file should be in .jpg, .gif, or .png format. Recommended image size is 250 x 250 pixels. Images over 360 pixels wide will be automatically resized to fit.
pl: Możesz przesłać zdjęcie lub obraz, które chcesz umieścić na swojej stronie. Twój plik powinien mieć format .jpg, .gif lub .png. Zalecany rozmiar obrazu to 250 x 250 pikseli. Obrazy o szerokości powyżej 360 pikseli zostaną automatycznie przeskalowane w celu dopasowania.

en: You can use an address belonging to an existing contact or create a new contact by selecting the desired contact type from the select field. If you link an individual's address to an organization, an employee-employer relationship will be automatically created. If you link an individual's address to a household, a household member relationship is created.
pl: Możesz użyć adresu należącego do istniejącego kontaktu lub utworzyć nowy kontakt, wybierając żądany typ kontaktu z pola wyboru. Jeśli dołączysz adres osoby do organizacji, relacja pracownik-pracodawca zostanie automatycznie utworzona. Jeśli łączysz adres osoby z domem, tworzona jest relacja członka domostwa.

en: You can use different profile for the person who is registering than for "Additional Participants". For example, you may want to require an email address from the person entering the registration while not requiring (or even requesting) emails for additional participants (i.e. their "guests").
pl: Możesz używać różnych profili dla osób które rejestrują się jako "dodatkowi partnerzy. Dla przykładu, możesz chcieć wymagać adresu e-mail od osób wchodzących do rejestracji kiedy nie  wymagać (albo nawet zażądać) e-maila od dodatkowego uczestnika ( jak ich "gości").

en: You can use the links above to schedule or record an activity.
pl: Możesz użyć linków powyżej by zaplanować lub zarejestrować zdarzenie.

en: You can:
pl: Możesz:

en: You cannot add a new record as  maximum allowed limit is reached
pl: Maksymalna liczba rekordów została osiągnięta i nie można dodawać nowych

en: You cannot combine profiles of multiple types.
pl: Nie możesz połączyć profili różnego typu.

en: You cannot configure multi-record custom fields belonging to different custom sets in one profile
pl: Nie można skonfigurować niestandardowych pól rekordów należących do różnych zestawów niestandardowych w jednym profilu

en: You cannot delete this Contribution Page because it has already been used to submit a contribution or membership payment. It is recommended that your disable the page instead of deleting it, to preserve the integrity of your contribution records. If you do want to completely delete this contribution page, you first need to search for and delete all of the contribution transactions associated with this page in CiviContribute.
pl: Nie możesz usunąć tej strony transakcyjnej, ponieważ została ona już wykorzystana do transakcji lub płatności członkowskiej. Zaleca się, aby wyłączyć stronę zamiast ją usunąć, aby zachować integralność Twoich danych dotyczących składek. Jeśli chcesz całkowicie usunąć tę stronę , musisz najpierw wyszukać i usunąć wszystkie transakcje skojarzone z tą stroną w CiviContribute.

en: You cannot enable both Recurring Contributions AND Pledges on the same online contribution page.
pl: Nie możesz zezwolić jednocześnie na powtarzające się wpłaty i deklaracje na tej samej stronie wpłat online.

en: You cannot enable both Recurring Contributions and Auto-renew memberships on the same online contribution page.
pl: Nie możesz zezwolić na jednocześnie powtarzające się wpłaty jak i auto-odnawianie członkostwa na tej samej stronie wpłat online.

en: You cannot enable both a Contribution Price Set and Membership Signup on the same online contribution page.
pl: Nie możesz włączyć zarówno Zestawu Cen i rejestracji członkostwa na tej samej stronie płatności online.

en: You cannot enter multiple soft credits for the same contact.
pl: Nie możesz wprowadzić wielu darczyńców pośrednich dla tego samego kontaktu.

en: You cannot have auto-renewal on if you are paying later.
pl: Nie możesz ustalić auto-odnawiania jeśli wybrałeś "zapłać później".

en: You cannot record scheduled email activity.
pl: Nie można stworzyć zaplanowanej interakcji typu wiadomość e-mail.

en: You cannot set up a recurring contribution if you are not paying online by credit card.
pl: Nie możesz ustalić cyklicznej wpłaty, jeśli nie płacisz online kartą kredytową.

en: You cannot transfer or cancel your registration for %1 as you are not currently registered for this event.
pl: Nie możesz przepisać lub anulować rejestracji na %1, ponieważ nie jesteś obecnie zapisany na to wydarzenie.

en: You cannot use "Add Contacts to Group" action unless contacts fields are selected.
pl: Nie można użyć akcji "Dodaj kontakty do grupy", dopóki nie zostaną zaznaczone kontakty.

en: You cannot use 'id' as a field label.
pl: Nie możesz użyć "identyfikatora" jako etykiety pola.

en: You cannot use a Membership Price Set when the Contribution Amounts section is enabled. Click the Memberships tab above, and select your Membership Price Set on that form. Membership Price Sets may include additional fields for non-membership options that require an additional fee (e.g. magazine subscription) or an additional voluntary contribution.
pl: Nie możesz używać Zestawu cen członkostwa, jeśli Kwota Wpłaty jest włączona. Kliknij kartę Członkostwo powyżej i wybierz Zestaw cen członkostwa w tym formularzu. Zestawy cen członkostwa mogą zawierać dodatkowe pola dla opcji niebędących członkami, które wymagają dodatkowej opłaty (np. Subskrypcji czasopism) lub dodatkowego dobrowolnego wkładu.

en: You do not have access to this note.
pl: Nie masz dostępu do tej notatki.

en: You do not have all the permissions needed for this page.
pl: Nie masz wszystkich uprawnień dostępu wymaganych do tej strony.

en: You do not have any Open Data Entry Batches.
pl: Nie masz żadnych otwartych serii wprowadzanych informacji.

en: You do not have any active %1
pl: Nie masz żadnych aktywności %1

en: You do not have any active Personal Campaign pages.
pl: Nie masz aktywnych stron kampanii personalnej.

en: You do not have any private reports. To add a report to this section, edit the Report Settings for a report and set 'Add to My Reports' to Yes.
pl: Nie masz żadnych prywatnych raportów. Aby dodać raport do tej sekcji, edytuj ustawienia raportu dla raportu i ustaw "Dodaj do moich raportów" na wartość tak.

en: You do not have permission to Delete Report.
pl: Nie masz uprawnień do usuwania raportów.

en: You do not have permission to access this contact.
pl: Nie masz uprawnień do dostępu do tego kontaktu.

en: You do not have permission to access this event registration. Contact the site administrator if you need assistance.
pl: Nie masz uprawnień do tego wydarzenia. Skontaktuj się z administratorem.

en: You do not have permission to access this mailing report
pl: Nie masz uprawnień dostępu do tego raportu mailingu

en: You do not have permission to access this page
pl: Nie masz wystarczających uprawnień, by wyświetlić tą stronę.

en: You do not have permission to access this page.
pl: Nie masz uprawnień dostępu do tej strony.

en: You do not have permission to access this report.
pl: Nie masz uprawnień do tego raportu.

en: You do not have permission to cancel this recurring contribution.
pl: Nie masz uprawnień do skasowania wpłaty cyklicznej.

en: You do not have permission to delete this contact.
pl: Nie masz uprawnień do usunięcia tego kontaktu.

en: You do not have permission to delete this contact. Note: you can delete contacts if you can edit them.
pl: Nie masz uprawnień do usunięcia tego kontaktu. Pamiętaj: możesz usunąć Kontakty jeśli możesz je edytować.

en: You do not have permission to edit this contact record. Contact the site administrator if you need assistance.
pl: Nie masz uprawnień, aby edytować ten kontakt. Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z administratorem witryny.

en: You do not have permission to force merge duplicate contact records
pl: Nie masz uprawnień do wymuszania scalania rekordów kontaktów

en: You do not have permission to make changes to the record
pl: Nie masz uprawnień do zmiany tego wpisu

en: You do not have permission to register for this event
pl: Nie masz uprawnień do rejestracji dla tego wydarzenia.

en: You do not have permission to send SMS
pl: Nie masz uprawnień do wysyłania wiadomości SMS

en: You do not have permission to view requested page.
pl: Nie masz dostępu do wyświetlania wybranej strony.

en: You do not have permission to view this contact record. Contact the site administrator if you need assistance.
pl: Nie masz uprawnień, aby wyświetlić ten rekord kontaktu. Skontaktuj się z administratorem witryny, jeśli potrzebujesz pomocy.

en: You do not have permission to view this event
pl: Nie masz uprawnień do oglądania tego wydarzenia

en: You do not have permission to view this page.
pl: Nie masz uprawnień do wyświetlania tej strony.

en: You do not have sufficient permission to change settings for this reserved group.
pl: Nie masz wystarczających uprawnień do zmiany ustawień dla tej zarezerwowanej grupy.

en: You do not have sufficient permission to delete this reserved group.
pl: Nie masz wystarczających uprawnień, aby usunąć tę zarezerwowaną grupę.

en: You do not have sufficient permission to transfer/cancel this participant.
pl: Nie masz wystarczających uprawnień do przepisania/anulowania tego uczestnictwa.

en: You do not have the necessary permission to edit this contact.
pl: Nie masz wystarczających uprawnień, by edytować ten kontakt.

en: You do not have the necessary permission to view this contact.
pl: Nie masz wystarczających uprawnień, by obejrzeć ten kontakt.

en: You don't have permission to access this page
pl: Nie masz uprawnień dostępu do tej strony

en: You have a current Lifetime Membership which does not need to be renewed.
pl: Masz już dożywotnie członkostwo, którego nie trzeba przedłużać.

en: You have a pending subscription to the %1 mailing list. To confirm this subscription, reply to this email or click <a href="%2">here</a>.
pl: Masz oczekującą subskrypcję na listę mailingową %1. Aby potwierdzić tę subskrypcję, odpowiedz na tego e-maila lub kliknij <a href="%2">tutaj </a>.

en: You have a pending subscription to the %1 mailing list. To confirm this subscription, reply to this email or click on this link: %2
pl: Masz oczekującą subskrypcję na listę mailingową %1. Aby potwierdzić tę subskrypcję, odpowiedz na tego e-maila lub kliknij ten link: %2

en: You have already added a primary location field of this type: %1
pl: Dodałeś już podstawową lokalizację pola tego typu: %1

en: You have already signed this petition but we<strong>need to confirm your email address</strong>.
pl: Już podpisałeś tą petycję ale nadal <b>musisz zweryfikować swój adres E-mail </b>.

en: You have already signed this petition but you still <b>need to verify your email address</b>.
pl: Już podpisałeś tę petycję ale nadal <b>musisz zweryfikować swój adres E-mail </b>.

en: You have already signed this petition.
pl: Już podpisałeś tę petycję.

en: You have been added to the WAIT LIST for this event.
pl: Zostałeś dodany do LISTY OCZEKUJĄCYCH na to wydarzenie.

en: You have been re-subscribed to the following groups: %1. You can un-subscribe by mailing %2 or clicking %3
pl: Wznowiłeś subskrypcję następujących grup: %1. Możesz zrezygnować z subskrypcji wysyłając maila %2 lub klikając %3.

en: You have been re-subscribed to the following groups: %1. You can un-subscribe by mailing %2 or clicking <a href="%3">here</a>.
pl: Wznowiłeś subkrypcję następujących grup: %1. Możesz zrezygnować z subskrybcji wysyłając maila %2 lub klikając <a href="%3">tutaj</a>.

en: You have been returned to the start of the registration process and any sold out events have been removed from your selections. You will not be able to continue until you review your booking and select different events if you wish.
pl: Zostałeś cofnięty do startu procesu rejestracji. Wydarzenia, które zostały już wyprzedane zostały usunięte z Twojego koszyka. Nie możesz kontynuować zanim nie sprawdzisz swojej rejestracji i ni wybierzesz innych wydarzeń, na które chciałbyś się zapisać.

en: You have been un-subscribed from the following groups: %1. You can re-subscribe by mailing %2 or clicking %3
pl: Zrezygnowałeś z subskrypcji następujących grup: %1. Możesz ponownie zasubkrybować, wysyłając maila %2 lub klikając %3.

en: You have been un-subscribed from the following groups: %1. You can re-subscribe by mailing %2 or clicking <a href="%3">here</a>.
pl: Zrezygnowałeś z subskrypcji następujących grup: %1. Możesz ponownie zasubskrybować, wysyłając maila %2 lub klikając <a href="%3">tutaj</a>.

en: You have defined CIVICRM_MAIL_LOG_AND_SEND - mail will be logged.
pl: Zdefiniowałeś CIVICRM_MAIL_LOG_AND_SEND - poczta będzie rejestrowana.

en: You have indicated that this is a paid event, but no payment option has been selected. If this is not a paid event, please select the "No" option at the top of the page. If this is a paid event, please select at least one payment processor and/or enable the pay later option.
pl: Wskazałeś, że jest to impreza płatna, ale nie wybrano żadnej opcji płatności. Jeśli nie jest to impreza płatna, należy wybrać opcję "nie" w górnej części strony. Jeśli jest to wydarzenie płatne, wybierz co najmniej jeden procesor płatności i/lub Włącz opcję zapłać później.

en: You have no A/B mailings
pl: Nie masz żadnych testów A/B

en: You have no Grants registered in your database.
pl: Nie masz dotacji zarejestrowanych w bazie danych.

en: You have not been added to the waiting list because there are spaces available for this event. We recommend registering yourself for an available space instead.
pl: Nie zostałeś dodany na listę rezerwową, ponieważ są jeszcze wolne miejsca na wydarzenie. Zalecamy zapisanie się na wolne miejsca.

en: You have received a donation at your personal page
pl: Otrzymałeś darowiznę na swojej stronie osobistej

en: You have selected "Disable Outbound Email". A test email can not be sent.
pl: Wybrałeś opcję "Wyłącz e-maile wychodzące". Wiadomość testowa nie może być wysłana.

en: You have selected "Redirect to Database". A test email can not be sent.
pl: Wybrałeś „Przekieruj do bazy danych”. Nie można wysłać testowej wiadomości e-mail.

en: You have selected multiple memberships for the same organization or entity. Please review your selections and choose only one membership per entity.
pl: Wybrałeś wiele członkostw dla tej samej organizacji lub podmiotu. Przejrzyj wybrane opcje i wybierz tylko jedno członkostwo na jednostkę.

en: You have selected multiple memberships for the same organization or entity. Please review your selections and choose only one membership per entity. Contact the site administrator if you need assistance.
pl: Wybrałeś różnorodne członkostwo dla tej samej organizacji albo jednostki. Proszę przejrzyj swój wybór i wybierz tylko jedno członkostwo dla jednostki. Jeżeli potrzebujesz wsparcia - skontaktuj się z administratorem.

en: You have selected the table cell separator, but one or more token fields are not placed inside a table cell. This would result in invalid HTML, so comma separators have been used instead.
pl: Wybrano separator komórek tabeli, ale jedno lub więcej pól tokenów nie znajduje się wewnątrz komórki tabeli. Powoduje to nieprawidłowy kod HTML, więc zamiast tego użyto separatorów przecinków.

en: You have skipped last participant and which result into event having enough spaces, but your registration require approval, Once your registration has been reviewed, you will receive an email with a link to a web page where you can complete the registration process.
pl: Opuściłeś ostatniego uczestnika i wynika, że wydarzenie ma wystarczającą ilość miejsc, ale Twoja rejestracja potrzebuje akceptacji. Jak tylko Twoja rejestracja zostanie zweryfikowana, otrzymasz e-maila z likiem do strony gdzie możesz ukończyć proces rejestracji.

en: You have skipped last participant and which result into event having enough spaces, hence your group become as register participants though you selected on wait list.
pl: Opuściłeś ostatniego uczestnika dzięki temu jest wystarczająca ilość miejsca na wydarzeniu, stąd Twoja grupa stała się zarejestrowanymi uczestnikami, chociaż wpisaliśmy ich na listę oczekujących.

en: You have tried to access a report that does not exist.
pl: Próbowałeś uzyskać dostęp do raportu, który nie istnieje.

en: You have unsaved changes.
pl: Masz niezapisane zmiany.

en: You may allow users to join a waitlist when the event is full (by checking the box below).
pl: Uczestnicy mogą dołączyć do listy oczekujących, gdy wydarzenie jest pełne (zaznacz checkbox).

en: You may allow users to join a waitlist when the event is full. To enable this feature you must first enable the Participant Statuses used by the waitlist work-flow (click the wrench icon, or navigate to Administer » CiviEvent » Participant Statuses). Then reload this form and check 'Offer a Waitlist?'.
pl: Możesz zezwolić użytkownikom na dołączenie do listy oczekujących, gdy wydarzenie jest pełne. Aby włączyć tę funkcję, musisz najpierw włączyć Statusy Uczestników używane przez przepływ pracy listy oczekujących (kliknij ikonę klucza, lub przejdź do Administracji » CiviEvent » Statusy Uczestników). Następnie ponownie załaduj ten formularz i sprawdź 'Zaproponować listę oczekujących?'.

en: You may also configure events to require administrative approval prior to participants completing the registration process. To enable this feature you must first enable the Participant Statuses used by the approval work-flow (Administer » CiviEvent » Participant Statuses). Then reload this form and check 'Require participant approval?'.
pl: Możesz również skonfigurować wydarzenia potrzebne do administracyjnej zgody przed ukończeniem procesu rejestracji. Aby włączyć te cechy musisz najpierw włączyć status uczestnika używany dla zatwierdzenia zgody na przepływ pracy (Administrator >> CiviEvent >> Status Uczestnika). Potem przeładuj formę i sprawdź 'Wymaga zgody na uczestnictwo?'

en: You may also create a customized greeting and use field tokens to insert fields of your choice. For more information on available tokens, see the online documentation %1.
pl: Możesz także utworzyć spersonalizowane powitanie i użyć tokenów pól, aby wstawić wybrane pola. Więcej informacji na temat dostępnych tokenów znajduje się w dokumentacji online %1.

en: You may choose to email invoice to contributors OR download a PDF file containing one invoice per page to your local computer by clicking <strong>Process Invoice(s)</strong> . Your browser may display the file for you automatically, or you may need to open it for printing using any PDF reader (such as Adobe&reg; Reader).
pl: Możesz wybrać fakturę e-mail do wpłacających albo pobrać plik PDF zawierający jedną fakturę na stronę do twojego lokalnego komputera klikając <strong> Procesor rachunku(ów) </strong>. Twoja przeglądarka może pokazać plik dla ciebie automatycznie, albo możesz potrzebować czytnika PDF  aby otworzyć ją do druku (jak Adobe Reader).

en: You may choose to email receipts to contributors OR download a PDF file containing one receipt per page to your local computer by clicking <strong>Process Receipt(s)</strong>. Your browser may display the file for you automatically, or you may need to open it for printing using any PDF reader (such as Adobe&reg; Reader).
pl: Możesz wybrać fakturę e-mail do wpłacających albo pobrać plik PDF zawierający jedną fakturę na stronę do twojego lokalnego komputera klikając <strong> Procesor rachunku(ów) </strong>. Twoja przeglądarka może pokazać plik dla ciebie automatycznie, albo możesz potrzebować czytnika PDF  aby otworzyć ją do druku (jak Adobe Reader).

en: You may choose to include a pre-configured Footer block below your message. This is a good place to include the required unsubscribe, opt-out and postal address tokens.
pl: Możesz dołączyć wstępnie skonfigurowany blok stopki pod swoją wiadomością. Jest to dobre miejsce na dołączenie wymaganych tokenów wypisania, rezygnacji z subskrypcji i adresu pocztowego.

en: You may choose to include a pre-configured Header block above your message.
pl: Możesz wybrać by dodać wcześniej utworzony Nagłówek do swojej wiadomości.

en: You may enter a negative amount value if the field or option is being used to discount the total price.
pl: Możesz wprowadzić ujemną wartość kwoty, jeśli pole lub opcja są używane do obniżenia całkowitej ceny.

en: You may enter a negative amount value if the field or option is being used to discount the total price. Use a price of 1 and Display Amount off (unchecked) to allow a user to enter a contribution amount in a Text / Numeric Quantity field.
pl: Możesz wprowadzić ujemną wartość kwoty, jeśli pole lub opcja są używane do obniżenia całkowitej ceny. Użyj ceny 1 i Wyświetl kwotę wyłączoną (niezaznaczoną), aby umożliwić użytkownikowi wprowadzenie kwoty wpłaty w polu Tekst/Wartość numeryczna.

en: You may only select one contact field per reminder
pl: Możesz wybrać tylko jedno pole kontaktu na przypomnienie

en: You may optionally record the actual cost of this premium to your organization. This may be useful when evaluating net return for this incentive.
pl: Możesz opcjonalnie rejestrować rzeczywisty koszt tego prezentu w organizacji. Może to być przydatne przy ocenie zwrotu netto tej zachęty.

en: You may specify one or more email addresses to receive a blind carbon copy (bcc) of the confirmation email. Multiple email addresses should be separated by a comma (e.g. jane@example.org, paula@example.org).
pl: Możesz powiadamiać organizatorów wydarzeń o każdej rejestracji online specyfikując jeden albo więcej adresów e-mail aby otrzymały ślepą kopię (bcc). Kolejne adresy oddzielaj kropką (np. jane@example.com, paula@example.com).

en: You may want to collect information from contributors beyond what is required to make a contribution. For example, you may want to inquire about volunteer availability and skills. Add any number of fields to your contribution form by selecting CiviCRM Profiles (collections of fields) to include at the beginning of the page, and/or at the bottom.
pl: Możesz zebrać informacje od wpłacających poza to, co jest wymagane do wpłaty. Na przykład możesz zapytać o dostępność i umiejętności wolontariuszy. Dodaj dowolną liczbę pól do formularza zgłoszeniowego, wybierając Profile CiviCRM (kolekcje pól) na początku strony i / lub na dole.

en: You must be logged in to view this page.
pl: Musisz być zalogowany, żeby obejrzeć te stronę.

en: You must be logged in to your account to access the editing options above. (If you visit this page without logging in, you will be viewing the page in "live" mode - as your visitors and friends see it.)
pl: Musisz być zalogowany na swoje konto, aby uzyskać dostęp do powyższych opcji edycji. (Jeśli wejdziesz na tę stronę bez logowania, będziesz przeglądać stronę w trybie "na żywo" - tak, jak widzą ją Twoi goście i znajomi.)

en: You must contribute at least %1 to get this item
pl: Twoja wpłata musi wynosić przynajmniej %1 aby dostać tą rzecz.

en: You must contribute more to get that item
pl: Musisz wpłacić więcej aby dostać tą rzecz.

en: You must enable the Membership Block for this Contribution Page if you want to include a Profile with Membership fields.
pl: Musisz włączyć blok członkostwa dla tej strony transakcyjnej, jeśli chcesz dodać profil z profilem członkostwa.

en: You must have at least the test or live section filled
pl: Musisz mieć przynajmniej wypełniony test lub sekcję na żywo

en: You must have at least the user_name specified
pl: Musisz mieć przynajmniej ustawione user_name

en: You must select at least one email recipient type.
pl: Musisz wybrać co najmniej jeden e-mail odbiorcy.

en: You must select both a CiviCRM Group and a Drupal Role from the "Association Rule" section.
pl: Musisz wybrać zarówno grupę CiviCRM jak i Drupal Role z sekcji "Reguły Stowarzyszenia".

en: You need PHP version %1 or later, only %2 is installed. Please upgrade your server, or ask your web-host to do so.
pl: Potrzebna jest wersja PHP %1 lub nowsza, tylko %2 jest zainstalowany. Proszę uaktualnić serwer lub poprosić o to Twojego hostingodawcę.

en: You need more than one custom group to move fields
pl: Potrzebujesz więcej niz jednej niestandardowej grupy żeby przenieść pola

en: You need to configure a Mapping Provider before using this feature (Administer > System Settings > Mapping and Geocoding).
pl: Przed użyciem tej funkcji należy skonfigurować Dostawę Mapowania (Administracja> Ustawienia systemu> Mapowanie i Geokodowanie).

en: You need to enable CiviContribute before enabling CiviPledge.
pl: Musisz włączyć CIviContribute zanim włączysz CiviPledge.

en: You need to enable Separate Membership Payment when online contribution page is configured for both Membership and Recurring Contribution.
pl: Potrzebujesz włączyć oddzielną płatność członkowską, kiedy strona wpłat online jest skonfigurowana dla Członków jak i odnawiających się wpłat.

en: You need to select the type of record that this set of custom fields is applicable for.
pl: Musisz wybrać typ rekordu, do którego ma zastosowanie ten zestaw pól niestandardowych.

en: You need to set up a secure server before you can use the Force Secure URLs option
pl: Musisz ustawić bezpieczne połączenia na serwerze zanim użyjesz opcji Wymuszenia bezpiecznych URL

en: You need to setup and load Case and Activity configuration files before you can begin using the CiviCase component.
pl: Przed rozpoczęciem korzystania z komponentu CiviCase musisz skonfigurować i załadować pliki konfiguracji przypadków i interakcji.

en: You need to use a Port other than the default port 25 in your environment.
pl: Musisz użyć portu innego niż domyślny port 25 w swoim środowisku.

en: You only have %1 allocated
pl: Przydzielono tylko %1

en: You seem to be using an unsupported webserver. The server variables SCRIPT_NAME, HTTP_HOST, SCRIPT_FILENAME need to be set.
pl: Wydaje się, że używasz nieobsługiwanego serwera. Zmienne serwera SCRIPT_NAME, HTTP_HOST, SCRIPT_FILENAME muszą być ustawione.

en: You seem to have deleted the relationship type 'Employee of'
pl: Usunąłeś relację 'Pracuje u'

en: You seem to have deleted the relationship type 'Household Member of'
pl: Wygląda że usunąłeś powiązania z relacji rodzaju 'członek domostwa'

en: You should move the membership related fields configured in %1 to the 'On Behalf' profile for this Contribution Page
pl: Powinieneś przesunąć członkostwo powiązanych pól skonfigurowanych w %1 do "W imieniu" profilu dla strony wpłat.

en: You should move the membership related fields in the "On Behalf" profile for this Contribution Page
pl: Powinieneś przenieść pola powiązane z członkostwem "W imieniu" dla tej strony transakcyjnej.

en: You were registered by:
pl: Zostałeś zarejestrowany przez:

en: You will also use tokens to insert Unsubscribe, Opt out and Forwarding links in your message.
pl: Będziesz także używać tokenów do wstawiania linków "Anuluj subskrypcję", "Zrezygnuj" i "Przekaż dalej" w wiadomości.

en: You will need to configure the %1 settings for your Payment Processor before you can submit a credit card transactions.
pl: Przed przesłaniem transakcji kartą kredytową musisz skonfigurować ustawienia %1 Twojego procesora płatności.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple activities. Navigate to Administer > Customize Data and Screens > Profiles to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
pl: Aby korzystać z opcji Aktualizuj wiele działań, musisz utworzyć profil zawierający pola %1, które chcesz edytować. Przejdź do opcji Administruj> Dostosuj dane i ekrany> Profile, aby skonfigurować profil. Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji online administratora.

en: You will need to create a Profile containing the %1 fields you want to edit before you can use Update multiple contributions. Navigate to Administer CiviCRM > Customize Data and Screens > CiviCRM Profile to configure a Profile. Consult the online Administrator documentation for more information.
pl: Będziesz potrzebował stworzyć profil zawierający %1 pól jakie chcesz edytować zanim możesz użyć masowej aktualizacjiwpłat. Nawiguj do administratora CiviCRM > Dostosuj informacje i obrazy > CiviCRM Profil do skonfigurowania Profilu. Skonsultuj administrację online dla dodatkowych informacji.

en: You will need to set Access Control permissions to include 'view event participants' for any Roles you want to access this listing.
pl: Musisz ustawić uprawnienia dostępu do  'pokaż uczestników wydarzenia' dla każdej roli, do której chcesz uzyskać dostęp do tego wpisu.

en: You will not be able to install extensions at this time because your installation of PHP does not support ZIP archives. Please ask your system administrator to install the standard PHP-ZIP extension.
pl: Nie możesz zainstalować rozszerzenia w tym czasie, ponieważ instalacja PHP nie obsługuje archiwa ZIP. Skontaktuj się z administratorem systemu, aby zainstalować standardowe rozszerzenie PHP-ZIP.

en: You will not be able to send an acknowledgment for this pledge because there is no email address recorded for this contact. If you want a acknowledgment to be sent when this pledge is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the pledge.
pl: Nie będzie można wysłać potwierdzenia dla tej deklaracji płatności, ponieważ nie ma adresu e-mail zapisanego dla tego kontaktu. Jeśli chcesz, żeby potwierdzenie zostało wysłane, gdy deklaracja zostanie zarejestrowana, kliknij przycisk Anuluj, a następnie kliknij przycisk Edytuj na stronie Podsumowania, aby dodać adres e-mail przed zapisaniem deklarowanej płatności.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this contribution because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this contribution is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the contribution.
pl: Nie będziesz mógł wysłać potwierdzenia dla tej deklaracji płatności, ponieważ nie ma adresu e-mail zapisanego dla tego kontaktu. Jeśli chcesz, żeby potwierdzenie zostało wysłane, gdy deklaracja zostanie zarejestrowana, kliknij przycisk Anuluj, a następnie kliknij przycisk Edytuj na stronie Podsumowania, aby dodać adres e-mail przed zapisaniem deklarowanej płatności.

en: You will not be able to send an automatic email receipt for this payment because there is no email address recorded for this contact. If you want a receipt to be sent when this payment is recorded, click Cancel and then click Edit from the Summary tab to add an email address before recording the payment.
pl: Nie będziesz mógł wysłać potwierdzenia dla tej deklaracji płatności, ponieważ nie ma adresu e-mail zapisanego dla tego kontaktu. Jeśli chcesz, żeby potwierdzenie zostało wysłane, gdy deklaracja zostanie zarejestrowana, kliknij przycisk anuluj, a następnie kliknij przycisk edytuj na tabelce podsumowania, aby dodać adres e-mail przed zapisaniem deklarowanej płatności.

en: You will receive an email notification when your page is Approved and you can begin promoting your campaign.
pl: Kiedy Twoja strona zostanie zatwierdzona, otrzymasz powiadomienie e-mailem. Możesz wtedy rozpocząć promowanie swojej kampanii.

en: You will receive an email receipt which includes information about how to cancel the auto-renewal option.
pl: Otrzymasz e-maila z pokwitowaniem, który zawiera również informację, jak anulować automatyczne odnawianie członkostwa.

en: You will receive an email receipt which includes information about how to update or cancel this recurring contribution.
pl: Otrzymasz e-maila z pokwitowaniem, który zawiera informację jak anulować lub zaktualizować automatyczną płatność.

en: You're ready to install!
pl: Jesteś gotowy do instalacji!

en: Your %1 settings are correct. A test email has been sent to your email address.
pl: Twoje ustawienia %1 są właściwe. E-mail testowy został do ciebie wysłany.

en: Your <strong>%1</strong> membership does not expire (you do not need to renew that membership).
pl: Twoje <strong>%1 </strong> członkostwo nie wygasa ( nie musisz odnawiać tego członkostwa).

en: Your <strong>%2</strong> membership expired on %1.
pl: Twoje <strong>%2 </strong> członkostwo wygasło %1.

en: Your <strong>%2</strong> membership expires on %1.
pl: Twoje <strong>%2 </strong> członkostwo wygasa %1.

en: Your Assigned Activities
pl: Twoje przypisane interakcje

en: Your Case Role(s)
pl: Twoje role przypadku

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been added. You can add fields to this profile now.
pl: Twój profil CiviCRM "%1" został dodany. Możesz teraz dodawać pola do tego profilu.

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been deleted.
pl: Twój profil CiviCRM "%1" został usunięty.

en: Your CiviCRM Profile '%1' has been saved.
pl: Twój profil CiviCRM "%1" został zapisany.

en: Your CiviCRM Profile Field '%1' has been saved to '%2'.
pl: Twoje pole profilu CiviCRM "%1" zostało zapisane na "%2".

en: Your Contacts / Organizations
pl: Twoje Kontakty / Organizacje

en: Your Contribution(s)
pl: Twoje wpłaty

en: Your Credit Card transaction was not successful. No money has yet been charged to your card.
pl: Twoja transakcja kartą płatniczą nie została zrealizowana. Pieniądze nie zostały pobrane z karty.

en: Your Email
pl: Twój e-mail

en: Your Email Settings have been updated.
pl: Ustawienia e-maila zostały zapisane.

en: Your Event Registration has been Transferred to %1.
pl: Twoja rejestracja została przeniesiona na %1.

en: Your Event Registration has been cancelled.
pl: Twoja rejestracja na wydarzenie została anulowana.

en: Your Event Registration has been transferred to %1.
pl: Twoja rejestracja została przeniesiona na %1.

en: Your Event(s)
pl: Twoje wydarzenie(a)

en: Your Goal
pl: Twój cel

en: Your Group(s)
pl: Twoja(e) Grupa(y)

en: Your Label Format titled <strong>%1</strong> has been updated.
pl: Twój nowy Format Etykiet nazwany <strong>%1</strong> został zaktualizowany.

en: Your Mass SMS has been saved.
pl: Twoja masowa wiadomość SMS została zapisana.

en: Your Mass SMS has been saved. Click the 'Continue' action to resume working on it.
pl: Twój masowy SMS został zapisany. Kliknij "Kontynuuj", aby wznowić pracę nad nim.

en: Your Message
pl: Twoja wiadomość

en: Your New Email Settings have been saved.
pl: Twoje nowe ustawienia e-mail zostały zapisane.

en: Your Note has been saved.
pl: Notatka została zapisana.

en: Your PDF Page Format titled <strong>%1</strong> has been updated.
pl: Twój format strony PDF nazwany <strong>%1</strong> został zaktualizowany.

en: Your Page
pl: Twoja strona

en: Your Personal Campaign Page
pl: Twoja Osobista Strona Kampanii

en: Your Personal Campaign Page for %1
pl: Twoja Osobista Strona Kampanii dla %1

en: Your Personal Campaign Page has been %1 %2 %3
pl: Twoja osobista strona kampanii jest %1 %2 %3

en: Your Pledge(s)
pl: Twoje deklaracje

en: Your Premium Selection
pl: Wybór prezentu

en: Your Registration Info
pl: Twoja rejestracja – informacje

en: Your Reminder titled %1 has been updated.
pl: Twoje Przypomnienie nazwane %1 zostało zaktualizowane.

en: Your SMTP Server (machine) name is incorrect.
pl: Twój adres serwera SMTP jest nieprawidłowy.

en: Your SMTP Username or Password are incorrect.
pl: Twoje hasło lub nazwa użytkownika SMTP są nieprawidłowe.

en: Your SMTP server is just not responding right now (it is down for some reason).
pl: Twój serwer SMTP w tym momencie nie odpowiada (lub z jakiegoś powodu nie działa).

en: Your Sendmail argument is incorrect.
pl: Twoje argumenty do Sendmaila są nieprawidłowe

en: Your Sendmail path is incorrect.
pl: Twoje hasło do Sendmaila jest nieprawidłowe.

en: Your Set '%1' has been added. You can add fields to this set now.
pl: Zestaw "%1" został dodany. Możesz dodać pola do tego zestawu teraz.

en: Your Subscription has been Activated
pl: Twoja subskrypcja została aktywowana

en: Your account data will be used to charge your bank account via direct debit. While submitting this form you agree to the charging of your bank account via direct debit.
pl: Dane konta będą używane do obciążania konta bankowego za pośrednictwem polecenia zapłaty. Wysyłając ten formularz zgadzasz się na obciążenie rachunku bankowego za pomocą polecenia zapłaty.

en: Your association rule has been added.
pl: Twoja reguła powiązania została dodana.

en: Your association rule has been edited.
pl: Twoja reguła powiązania została zmieniona.

en: Your auto renew membership sign-up has ended and your membership will not be automatically renewed.
pl: Automatyczne przedłużenie rejestracji członkostwa zostało zakończone, a członkostwo nie zostanie automatycznie odnowione.

en: Your browser session has expired and we are unable to complete your form submission. We have returned you to the initial step so you can complete and resubmit the form. If you experience continued difficulties, please contact us for assistance.
pl: Twoja sesja przeglądarki wygasła i nie uda  się ukończyć twojego zgłoszenia. Musisz wrócić do pierwszego etapu, dzięki czemu możesz ukończyć i przesłać formularz. Jeśli nadal występują trudności, skontaktuj się z nami, aby uzyskać pomoc

en: Your changes have been saved.
pl: Twoje zmiany zostały zapisane.

en: Your changes in the <em>%1</em> tab have not been saved.
pl: Twoje zmiany w zakładce <em>%1</em> nie zostały zapisane.

en: Your configured editor "TinyMCE" is no longer part of the main CiviCRM download. To continue using it, visit the <a %1>Manage Extensions</a> page to download and install the TinyMCE extension.
pl: Twój skonfigurowany edytor "TinyMCE" nie jest już częścią głównego pobierania CiviCRM. Aby dalej z niego korzystać, odwiedź stronę <a %1>Manage Extensions</a>w celu pobrania i zainstalowania rozszerzenia TinyMCE.

en: Your contribution will not be completed until you click the <strong>%1</strong> button. Please click the button one time only.
pl: Twoja wpłata nie zostanie dokończona dopóki nie naciśniesz przycisku <strong>%1</strong>. Przyciśnij ten przycisk tylko raz.

en: Your custom field set '%1 ' has been saved.
pl: Twój zestaw niestandardowych pól '%1' został zapisany.

en: Your custom field set '%1' has been added. You can add custom fields now.
pl: Twój niestandardowy zestaw pól "%1" został dodany. Możesz teraz dodawać własne pola.

en: Your database has already been upgraded to CiviCRM %1
pl: Twoja baza danych już została uaktualniona dla CiviCRM %1

en: Your database is configured to use the MyISAM database engine. CiviCRM requires InnoDB. You will need to convert any MyISAM tables in your database to InnoDB. Using MyISAM tables will result in data integrity issues.
pl: Twoja baza danych jest skonfigurowana do używania silnika bazy danych MyISAM. CiviCRM wymaga InnoDB. Konieczne będzie przekonwertowanie wszystkich tabel MyISAM w bazie danych na InnoDB. Używanie tabel MyISAM spowoduje problemy z integralnością danych.

en: Your database is marked with an unexpected version number: %1. The automated upgrade to version %2 can not be run - and the %2 codebase may not be compatible with your database state. You will need to determine the correct version corresponding to your current database state. You may want to revert to the codebase you were using prior to beginning this upgrade until you resolve this problem.
pl: Twoja baza danych jest oznaczona nieprzewidzianym numerem wersji: %1. Automatyczna aktualizacja do wersji %2 nie może zostać uruchomiona - a baza kodów %2 może być niezgodna ze stanem bazy danych. Będziesz musiał określić poprawną wersję odpowiadającą Twojemu bieżącemu stanowi bazy danych. Możesz powrócić do używanej przez Ciebie bazy kodów przed rozpoczęciem tej aktualizacji, do czasu aż rozwiążesz ten problem.

en: Your database is marked with an unexpected version number: %1. The v%2 codebase may not be compatible with your database state.
                You will need to determine the correct version corresponding to your current database state. You may want to revert to the codebase
                you were using until you resolve this problem.<br/>OR if this is a manual install from git, you might want to fix civicrm-version.php file.
pl: Twoja baza danych jest oznaczona nieoczekiwanym numerem wersji: %1. Baza kodów v%2 może nie być zgodna ze stanem bazy danych. Będzie potrzebne określenie poprawnej wersji odpowiadającej Twojemu bieżącemu stanowi bazy danych. Możesz powrócić do bazy kodów, których używasz, dopóki nie rozwiążesz tego problemu. <br/>LUB jeśli jest to ręczna instalacja z git, możesz naprawić plik civicrm-version.php.

en: Your database is not configured for version %1
pl: Twoja baza danych nie jest skonfigurowana pod wersję %1

en: Your database settings don't appear to be correct. Please check the <a href='%1'>Database Details</a> below for specific errors.
pl: Ustawienia twojej bazy danych nie wydają się być właściwe. Proszę sprawdzić <a href='%1'>Szczegółowe ustawienia bazy danych</a> zamieszczone poniżej.

en: Your email address has been removed from %1 mailing lists.
pl: Twój adres e-mail został usunięty z list adresowych %1.

en: Your event registration will be confirmed. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
pl: Twoja rejestracja zostanie potwierdzona. Proszę wrócić do strony rejestracji, aby uzupełnić informacje o płatności.

en: Your extensions directory is not set.  Click <a href="%1">here</a> to set the extensions directory.
pl: Twój katalog rozszerzeń nie jest ustawiony. Kliknij <a href="%1">tutaj</a>, aby ustawić katalog rozszerzeń.

en: Your extensions directory path points to %1, which is not a directory.  Please check your file system.
pl: Ścieżka katalogu rozszerzeń wskazuje na %1, który nie jest katalogiem. Sprawdź swój system plików.

en: Your fundraising total has been updated.
pl: Łączna suma zebranych przez Ciebie funduszy została zaktualizowana.

en: Your information has been saved.
pl: Twoje informacje zostały zapisane.

en: Your initial contribution will be processed once you complete the confirmation step. You will be able to cancel the recurring contribution by visiting the web page link that will be included in your receipt.
pl: Twoja początkowa wpłata zostanie przetworzona po potwierdzeniu. Możesz anulować opcję wpłaty cyklicznej, odwiedzając link strony internetowej, który będzie dołączony do Twojego potwierdzenia.

en: Your initial membership fee will be processed once you complete the confirmation step. You will be able to cancel the auto-renewal option by visiting the web page link that will be included in your receipt.
pl: Twoja początkowa opłata członkowska zostanie przetworzona po potwierdzeniu. Możesz anulować opcję automatycznego odnawiania, odwiedzając link strony internetowej, który będzie dołączony do Twojego potwierdzenia.

en: Your initial pledge payment has been processed. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by contacting us at %1.
pl: Zarejestrujemy Twoją pierwszą deklarację wpłaty, gdy tylko ją otrzymamy. Będziesz mógł zmodyfikować lub usunąć przyszłe deklaracje płatności w każdym czasie kontaktując się z nami %1.

en: Your initial pledge payment will be processed when you click &quot;%2&quot; below. You will be able to modify or cancel future pledge payments at any time by logging in to your account or contacting us at %1.
pl: Twoja wstępna deklaracja płatności będzie przetworzona kiedy naciśniesz &quot;%2&quot; poniżej. Będziesz w stanie zmodyfikować albo anulować przyszłe deklaracje płatności po zalogowaniu się na swoje konto albo skontaktowaniu się z nami na %1.

en: Your mail has been sent.
pl: Twoja wiadomość została wysłana.

en: Your multiple choice option '%1' has been saved
pl: Opcja wielokrotnego wyboru '%1' została zapisana

en: Your new Label Format titled <strong>%1</strong> has been saved.
pl: Twój nowy Format Etykiet nazwany <strong>%1</strong> został zapisany.

en: Your new PDF Page Format titled <strong>%1</strong> has been saved.
pl: Twój nowy format strony PDF nazwany <strong>%1</strong> został zapisany.

en: Your new Reminder titled %1 has been saved.
pl: Twoje nowe przypomnienie zatytułowane %1 zostało zapisane.

en: Your organization can use Campaigns to track all constituent interactions related to a particular fund-raising or engagement effort. You can link activities, contributions, event participation, mailings, membership signups, and pledges to a particular campaign.
pl: Twoja organizacja może używać kampanii do śledzenia wszystkich składowych interakcji związanych ze szczególnym naciskiem na rzecz pozyskania funduszy lub zaangażowania. Możesz powiązać interakcje, wpłaty,  uczestnictwo w wydarzeniach, mailingi, rejestracje członków i deklaracje na konkretną kampanię.

en: Your page requires administrator review before you can begin your fundraising efforts.
pl: Twoja strona wymaga zatwierdzenia przez administratora, zanim będziesz mógł zacząć swoje fundraisingowe starania.

en: Your payment information looks incomplete. Please go back to the main registration page, to complete payment information.
pl: Twoja informacja o płatnościach wygląda na niekompletną. Proszę wrócić do głównej strony rejestracji, aby dokończyć proces płatności.

en: Your pending event registration for %1 has expired
    because you did not confirm your registration.
pl: Twoja rejestracja wydarzenia w trakcie dla %1 wygasła,
    ponieważ nie potwierdziłeś twojej rejestracji.

en: Your personal campaign page has been approved and is now live.
pl: Twoja Osobista Strona Kampanii została zatwierdzona i jest już opublikowana.

en: Your personal campaign page has been reviewed. There were some issues with the content which prevented us from approving the page. We are sorry for any inconvenience.
pl: Twoja Osobista Strona Kampanii została sprawdzona. Wystąpiły pewne problemy z treścią, które uniemożliwiły nam zatwierdzenie strony. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

en: Your profile has not been saved.
pl: Twój profil nie został zapisany.

en: Your profile is not saved and Account is not created.
pl: Twój profil nie został zapisany a konto nie zostało utworzone.

en: Your record has been deleted.
pl: Twój rekord został usunięty.

en: Your recurring contribution has been updated as requested:
pl: Twoja wpłata cykliczna została zaktualizowana, tak, jak prosiłeś:

en: Your recurring contribution of %1, every %2 %3 has been cancelled as requested.
pl: Odnawiająca się wpłata %1, co %2, %3 została anulowana.

en: Your recurring contribution term has ended.
pl: Okres Twojej wpłaty cyklicznej zakończył się.

en: Your registration for %1 has already been cancelled. No further action is needed.
pl: Twoja rejestracja na %1 została anulowana. Nie są potrzebne żadne inne działania.

en: Your registration has been processed successfully.
pl: Twoja rejestracja została zakończona pomyślnie.

en: Your registration has been submitted.
pl: Twoje zgłoszenie zostało przesłane.

en: Your registration will not be submitted until you click the <strong>Continue</strong> button. Please click the button one time only. If you need to change any details, click the Go Back button below to return to the previous screen.
pl: Twoja rejestracja nie zostanie zakończona, dopóki nie klikniesz przycisku Dalej. Proszę kliknąć przycisk tylko raz. Jeśli chcesz poprawić dane, kliknij przycisk Wstecz, aby powrócić do poprzedniego ekranu.

en: Your report has been successfully copied as "%1". You are currently viewing the new copy.
pl: Raport został pomyślnie skopiowany jako "%1". Aktualnie przeglądasz nową kopię.

en: Your schedule:
pl: Twój plan:

en: Your site administrator must also configure a "cron job" (scheduled server task) to run this script.
pl: Administrator witryny musi również skonfigurować "cron job" (zaplanowane zadanie serwera), aby uruchomić skrypt

en: Your site administrator must configure the scheduled job (Administer > System Settings > Scheduled Jobs) which updates pledge payment statuses and sends the reminders.
pl: Administrator Twojej strony musi najpierw skonfigurować zaplanowane zadania (Administracja > Ustawienia systemu > Zaplanowane zadania), które będzie aktualizować statusy płatności dla deklaracji i wysyłać przypomnienia.

en: Your site administrator will need to setup an instance of the Scheduled Job "Mail Reports" to trigger creation and delivery of each report. When invoked, this job will deliver email to the recipients specified for the report. The report can be attached to the email as a PDF file (default), as a CSV file, or included in HTML format.
pl: Administrator witryny będzie musiał skonfigurować instancję zaplanowanego zadania "wysyłaj raport mailem", aby wyzwolić tworzenie i dostarczanie każdego raportu. Po wywołaniu, to zadanie będzie dostarczać wiadomości e-mail do adresatów określonych dla raportu. Raport można dołączyć do wiadomości e-mail jako plik PDF (domyślnie), jako plik CSV lub w postaci HTML.

en: Your site is currently configured to require double-opt in when users join (subscribe) to Group(s) via a Profile form. In this mode, you need to include an Email field in a Profile BEFORE you can add the Group(s) field. This ensures that an opt-in confirmation email can be sent. Your site administrator can disable double opt-in on the civimail admin settings: <em>%1</em>
pl: Twoja witryna jest obecnie skonfigurowana tak, aby wymagać podwójnego wyboru, gdy użytkownicy dołączają (subskrybują) do grup za pomocą formularza profilu. W tym trybie musisz umieścić pole E-mail w profilu PRZED dodaniem pola Grupy. Dzięki temu możliwość wysłania wiadomość e-mail z potwierdzeniem. Administrator Twojej witryny może wyłączyć podwójną zgodę w ustawieniach administratora civimail: <em>%1</em>

en: Your site may already have profile(s) which were previously created for this purpose, in which case you can re-use them for any number of online contribution pages.
pl: Twoja witryna może mieć już profil, który został wcześniej utworzony w tym celu, w takim przypadku można je ponownie wykorzystać na dowolnej liczbie stron transakcyjnych online.

en: Your smart group has been saved as '%1'.
pl: Twoja sprytna grupa została zapisana jako '%1'.

en: Your subscription request has been submitted for %1. Check your inbox shortly for the confirmation email(s). If you do not see a confirmation email, please check your spam/junk mail folder.
pl: Twoja prośba o subskrypcję została przesłana na %1. Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą, na którą otrzymałeś e-mail z potwierdzeniem. Jeśli nie widzisz e-maila z potwierdzeniem, sprawdź folder spamu / kosza.

en: Your subscription to these group(s) is pending confirmation.
pl: Twoja subskrypcja dla tych grup oczekuje na potwierdzenie.

en: Your transaction will not be completed until you click the <strong>%1</strong> button. Please click the button one time only.
pl: Twoja transakcja nie zostanie zakończona dopóki nie naciśniesz przycisku <strong>%1</strong>. Kliknij przycisk tylko jeden raz.

en: Your update(s) have been saved.
pl: Uaktualnienia zostały zapisane.

en: Your updates have been saved.
pl: Twoje aktualizacje zostały zapisane.

en: Your username contains invalid characters
pl: Twoja nazwa użytkownika zwiera niedozwolony znak

en: Your username contains invalid characters or is too short
pl: Twoja nazwa użytkownika jest za krotka lub zawiera niedozwolone znaki.

en: Your username is too short
pl: Twoja nazwa użytkownika jest za krótka

en: ZIP / Postal Code
pl: Kod pocztowy

en: ZIP Support Required
pl: Wymagane jest wsparcie archiwum ZIP

en: Zhuang, Chuang
pl: zhuang

en: Zip Code Range
pl: Zakres kodów pocztowych

en: Zulu
pl: zulu

en: [CiviMail Draft]
pl: [Szkic CiviMail]

en: [Copy id %1]
pl: [Skopiuj identyfikator %1]

en: [your Backdrop root directory]
pl: [Twój katalog główny Backdrop]

en: [your Drupal root directory]
pl: [Twój katalog główny Drupala]

en: a Test
pl: Test

en: abbreviated month name ('Jan'..'Dec')
pl: Skrócone nazwy miesięcy ('Sty'..'Gru')

en: access AJAX API
pl: dostęp do interfejsu AJAX API

en: access CiviCRM
pl: dostęp do CiviCRM-a

en: access CiviContribute
pl: dostęp do CiviContribute

en: access CiviEvent
pl: dostęp do CiviEvent

en: access CiviGrant
pl: dostęp do CiviGrant

en: access CiviMail
pl: dostęp do CiviMail

en: access CiviMail subscribe/unsubscribe pages
pl: dostęp do CiviMail strony subskrybuj/wypisz mnie

en: access CiviPledge
pl: dostęp do CiviDeklaracje

en: access CiviReport
pl: dostęp CiviReport

en: access Contact Dashboard
pl: dostęp do pulpitu kontaktów

en: access Report Criteria
pl: dostęp Kryteria Raportu

en: access all cases and activities
pl: dostęp do wszystkich przypadków i aktywności

en: access all custom data
pl: dostęp do danych niestandardowych

en: access contact reference fields
pl: dostęp do pól referencyjnych kontaktu

en: access deleted contacts
pl: dostęp do usuniętych kontaktów

en: access my cases and activities
pl: dostęp do moich przypadków i aktywności

en: access uploaded files
pl: dostęp do wgranych plików

en: actionTypeOption
pl: Rodzaj opcji akcji

en: add
pl: dodaj

en: add a <a href='%1'>New Individual</a>, <a href='%2'>Organization</a> or <a href='%3'>Household</a>
pl: dodaj <a href="%1">nową osobę</a>, <a href="%2">organizację</a> lub <a href="%3">mieszkanie</a>

en: add another choice
pl: Dodaj kolejny wybór

en: add another profile (bottom of page)
pl: dodaj kolejny profil (na dole strony)

en: add cases
pl: dodawanie przypadków

en: add contacts
pl: dodaj kontakty

en: add new
pl: dodaj nowy

en: administer CiviCRM
pl: zarządzaj CiviCRM-em

en: administer CiviCampaign
pl: Administrator CiviCampaign

en: administer CiviCase
pl: zarządzaj CiviCase

en: administer Multiple Organizations
pl: Administracja wieloma organizacjami

en: administer Reports
pl: zarządzaj Raportami

en: administer Tagsets
pl: zarządzaj tagami

en: administer dedupe rules
pl: zarządzaj regułami deduplikacji

en: administer payment processors
pl: zarządzaj procesorami płatności

en: administer private reports
pl: Administrowanie prywatnymi raportami

en: administer reserved groups
pl: zarządzaj grupami zarezerwowanymi

en: administer reserved reports
pl: zarządzaj zarezerwowanymi raportami

en: administer reserved tags
pl: zarządzaj zarezerwowanymi tagami

en: an individual
pl: osoba

en: and
pl: i

en: and a password
pl: i hasło

en: and is ready to use.
pl: i jest gotowa do użycia.

en: anonymously
pl: anonimowo

en: another column
pl: inna kolumna

en: another discount set
pl: inny zestaw obniżek

en: another soft credit
pl: następny darczyńca pośredni.

en: approve mailings
pl: zatwierdź mailingu

en: because no email address on file or communication preferences specify DO NOT EMAIL or Contact is deceased or Primary email address is On Hold
pl: Ponieważ adres e-mail w pliku albo komunikacji preferuje specyficznie Nie Wysyłaj E-maila albo kontakt zostanie wygaszony albo podstawowy adres E-mail jest wstrzymany.

en: because no phone number on file or communication preferences specify DO NOT SMS or Contact is deceased
pl: Ponieważ numer telefonu w pliku albo komunikacji preferuje specyficznie nie SMSuj albo kontakt zostanie wygaszony.

en: but requires administrator review before you can begin promoting your campaign. You will receive an email confirmation shortly which includes a link to return to this page.
pl: ale wymaga akceptacji przez administratora, zanim będzie można ją promować. Wkrótce otrzymasz e-maila z potwierdzeniem, który zawiera link do tej strony.

en: cache entered data
pl: Dane wprowadzane do pamięci podręcznej

en: check your spelling
pl: sprawdź pisownię

en: close
pl: zamknij

en: confirmation
pl: potwierdzenie

en: contact does not exist: %1
pl: kontakt nie istnieje: %1

en: contactId
pl: ID kontaktu

[ctx: country]
en: Afghanistan
pl: Afganistan

[ctx: country]
en: Africa West, East, Central and Southern
pl: Afryka Zachodnia, Wschodnia, Centralna i Południowa

[ctx: country]
en: Algeria
pl: Algieria

[ctx: country]
en: America South, Central, North and Caribbean
pl: Południowa, Środkowa i Północna Ameryka oraz Karaiby

[ctx: country]
en: American Samoa
pl: Samoa Amerykańskie

[ctx: country]
en: Andorra
pl: Andora

[ctx: country]
en: Antarctica
pl: Antarktyka

[ctx: country]
en: Antigua and Barbuda
pl: Antigua i Barbuda

[ctx: country]
en: Argentina
pl: Argentyna

[ctx: country]
en: Asia-Pacific
pl: Azja-Pacyfik

[ctx: country]
en: Azerbaijan
pl: Azerbejdżan

[ctx: country]
en: Bahamas
pl: Bahamy

[ctx: country]
en: Bahrain
pl: Bahrajn

[ctx: country]
en: Bangladesh
pl: Bangladesz

[ctx: country]
en: Belarus
pl: Białoruś

[ctx: country]
en: Belgium
pl: Belgia

[ctx: country]
en: Bermuda
pl: Bermudy

[ctx: country]
en: Bolivia
pl: Boliwia

[ctx: country]
en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
pl: Niderlandy Karaibskie

[ctx: country]
en: Bosnia and Herzegovina
pl: Bośnia i Hercegowina

[ctx: country]
en: Bouvet Island
pl: Wyspa Bouvet

[ctx: country]
en: Brazil
pl: Brazylia

[ctx: country]
en: British Indian Ocean Territory
pl: Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego

[ctx: country]
en: Brunei Darussalam
pl: Brunei

[ctx: country]
en: Bulgaria
pl: Bułgaria

[ctx: country]
en: Cambodia
pl: Kambodża

[ctx: country]
en: Cameroon
pl: Kamerun

[ctx: country]
en: Canada
pl: Kanada

[ctx: country]
en: Cape Verde
pl: Republika Zielonego Przylądka

[ctx: country]
en: Cayman Islands
pl: Kajmany

[ctx: country]
en: Central African Republic
pl: Republika Środkowoafrykańska

[ctx: country]
en: Chad
pl: Czad

[ctx: country]
en: China
pl: Chiny

[ctx: country]
en: Christmas Island
pl: Wyspa Bożego Narodzenia

[ctx: country]
en: Cocos (Keeling) Islands
pl: Wyspy Kokosowe (Wyspy Keelinga)

[ctx: country]
en: Colombia
pl: Kolumbia

[ctx: country]
en: Comoros
pl: Komory

[ctx: country]
en: Congo, Republic of the
pl: Republika Kongo

[ctx: country]
en: Congo, The Democratic Republic of the
pl: Kongo, Demokratyczna Republika Konga

[ctx: country]
en: Cook Islands
pl: Wyspy Cooka

[ctx: country]
en: Costa Rica
pl: Kostaryka

[ctx: country]
en: Croatia
pl: Chorwacja

[ctx: country]
en: Cuba
pl: Kuba

[ctx: country]
en: Cyprus
pl: Cypr

[ctx: country]
en: Czech Republic
pl: Czechy

[ctx: country]
en: Côte d’Ivoire
pl: Wybrzeże Kości Słoniowej

[ctx: country]
en: Denmark
pl: Dania

[ctx: country]
en: Djibouti
pl: Dżibuti

[ctx: country]
en: Dominica
pl: Dominika

[ctx: country]
en: Dominican Republic
pl: Dominikana

[ctx: country]
en: Ecuador
pl: Ekwador

[ctx: country]
en: Egypt
pl: Egipt

[ctx: country]
en: El Salvador
pl: Salwador

[ctx: country]
en: Equatorial Guinea
pl: Gwinea Równikowa

[ctx: country]
en: Eritrea
pl: Erytrea

[ctx: country]
en: Eswatini
pl: Eswatini (Suazi)

[ctx: country]
en: Ethiopia
pl: Etiopia

[ctx: country]
en: Europe and Central Asia
pl: Europa i Azja Środkowa

[ctx: country]
en: Falkland Islands (Malvinas)
pl: Falklandy (Malwiny)

[ctx: country]
en: Faroe Islands
pl: Wyspy Owcze

[ctx: country]
en: Fiji
pl: Fidżi

[ctx: country]
en: Finland
pl: Finlandia

[ctx: country]
en: France
pl: Francja

[ctx: country]
en: French Guiana
pl: Gujana Francuska

[ctx: country]
en: French Polynesia
pl: Polinezja Francuska

[ctx: country]
en: French Southern Territories
pl: Francuskie Terytoria Południowe

[ctx: country]
en: Georgia
pl: Gruzja

[ctx: country]
en: Germany
pl: Niemcy

[ctx: country]
en: Greece
pl: Grecja

[ctx: country]
en: Greenland
pl: Grenlandia

[ctx: country]
en: Guadeloupe
pl: Gwadelupa

[ctx: country]
en: Guatemala
pl: Gwatemala

[ctx: country]
en: Guinea
pl: Gwinea

[ctx: country]
en: Guinea-Bissau
pl: Gwinea Bissau

[ctx: country]
en: Guyana
pl: Gujana

[ctx: country]
en: Heard Island and McDonald Islands
pl: Wyspa Heard i McDonalda

[ctx: country]
en: Holy See (Vatican City State)
pl: Watykan

[ctx: country]
en: Hong Kong
pl: Hongkong

[ctx: country]
en: Hungary
pl: Węgry

[ctx: country]
en: Iceland
pl: Islandia

[ctx: country]
en: India
pl: Indie

[ctx: country]
en: Indonesia
pl: Indonezja

[ctx: country]
en: Iran, Islamic Republic of
pl: Iran

[ctx: country]
en: Iraq
pl: Irak

[ctx: country]
en: Ireland
pl: Irlandia

[ctx: country]
en: Isle of Man
pl: Wyspa Man

[ctx: country]
en: Israel
pl: Izrael

[ctx: country]
en: Italy
pl: Włochy

[ctx: country]
en: Jamaica
pl: Jamajka

[ctx: country]
en: Japan
pl: Japonia

[ctx: country]
en: Jordan
pl: Jordania

[ctx: country]
en: Kazakhstan
pl: Kazachstan

[ctx: country]
en: Kenya
pl: Kenia

[ctx: country]
en: Korea, Democratic People's Republic of
pl: Korea Północna

[ctx: country]
en: Korea, Republic of
pl: Korea Południowa

[ctx: country]
en: Kosovo
pl: Kosowo

[ctx: country]
en: Kuwait
pl: Kuwejt

[ctx: country]
en: Kyrgyzstan
pl: Kirgistan

[ctx: country]
en: Lao People's Democratic Republic
pl: Laos

[ctx: country]
en: Latvia
pl: Łotwa

[ctx: country]
en: Lebanon
pl: Liban

[ctx: country]
en: Lesotho
pl: Lesoto

[ctx: country]
en: Libya
pl: Libia

[ctx: country]
en: Lithuania
pl: Litwa

[ctx: country]
en: Luxembourg
pl: Luksemburg

[ctx: country]
en: Macao
pl: Makau

[ctx: country]
en: Madagascar
pl: Madagaskar

[ctx: country]
en: Malaysia
pl: Malezja

[ctx: country]
en: Maldives
pl: Malediwy

[ctx: country]
en: Marshall Islands
pl: Wyspy Marshalla

[ctx: country]
en: Martinique
pl: Martynika

[ctx: country]
en: Mauritania
pl: Mauretania

[ctx: country]
en: Mexico
pl: Meksyk

[ctx: country]
en: Micronesia, Federated States of
pl: Mikronezja

[ctx: country]
en: Middle East and North Africa
pl: Środkowy Wschód i Afryka Północna

[ctx: country]
en: Moldova
pl: Mołdawia

[ctx: country]
en: Monaco
pl: Monako

[ctx: country]
en: Montenegro
pl: Czarnogóra

[ctx: country]
en: Morocco
pl: Maroko

[ctx: country]
en: Mozambique
pl: Mozambik

[ctx: country]
en: Netherlands
pl: Holandia

[ctx: country]
en: New Caledonia
pl: Nowa Kaledonia

[ctx: country]
en: New Zealand
pl: Nowa Zelandia

[ctx: country]
en: Nicaragua
pl: Nikaragua

[ctx: country]
en: Norfolk Island
pl: Wyspy Norfolk

[ctx: country]
en: North Macedonia
pl: Macedonia Północna

[ctx: country]
en: Northern Mariana Islands
pl: Mariany Północne

[ctx: country]
en: Norway
pl: Norwegia

[ctx: country]
en: Palestine, State of
pl: Państwo Palestyna

[ctx: country]
en: Papua New Guinea
pl: Papua-Nowa Gwinea

[ctx: country]
en: Paraguay
pl: Paragwaj

[ctx: country]
en: Philippines
pl: Filipiny

[ctx: country]
en: Poland
pl: Polska

[ctx: country]
en: Portugal
pl: Portugalia

[ctx: country]
en: Puerto Rico
pl: Portoryko

[ctx: country]
en: Qatar
pl: Katar

[ctx: country]
en: Romania
pl: Rumunia

[ctx: country]
en: Russian Federation
pl: Federacja Rosyjska

[ctx: country]
en: Rwanda
pl: Ruanda

[ctx: country]
en: Saint Barthélemy
pl: Saint-Barthélemy

[ctx: country]
en: Saint Helena
pl: Święta Helena

[ctx: country]
en: Saint Kitts and Nevis
pl: Saint Kitts i Nevis

[ctx: country]
en: Saint Martin (French part)
pl: Saint-Martin (część francuska)

[ctx: country]
en: Saint Pierre and Miquelon
pl: Saint Pierre i Miquelon

[ctx: country]
en: Saint Vincent and the Grenadines
pl: Saint Vincent i Grenadyny

[ctx: country]
en: Sao Tome and Principe
pl: Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

[ctx: country]
en: Saudi Arabia
pl: Arabia Saudyjska

[ctx: country]
en: Serbia and Montenegro
pl: Serbia i Czarnogóra

[ctx: country]
en: Seychelles
pl: Seszele

[ctx: country]
en: Singapore
pl: Singapur

[ctx: country]
en: Sint Maarten (Dutch Part)
pl: Sint Maarten (część holenderska)

[ctx: country]
en: Slovakia
pl: Słowacja

[ctx: country]
en: Slovenia
pl: Słowenia

[ctx: country]
en: Solomon Islands
pl: Wyspy Salomona

[ctx: country]
en: South Africa
pl: Republika Południowej Afryki

[ctx: country]
en: South Georgia and the South Sandwich Islands
pl: Wyspy Południowa Georgia i Sandwich Południowy

[ctx: country]
en: South Sudan
pl: Południowy Sudan

[ctx: country]
en: Spain
pl: Hiszpania

[ctx: country]
en: Suriname
pl: Surinam

[ctx: country]
en: Svalbard and Jan Mayen
pl: Svalbard i Jan Mayen

[ctx: country]
en: Sweden
pl: Szwecja

[ctx: country]
en: Switzerland
pl: Szwajcaria

[ctx: country]
en: Syrian Arab Republic
pl: Syryjska Republika Arabska

[ctx: country]
en: Taiwan
pl: Tajwan

[ctx: country]
en: Tajikistan
pl: Tadżykistan

[ctx: country]
en: Tanzania, United Republic of
pl: Tanzania

[ctx: country]
en: Thailand
pl: Tajlandia

[ctx: country]
en: Timor-Leste
pl: Timor Wschodni

[ctx: country]
en: Trinidad and Tobago
pl: Trynidad i Tobago

[ctx: country]
en: Tunisia
pl: Tunezja

[ctx: country]
en: Turkey
pl: Turcja

[ctx: country]
en: Turks and Caicos Islands
pl: Wyspy Turks i Caicos

[ctx: country]
en: Ukraine
pl: Ukraina

[ctx: country]
en: United Arab Emirates
pl: Zjednoczone Emiraty Arabskie

[ctx: country]
en: United Kingdom
pl: Wielka Brytania

[ctx: country]
en: United States
pl: Stany Zjednoczone

[ctx: country]
en: United States Minor Outlying Islands
pl: Odległe Mniejsze Wyspy Stanów Zjednoczonych

[ctx: country]
en: Uruguay
pl: Urugwaj

[ctx: country]
en: Venezuela
pl: Wenezuela

[ctx: country]
en: Viet Nam
pl: Wietnam

[ctx: country]
en: Virgin Islands, British
pl: Brytyjskie Wyspy Dziewicze

[ctx: country]
en: Virgin Islands, U.S.
pl: Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych

[ctx: country]
en: Wallis and Futuna
pl: Wallis i Futuna

[ctx: country]
en: Western Sahara
pl: Sahara Zachodnia

[ctx: country]
en: Yemen
pl: Jemen

[ctx: country]
en: unassigned
pl: nieprzydzielony

[ctx: country]
en: Åland Islands
pl: Wyspy Alandzkie

en: create mailings
pl: stwórz mailing

en: create or manage groups at <a href="!1">Manage Groups</a>.
pl: tworzyć grupy i zarządzać nimi na <a href="!1">ekranie zarządzania grupami</a>.

en: created
pl: stworzone

en: credit card
pl: Karta kredytowa

en: custom fields
pl: pola danych dodatkowych

en: date on which this item was submitted to the queue
pl: data przesłania tego elementu do kolejki

en: date on which this job becomes available; null if ASAP
pl: data dostępności tej pracy; null, jeśli ASAP

en: date on which this job was scheduled.
pl: Data na którą ta praca została zaplanowana.

en: date on which this job was started.
pl: data kiedy ta praca się rozpoczęła

en: day
pl: dzień

en: day of the month
pl: dzień miesiąca

en: day of the period
pl: dniu cyklu

en: day of the week
pl: dzień tygodnia

en: day(s)
pl: Dni

en: dd-mon-yy OR dd/mm/yy (25-Dec-98 OR 25/12/98)
pl: dd-mon-rr LUB dd/mm/rr (25-Dec-98 LUB 25/12/98)

en: dd/mm/yyyy (25/12/1998) OR (1/9/2008)
pl: dd/mm/rrrr (25.12.1998) LUB (1/9/2008)

en: default organization
pl: domyślna organizacja

en: delete
pl: usuń

en: delete activities
pl: usuwanie interakcji

en: delete contacts
pl: usuwanie kontaktów

en: delete in CiviCase
pl: Usuń w CiviCase

en: delete in CiviContribute
pl: usuń w CiviContribute

en: delete in CiviEvent
pl: usuń w CiviWydarzenia

en: delete in CiviGrant
pl: usuwanie w CiviGrant

en: delete in CiviMail
pl: usuń w CiviMail

en: delete in CiviPledge
pl: usuń w CiviDeklaracje

en: details...
pl: szczegóły ...

en: disabled
pl: wyłączony

en: do complex searches based on tags, group membership, location, activities and custom fields at <a href="!1">Advanced Search</a>.
pl: przeprowadzać złożone wyszukiwania oparte o tagi, przynależność do grup, lokalizację, zdarzenia i pola danych dodatkowych przy pomocy <a href="!1">wyszukiwania zaawansowanego</a>.

en: due
pl: należny

en: each
pl: każdy/każdego

en: edit
pl: edytuj

en: edit all contacts
pl: edytuj wszystkie kontakty

en: edit all events
pl: edytuj wszystkie wydarzenia

en: edit api keys
pl: edytuj klucze interfejsu API

en: edit contributions
pl: Edytuj wpłaty

en: edit event participants
pl: edytuj uczestników wydarzenia

en: edit grants
pl: Edytuj dotacje

en: edit groups
pl: edytuj grupy

en: edit message templates
pl: Edytuj szablony wiadomości

en: edit my contact
pl: edytuj mój kontakt

en: edit own api keys
pl: edytuj własne klucze interfejsu api

en: edit pledges
pl: edytuj deklarcje

en: edit profile
pl: edytuj profil

en: email
pl: e-mail

en: email Domain
pl: Domena e-mail

en: email Local Part
pl: Lokalna część e-maila

en: empowered by %1
pl: wspierane przez %1

en: enable CiviCRM blocks at <a href="!1">Administer &raquo; Site Building &raquo; Blocks</a>.
pl: włączyć bloki CiviCRM-owe na ekranie Drupalowym: <a href="!1">Struktura &raquo; Bloki</a>.

en: end date
pl: data końcowa

en: entityID needs to be set and of type Integer
pl: Identyfikator jednostki musi być ustawiony i być liczbą całkowitą

en: events
pl: wydarzeń

en: every
pl: każdy

en: false
pl: fałsz

en: field ID
pl: ID pola

en: field ID needs to be of type Integer for index %1
pl: pole ID wymaga, by było liczbą całkowitą dla indeksu %1

en: file '%1' found
pl: plik '%1' znaleziony

en: file '%1' not found
pl: plik '%1' nie został znaleziony

en: find contacts by name, email address, group membership and or tagging at <a href="!1">Find Contacts</a>.
pl: szukać kontaktów według nazwy, e-maila, adresu, przynależności do grupy i/lub tagu na <a href="!1">ekranie wyszukiwania prostego</a>.

en: for
pl: dla

en: force merge duplicate contacts
pl: wymuszaj scalanie duplikatów kontaktów

en: full month name ('January'..'December')
pl: pełne nazwy miesięcy ('Styczeń'..'Grudzień')

en: geocoding=[1 or 0] required
    parse=[1 or 0] required
    start=[contact ID] optional-begin with this contact ID
    end=[contact ID] optional-process contacts with IDs less than this
    throttle=[1 or 0] optional-1 adds five second sleep
pl: geokodowanie = [1 lub 0] wymagane 
    analizowanie = [1 lub 0] wymagane
    początek = [identyfikator kontaktu] opcjonalnie - rozpocznij od tego identyfikatora kontaktu
    koniec = [identyfikator kontaktu] opcjonalnie - przetestuj kontakty z identyfikatorami mniejszymi niż ten
    throttle = [1 lub 0] opcjonalnie - 1 dodaje pięć sekund snu

en: grants
pl: dotacje

en: greater than
pl: większa niż

en: greater than or equal to
pl: większa niż lub równa

en: has been successfully resubscribed.
pl: został ponownie zapisany.

en: here
pl: tutaj

en: hide child groups
pl: ukryj grupy podrzędne

en: hide field or section
pl: ukryj pole lub sekcję

en: iCalendar feed for this event.
pl: Kanał iCalendar dla tego wydarzenia.

en: iCalendar is a standard format for representing information about calendaring and scheduling. CiviEvent allows you to output your current and upcoming 'public' events in the iCalendar format - so this information can be shared with other iCalendar-enabled applications.
pl: ICalendar to standardowy format reprezentujący informacje o kalendarzu i harmonogramie. CiviEvent umożliwia wyprowadzenie bieżących i nadchodzących wydarzeń "publiczne" w formacie iCalendar - dzięki czemu informacje te można udostępnić innym aplikacjom z funkcją iCalendar.

en: if Tell Friend is enable, Maximum recipients limit should be greater than zero.
pl: Jeśli funkcja "Powiedz znajomemu" jest włączona, maksymalna liczba odbiorców powinna być większa niż zero.

en: if Tell Friend is enabled, Maximum recipients limit should be greater than zero.
pl: Jeśli funkcja "Powiedz znajomemu" jest włączona, maksymalna liczba odbiorców powinna być większa niż zero.

en: if true - allows the user to register multiple participants for event
pl: jeśli włączone - pozwól temu użytkownikowi rejestrować wielu uczestników do wydarzenia

en: if you are searching by Contact name, check your spelling
pl: Jeśli szukasz po nazwie kontaktu, sprawdź pisownię

en: if you are searching by client name, check your spelling
pl: jeśli szukasz po nazwie klienta, sprawdź pisownię;

en: if you are searching by contributor name, check your spelling
pl: jeśli wyszukujesz po nazwie ofiarodawcy, sprawdź pisownię

en: if you are searching by participant name, check your spelling
pl: jeśli szukasz wg nazwiska uczestnika, sprawdź pisownię

en: if you are searching by respondent name, check your spelling
pl: jeśli szukasz po nazwie respondenta, sprawdź pisownię;

en: if you are searching within a Group or for Tagged contacts, try 'any group' or 'any tag'
pl: jeśli wyszukujesz w grupie lub w obrębie znacznika, wybiersz „dowolną grupę” lub „dowolny znacznik”

en: if you are searching within a date or amount range, try a wider range of values
pl: Jeśli wyszukujesz w zakresie dat lub kwot, wybierz szerszy zakres wartości

en: if you are searching within a date range, try a wider range of values
pl: Jeżeli szukasz w przedziale dat, spróbuj szerszego przedziału wartości.

en: import SQL datasource
pl: importuj źródło danych SQL

en: import contacts
pl: importuj kontakty

en: import contacts from other sources at <a href="!1">Import Contacts</a>.
pl: importować kontakty z innych źródeł na <a href="!1">ekranie importu kontaktów</a>.

en: in
pl: w

en: installments
pl: raty

en: installments of
pl: Rat/y po

en: installments.
pl: raty

en: interview campaign contacts
pl: przeprowadź rozmowy z kontaktami kampanii.

en: is a numeric field
pl: jest polem numerycznym

en: is...
pl: jest...

en: less than
pl: mniejsza niż

en: less than or equal to
pl: mniejsza niż lub równa

en: lifetime
pl: dożywotnio

en: live
pl: na żywo

en: loading
pl: ładowanie

en: make online contributions
pl: dokonaj wpłat online.

en: make sure you have enough privileges in the access control system
pl: upewnij się, że masz wystarczające uprawnienia w systemie kontroli dostępu

en: manage campaign
pl: zarządzanie kampanią

en: manage event profiles
pl: zarządzaj profilami wydarzenia.

en: match
pl: Dopasuj

en: member since
pl: członkostwo od

[ctx: menu]
en: ACL
pl: Listy kontroli dostępu

[ctx: menu]
en: ACL Roles
pl: Reguły list kontroli dostępu

[ctx: menu]
en: About CiviCRM
pl: O CiviCRM

[ctx: menu]
en: Accepted Credit Cards
pl: Akceptowane karty płatnicze

[ctx: menu]
en: Access Control
pl: Kontrola dostępu

[ctx: menu]
en: Accounting Batch
pl: Zestaw transakcji

[ctx: menu]
en: Accounting Batch Export
pl: Eksport zestawu transakcji

[ctx: menu]
en: Accounting Batches
pl: Uzgadnianie księgowe transakcji

[ctx: menu]
en: Activities
pl: Interakcje

[ctx: menu]
en: Activity Dashlet
pl: Wtyczka z interakcjami

[ctx: menu]
en: Activity Details
pl: Detale aktywności

[ctx: menu]
en: Activity Summary
pl: Podsumowanie aktywności

[ctx: menu]
en: Activity Types
pl: Rodzaje interakcji

[ctx: menu]
en: Activity View
pl: Zobacz interakcję

[ctx: menu]
en: Add Field
pl: Dodaj pole

[ctx: menu]
en: Add Products to This Page
pl: Dodaj produkty do tej strony

[ctx: menu]
en: Add User
pl: Dodaj użytkownika

[ctx: menu]
en: Additional Info
pl: Dodatkowe informacje

[ctx: menu]
en: AdditionalInfo Form
pl: Formularz dodatkowych informacji

[ctx: menu]
en: Address Settings
pl: Ustawienia adresu

[ctx: menu]
en: Addressee Formats
pl: Formaty zwrotów grzecznościowych

[ctx: menu]
en: Administer
pl: Administruj

[ctx: menu]
en: Administer CiviCRM
pl: Zarządzanie CiviCRM-em

[ctx: menu]
en: Administration Console
pl: Pulpit administracyjny

[ctx: menu]
en: Advanced Search
pl: Wyszukiwanie zaawansowane

[ctx: menu]
en: All Cases
pl: Wszystkie przypadki

[ctx: menu]
en: All Cases Dashlet
pl: Wtyczka z wszystkimi przypadkami

[ctx: menu]
en: All Reports
pl: Wszystkie raporty

[ctx: menu]
en: Approve Mailing
pl: Akceptuj mailing

[ctx: menu]
en: Archived Mailings
pl: Mailingi zarchiwizowane

[ctx: menu]
en: Ask a question
pl: Zadaj pytanie

[ctx: menu]
en: Assign Users to ACL Roles
pl: Przypisz użytkowników do reguł list kontroli dostępu

[ctx: menu]
en: Assign to Another Client
pl: Przypisz do innego klienta

[ctx: menu]
en: Attendee List
pl: Lista uczestników

[ctx: menu]
en: Badge Layout
pl: Wygląd identyfikatora

[ctx: menu]
en: Batch Data Entry
pl: Szybkie wprowadzanie danych

[ctx: menu]
en: Batch Merge Duplicate Contacts
pl: Rozpocznij scalanie zduplikowanych kontaktów

[ctx: menu]
en: Bookkeeping Transactions
pl: Transakcje księgowe

[ctx: menu]
en: Bounce Report for mailings
pl: Raport zwrotów e-maili w mailingach

[ctx: menu]
en: Browse Uploaded files
pl: Przeglądaj wysłane pliki

[ctx: menu]
en: CMS Database Integration
pl: Integracja bazy danych CMS

[ctx: menu]
en: Campaign Dashboard
pl: Pulpit kampanii

[ctx: menu]
en: Campaign Reports
pl: Raporty kampanii

[ctx: menu]
en: Campaign Status
pl: Stan kampanii

[ctx: menu]
en: Campaign Types
pl: Rodzaje kampanii

[ctx: menu]
en: Campaigns
pl: Kampanie

[ctx: menu]
en: Cancel Subscription
pl: Anuluj subskrypcję

[ctx: menu]
en: Case
pl: Przypadek

[ctx: menu]
en: Case Activity
pl: Interakcje przypadku

[ctx: menu]
en: Case Activity Audit
pl: Audyt aktywności Przypadku

[ctx: menu]
en: Case Custom Set
pl: Zestaw pól dodatkowych dla przypadku

[ctx: menu]
en: Case Dashboard Dashlet
pl: Wtyczka pulpitu CiviCase

[ctx: menu]
en: Case Dashlet
pl: Wtyczka z przypadkami

[ctx: menu]
en: Case Details
pl: Szczegóły przypadku

[ctx: menu]
en: Case Reports
pl: Raporty przypadków

[ctx: menu]
en: Case Statuses
pl: Stany przypadku

[ctx: menu]
en: Case Types
pl: Typy przypadków

[ctx: menu]
en: Cases
pl: Przypadki

[ctx: menu]
en: Change Registration Selections
pl: Zmień opcje rejestracji

[ctx: menu]
en: CiviCRM API v3
pl: CiviCRM Api v3

[ctx: menu]
en: CiviCRM Home
pl: CiviCRM - Start

[ctx: menu]
en: CiviCRM News
pl: Nowości ze świata CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Create
pl: Tworzenie kontaktów poprzez profil CiviCRMowy

[ctx: menu]
en: CiviCRM Profile Fields
pl: Pola profilu

[ctx: menu]
en: CiviCRM Reports
pl: Raporty CiviCRM

[ctx: menu]
en: CiviCRM Resources
pl: CiviCRM Źródła

[ctx: menu]
en: CiviCampaign Component Settings
pl: Ustawienia modułu CiviCampaign

[ctx: menu]
en: CiviCase Dashboard
pl: Pulpit CiviCase

[ctx: menu]
en: CiviCase Settings
pl: Ustawienia CiviCase

[ctx: menu]
en: CiviContribute Component Settings
pl: Ustawienia modułu CiviContribute

[ctx: menu]
en: CiviContribute Dashboard
pl: Pulpit CiviContribute

[ctx: menu]
en: CiviEvent Component Settings
pl: Ustawienia modułu CiviEvent

[ctx: menu]
en: CiviEvent Dashboard
pl: Pulpit CiviEvent

[ctx: menu]
en: CiviMail Component Settings
pl: Ustawienia modułu CiviMail

[ctx: menu]
en: CiviMember Component Settings
pl: Ustawienia modułu CiviMember

[ctx: menu]
en: CiviMember Dashboard
pl: Pulpit CiviMember

[ctx: menu]
en: CiviPledge Dashboard
pl: Pulpit CiviPledge

[ctx: menu]
en: Cleanup Caches and Update Paths
pl: Czyszczenie pamięci podręcznej i aktualizacja ścieżek

[ctx: menu]
en: Closed Batches
pl: Zamknięte zestawy transakcji

[ctx: menu]
en: Communication Style Options
pl: Opcje Stylu Komunikacji

[ctx: menu]
en: Communications
pl: Komunikacja

[ctx: menu]
en: Components
pl: Komponenty

[ctx: menu]
en: Conduct Survey
pl: Przeprowadź badanie

[ctx: menu]
en: Conference Slot Labels
pl: Etykiety slotów konferencyjnych

[ctx: menu]
en: Conference Slots
pl: Sloty konferencyjne

[ctx: menu]
en: Configuration Checklist
pl: Lista kontrolna konfiguracji

[ctx: menu]
en: Configure Custom Set
pl: Skonfiguruj układ niestandardowy

[ctx: menu]
en: Configure Survey
pl: Konfiguruj badanie

[ctx: menu]
en: Configure Widget
pl: Skonfiguruj wtyczkę

[ctx: menu]
en: Confirm
pl: Potwierdź

[ctx: menu]
en: Confirm Event Registration
pl: Potwierdź rejestrację na wydarzenie

[ctx: menu]
en: Confirm dates
pl: Potwierdź daty

[ctx: menu]
en: Constituent Detail
pl: Szczegóły interesariusza

[ctx: menu]
en: Constituent Summary
pl: Podsumowanie interesariuszy

[ctx: menu]
en: Contact Dashboard
pl: Pulpit kontaktu

[ctx: menu]
en: Contact Reports
pl: Raporty kontaktów

[ctx: menu]
en: Contact Summary
pl: Podsumowanie

[ctx: menu]
en: Contact Types
pl: Rodzaje kontaktów

[ctx: menu]
en: Contacts
pl: Kontakty

[ctx: menu]
en: Contribution Aggregate by Relationship
pl: Wpłaty zebrane ze względu na Powiązania

[ctx: menu]
en: Contribution Amounts
pl: Kwoty transakcji

[ctx: menu]
en: Contribution Details
pl: Szczegóły transakcji

[ctx: menu]
en: Contribution Reports
pl: Raporty transakcji

[ctx: menu]
en: Contribution Summary
pl: Podsumowanie transakcji

[ctx: menu]
en: Contribution Summary - Chart View
pl: Podsumowanie transakcji - diagram

[ctx: menu]
en: Contribution Task
pl: Zlecenie wpłaty

[ctx: menu]
en: Contribution and Membership Details
pl: Szczegóły transakcji i członkostwa

[ctx: menu]
en: Contribution details for any type of contribution, plus associated membership information for contributions which are in payment for memberships.
pl: Szczegóły wpłaty dla każdego rodzaju wpłat, oraz powiązane informacje o członkostwie dla wpłat będących składkami członkowskimi.

[ctx: menu]
en: Contributions
pl: Transakcje

[ctx: menu]
en: Contributions by Household
pl: Transakcje według domostwa

[ctx: menu]
en: Contributions by Organization
pl: Darowizny według organizacji

[ctx: menu]
en: Create New Report from Template
pl: Stwórz raport ze wzoru

[ctx: menu]
en: Current Employers
pl: Obecni pracownicy

[ctx: menu]
en: Current and Upcoming Events
pl: Obecne i nadchodzące wydarzenia

[ctx: menu]
en: Custom Data
pl: Dane dodatkowe

[ctx: menu]
en: Custom Data Fields
pl: Pola danych dodatkowych

[ctx: menu]
en: Custom Field - Add
pl: Dodaj pole danych dodatkowych

[ctx: menu]
en: Custom Field - Edit
pl: Edytuj pole danych dodatkowych

[ctx: menu]
en: Custom Field - Move
pl: Przenieś pole danych dodatkowych

[ctx: menu]
en: Custom Field - Options
pl: Opcje pól danych dodatkowych

[ctx: menu]
en: Custom Field Preview
pl: Podgląd pola niestandardowego

[ctx: menu]
en: Custom Fields
pl: Pola danych dodatkowych

[ctx: menu]
en: Custom Searches
pl: Niestandardowe wyszukiwania

[ctx: menu]
en: Customize Data and Screens
pl: Dostosowanie danych i ekranów

[ctx: menu]
en: Dashboard
pl: Pulpit

[ctx: menu]
en: Database Upgrades
pl: Aktualizacja bazy danych

[ctx: menu]
en: Date Formats
pl: Formaty dat

[ctx: menu]
en: Date Preferences
pl: Preferencje daty

[ctx: menu]
en: Debugging
pl: Debugowanie

[ctx: menu]
en: Debugging and Error Handling
pl: Debugowanie i obsługa błędów

[ctx: menu]
en: Dedupe Exceptions
pl: Wyjątki deduplikacji

[ctx: menu]
en: Delete Contact
pl: Usuń kontakt

[ctx: menu]
en: Delete Custom Field
pl: Usuń niestandardowe pole

[ctx: menu]
en: Delete Custom Set
pl: Usuń niestandardowy układ

[ctx: menu]
en: Delete File
pl: Usuń Plik

[ctx: menu]
en: Delete Survey
pl: Usuń badanie

[ctx: menu]
en: Detailed report for canvassing, phone-banking, walk lists or other surveys.
pl: Szczegółowy raport różnych rodzajów badań.

[ctx: menu]
en: Developer
pl: Programista

[ctx: menu]
en: Developer Docs
pl: Dokumentacja programisty

[ctx: menu]
en: Directories
pl: Katalogi

[ctx: menu]
en: Display Preferences
pl: Opcje wyświetlania

[ctx: menu]
en: Display clicks from each mailing
pl: Wyświetl kliknięcia dla każdego mailingu

[ctx: menu]
en: Display contacts who opened emails from a mailing
pl: Wyświetl kontakty, które otworzyły e-mail z tego mailingu

[ctx: menu]
en: Displays a detailed list of contributions grouped by household which includes contributions made by members of the household.
pl: Pokazuje szczegółową listę wpłat pogrupowaną według Domostw, które zawierają wpłaty dokonane przez członków tego samego Domostwa.

[ctx: menu]
en: Displays a detailed list of contributions grouped by organization, which includes contributions made by employees for the organisation.
pl: Wyświetla szczegółową listę darowizn pogrupowaną według organizacji zawierającą darowizny przekazane przez pracowników tych organizacji

[ctx: menu]
en: Documentation
pl: Dokumentacja

[ctx: menu]
en: Download Errors
pl: Ściągnij błędy

[ctx: menu]
en: Draft and Unscheduled Mailings
pl: Szkicowe i niewysłane mailingi

[ctx: menu]
en: Dropdown Options
pl: Opcje menu rozwijanego

[ctx: menu]
en: Edit Field
pl: Edytuj pole

[ctx: menu]
en: Edit Related Contact
pl: Edytuj powiązany kontakt

[ctx: menu]
en: Email
pl: E-mail

[ctx: menu]
en: Email Greeting Formats
pl: Formy grzecznościowe w e-mailach

[ctx: menu]
en: Email Invoice
pl: Faktura na e-mail

[ctx: menu]
en: Email a Contact
pl: Napisz e-maila do kontaktu

[ctx: menu]
en: Email address verified
pl: Adres e-mail zweryfikowany

[ctx: menu]
en: Enable CiviCRM Components
pl: Włącz moduły CiviCRM

[ctx: menu]
en: Encounter Medium
pl: Licznik nośników

[ctx: menu]
en: Encounter Mediums
pl: Licznik nośników

[ctx: menu]
en: Engagement Index
pl: Indeks Zaangażowania

[ctx: menu]
en: Event Fees
pl: Opłaty za udział w wydarzeniu

[ctx: menu]
en: Event Income Details
pl: Szczegóły przychodu z wydarzenia

[ctx: menu]
en: Event Income Summary
pl: Podsumowanie przychodu z wydarzenia

[ctx: menu]
en: Event Info and Settings
pl: Informacje oraz ustawienia wydarzenia

[ctx: menu]
en: Event Information
pl: Informacje o wydarzeniu

[ctx: menu]
en: Event Location
pl: Lokalizacja wydarzenia

[ctx: menu]
en: Event Name Badge Layouts
pl: Wygląd imiennych identyfikatorów dla uczestników wydarzenia

[ctx: menu]
en: Event Online Registration
pl: Rejestracja online na wydarzenie

[ctx: menu]
en: Event Participants List
pl: Lista uczestników wydarzenia

[ctx: menu]
en: Event Registration
pl: Rejestracja na wydarzenie

[ctx: menu]
en: Event Reports
pl: Raporty wydarzeń

[ctx: menu]
en: Event Templates
pl: Szablony wydarzeń

[ctx: menu]
en: Event Types
pl: Rodzaje wydarzeń

[ctx: menu]
en: Events
pl: Wydarzenia

[ctx: menu]
en: Export
pl: Eksport

[ctx: menu]
en: Export Contacts
pl: Eksportuj kontakty

[ctx: menu]
en: Exported Batches
pl: Wyeksportowane zestawy transakcji

[ctx: menu]
en: Extensions
pl: Rozszerzenia

[ctx: menu]
en: FROM Email Addresses
pl: Adres e-mail OD

[ctx: menu]
en: Fake Error
pl: Fałszywy błąd

[ctx: menu]
en: File on Case
pl: Przypisz do przypadku

[ctx: menu]
en: Financial Accounts
pl: Konta księgowe

[ctx: menu]
en: Financial Type Accounts
pl: Rodzaje kont księgowych

[ctx: menu]
en: Financial Types
pl: Typy finansowe

[ctx: menu]
en: Find Activities
pl: Szukaj interakcji

[ctx: menu]
en: Find Cases
pl: Szukaj przypadków

[ctx: menu]
en: Find Contacts
pl: Szukaj kontaktów

[ctx: menu]
en: Find Contributions
pl: Szukaj transakcji

[ctx: menu]
en: Find Mailings
pl: Szukaj mailingów

[ctx: menu]
en: Find Mass SMS
pl: Szukaj wysyłek SMS

[ctx: menu]
en: Find Memberships
pl: Szukaj członkostw

[ctx: menu]
en: Find Participants
pl: Szukaj uczestników

[ctx: menu]
en: Find Pledges
pl: Szukaj deklaracji

[ctx: menu]
en: Find and Merge Duplicate Contacts
pl: Znajdź i połącz zduplikowane kontakty

[ctx: menu]
en: Forward Mailing
pl: Prześlij mailing dalej

[ctx: menu]
en: From Email Addresses
pl: Adres e-mail nadawcy

[ctx: menu]
en: Full-text Search
pl: Wyszukiwanie pełnotekstowe

[ctx: menu]
en: GOTV (Track Voters)
pl: GOTV (relacje z wyborcami)

[ctx: menu]
en: GOTV (Voter Tracking)
pl: GOTV (relacje z wyborcami)

[ctx: menu]
en: Gender Options
pl: Opcje płci

[ctx: menu]
en: Get Image File
pl: Pobierz plik z obrazem

[ctx: menu]
en: Get expert help
pl: Zapytaj eksperta

[ctx: menu]
en: Get started
pl: Rozpocznij

[ctx: menu]
en: Given two date ranges, shows contacts who contributed in both the date ranges with the amount contributed in each and the percentage increase / decrease.
pl: Po podaniu dwóch zakresów dat, pokazuje kontakty które przekazały darowiznę w trakcie obu okresów, prezentując przekazaną kwotę w każdym okresie i procesowy wzrost/spadek.

[ctx: menu]
en: Gives relationship details between two contacts
pl: Dostarcza szczegółów powiązania między dwoma kontaktami

[ctx: menu]
en: Grant Types
pl: Typy Dotacji

[ctx: menu]
en: Group Members
pl: Członkowie grupy

[ctx: menu]
en: Groups
pl: Grupy

[ctx: menu]
en: Groups and totals contributions by criteria including contact, time period, contribution type, contributor location, etc.
pl: Grupy i podsumowania Wpłat według kryteriów zawierających kontakt, okres, typ Wpłaty, lokalizację wpłacającego, itp.

[ctx: menu]
en: Headers, Footers, and Automated Messages
pl: Nagłówki, stopki i wiadomości automatyczne

[ctx: menu]
en: Helps you to analyze the income generated by an event. The report can include details by participant type, status and payment method.
pl: Pomaga Ci analizować dochód wytworzony przez wydarzenie. Ten raport może zawierać szczegóły w podziale na rodzaj uczestnika, jego status oraz metodę płatności.

[ctx: menu]
en: Home
pl: Start

[ctx: menu]
en: Import
pl: Importuj

[ctx: menu]
en: Import Activities
pl: Importuj interakcje

[ctx: menu]
en: Import Contacts
pl: Importuj kontakty

[ctx: menu]
en: Import Contributions
pl: Importuj transakcje

[ctx: menu]
en: Import Custom Data
pl: Importuj niestandardowe dane

[ctx: menu]
en: Import Memberships
pl: Importuj członkostwa

[ctx: menu]
en: Import Multi-value Custom Data
pl: Importuj niestandardowe dane wielowartościowe

[ctx: menu]
en: Import Participants
pl: Importuj uczestników

[ctx: menu]
en: Import results
pl: Importuj wyniki

[ctx: menu]
en: Import/Export Mappings
pl: Mapowania importu/eksportu

[ctx: menu]
en: Include Profiles
pl: Uwzględnij profile

[ctx: menu]
en: Individual Prefixes (Ms, Mr...)
pl: Zwrot grzecznościowy (Pan, Pani…)

[ctx: menu]
en: Individual Suffixes (Jr, Sr...)
pl: Przyrostki (Jr, Sr…)

[ctx: menu]
en: Insert CiviCRM Content
pl: Umieszczanie treści CiviCRM

[ctx: menu]
en: Instant Messenger Services
pl: Komunikatory

[ctx: menu]
en: Interview Respondents
pl: Wywiad z respondentami

[ctx: menu]
en: Join CiviCRM
pl: Dołącz do CiviCRM

[ctx: menu]
en: LYBUNT (last year but not this year)
pl: WPRANT (W przeciągu roku, ale nie w tym)

[ctx: menu]
en: Label Formats
pl: Formaty etykiet

[ctx: menu]
en: Languages, Currency, Locations
pl: Język, waluta, lokalizacja

[ctx: menu]
en: Lapsed Memberships
pl: Przedawnione członkostwa

[ctx: menu]
en: Last year but not this year. Provides a list of constituents who donated last year but did not donate during the time period you specify as the current year.
pl: W ciągu roku, ale nie w tym roku. Pokazuje listę użytkowników, którzy przekazali darowizny  w ciagu roku, ale nie przekazywali darowizn w okresie, który ustawiłeś jako rok obecny.

[ctx: menu]
en: List contact's donation history, grouped by year, along with contributions attributed to any of the contact's related contacts.
pl: Pokazuje historię wpłat kontaktu, pogrupowaną według roku, wraz z wpłatami przypisanymi do każdego z powiązanych kontaktów.

[ctx: menu]
en: List of pledges including amount pledged, pledge status, next payment date, balance due, total amount paid etc.
pl: Lista obietnic w tym kwota zadeklarowana, statusu obietnicy, następnym terminie płatności, saldo należne, łączną kwotę  zapłaconą itp.

[ctx: menu]
en: Lists specific contributions by criteria including contact, time period, contribution type, contributor location, etc. Contribution summary report points to this report for contribution details.
pl: Pokazuje określone wpłaty według wybranych kryteriów zawierających kontakt, okres, typ wpłaty. lokalizacje wpłacającego itp. Zestawienie sumaryczne wskazuje szczegóły wpłat.

[ctx: menu]
en: Localization
pl: Lokalizacja

[ctx: menu]
en: Location Types (Home, Work...)
pl: Rodzaje lokalizacji (dom, praca…)

[ctx: menu]
en: Log out
pl: Wyloguj

[ctx: menu]
en: Mail Accounts
pl: Konta pocztowe

[ctx: menu]
en: Mail Bounces
pl: Zwroty e-maili

[ctx: menu]
en: Mail Clickthroughs
pl: Kliknięcia z wysyłki

[ctx: menu]
en: Mail Opened
pl: Otwarte e-maile

[ctx: menu]
en: Mailer Settings
pl: Ustawienia wysyłki e-mail

[ctx: menu]
en: Mailing Details
pl: Szczegóły mailingu

[ctx: menu]
en: Mailing Event
pl: Zdarzenie mailingu

[ctx: menu]
en: Mailing Report
pl: Raport mailingów

[ctx: menu]
en: Mailing Reports
pl: Raporty mailingów

[ctx: menu]
en: Mailing Summary
pl: Podsumowanie mailingu

[ctx: menu]
en: Mailings
pl: Mailingi

[ctx: menu]
en: Manage A/B Tests
pl: Zarządzaj testem A/B

[ctx: menu]
en: Manage ACLs
pl: Zarządzaj Listami kontroli dostępu

[ctx: menu]
en: Manage Contribution Pages
pl: Zarządzaj stronami transakcyjnymi

[ctx: menu]
en: Manage Custom Searches
pl: Zarządzaj niestandardowymi wyszukiwaniami

[ctx: menu]
en: Manage Events
pl: Zarządzanie wydarzeniami

[ctx: menu]
en: Manage Extensions
pl: Zarządzaj rozszerzeniami

[ctx: menu]
en: Manage Groups
pl: Zarządzanie grupami

[ctx: menu]
en: Manage Premiums
pl: Zarządzanie premiami

[ctx: menu]
en: Manage Price Sets
pl: Zarządzaj zestawami cen

[ctx: menu]
en: Manage Tags
pl: Zarządzaj Tagami

[ctx: menu]
en: Manage Templates
pl: Zarządzaj szablonami

[ctx: menu]
en: Map Event Location
pl: Pokaż lokalizację wydarzenia na mapie

[ctx: menu]
en: Map Location(s)
pl: Pokaż na mapie

[ctx: menu]
en: Mapping and Geocoding
pl: Mapy i koordynaty geograficzne

[ctx: menu]
en: Membership Details
pl: Szczegóły członkostwa

[ctx: menu]
en: Membership Recurring Contributions
pl: Regularne składki członkowskie

[ctx: menu]
en: Membership Reports
pl: Raporty członkostwa

[ctx: menu]
en: Membership Section
pl: Sekcja członkowska

[ctx: menu]
en: Membership Status Rules
pl: Zasady dot. stanu członkostwa

[ctx: menu]
en: Membership Summary
pl: Podsumowanie członkostwa

[ctx: menu]
en: Membership Types
pl: Rodzaje członkostwa

[ctx: menu]
en: Memberships
pl: Członkostwo

[ctx: menu]
en: Merge Contact
pl: Złącz kontakt

[ctx: menu]
en: Merge Tags
pl: Połącz Tagi

[ctx: menu]
en: Message Templates
pl: Szablony wiadomości

[ctx: menu]
en: Misc (Undelete, PDFs, Limits, Logging, etc.)
pl: Różne (Kosz, PDF'y, Ograniczenia, Rejestr zmian, Captcha, itd.)

[ctx: menu]
en: Mobile Phone Providers
pl: Sieci komórkowe

[ctx: menu]
en: Multi Site Settings
pl: Ustawienia Multi Site

[ctx: menu]
en: My Cases
pl: Moje przypadki

[ctx: menu]
en: My Reports
pl: Moje raporty

[ctx: menu]
en: Navigation Menu
pl: Menu główne

[ctx: menu]
en: New A/B Test
pl: Nowy test A/B

[ctx: menu]
en: New Activity
pl: Nowa interakcja

[ctx: menu]
en: New Batch
pl: Nowy zestaw transakcji

[ctx: menu]
en: New Campaign
pl: Nowa kampania

[ctx: menu]
en: New Case
pl: Nowy przypadek

[ctx: menu]
en: New CiviCRM Profile
pl: Nowy profil CiviCRM

[ctx: menu]
en: New Contact
pl: Nowy kontakt

[ctx: menu]
en: New Contribution
pl: Nowa transakcja

[ctx: menu]
en: New Contribution Page
pl: Nowa strona transakcyjna

[ctx: menu]
en: New Email
pl: Nowa wiadomość e-mail

[ctx: menu]
en: New Event
pl: Dodaj nowe wydarzenie

[ctx: menu]
en: New Group
pl: Dodaj nową grupę

[ctx: menu]
en: New Household
pl: Nowe Domostwo

[ctx: menu]
en: New Individual
pl: Nowa Osoba

[ctx: menu]
en: New Mailing
pl: Nowy mailing

[ctx: menu]
en: New Mass SMS
pl: Nowy wysyłka SMS

[ctx: menu]
en: New Membership
pl: Nowe członkostwo

[ctx: menu]
en: New Organization
pl: Nowa Organizacja

[ctx: menu]
en: New Payment
pl: Nowa Płatność

[ctx: menu]
en: New Petition
pl: Nowa petycja

[ctx: menu]
en: New Pledge
pl: Nowa deklaracja

[ctx: menu]
en: New Price Set
pl: Nowy zestaw cen

[ctx: menu]
en: New SMS
pl: Nowy SMS

[ctx: menu]
en: New Survey
pl: Nowe badanie

[ctx: menu]
en: New Tag
pl: Dodaj nowy tag

[ctx: menu]
en: Notes
pl: Notatki

[ctx: menu]
en: Open Batches
pl: Otwarte zestawy transakcji

[ctx: menu]
en: Open Case
pl: Utwórz przypadek

[ctx: menu]
en: Opt-out
pl: Rezygnacja

[ctx: menu]
en: Option Groups
pl: Grupy opcji

[ctx: menu]
en: Organization Address and Contact Info
pl: Adres i dane kontaktowe organizacji

[ctx: menu]
en: Outbound Email (SMTP/Sendmail)
pl: Wychodzący e-mail (SMTP/Sendmail)

[ctx: menu]
en: Outbound Email Settings
pl: Ustawienia poczty wychodzącej

[ctx: menu]
en: PDF Invoice
pl: Faktura w formacie PDF

[ctx: menu]
en: Participant Listing Options
pl: Opcje listy uczestników

[ctx: menu]
en: Participant Listing Templates
pl: Szablon listy uczestników

[ctx: menu]
en: Participant Role
pl: Rola uczestnika

[ctx: menu]
en: Participant Roles
pl: Role uczestników

[ctx: menu]
en: Participant Status
pl: Status uczestnika

[ctx: menu]
en: Participant Statuses
pl: Statusy uczestników

[ctx: menu]
en: Payment Methods
pl: Metody płatności

[ctx: menu]
en: Payment Processor Type
pl: Rodzaj procesora płatności

[ctx: menu]
en: Payment Processors
pl: Procesory płatności

[ctx: menu]
en: Permissions (Access Control)
pl: Uprawnienia (kontrola dostepu)

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Page Summary
pl: Podsumowanie strony osobistych kampanii

[ctx: menu]
en: Personal Campaign Pages
pl: Strony osobistych kampanii

[ctx: menu]
en: Petitions
pl: Petycje

[ctx: menu]
en: Phone Type
pl: Rodzaj telefonu

[ctx: menu]
en: Phone Types
pl: Rodzaje telefonów

[ctx: menu]
en: Pledge Detail
pl: Szczegóły deklaracji

[ctx: menu]
en: Pledge Payments
pl: Płatności deklaracji

[ctx: menu]
en: Pledge Reports
pl: Raporty deklaracji

[ctx: menu]
en: Pledged But not Paid
pl: Nie zapłacone deklaracje

[ctx: menu]
en: Pledged but not Paid Report
pl: Raport nie zapłaconych deklaracji

[ctx: menu]
en: Pledges
pl: Deklaracje

[ctx: menu]
en: Postal Greeting Formats
pl: Formy grzecznościowe w korespondencji pocztowej

[ctx: menu]
en: Preferred Communication Methods
pl: Preferowane formy kontaktu

[ctx: menu]
en: Preferred Language Options
pl: Opcje preferowanego języka

[ctx: menu]
en: Preferred Languages
pl: Preferowane języki

[ctx: menu]
en: Premiums
pl: Premie

[ctx: menu]
en: Premiums (Thank-you Gifts)
pl: Premie (dodatkowe prezenty)

[ctx: menu]
en: Preview Mailing
pl: Podgląd mailingu

[ctx: menu]
en: Price Field Options
pl: Opcje pól cen

[ctx: menu]
en: Price Fields
pl: Pola cen

[ctx: menu]
en: Price Sets
pl: Zestawy cen

[ctx: menu]
en: Print Event Name Badge
pl: Drukuj identyfikator na wydarzenie

[ctx: menu]
en: Print Page (PDF) Formats
pl: Formaty strony drukowania (PDF)

[ctx: menu]
en: Process Uploaded Images
pl: Przetwarzaj wysłane zdjęcia

[ctx: menu]
en: Profile Settings
pl: Ustawienia Profilu

[ctx: menu]
en: ProfileEditor
pl: Edytor profili

[ctx: menu]
en: Profiles
pl: Profile

[ctx: menu]
en: Provides a list of address and telephone information for constituent records in your system.
pl: Dostarcza listę adresów i numerów telefonów dla interesariusza w twoim systemie.

[ctx: menu]
en: Provides a list of constituent activity including activity statistics for one/all contacts during a given date range(required)
pl: Dostarcza listę aktywności interesariusza, między innymi statystyki aktywności dla jednego lub wszystkich kontaktów w czasie wybranego przedziału czasowego (wymagane)

[ctx: menu]
en: Provides a list of members along with their membership status and membership details (Join Date, Start Date, End Date). Can also display contributions (payments) associated with each membership.
pl: Dostarcza listę członków wraz ze szczegółowymi informacjami o ich członkostwie (data dołączenia, początek, koniec). Może również pokazać wpłaty (składki) powiązane z każdym członkostwem.

[ctx: menu]
en: Provides a list of memberships that have lapsed or will lapse by the date you specify.
pl: Dostarcza listę członkostw które upłynęły lub upływają do określonej przez ciebie daty.

[ctx: menu]
en: Provides a list of the top donors during a time period you define. You can include as many donors as you want (for example, top 100 of your donors).
pl: Dostarcza listę największych donatorów w wybranym okresie. Możesz zebrać tak wielu donatorów jak chcesz (na przykład top 100 donatorów).

[ctx: menu]
en: Provides a summary of memberships by type and join date.
pl: Zapewnia podsumowanie członków poprzez porównanie typu i daty przystąpienia

[ctx: menu]
en: Provides an overview of event income. You can include key information such as event ID, registration, attendance, and income generated to help you determine the success of an event.
pl: Dostarcza podsumowania przychodów z wydarzeń. Możesz uwzględnić kluczowe informacje takie jak identyfikator wydarzenia, informacje o rejestracji, uczestnictwie oraz osiągniętym przychodzie.

[ctx: menu]
en: Provides contact-related information on contributions, memberships, events and activities.
pl: Dostarcza informacje kontaktowe dla transakcji, członkostw, wydarzeń i interakcji.

[ctx: menu]
en: Provides detail list of employer employee relationships along with employment details.
pl: Dostarcza szczegółowej listy relacji pracodawca-pracownik razem ze szczegółami zatrudnienia.

[ctx: menu]
en: Provides information about the status of recurring contributions
pl: Dostarcza informacji o statusie powtarzających się transakcji

[ctx: menu]
en: Provides lists of event attendees.
pl: Dostarcza listy uczestników wydarzenia.

[ctx: menu]
en: Provides lists of participants for an event.
pl: Prezentuje listę uczestników wydarzenia

[ctx: menu]
en: Provides reporting on Intended and Successful Deliveries, Unsubscribes and Opt-outs, Replies and Forwards.
pl: Dostarcza raporty o zaplanowanych i dostarczonych wysyłkach, wypisaniach i opt-out'ach, odpowiedziach i przekazaniach.

[ctx: menu]
en: Provides transaction details for all contributions and payments, including Transaction #, Invoice ID, Payment Instrument and Check #.
pl: Dostarcza informacji o szczegółach transakcji dla wszystkich wpłat, szczególnie numer transakcji, numer faktury, metodę wpłaty i numer rachunku.

[ctx: menu]
en: Record Respondents Interview
pl: Zarejestruj wywiad z respondentami

[ctx: menu]
en: Recurring Contribution's Payments
pl: Płatności cykliczne

[ctx: menu]
en: Recurring Contributions
pl: Stałe darowizny

[ctx: menu]
en: Redaction Rules
pl: Reguły anonimizacji

[ctx: menu]
en: Register Event Participant
pl: Zarejestruj uczestnika wydarzenia

[ctx: menu]
en: Register New Participant
pl: Rejestruj nowego uczestnika

[ctx: menu]
en: Register Report
pl: Zarejestruj raport

[ctx: menu]
en: Register your site
pl: Zarejestruj stronę

[ctx: menu]
en: Relationship Types
pl: Rodzaje powiązań

[ctx: menu]
en: Relationships
pl: Powiązania

[ctx: menu]
en: Release Respondents
pl: Uwolnij respondentów

[ctx: menu]
en: Repeat Contributions
pl: Powtórz Wpłaty

[ctx: menu]
en: Repeat Event
pl: Powtórz Wydarzenie

[ctx: menu]
en: Report
pl: Raport

[ctx: menu]
en: Reports
pl: Raporty

[ctx: menu]
en: Reports Listing
pl: Wykaz raportów

[ctx: menu]
en: Reserve Respondents
pl: Zarezerwuj respondentów

[ctx: menu]
en: Resource URLs
pl: Adresy URL zasobów

[ctx: menu]
en: Resubscribe
pl: Zapisz ponownie

[ctx: menu]
en: SMS Providers
pl: Dostawcy SMS

[ctx: menu]
en: SYBUNT (some year but not this year)
pl: WKRANT(W którymś roku ale nie w tym)

[ctx: menu]
en: Safe File Extension Options
pl: Opcje bezpiecznych rozszerzeń plików

[ctx: menu]
en: Safe File Extensions
pl: Bezpieczne rozszerzenia plików

[ctx: menu]
en: Schedule Reminders
pl: Harmonogram przypomnień

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs
pl: Zaplanowane zadania

[ctx: menu]
en: Scheduled Jobs Log
pl: Dziennik zaplanowanych zadań

[ctx: menu]
en: Scheduled and Sent Mailings
pl: Zaplanowane i dokonane mailingi

[ctx: menu]
en: Search
pl: Szukaj

[ctx: menu]
en: Search Builder
pl: Budowanie wyszukiwania

[ctx: menu]
en: Search Preferences
pl: Opcje wyszukiwania

[ctx: menu]
en: Self-service Registration Transfer
pl: Transfer rejestracji samoobsługowej

[ctx: menu]
en: Self-service Registration Update
pl: Aktualizacja rejestracji samoobsługowej

[ctx: menu]
en: Sending Mail
pl: Wysyłanie e-maila

[ctx: menu]
en: Settings - Payment Processor
pl: Ustawienia - Procesor płatności

[ctx: menu]
en: Setup a Personal Campaign Page - Account Information
pl: Ustawienia osobistych kampanii - Dane konta

[ctx: menu]
en: Shows activity statistics by type / date
pl: Pokazuje statystyki aktywności według typu/daty

[ctx: menu]
en: Shows contributions made by contacts that have been soft-credited to other contacts.
pl: Pokazuje transakcje dokonane przez darczyńców które zostały wykonane w imieniu innych osób.

[ctx: menu]
en: Sign Petition
pl: Podpisz petycję

[ctx: menu]
en: Smart Groups
pl: Sprytna grupa

[ctx: menu]
en: Sms Providers
pl: Dostawcy SMS

[ctx: menu]
en: Soft Credit Types
pl: Rodzaje "darowizn w imieniu”

[ctx: menu]
en: Soft Credits
pl: "Darowizny w imieniu"

[ctx: menu]
en: Some year(s) but not this year. Provides a list of constituents who donated at some time in the history of your organization but did not donate during the time period you specify.
pl: Wybrany rok (lata) ale nie rok bieżący. Dostarcza informacji o interesariuszach, którzy dotowali twoją organizację w przeszłości, ale nie dotowali jej w określonym przedziale czasu.

[ctx: menu]
en: Subscribe
pl: Zapisz

[ctx: menu]
en: Summarizes amount raised and number of contributors for each Personal Campaign Page.
pl: Sumuje zdobyte kwoty oraz liczbę darczyńców dla każdej strony kampanii osobistej.

[ctx: menu]
en: Summary statistics for mailings
pl: Podsumowanie statystyk mailingów

[ctx: menu]
en: Support
pl: Wsparcie

[ctx: menu]
en: Survey Details
pl: Szczegóły badania

[ctx: menu]
en: Survey Types
pl: Rodzaje badań

[ctx: menu]
en: Surveys
pl: Badania

[ctx: menu]
en: Synchronize Users to Contacts
pl: Synchronizuj użytkowników z kontaktami

[ctx: menu]
en: System Settings
pl: Ustawienia systemu

[ctx: menu]
en: System Status
pl: Status systemu

[ctx: menu]
en: Tags
pl: Tagi

[ctx: menu]
en: Tell a Friend
pl: Powiedz znajomym

[ctx: menu]
en: Thank You
pl: Dziękujemy

[ctx: menu]
en: Thank-you and Receipting
pl: Podziękowania i potwierdzenia odbioru

[ctx: menu]
en: Title and Settings
pl: Tytuł i ustawienia

[ctx: menu]
en: Top Donors
pl: Najważniejsi darczyńcy

[ctx: menu]
en: Unsubscribe
pl: Wypisz

[ctx: menu]
en: Update Billing Details
pl: Zmień szczegóły płatnicze

[ctx: menu]
en: Update Subscription
pl: Aktualizuj subskrypcję

[ctx: menu]
en: Upgrade CiviCRM
pl: Aktualizuj CiviCRM

[ctx: menu]
en: Users and Permissions
pl: Użytkownicy i uprawnienia

[ctx: menu]
en: View Activity
pl: Zobacz interakcję

[ctx: menu]
en: View Date Preferences
pl: Zobacz ustawienia dat

[ctx: menu]
en: View Mailing
pl: Zobacz mailing

[ctx: menu]
en: View Payment
pl: Podgląd Płatności

[ctx: menu]
en: View Petition Signatures
pl: Zobacz podpisy pod petycją

[ctx: menu]
en: Website Types
pl: Rodzaj witryny

[ctx: menu]
en: Word Replacements
pl: Zamiana słów

[ctx: menu]
en: WordPress Access Control
pl: Kontrola dostępu WordPressa

en: merge
pl: złącz

en: merge duplicate contacts
pl: połącz zduplikowane Kontakty

en: migrate
pl: Przenieś

en: miles
pl: mile

en: minutes
pl: minuty

en: mismatch.
pl: niedopasowanie.

en: mm/dd/yy OR mm-dd-yy (12/25/98 OR 12-25-98) OR (9/1/08 OR 9-1-08)
pl: mm/dd/rr LUB mm-dd-rr (12/25/98 LUB 12-25-98) LUB (9/1/08 LUB 9-1-08)

en: mm/dd/yyyy OR mm-dd-yyyy (12/25/1998 OR 12-25-1998) OR (9/1/2008 OR 9-1-2008)
pl: mm/dd/rrrr LUB mm-dd-rrrr (12/25/1998 LUB 12-25-1998) LUB (9/1/2008 LUB 9-1-2008)

en: month
pl: miesiąc

en: month(s)
pl: Miesiące

en: more
pl: więcej

en: must be a monetary value
pl: musi być wartością pieniężną

en: must be a numeric value
pl: musi być wartością numeryczną

en: new
pl: nowy

en: new tag
pl: Nowy Tag

en: no parameters
pl: brak parametrów

en: none
pl: żaden

en: not a Test
pl: To nie test

en: not a duplicate
pl: to nie duplikat

en: not available
pl: niedostępne

en: occurrences
pl: wystąpienia(ch)

en: offline membership renewal reminder.
pl: Przypomnienie o odnowieniu członkostwa w trybie offline.

en: on hold
pl: Wstrzymany

en: ongoing
pl: trwające

en: options
pl: opcje

en: or
pl: lub

en: or the contact is not part of the activity '%1'
pl: albo kontakt nie jest częścią interakcji '%1'

en: overwrite
pl: Zastąp

en: paid
pl: zapłacono

en: participants
pl: uczestników

en: primary key
pl: klucz podstawoyw

en: profile create
pl: tworzenie profili

en: profile edit
pl: edycja profili

en: profile listings
pl: lista profili

en: profile listings and forms
pl: spisy i formularze profili

en: profile view
pl: podgląd profili

en: profiles
pl: profile

[ctx: province]
en: Abuja Federal Capital Territory
pl: Federalne Terytorium Stołeczne

[ctx: province]
en: American Samoa
pl: Samoa Amerykańskie

[ctx: province]
en: Argeș
pl: Thüringen

[ctx: province]
en: Baden-Württemberg
pl: Badenia-Wirtembergia

[ctx: province]
en: British Columbia
pl: Kolumbia Brytyjska

[ctx: province]
en: California
pl: Kalifornia

[ctx: province]
en: Colorado
pl: Kolorado

[ctx: province]
en: District of Columbia
pl: Dystrykt Kolumbii

[ctx: province]
en: Djibouti
pl: Dżibuti

[ctx: province]
en: Dobrich
pl: Dobricz

[ctx: province]
en: Florida
pl: Floryda

[ctx: province]
en: Guatemala
pl: Gwatemala

[ctx: province]
en: Gujarat
pl: Gudźarat

[ctx: province]
en: Hawaii
pl: Hawaje

[ctx: province]
en: Hong Kong
pl: Hongkong

[ctx: province]
en: Kamchatka Krai'
pl: Kraj Kamczacki

[ctx: province]
en: London
pl: Londyn

[ctx: province]
en: Louisiana
pl: Luizjana

[ctx: province]
en: Luxembourg
pl: Luksemburg

[ctx: province]
en: Mexico
pl: Meksyk

[ctx: province]
en: Moskva
pl: Moskwa

[ctx: province]
en: Moyen-Ogooué
pl: Moyen-Ogowe

[ctx: province]
en: New Brunswick
pl: Nowy Brunszwik

[ctx: province]
en: New Mexico
pl: Nowy Meksyk

[ctx: province]
en: New York
pl: Nowy Jork

[ctx: province]
en: Newfoundland and Labrador
pl: Nowa Fundlandia i Labrador

[ctx: province]
en: North Carolina
pl: Karolina Północna

[ctx: province]
en: North Dakota
pl: Dakota Północna

[ctx: province]
en: Northern Mariana Islands
pl: Mariany Północne

[ctx: province]
en: Northwest Territories
pl: Terytoria Północno-Zachodnie

[ctx: province]
en: Nova Scotia
pl: Nowa Szkocja

[ctx: province]
en: Paris
pl: Paryż

[ctx: province]
en: Pennsylvania
pl: Pensylwania

[ctx: province]
en: Perm krai'
pl: Kraj Permski

[ctx: province]
en: Praha, hlavní město
pl: Praga, główne miasto

[ctx: province]
en: Prince Edward Island
pl: Wyspa Księcia Edwarda

[ctx: province]
en: Puerto Rico
pl: Portoryko

[ctx: province]
en: Rīga
pl: Riga

[ctx: province]
en: Saint Helena
pl: Święta Helena

[ctx: province]
en: Santiago Metropolitan
pl: Region Metropolitalny

[ctx: province]
en: South Carolina
pl: Karolina Południowa

[ctx: province]
en: South Dakota
pl: Dakota Południowa

[ctx: province]
en: Taiwan
pl: Tajwan

[ctx: province]
en: Texas
pl: Teksas

[ctx: province]
en: United States Minor Outlying Islands
pl: Odległe Mniejsze Wyspy Stanów Zjednoczonych

[ctx: province]
en: Virgin Islands
pl: Wyspy Dziewicze

[ctx: province]
en: Virginia
pl: Wirginia

[ctx: province]
en: Washington
pl: Waszyngton

[ctx: province]
en: West Virginia
pl: Zachodnia Wirginia

[ctx: province]
en: Yukon Territory
pl: Terytorium Jukonu

[ctx: province]
en: Zabaykalsky Krai'
pl: Kraj Zabajkalski

en: raised
pl: zebrano

en: reCAPTCHA is also not available when a profile is used inside the User Registration and My Account screens.
pl: Funkcja reCAPTCHA jest również niedostępna, gdy profil jest używany na ekranach rejestracji użytkownika i konta.

en: reCaptcha
pl: Funkcja reCaptcha

en: read more
pl: Czytaj więcej

en: read the <a href="!1">CiviCRM Administrator Guide</a>.
pl: przeczytać <a href="!1">Przewodnik administratora CiviCRM</a>.

en: receipt
pl: Pokwitowanie

en: record response
pl: Rejestruj odpowiedzi

en: register for events
pl: rejestracja na wydarzenia

en: release
pl: uwolnij

en: release campaign contacts
pl: Uwolnij kontakty kampanii

en: remove profile
pl: usuń profil

en: remove sort by column
pl: Usuń sortowanie kolumnami

en: reserve
pl: rezerwuj

en: reserve campaign contacts
pl: Zarezerwowane kontakty kampanii

en: rows
pl: wierszy

en: schedule mailings
pl: zaplanuj mailing

en: search by group
pl: wyszukaj według grupy

en: search by group type
pl: wyszukaj według rodzaju grupy

en: seconds
pl: sekundy

en: select
pl: -wybierz-

en: select activity
pl: wybierz interakcję

en: selected contact(s)
pl: wybierz kontakt(y)

en: show child groups
pl: pokaż grupy podrzędne

en: sign CiviCRM Petition
pl: Podpisz petycję CiviCRM

en: site root
pl: adres strony

en: skip IDS check
pl: Pomiń sprawdzanie IDS

en: smart group
pl: sprytna grupa

en: ssl_merchant_id is not set for this payment processor
pl: ssl_merchant_id nieustalone dla procesora płatności

en: start date
pl: data początkowa

en: start=YYYYMMDD - Specify a different starting date range for the events to be listed.
pl: Start = RRRRMMDD - określ inny zakres dat początkowych dla wydarzeń, które mają być wyświetlane.

en: submit credit card contribution
pl: Dokonaj wpłaty kartą kredytową

en: submit credit card payment
pl: wyślij płatność kartą kredytową

en: test-drive
pl: testuj

en: the following PHP variables are missing: %1
pl: brakuje następujących zmiennych PHP: %1

en: the record
pl: rekord

en: this is just an interface and should not be called directly
pl: jest to tylko interfejs i nie należy go wywoływać bezpośrednio

en: through
pl: do

en: translate CiviCRM
pl: Przetłumacz CiviCRM

en: true
pl: prawda

en: try a different spelling or use fewer letters
pl: spróbuj innej pisowni lub użyj mniejszej liczby liter

en: type
pl: typ

en: type=N - Specify a particular Event Type using the event_type_id value. (You can find these values by browsing the listing at Administer &raquo; CiviEvent &raquo; Event Types.)
pl: typ=N — Określ typ określonego zdarzenia przy użyciu wartości event_type_id. (Te wartości można znaleźć, przeglądając listę w polu Administruj &raquo; CiviEvent &raquo; Rodzaje Wydarzeń).

en: under the name
pl: pod imieniem

en: until
pl: aż do

en: updated
pl: zaktualizowane

en: user '%1' doesn't have CREATE DATABASE permissions.
pl: użytkownik "%1" nie ma uprawnień CREATE DATABASE (tworzenie baz danych).

en: vCard Location Type
pl: vCard – rodzaj lokalizacji

en: vCard Name
pl: Nazwa w vCardach

en: vCard record for this contact.
pl: vCard dla tego Kontaktu

en: value: %1 is not of the right field data type: %2
pl: wartość: %1 nie jest właściwym typem pola informacji: %2

en: view additional participant
pl: pokaż dodatkowych uczestników.

en: view all activities
pl: podejrzyj wszystkie interakcje

en: view all contacts
pl: pokaż wszystkie kontakty

en: view all notes
pl: zobacz wszystkie notatki

en: view current employer
pl: zobacz obecnego pracodawcę

en: view debug output
pl: wyświetl wynik debugowania

en: view event info
pl: pokaż szczegóły wydarzenia

en: view event participants
pl: pokaż uczestników wydarzenia

en: view my contact
pl: zobacz mój kontakt

en: view my invoices
pl: pokaż moje faktury

en: view payments
pl: podgląd płatności

en: view primary participant
pl: pokaż głównych uczestników.

en: view public CiviMail content
pl: pokaż publiczną zawartość CiviMail

en: view report sql
pl: pokaż SQL raportu

en: view result set
pl: Pokaż zestaw rezultatów

en: week | weeks
pl[0]: tydzień
pl[1]: tygodni
pl[2]: tygodnie
pl[3]: tygodni

en: week(s)
pl: Tygodnie

en: when was gift cancelled
pl: kiedy prezent został unieważniony

en: whether the event has template
pl: czy wydarzenie posiada szablon

en: whether the status type is visible to the public, an implicit foreign key to option_value.value related to the `visibility` option_group
pl: czy typ statusu jest widoczny dla ogółu społeczeństwa, domyślny klucz obcy do option_value.value.value związany z `widocznością` option_group

en: with
pl: z

en: year
pl: rok

en: year(s)
pl: Lata

en: years after the current date.
pl: lat po bieżącej dacie.

en: years prior to current date.
pl: lat przed bieżącą datą.

en: yyyy-mm-dd OR yyyy-mm-dd HH:mm OR yyyymmdd OR yyyymmdd HH:mm (1998-12-25 OR 1998-12-25 15:33 OR 19981225 OR 19981225 10:30 OR ( 2008-9-1 OR 2008-9-1 15:33 OR 20080901 15:33)
pl: rrrr-mm-dd LUB rrrr-mm-dd HH: mm LUB rrrrmmdd LUB rrrrmmdd HH: mm (1998-12-25 LUB 1998-12-25 15:33 LUB 19981225 LUB 19981225 10:30 LUB (2008-9-1 LUB 2008-9-1 15:33 LUB 20080901 15:33)

en: yyyy-mm-dd OR yyyymmdd (1998-12-25 OR 19981225) OR (2008-9-1 OR 20080901)
pl: rrrr-mm-dd LUB rrrrmmdd (1998-12-25 LUB 19981225) LUB (2008-9-1 LUB 20080901)

en: ~%1 recipients
pl: ~%1 odbiorców
